Sántha Orsolya

Regisztráció: 2009. szeptember 25. (8 év, 9 hónap)

Rendezők: Sofia Coppola
Színészek: Christopher Walken, Dolph Lundgren, Emma Stone, Emma Thompson, Kevin Spacey, Scarlett Johansson
Műfajok: akciófilm, animáció, sci-fi, szerelmi történet, vígjáték
Korszakok: Imádom a '80-as és '90-es évek filmjeit.

Nem: nő

Hét nővér
4 2018-05-25 3,3

Csak halvány :)

előzmény: beelzebub (#55)

Semmi különös, egyszer megnéztem. Valahogy ennyi sztártól többet vártam volna. A karaktereik sablonosak. Őszintén szólva számomra a legnagyobb örömet a gyönyörű kosztümök okozták. Ennyi remek színésznőt alkalmazni, hogy aztán az égvilágon semmire ne használják a tehetségüket! Sandra Bullocktól én vártam volna a szokásos humorát, hiába. Cate Blanchett azon kívül, hogy jó volt ránézni, semmit nem adott hozzá a filmhez. Helena Bonham Carter, ekkora kihagyott ziccer, most komolyan, szomorú vagyok. Rihanna meg... klisés karakter, resting bitch face, kb. a rajongótábora miatt kerülhetett bele, hagyjuk. Komolyan, még Anne Hathaway alakítását lehetne esetleg kiemelni. Ezek után a férjem tett fel egy kérdést a moziból kifelé:
miért kellett szétdarabolni a nyakláncot, miért nem vitték ki egyszerűen a többivel? Nos, erre nem tudtam jó választ adni, mert simán megtehették volna :D

2018-06-18 18:03:00 Ready Player One (2018) Sántha Orsolya (5) #16

Ó, anyám, ez zseniális volt! Látványos, izgalmas és nagyon menő! A zenék, a popkulturális utalások, oda vagyok!

Könnyed, szórakoztató, szívmelengető romantikus film, amiben helyenként felcsillan az angol humor. Kirsten Dunst és Paul Bettany párosa remekül működik. És Nikolaj Coster-Waldau még a GoT előtti időkből :) Alulértékelt.

Jól megcsinálták. Nem nagyon tudtam elképzelni, hogyan vihetik jól filmre, de jó lett. Fokozatosan épül fel a kapcsolat, hihetően, legalábbis számomra. Azt hiszem, jobban tetszett, mint a könyv :)

2018-06-01 15:04:34 Tomb Raider (2018) Sántha Orsolya (2) #21

Alicia Vikander a szó minden értelmében súlytalan a szerepben. Hihetetlen, hiteltelen. Kezdve attól, hogy egyszerűen nem veszem be, ahogy pocsolyába fojt egy zsoldost, odáig, ahogy a sarkára omlik Himiko szentélye a hegy gyomrában. Ne már! Értem én, hogy ez egy film. De ez túlment azon a határon, amit fejcsóválás nélkül képes vagyok végignézni a bamba kikapcsolódás kedvéért. Bár az Angelina Jolie-s verzió sem hagyott nyomot bennem, azért a promóképekre emlékszem, sőt, kb. ez az, ahogy Angelina megjelenik a fejemben, ha róla van szó: Lara Croft-ként. Nos, csak azt akarom mondani, hogy ehhez is kár volt hozzányúlni.

Totál nem értek egyet, szerintem a Doctor Strange sokkal jobb volt. Cumberbatch is jó a szerepben, a karaktere is érdekes, a világról, amit bemutat nem is beszélve, plusz Tilda Swinton és Mads Mikkelsen! Mondjam még? Nem is lehet együtt emlegetni a két filmet.

Hosszú, unalmas kliséhalmaz, totál érdektelen főszereplővel. Killmongernek drukkoltam. Az eddigi leggázabb Marvel-mozi.

A jogi kínlódás annyira nem volt valószerű, ráadásul összecsapottnak éreztem, onnan egész a végéig. Amerikaias, a szó rossz értelmében.

Alapvetően szeretem a francia filmeket, a romantikus komédiáik könnyedek, érdekesek és szellemesek szoktak lenni. Na, ez egy kivétel. Audrey Tatou karaktere kisstílű, ellenszenves és az is marad, a film végéig nem tudtam megkedvelni. A pasas aranyos, az ő karaktere viszi a hátán a filmet. Kidolgozatlan, erőltetett fordulatokkal, egyáltalán nem életszerű.