kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (7 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

4 2017-01-18 4,6
Stand by Me
Állj mellém!
5 2017-01-10 4,2
Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom
Tavasz, nyár, ősz, tél... és tavasz
5 2017-01-04 4,4
4 2016-11-15 3,4
Doctor Strange

4 2016-11-13 3,6

2017-01-10 22:21:10 Stand by Me (1986) / Állj mellém! kwzatz (5) #25

Nálam telitalálat volt ez a keserédes hangulat, a zenéje (főleg a Jack Nitzsche-féle változata a Stand by Me-nek) pedig szintén remek. Valahogy így kell elmesélni egy végtelenül egyszerű történetet másfél órában. A gyerekszínészek alakításai is nagyon meggyőzőek voltak, negatívumot nem is tudok mondani, úgyhogy ment az ötös. Igazán sikerült megérintenie a filmnek.

Szűk látókörű vagy előítéletekkel rendelkező. Sok embernek amúgy ez az alapértelmezett hozzáállása valamiért, hogy a régi filmek rosszak, annak ellenére, hogy nem láttak szinte egyet sem. Aztán elégedetten csettintenek a 12 dühös ember vagy A vád tanúja végén, ha kellő ideig rágod a fülüket. :)

"Ha valaki a régi filmeket jobban szereti, ez ízlés dolga,és ettől nem lesz előkelősködő,magát megjátszó,másoknál többre tartó ember."
Jó, de ha valaki túlzásba viszi ezt, akkor ugyanannak a dolognak a másik véglete, amit a #14-es hsz-ben említettél. Szerintem itt a fórumon általában ezek az emberek kapják meg a sznob jelzőt is, hogy jogosan vagy sem, azon persze lehet vitatkozni.

Ez a trailerzene majdnem rá tudott venni, hogy elmenjek a filmre a moziba. :)

2016-11-23 01:25:59 Black Mirror (2011) / Fekete tükör kwzatz (5) #60

Először is: Rorschach utolsó spoilerét én nem olvasnám el azok helyében, akik még nem látták a 3x02-es részt. Ha látták, és nem figyeltek fel a filmbeli játékutalásra, és arra a bizonyos klasszikus mondatra, akkor továbbra sem olvasnám el, mert lehet, hogy a játéktörténelem egyik legremekebb plot twistjétől fosztják meg magukat. :)

Az 1-2. évad miatt már a kedvenc sorozataim között tartottam számon, de most a White Christmas, valamint a 3. évad 1-2. része után végérvényesen beírta magát oda, nem lehet a maradék 4 (illetve remélhetőleg még több, hála a Netflixnek) epizóddal elrontani. A White Christmas eddig a legjobb rész, az alapötlet, a mondanivaló, a jól megírt sztori, a színészi játék mind-mind szuper. Elképesztő, hogy mennyire nem egy kaptafára készülnek a részek, csak a színvonal az, ami szinte egységesen magas, és ebből adódóan tényleg emberenként változik, hogy kinek melyik a kedvence.

A 3x01 - Nosedive a közösségi média vonalat gondolta tovább, hová "fejlődhet" ez az egész. Szinte minden karakter kellően irritáló, és valószínűleg mindegyikünknek van olyan ismerőse, aki bizonyos mértékig hasonlít ezekre a szereplőkre. :D Félelmetes ez a világkép, akármilyen tarka színek és mézes-mázas szavak is alkotják. Képzeljük el azt a jövőt, ahol a képmutatást emelik piedesztálra - és nem mondom, hogy például a Facebook nem ugyanerről szól, csak nem ennyire túltolt mértékben (még) -, ez az epizód annyira hitelesen ábrázolta ezt, hogy borsódzott tőle a hátam.

