BonnyJohnny

Regisztráció: 2009. szeptember 20. (11 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Coming 2 America
Amerikába jöttem 2.
2 2021-03-06 ?
Moxie
Moxie, avagy a vagány csajok visszavágnak
3 2021-03-05 ?
4 2021-03-02 4,1
Kingu Kongu tai Gojira
King Kong vs. Godzilla
2 2021-02-27 2,1
Oggi a me... domani a te!
Ezer pofon ajándékba
3 2021-02-26 3,6
Boss Level
Boss Level - Játszd újra!
4 2021-02-23 3,6

2021-03-07 22:33:58 Freaky (2020) BonnyJohnny (3) #4

A felütés jól sikerült slasher. Igazából akkor még csak pár könnyedségen sejlik fel a vígjátéki vonal, annyi erővel lehetne egy humorosabb horror is. Aztán elindul a film, és én vígjátéknak továbbra sem találtam nyomát. Aztán elérkezik az alapkoncepció által ígért (tehát nem spoiler) testcsere, és továbbra sem látok vígjátékot. Vince Vaughn lentebb már említett kínos ripacskodásán (ami ráadásul kizökkentően elüt az eredeti lány személyiségétől) inkább fészkelődni lehet, mint nevetni. Annyira szégyenletes volt, hogy a film azon képkockáinál fordultam el, mikor őt láttam, és nem azoknál, amikeken a véres gyilkosságok látszanak...
Aztán kifullad a high concept, érkeznek a klisék, unalomba fordul a film, és a végé még tök feleslegesen húznak is rajta egyet.
Boldog halálnapot! második részénél jobb, de az első résznél rosszabb. Gyenge hármas.

2021-03-07 22:11:26 Hunter Hunter (2020) BonnyJohnny (3) #7

A holttestek nem egyenlő korúak, azaz többször tért oda vissza a gyilkos, újra és újra. A farkas meg azért tér oda vissza, hogy husit csenjen.

2021-03-07 21:12:01 [JÁTÉK] BonnyJohnny #45877

Az évet eltaláltad. :D
(De bambuláé a pont. :) )
1. Marnie (bambula - 2 pont)

előzmény: Raul (#45875)

2021-03-07 21:05:34 [JÁTÉK] BonnyJohnny #45872

9. (Könyvek) forduló

4. Good Will Hunting (krihu - 2 pont)
6. Viszlát, Christopher Robin (krihu - 2 pont)
9. Vinny, az 1ügyű (bambula - 2 pont)

Köszöntjük bambulát is a pontszerzők között! :)

2021-03-07 20:47:23 Hunter Hunter (2020) BonnyJohnny (3) #5

Egyetértek több mindennel: többek között azzal is, hogy a finálé öncélú és oda nem illő, amit megpakolnék azzal, hogy a korábbi részek sem kötöttek le annyira. Bár annyira éppen, hogy egy jó fináléval még pozitívum lenne a film addigi lassúsága... de ugye ez nálam nem áll.
Viszont pár spoileres kérdésedre tudnék válaszolni:
Hogy az apa miért megy el napokra magányosan Rambot játszani? Mert ő ilyen (vadász) alkat. Ha mást nem, ezt jól megmutatja a film addigi lassú első fele.
Mi szükség volt a rituális körbe rendezett hullák közé medvecsapdákat raknia? Hogy csapdát állítson annak, aki oda visszatér. (Legyen az ember vagy farkas.)

2021-03-07 20:06:00 [JÁTÉK] BonnyJohnny #45854

9. (Könyvek) forduló

SZABÁLYZAT az első kommentben és a topik leírásában. (módosítás az ott leírtakhoz képest, hogy a beküldött filmek minimum nézettsége nem 20, hanem 50!)

10.

2021-03-06 22:34:20 Shadow in the Cloud (2020) BonnyJohnny (3) #1

A játékidő nagyjából kétharmadáig jó. Chloë Grace Moretz egy mindenre elszánt, titokzatos nőt játszik, aki felsőbb utasításra egy szigorúan bizalmas csomagot kell elszállítson egy nem túl bizalomgerjesztő repülőn, aminek nem túl bizalomgerjesztő a legénysége (mind tahó kanok és/vagy nőket lenéző disznók). Szó-szót követ, és főhősnőnk hamar abba helyzetbe kerül, hogy a csomagot elveszik tőle (igaz, a legénység egyetlen olyan tagja, aki jóképű és nem seggfej), ő pedig a hasi gépágyúállásban találja magát, ami a repülő minden más részétől elzárt gömb a hajó hasán.
Bár az (amúgy legjobb carpenteri hagyományoknak megfelelően hangulatos) szintimuzsika az elejétől kezdve nyílt lapokkal játszva jelzi, hogy itt B filmről van szó, nagyon sokáig ez nem látszik. A kamera egyedül marad Chloë Grace Moretzel a szűk acélgömbben, és jó darabig az egyetlen dolog, amit hallhatunk a (már jóval a gremlin átkos tevékenysége előtt is) szétesés határán álló B-17-es aggsztó zörejei. Aztán ahogy főhősnőnk rákapcsolódik a rádióra, hangkulisszák és az ő reakciói alapján egy minimalista, de nagyon hatásos jelenetsor kezd kialakulni. Nem kell ahhoz feministának, de még csak nőnek sem lenni, hogy nyíljon a bicska a zsebünkben, a hajón mindenki kisebb-nagyobb mértékben seggfejként viselkedik vele. (És amúgy messze nem a kanos tapló a legrosszabb.)
Aztán felbukkan a szörny is, hogy egy izgalmas küzdelem vegye kezdetét a repülőgép külsején könnyedén grasszáló gremlin és a gépágyúállásba szorított nő között. Aztán izgalmas az is, ahogy egyre több rejtély kerül megválaszolásra, a főhősnő körül pedig szorul a hurok a szörny és fajtársai oldaláról is.
Először kizökkentően komolytalan fordulatként éltem meg, mikor kiderül mit rejt a táska, de aztán rájöttem, ez tökéletes macguffin, amiért főhősnőnk mindenre képes.
Ééés aztán el is éreztünk a mindenhez. Mikor kimászik a támadás alatt álló repülő erőd aljára, remekül rendezett jelenet miatt még lenyeltem a dolgot, de aztán, mikor jött a trailerben is látott mutatvány, elvesztett a film.
Kicsit olyan, mintha akkor és ott, a főhősnő valójában tényleg kizuhant volna, és a film hátralevő részét már csak képzeli (abban a hátralévő percben, míg földet ér). Az erős női karakter átmegy B filmes akcióhősnőbe, és miközben egyre jobban megdicsőül, szépen sorban minden arra érdemes karakter elnyeri a méltó büntetését.
A végén csak azok maradnak életben mellette, akik jók (vagy legalábbis kevésbé bunkók) voltak hozzá. De azok is TÉTLENÜL NÉZIK ahogy a szörny elrabolja az addigra már mindenki által féltett szállítmányt, és azt is, ahogy a sérült (tök mindegy, hogy mennyire rátermett, de a harcedzett, kiképzett férfiaknál gyengébb harcos) nő egyedül küzd meg a szörnnyel.
És mindezek után, hogy férfiaknál is férfiasabb volt, "egy hihetetlenül nőies tettel zárja a filmet" (by Zalaba Feri).
Átlagban meg van a (gyenge) hármas, de nagyon nagy kár a filmért. :/

