kwzatz

2020-01-06 15:27:20 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #11258

Pont most néztem, hatalmas. :D

előzmény: Kempesbaba (#11255)

2020-01-04 12:34:37 [Tévésorozatok] kwzatz #3753

"Sajnálom, hogy nem tetszik, remélem találsz kevésbé igénytelen high-fantasyt a közeljövőben."

Ennél igénytelenebbet mondjuk már művészet lenne készíteni ennyi pénzből.
De sebaj, a könyvek/játékok tetszettek, Schmidt kisasszonytól és bandájától meg amúgy sem vártam sokat.
Lesz majd Wheel of Time (pont olvasom, az 5. könyvnél járok), de hát azt meg ki kezdi el egyáltalán nézni? 14 hosszú könyv (+1 előzmény). Évekig reménykedni, hogy nem kaszálják el a 8. évad környékén az alacsony nézettség miatt elég nagy lutri. :D

terika: Azokat is láttam, de nem merném mindenkinek ajánlani. A történet nem rossz (bár nem olyan jó, mint az 1997-es anime), a rajz/animáció/CGI viszont sok embernek teljesen befogadhatatlan.

előzmény: Ragemarci (#3752)

A 18 éven aluliaknál is 6,7-6,9 IMDB-n. Okádék lett ez mindenki szerint, ahogy nézem. :D

előzmény: oscarmániás (#164)

2020-01-01 23:40:23 [Tévésorozatok] kwzatz #3750

terika:
"A varázsló világ felépítése elég furi számomra, mi abban a ráció, hogy egy mágus éveket, akár évtizedeket tanul aztán egy varázslatba belehal? De most komolyan? Muszáj ezt így?"
Ez az orbitális baromság a sorozat sajátja, a könyvekben/játékokban máshogy működik a mágia.
Az AoT új évadát én is várom, a Claymore is egész jó volt (ameddig tartott :/), a listád alapján pedig kötelességemnek érzem, hogy ajánljam kedvencemet, a Berserket (az 1997-es sorozatra gondolok, az újabb 3 filmes változatát még nem láttam, bár azt sem tartják éppen rossznak), ha eddig nem láttad volna.

Ubul
Lehet az a legnagyobb baj, hogy kívülről belülről ismerem, így a sorozat nézése közben bőven volt időm figyelni a hibákra. Szerintem még soha nem voltam ennyire szélsőségesen eltérő véleményen az átlagtól. Nekem ez a Herkules és Xéna sorozatok szintjén (alatt?) mozgott, borzasztó. :D

Ragemarci
"de a keményvonalas fantasy rajongók gondolom értékelni fogják a The Witchert"
Ja, csak nem a netflixes sorozatot. :D

előzmény: Ragemarci (#3749)

2019-12-30 16:12:29 [Tévésorozatok] kwzatz #3743

A Witcherről senki semmit? Akkor kezdem:
Ennyire rosszul megírt sorozatot ritkán látni. Nem tudom felfogni, hogy mi ez az általános áradozás róla (Rotten Audience Score: 93%, IMDB 8,6), mert ez borzasztó volt. Olvastam az összes könyvet, végigjátszottam mindhárom játékot (sőt, neten is toltam a Gwentet), szóval nem lehet mondani, hogy nem szeretem ezt a világot, talán pont ezért is volt ez ennyire negatív élmény. Nem a változtatások tényével van gondom, már a megszokott, agyatlan castingra is csak legyintettem, mindösszesen annyit vártam volna el, hogy szórakoztasson és hiteles legyen a saját keretein belül. Az 1. rész után még bizakodó voltam, a fényképezés tetszett, néhány apró hibától eltekintve teljesen korrekt volt, a végén a harcjelenet pazar. A 2. rész már botrányos, csapongó, a változtatások teljesen feleslegesek, logikátlanok (a varázslósuli kínos, karaktergyilkos eseményekkel), nincs semmilyen íve, csak egymás után vannak dobálva a jelenetek látszólag koncepció nélkül. A 3-4. rész újra bizakodóvá tett, a dzsinnes epizódnál már ismét voltak erősen megkérdőjelezhető dolgok, a sárkányos rész Aard-csókos jeleneténél pedig végleg elvesztettem a hitem. Ez így is maradt az utolsó két részre. Egyértelműen az írókkal van a legnagyobb probléma, de a színészi játék és a CGI sem volt sokkal jobb (a sárkányok, a nekkerek, a sylvan, a hirikka... oh jaj...).
Összességében egy gyenge 4/10, a második évadnak már nem szavazok bizalmat.

2019-11-04 20:00:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24401

Az a probléma, hogy ebből te egyből leszűröd, hogy társadalmai okai vannak, és ezt így kategorikusan ki is jelented. Eközben az általad bemásolt szöveg max. annyira enged következtetni, hogy társadalmi okai IS vannak. XY változtatás hatására csökkent. Ettől függetlenül még mindig sokszorosa a teljes lakosságra jellemző statisztikának. Aminek szintén vannak társadalmi/gazdasági okai, pl. ugyanilyen csökkenéshez vezet a bérek emelkedése, általános jólét javulása.
Túl lett amúgy ragozva, főleg, hogy csak példaként hoztam fel. Az álláspontjaink pedig soha nem fognak közeledni, úgyhogy köszöntem.

előzmény: kaamir (#24400)

2019-11-04 17:50:50 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24399

"Az első három még csak-csak belemagyarázható a transzneműségbe, a negyedik semmiképp."
Újra megemlíteném a magas öngyilkossági rátát.

Mizi:
"Szerintem a mentális betegség nem szégyen, ugyanolyan betegség, mint bármelyik másik, nem kéne tagadni."
Így gondolom én is. Pont ez az, hogy azzal, hogy kijelentették, hogy ez nem mentális betegség, gyakorlatilag kijelentették, hogy nincs probléma.

előzmény: kaamir (#24398)

2019-11-04 16:58:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24396

A magas öngyilkossági ráta, mentális egészség kapcsolata mitől bullshit (konkrétan statisztika), miközben a te "az, hogy te nőnek érzed magad, kizárólag a te személyes érzésed" megállapításod nem az? :D Szevasz. :D

előzmény: kaamir (#24395)

2019-11-04 16:44:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24394

"Az utolsó alkalom, hogy a személyeskedés felett szemet hunyok, utána ignorálás."
Nyugodtan, szerintem valahogy csak feldolgozom majd.

Amúgy egy ilyen társadalom a jó, könnyen irányítható, ami már ennyire elszakadt a valóságtól, gyakorlatilag tényleg bármit meg lehet magyarázni. Lesz ez még abszurdabb is, valahogy az az érzésem.
Félve kérdezem meg, de amellett is tudtok érvelni, amikor 10 év alatti gyerekeket terelgetnek a transzneműség felé (valahogy mostanában nagy sláger Hollywoodban) vagy az már szerintetek is problémás?

Amúgy még a mentális betegség részéhez: Az őrülten magas öngyilkossági ráta is gondolom a tökéletes mentális egészség számlájára írható. Vagy hát a gonosz társadaloméra.

előzmény: kaamir (#24393)

2019-11-04 16:21:35 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24391

"Csakhogy az analógia teljesen rossz, mert a repülő fixen definiálható, szemben a nemi identitással. Ezzel szemben az, hogy te nőnek érzed magad, kizárólag a te személyes érzésed."

Látod Mizi, ezért nem érdemes. De pár kérdés kaamir, aztán hajrá:
Egyébként ha valaki férfinek születik, hogy érzi magát nőnek? Honnan tudja, hogy milyen az? Hogy mit kellene érezni? Mit jelent pontosan az, hogy nőnek érzi magát, ha szerinted nem definiálható a nemi identitás?

előzmény: kaamir (#24390)

2019-11-04 16:15:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24388

Akkor gondolom 2019-ig a WHO világképébe sem fért bele. Ők is gonoszak, mint én. Illetve most már nem, csak voltak. Amúgy nem arról van szó, hogy nem kell érvelni, inkább arról, hogy veled szemben teljesen felesleges. Szerinted egészséges, hogy valaki megcsonkíttatja a nemi szervét, szerintem nem. Jól van ez így, miért akarjam megváltoztatni a véleményed?

Olórin: Írtam már a topicban, és igen, tudom, hogy a pszichopata gyilkossal van problémája annak, aki szerint nem igazán jó választás. Leírtam azt is, hogy szerintem miért választották mégis.

előzmény: kaamir (#24385)

2019-11-04 15:51:19 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24384

Ebbe bele sem megyek. Igazad van, gyakorlatilag semmi sem mentális betegség. Végül is valahol pont erről beszéltem abban a kommentben. :D

Olórin: Nyugi Olórin, csak egy példa volt, ami szerintem kiugró, hogy ma már ez sem mentális betegség. Ezért kérdeztem, mit értetek akkor mentális beteg világ/mentális betegségek alatt, mert hát erről beszélgettek, aztán itt sorra bebizonyosodik mindenről, hogy semmi sem az. :D

2019-11-04 15:36:31 Joker (2019) kwzatz (4) #168

Szerintem elszégyellni neked kellene magad ezzel a helyesírással. Amúgy meg olvashatnál először tovább, mielőtt beböfögsz egy ilyet.

előzmény: Kempesbaba (#167)

2019-11-04 14:58:45 Joker (2019) kwzatz (4) #166

A "kutatók szerint" ma már a transzneműség sem mentális betegség, egészen eddig az volt. Tehát egy olyan világban élünk, ahol az sem mentális betegség, hogy valaki nem tudja, hogy fiú vagy lány. Köztük is vannak ám példaképek ráadásul. Ezután kérlek definiáljátok már, hogy pontosan mit értetek mentálisan beteg társadalmon? Mi releváns? Most tényleg arról vitatkoztok, hogy a "pszichopata gyilkos az rossz"? Kinek nem egyértelmű ez?

Egyébként csak kérdezem, mert nem láttam a filmet: Nem lehet, hogy az emberek nem példaképnek választották Jokert, hanem egyszerűen az elnyomás elleni lázadás jelképének? Nem mondom, hogy jó választás, de ettől függetlenül valami azt súgja, hogy ezek az emberek ott az utcán nem a pszichopata gyilkost éltetik. Ahogy a hongkongi tüntetők sem azért vannak Micimackó jelmezben, mert szeretik a mézet. Egészen változatos okokból válhat valami/valaki jelképpé.

Olórin: "A beszélgetés kontextusából egyértelmű(nek kellett volna lennie), hogy nem a mentális betegségen van a hangsúly" Akkor miért szerepel minden egyes egymás utáni kommentben? Nézd meg kaamirt, még most is mentális beteg példaképet emleget. Ha a "pszichopata gyilkossal" van a gond, miért "mentális betegeztek" folyamatosan? :D

2019-11-04 13:45:49 Joker (2019) kwzatz (4) #163

Nem mostam össze senkit senkivel, egy kommentre reagáltam, ami kijelentette, hogy nem olyan példakép kell, aki mentálisan beteg. És legyünk pontosak: Asperger, OCD, szelektív mutizmus.

Egyébként a kommentemen egyáltalán miért háborodtál fel? Felhoztam példának egy mentális betegségekkel rendelkező egyént, aki sokak példaképe. Honnan tudod, hogy nem az egyet nem értésemet fejeztem ki ezzel?

előzmény: kaamir (#162)

2019-11-04 13:19:16 Joker (2019) kwzatz (4) #161

"Egy mentálisan beteg világban nem olyan példakép kell, aki mentálisan beteg"
Greta Thunberg?