Meg szoktam nézni imdb-n, hogy melyik epizód hogy áll éppen, és elkönyveltem, hogy a 3x02 - Playtest valószínűleg ez alapján nem lesz olyan ütős. Hatalmasat tévedtem! A számítógépes játék/VR/AR téma amúgy sem áll távol tőlem és zseniális volt, amit itt véghezvittek, pedig nem igazán rajongok a horrorért.
Ahogy olvastam az epizód reddit topicját, arra jutottam, hogy sokan félreértik bizonyos elemeit, mint például hogy mi történik valójában a "gomba" behelyezése után. Az egyértelmű mindenkinek, hogy ami a haláláig történik, végig nem valódi, azt viszont szerintem sokan nem dekódolták pontosan, hogy mikor is kezdődik az egész. Véleményem szerint már a hörcsögös játék ideje alatt sem az "igazi Katie-vel" beszél Cooper, és az is a játékbeli érzékelésének része, így már Saitou-val sem találkozik soha. Ezt szimplán az epizód végéből gondolom, mivel ugyanabban a szobában ülnek akkor, amikor Cooper az anya szót kiabálja, miközben csörög a telefonja és meghal. Ez pedig szerintem nagyszerű csavar az egész epizódon. Tetszett, hogy egyből arra gondoltam, hogy a csaj és a cég intézte így az egészet, hogy külföldi turistaként tesztelje a készüléket, így ha valami gond van, akkor egyszerűen senki nem tud róla, és aztán ez a rémálmában is megjelent. Ettől függetlenül viszont jó esély van rá, hogy a valóságban is ez történhetett, többek között azon okokból, amit a rémálombeli Sonja említett. A hsz-em elején említett mondat miatt nagy piros pont a készítőknek:) Érdekes például, hogy mekkora plusz ez itt ebben az epizódban, mert a narratíva szempontjából is egy zseniálisan eltalált mondat/jelenet, ha viszont nem ismeri valaki a játékot, akkor fel sem tűnik neki. :)
Mindenkinek ajánlom, aki szereti a kreatív ötleteket, elgondolkodtató történeteket, és a kicsit (nagyon?) sötét hangvételt.

Úgy mondjuk tényleg nehéz élvezni/értelmezni, ha nem láttad a 3 évadot, amit követ.

előzmény: noresz02 (#1)

Remek trailer, amihez érzésem szerint nagyban hozzájárul a zene is.

2016-09-18 16:09:11 [Hamarosan a mozikban!] kwzatz #6051

Mára kiderült, hogy fizetett hirdetés volt. :D

2016-09-09 14:50:32 [Hamarosan a mozikban!] kwzatz #6044

Miért? Ha a sorozatok érdekesek tudnak maradni 50+ órában, akkor nem lehetetlen ez. Egyébként "family sagaként" jellemezte Cameron, szóval lehetne akár 10 részes is, könnyen hoz be új karaktereket, új konfliktusokat, nem látom akadályát. Még akár az is megtörténhet, hogy a Pocahontas 2 történetétől eltér a második részben. :D

2016-09-03 22:13:45 Gattaca (1997) kwzatz (5) #28

A "valószínűtlen" szó után azt mondanám, hogy a sci-fi valószínűsíthetően nem a te műfajod. :)

előzmény: sleepingdancer (#27)

2016-08-26 16:01:46 [Általános fórum] kwzatz #6545

Pontosan, ezt szépen megfogalmaztad. Rengeteg függ attól is, hogy éppen milyen szerepeket kapnak, vagy egyáltalán milyen műfajban szeretnének érvényesülni. Rocknak már az eddig felépített image-éből adódóan is van egy szerepkör, amitől túl messzire nem tud szabadulni, valószínűleg nem is állna neki jól. Több ezer összetevős dolog ez, hogy kit, milyen filmekben, szerepekben látunk, és aztán azokból mit lehet kihozni. Az biztos, hogy mindegyiküknek rengeteg munkája van abban, hogy a csúcsra jutott. Viszont ha egy példát kellene mondanom arra, hogy mennyire nehéz is valakinek a színészi képességeit megítélni, akkor egy olyan színészt említenék, akit én korábban nem tartottam különösebben semmire, a Törvény nevében és az Interstellar után viszont ez gyökeresen megváltozott: Matthew McConaughey. A Mielőtt meghaltam pedig még hátravan.
Összességében persze szerintem is túlzás, hogy mekkora összegeket kaszálnak már a szerepeikért önmagában is, de hát ugyanezt el lehetne mondani a top sportolókról (NBA, NHL, golf, foci, tenisz) is. Egyszerűen nem lehet ezt hétköznapi módszerekkel méricskélni. Úgy néz ki, hogy megfizetik, ha valamiből a világ elitjébe tudod verekedni magad, úgyhogy érdemes próbálkozni. :D

előzmény: Adam Taylor (#6544)