Interstellarra 487 zseniális és 456 jó értékelés érkezett, az összesen leadott 1197-ből, ami 4,1-es átlagot jelent. Ezzel a bemutatás éve szerinti 5. legmagasabb átlagot produkálja az az évi legmagasabb nézettsége mellett. Az előtte lévő négy film közül csak egy van, ami több mint fele ennyi (nagyjából háromnegyede) szavazattal képes előtte maradni.
Én sem tartom zseniális alkotásnak, de, ha túlértékeltnek nevezném, azzal többek között a számomra legfontosabb filmértő közönségnek a véleményét söpörném le egy legyintéssel.

Jojo Rabbit helyzet már nem ilyen erős, "csak" 4,0-ás átlaga van, az évi 7. legmagasabb a 2. legtöbb szavazattal. Érdekes módon a Knives Out több szavazattal is magasabb átlagot produkál.

A régi színészek csak szánalmas (direkt használok a haloványnál erőteljesebb jelzőt) árnyékaik önmaguknak (kivéve James Earl Jonest: őt nem sikerült megalázni, sőt, az előre megrendezett temetés kifejezetten vicces ötlet). Az újként behozott Leslie Jones és Tracy Morgan EGYÁLTALÁN NEM szórakoztatóak, ellenben kínosak. Jermaine Fowler csak szimplán jellegtelen, viszont a hozzá köthető "poénforrások" (reakciók a furcsa Afrikára) humortalanok (különben sem működik az eredeti ötlet kifordítása, hiszen a "fish out of water" csak a "vízen kívüli" világ szempontjából vicces...). Wesley Snipes önfeledt ripacskodása és úgy általában a diktátor paródiája néha megüti a megmosolyogtató szintet.
Szánalom kettes.

2021-03-04 21:19:42 [JÁTÉK] BonnyJohnny #45853

8. (Lábak) forduló

1. Törés (Joeker81 - 2 pont)
2. Benjamin Button különös élete (Joeker81 - 2 pont)
3. Trumbo (krihu - 2 pont)
4. Egy egyedülálló férfi (krihu - 2 pont)
5. A szikla (robynballantyne - 2 pont)
6. Felhők közül a nap (Joeker81 - 2 pont)
7. Meglógtam a Ferrarival (bruce - 2 pont)
8. Egyszerűen bonyolult (krihu - 2 pont)
9. A nyughatatlan (krihu - 2 pont)
10. Mr. & Mrs. Smith (krihu - 2 pont)

2021 téli szezon állása a nyolcadik forduló után:

18. aureliano - 2 pont
19. critixx - 2 pont
20. AngryLamb - 2 pont
21. robynballantyne - 2 pont

Az előző fordulóban Joeker81 és krihu csak mérsékelten növelték a pontjaik számát, most viszont minden korábbinál nagyobb tarolást mutattak be. Pontosabban Joeker81 hozta a már többször látott három találatát, krihu viszont a feladványok felét fejtette meg (tavaly m4n w1thout fe4rtől láthattunk ilyet), ezzel átvette a vezetést (ugyanakkora előnnyel, mint amekkora hátránnyal a fordulót kezdte, szóval a kettejük párharca továbbra is izgalmas maradt). Érdekes, hogy az élmenők mellett, a "maradék" két találat egyikét az addig utolsó helyen álló játékos vitte el, a másikat pedig egy olyan, aki most iratkozott fel a pontszerzők közé. :D Természetesen gratulálunk nekik is! :) A dobogó alsó foka, és a mögötte tülekedő üldözőboly helyzete nem változott. Az élmenők pontelőnye talán most fordult nyomasztóba (ha eddig nem lett volna az :D), de szeretném hangsúlyozni, hogy nem behozhatatlan, hiszen két normális fordulóban lehet csökkenteni a távolságot, aztán pedig jön a finálé, ahol aztán bármi megtörténhet. :) (Én csak tudom... ;) De éppenséggel a szezon képeit összeszedő regnáló bajnoknőnk is így nyert. ;)) Szóval tessék tovább játszani! :)

A következő forduló vasárnap este nyolc órakor indul. :)