2019-10-15 13:03:28 [Melyik a kedvenc "kék" filmed?] kwzatz #9

:D

előzmény: Danesz99 (#4)

2019-10-07 23:38:38 Joker (2019) kwzatz (4) #93

"Arthur figyelmet vár el, mindenkitől, ami visszás."
3 sorral lejjebb:
"Arthurnak sincs igénye mások figyelmére."

Most akkor döntsük már el! :D Vagy ennyire zakkant a filmben a szerencsétlen? :D

előzmény: caulfield (#78)

2019-10-07 11:51:15 Joker (2019) kwzatz (4) #74

"Inkább arra céloztam, hogy nagyon egyoldalú, hogy a 3 gazdag bankár rossz, ők szararcok és szegény Arthur szenved miattuk. Azért a valóság ennél árnyaltabb."
Hát... nem sokkal. :D

előzmény: Zsoca87 (#72)

2019-10-04 18:10:53 Joker (2019) kwzatz (4) #22

Tehát a későbbi kommented alapján nem értesz egyet a filmvilág kritikusával, ha jól értelmezem. Ebben az esetben szerinted miért minden idők egyik legismertebb, legkedveltebb képregényes gonosza?

"de egy teljesen nihilista, súlyosan elmebeteg, gátlástalan, ártatlanok tömegét ölő-kínzó gyilkosra, mint a joker, ez aligha áll, aki szerint igen, most írjam le miféle?"
Gyanítom, hogy a személyiségének nem ezek az elemei azok, amik miatt sokak kedvenc karaktere, illetve a filmvilág kritikusa sem feltétlenül ezekre gondolhatott. Konkrétan ebben a filmben nem tudom, hogy pontosan miként ábrázolták, mert még nem láttam. Te láttad már?

előzmény: saatonda (#16)

2019-09-25 20:24:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #11193

Csak hogy tisztázzuk:
Te szerinted és saatonda szerint semmilyen rajzfilmet/animációs filmet/sorozatot nem lehet összehasonlítani minőség szempontjából semmilyen élőszereplős fimmel/sorozattal?

előzmény: Interracial Facial Creampie (#11192)

2019-09-25 18:43:45 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #11189

Néha feltételezem, hogy amikor valaki két műről beszél, akkor legalább az egyiket látta. Néha tévedek.

előzmény: saatonda (#11187)

2019-09-25 16:27:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #11186

Tehát egyiket sem láttad és úgy beszélsz róluk.
Ezt az alma-körte dolgot egyesek kicsit túlzásba viszik. Az animációs Disney-t is össze lehet hasonlítani az élőszereplőssel, illetve a manapság oly divatos CGI szörnyűségekkel.

Szerintem nyugodtan összehasonlítható az animáció az élőszereplőssel, ha van ezeregy másik elem, amiben párhuzamot lehet közöttük vonni. Az AoT és a GoT is fantasy, hasonló az atmoszférájuk, mindkettő sok szereplővel dolgozik, mindkettőben hangsúlyos a rejtély, misztikum. Az AoT-ban és a GoT-ban is lényeges elem, hogy semmi nem fekete és fehér, morális kérdéseket feszeget, zavarba ejti a nézőt azzal kapcsolatban, hogy ki/mi a jó/rossz, de még olyan tartalmi hasonlóság is van köztük, hogy mindkettőben szerepel rohadt nagy fal (az AoT-ban több is), ami mögül veszélyes ellenség leselkedik a bentlakókra. Ezért írtam, hogy ha ez alma-körte, akkor bármilyen két mű összehasonlítása az.

előzmény: saatonda (#11184)

2019-09-25 14:53:05 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #11182

Nem tudom, van-e értelme ennek a beszélgetésnek úgy, hogy alma-körtézel az AoT és a GoT kapcsán, aztán ha jól értem, egyiket sem láttad (javíts ki, ha tévedek).
"azt jelenti hogy hulladék évadot aligha díjaznak" Pedig az a büdös nagy helyzet, hogy ez megtörtént. :D Hidd el, hulladék volt a 8. évad. Ha középszerű lett volna és úgy megkapja ezt a díjat - mert hát figyelembe veszik az előzőeket is - akkor nem lenne ennyire nevetséges a helyzet.

előzmény: saatonda (#11180)

2019-09-25 09:32:14 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #11179

Azt írtad, hogy a díj az egész sorozatnak szólt, erre azt írtam, hogy egy hulladék évadért szerintem nem kellene, hogy alanyi jogon járjon a díj, csak azért, mert az előző 7 olyan volt, amilyen. Az én hsz-emben sem volt arról szó, hogy szerinted mi kellett volna, hogy legyen, csak arról, hogy az általad felvázolt logika mit is jelent.

előzmény: saatonda (#11178)

2019-09-24 22:04:18 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #11177

Nem látom, hogy ettől miért járna alanyi jogon a 8. évadért is, csak mert ez az utolsó évad és hogy ez az "egész sorozatnak szól". A logikád alapján akkor is meg kellett volna kapnia, ha a szereplők minden epizódban csak ülnek csendben egy asztalnál. Sokkal mondjuk nem volt jobb ez sem.

Nem tudom, hogy láttad-e az AoT animét, de arra következtetek, hogy nem. Animéből adódóan magától értetődően nem élőszereplős, de ezt leszámítva meglehetősen sok a hasonlóság a két sorozat között, mind az atmoszférát, történetet tekintve. Az AoT Season 3 Part 2 egyszerűen százszor jobb fantasy, mint a Game of Thrones 8. évad, ilyen egyszerű. Logikus cselekményvezetés, önmagukhoz hűen viselkedő karakterek, a drámai pillanatok tényleg drámaiak és nem kapartam az arcom 2 percenként a baromságok miatt. Ha ezt a két művet nem lehet összevetni, akkor nem tudom, hogy egyáltalán mit lehet.

előzmény: saatonda (#11176)

2019-09-24 00:35:08 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #11171

"miért is?"
Mert egy kalap szar. Mégpedig egy nagy kalap. Sokszor ki lett fejtve sok ember által hosszasan, többek között a Tévésorozatok topicban (illetve kb. bárhol az interneten), epizódokra lebontva, hogy miért.

"mert a rajongók egy részének nem tetszett az utolsó két rész"
Wut? Elég meredek kijelentés. Egy részének? Utolsó két rész? Nem hiszem, hogy pl. a 4. rész 5,5-ös imdb pontszámát éppen sikerként lehet elkönyvelni. Összességében pedig az utolsó évad 6 epizódja kapta a sorozat 73 részéből a hat legrosszabb pontszámot. A "hádeájemdíbibennemlehetmegbízni" érv pedig fölösleges, mert a korábbi részek ugyanitt a "hádeájemdíbin" kapták a 9.9-eket is, szóval ez azért elég beszédes. Az első két rész még elment volna egy langyosabb, átlagos GoT epizódnak, csak a fene sem gondolta akkor, hogy onnan nemhogy nem felfelé mozdul el, hanem mélyrepülésbe kezd a sorozat.

"értsd: nem az történt, amit ők akartak"
Ha ez alatt azt érted, hogy én pl. nem akartam logikai bakikat 2 percenként, széteső jeleneteket, önmagukból mindennemű magyarázat nélkül kiforduló karaktereket, a következetesség teljes hiányát, akkor igazad van. Nem az történt, amit én akartam.
Viszont ha úgy érted, hogy "azé' nem tetszik, mert nem úgy fejeződött be, ahogy szeretted volna", akkor az olyan távol áll a valóságtól, amennyire csak lehetséges. Fantasy-kban gyakorlatilag alapelem a keseredés, szomorkás befejezés, ritkább az abszolút happy end (legalábbis azokban, amiket az utóbbi időben olvastam), a GoT-nál is kötelező volt. A probléma a kivitelezés. A legjobb példa nekem máig a Ködszerzet vége, ami teljesen váratlanul ért, happy endnek nem nevezném, és pont azért voltam gyakorlatilag eufórikus állapotban az utolsó oldalakon, mert annyira gyönyörűen következetes, logikus, kreatív, zseniális.
Annyit még megemlítenék, ha már fantasy, hogy a GoT utolsó évadát idén az Attack on Titan anime aktuális évada minden szempontból körbehugyozta 10*23 percben, huszadannyi(!) pénzből.

A petíció, hiszti valóban felesleges, egyszerűen elég elkönyvelni az utolsó évadot egy félresikeredett trágyának.

2019-09-23 13:05:02 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #11168

Outstanding Drama Series - Winner: Game of Thrones

Mától aki ezekről a díjakról akárcsak leheletnyi komolysággal is beszél, azt kinevetem. :D

előzmény: PG (#11167)

2019-08-08 16:33:32 [Általános fórum] kwzatz #7992

Ehhez nem nagyon tudok hozzászólni, számomra a "kritikusok" (vagyis ha már MC, Rotten átlagpontszámok, inkább a kritikusok halmazának) pontjai filmek/játékok terén mára gyakorlatilag semmit nem jelentenek. Szerintem ez a rottenes százalék ráadásul még akkor is elképesztően semmitmondó vagy éppen félrevezető lehet, ha egyébként minden egyes kritikussal egyetértesz.

2019-08-08 14:55:01 [Általános fórum] kwzatz #7989

A 90 százalékban voltam, mert a képregényfilmek érdekeltek, de az Endgame volt az utolsó Disney-filmem úgy előreláthatólag legalább a következő 5 évre (vagy többre, ha ugyanígy pörög a dolog tovább). Unalmassá is vált a formula, és más problémám is van velük. A Star Warsra és ezekre a szánalmas CGI-remake-ekre meg amúgy sem tudnának becsábítani a moziba.
A cukor témában egyértelmű 10%, ha erre kérdeztél volna. :D

2019-08-08 12:49:32 [Általános fórum] kwzatz #7987

Szerintem a Disney már megtalálta a filmek "bliss pointját". Olyanok, mint a sóhoz és zsírhoz tökéletesen belőtt cukormennyiség az ételekben, ami egy optimalizált ízvilágot ad. Nem véletlenül kerül szóba állandóan a Disney-formula a Marvel-filmek kapcsán is. Persze ha valaki odafigyel, akkor tudja, hogy a jó íz ellenére az ételekben/italokban található óriási cukormennyiség mocsok szar a szervezetnek, ezért nem fogyasztja őket, az emberek 90+ százaléka viszont nem foglalkozik ezzel, így megy a szekér. Ameddig pedig megy a szekér, itt sem lesz változás.

Örülök neki, hogy mangákból/animékből is csinálnak filmeket (bár ennek az eredetijét nem ismerem), de sajnos ez valahogy nem áll össze. Egyszerűen nincs egy szép, egészséges ritmusa, ide-oda kapkod, ugrál és valahogy kicsit bugyuta is az egész.

2019-08-07 17:35:57 [Általános fórum] kwzatz #7981

"Félnek, sőt, már-már irtóznak az eredeti ötletektől. Úgy gondolják, az embereket csak egy bejáratott "brand" vonzza be a moziba."
Ha megnézi az ember a bevételek alakulását, akkor meg lehet állapítani, hogy sajnos jól gondolják. Nekem személy szerint az Endgame volt az utolsó Disney-film, amit moziban megnéztem, ezt az elhatározást a MCU soron következő filmjeinek bejelentése és az azt körülvevő cringe-fesztivál megerősítette, a lelketlen CGI remake-ekre meg a franc sem kíváncsi, láttam az eredetiket.

