Sántha Orsolya

Regisztráció: 2009. szeptember 25. (8 év, 12 hónap)

Rendezők: Sofia Coppola
Színészek: Christopher Walken, Dolph Lundgren, Emma Stone, Emma Thompson, Kevin Spacey, Scarlett Johansson
Műfajok: akciófilm, animáció, sci-fi, szerelmi történet, vígjáték
Korszakok: Imádom a '80-as és '90-es évek filmjeit.

Nem: nő

Wild Target
Rakoncátlan célpont
3 2018-09-03 3,5

2018-09-16 13:54:43 My Fair Lady (1964) Sántha Orsolya (4) #20

Megmondom őszintén, csak az utolsó jelenet miatt nem kap tőlem zseniálist. Egyebekben vicces, szellemes, szórakoztató. Eliza apjának számait én is kissé feleslegesnek tartom, vagy legalábbis túl hosszúnak. Freddy-t viszont nézni és hallgatni is élvezet, bájos, ahogy már akkor udvarol Elizának, amikor még messze nem tökéletes a nő alakítása, ezt a szálat kissé jobban is kibonthatták volna, hadd érezze az öreg Higgins a veszélyt :)

Nagyon jó volt újra együtt látni Rydert és Reeves-t. Tobzódnak a szerepeikben. Két ilyen kiállhatatlan karaktert! :) Remek az összhang köztük. Maga a film friss, érdekes, vicces, kedves.

A klasszikus romantikus tinifilmek nyomán. Könnyed, rózsaszín, cukormázas szórakozás.

2018-09-14 18:08:24 Madame (2017) Sántha Orsolya (3) #2

Ígéretesen indult, aztán középszerűségbe fordult. Kár.

Ez több sebből vérzik. Felszínes és irritáló.

Unalmas, minden részletét láttuk már jobb verzióban. Teljesen kiszámítható.

Csalódott vagyok. Lassú, vontatott és sajnos egyáltalán nem éreztem a köteléket, a vonzalmat Gyllenhaal és Bridges között. Nem működött.

Szerintem jó volt. Kevés párbeszéddel is remekül érzékeltette a főszereplők közötti viszony mélyülését, a konfliktust. Izzik a levegő a két főszereplő közt. Marc, mint tulok... nem egyszerűsíteném le ennyire. Ő hagyományos, konzervatív értékrendet és családmodellt képviselő családból, ráadásul rendőr családból jött, ahol a férfi szerepköre jól meghatározott, hagyományosan maszkulin, ezt láthattuk a néhány jelenetből a szüleivel. Egy ilyen helyzetű fiatal férfi ugyan mit tud kezdeni egy olyan érzéssel, ami ennyire kívül esik azon, amit eddig tapasztalt, azon, amiről azt tanulta, hogy helyes? Semmit. Zavarodott, frusztrálódik, agresszív, elsősorban pont Kay felé, aki ennyire összezavarja. Kay persze beszél, ő már elfogadta magát, így él, de Marcnak ez teljesen új és mondjuk ki, az értékrendje szerint rossz. Nem elvárható, hogy jól kezelje a helyzetet. Vártam a feloldozást, de hiába, ez nem Amerika, az európai film nem adja meg a cukormázas hepiendet, ehelyett a főhős körül minden összeomlik, mindent elveszít. Végül mégis pozitív volt számomra az utolsó képsorok üzenete: a főhős elkezdi új önmagát felépíteni a romokon.

Csak halvány :)

előzmény: beelzebub (#55)

Semmi különös, egyszer megnéztem. Valahogy ennyi sztártól többet vártam volna. A karaktereik sablonosak. Őszintén szólva számomra a legnagyobb örömet a gyönyörű kosztümök okozták. Ennyi remek színésznőt alkalmazni, hogy aztán az égvilágon semmire ne használják a tehetségüket! Sandra Bullocktól én vártam volna a szokásos humorát, hiába. Cate Blanchett azon kívül, hogy jó volt ránézni, semmit nem adott hozzá a filmhez. Helena Bonham Carter, ekkora kihagyott ziccer, most komolyan, szomorú vagyok. Rihanna meg... klisés karakter, resting bitch face, kb. a rajongótábora miatt kerülhetett bele, hagyjuk. Komolyan, még Anne Hathaway alakítását lehetne esetleg kiemelni. Ezek után a férjem tett fel egy kérdést a moziból kifelé:
miért kellett szétdarabolni a nyakláncot, miért nem vitték ki egyszerűen a többivel? Nos, erre nem tudtam jó választ adni, mert simán megtehették volna :D