malemmu

Regisztráció: 2009. október 13. (14 év, 5 hónap)

The Haunting

Monster
A rém
2 2015-01-28 3,6

2015-11-03 11:59:28 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] malemmu #21814

Véletlenül keveredtem vissza a filmhez, és meglepett, hogy kigúnyolnak a véleményem miatt - de úgy látom, csak az én hozzászólásom minősül offolásnak, a sértegetőé nem. A kritikákat szoktam az oldalon olvasni, és azok alapján kiválogatni azon filmeket, amikre nem kár az időmért. Csalódás, hogy egy ilyen, egyébként igen színvonalas filmes oldalon is sértegetnek vagy kigúnyolnak a puszta véleményemért, vagy egy sértésre adott szimpla kérdésemért. Azt gondoltam én kis naív, hogy az emberek többsége itt már nem ez a kategória.

előzmény: nejmed (#21813)

2015-11-03 11:23:49 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] malemmu #21812

A véleményem miatt sértegetsz?

Áthelyezve a(z) Eraserhead topikból.

előzmény: acidphase (#8779)

2013-03-07 10:31:38 Life of Pi (2012) / Pi élete malemmu (4) #108

Ha nem lenne az a tipikusan indiai idétlen különcködés az első fél órában - minek kell egy embert pi-nek hívni :(, és erre még büszkék is, ciki...no meg a táncikálás, plusz indiai surmó feszít a medence partján, elég taszító - akkor simán adnék rá ötöst is. A vége igazán tetszett, eredeti, az biztos. A képi világa valóban fantasztikus.

2013-03-07 10:25:43 Argo (2012) / Az Argo-akció malemmu (3) #72

Nekem egyáltalán nem jött be. Előre kitalálható volt minden, izgalmasnak egyáltalán nem mondanám, és ahogy már korábban jól kifejtette valaki, a drámai szál sem működött. Túlértékeltnek találom.

annyira hiteltelen volt, alig tudtam végignézni - nem értek egyet az előttem szólóval, nekem Helena se jött be, abszolúte nem egy végzet asszonya, aki miatt népek mészárolhatnák egymást, inkább csak halovány minden szempontból, pont mint a többiek...

2012-08-17 16:45:33 Margaret (2011) malemmu (?) #2

nyomaszó és idegesítő film, de valamiért végignéztem

2012-08-03 11:55:16 Megan Is Missing (2011) malemmu (5) #2

érdekes, nekem meg felkavaróbb volt, mint bármelyik film, amit eddig láttam a témában

2012-07-23 21:15:32 Black Gold (2011) / Fekete arany malemmu (5) #2

Óriási film volt, nekem nagyon tetszett - úgy a rendezés, mint a fogatókönyv. Nálam megkapja az ötöst.

2012-03-01 22:34:24 Talhotblond: (2009) / Online alteregó malemmu (2) #1

nem mondom, hogy nézhetetlen, mert meg tudtam nézni :) - de véleményem szerint bosszantóan egyoldalúan közelítették meg a történetet
enyhén furcsa, hogy míg a tényleges gyilkosnak minden érzelmét pszichológus magyarázza el, keresgetik neki a mentséget, indokokat, kutatják a motivációit - addig a virtuális gyilkost letudták egy "gonosz" címkével, és mindenki felette ítélkezett, mintha az aki meghúzta a ravaszt szintén csak egy áldozat lenne (bár valóban az, de a saját bűne ejtette rabul, nem a kísértője)
szerintem senki nem ártatlan, legkevésbé az agyonmagyarázott 47 éves családos férfi, akit mindenki annyira sajnál, hogy csőbe húzták - vajon miért nem sajnálnák azt a 18 éves lányt, aki bár buta és naívan viselkedik, azért még nem szabadna, hogy aljas, gátlástalan kéjencek martaléka legyen, akiket egyáltalán nem érdekel a saját családjuk, csak akkor veszik elő, mikor védekeznek vele - aztán halálra lepődnek, hogy megszívatta őket valaki
nem helyeslem, amit a nő tett, dehogy, a történet igazolja, hogy szavakkal ölni lehet - csak kicsit furcsállom az egyoldalú erkölcsi ítélkezést - igen, börtönben van a helye, VISZONT a férfinak is, akinek többször is alkalma volt kiszállni, megbánni, amit tett, és értékelni az unalmasnak tűnő feleségét és gyerekeit
kicsit megint az jött le, hogy a férfiaknak mindent szabad, agyon kell sajnálni őket, egy nő esetében meg mindjárt más, a hapsi kiadhatja magát másnak, tönkretehet másokat (még nem átallta "szegénykém" azzal védeni magát, hogy "arra gondoltam fiatal még, túléli", akkor meg kell érteni, meg sajnálni kell, egy nő viszont rögtön megbocsáthatatlanul gonosz - érdekes hozzáállás
nem volt neki se kötelező 18 éves csinibabával virtuális szexbe bonyolódni, pláne nem hosszabb távon
az egész történet tükrözi a társadalom mély romlottságát, azt hogy milyen hamis bálványokkal etetik a népet, a szépség és fiatalság kultuszával, a minden a tiéd lehet, és meg is érdemled kultuszával, azzal, hogy minden értékes és vonzó az embereknek, csak a saját családjuk és szeretteik nem - egy szóval is kifejezhető a probléma: értékválság
azért a lepuffantott tenyérbemászó képű gyerek se volt olyan ártatlanka, bár ezt még magyarázza az élettapasztalat hiánya - az átlag nem értelmesebb az ő korában, és a hülyeségért még nem jár automatikusan halál

bocs :) felbosszantott ez a sztori, meg a tálalás is

2010-09-08 09:11:40 Agora (2009) malemmu (1) #45

ez a film egy vicc, úgy ahogy van