A Disney-féle Home Alone-hoz: Tűkön ülve várom, hogy a meleg pár a betörők lesznek vagy Kevin nevelőszülei. Esetleg fekete transz betörők. Vagy Kevint nevelik a szülők drag queennek. Annyi lehetőség van ebben a remake-ben a Disney kezében. :D Arra is kíváncsi vagyok amúgy, hogy pontosan miként fog ez a történet a mobiltelefonok, illetve a szinte mindenki számára elérhető internet korában működni. Vagy ugyanúgy a 80-90-es években játszódik majd?

2019-07-17 12:51:08 [Általános fórum] kwzatz #7946

Lehet, hogy utána ő lenne bosszúálló és feltöltené youtube-ra. :)

2019-06-25 14:01:49 [Tévésorozatok] kwzatz #3631

Az én meglátásaim röviden (egy része kicsit az 1. évadra is igaz, de itt sokkal fokozottabban van jelen):
-feleslegesen túltekert, érdektelen, öncélú plot twistek;
-a történéseknek nincs súlya;
-szerethető karakter továbbra sincs, valahogy lelketlen az egész;
-ZS-kategóriás akciófilmekben elkövetett, klisés baromságok.
Voltak jó pillanatai is, a Kiksuya meg egész jó rész, de összességében szerintem sokkal gyengébb az 1. évadnál.

előzmény: BalaKovesi (#3630)

2019-06-22 15:36:11 [Tévésorozatok] kwzatz #3628

Kár, hogy a második évadról már nem lehet ilyen szépeket írni.

előzmény: caulfield (#3627)

2019-06-02 11:11:37 [Filmet keresek] kwzatz #2482

Ez szerintem az "Egy rém rendes család" sorozatból van, 3. évad, 1. rész, "He Thought He Could". :)

előzmény: merknatalia (#2481)

2019-05-20 21:41:13 [Tévésorozatok] kwzatz #3597

Megnéztem az utolsó GoT részt. Eljutottam arra a pontra, hogy ezt már fikázni sincs kedvem.

"Egyetlen, színvonalát mindvégig tartó karakter van ebben az egészben, Tyrion."
Én sajnos még ezzel sem tudok egyetérteni. Az első 4-5 évadban ravasz volt, vicces, sőt bátor is, az utolsó 2-3 évadban meg már inkább csak önmaga árnyéka. Nem zavart annyira, mert Jon meg az 5-6. évadban került egyre inkább az előtérbe, és hiába volt a tipikus hős karakter, egyre szimpatikusabbá vált és érdekesebbé a titokzatos múltjával. Amivel sajnos nem kezdtek lényegében semmit. Az Olórin által kiemelt párbeszédnél én is csak a fejemet fogtam, szörnyű.

2019-05-15 01:11:57 [Tévésorozatok] kwzatz #3574

Szerintem Blackwaternél belülről védekeztek alapvetően íjászokkal, meg köveket dobáltak, csak amikor már a falakat ostromolták, létrákkal feljutottak, és a kapuhoz mentek hogy betörjék, akkor rontottak ki rájuk, legalábbis így rémlik. Az biztos, hogy nem álltak ki libasorban a csata előtt. :D
A Battle of the Bastardsban meg azért volt Ramsay-nek egy sunyi kis terve, hogy Rickonnal odacsalja Jont és a csata elején ki is iktatja a vezért, ami keményen oda tud csapni a morálnak. Davos nélkül ez sikerült is volna.

előzmény: szmark (#3572)

Oh, törölhető, rosszul emlékeztem.

előzmény: acidphase (#88)

"Clint Eastwood, Charles Bronson, Paul Newman, De Niro, H. Bogart, C Chaplin"

Ööö... valamit tudnod kell. :D

előzmény: acidphase (#88)

2019-05-14 12:19:46 [Tévésorozatok] kwzatz #3571

Ha másra nem is jó, mémek szempontjából szuper alapanyag ez a GoT 8. évad. A twitterjük és az aktuális reddit topic is aranybánya. :D

Ez meg a harangokkal az utólsó epizód fényében elég vicces, a 2. évad 9. részéből (Blackwater):

2019-05-13 19:03:41 [Tévésorozatok] kwzatz #3563

"Amikor az arany kompánia a FALAKON KÍVÜL állt fel mint a várost az ostrom ellen védő haderő"
Ezt már a múltheti trailerben kiszúrtam, úgy néz ki a 3. rész óta ez a GoT standard. :) Ráadásul ahogy Jamie besétál közöttük! És ehhez neki is és Sandornak is csak egy Assassin's Creedből átemelt köpenyre van szüksége egy éppen ostrom alatt álló vár esetén! És én még azt mondtam, hogy "Arya simán bejuthat"... Nem, bárki bemehet, még master assassinnak sem kell lenni hozzá. :D

2019-05-13 16:40:42 [Tévésorozatok] kwzatz #3559

"A kidolgozott csomópontok megléte nem jelenti azt, hogy tudja azt is, hogy az adott csomópnt hosszát, pláne az oda vezető út hosszát is tudja."
Ez részben igaz, de ezek az "építészek" ezekhez igyekeznek igazítani a történetüket/karaktereket (ráadásul azért a kiadó/szerződés is beleszól sokszor, illetve előre lefektetnek megkötéseket, nem nagyon van lehetőség mondjuk 2000 oldalas könyvekre mert a profitabilitás egyből megy lefelé stb.) Elég összetett kérdés ez. Aki előre tervez és azt mondja, hogy trilógia lesz és kidolgozza a lényeget, annak általában trilógia lesz a végére is, van rá azért sok példa. Persze megesik, hogy hozzádobnak 0. előzménykönyvet, vagy utána írnak egy 2. trilógiát a nagy siker miatt, ez sem ritka. Ha 3 helyett a végén 4 könyv lett volna, valószínűbbnek tartanám, hogy ki volt dolgozva. Azt sem zárnám ki, hogy túl jól fogytak a könyvek, ezért nem volt akadálya, hogy kicsit hosszabb legyen a széria. :)

Olórin:
"de hát akkor tényleg még el se kezdte írni a könyveket" Elkezdeni már mindenképpen elkezdte, mert legalább 170 oldal megvolt neki a levél szerint. A nagy változások ezután jöttek menet közben.

""Megnyit egy csomó szálat, bevezet egy csomó karaktert, aztán visszatekint és kiemeli azt, ami tetszik neki."
Kicsit cinikus hozzáállás, de lehetséges :) Csak szerintem nem Martinnál"
Többek között ő is nyilatkozta ezt (lehet valami youtube videóban láttam), de nem találom hol. Nem cinikus szerintem, sok író valóban így ír. Ez azért gondolom főleg a mellékszereplőkre érvényesebb (akikből ilyen módon lehet éppenséggel főbb szereplő is), de lehetséges az ellenkezője is, hogy egy főszereplő mégsem olyan, amilyennek elképzelte, ezért kikerül idő előtt.

Amúgy ha valakit érdekel részleteiben a téma, én ezt a youtube sorozatot (valójában 2 teljes előadás sorozat) néztem végig Brandon Sandersontól a fantasy/sci-fi írásról, nagyon-nagyon jó. Hihetetlen, hogy ilyenekhez ingyen hozzáfér az ember manapság:

2019-05-13 15:21:29 [Tévésorozatok] kwzatz #3556

Konkrétan írja, hogy nem szereti előre részletesen kidolgozni, mert utána már nincs kedve megírni. Szerintem ezt nem lehet túl sokféleképpen értelmezni. :) Emellett 2 dolog:

Ha folyamatosan logikusan írod a karaktereket és a cselekedeteiket, annak az lesz a következménye, hogy javarészt visszatekintve is logikusak lesznek a korábbi események. (na ez az, ami a sorozatban a 8. évadban ment a kukába) Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ami a 3. könyvben van, azt előre kidolgoztad volna. Szóval egyáltalán nem lehetetlen ez alapján, amit írsz. Csak pont ez a nehézsége, hogy egyszer le kell zárni a történetet, ami így nem könnyű a szerteágazó szálak miatt. Gondolom ezért tart neki tovább minden egyes újabb könyv megírása az előzőnél. Aki előre kidolgozza a leglényegesebb pontokat és a történet végét, annak ez sokkal könnyebb, mert ezek tudatában írja meg a könyveket és sokkal egységesebb lesz az egész.

Másrészt:
"igen, ezt három könyvvel ezelőtt kezdte felépíteni, és két könyvvel ezelőtt volt az az utalás"
Megnyit egy csomó szálat, bevezet egy csomó karaktert, aztán visszatekint és kiemeli azt, ami tetszik neki. Ezekből lesz az "utalás". Aztán néhány karaktert, akivel úgy érzi, hogy lehet még mit kezdeni, továbbír, néhányról megfeledkezik, néhányat megöl, mert nem igazán tud róla érdemben írni, vagy szimplán nem tartja érdekesnek. És ahogy írtam: Az, hogy egy-egy elemről van konkrét ötlete akár több könyvre is, nem jelenti azt, hogy kidolgozta a leglényegesebb pontokat és a végét.

Egyébként amikor elkezdte írni, trilógiának tervezte, aztán 7 könyv lesz belőle. Ha valóban kidolgozod előre a lényeget, ekkorát nehéz tévedni. :D
Nagyon érdekes, hogy milyennek gondolta még az írás kezdetén. (egyébként itt is leírja, hogy "As you know, I don't outline my novels") És persze, vannak elemek, amiket előre tervezett (bár, azokból is sok változott, sokszor óriási mértékben), de ez közel sem kidolgozás.

Olórin, ChrisAdam: Láttam egy videót, amiben azt mondták, hogy az előre kikerült leakek részről részre igazak eddig, és ha ez folytatódik, akkor a következő rész még rosszabb lesz, mint bármi idáig. Azt külön kiemelték, hogy mindenki berosál majd, mikor meglátja ki kerül a trónra és hogy elképzelhetetlenül szörnyű. Nyilván nem néztem meg magát a leaket, de nagyon kíváncsi vagyok. :D

2019-05-13 14:48:29 [Tévésorozatok] kwzatz #3552

“For me, when I go architect, when I try to outline something, if I’m successful in doing it, it almost feels like I’ve written the book, and now I don’t wanna write the book anymore."
Ez alapján azt mondanám, hogy annyira nem lehetett kidolgozva. :)

Többször olvastam erről a koncepcióról, amiről beszél, bár inkább "explorerként" szokták jellemezni azt, amit ő "gardenernek" hív, végül is mindkettő találó rá. Nyilvánvalóan van sok ötlete, hogy mit szeretne majd megvalósítani, lehet, hogy van a végére is néhány elem mint pl. "Dany megőrül", az is lehet, hogy ezt már az 1. könyv kezdetén tudja, lehet, hogy csak a 3. könyv írása közben jut eszébe, hogy akár ehhez is vezethetne a dolog. Ettől függetlenül ez nagyon messze van attól, amit egy építész csinál, aki kidolgozza az összes fő pontot előre és csak összeköti őket.

Valahogy éreztem ezt korábban is néhány könyv/író esetén (pl. Stephen King), hogy izgalmas, érdekes, aztán valahogy a végére olykor szétesik/nem áll össze a dolog, na az ilyenkor történik, amikor a gardener nem jön ki jól a mesélésből. :) Én személy szerint egyre inkább úgy érzem, hogy nagyon jót tesz a történeteknek, ha erősen ki vannak dolgozva azok a fő pontok, sokkal koherensebb a sztori.

2019-05-13 14:07:49 [Tévésorozatok] kwzatz #3550

"Nem nekik kell kitalálni a történet végét."
Ha most kapnak egy olyan infót, hogy Arya megöli a Night Kinget, vagy hogy Dany megőrülés ennyi, az nálam még mindig azt jelenti, hogy nekik kell kitalálni a történet végét, de nézőpont kérdése. Lehet ezt jól is csinálni, meg lehet úgy is, ahogy a 3. részben, meg ebben a mostaniban láttuk. :) Nem tudni, mi állt pontosan rendelkezésükre.

