kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (7 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus

2017-05-26 21:51:52 [Tévésorozatok] kwzatz #2989

Van itthon vezetékes telefonunk és Win7 van a gépemen. Kezdjek aggódni? :D

előzmény: paksiendre (#2987)

2017-05-22 00:33:32 Split (2016) / Széttörve kwzatz (4) #72

Tetszett a film, McAvoy játéka meg különösen. Amikor egy jeleneten belül váltogatott a személyiségei között... Hátborzongató. :D Emellett volt néhány abszurd, morbid pillanat, amin én kifejezetten jót röhögtem. Horrornak nem igazán nevezném mondjuk, mert egyáltalán nem félelmetes a film. A kritikákat olvasva nem teljesen értem, hogy az utolsó 15 perc miért negatívum, illetve miért lepett meg bárkit, mikor elég konkrétan és hosszasan beszélnek erről korábban a filmben, a doktornő is taglalja - az elég szürreális - lehetőségeket, amire McAvoy rátesz még egy lapáttal a beszélgetésükben. Én valójában a megelőző másfél óra játékidő alapján egy a valóságtól sokkal látványosabban elrugaszkodó dologra számítottam, így nem lepett meg, amit kaptam, valójában így kicsit hiányoltam is a "csavart", amiről mindenki beszélt a film kapcsán.

Tenebra:
"De nekem is az utolsó fél órával volt a bajom. Meg persze eleve azzal, hogy mit kell a csaj múltjával ennyit nyűglődni? Ezt a filmet egy zárt szituációs pszichohorrorként kellett volna megcsinálni, sőt kamaradrámaként, ala Cloverfield Lane, melyben végig be vagyunk zárva ezzel az agyamenttel és társaival. Ehelyett Shyamalan szépen elcseszi ezt a külvilág, a pszichológusnő és a csaj múltjának behozásával."A csaj múltjában a szenvedés volt a lényeg, ami a Szörny létfilozófiájának a mozgatórugója, ezért menekülhetett meg. Emellett nekem tetszett a végén, ahogy a rendőrnő szól neki, hogy megjött a gyámja: Egyik szörnytől - aki a legvégén megérti őt, együttérez vele - visszakerül a másikhoz, és látni az arcán, hogy ő maga sem biztos abban, hogy ez a jobb. Emellett elejét vette a rendező az ilyenkor rendszeresen felbukkanó "de mé' tudta haszná'ni a puskát a "kiccsaj?" jellegű kérdéseknek is. :D

Ez nagyon nagy! :D
Amúgy sem fordult még elő velem, hogy szólni kelljen valakinek a moziban, hogy viselkedjen, mert mindig van olyan ember, aki gyorsabban veszíti el a türelmét. Az említett esetben pedig az lett volna az első gondolatom, hogy valami betegség áll a háttérben, már csak ezért sem konfrontálódtam volna a kutyás hölggyel, elég lehet a saját problémája neki.

"Sose a legrosszabb filmje alapján ítélj meg egy rendezőt." Nem ez a legrosszabb filmje. Az elveszett gyerekek városa nevű borzalom, f*stenger szerintem köröket ver erre. (bocsánat az erős szóhasználatért, de kevés film váltott ki belőlem akkora nemtetszést és undort, mint az) Tény, hogy ezt már régen láttam, és most lehetséges, hogy nem kapná már meg a gyenge 3-ast tőlem sem, de legalább nem akartam tőle kirohanni a világból, mint az előbb említett filmtől. Az Amélie pedig szerintem meglepően jó mindkettőhöz képest.

2017-05-10 13:54:45 Alien (1979) / A nyolcadik utas: a halál kwzatz (4) #171

Azért értem én Ugort, ez a sírás és pesszimizmus minden érkező művel (film, sorozat, játék, remake, reboot) kapcsolatban felüti a fejét (elég néha bekukkantani például a youtube kommentek közé), aztán gondolom pont a te hsz-ednél unta meg. Nyilván sokszor kiderül utólag, hogy jogos volt, sokszor meg nem. Hogy a Covenant milyen lesz, meglátjuk, egyelőre 15 kritika alapján 65/100 metacriticen, szóval annyira "iszonyú gyenge" talán nem lett.

