Kopasz

Regisztráció: 2009. október 19. (14 év, 5 hónap)

American Hustle
Crossing Over
A szabadság határai
3 2014-02-10 3,5

2011-03-09 18:00:35 TRON: Legacy (2010) / TRON: Örökség Kopasz (3) #62

Ezt a filmet két részletben kellett volna megnéznem. Jól kezdődött, aztán ellaposodott a sztori, de a látvány jó volt és a filmzene. Akár új címen is gondolkodhatnék: Tron - Ökörség(?)

2010-01-25 14:55:43 The Stepfather (2009) / A mostohaapa Kopasz (3) #2

Akár még jó is lehetett volna, ha az eleje nem spoiler.

Az első 15percben annyi név elhangzott, hogy tudtam, nem lesz egy könnyű menet a film.. Nem is volt, jöttek még nevek is, helyszínek is, ki mit csinál/csinált, ki hol... Egy kicsit nehezen volt követhető, ezért volt számomra élvezhetetlen. Talán jobb lett volna, ha otthon lennék a kilencvenes évekbeli olasz politikában.

2009-11-30 20:59:50 Kontroll (2003) Kopasz (5) #20

Kb. 2 hete újra megnéztem a TV-ben, egyik legjobb magyar film, amit láttam. Itt még a színészi alakítással és a zenével is meg vagyok elégedve. A poénos jelenetek, beszólások, párbeszédek pedig nagyon jól el lettek találva. Korábbi véleményekhez hozzászólva, hogy ki lehet a gyilkos.. nos, én se tudom, de Bulcsúra se lehet mondani 100%-ra. Mégpedig azért, mert:

Első: 19. perc, második lelökés
A jelenet arról szól, hogy a mentősök szedik össze a maradványokat, Bulcsúék ott állnak és beszélgetnek, nézik, aztán jön Tibi is aki hány egyet stb.. Majd megjön a főnökség is:
-Kisfőnök: Hát ti?
-Bulcsú: Éppen szálltunk le a metróról..
-Kisfőnök: És, láttatok valamit?
-Bulcsú: Nem, csak hallottuk a kiabálást..

(Ha akkor szálltak le, hogy lökte volna le?)

Második: 81. perc, Bulcsú üldözi a gyalogkakukkot
A jelenet lényege röviden annyi, hogy Bulcsú üldözi a peronon a gyalogkakukkot majd az oszlop mögül kilép a kapucnis figura és belöki a sínekre és Bulcsú megdöbben ott áll egy helyben és semmit nem csinál. Ezután a kapucnis valaki lassan elkezd sétálni Bulcsú felé és meglöki a vállával. Kicsit később a nagyfőnökkel (Öltönyös) nézik azt a kamerás felvételt, amikor Bulcsú ott áll egy helyben, mondja is a főnöknek, hogy:
-Bulcsú: Ez egy marhaság! Kihagyták a felét, ezt maga is tudja.
-Bulcsú: Hogyha azt gondolja, hogy én öltem meg ezeket az embereket, akkor miért nincs itt a rendőrség? Miért nem tartóztatnak le?
-Öltönyös: Mindennek eljön az ideje..
-Bulcsú: Nem, nincsen bizonyítékuk, én nem leszek a maguk bűnbakja!

(Na most Bulcsú üldözi a gyalogkakukkot, a biztonsági kamera felvételéből látszik, hogy üldözi, majd hirtelen megelőzi, bebújik egy oszlop mögé, majd lelöki..)

Harmadik: Ha megnézzük a stáblistát, akkor Bulcsút és az Árnyékot két külön színész játssza. :D
Viccet félretéve, ezek sem kizáró okok, de nem is utolsó szempontok. :)

2009-11-30 14:44:01 G-Force (2009) / G-Force - Rágcsávók Kopasz (2) #8

Emberekkel társalgó tengerimalac csapat, vakond és két sötétzöld megmenti a világot amire az FBI nem képes, azt már nem is említem, hogy mik ellen.. Nincs gondom az animációs filmekkel, de ez nekem egy kicsit sok volt. Kevés vicces jelenettel és számomra maga a sztori se egy egetverő..
Egyedül akkor mosolyodtam el a film közben, amikor eszembe jutott Zach Galifianakis (Alan) alakítása a Másnaposok című filmből, semmi több.

Nem volt egy nagy film. Lapos hangulat, kevés poénnal. Jó-jó, megy a film, de közben mást csinálsz..

Akció dús kis film volt, sok jó jelenettel és egy jó pár elrontottal aminek inkább az oda nem figyelés vagy a nemtörődömség volt az oka. Az emberek közti összefüggések szerintem jól ki lettek találva és megcsinálva. Tartalmilag jobbra számítottam, látványilag rosszabbra, de akik szeretik az e fajta filmeket azoknak egyszer mindenképp érdemes megnézni.

#12: A Batman Begins -ben biztos nem voltak olyan jelenetek amik egyszerűen képtelenségek (ismerve a batman filmeket :) ), lehet ezért zseniális nálad a film, ennyi erővel sok akció és sci-fi filmbe bele lehetne kötni, hogy ilyen nincs.

2009-11-01 23:40:23 The Children (2008) / Véres karácsony Kopasz (4) #3

Ejha, nem is tudom hol kezdjem.. A film eleje elég lapos, túl hosszú a bevezetés, kb. 30-35 percig különösebb dolog nem történik, de aztán felpörögnek az események. Ez annak is köszönhető, hogy egy film mégse legyen csupán 45 perces.. :)
A film egyes jelenetei elég nyomasztóak voltak számomra, érdekes látni, hogy a gyerekek miket csinálnak a szülőkkel és szerintem jól tükrözi, hogy a szülők mennyire döntésképtelenek egy ilyen helyzetben.
De a film végére kiderül, hogy nem csak ez a két család volt az áldozat, ami szerintem jobbá tette a végét.

Egyszer nézős gyenge vígjáték, gyenge poénokkal, tartalom és sztori alapján sokkal jobbat vártam. A két pár, tényleg nem egymáshoz illő bár szerintem nem összehasonlítható az Apádra ütök -el.

Számomra kezdett egy kicsit zavaróvá válni az "időben ugrálások", de szerencsére a film végére már nem volt. Egy akciófilm a sok közül, az akciójeleneteket jobban is megcsinálhatták volna és a film hosszához képest tehettek volna még bele. Számomra csak egyszer nézős.