Martinnak nem volt elég rá 8 év, hogy megírja a következő könyvet. Rendszeresen újraírja, újragondolja, ő maga mondta, hogy nem olyan alkotó, aki előre kigondolja a történet fő pontjait, illetve végét. Egyszerűen úgy ír, hogy hagyja a karaktereket életre kelni, és ez alakítja a sztorit. Na most ennyi szereplővel és ilyen szerteágazó történettel ezt neki is nagyon nehéz lesz normálisan befejezni. Tehát valószínűleg még ő maga sem tudja egészen pontosan, mi lesz az utolsó könyvben (azért az utolsó előtti már remélhetőleg okés :D), még akkor sem, ha mostanra a lényeg már világos neki.

Ez alapján meg még abban sem vagyok biztos, hogy az általa javasolt "plot pontok sorozatát" követnék:

Ez is érződik a 8. évadon:
"You get totally extraneous things like the studio or the network weighing in, and they have some particular thing that has nothing to do with story, but relates to 'Well this character has a very high Q Rating so let's give him a lot more stuff to do."

2019-05-13 13:35:26 [Tévésorozatok] kwzatz #3546

De ki miatt lett 7 részes a 7. évad és 6 részes a 8. évad? A nézettség folyamatosan nőtt, szerintem ha a készítők akarták volna, lehetett volna ebből még 1-2 évad. Nem hiszem, hogy az HBO nemet mondott volna rá. Egyébként hosszabbak a részek, szóval játékidő alapján inkább 7-8 rész ez egyébként. Egyszerűen ennyire telt tőlük alapanyag nélkül.

"“From the beginning we’ve wanted to tell a 70-hour movie. It will turn out to be a 73-hour movie, but it’s stayed relatively the same of having the beginning, middle and now we’re coming to the end. It would have been really tough if we lost any core cast members along the way, I’m very happy we’ve kept everyone and we get to finish it the way we want to.” Ez is azt igazolja, hogy így tervezték, semmiféle megkötésük nem volt. Más lenne, ha ugyanaz történt volna, mint néhány sorozat esetén, hogy esett a nézettség és ezért 1 évad maradt a készítőknek a befejezésre, de látszólag erről a GoT esetében szó sincs.

Amiért nem hibáztatom őket: Amikor elkezdték az egészet, azt hitték, hogy Martin befejezi a könyveket, nem gondolták, hogy nekik kell kitalálni a történet végét.

Leo_Stotch: Kínomban nevettem, mert annyira rossz és fájdalmasan logikátlan volt ismét.

előzmény: radmutant69 (#3544)

2019-05-13 12:49:54 [Tévésorozatok] kwzatz #3543

Ugyanezt mondtam a rész közben. :D
Ahogy találgattak az emberek a trailer alapján, hogy "páncélt készítettek Drogonnak" meg hasonlók és közben meg: Ah, semmi, egyszerűen kikerül mindent és gyakorlatilag a teljes ellenséges sereget megsemmisíti egyedül. A legutóbbi részben még visszavonult, most meg egyedül kezdeményezi a csatát egy teljes skorpiókkal felszerelt flotta ellen. (akik valamiért nem igazán használják a fegyvereiket)
Szörnyű epizód volt megint. A történetnek, a karakterek cselekedeteinek egyszerűen semmi értelme, csak rombolás, pusztítás, dollármilliók a CGI-ra. Sok helyen felnevettem, nem hinném, hogy ez volt a készítők célja. Tökéletesen ugyanolyan érzés volt nézni, mint egy Michael Bay filmet. Game of Transformers.

A Star Wars rajongóknak meg előre is jó szórakozást kívánok a következő trilógiához, ezzel a két íróval a fedélzeten biztosan remekművek lesznek. :D

előzmény: Ragemarci (#3539)

A nebulás "öngyilkossággal" nekem az a gondom, és ezért is írtam, hogy ha ez sem jelent problémát, mármint ennyire nem foglalkoznak azzal, hogy a többi timeline-nal/multiverzummal/kutyafülével mi történik, milyen hatással van azokra egy ilyen dolog, akkor bármit megtehetnek, ami nekik kedvező, a létrejött timeline-okra teljesen fittyet hányva.
Egyébként szerintem túlságosan senki ne törje magát tovább azidőutazás kérdésén. Teljesen felesleges rajta elmélkedni, tekintve, hogy a rendezők az írókkal sem tudnak arról megegyezni, hogy tulajdonképpen hogyan is működik az Endgame-ben. :D
Rendezők vs írók

"Ezzel nem érdemes példálozni."
Ha valamivel, akkor ezzel érdemes, tekintve, hogy az Avatar is a Disney égisze alatt készülget, és pont a következő Star Wars trilógiához igazították a 2-5. részek megjelenését (évente fogják váltogatni egymást).

2019-05-07 17:56:36 [Tévésorozatok] kwzatz #3535

Lehet, hogy bejön, bár a két író ezt szerintem túl logikusnak találja. Miért használnák ezek a remek hadvezérek, tanácsadók Aryát és Brant, a két szuperképességekkel megáldott aduászt bármire? :D A következő rész traileréből továbbá nagyon úgy néz ki, hogy előbb mindenképpen pár ezer ember felesleges halála jön. Emellett minden jel arra mutat, hogy a rettegett, messze földön híres Arany Kompánia sem tudja, hogy a várfalon belülről érdemes védekezni (0:15-nél, ha jól látom).

előzmény: MicaHiro (#3534)

"Szerintem nem tévhit, de komolyan érdekel, hogy te mivel magyarázod a képregényfilmek ilyen szintű népszerűségét."
Ez pofonegyszerű. Disney, pénz, marketing, közösségi média. A tartalomtól meg a minőségtől önmagában semmi nem lesz népszerű, viszont nélkülük is lehet, ha sok embert érnek el vele.
Egyébként nekem nincs problémám ezekkel a filmekkel (mármint a jobban sikerültekkel), a görög mitológiát is szerettem már gyerekkoromban is, elég sok a hasonlóság. :) Max. talán az, hogy én személy szerint kezdem kicsit unalmasnak érezni, persze ettől még meg lehet lepni ilyen témában is valami érdekesebbel.

"a fantasy egy elemelt, szürreális világban játszódik"
Ez mondjuk ilyen formában hatalmas tévedés.

előzmény: kaamir (#41)

2019-05-06 16:12:46 [Tévésorozatok] kwzatz #3532

A GoT ráadásul sokkal magasabbról vetette magát a mélybe. Nem is csak arról van szó, hogy a lényeg már múlt héten a kukába került, egyszerűen szinte minden eleme borzasztóan van megírva. Nézed és közben 80 percen keresztül folyamatosan teheted fel a "Miért?" és "Miért nem?" kérdéseket váltogatva. Olyan, mintha a karakterek nem önmaguk lennének és semminek nem lenne értelme, teljesen szürreális. :D

MicaHiro: "Miért nem említette senki, hogy Arya simán megölhetné Cersei-t?" :D

2019-05-04 11:59:25 [Tévésorozatok] kwzatz #3521

Ha csak a sötétség lett volna az egyetlen gond... A nagyobb baj, hogy a történet lett borzasztóan lemészárolva, így nem igazán nevezném műbalhénak. (feltéve, hogy tényleg nem húznak semmit elő a kalapból az élőhalott sereggel, Night Kinggel kapcsolatban)
És nagyon trükkös a dolog, mert megnéztem és azt mondtam, hogy jó volt. Sajnos a következő fél órában belegondoltam, hogy mit is láttam valójában. Azóta is megy lefelé. A 4. rész vízválasztó lesz szerintem, de úgy érzem, hogy már csak bullsh*t csavarok, meghatónak szánt, de most már súlytalan halálok és egy logikátlan, a történet fő mondanivalójára fittyet hányó befejezés van hátra, miközben "hűdemeglepőeklesznek" azzal, hogy ki kerül a trónra.

Főleg Vágási Ferivel: Mikroszoftvindóz kapitányként egy jó kis kiberbűnözéses sci-fi óriási lökést adna a magyar filmgyártásnak.

2019-05-01 23:22:09 [Tévésorozatok] kwzatz #3511

Az endgame-es, valamint ezutóbbi GoT-os kommented alapján úgy látom, vagyunk páran ezen a csalódáskörúton. :)
"Nyilván megnézem a maradék 3 részt, és lehet a végén még is azt mondom, hogy hüümm, ez k.rvajóvolt. "
Én is így vagyok vele, de már nem reménykedem. Nem terveztem a könyvek olvasását, de ha a maradék kettő valaha elkészül, akkor majd ott hátha méltó befejezést kap ez a szál. Mondjuk ha Martintól jött ez az ötlet, akkor látván a fogadtatását, lehet, hogy megint dobhat néhány száz oldalt a kukába és még később jönnek majd.
"Bran mondta egyszer: "No one could kill the Night king" és bár én belekötöttem, hogy Arya nem senkiként, nem egy no one-ként jött el Bravosból, de mivel ő ölte meg ezért én elfogadtam ezt magyarázatnak. Viszont ilyen alapon már az egész sorozat vége előre meg lett jósolva és ezen az alapon akkor a készítők figyelnek az általuk előre megjósolt végekre. REMÉLEM."
Elvileg 3 évaddal ezelőtt már eldöntötték, hogy Arya fogja megölni a Night Kinget. Én ezt még el is hiszem nekik és nem is a megmentő személyével van a legnagyobb gond, hanem az egész kivitelezéssel, azzal ahogy a cselekményt alakították. Ismerek más fantasy-t, ami szintén próféciák köré épül, és az alapján tudom, hogy igenis lehetséges úgy csinálni, hogy ne legyen egyértelmű, hogy mi következik, ettől függetlenül mégis logikus legyen és egy élmény olvasni. A jó csavarra, befejezésre azt szokták mondani, hogy: "Surprising, yet inevitable." Ez sajnos nem az (még akkor sem, ha néhány kissé elvakult rajongó próbálja is belemagyarázni).

előzmény: terika (#3510)

2019-05-01 16:06:50 [Tévésorozatok] kwzatz #3508

"Szerintem a white walkereket tudatosan nem küldte csatába az éjkirály, mert tudta, hogy a védőknek van ellenük fegyvere, és ha őket megölik, akkor olyan ezres nagyságrendben hullanak majd a feltámasztott katonák is."
Igen, ez logikus is lenne, de mellé meg ő maga sárkányon lovagolva harcolt másik két sárkánylovas ellen, amire mi szükség is van valójában? Jon és Dany azért lovagol, hogy pontosabb utasításokat adjanak, irányítsák a sárkányokat, a Night Kingnek erre nem igazán van szüksége. De oké, így "cool". Aztán beesett a csata közepébe, és végül még oda is sétált Branhez. Erre egyáltalán semmi szükség nem volt. Akkor lett volna, ha ott kaptunk volna valami interakciót köztük, ami megmagyarázza a cselekedetét.

