kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (8 év)

Nem: nem publikus

5 2017-06-04 4,0
Insomnia
Álmatlanság
4 2017-05-29 3,6

Ez most megsemmisített. Ugyan teljesen másról szól, de engem a Blue Valentine-ra emlékeztetett kicsit, abszolút hihető és egyben szomorú élettörténet mindenféle felesleges körítés, giccs nélkül. (érdekesség, hogy abban is Michelle Williams szerepel) Az a véletlen találkozás és beszélgetés (aki megnézi a filmet, szerintem rögtön tudja, melyikre gondolok) az adott helyzetet ismerve annyira hihetőnek és egyben megrendítőnek hatott, hogy ilyet kevés filmben lát az ember. Olyan érzés volt, mintha nem is filmet néznék, hanem véletlenül betekintést nyerhetnék a világon élő két hús-vér embernek a tragédiájába 2 percre.

2017-09-15 16:38:14 [Tévésorozatok] kwzatz #3146

"Leftovers: szintén, bár azt hozzá kell tennem, hogy három részig bírtam, onnantól pedig marhára nem érdekelt, épp az imént említett probléma miatt (bár az utána következő részekbe is bele-belenéztem, és sokkal jobb nem lett)"
Oh, hát akkor nem is teljesen tudod, miből maradtál ki és miért is írtam azt, amit. Az első 3 rész kifejezetten földhözragadt. :D Az agyf*száradat csak a 2-3. évadban csúcsosodik ki igazán. (bár nekem összességében jobban tetszett ettől függetlenül is a 2-3. évad, az 1. évad kicsit unalmas volt szerintem)

2017-09-14 18:39:19 [Tévésorozatok] kwzatz #3133

"annak nemhogy az új Twin Peaks, de megkockáztatom, nagyjából semmilyen elvontabb, bonyolultabb, utánajárást igénylő mű nem való"
Azért ez szerintem nem így működik. Úgy gondolom, hogy mindenkinek máshol van a tűréshatára, mindenki más ponton érzi, hogy valaminek van-e még mondanivalója a számára, vagy az adott dolgot már csak művészieskedő, céltalan f*szságnak érzékeli az adott pillanatban. Ez változhat az ember életének egy későbbi pontján ezer dolog hatására. Én nem ítélkeznék egyáltalán, ha valaki egy elvontabb cuccal kapcsolatban ilyen érzéseket táplál.

Most fejeztem be a Leftoverst, és nekem ennél is rezgett néhol a léc erősen, de találtam benne értéket, és összességében azért nem bántam meg, hogy megnéztem, a befejezés pedig kifejezetten tetszett. (valamint a színészi játék, a zenék és a fényképezés; ezek egyértelműen felfelé húzták)

Csak azért reagáltam most erre, mert most a Twin Peaksnek (az elejétől, mert még nem láttuk) fogunk nekiülni, többek között az itteni lelkes hozzászólások és az aktuális 3. évad bemutatásának a hatására. Aztán nem garantálom, hogy nem jelentkezek az elkövetkezendő 1 hónapban hasonló hozzászólással, mint Dió. :D

előzmény: dikalosz (#3132)

2017-09-11 21:58:21 Death Note (2017) kwzatz (?) #9

"Az a jelenetük konkrétan zseniálisan cinikus szerintem, amikor nekiállnak smárolni, miközben azt guglizzák, kit öljenek meg legközelebb. A lassított felvételes chipsropogtatások helyett, ilyenek elférhettek volna a rajzfilmben is."
Hála a jó égnek, nem fértek el. Ez, amit leírtál, szerintem nagyon távol van az animéből ismert Yagami Light személyiségétől. Nagyon, nagyon távol.

