BonnyJohnny

Regisztráció: 2009. szeptember 20. (8 év)

Bemutatkozás

HHhH
HHhH - Himmler agyát Heydrichnek hívják
2 2017-10-17 ?

2017-10-17 19:32:13 [Melyik filmen sírtál?] BonnyJohnny #5

A Star Wars hetedik epizódján nekem is sírni lett volna kedvem, de más okból... :P
Emlékezetesebb filmek, ahol eltörött a mécses:
Neverending Story (Artas jelenet), Titanic, Braveheart (két különböző alkalommal két különböző helyen), Szentjánosbogarak sírja, Up!, Hachiko (eddig kettőből kétszer).

Csak képzelődtem, vagy korábban tényleg nem volt ott a comedy a film imdb adatlapján? :)
Mert, ha nem, akkor történelmi pillanatként, az imdb követte le a Kritikus Tömeg műfaji megjelöléseit. :D (Konkrétan az én észrevételemet. :D)

előzmény: ChrisAdam (#11996)

2017-10-17 14:43:51 Better Watch Out (2016) BonnyJohnny (4) #2

Először is köszönöm az ajánlást! :)
Másodszor egyetértek. De szerintem még csak nem is indul döcögősen. Nem megy bele részletekbe, hogy unalmas legyen, csak felskicceli a helyzetet, de így is felvázol mindent, amit tudnunk kell a karakterekről. Aztán indulhat is thriller. Direkt használom ezt a műfajt, mert egyrészt a leghorrorosabb jelenetek az amúgy ártalmatlan farkaspókokkal való találkozások jelentik. Ellenben végre egy horror (a sok szar és középszer után, amit mostanában néztem), ahol van thrill, és nem csak jumpscare-ek röpködnek. Sőt, ebben alig vannak jumpscare-ek. Feszültséget teremt, először a bujdosással, majd a kialakult szituációval.
Vígjátéknak viszont nem túl erős. Igazából nem is értem, ezt a műfaji megjelölést. Bár a humor (főleg annak éjsötét formája) nem hiányzik a filmből, de azért nem komédia. A trailer sokkal viccesebb, mint maga a film, és sok szituáció, ami ott humorosnak tűnik, a filmben nem az. Csak, hogy összehasonlítsam a Babysitterrel (a kapocs a két film között, hogy Rorschach ott ajánlotta nekem ezt), az sokkal inkább vígjáték, miközben megőrzi a thrillt is. De, mint írtam is, a két filmnek semmi köze egymáshoz, nem azért írtam, hogy összehasonlítsam, csak a vígjáték címkét (ami annál a filmnél jogos) itt nem értem.

2017-10-17 12:43:04 [Általános fórum] BonnyJohnny #7103

Nem semmi. Én csak(?) nyolcadik évemet töltöttem be a Kritikus Tömegen a múlt hónapban.

előzmény: Raul (#7101)

Ebben a filmben sok minden érdekes. Kezdve a színészi játékokkal... :P De olyan érdekességek is akadnak, mint a repülőgép golyóálló fala, melynek hiányában igen hamar véget ért volna ez a film. ;)
Gyerekek, ez egy B film, aminek ad egy kis érdekességet, hogy egy repülőgépen játszódik. De igazából ezt sem igazán sikerült kiaknázni (pont a fegyverek hiányával és a szűk tér érzékeltetésével lehetett volna). Unalmas első óra után igaz tényleg beindul a hentelés, de semmi (SEMMI) horrorhangulata nincs, és egy-két villanást nem számítva humor sem. Akkor mi is ez? Egy átlagos slasher CGI vérrel? Akkor annak megfelelően osztályozom.

előzmény: PG (#3)

Csatlakozom a magasztaló kritikák után csalódók táborához. Bár kétségtelen, hogy zsánerén belül egy jobban sikerült darab, saját sagájaban is élmezőny, de igazából ügyes(ebb) felvezetés utáni ügyes(ebb) jumpscare-ek halmozása.

baszós-kardozós filmnek nekem a sword & sorcery jutott eszembe. Három testőr típusú filmekben nem szoktak kardozáson kívül mást csinálni. De, ha tudsz ilyenről, nekem is ajánlhatsz... :D

előzmény: tomside (#12006)

Mind érdekes. De, hogy én egy másikat mondjak: Quentin Tarantino és Sam Rockwell. Tarantinióo végre írhatna egy magához hasonló géppuskaszájú karaktert. :)

K csak megkapta Stelliene emlékeit (amik valóban megtörténtek), hogy segítsen. Amúgy nincs semmi köze senkihez. A fiú csak elterelés volt, hogy azt higyjék fiú gyerek született (ahogy K hitte is).

Szerintem lehetne simán Blade Runner. Benne mindkét filmmel és ezekkel. Ezek hivatalos előzmény rövidfilmek.
De amúgy vagy Blade Runner rövidfilmek. Vagy, ha az előzményekhez ragaszkodunk, akkor Blade Runner 2049 előzményfilmek.

előzmény: ChrisAdam (#11999)