MicaHiro:
"egy valóban létező, de ritka hozzáállást"
Ezen mondjuk felnevettem. :D

előzmény: redsovi (#170)

2017-05-09 10:32:17 [Hamarosan a mozikban!] kwzatz #6222

"trendi szépfiúparádét csinálnak (Gosling, Leto, Bautista)" Írd ki nyugodtan! :D

2017-05-08 21:28:03 [Hamarosan a mozikban!] kwzatz #6219

Színészek, rendező, téma és ez a trailer... Minden a helyén van! (egy kérdés: Harrison Ford vajon minden régi szerepét előveszi mostantól, hogy újra és újra meghalhasson a vásznon? :D)

Szerintem pont ez a kép simlis és képmutató, sarkított baromság.

Csak a tisztánlátás végett: Nem vagyok az a figura, aki hisz a felhők fölött üldögélő szakállas öregúrban, illetve abban, hogy figyeli minden lépésünket és közben pakolássza a mérleg két oldalára a jó- és rossz cselekedeteinket; úgy mondanám, hogy a legtöbb vallásnak és filozófiai irányzatnak is vannak számomra szimpatikus elemei, nem hiszem, hogy van általános, megfellebbezhetetlen igazság. Így egyformán unszimpatikusak az elvakult keresztények (illetve bármilyen vallású egyén) a túlbuzgóságukkal, valamint azzal, hogy semmi mást nem tudnak elfogadni, megtűrni, csak a saját elképzeléseiket és ezt megpróbálják ráerőltetni másra; valamint az ateisták speciális alfaja, a "mindentudó" is, akik szintén ugyanilyen elvakultak és intoleránsak minden más nézettel szemben.

Az meg, hogy Desmond Doss az életét kockáztatva megmentett 75 embert a biztos haláltól, rejtély, hogyan lehet simlis és képmutató. Tőlem akár a Repülő Spagettiszörnyben is őszintén hihet az, aki így él/cselekszik. Emberéleteket akart menteni és közben nem akart elvenni egyet sem. Pont.

2017-05-03 00:03:21 La moustache (2005) / A bajusz kwzatz (4) #10

Megnéztem a filmet, aztán gondolkoztam rajta, és szerintem kétféleképpen lehet hozzáállni a megoldásához, céljához:

1. Valóban nincs célja, ebben az esetben egy blöff az egész. Kár lenne érte, mert a tartalmát illetően így sok értéket nem mutatna fel a színészi játékon és zenén kívül.
2. Nem esküdnék meg rá, de úgy érzem, hogy a film pontosan egy olyan lelkiállapotba/elmeállapotba kívánja eljuttatni a nézőt, amilyenben az éppen az őrület határára sodródó főszereplő is találja magát. Azt akarja velünk megértetni, éreztetni, hogy milyen érzés lehet ez az állapot, amikor megkérdőjelezed a környezeted, a történések realitását, illetve a saját emlékeidet. Nincs biztos fogódzó, amiben megkapaszkodhatnál, nem tudhatod, hogy mi valódi és mi nem. Szerintem ez a verzió állja meg inkább a helyét, ennek látom értelmét. A filmen, illetve a főszereplő szemszögén keresztül betekintést nyerünk abba, hogy milyen érzés lehet megőrülni. :D

Aki szereti az érdekesebb, elgondolkodtató filmeket, annak egy próbát megér, annyira nem lehet vele mellélőni, mert viszonylag rövid.

előzmény: flake (#8)

2017-04-28 15:23:42 The Invitation (2016) / A meghívás kwzatz (5) #30

OFF:
Mind más témájú, de A meghíváshoz hasonlóan mindben van valami nyomasztó kérdés, feszült légkörrel rendelkeznek és szerintem érdekes a cselekményük. Kicsit lassúak - akárcsak A meghívás -, de ettől függetlenül szerintem izgalmasak és okos filmek. Befogadhatósági sorrendben ( :D ) :
1. Gone Baby Gone / Hideg nyomon
2. Abre los ojos / Nyisd ki a szemed - az 1997-es, eredeti változat
3. Incendies / Felperzselt föld
4. Oldboy - 2003-as eredeti változat
5. Spoorlos / Nyomtalanul
6. Kokuhaku / Confessions
7. Goksung - (ez nem egyszerű, de ha rászán egy kis időt az ember, emésztgeti, és minden a helyére kerül, szerintem rájön, hogy egy zseniálisan összerakott film - van egy jó kis rövid youtube videó, ami segít ebben)

Mondjuk szerintem ezek olyan filmek, amik közé nem árt beépíteni valami könnyedebbet néha, ha nem akar a néző kifordulni önmagából. :D

előzmény: Lanie (#29)