BonnyJohnny

Regisztráció: 2009. szeptember 20. (11 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Desperados
Kétségbeesettek
2 2021-04-25 ?

2021-05-12 11:23:57 Unhinged (2020) / Téboly BonnyJohnny (3) #14

A lentebb írt képtelenségek (pl. a főgonosz egy teleportálni képes ninja) ott is megvannak, ugyanúgy, mint itt. De pl. a nyolcvanas évek sivataga sokkal hihetőbb helye és ideje a történetnek, mint az okostelefonok korszakában a belváros (aminél itt erősen kilógott a lóláb). Plusz Rutger Hauer ikonikis alakítása, plusz nyolcvanas évek hangulat. :)
De itt a fórumon a megítélése is eléggé magáert beszél. :)

előzmény: kaamir (#13)

2021-05-12 09:28:06 Unhinged (2020) / Téboly BonnyJohnny (3) #12

Russel Crow szerintem semmivel sem rosszabb, mint Rutger Hauer (számomra konkrétan egyedül a mackó gladiátor tartja kettes-hármas határon felül a filmet). Persze, ha valakinek a Hitcher sem tetszett, annak persze itt sincs semmi látnivaló, hiszen ez sokkal gyengébb annál. :P

előzmény: kaamir (#11)

2021-05-12 09:13:25 Run Hide Fight (2020) BonnyJohnny (4) #16

Nekem a film teljes terjedelmére valahogy így nézne ki az osztályzat: (3+5+5+3+3)/5=3.8
Ebből is látszik, hogy, ha egy pár dolgot kihagynak a film második felében, akkor nem csak a negatívumokból lenne kevesebb, hanem rövidebb is lenne, amivel javítana az "osztón".
Valamint az is látszik, hogy egyet értek veled a kibukkanó negatívumaiban, de szerintem a film rosszabb részeiben sem kettes.
Ahogy írtam is, összességében gyenge négyes nálam, de ha sikerülne meggyőznöd (ami tudom, hogy nem célod!), akkor is "csak" erős hármasra módosítanám. És ezért értetlenkedek a mindenholi negatív kritikai fogadtatással kapcsolatban: nem annyira a miértje, hanem inkább a mértéke miatt. :)
Azt nem tartom kizártnak, hogy, ahogy írod is, "megvezetett" a film, de, hát innentől meg szubjektív a dolog. Nem csak személyenként, hanem egy személynek sem ugyanúgy jönne le más-más helyzetben.

2021-05-11 22:48:49 Run Hide Fight (2020) BonnyJohnny (4) #14

Hasonlóan voltam, mint Rorschach: az elején, miközben ment a film, még másra is figyeltem, de már az akció beindulása előtt felkeltette a figyelmemet, aztán húsz perc után beindult, és nem is engedett, úgy nagyjából a film feléig. Az a kb. háromnegyed óra valóban színtiszta ötöst érdemelne (bár az anyuka szelleme engem addig is zavart, de oké). Aztán leengedett a film, és bár azért a kettes szintnek jóval felette maradt, onnantól már nem mutatott semmi kiemelkedőt, ellenben úgy éreztem, a film küszködik, hogy kitöltse a hátralévő időt, akadozott a story, a nyomi srác pálfordulása engem is zavart, valamint anyuka szellemét és apuka ténykedését is feleslegesnek éreztem (de legalább Thomas Jane is szerephez jutott, ami jó, mert jó volt ő itt (is)).
A végeredmény így sem csúszik ki a négyes zónából (bár annak is inkább az alsóbb fele nálam): jó film ez, és értetlenül állok az általános negatív megítélés mellett (ti. az összes általam ismert hely közül itt, a KT-n áll legmagasabban).

2021-05-10 21:53:45 Stowaway (2021) / A potyautas BonnyJohnny (2) #12

Már a high concept (a potyautas) is elég meredek (mikéntjét elég nagyvonalúan át is ugrották), ráadásul valamennyire felesleges is, hiszen a potyautas lét nélkül is működne az alapkonfliktus. Mindezt két órásra(!) elhúzni, anélkül, hogy működne a film akár zárt teres drámaként (morális kérdések megtárgyalására nem nagyon kerül sor, ahogy cucu is kifogásolta lentebb), akár izgalmas űrutazós filmként (példák felhozatala nélkül is egyértelmű, hogy lehet ezt jól csinálni) két szék között a padló esete.
A feszültséget a vége hivatott szolgáltatni, de az meg elsietett lett mind a filmkészítők, mind a szereplők oldaláról.
Maga a film simán megérné a maga hármasát ha kicsit intelligensebb lenne, valamint kicsit feszesebbre vágva, esetleg jobban feltöltve.

2021-05-09 22:42:59 Mortal Kombat (2021) BonnyJohnny (2) #40

Az eleje (Sanada Hiroyuki) jó, aztán, ami utána következik az is elmegy. Hogy a Mortak Kombat film sablon Mortal Kombat elemeket használ önmagában nem nagy hátrány a szememben (bár, hogy miként lehetne előnyt kovácsolni belőle, ha eltérnek tőlük, azt pont a prológus bizonyítja). Sőt, Kano kifejezetten jót tesz a semmilyen történet gördülékenységének. Aztán sajnos megakad a film. Agyatlan lesz és látványtalan, repetitív és unalmas. És nálam a film végi SubZero vs. Scorpion "reunion" is semmiből előhúzottnak érzem, nem adott hozzá, inkább elvett a szememben. És rohadtul nem adja a Mortal Kombat hangulatot, hiába a játékból ismerős speciális képességek, valamint kikacsintós kivégzések és egysorosok. Sőt, míg ez utóbbiak Kanonál ütöttek, a többieknél inkább kínosnak találtam.
Összességében amúgy nem rossz film. Valahol egy erős közepes film lehetősége is benne volt, de a végeredmény is megérdemel egy erős kettest.

Milyen érdekes lett volna Matt Damonnal, másfél évtizeddel a Rounders után. :)

előzmény: Boxer (#5)

Egy filmnek "csak" három címe lehet?

2021-05-06 23:39:39 [Általános fórum] BonnyJohnny #9194

Én már el is felejtettem. :D Tudni illik, én a Black Pantherre gondoltam. ;)

előzmény: Joeker81 (#9193)

Michael B. Jordan és Jamie Bell jók, de Guy Pearce-től épp csak a bajuszpödrés és a kamerába kacsintás hiányzik, Turner-Smith pedig jelentéktelen marad (hiába vágják le a haját és tesznek neki sebhelyet). Az akciók nem kiemelkedőek sem intenzitásukkal (Extraction), sem naturalizmusukkal (Mosul), látványosságokkal meg meg sem próbálkoznak. Az akció helyett lehetne az izgalom (hahó, Sicario), de azt nyomokban sem tartalmaz, akció filmbe oltott politikai thriller vonalon is halovány (ide a Spartant akartam írni... de lássuk be, ez még a Winter Soldiertől is elmarad). Hozzá akartam tenni, hogy mindezt PG-13-ban, de aztán láttam, hogy R rated volt... hát, ezt közben nem vettem észre...
Amúgy, ahogy lentebb többen megadták rá a hármast, én is hajlottam volna rá, de látva, hogy Clancy alapjaiból Sharidan ezt hozta össze, amit aztán Solima így tálalt... bűntudat nélkül adom rá a kettest.