Rorschach: "Mondjuk az lejött, hogy csak az alapanyag felszínét kapargatja a múvi, és rengeteg kiaknázatlan lehetőség van ebben az egész felütésben,"
Ami az animében történik, azt lehetetlen 100 percbe beleszuszakolni, nem véletlenül mesélték el 37x23 percben. Ugyan ezt a filmet nem láttam, de biztos vagyok benne, hogy rengeteg érdekes mindfuck pillanat maradt ki emiatt ebből a "sűrítményből".

előzmény: guybrush (#7)

2017-08-28 23:48:44 Death Note (2017) kwzatz (?) #5

Ez az anime az eredeti (Death Note), ami az IMDB-n a sorozatok között az előkelő 25. helyen tanyázik jelenleg és a "még eredetibb" manga alapján készült. :) Erősen ajánlott, főleg annak fényében, hogy a film ennyire leszerepel (még nem láttam, de így már kedvem sem nagyon van hozzá).

előzmény: SoZi (#4)

2017-08-01 00:00:09 [Tévésorozatok] kwzatz #3039

Félelmetesen jó és érett sorozat a Justified, rengeteg meglepetéssel, idézhető szöveggel (van, hogy részenként 3-4 olyan kapunk az arcunkba, hogy egy életre megjegyezzük :D ). Talán a Wire-re hasonlít leginkább a realisztikusságra törekvésével, de annál egy picivel könnyedebb a hangvétele, köszönhetően a remek humornak. Elképesztő, hogy mennyire jól van megírva az egész történet, és a hat évad végén hiányérzet nélkül, egy kicsit elérzékenyülten dőltem hátra. Nem sok filmet láttam eddig Timothy Olyphanttól (és ahogy nézem, annyira emlékezetes filmekben nem is szerepelt), de Raylan Givens karakterét zseniálisan hozta, Walton Goggins meg már az Aljas nyolcasban is feltűnt, de most még inkább megkedveltem (remélem a készülő Tomb Raider filmben is teret kap a brillírozásra). Szóval ha valaki sorozatot keres és a western, dráma (de rengeteg poénnal ám) nem áll tőle távol, akkor ajánlott ellátogatnia Harlanbe.

Nem sok ilyen film van, legtöbbször valamennyire egyezik a véleményem az átlaggal, de ott van a Man of Steel és a topicja ellenpéldának. :)

2017-07-23 12:52:18 [Hamarosan a mozikban!] kwzatz #6266

Not sure if serious or... :D Szerintem a trailer alapján ez egy kifejezetten rossz film lesz.

Az új szárnyas fejvadász viszont mindkét trailerével megvett kilóra, a látvány és az atmoszféra szerintem elképesztő már ezek alapján és valahogy én éreztem az első Blade Runner jellegét/hangulatát rajta.

2017-07-18 11:56:15 Dunkirk (2017) kwzatz (?) #2

Hű, metacritic, rotten és imdb alapján nem lőhet nagyon mellé, aki úgy dönt, hogy erre ül be a moziba! Úgy néz ki, hogy Nolan nem tud hibázni. :)

"profit 15%-át ajánlották fel Peter Jacksonék, ami számítások szerint kereken 400 millió dollárral tette volna őt gazdagabbá" Nem a profit, hanem a bevétel 15%-a 400 milllió (+ apró :D ), mivel a 3 film mozis bevétele volt valahol 2,9 milliárd dollár környékén. Látom közben, hogy vannak erről cikkek (ahol szintén bevétel 15%-át írnak), de ezt meg rohadt nehéz elhinni, hogy egy stúdió a bevétel 15%-át ajánlja fel egy ilyen nagy költségvetésű trilógiának. Ráadásul ilyenről lemondani még nagyobb agyhalottságra vall, tekintve, hogy ha csak filmenként a 100 milliót hozza vissza (tehát még a marketingköltségek sem térülnek meg), akkor is 45 milliót kapott volna érte, gyakorlatilag kockázat nélkül.
Ellenben azt el tudom hinni, hogy a profit 15%-át ajánlották volna fel neki, de az meg ugye nem 400 millió és abban már lehet, hogy nem hitt Connery sem, hogy megéri. Főleg ahogy Hollywoodban a "profit" intézményét kezelik. :D