kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (8 év, 5 hónap)

Nem: nem publikus

Spider-Man: Homecoming
Pókember: Hazatérés
4 2017-11-04 3,7
Twin Peaks: Fire Walk with Me
Twin Peaks - Tűz, jöjj velem!
3 2017-11-04 3,7
Wonder Woman

4 2017-10-05 3,3
Ookami kodomo no ame to yuki
Farkasgyermek
5 2017-09-30 4,2

Nem igazán értem, hogy miért aszexuálisozzátok le Poirot-t. Mostanában minden hónapban elolvasok egy Agatha Christie könyvet, és gyakorlatilag mindegyikben szemügyre veszi a csinos, fiatal hölgyeményeket. Szerintem érezhető, hogy a karakter maga nem aszexuális. Inkább a történetek maguk azok, de ez eredhet abból, hogy a bűntényeken és a logikus gondolkodáson van a hangsúly, nem úgy, mint napjainkban, amikor a vásznon 3 másodperc erejéig megjelenő inas másodunokatestvéréről is tudnunk kell, hogy homoszexuális.

Úgy értettem, hogy a könyvben volt így. Már nem emlékszem a pontos menetére a dolgoknak, kb. fél éve olvastam, de úgy van beállítva, hogy az első osztály talán teljesen tele van, de a másodosztályon az egyik utas nem érkezett meg az indulásig, így Poirotnak a barátja (aki a vasúti társaságnak az igazgatója vagy hasonló) elintézi, hogy legyen helye.
Igen, Poirot-nak valamivel könnyebb a dolga, de azt ott nem tudják ellenőrizni, hogy pontosan ki vette a jegyeket, ráadásul talán nagyon rossz, téli idő is van, így arra is gondolnak, hogy sokan azért hagyták ki az utazást.
Sajnos teljesen pontosan már nem emlékszem, azt meg nem tudom, hogy a filmben megmagyarázták-e valamennyire, de a könyvben szerintem korrekt volt erre a kérdésre a magyarázat.

"De a legjobban amúgy engem nem ez zavart, hanem valami olyasmi, ami valszeg nem a film hibája, mert már a regény óta nem értem: az hogyan lehet, hogy egy teltházas, négy vagonból álló vonaton összesen 12-en utaznak?!?!"

Ennek nem kellene zavarnia. :) A 12-es szám nem a vonaton utazók számát jelzi, hanem khm... mást. :) 17 karakter van megnevezve a könyvben, aki a vonaton utazik (ahogy nézem, a filmben is). Egyébként úgy rémlik, hogy ezek az utazók megvették az összes többi jegyet is, és Poirot is egy ilyen "árnyékutazó" helyére ugrik be M.Bouc segítségével.

2018-02-10 12:42:57 Black Panther (2018) / Fekete Párduc kwzatz (?) #5

Valahová a kettő közé (ahogy írtátok: rasszista trollok, elvakult DC fanok/Marvel haterek vs. elvakult SJW kritikusok :D ) saccolom.

2018-02-10 02:07:17 Solo: A Star Wars Story (2018) kwzatz (?) #8

"Az első Star Wars film, amit nem fogok megnézni."
Nincs ezzel probléma, az utána érkező 46 filmből egészen biztosan lesz majd még érdekesebb is. :D

2018-02-07 17:09:54 Okuribito (2008) / Eltávozók kwzatz (5) #19

Felhívtam már rá a figyelmet az ismerőseim körében is, egyelőre sikertelenül, de ami késik, nem múlik. :)

2018-02-06 20:02:10 Okuribito (2008) / Eltávozók kwzatz (5) #17

Most, hogy ez a nap filmje, gondoltam ránézek, hogy volt-e valami diskurzus róla azóta, mióta láttam. Szomorúan vettem észre, hogy a közel másfél éves kommentem a legutolsó. Bűn kihagyni, mert nagyszerű film, csak ajánlani tudom!

2018-01-29 22:01:35 Black Mirror (2011) / Fekete tükör kwzatz (5) #92

Jó rész volt a Hang the DJ, még akkor is, ha máshol, más sorozatban láttam már hasonlót jobb körítéssel, jobban megvalósítva. Gyanítom, hogy Charlie Brooker is látta. ;)

2018-01-28 23:35:49 Black Mirror (2011) / Fekete tükör kwzatz (5) #91

Ha lesz következő évad, akkor a 3. és 4. évad alapján a 3. résztől már előre félek. Édes Istenem mi volt ez megint... Úgy tudom, hogy a 4. rész elvileg felemelőbb, de várnom kell egy napot, mert ezután nehéz lenne maradéktalanul élvezni. Tényleg zseniális volt, de fájt.

Valójában azon is elgondolkodtam, hogyan írnak meg egy ilyen beteg részt, és lefogadom, hogy így indult az ötletelés:
"-Mi a legelcseszettebb dolog, amit ki tudtok találni?
- A főszereplő öljön meg egy vak kisgyereket."
Ezután kerítettek hozzá egy történetet.

2018-01-27 14:36:21 [Tévésorozatok] kwzatz #3218

És minden évad jobb, mint az előtte lévő. ;)