kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (10 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

Game Night
Éjszakai játék
3 2018-06-11 3,4

2019-11-04 20:00:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24396

Az a probléma, hogy ebből te egyből leszűröd, hogy társadalmai okai vannak, és ezt így kategorikusan ki is jelented. Eközben az általad bemásolt szöveg max. annyira enged következtetni, hogy társadalmi okai IS vannak. XY változtatás hatására csökkent. Ettől függetlenül még mindig sokszorosa a teljes lakosságra jellemző statisztikának. Aminek szintén vannak társadalmi/gazdasági okai, pl. ugyanilyen csökkenéshez vezet a bérek emelkedése, általános jólét javulása.
Túl lett amúgy ragozva, főleg, hogy csak példaként hoztam fel. Az álláspontjaink pedig soha nem fognak közeledni, úgyhogy köszöntem.

előzmény: kaamir (#24395)

2019-11-04 17:50:50 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24394

"Az első három még csak-csak belemagyarázható a transzneműségbe, a negyedik semmiképp."
Újra megemlíteném a magas öngyilkossági rátát.

Mizi:
"Szerintem a mentális betegség nem szégyen, ugyanolyan betegség, mint bármelyik másik, nem kéne tagadni."
Így gondolom én is. Pont ez az, hogy azzal, hogy kijelentették, hogy ez nem mentális betegség, gyakorlatilag kijelentették, hogy nincs probléma.

előzmény: kaamir (#24393)

2019-11-04 16:58:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24391

A magas öngyilkossági ráta, mentális egészség kapcsolata mitől bullshit (konkrétan statisztika), miközben a te "az, hogy te nőnek érzed magad, kizárólag a te személyes érzésed" megállapításod nem az? :D Szevasz. :D

előzmény: kaamir (#24390)

2019-11-04 16:44:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24389

"Az utolsó alkalom, hogy a személyeskedés felett szemet hunyok, utána ignorálás."
Nyugodtan, szerintem valahogy csak feldolgozom majd.

Amúgy egy ilyen társadalom a jó, könnyen irányítható, ami már ennyire elszakadt a valóságtól, gyakorlatilag tényleg bármit meg lehet magyarázni. Lesz ez még abszurdabb is, valahogy az az érzésem.
Félve kérdezem meg, de amellett is tudtok érvelni, amikor 10 év alatti gyerekeket terelgetnek a transzneműség felé (valahogy mostanában nagy sláger Hollywoodban) vagy az már szerintetek is problémás?

Amúgy még a mentális betegség részéhez: Az őrülten magas öngyilkossági ráta is gondolom a tökéletes mentális egészség számlájára írható. Vagy hát a gonosz társadaloméra.

előzmény: kaamir (#24388)

2019-11-04 16:21:35 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24386

"Csakhogy az analógia teljesen rossz, mert a repülő fixen definiálható, szemben a nemi identitással. Ezzel szemben az, hogy te nőnek érzed magad, kizárólag a te személyes érzésed."

Látod Mizi, ezért nem érdemes. De pár kérdés kaamir, aztán hajrá:
Egyébként ha valaki férfinek születik, hogy érzi magát nőnek? Honnan tudja, hogy milyen az? Hogy mit kellene érezni? Mit jelent pontosan az, hogy nőnek érzi magát, ha szerinted nem definiálható a nemi identitás?

előzmény: kaamir (#24385)

2019-11-04 16:15:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24383

Akkor gondolom 2019-ig a WHO világképébe sem fért bele. Ők is gonoszak, mint én. Illetve most már nem, csak voltak. Amúgy nem arról van szó, hogy nem kell érvelni, inkább arról, hogy veled szemben teljesen felesleges. Szerinted egészséges, hogy valaki megcsonkíttatja a nemi szervét, szerintem nem. Jól van ez így, miért akarjam megváltoztatni a véleményed?

Olórin: Írtam már a topicban, és igen, tudom, hogy a pszichopata gyilkossal van problémája annak, aki szerint nem igazán jó választás. Leírtam azt is, hogy szerintem miért választották mégis.

előzmény: kaamir (#24380)

2019-11-04 15:51:19 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24379

Ebbe bele sem megyek. Igazad van, gyakorlatilag semmi sem mentális betegség. Végül is valahol pont erről beszéltem abban a kommentben. :D

Olórin: Nyugi Olórin, csak egy példa volt, ami szerintem kiugró, hogy ma már ez sem mentális betegség. Ezért kérdeztem, mit értetek akkor mentális beteg világ/mentális betegségek alatt, mert hát erről beszélgettek, aztán itt sorra bebizonyosodik mindenről, hogy semmi sem az. :D

2019-11-04 15:36:31 Joker (2019) kwzatz (?) #168

Szerintem elszégyellni neked kellene magad ezzel a helyesírással. Amúgy meg olvashatnál először tovább, mielőtt beböfögsz egy ilyet.

előzmény: Kempesbaba (#167)

2019-11-04 14:58:45 Joker (2019) kwzatz (?) #166

A "kutatók szerint" ma már a transzneműség sem mentális betegség, egészen eddig az volt. Tehát egy olyan világban élünk, ahol az sem mentális betegség, hogy valaki nem tudja, hogy fiú vagy lány. Köztük is vannak ám példaképek ráadásul. Ezután kérlek definiáljátok már, hogy pontosan mit értetek mentálisan beteg társadalmon? Mi releváns? Most tényleg arról vitatkoztok, hogy a "pszichopata gyilkos az rossz"? Kinek nem egyértelmű ez?

Egyébként csak kérdezem, mert nem láttam a filmet: Nem lehet, hogy az emberek nem példaképnek választották Jokert, hanem egyszerűen az elnyomás elleni lázadás jelképének? Nem mondom, hogy jó választás, de ettől függetlenül valami azt súgja, hogy ezek az emberek ott az utcán nem a pszichopata gyilkost éltetik. Ahogy a hongkongi tüntetők sem azért vannak Micimackó jelmezben, mert szeretik a mézet. Egészen változatos okokból válhat valami/valaki jelképpé.

Olórin: "A beszélgetés kontextusából egyértelmű(nek kellett volna lennie), hogy nem a mentális betegségen van a hangsúly" Akkor miért szerepel minden egyes egymás utáni kommentben? Nézd meg kaamirt, még most is mentális beteg példaképet emleget. Ha a "pszichopata gyilkossal" van a gond, miért "mentális betegeztek" folyamatosan? :D

2019-11-04 13:45:49 Joker (2019) kwzatz (?) #163

Nem mostam össze senkit senkivel, egy kommentre reagáltam, ami kijelentette, hogy nem olyan példakép kell, aki mentálisan beteg. És legyünk pontosak: Asperger, OCD, szelektív mutizmus.

Egyébként a kommentemen egyáltalán miért háborodtál fel? Felhoztam példának egy mentális betegségekkel rendelkező egyént, aki sokak példaképe. Honnan tudod, hogy nem az egyet nem értésemet fejeztem ki ezzel?

előzmény: kaamir (#162)