"A sárkányüveg is megöli őket, Sam legalábbis azzal ölt meg egyet."
Igen, ebben igazad van, úgy értettem, hogy összességében az egészet érzem kihagyott ziccernek a valyriai acél körüli mitológiával, mert egyáltalán nem érződnek különlegesnek azután, hogy sz*rásig vannak sárkányüveggel és bármikor tudnak belőle ugyanolyan hatékony fegyvert csinálni a White Walkerek ellen.

előzmény: szmark (#3507)

2019-05-01 11:50:05 [Tévésorozatok] kwzatz #3505

Én a következetlenséget nem tudom ebben elfogadni. Oké, a Game of Thrones olyan típusú fantasy, amiben a mágia/képességek nincsenek megmagyarázva, nincsenek pontos korlátaik. El tudom fogadni, hogy ilyen, még akkor is, ha sokkal jobban szeretem az olyat, amit pl. Brandon Sanderson ír, jól körülhatárolható, logikus szabályrendszerrel. Azzal ugyanis elkerülhetőek az ilyen "miért" kérdések, valamint ezerszer ütősebb az egész, ahogy szépen kibontja, hogy miből mi következik és eljátszadozik a lehetőségekkel.

De ha már ilyen a GoT, akkor azért egy írópárosnak szerintem oda kellene figyelni arra, hogy ne használja ezt deus ex machinaként, hogy ennyire ne borítsa fel az egyensúlyt egy 5 másodperces shock value érdekében, és ne eredményezze ezzel következetlenségek sorát, ami súlytalanná teszi az eseményeket.

Azóta láttam egy interjút, amiben az egyik író arról beszél lelkesen, hogy már az első évadtól szerettek volna élőhalott jegesmedvét tenni a sorozatba, és mennyire örült, hogy végre a 7. évadban ezt megtehették. Valahogy ez kísértetiesen pontos képet adott a preferenciarendszerükről, így tényleg elvárások nélkül ülök már majd le az utolsó 3 rész elé.

előzmény: MicaHiro (#3504)

2019-05-01 11:36:32 [Tévésorozatok] kwzatz #3503

Majd a következő részek után. :) Bocs, csak tényleg annyira szar, hogy nehéz túllépni rajta.

előzmény: MicaHiro (#3502)

2019-05-01 11:05:52 [Tévésorozatok] kwzatz #3501

Biztos, hogy nem Targaryen, mert amikor létrejött, a Targaryen-ek még nem voltak a kontinensen.

szmark:
A készítők sem tudják semmire a választ szerintem, annyiban kell hagyni. A történetben lévő legendákból kiindulva a valyriai acél sem igazán volt elég az Éjkirály ellen, mert az Azor Ahainak ennél különlegesebb fegyverre volt szüksége (amit a szerelme feláldozásával hozott létre), hogy legyőzze (és nem elpusztítsa). Itt is annyi mindent ki lehetett volna használni: mozgósítani a White Walkereket, akik ellen mondjuk a sárkányüveg nem elég csak a valyriai penge, és egyáltalán lett volna súlya a csatában azoknak a karaktereknek, akiknek ilyen pengéjük van. Meg egyáltalán a Walkereknek, akik abszolút SEMMIT nem csináltak.

Rorschach:
Nagyjából ugyanez a véleményem. Az a különbség, hogy szerintem azzal, hogy az Éjkirályt félresöpörték az egész történet lényegi mondanivalóját hányták pofán: Nevezetesen, hogy az egymás elleni sok kis áskálódás, belviszályok, háborúk, családi perpatvarok egy nagy büdös semmi ahhoz képest, ha a mindent elsöprő halállal néztek szembe, és félre kell tenni az embereknek a baromságaikat és összefogni a túlélés érdekében. Nem, ez 1 rész és nem érdekes. Olvastam tegnap egy kommentet, ami jól összefoglalta, hogy milyen nevetséges is az egész:
"Most, hogy legyőztük a gonoszság és a halál megtestesülését a többszázezres élőhalott seregével, White Walkerekkel, élőhalott sárkányával, végre fókuszálhatunk az ultimate gonoszra, egy háklis, alkoholista, egyedülálló, terhes anyukára."
És továbbra is: Kíváncsi vagyok, Arya miért nem fogja kivégezni Cerseit és Euront az első negyedórában. Mi lesz az egetrengető bullsh*t magyarázat arra, hogy nem tudja ezt megtenni.

előzmény: miraculum (#3499)

2019-04-30 18:14:22 [Tévésorozatok] kwzatz #3496

"Ezért vagyok dühös is, mert ha valaki hülye, akkor ez van, az nem bosszant fel, de a gólvonalig elcipelni a labdát, és ott átesni rajta, na az dühítő."
Az a baj, hogy úgy tűnik Martin cipelte el a gólvonalig a labdát. Sajnos nem tudta, hogyan rúgja be, ezért átpasszolta a srácoknak és megpróbált adni néhány tanácsot arról, amiben ő sem biztos. A srácok erre megfordultak és megindultak a saját kapujuk felé. :D
Martin saját bevallása szerint az írók "gardener" vagy "explorer" típusába tartozik, aminek ez az átka: a befejezés általában nem túl kielégítőre sikerül.

előzmény: miraculum (#3495)

2019-04-30 17:22:28 [Általános fórum] kwzatz #7826

Ez szerintem két különálló téma. Mármint most is vannak epizodikus sorozatok, mint a Columbo vagy a Star Trek, és annyira nem ment ki a divatból, hogy pl. a CSI-ok ott vannak a legnézettebbek között. Most is teljesen rendben van ez rengeteg nézőnek. Van néhány olyan sorozat is, ami keveri a két stílust: Alapvetően epizodikus, de van egy átívelő történetszál is benne (pl. Mentalista), esetleg olyan, ami epizodikusként indul, félig-meddig meg is tartja azt, de a végére a háttérben megbúvó átívelő történet válik a központi elemévé (nagy kedvencem, a Person of Interest).

"Az embereknek olyan szinten eltolódott az ingerküszöbük, hogy sorozatot sem képesek nézni anélkül, hogy minden epizód végén körmüket lerágva izgulhassanak, mi lesz a következőben. "
Itt meg a cliffhangerről írsz, de azért a legjobb összefüggő történettel rendelkező sorozatok általában nem tolják ezt túl. Évad közepén/végén vagy valami jelentős eseménynél előfordul, de nem érzem úgy, hogy ezzel gond lenne. Ha valami minden résznél ezzel operál, az könnyen erőltetetté válik.

2019-04-30 15:01:53 [Általános fórum] kwzatz #7823

Én mondjuk inkább ezt emelném ki :D :
"Az Albany Egyetem tanulmánya szerint azok szeretik a spoilereket,
AKIK NEM SZERETNEK TÚLZOTTAN ÖSSZETETTEN GONDOLKOZNI."

Meg ezt:
"Azok viszont, akik nem annyira fogékonyak az absztrakt kérdésekre, és hajlamosak felületesebb részletek alapján ítélni, például a szereplők kinézete vagy öltözködése alapján döntik el ki a szimpatikus karakter, egyáltalán nem élik meg akkora a drámaként, ha valaki idő előtt elmondja, mi a film vége."

Kutatók ide vagy oda, egyébként rühellem a spoilereket, de volt több olyan film is, aminél tudtam a csavart és azzal együtt is nagyon tetszett (pl. Harcosok klubja).

előzmény: saatonda (#7822)

2019-04-30 10:45:30 [Tévésorozatok] kwzatz #3493

Ahogy írtam az előző kommentben:
Ha Arya-nak ilyen feltételek mellett nem okozott gondot a Night King, akkor Cersei és bandája már csak műbalhé. Arya bemegy és a milliónyi lehetőségből egyet választva kivégzi a francba Euronnal együtt. Élőhalottakra, Night Kingre én már nem nagyon számítanék, elég sok dolog jelzi, hogy annak vége. Ha valahogy mégis következetesen meglepnének valamivel, annak persze nagyon örülnék.
Amitől valahogy egy kicsit még szánalmasabbá vált számomra, hogy egy 7 és fél évadot felölelő fő történetszálat egy coolnak tűnő gimmickkel zárnak le, hogy még azt is egy 7 éves videójátékból lopták:
Persze nem az első ilyen a sorozatban, már több ilyen "coolságnál" elmondták a készítők, hogy mi honnan van átemelve.

2019-04-29 23:34:55 [Tévésorozatok] kwzatz #3488

Esélyes, hogy az jön.
Az is eszembe jutott, hogy innentől már végképp műbalhé az egész. Láttam pl., hogy többen fejtegetik fórumokon, fb-on, hogy "nehéz lesz a csata Cersei ellen, mert nincs sereg". De minek sereg? :D Ha Arya képes volt több ezer élőhalott, 10-12 White Walker mellett a Night King (akinek az érzékeléséből azért már többször kaptunk ízelítőt) mögé surranni és megölni, akkor elég besétálnia King's Landingbe és kivégezni Cerseit és Euront, aztán csata nélkül elfoglalhatják a trónt. Milliószor több módot találhat, mint a Night King esetén, ahol kötötte őt az idő, a fegyver, a módszer, maszkot sem használhatott stb. Hogy ezt hogy csűrik-csavarják még három 80 perces részen keresztül, ha az élőhalottakat ilyen gyorsan lezavarták, arra kíváncsi vagyok. Vajon mi lesz az az erőltetett, bullsh*t magyarázat, ami miatt Arya nem lesz képes ezt véghezvinni?

előzmény: miraculum (#3487)

2019-04-29 19:28:11 [Tévésorozatok] kwzatz #3483

"A készítők elárulták, hogy már évek óta tudják, Arya fogja bevinni a végső csapást az Éjkirálynak. Na, hát kb így is oldották meg. Ott termett a semmiből, kis trükközés és vége."
Az Éjkirály néha logikusan gondolkodó stratégának tűnt, mindig szépen a háttérből, több ezer élőhalott mögött állva irányította a dolgokat (tekintetbe véve, hogy a halála viszi az egész seregét is magával, érthető), most meg berohant a f*szerdőbe többször is, miközben semmi szükség nem volt rá. Szépen lassan, újabb és újabb seregeket feltámasztva nyomulhatott volna előre. (főleg így, hogy még Dothraki testeket is küldtek neki ajándékba :D) Miért kellett neki személyesen menni Branért? Ha lett volna erre valami magyarázat... De nem volt.
A legrosszabb viszont tényleg az, hogy az 1. résztől megy a build-up az élőhalott sereggel, White Walkerekkel és a Night Kinggel kapcsolatban, és ez a rész mint pay-off gyakorlatilag minden magyarázat nélkül, nagyon kevés.

előzmény: HejjaX (#3481)

2019-04-29 18:33:00 [Tévésorozatok] kwzatz #3480

"Le a kalappal, tényleg. Minden a helyén van."
Ahogy gondolkozok rajta, meg olvasgatok róla, egyre inkább úgy érzem, hogy szinte semmi nincs a helyén. Szórakoztató, látványos, izgalmas, drámai rész, de a teljes történet szempontjából elég sok kívánnivalót hagy maga után. (gyakorlatilag ugyanúgy érzek, mint az Avengers: Endgame kapcsán :D) Ha a maradék 3 részben ezt valamilyen módon nem orvosolják, akkor megválaszolatlan kérdések, elvarratlan szálak, kihagyott ziccerek sora az egész.

