Sántha Orsolya

Regisztráció: 2009. szeptember 25. (9 év, 4 hónap)

Rendezők: Sofia Coppola
Színészek: Christopher Walken, Dolph Lundgren, Emma Stone, Emma Thompson, Kevin Spacey, Scarlett Johansson
Műfajok: akciófilm, animáció, sci-fi, szerelmi történet, vígjáték
Korszakok: Imádom a '80-as és '90-es évek filmjeit.

Nem: nő

3 2019-01-28 2,8
Family Weekend
Családi hétvége
2 2019-01-27 2,8
Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
Bazi nagy francia lagzik
3 2019-01-27 3,3
Mein Blind Date mit dem Leben
Vakrandim az élettel
3 2019-01-22 3,3

2019-02-13 22:31:38 BÚÉK (2018) Sántha Orsolya (3) #5

Az eredeti olasz verzió jobb volt, nem csak a hiányzó befejezés, hanem az egész.

2018-12-22 15:58:28 Venom (2018) Sántha Orsolya (3) #23

#16-ra reagáltam: "csizmás combközepes diáklány szoknyás Michelle Williams" - írta. Nekem is feltűnt az a bizonyos szoknyás összeállítás, valahogy tényleg nem illett a karakterhez, hanem egy fiatalabb, más életszakaszban járó nőhöz passzolt volna. Egyébként részletkérdés, nem is hittem, hogy ennyi figyelmet kaphat :)

előzmény: Lanie (#22)

Sajnos nem tudok egyetérteni, legalábbis a Jurassic Park, az Aliens és a Terminator 2 vonatkozásában, ezeket most is ugyanúgy bírom, mint régen. A Mátrixot pedig újra kéne néznem, hogy nyilatkozni tudjak. A Titanic számomra a kakukktojás a felsorolásodban, hogy kerül ide?! :) A JP összes folytatása fájdalmasan rossz, az Alien univerzum nekem okés (vagy legalábbis elmegy ;), a Terminátorból mindig is a kettes volt a legjobb. Ez a Gyűrűk Ura újranézés viszont nagyon jó ötletnek tűnt és fájdalmas volt a pofára esés, sajnálom is magamat, jobb lett volna arra emlékezni, mennyire szerettem anno ezeket a filmeket.

Ha budapesti lennék, mennék.

Ez volt a kedvenc részem a trilógiából, de ahogy az első résznek, úgy ennek sem tett jót a közben eltelt idő. Sajnos ebből most két csillagot is lenyesek.

Azta! Ennek a filmnek nagyon rosszat tett az újranézés. Nagyon lassú, nagyon béna a szöveg, nagyon nem tetszik. Akkor nagyon bejött, emlékszem, de nem öregszik szépen.

2018-12-21 14:19:31 Flower (2017) Sántha Orsolya (4) #1

Veszett egy film, fura fordulatokkal és különc alakokkal. Deutch és Morgan nagyon jók együtt. Inkább lassan zajlanak az események, de a vége valami hihetetlen. Nekem legalábbis elég meglepő volt, mégis találó.

Bocs, de szerintem a leírás nem valami jó, pl. a srác nem mentálisan sérült. Írtam egy másikat, ha gondoljátok. Lehet, hogy spoileresnek tűnhet, szerintem nem az, a sztori csak innen indul be :)

A 17 éves Erica (Zoey Deutch) szabadon él, akár a madár, egyedülálló anyja nemigen törődik azzal, hogy merre jár, mit csinál, apja börtönben van. Barátnőivel korosodó férfiakat zsarolnak meg, így szereznek némi jövedelmet. Erica egyáltalán nem örül annak, amikor anyja új kapcsolata komolyra fordul és találkoznia kell jövendőbeli mostohatestvérével, Luke-kal (Joey Morgan), aki nagydarab, fura és most jött ki az elvonóról. Azonban a nehéz kezdet után a két fiatal hamar közel kerül egymáshoz, Luke még azt is elárulja a lánynak, hogy gyerekkorában egy tanára molesztálta. Hamarosan kiderül, hogy az említett tanerő, Will (Adam Scott) is a városban él, Erica pedig elhatározza, hogy segít Luke-nak bosszút állni a férfin.

2018-12-16 09:00:06 Venom (2018) Sántha Orsolya (3) #20

Nos, a trailer alapján meg sem akartam nézni, Tom Hardy ide vagy oda. Aztán csak rávettem magam és miután semmi jót nem vártam, felülmúlta az elképzeléseimet. Igen, sokat fel lehet róni ennek a mozinak, mert az ember felteszi a Marvel-mércét. Nekem sok volt a CGI-harc, de szerencsére nem volt sok belőle. Nagyon tetszett, ahogy Eddie és Venom közt kialakult egy kapocs, számomra észrevétlenül, mégis hihetően. Kettejük párbeszédei is tetszettek, volt elég humor. Igen, alapvetően bénák a párbeszédek. Igen, Michelle már túlkoros a diáklányos imidzshez. De nem lehet minden szuperhős tinédzser -már ha Venom egyáltalán szuperhős, ugye- főleg ő nem, neki egy felnőtt férfi kellett gazdatestnek, hogy legyen már némi morális iránytűje, kialakult világképe, némi fájdalmas és kellemetlen tapasztalata. Egy felnőtt férfi meg csak ne járjon már tinilányokkal. Én ezt a basic kategóriába sorolnám, nem lett a nagy Marvel-filmek egyike, de szerencsére messze nem volt annyira gáz, mint a bemutató alapján hittem. Nem voltak nagy meglepetések a történetben, hozta az összes szuperhős-film klisét is, de jól szórakoztam. Kíváncsi lennék egy dark verzióra a buddy movie helyett, szerintem lenne benne lehetőség.

2018-12-09 15:24:55 Kin (2018) Sántha Orsolya (3) #1

Wow, wow, wow! Na ez! Az egész alig ütötte a hármast, hiába James Franco meg Zoe Kravitz, aztán, banyek, a vége! Eldobom az agyam! Szóval ez egy megelőlegezett hármas, csak legyen meg az a folytatás! Ha nem lesz vagy nem lesz jó, akkor visszajövök és visszaveszek a pontokból. A főszereplő hallgatag kiskölyök egyébként szimpi. Az a nagy baj, hogy a nagytesót, Jimmy-t egyszerűen nem bírtam megkedvelni, mondjuk nem is nagyon adtak rá lehetőséget. Szóval, ha képesek vagytok egy elmegy típusú filmet végignézni az utolsó tíz percért, hajrá, ha nem, várjátok meg a folytatást és nézzétek meg egyszerre :)