kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (9 év, 11 hónap)

Nem: nem publikus

Justice League
Az Igazság Ligája
3 2018-02-16 2,8

2019-08-08 16:33:32 [Általános fórum] kwzatz #7992

Ehhez nem nagyon tudok hozzászólni, számomra a "kritikusok" (vagyis ha már MC, Rotten átlagpontszámok, inkább a kritikusok halmazának) pontjai filmek/játékok terén mára gyakorlatilag semmit nem jelentenek. Szerintem ez a rottenes százalék ráadásul még akkor is elképesztően semmitmondó vagy éppen félrevezető lehet, ha egyébként minden egyes kritikussal egyetértesz.

2019-08-08 14:55:01 [Általános fórum] kwzatz #7989

A 90 százalékban voltam, mert a képregényfilmek érdekeltek, de az Endgame volt az utolsó Disney-filmem úgy előreláthatólag legalább a következő 5 évre (vagy többre, ha ugyanígy pörög a dolog tovább). Unalmassá is vált a formula, és más problémám is van velük. A Star Warsra és ezekre a szánalmas CGI-remake-ekre meg amúgy sem tudnának becsábítani a moziba.
A cukor témában egyértelmű 10%, ha erre kérdeztél volna. :D

2019-08-08 12:49:32 [Általános fórum] kwzatz #7987

Szerintem a Disney már megtalálta a filmek "bliss pointját". Olyanok, mint a sóhoz és zsírhoz tökéletesen belőtt cukormennyiség az ételekben, ami egy optimalizált ízvilágot ad. Nem véletlenül kerül szóba állandóan a Disney-formula a Marvel-filmek kapcsán is. Persze ha valaki odafigyel, akkor tudja, hogy a jó íz ellenére az ételekben/italokban található óriási cukormennyiség mocsok szar a szervezetnek, ezért nem fogyasztja őket, az emberek 90+ százaléka viszont nem foglalkozik ezzel, így megy a szekér. Ameddig pedig megy a szekér, itt sem lesz változás.

Örülök neki, hogy mangákból/animékből is csinálnak filmeket (bár ennek az eredetijét nem ismerem), de sajnos ez valahogy nem áll össze. Egyszerűen nincs egy szép, egészséges ritmusa, ide-oda kapkod, ugrál és valahogy kicsit bugyuta is az egész.

2019-08-07 17:35:57 [Általános fórum] kwzatz #7981

"Félnek, sőt, már-már irtóznak az eredeti ötletektől. Úgy gondolják, az embereket csak egy bejáratott "brand" vonzza be a moziba."
Ha megnézi az ember a bevételek alakulását, akkor meg lehet állapítani, hogy sajnos jól gondolják. Nekem személy szerint az Endgame volt az utolsó Disney-film, amit moziban megnéztem, ezt az elhatározást a MCU soron következő filmjeinek bejelentése és az azt körülvevő cringe-fesztivál megerősítette, a lelketlen CGI remake-ekre meg a franc sem kíváncsi, láttam az eredetiket.

A Disney-féle Home Alone-hoz: Tűkön ülve várom, hogy a meleg pár a betörők lesznek vagy Kevin nevelőszülei. Esetleg fekete transz betörők. Vagy Kevint nevelik a szülők drag queennek. Annyi lehetőség van ebben a remake-ben a Disney kezében. :D Arra is kíváncsi vagyok amúgy, hogy pontosan miként fog ez a történet a mobiltelefonok, illetve a szinte mindenki számára elérhető internet korában működni. Vagy ugyanúgy a 80-90-es években játszódik majd?

2019-07-17 12:51:08 [Általános fórum] kwzatz #7946

Lehet, hogy utána ő lenne bosszúálló és feltöltené youtube-ra. :)

2019-06-25 14:01:49 [Tévésorozatok] kwzatz #3631

Az én meglátásaim röviden (egy része kicsit az 1. évadra is igaz, de itt sokkal fokozottabban van jelen):
-feleslegesen túltekert, érdektelen, öncélú plot twistek;
-a történéseknek nincs súlya;
-szerethető karakter továbbra sincs, valahogy lelketlen az egész;
-ZS-kategóriás akciófilmekben elkövetett, klisés baromságok.
Voltak jó pillanatai is, a Kiksuya meg egész jó rész, de összességében szerintem sokkal gyengébb az 1. évadnál.

előzmény: BalaKovesi (#3630)

2019-06-22 15:36:11 [Tévésorozatok] kwzatz #3628

Kár, hogy a második évadról már nem lehet ilyen szépeket írni.

előzmény: caulfield (#3627)

2019-06-02 11:11:37 [Filmet keresek] kwzatz #2482

Ez szerintem az "Egy rém rendes család" sorozatból van, 3. évad, 1. rész, "He Thought He Could". :)

előzmény: merknatalia (#2481)

2019-05-20 21:41:13 [Tévésorozatok] kwzatz #3597

Megnéztem az utolsó GoT részt. Eljutottam arra a pontra, hogy ezt már fikázni sincs kedvem.

"Egyetlen, színvonalát mindvégig tartó karakter van ebben az egészben, Tyrion."
Én sajnos még ezzel sem tudok egyetérteni. Az első 4-5 évadban ravasz volt, vicces, sőt bátor is, az utolsó 2-3 évadban meg már inkább csak önmaga árnyéka. Nem zavart annyira, mert Jon meg az 5-6. évadban került egyre inkább az előtérbe, és hiába volt a tipikus hős karakter, egyre szimpatikusabbá vált és érdekesebbé a titokzatos múltjával. Amivel sajnos nem kezdtek lényegében semmit. Az Olórin által kiemelt párbeszédnél én is csak a fejemet fogtam, szörnyű.