2019-04-29 16:17:17 [Tévésorozatok] kwzatz #3478

GoT s08e03
"Melissandre is teljesen indokolatlan volt, már maga az ereje a sorozat eleje óta indokolatlan és nincs megmagyarázva."
Lord of Light. De ezt azért elég sokszor említették több évad során is, Thoros of Myren keresztül is, hogy nekik nincs ekkora erejük, hitük van a Fény Ura felé, aki néha segít, néha nem, kiszámíthatatlanul.
"Jon belefut a felkelő halottakba, és még közel sem kerül a night kinghez. Idióta."
Próbálta megragadni az első adandó alkalmat, a Night King viszont előkapta a nekromancia kártyát, így nem sikerült.
"Theon mint egy fogyatékos úgy futott felé, mintha rúdugrásra készülne és fél méterrel mellé talált"
A Night King félreütötte a lándzsáját és leszúrta szerintem, de lehet, hogy rosszul láttam. Egyébként sok más lehetősége nem volt így egyedül néhány száz/ezer élőhalottal körülvéve. :D
A sötétséggel nekem is volt problémám, de hát "Long Night", meg azért próbáltak a tűzzel kompenzálni.
Néhány furcsaságot leszámítva (Jon és Dany szerepe a Night King legyőzésében gyakorlatilag nulla volt) tetszett a rész, nekem inkább az a legnagyobb problémám, hogy ezután a Cersei szál kicsit súlytalannak, tét nélkülinek tűnik, és félő, hogy a maradék 3 rész nem lesz túl erős, de ne legyen igazam. És azért sok-sok magyarázattal elmaradnak, ha a Night King vonalról innentől teljesen megfeledkeznek. De úgy érzem, Martin sem véletlenül halad lassan a záró könyvekkel, nagyon nehéz lehet ezt a lényegében két különálló történetet szépen összefűzni.

előzmény: Szabó Dániel (#3476)

Jó, a 2-essel és a 4-essel nem kukacoskodok tovább. :D A 4-esnél azért továbbra is vicces, hogy a kövek elhozásához 3 különböző több fős csapat kellett, akik közül két csapat az Univerzum távoli pontjaira kellett, hogy menjen, és egyáltalán nem volt sima ügy, sőt. (egyébként most hirtelen azt sem tudom, hogy honnan volt űrhajójuk az ugrás után ehhez a művelethez) De Cap visszamegy ezekbe a különböző időpontokba és eljuttatja a köveket a kellő helyre. Ráadásul a lélekkő visszajuttatásának mikéntjéről továbbra is megnéznék egy filmet. :D
3. X időpont, amikor elemelik a követ. Mi történik ha az általad említett x+1, későbbi időpontba megyünk? Van ott kő vagy nincs? Ha van, az a saját, eredeti timeline-unk és nem befolyásoltunk semmit a kő elemelésével, csak a másik, a kő elemelése/mi belépésünk következtében létrejött új timeline-on nincs kő és változik a jövő. Ha ide akarnak visszajönni, akkor eleve nem a saját múltjukba mennek vissza, hanem egy általuk létrehozott, megváltoztatott timeline-ra. És mivel a kövek elemelése közben látták őket, beszélgettek emberekkel vagy éppen harcoltak önmagukkal stb., semmi nem garantálja, hogy a kő visszahelyezése megold bármit is, sőt, gyakorlatilag újabb és újabb timeline-ok jönnek létre minden egyes ilyen ugrás során, tele beláthatatlan következménnyel. :D
Oké a sajátjukat nem befolyásolja negatívan, de pont ezért írom: Ha úgyis csak ez a lényeg, akkor bármit megtehetnek az időutazással. :)
De tekerjünk még egyet azon, amit írtál:
"X+1 pontra. Akár még láthatja is a Kapitány korábbi magukat, amint eltűnnek. Majd simán visszateszi/adja, ahogy elhozták."
Akkor már nem lenne az egyszerűség kedvéért jobb megvárni ezt az előző Capet és Vasembert, akik a követ akarják vinni, és egyszerűen a kezükbe nyomni azt, ami a 2. alkalommal ugró Capnél és Vasembernél van? Így az eredeti, amit a korábbi Cap és Vasember el akart vinni, a helyén is marad. Milyen szép jelenet lenne! :D Nem köti őket semmi, Kapitány még harcolt is önmagával, szóval az, hogy most követ adna magának, nem gond. Ráadásul nekik már vissza sem kellene vinni a követ, mivel el sem vették, így a művelet közben valahogy duplikáltuk is a köveket. :D
Sajnos clusterfuck az időutazás logikája és annak minden implikációja ebben a filmben. Abba is hagyom inkább az ezen való gondolkodást. :D

Micahiro: Én ezt már az Infinity Warnál írtam. Ráadásul ha Thanos kicsit is otthon lenne a demográfiában, rájönne, hogy a felezés kb. 50 évvel odázza el a dolgokat, ha teszem azt a Föld népességéből indulunk ki. :D Milliónyi jobb megoldás lehetne ilyen hatalommal. A képregényekben más okból teszi, és akármennyire elborult is ott, a történet szempontjából logikus.

BonnyJohnny:
2. Egy csomó dolgot csesztek el a többi timeline-on, amit létrehoztak, egyáltalán nem foglalkoznak a következményekkel. Ha az nem érdekel téged, mint egyént, hogy egy másik timeline-on nem fogsz létezni, mert lelövöd magad, vagy az nem érdekel, hogy a jelenléted hiánya (Gamora), mit okoz ott, akkor nem igazán értem, miért ne örülne pl. a másik timeline-os Tony annak, ha az időutazás előttről áthoznák ide, ahol már meg van oldva a Thanos-kérdés, viszont lesz apja a kislányának. A másik timeline-on úgyis csak meghalna, úgyis csak egy napig lenne már jelen. :D Ne feledjük: Egyetlen megoldás van a csettintésre, ahogy azt Dr. Strange mondta, mégpedig, ami a két filmben történik. Tehát minden más eltérés esetében, ahol bármi is egy kicsit másképp történik, úgyis Thanos nyer, szóval teljesen mindegy. :D
3. Nem csak két timeline van. Azzal, hogy visszamennek, megváltoztatnak valamit, mindig új timeline jön létre attól a ponttól. Amit írtam az áll továbbra is: ha x időpontban elemelnek egy követ, majd megpróbálják visszavinni, akkor pontosan hová viszik vissza? Ha x előtti pontra mennek, ott még ott lesz a kő. Látják ilyenkor az előző ugrásukbeli énjüket, aki elemeli a követ x időpontban? Vagy az eredeti timeline-juk egy pontjára mennek vissza, ahol még ott van a kő és nem is viszi el senki, így nincs miért visszatenni?
4. Jó, de miért hagyják? És továbbra is: Hogy viszi vissza a követeket? Több kő esetében is meglehetősen nehézkes, főleg egy Amerika kapitánynak. Egy Captain Marvel ezerszer könnyebben megoldaná.

Alapvetően persze szerintem sem érdemes túl komolyan venni, ez a része nem sikerült a filmnek. Persze azért igencsak lényeges eleme, és kifejezetten szeretem ezt a témát, így nálam veszített egy pontot, nem többet. Én speciel azokat szeretem a legjobban, amik a Novikolv-féle önkonzisztencia-elvet alkalmazzák, jó példa a Quantum Break című játék, ha így meg tudták volna oldani, az hatalmas is lehetett volna.

előzmény: MicaHiro (#58)

De ott van, pont ezért írtam a 2. pontban azt, amit írtam. :) Ezzel az erővel bárkit "át lehetne emelni" egy másik timeline-ról.

előzmény: Umberto (#55)

Gyanítom, hogy ha alaposan újranézi az ember a filmet, akkor nem logikus magyarázatokat, hanem valószínűleg még több hibát talál. De így elsőre ezek ugrottak be nekünk, a tévedés jogát fenntartom.
Az időutazás logikátlanságába meg nyugodtan bele lehet kötni szerintem, mert van rá több példa (könyv, film, játék), ami ezeket nagyon ügyesen megoldja. Ezzel együtt is szórakoztató szerintem a film, nélküle viszont zseniális is lehetne.

1. Ahogy írtátok, az utolsó jelenet a Kapitánnyal borítja Banner elméletét. Időgép nélkül jön vissza, egyszerűen megöregszik, és ez nem egy másik timeline-on történik, ahogy lennie kellene az elmélet szerint, hanem ugyanabban a timeline-ban. A készítők nem igazán tudták eldönteni, hogy melyik típusú időutazást választották. A legszomorúbb, hogy ez simán feloldható lett volna: Mielőtt visszamenne a múltba, otthagy egy táskát benne a pajzssal és egy megható levéllel, ahol elmondja mit fog tenni és nem jön vissza ebbe a timeline-ba. Mikor nem érkezik vissza, amikor kellene, a barátai észreveszik a táskát, szomorkodva elolvassák a levelet, miközben a jelenet átvált arra, ahogy Cap táncol Carter ügynökkel.
2. Gondoljatok bele Gamora helyzetébe. Hogy hozták vissza a franchise-ba? Egy másik timeline-ból jött át, ahonnan így teljesen eltűnt, nem kis clusterfuckot okozva ott. (egyébként ez minden egyes ilyen cselekedetükre és új timeline-ra elmondható gyakorlatilag) Na most, ha ez oké, akkor miért nem csinálják meg gyakorlatilag bárkivel ugyanezt? Tony-t elhozhatnák az időutazás előttről ebbe a timeline-ba, és "kihagyná" a halála napját. Menne szépen minden tovább. Ugyanezt megcsinálhatnák Natashával, Visionnel, akárkivel. Mert hát kit érdekel, hogy mi lesz azokon a timeline-okon? A Bosszúállókat úgy néz ki, hogy nem igazán. :D
3. Gondoljunk bele még egyszer az Endgame időutazás logikájába:
Visszaugrunk x pontra, ott van egy kő. Elhozzuk ezt a követ (ezzel ott elágaznak a történések és új timeline jön létre) a saját timeline-unkra az időgéppel. Ezután vissza akarjuk vinni, ami elvileg úgy történik, hogy visszapakoljuk a követ egy megelőző időponton, hogy újra ott legyen a kő. De az x-et megelőző ponton ott van a kő, hiszen nem onnan vitték el, hanem későbbről. Ha nem így lenne, akkor az sem működne, hogy "visszamegyünk egy korábbi pontra, hogy elhozzuk a követ", ahogy Cap és Tony korrigálja a hibát. Erre lehet azt mondani, hogy "de ha elhozod onnan a követ, akkor teljesen eltűnik a megelőző időpontokon is", csakhogy ezzel az a probléma, hogy olyan, mintha azt mondanánk, hogy két különböző timeline van összesen és 2 van mindegyik kőből. Bocs, ha nem érthető a megfogalmazásom. :D
4. Amerika kapitány visszaviszi a köveket. Oké. Hogyan? Hogy visz vissza egy lélekkövet például? Valahogy eljut a bolygóra és bedobja a szakadékba? :D Miért kell egyáltalán egyedül mennie, kockáztatva kb. mindent? Minden feltétel adott már, Pym részecskékkel is tele a padlás.
5. Az egész "jaj csak 2-3 lehetőségünk van" dolognak nincs semmi értelme már az elejétől, felpakolhatnának annyi Pym részecskét az első küldetésük során egy másik timeline-ból, amennyit csak akarnak.
6. Az, hogy Nebula pl. lelövi a múltbéli önmagát... Nem is tudom, ha ez sem gond, akkor valóban semmi. :D
Még volt legalább 2-3 dolog, de most hirtelen nem jut eszembe, még a film után kellett volna leírnom. :)

előzmény: BalaKovesi (#50)

Ott mondjuk pont azt érzem, hogy azért történt, mert az Asgard témával már nem nagyon lehet mit kezdeni, Thor viszont közönségkedvenc, így bedobták a Galaxis őrzői közé. Logikusnak látnám, hogy Korg és Miek is csatlakozzon.

előzmény: Umberto (#44)

Mindkettő volt - bár Falcon már akkor, amikor az MCU filmek javában mentek, szóval esélyes, hogy azzal már a filmeknek ágyaztak meg -, de nekem sem tetszett. Leginkább azért, mert az előző filmek alapján is úgy éreztem, hogy Bucky-t készítik elő rá, aztán ez így kicsit a semmiből jött. De amúgy: Miért nem dobják be Capet a Hulk-féle kezdetleges időgépbe és fiatalítják vissza? Ant-Mannél is működött. :D

myke7: Ja, az szörnyen erőltetett jelenet volt. :D

Nemrég olvastam, hogy Russóék amúgy itt egyelőre ki is szálltak.

