kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (7 év, 5 hónap)

Nem: nem publikus

4 2017-01-18 4,6
Stand by Me
Állj mellém!
5 2017-01-10 4,2
Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom
Tavasz, nyár, ősz, tél... és tavasz
5 2017-01-04 4,4
Captain America: The Winter Soldier
Amerika Kapitány: A Tél Katonája
4 2016-12-11 3,6

2017-02-19 23:06:23 [Tévésorozatok] kwzatz #2923

"a Westworld által kijelölt újkori sorozatos csapásvonalba, ahol is attól lesz jó egy sorozat, hogy minden részt cliffhangerekkel szórunk tele" A Westworldöt még nem láttam, de ezt a cliffhangeres dolgot "kicsit" régebbre datálnám. :) Bár megmondom őszintén, azt sem értem, miért akarnak ilyen sokan minden kérdésre választ kapni egy olyan sorozat első évadában, amit már elvileg előre elterveztek 5 évadra.

2017-02-19 18:07:46 [Tévésorozatok] kwzatz #2920

Nyilván. :)

előzmény: flake (#2917)

2017-02-19 12:30:32 [Tévésorozatok] kwzatz #2914

A Drót esetén kell egy kis idő, mire belerázódik az ember, de idővel maximálisan megtérül. A feltételeidnek az új személyes kedvencem, a Person of Interest is eleget tesz. (és mivel a fórumos tevékenységből, hsz-ekből emlékszem, hogy fontos számodra, ezért kiemelném, hogy a PoI könnyedén átmegy a Bechdel-teszten is, a legkevésbé sincs híján erős női karaktereknek, olyannyira, hogy az egyikük számomra abszolút kedvenccé is vált)

előzmény: dézi (#2913)

2017-02-14 15:34:51 The Babadook (2014) kwzatz (2) #34

Néha egy-egy ilyen alkotással emlékeztetem magam, miért esek neki ritkán "horror filmeknek". A trailert hiba volt elindítani, mert már abból sejtettem, hogy mi lesz a lényeg, aztán kb. a film első 15-20 perce után már nem volt kérdés. Ugyan a téma jó, de ez nem tudta megmenteni attól, hogy ne váljon unalmassá, félelmetes meg a legkevésbé sem volt. Az a legnagyobb probléma vele, hogy nem tudja, mi akar lenni: Drámának kevés, horrornak még inkább. Sokszor ütős az ilyen "egyveleg", a Babadooknak sajnos nem sikerült ezt elérnie. Meg azért fura azt olvasni, hogy
mindenki beletörődik a "démonainkat nem tudjuk legyőzni, meg kell békülnünk velük és kordában tartani" tanulságba. Valahogy az én fejemben inkább az maradt meg, hogy az édesanya "fckin mental", aki ezután is bármikor a szakadék szélére sodródhat és megölheti a szerencsétlen gyerekét, ezért egy rohadt elmegyógyintézetben lenne a helye. De hát, mondjuk úgy, hogy nézőpont kérdése. :)

Ja még valami: A Babadook Dragonzord hangja a Power Rangers sorozatból (az a szomorú, hogy ez nem vicc ) ultragáz volt. :D

2017-02-05 15:54:16 [Tévésorozatok] kwzatz #2906

Kicsit megkésve nézem, és tudom, hogy elcsépelt az alulértékelt kifejezés, de ez a Person of Interest a maga imdb-s 246. helyezésével szerintem nagyon nincs a helyén kezelve. Eleve érdekes a 8.5-ös értékelése, miközben összesen 2, azaz 2 rész van a 103-ból, ami 8,5 alatt van, egy csomó 9,5 vagy felettivel, 9,9-es záróepizóddal, de végül is mindegy. Még nem néztem végig, csak a tegnapi 4x11-es If-Then-Else című rész akkorát ütött, hogy itt is ajánlanom kell. :D Szerintem nem fog csalódni, aki belekezd és úgy kezeljétek, hogy az 1. évad lényegében csak ízelítő (bár nekem már az is tetszett).

2017-01-10 22:21:10 Stand by Me (1986) / Állj mellém! kwzatz (5) #25

Nálam telitalálat volt ez a keserédes hangulat, a zenéje (főleg a Jack Nitzsche-féle változata a Stand by Me-nek) pedig szintén remek. Valahogy így kell elmesélni egy végtelenül egyszerű történetet másfél órában. A gyerekszínészek alakításai is nagyon meggyőzőek voltak, negatívumot nem is tudok mondani, úgyhogy ment az ötös. Igazán sikerült megérintenie a filmnek.

