kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (9 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

3 2018-01-16 3,4
Dunkirk

4 2018-01-14 3,8

2018-12-06 22:59:58 [Tévésorozatok] kwzatz #3392

A Daredevil 3. évad 4 részének közel 11 perces vágás nélküli jelenete... Elképesztő! Számomra teljesen felfoghatatlan, látván, hogy milyen elemekből épül fel. Van több, hosszabb harcjelenet (ráadásul milyenek), összekötve beszélgetéssel, rengeteg szereplővel, ami vágásokkal is nagyszerű lenne, így meg egyenesen rendkívüli. Úgy néz ki, hogy a Daredevilben továbbra sem kell csalódni a néhány középszerű netflixes Marvel sorozat után (a Punisher persze szintén szuper volt).

2018-11-24 01:01:01 [Tévésorozatok] kwzatz #3385

Befejeztük a Bron/Broen 4. évadát és így az egész sorozatot is. Fájó a búcsú, azt kell mondanom, hogy egy remekművet láttunk. Nagyon közel vannak egymáshoz minőségben az évadok, így már érthető, hogy miért más mindenkinél a sorrend. Nekem az első és a negyedik tetszett talán a legjobban, mert ott volt szorosabb kapcsolat a bűnügyek és a főszereplők között, ami miatt sokkal "teljesebb" volt a történet és elképesztően hatásos volt néhány jelenet.
Sofia Helinről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni (Saga Norén be is került a kedvenc karaktereim közé), de a legkisebb szerepekben is teljesen korrekt alakítások volnak, nyilván Kim Bodnia és Thure Lindhardt emelkedett még ki.

Hatalmas pozitívum, hogy rengetegszer meg tudott nevettetni, miközben nem éppen leányálom szinte egyetlen karakter élete sem a sorozatban (ennyi elcseszett dolgot... és közben félelmetes, hogy teljesen hiteles tud maradni a széria).

Egy dolgot sajnálok nagyon, hogy úgy látom, nem adtak ki semmilyen zenei albumot a sorozatban szereplő trackekkel, pedig ezen a téren is csak jókat lehet mondani róla. (nem tudtam nem észrevenni, hogy az egyikre elképesztően hasonlít a Prey című játék Alex Theme-je, amit szintén szeretek) Volt legalább 4-5 gyönyörű dallam ami rendszeresen visszatért, és pl. ami az 1. évad végi kulcsjelenetnél is van, az nekem libabőr...

Egy szó, mint száz, kötelező sorozat, 10/10, nehéz elképzelni azt, hogy valakinek egyáltalán ne tetsszen!

ChrisAdam: Mivel leginkább a te lelkes ajánlásod miatt néztem meg a sorozatot, és említetted pár hete, hogy még nem láttad a 4. évadot, akkor ha azóta még nem pótoltad, hadd ajánljam most én neked! A csalódástól nem kell félni, hiba halogatni. :)

2018-11-07 01:07:56 [Miért nem járok KT-találkozókra?] kwzatz #30

Ha kevés a szép nő, akkor mégsem sok az a sör! :D

előzmény: von Schatu (#16)

2018-10-28 10:43:26 [Tévésorozatok] kwzatz #3360

Tegnap befejeztem a Bron/Broen 2. évadát is, és ez megint lenyűgöző volt! 1-2. rész után azt gondoltam, hogy ez egyszerűen nem lehet jobb az 1. évadnál, de a következő 3 epizód után már láttam benne a potenciált. Még így is egy hajszállal talán az 1. évadot mondanám erősebbnek, de az utolsó rész annyira kegyetlenül jó volt, hogy nagyon elgondolkodtató a dolog.

2018-10-18 21:38:07 [Tévésorozatok] kwzatz #3347

Így a friss élmény után ez elég hihetetlennek tűnik, de ha így van, ennek csak örülök. :)

2018-10-18 21:06:52 [Tévésorozatok] kwzatz #3345

Most fejeztem be a Bron/Broen 1. évadát és hát akármilyen is lesz a maradék 3, emiatt a 10 rész miatt már megérte. Gondolom más is dicsérte már, de ChrisAdamnek külön köszönet, mert ő szokta rendszeresen promózni itt a topicban, így figyeltem fel rá. :) Ennyire jól átgondolt, szépen végigvezetett nyomozós sztorit ilyen fináléval rég láttam már.

"ha drámát, krimit stb nézek, mindig elolvasom, mi a történet vége. ha így nem működik, akkor a film nem jó:)"
Valószínűleg ennél nagyobb hibát nem lehet elkövetni a filmnézéssel kapcsolatban. :D

előzmény: saatonda (#8)

2018-09-13 22:29:04 [Tévésorozatok] kwzatz #3329

Nekem az összes apró bugyutaságával, hibájával együtt is a kedvencem. Tény, hogy ez a legkönnyedebb az 5 közül, de nem érzem úgy, hogy ettől minőségileg kilógna. Nekem olyan volt, mintha egy okos sci-fibe oltott Die Hardot néznék drámával, humorral, tökéletesen kiválasztott zenékkel és több igazán emlékezetes jelenettel/epizóddal 100 részen keresztül. Emellett személy szerint ennek a témáját tartom a legérdekesebbnek (a Black Mirror mellett, bár ott részenként változó azért), szóval nálam ez is nagy plusz.

2018-09-13 16:39:49 [Tévésorozatok] kwzatz #3326

"ezért nagyon szívesen fogadnék valakitől ajánlásokat olyan sorozatokra, amikre tényleg érdemes időt áldozni és megmaradnak az emberben évek után is"

The Wire, Person of Interest, Justified, Band of Brothers, Black Mirror. Szerintem ezekkel nem nagyon lehet mellélőni. Az első 4 szép kerek egész, véleményem szerint nagyszerű lezárással, a Black Mirror pedig epizodikus, és még valószínűleg jön belőle néhány évad.

2018-08-15 10:21:22 [Tévésorozatok] kwzatz #3311

"az tanított meg rá, hogy kíméletlenül kaszálni kell egy sorozatot, ha bullshitnek meg időhúzásnak érzem"
Ezért jó előre tudni, hogy milyen hosszú egy sorozat és kb. mire számíthat az ember mások véleménye alapján. Én az Utopia óta 90%-ban a már befejezetteket választom (szerencsére nagyon sok jó, lezárt cucc van). Az még a jobbik eset, amikor tiéd a döntés, hogy elkaszálod, mert nem vagy vevő rá. Az viszont rohadtul bosszantó, mikor idő előtt fejezi be a csatorna. Ha a Losttal ez történt volna, mikor több éven át néztem... hát, nem örültem volna neki, az biztos. És téged amúgy mikor tanított meg erre a sorozat? Az évadok közben valahol, vagy az utolsó rész után? :)

"és nem szabad engedni a cliffhangerek meg a "de tudni akarom, mi történik legközelebb" csábításának"
Igen, ebben nagyon erős volt, ha minden igaz a Lost miatt kezdték el sorozatjunkie-n is az MLMCS-zést (mikor lesz már csütörtök), nem véletlenül.
Egyébként pl. a Lostnak is jót tesz, ha valaki most utólag egyben darálja be, a 17 éves öcsém tavaly nyáron valami 3-4 hét alatt végzett vele és nagyon szerette.