BonnyJohnny

Regisztráció: 2009. szeptember 20. (8 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Hostiles

3 2018-04-18 ?

2018-04-24 07:59:15 [Hamarosan a mozikban!] BonnyJohnny #6344

Nem is rossz...
Meglátjuk, meglátjuk. A Sony 2004 óta nem készített jó képregényfilmet, de akkor pont egy szimbiózisban élő gonosztevő szerepelésével. :)
Mondjuk a beígért R ratinget nem látom...
Meg szerintem sima hős szerep lesz, aki csak rosszfiúkat bánt.

előzmény: BalaKovesi (#6343)

Azt egyébként négyes értékeléssel mondom, hogy szerintem is vicc.

Sejtettem, hogy nálad csak kettes lesz... :/

2018-04-22 20:36:08 Hostiles (2017) BonnyJohnny (3) #2

Igen. Nekem is a lassú tempó, és sablonos-langyos karakterei, párbeszédei, akciói miatt hármas.
A végén meg valahogy erőltetetten csak az maradt életben, akikre az elejétől kezdve számítani lehetett.

előzmény: VVega (#1)

Ez a film zseniális is lehetne (egyeseknek az is), csak nekem nem jött be, lásd lejjebb, hogy miért nem. De attól még valamennyire tetszik. (Itt akár lehetne hármas is, de...) És látom benne, hogy mennyire jól van megcsinálva, illetve Phoenix is zseniálisan viszi a one man showt.
A rendező előző filmje például nem tetszett. Az tényleg végig szenvedés volt, és a hangulat sem megfogott, hanem taszított (bár lehet az volt a cél), pedig a színészi játékkal éppenséggel ott sem volt baj.

Megértem a zseniális osztályzatokat. Tényleg lehetne az új Taxisofőr, vagy akár a lentebb említett Brawl in the Cell Block 99.
De számomra túl szenvedős volt a film. Nyilván az is volt a cél, hogy érzékeltessék egy kiégett, kiüresedett férfi érzelmi világát (és valószínűleg ennél jobban kevés mozi érzékeltetheti). De nekem ettől függetlenül unalmas volt 10 percenként valamilyen flashbackeel szembesülni és azt nézni, ahogy főhősünk fojtogatja magát. A lődörgése is unalmas lett egy idő után. Akcióból is kevés van, bár ezt csak megjegyzem, nem negatívumként hozom fel, mert pont annyi, amennyit a történet megkíván, és olyankor viszont, mikor van, akkor üt. A story meg közben lyukas. Mi miért történt, vagy néha még az sem látszik, hogy mi történt. Nyilván azért ilyen, mert a film a főhősre koncentrál, csak azt mutatja amit ő is lát, és azt is olyan zavartan, ahogy ő látja. De ide meg bejön a fentebb említett lődörgős tempó és kuszaság.
A film sokkal inkább hangulatot akar megragadni. És abból sikerül betonkeményet prezentálnia, ez nem is vitás.
Mint ahogy azt sem, és nem véletlenül ezt hagytam a végére, és furcsa, hogy eddig ezt senki nem említette...
Joaquin Phoenix akkkkoráát játszik, mint a háááz.

2018-04-21 21:48:40 Wheelman (2017) BonnyJohnny (3) #2

Annyira nem tartom jónak, hogy négyesre adjam. De valóban ügyes, hogy szinte valós időben, gyakorlatilag egyetlen helyről (kocsibelső) nézve látjuk. Végig pereg, de valahogy a valódi izgalom és átütő erő hiányzott belőle. Frank Grillot viszont csípem. Jól állnak neki az ilyen szikár akcióhős figurák.

Szerintem az Országút fantomja nem igazán "autós". Úgy értem, nem kap olyan fontos szerepet az autó, mint technika, és a száguldás.

Szerintem a maga agyatlan, sablonos, súlytalan és érdektelen kategóriájában egész jó volt. A kezdés nekem például annyira tetszett, hogy szívesen megnézném egész estésben (vagy még inkább fél órában) az előzményeket. (Bár azt hiszem tavaly már láttam, és akkor Life volt a címe.) De kiemelném a farkasvadászatot is.
Valamint kiemelném, hogy a végére konkrétan átment rajzfilmbe (nem jó értelemben). A két főgonosz haláláért konkrétan én éreztem szégyent... bár... jobban belegondolva a karaktereik végett is teljes filmidő alatt is. Naomie Harris láthatóan nem találta a helyét, The Rock pedig láthatóan tudta a helyét, sokadszor hozza ugyanazt a kemény de szerethető mackó karaktert (amilyen a valóságban is), és sokadszorra is eladja magát. De aki igazán lubickol a szerepben, az persze Jeffrey Dean Morgan. Láthatóan tudja, hogy gagyiban játszik, ennek megfelelően túljátsza, és láthatóan élvezi, és ezért a néző is örömét leli benne. Még, ha a karaktere egyszerűen az élményromboló szintig hülyén van megírva és használva.
Ez egy annyira jó rossz film, hogy az már közepes kategóriába esik.

2018-04-15 21:29:03 Ready Player One (2018) BonnyJohnny (3) #15

Úgy vagyok vele, mint a legtöbb előttem szóló. Valahol erős közepes és gyenge négyes határán táncol. Mindkettő mellett tudnék érvelni, de az, hogy erre a környékre lövöm be, az előzetes várakozásokhoz képest mindenképp csalódás.
A látvány, a megjelenített easter eggek (amik szinte a teljes filmet végigkísérik), a soundtrack, mind zseniálisak. Az akciókat már inkább "csak" jónak mondanám, de azokban is van emlékezetes rész (ez ügyben valóban a Shining rész viszi a prímet). Viszont a film nagyon sablon, egyszerű (ami a történetet és a karaktereket érinti), súlytalan (az a bizonyos halál igencsak könnyen lett kezelve). Hangulatában közel állhatna a Goonieshez (csodálom, hogy az nem lett megidézve), de annál zúzósabb.
Először azt gondoltam, hogy jobb lett volna játékos zúzásnak megcsinálni, és akkor mint agyatlan, de élvezetes szórakozás tarolna. De ebben a történetben sokkal több van, az úgy pazarlás lett volna, és nem Spielberghez méltó. Kérdés persze, hogy az elkészlüt film az-e...