Szűk látókörű vagy előítéletekkel rendelkező. Sok embernek amúgy ez az alapértelmezett hozzáállása valamiért, hogy a régi filmek rosszak, annak ellenére, hogy nem láttak szinte egyet sem. Aztán elégedetten csettintenek a 12 dühös ember vagy A vád tanúja végén, ha kellő ideig rágod a fülüket. :)

"Ha valaki a régi filmeket jobban szereti, ez ízlés dolga,és ettől nem lesz előkelősködő,magát megjátszó,másoknál többre tartó ember."
Jó, de ha valaki túlzásba viszi ezt, akkor ugyanannak a dolognak a másik véglete, amit a #14-es hsz-ben említettél. Szerintem itt a fórumon általában ezek az emberek kapják meg a sznob jelzőt is, hogy jogosan vagy sem, azon persze lehet vitatkozni.

Ez a trailerzene majdnem rá tudott venni, hogy elmenjek a filmre a moziba. :)

2016-11-23 01:25:59 Black Mirror (2011) / Fekete tükör kwzatz (5) #60

Először is: Rorschach utolsó spoilerét én nem olvasnám el azok helyében, akik még nem látták a 3x02-es részt. Ha látták, és nem figyeltek fel a filmbeli játékutalásra, és arra a bizonyos klasszikus mondatra, akkor továbbra sem olvasnám el, mert lehet, hogy a játéktörténelem egyik legremekebb plot twistjétől fosztják meg magukat. :)

Az 1-2. évad miatt már a kedvenc sorozataim között tartottam számon, de most a White Christmas, valamint a 3. évad 1-2. része után végérvényesen beírta magát oda, nem lehet a maradék 4 (illetve remélhetőleg még több, hála a Netflixnek) epizóddal elrontani. A White Christmas eddig a legjobb rész, az alapötlet, a mondanivaló, a jól megírt sztori, a színészi játék mind-mind szuper. Elképesztő, hogy mennyire nem egy kaptafára készülnek a részek, csak a színvonal az, ami szinte egységesen magas, és ebből adódóan tényleg emberenként változik, hogy kinek melyik a kedvence.

A 3x01 - Nosedive a közösségi média vonalat gondolta tovább, hová "fejlődhet" ez az egész. Szinte minden karakter kellően irritáló, és valószínűleg mindegyikünknek van olyan ismerőse, aki bizonyos mértékig hasonlít ezekre a szereplőkre. :D Félelmetes ez a világkép, akármilyen tarka színek és mézes-mázas szavak is alkotják. Képzeljük el azt a jövőt, ahol a képmutatást emelik piedesztálra - és nem mondom, hogy például a Facebook nem ugyanerről szól, csak nem ennyire túltolt mértékben (még) -, ez az epizód annyira hitelesen ábrázolta ezt, hogy borsódzott tőle a hátam.

Meg szoktam nézni imdb-n, hogy melyik epizód hogy áll éppen, és elkönyveltem, hogy a 3x02 - Playtest valószínűleg ez alapján nem lesz olyan ütős. Hatalmasat tévedtem! A számítógépes játék/VR/AR téma amúgy sem áll távol tőlem és zseniális volt, amit itt véghezvittek, pedig nem igazán rajongok a horrorért.
Ahogy olvastam az epizód reddit topicját, arra jutottam, hogy sokan félreértik bizonyos elemeit, mint például hogy mi történik valójában a "gomba" behelyezése után. Az egyértelmű mindenkinek, hogy ami a haláláig történik, végig nem valódi, azt viszont szerintem sokan nem dekódolták pontosan, hogy mikor is kezdődik az egész. Véleményem szerint már a hörcsögös játék ideje alatt sem az "igazi Katie-vel" beszél Cooper, és az is a játékbeli érzékelésének része, így már Saitou-val sem találkozik soha. Ezt szimplán az epizód végéből gondolom, mivel ugyanabban a szobában ülnek akkor, amikor Cooper az anya szót kiabálja, miközben csörög a telefonja és meghal. Ez pedig szerintem nagyszerű csavar az egész epizódon. Tetszett, hogy egyből arra gondoltam, hogy a csaj és a cég intézte így az egészet, hogy külföldi turistaként tesztelje a készüléket, így ha valami gond van, akkor egyszerűen senki nem tud róla, és aztán ez a rémálmában is megjelent. Ettől függetlenül viszont jó esély van rá, hogy a valóságban is ez történhetett, többek között azon okokból, amit a rémálombeli Sonja említett. A hsz-em elején említett mondat miatt nagy piros pont a készítőknek:) Érdekes például, hogy mekkora plusz ez itt ebben az epizódban, mert a narratíva szempontjából is egy zseniálisan eltalált mondat/jelenet, ha viszont nem ismeri valaki a játékot, akkor fel sem tűnik neki. :)
Mindenkinek ajánlom, aki szereti a kreatív ötleteket, elgondolkodtató történeteket, és a kicsit (nagyon?) sötét hangvételt.

Úgy mondjuk tényleg nehéz élvezni/értelmezni, ha nem láttad a 3 évadot, amit követ.

előzmény: noresz02 (#1)