kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (10 év, 6 hónap)

Nem: nem publikus

2020-01-06 15:27:20 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #11258

Pont most néztem, hatalmas. :D

előzmény: Kempesbaba (#11255)

2020-01-04 12:34:37 [Tévésorozatok] kwzatz #3753

"Sajnálom, hogy nem tetszik, remélem találsz kevésbé igénytelen high-fantasyt a közeljövőben."

Ennél igénytelenebbet mondjuk már művészet lenne készíteni ennyi pénzből.
De sebaj, a könyvek/játékok tetszettek, Schmidt kisasszonytól és bandájától meg amúgy sem vártam sokat.
Lesz majd Wheel of Time (pont olvasom, az 5. könyvnél járok), de hát azt meg ki kezdi el egyáltalán nézni? 14 hosszú könyv (+1 előzmény). Évekig reménykedni, hogy nem kaszálják el a 8. évad környékén az alacsony nézettség miatt elég nagy lutri. :D

terika: Azokat is láttam, de nem merném mindenkinek ajánlani. A történet nem rossz (bár nem olyan jó, mint az 1997-es anime), a rajz/animáció/CGI viszont sok embernek teljesen befogadhatatlan.

előzmény: Ragemarci (#3752)

A 18 éven aluliaknál is 6,7-6,9 IMDB-n. Okádék lett ez mindenki szerint, ahogy nézem. :D

előzmény: oscarmániás (#164)

2020-01-01 23:40:23 [Tévésorozatok] kwzatz #3750

terika:
"A varázsló világ felépítése elég furi számomra, mi abban a ráció, hogy egy mágus éveket, akár évtizedeket tanul aztán egy varázslatba belehal? De most komolyan? Muszáj ezt így?"
Ez az orbitális baromság a sorozat sajátja, a könyvekben/játékokban máshogy működik a mágia.
Az AoT új évadát én is várom, a Claymore is egész jó volt (ameddig tartott :/), a listád alapján pedig kötelességemnek érzem, hogy ajánljam kedvencemet, a Berserket (az 1997-es sorozatra gondolok, az újabb 3 filmes változatát még nem láttam, bár azt sem tartják éppen rossznak), ha eddig nem láttad volna.

Ubul
Lehet az a legnagyobb baj, hogy kívülről belülről ismerem, így a sorozat nézése közben bőven volt időm figyelni a hibákra. Szerintem még soha nem voltam ennyire szélsőségesen eltérő véleményen az átlagtól. Nekem ez a Herkules és Xéna sorozatok szintjén (alatt?) mozgott, borzasztó. :D

Ragemarci
"de a keményvonalas fantasy rajongók gondolom értékelni fogják a The Witchert"
Ja, csak nem a netflixes sorozatot. :D

előzmény: Ragemarci (#3749)

2019-12-30 16:12:29 [Tévésorozatok] kwzatz #3743

A Witcherről senki semmit? Akkor kezdem:
Ennyire rosszul megírt sorozatot ritkán látni. Nem tudom felfogni, hogy mi ez az általános áradozás róla (Rotten Audience Score: 93%, IMDB 8,6), mert ez borzasztó volt. Olvastam az összes könyvet, végigjátszottam mindhárom játékot (sőt, neten is toltam a Gwentet), szóval nem lehet mondani, hogy nem szeretem ezt a világot, talán pont ezért is volt ez ennyire negatív élmény. Nem a változtatások tényével van gondom, már a megszokott, agyatlan castingra is csak legyintettem, mindösszesen annyit vártam volna el, hogy szórakoztasson és hiteles legyen a saját keretein belül. Az 1. rész után még bizakodó voltam, a fényképezés tetszett, néhány apró hibától eltekintve teljesen korrekt volt, a végén a harcjelenet pazar. A 2. rész már botrányos, csapongó, a változtatások teljesen feleslegesek, logikátlanok (a varázslósuli kínos, karaktergyilkos eseményekkel), nincs semmilyen íve, csak egymás után vannak dobálva a jelenetek látszólag koncepció nélkül. A 3-4. rész újra bizakodóvá tett, a dzsinnes epizódnál már ismét voltak erősen megkérdőjelezhető dolgok, a sárkányos rész Aard-csókos jeleneténél pedig végleg elvesztettem a hitem. Ez így is maradt az utolsó két részre. Egyértelműen az írókkal van a legnagyobb probléma, de a színészi játék és a CGI sem volt sokkal jobb (a sárkányok, a nekkerek, a sylvan, a hirikka... oh jaj...).
Összességében egy gyenge 4/10, a második évadnak már nem szavazok bizalmat.