Abból indultak ki, mi lenne logikus és azt gondolták, nem lehet másképp. Persze itt rengeteg lehetőség volt, hogy pontosan hogyan valósul majd meg a megoldás, de azért összességében mindenki sejtette a "fő motívumot". Kár, hogy ennyi következetlenséggel csinálták, mert ezek nélkül ez egy elképesztő jó film lehetne.

Egyébként én is voltam már hasonlóan "magabiztos", mégpedig a Harper's Island című sorozat kapcsán, ahol egyébként volt egy csomó jó kis teória/ötlet a befejezésre, és a fene sem gondolta, hogy a készítők pont a lehető leglogikátlanabb, legostobább és legrosszabb befejezést választják, ami csak lehetséges volt. :D

előzmény: MicaHiro (#31)

Nem hibáztatom a rajongói teóriákat. Azért valljuk be, ezt a hatalmas logikai katyvaszt előre látni lehetetlenség és hát ez a legnagyobb problémám a filmmel. Élvezetes volt, szórakoztató, megható, látványos, de amikor már az első megtekintés után egymásnak tudjátok sorolni a teljesen logikátlan baromságokat (amik javarészt nyilvánaz időutazáshoz köthetőek), akkor azért az belerondít az élménybe. Sok jó pillanat, ötlet volt ebben a 3 órában, de hát nem tudom... A végén ez lehet, hogy csak egy négyes lesz, még alszom egyet rá.

Annyi azért biztos, hogy a Végtelen háborúval együtt ez a Marvel-filmek csúcsa, és van is egy olyan érzésem, hogy innentől megindul a dolog a lejtőn.

előzmény: MicaHiro (#18)

2019-04-22 22:26:08 [Tévésorozatok] kwzatz #3448

"Néznek a semmibe, pofáznak, borozgatnak. "
Ezekkel a jelenetekkel csak igyekeztek emlékeztetni arra, hogy szereted ezeket a karaktereket. Így a nyugodt, borozgatós, emelkedett pillanatok után nagyobb lesz a kontraszt és egy kicsit jobban is fáj majd, amikor a következő 2-3 részben egyesével a halálba küldik őket. :D
Amúgy lassú volt picit, de jobban tetszett, mint az első rész. A következő epizódnak viszont most már oda kell csapnia.

2019-04-05 14:13:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24159

Jó a bait, de már kedvem sincs belemenni egy ilyenbe. Ha valaki 2019-ben őszintén gondolja a "(nem létező) PC" dolgot, akkor én nem kívánom megváltoztatni a véleményét, békénhagyom a kis buborékjában és minden jót kívánok.

"De hát sokféle elmebaj létezik."
Ebben legalább egyetértünk. :)

előzmény: kaamir (#24158)

2019-04-05 13:26:15 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24157

"a (nem létező) PC "
Nagy a baj. :D

előzmény: kaamir (#24156)

2019-04-04 17:38:17 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24153

Nem gondolnám, hogy egy női főszereplővel készült film egyből a "politikai korrektség" terméke. Szimplán Brie Larson visszataszító a baromságaival és a háttérrel, ami nyilvánvalóan védi a sokmillió dolláros befektetését, és vannak, akik ezt kapcsolják össze a filmmel. (egyébként szívük joga)
Ne kritizáld Brie Larsont
Április elsejei, ironikus hangvételű cikk, de a tényeken nem változtat és nagyjából összefoglalja a történéseket.
A rottenes változtatás és a youtube-os algoritmusváltoztatás azért sugallja, hogy a Disney-nek nem pici a befolyása.

Amúgy a legviccesebb, hogy tolták, milyen kemény edzéseken ment keresztül ez a derék lány, de futni nem voltak képesek megtanítani a "Thanos-verő" szerencsétlent. :D Hidd el neki, hogy az univerzum egyik legerősebb lénye, de a kocogás megfogja:
Brie fut
1:09-től, 1:47-től. Parádés. :D

előzmény: VVega (#24152)

2019-01-23 22:44:27 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10941

Valóban utolsó komment, mert tényleg nem vezet semmire:
Nem kívánlak meggyőzni, szimplán a nekem szánt kommentekre rossz szokásom reagálni, még akkor is, ha esetleg értelmetlen. Egyébként én is mondhatnám, hogy te pedig majd beleszakadsz, hogy... igazából nem tudom mibe, mert most is írtad, hogy nyilván van benne politika is, ami gyakorlatilag az egész mondandómnak a lényege. De jó, legyen szó az általad írt ellentétes tendenciáról.

Én személy szerint a Black Panther kapcsán nem emlékszek olyanra, mint egy Szellemirtóknál a trailer vagy a film után. Ennél nem volt kérdéses, hogy fekete szereplők lesznek benne, mert adja magát. Most is főleg azt látom, hogy átlagos/jó Marvel film, de nem annyira, mint a 7 jelölés sugallja. Egyébként ha már Szellemirtók: "cseréljük le a férfi főszereplőket nőkre, mert most az a menő, kaszálni fogunk vele". Aztán nem jött be. Érdekes módon a legújabb résznél, már nem olyan fontos a girl power, mert a lányok nem hozták a pénzt. És hát ez erről szól. A fekete hölgy ki is akadt ezen, mikor rádöbbent, hogy működik a világ.

És ha már emberek élből elutasítják az olyan filmeket/sorozatokat/műveket, amiben feketék/melegek/női főszereplők vannak: Miért nem fanyalog szinte senki mondjuk egy Wire miatt? A szereplőgárda 90%-a fekete, nekem az egyik kedvenc sorozatom, a kedvenc szereplőm belőle pedig Omar, aki amellé, hogy fekete, még meleg is. Lehet, hogy az az oka, hogy a sorozat ennél kicsit többről szólt. Nem token feketék, token melegek, token női karakterek voltak benne "token díjakért", hanem egy hiteles, jól átgondolt történet volt, jó alakításokkal, humorral és drámával. Az a sanda gyanúm, hogy többet tett le az asztalra annak érdekében, hogy az ember belátást nyerjen a feketék valós problémáiba, mint egy Black Panther. Vannak azért szűklátókörű emberek? Hogyne lennének. Miért zárkóznék én el ettől a lehetőségtől? Az emberek többsége azért szerintem messze van ettől.

"Az Oscar-dolog tényként van kezelve, a másik meg el van hessegetve, mi több, rögtön a személyes sértettség rá a válasz, jaj, hát ENGEM rasszistáznak le!). "
Nézd meg a 10890-es hsz-em, aztán nézd meg a 10891-est, majd a te 10893-es hsz-ed. Most mire kellene gondolnom?

A Jemisin dolog: Lehet, hogy csak én válogatok jól, de ezek a jellemzők a legtöbb elismert fantasy-ra azért elég könnyen ráhúzhatóak. És lehet akármit mondani, esélytelen(nek kellene lennie), hogy valaki 3 egymás utáni évben nyerjen. A 2. könyv talán a legmegkérdőjelezhetőbb, ami Cixin Liu Háromtest-trilógiájának záró részével szemben nyert. És mindeközben micsoda könyvek/írók nem jutnak a díj közelébe sem...

2019-01-23 20:46:37 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10935

Példának felhozhatnám N.K. Jemisin eddig egyedülálló, egymás utáni években elkövetett, mesterhármas Hugo-díját a legjobb regény kategóriában, egyetlen trilógiával, amit Asimov, Heinlein, Dick sokkal kisebb verseny mellett sem volt képes elérni és miközben egy George R. R. Martinnak, Brandon Sandersonnak, Robert Jordannek, Joe Abercrombie-nek, Mark Lawrencenek stb. stb. ebben a kategóriában egyetlen díja, sok esetben jelölése sincs. Ja, és persze ez az utóbbi 3 évben (2016-2018) történt.

Természetesen ott sem azt vitatta senki, hogy Jemisin könyvei ne lennének jók, mindösszesen azt, hogy annyira nyilvánvalóan nem jók, hogy 3 egymás utáni évben ledaráljanak az évente megjelenő több ezer könyvből mindent. De ezek persze mind-mind k*rva nagy véletlenek és mi mind végtelenül rasszisták vagyunk, ilyen egyszerű.

előzmény: saatonda (#10934)

2019-01-23 20:26:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10933

Én nem mondtam, hogy közönségdíj, azt sem mondtam, hogy az Akadémia a hibás bármiben, annyit mondtam, hogy lósz**t sem jelent az egész és egy szánalmas paródia. Csak mindenki abból a premisszából indul ki, hogy "Hát az Oscar, most kiderül mi a legjobb film az xy kategóriákban!", aztán csalódnak, pedig hát valójában foglalkozni sem kellene vele. Ilyen pofonegyszerű az egész. Beírtam, hogy jót nevettem a BP jelölésein, erre instant rasszista voltam az összes kt-felhasználóval együtt. Ezen kellene szerintem elgondolkozni.

"Másrészt nézd meg, hogy a stúdió támogatta-e az Infinity Wart. Elárulom, nem támogatta, csak a két animációs filmjüknek és a Black Panthernek adtak kampányt." 10 Woke pont a Disney-nek. :D

MTV Movie Awards: Erről gondolom az MTV nézői döntenek. Egyre lejjebb megyünk, ahogy nézem ezen a Transformers és a Twilight trilógia minden része is nyert, ez már-már félelmetesen pontosan felel meg az átlag MTV-nézőről általam elképzelt képnek. De azért jó tudni, hol van nálad a mérce. :D

2019-01-23 19:50:09 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10931

Oké:
"Jelölték a BP hangvágását és hangkeverését. Szerintetek rosszul volt benne vágva és keverve a hang?"
Nem jelölték az Infinity Warét. Szerinted rosszul volt benne vágva és keverve a hang?

"Jelölték a kosztümterveit és a látványterveit? "
Nem jelölték az Infinity Warét. Szerinted rosszak voltak ezek? (Már csak azért is vicces, mert szinte a teljes wakandai különítmény szerepel benne, tekintetbe véve, hogy a második fele/utolsó harmada ott játszódik a filmnek.)

"Jelölték még a zenéjét és a betétdalát, amelyeket egyébként Grammy-re is jelöltek mostanában."
Az OST-n nem tudok vitatkozni, mert nem hallottam a Black Pantherét. A betétdala (All the Stars) viszont nekem a mumble rapjével kifejezetten elviselhetetlen, de hát ízlések és pofonok.

Ez mind azért feltűnő, mert volt egy teljesen hasonló kategóriájú film, ami a nézők szerint simán jobb mindegyik filmes oldalon. Persze bele lehet magyarázni, hogy gyakorlatilag minden elemét külön vizsgálva a Black Panther jobb, aztán valahogy az egészüket tekintve meg az Infinity War. De hát ott van az a legjobb filmes jelölés is... :D

2019-01-23 17:24:30 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10913

"Szerintem is jobb az Infinity War, ugyanakkor ahogy kaamir mondta, azzal ellentétben a BP szól egy fontosnak ítélt társadalmi kérdésről. Most tényleg eljátsszuk, hogy meglepődünk azon, hogy az Oscarig inkább egy ilyen jut el?"
Nálad is jobb, a nézőknél is jobb, én nem láttam, de esélytelennek gondolom az Infinity Warral szemben, és az összes érvetek a 7 jelölés mellett annyi, hogy "szól valamiről", ahogy kaamir mondta borzalmasan és óvodás szinten. Na ilyen módon az Infinity War is szól egy fontosnak ítélt társadalmi kérdésről, mégpedig a túlnépesedésről. Logikátlan módon teszi mindezt? Persze, de ti írtátok, hogy a Black Panther sem jobb.

Ha ezt így mindet megállapítottuk, és gyakorlatilag ti is leírtátok ugyanazt, hogy miért kapott 7 jelölést, akkor miről vitatkozunk egyáltalán? Ha konkrétan egyetértetek, hogy nem a jobb film kapja a több jelölést, hanem az, ami "szól valamiről", akkor nem értem, hogy miért probléma, ha leírom, hogy semmit nem ér az Oscar? Megállapítottam, hogy egy olyan díjátadó (ez is), ami nem a minőségről szól, felesleges ezt keresni benne, így számomra paródia.

Ja, és lenne egy tippem, csak a poén kedvéért, majd vicces lesz visszakeresni:
Max. 5 éven belül lesz vegetáriánus életmóddal kapcsolatos Oscar-jelölt film.

2019-01-23 14:27:50 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10906

"Hadd kérdezzek vissza! A BP tényleg annyival szarabb film, mint a Vasember, Civil War és társaik, hogy teljesen érthető a vele szemben kialakult utálkozás?"
Azoknál ugyanilyen nevetséges lett volna 7 jelölés, illetve a legjobb filmes jelölés is. De azok valamilyen rejtélyes módon ennek a közelében sem voltak.
Én nem jelenthetem ki kategorikusan hogy jó vagy rossz, mert még nem láttam. Ismerőseim véleménye alapján egy átlagos vagy picivel gyengébb Marvel-film. Az internetes vélemények alapján átlagos vagy picivel jobb Marvel-film.

De ott az Infinity War szerencsére - nem is kell korábbi évekkel hasonlítani, mert arra más filmek is hatással lehetnek - ami a Marvel-filmek 10 éves múltjának köszönhetően egy különleges filmes esemény volt 2018-ban, ha már ennyire a képregényfilmeket akarjuk elismerni. Trailerei nézettségi rekordokat döntöttek, magasabbak a bevételei, mint a Black Panthernek (kaamirnak számít ;) ), a nézői pontszámok magasabbak mindenhol (rotten, imdb, metacritic, a kritikusok pontszámai nem... ismét csak rejtélyes módon), és az 1 jelölésig jutott. Mondd el Olórin, szerinted ennyivel jobb, jelentősebb film volt 2018-ban a Black Panther, mint az Infinity War?

2019-01-23 14:01:56 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10903

"A BP nagyjából ezekkel a filmekkel van egy szinten kritika/nézői vélemény/bevétel szempontból."
Bevétel szempontjából valójában sokkal magasabban van a BP, mint a 3 említett film. De a Minyonok és a Transformers 3 is. Remélem ez úgy nagyjából tükrözi, hogy a bevételt belekeverni ebbe a beszélgetésbe, ahol minőségről beszélünk, mondjuk úgy "felületesség".

Kritika: A Tomatometer szerint 97%-on van a BP, 8.2-es pontszámmal, Metascore 88. Ez Keresztapa II szint. Veri mind az Inceptiont, a Martiant és az Arrivalt is. Oscart neki, most rögtön!

Nézői vélemény: Kivétel nélkül minden egyes pontszáma alulmarad minden egyes fentebb említett filmmel szemben (rotten audience score, imdb score, metacritic user score).

A kritikusok és a nézők véleménye közötti ellentétre való következtetéseket mindenki levonhatja magának. (mindenki rasszista, kivéve a progresszív kritikusokat)

"Teljesen mindegy, h neked mi erős és mi nem."
Itt vagy mocskos nagy tévedésben, mert amit írtam, hogy felesleges erről beszélgetnünk, az pont ebből fakadóan áll fenn, hogy számomra erős ezeket a filmeket összehasonlítani. A fenti 3 szempontra is nagy ívben teszek ennek kapcsán, de azért leírtam, csak hogy érzékeltessem milyen "stabil" szempontok is ezek.

2019-01-23 13:24:51 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10898

Az Arrivalt, a Martiant és az Inceptiont párhuzamba állítani a Black Pantherrel (vagy bármelyik másik Marvel-filmmel)... Számomra egy kicsit erős, ne haragudj, de valószínűleg feleslegesen beszélgetünk. Sőt, alapvetően egészen biztos, hogy az Oscar-díjjal kapcsolatban is felesleges beszélgetni, úgyhogy itt ki is szálltam. :)

előzmény: kaamir (#10897)

2019-01-23 13:10:34 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10896

Jogos, valamiért csak 4-re emlékeztem. Bár nem is illik a felsorolásomba, teljesen más, mint a Marvel-filmek, elég a Black Panthert azokkal összehasonlítani.

előzmény: kaamir (#10895)

2019-01-23 13:02:35 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10894

Mindenki egy gyűlölködő rasszista kt-n is, mondjátok ki nyugodtan, nem kell mellébeszélni. Aztán magyarázzátok el, hogy a Vasember első része, A galaxis őrzői, a Civil War, Winter Soldier vagy egy Dark Knight miért nem kapott 7 Oscar jelölést. Minden bizonnyal a Black Panther ennyivel jobb film, semmi más oka nincs ennek. Már a feltételezés is elvakult rasszizmusra vall.

"Maradjunk annyiban, hogy nem jó ötlet a KT átlagairól beszélni feketékről szóló filmek kapcsán, mert elég negatív dolgok derülhetnek ki. "
Miért nem? A kt-n vagyunk jelenleg is. Úgy mondod, mintha a Ku-Klux-Klan Fekete Párducra leadott átlagpontszámát említettem volna. Kinek az átlagairól kellene beszélni? Már erre is szabályok lennének?

De nem panaszkodtam, hanem nevettem rajta. Eddig sem vettem komolyan az Oscart, csak most fordult át totális paródiába.

2019-01-23 10:18:52 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10890

Black Panther 7 jelölés, közötte a legjobb film. Nem gondoltam, hogy könnyesre röhögősen fog indulni a nap. :D

Csak érdekességnek: Itt kt-n, az Infinity War a legmagasabbra értékelt Marvel-film 3.9-cel, míg a Black Panther holtversenyben a legalacsonyabb (3.0) a Hihetetlen Hulkkal megosztva.

2018-12-06 22:59:58 [Tévésorozatok] kwzatz #3392

A Daredevil 3. évad 4 részének közel 11 perces vágás nélküli jelenete... Elképesztő! Számomra teljesen felfoghatatlan, látván, hogy milyen elemekből épül fel. Van több, hosszabb harcjelenet (ráadásul milyenek), összekötve beszélgetéssel, rengeteg szereplővel, ami vágásokkal is nagyszerű lenne, így meg egyenesen rendkívüli. Úgy néz ki, hogy a Daredevilben továbbra sem kell csalódni a néhány középszerű netflixes Marvel sorozat után (a Punisher persze szintén szuper volt).

2018-11-24 01:01:01 [Tévésorozatok] kwzatz #3385

Befejeztük a Bron/Broen 4. évadát és így az egész sorozatot is. Fájó a búcsú, azt kell mondanom, hogy egy remekművet láttunk. Nagyon közel vannak egymáshoz minőségben az évadok, így már érthető, hogy miért más mindenkinél a sorrend. Nekem az első és a negyedik tetszett talán a legjobban, mert ott volt szorosabb kapcsolat a bűnügyek és a főszereplők között, ami miatt sokkal "teljesebb" volt a történet és elképesztően hatásos volt néhány jelenet.
Sofia Helinről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni (Saga Norén be is került a kedvenc karaktereim közé), de a legkisebb szerepekben is teljesen korrekt alakítások volnak, nyilván Kim Bodnia és Thure Lindhardt emelkedett még ki.

Hatalmas pozitívum, hogy rengetegszer meg tudott nevettetni, miközben nem éppen leányálom szinte egyetlen karakter élete sem a sorozatban (ennyi elcseszett dolgot... és közben félelmetes, hogy teljesen hiteles tud maradni a széria).

Egy dolgot sajnálok nagyon, hogy úgy látom, nem adtak ki semmilyen zenei albumot a sorozatban szereplő trackekkel, pedig ezen a téren is csak jókat lehet mondani róla. (nem tudtam nem észrevenni, hogy az egyikre elképesztően hasonlít a Prey című játék Alex Theme-je, amit szintén szeretek) Volt legalább 4-5 gyönyörű dallam ami rendszeresen visszatért, és pl. ami az 1. évad végi kulcsjelenetnél is van, az nekem libabőr...

Egy szó, mint száz, kötelező sorozat, 10/10, nehéz elképzelni azt, hogy valakinek egyáltalán ne tetsszen!

ChrisAdam: Mivel leginkább a te lelkes ajánlásod miatt néztem meg a sorozatot, és említetted pár hete, hogy még nem láttad a 4. évadot, akkor ha azóta még nem pótoltad, hadd ajánljam most én neked! A csalódástól nem kell félni, hiba halogatni. :)

2018-11-07 01:07:56 [Miért nem járok KT-találkozókra?] kwzatz #30

Ha kevés a szép nő, akkor mégsem sok az a sör! :D

előzmény: von Schatu (#16)

2018-10-28 10:43:26 [Tévésorozatok] kwzatz #3360

Tegnap befejeztem a Bron/Broen 2. évadát is, és ez megint lenyűgöző volt! 1-2. rész után azt gondoltam, hogy ez egyszerűen nem lehet jobb az 1. évadnál, de a következő 3 epizód után már láttam benne a potenciált. Még így is egy hajszállal talán az 1. évadot mondanám erősebbnek, de az utolsó rész annyira kegyetlenül jó volt, hogy nagyon elgondolkodtató a dolog.

2018-10-18 21:38:07 [Tévésorozatok] kwzatz #3347

Így a friss élmény után ez elég hihetetlennek tűnik, de ha így van, ennek csak örülök. :)

2018-10-18 21:06:52 [Tévésorozatok] kwzatz #3345

Most fejeztem be a Bron/Broen 1. évadát és hát akármilyen is lesz a maradék 3, emiatt a 10 rész miatt már megérte. Gondolom más is dicsérte már, de ChrisAdamnek külön köszönet, mert ő szokta rendszeresen promózni itt a topicban, így figyeltem fel rá. :) Ennyire jól átgondolt, szépen végigvezetett nyomozós sztorit ilyen fináléval rég láttam már.

"ha drámát, krimit stb nézek, mindig elolvasom, mi a történet vége. ha így nem működik, akkor a film nem jó:)"
Valószínűleg ennél nagyobb hibát nem lehet elkövetni a filmnézéssel kapcsolatban. :D

előzmény: saatonda (#8)

2018-09-13 22:29:04 [Tévésorozatok] kwzatz #3329

Nekem az összes apró bugyutaságával, hibájával együtt is a kedvencem. Tény, hogy ez a legkönnyedebb az 5 közül, de nem érzem úgy, hogy ettől minőségileg kilógna. Nekem olyan volt, mintha egy okos sci-fibe oltott Die Hardot néznék drámával, humorral, tökéletesen kiválasztott zenékkel és több igazán emlékezetes jelenettel/epizóddal 100 részen keresztül. Emellett személy szerint ennek a témáját tartom a legérdekesebbnek (a Black Mirror mellett, bár ott részenként változó azért), szóval nálam ez is nagy plusz.

• ...