2019-11-04 20:00:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24402

Az a probléma, hogy ebből te egyből leszűröd, hogy társadalmai okai vannak, és ezt így kategorikusan ki is jelented. Eközben az általad bemásolt szöveg max. annyira enged következtetni, hogy társadalmi okai IS vannak. XY változtatás hatására csökkent. Ettől függetlenül még mindig sokszorosa a teljes lakosságra jellemző statisztikának. Aminek szintén vannak társadalmi/gazdasági okai, pl. ugyanilyen csökkenéshez vezet a bérek emelkedése, általános jólét javulása.
Túl lett amúgy ragozva, főleg, hogy csak példaként hoztam fel. Az álláspontjaink pedig soha nem fognak közeledni, úgyhogy köszöntem.

előzmény: kaamir (#24401)

2019-11-04 17:50:50 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24400

"Az első három még csak-csak belemagyarázható a transzneműségbe, a negyedik semmiképp."
Újra megemlíteném a magas öngyilkossági rátát.

Mizi:
"Szerintem a mentális betegség nem szégyen, ugyanolyan betegség, mint bármelyik másik, nem kéne tagadni."
Így gondolom én is. Pont ez az, hogy azzal, hogy kijelentették, hogy ez nem mentális betegség, gyakorlatilag kijelentették, hogy nincs probléma.

előzmény: kaamir (#24399)

2019-11-04 16:58:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24397

A magas öngyilkossági ráta, mentális egészség kapcsolata mitől bullshit (konkrétan statisztika), miközben a te "az, hogy te nőnek érzed magad, kizárólag a te személyes érzésed" megállapításod nem az? :D Szevasz. :D

előzmény: kaamir (#24396)

2019-11-04 16:44:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24395

"Az utolsó alkalom, hogy a személyeskedés felett szemet hunyok, utána ignorálás."
Nyugodtan, szerintem valahogy csak feldolgozom majd.

Amúgy egy ilyen társadalom a jó, könnyen irányítható, ami már ennyire elszakadt a valóságtól, gyakorlatilag tényleg bármit meg lehet magyarázni. Lesz ez még abszurdabb is, valahogy az az érzésem.
Félve kérdezem meg, de amellett is tudtok érvelni, amikor 10 év alatti gyerekeket terelgetnek a transzneműség felé (valahogy mostanában nagy sláger Hollywoodban) vagy az már szerintetek is problémás?

Amúgy még a mentális betegség részéhez: Az őrülten magas öngyilkossági ráta is gondolom a tökéletes mentális egészség számlájára írható. Vagy hát a gonosz társadaloméra.

előzmény: kaamir (#24394)

2019-11-04 16:21:35 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24392

"Csakhogy az analógia teljesen rossz, mert a repülő fixen definiálható, szemben a nemi identitással. Ezzel szemben az, hogy te nőnek érzed magad, kizárólag a te személyes érzésed."

Látod Mizi, ezért nem érdemes. De pár kérdés kaamir, aztán hajrá:
Egyébként ha valaki férfinek születik, hogy érzi magát nőnek? Honnan tudja, hogy milyen az? Hogy mit kellene érezni? Mit jelent pontosan az, hogy nőnek érzi magát, ha szerinted nem definiálható a nemi identitás?

előzmény: kaamir (#24391)