kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (9 év, 7 hónap)

Nem: nem publikus

3 2018-01-16 3,4
Dunkirk

4 2018-01-14 3,8

2019-04-22 22:26:08 [Tévésorozatok] kwzatz #3448

"Néznek a semmibe, pofáznak, borozgatnak. "
Ezekkel a jelenetekkel csak igyekeztek emlékeztetni arra, hogy szereted ezeket a karaktereket. Így a nyugodt, borozgatós, emelkedett pillanatok után nagyobb lesz a kontraszt és egy kicsit jobban is fáj majd, amikor a következő 2-3 részben egyesével a halálba küldik őket. :D
Amúgy lassú volt picit, de jobban tetszett, mint az első rész. A következő epizódnak viszont most már oda kell csapnia.

2019-04-05 14:13:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24157

Jó a bait, de már kedvem sincs belemenni egy ilyenbe. Ha valaki 2019-ben őszintén gondolja a "(nem létező) PC" dolgot, akkor én nem kívánom megváltoztatni a véleményét, békénhagyom a kis buborékjában és minden jót kívánok.

"De hát sokféle elmebaj létezik."
Ebben legalább egyetértünk. :)

előzmény: kaamir (#24156)

2019-04-05 13:26:15 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24155

"a (nem létező) PC "
Nagy a baj. :D

előzmény: kaamir (#24154)

2019-04-04 17:38:17 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kwzatz #24151

Nem gondolnám, hogy egy női főszereplővel készült film egyből a "politikai korrektség" terméke. Szimplán Brie Larson visszataszító a baromságaival és a háttérrel, ami nyilvánvalóan védi a sokmillió dolláros befektetését, és vannak, akik ezt kapcsolják össze a filmmel. (egyébként szívük joga)
Ne kritizáld Brie Larsont
Április elsejei, ironikus hangvételű cikk, de a tényeken nem változtat és nagyjából összefoglalja a történéseket.
A rottenes változtatás és a youtube-os algoritmusváltoztatás azért sugallja, hogy a Disney-nek nem pici a befolyása.

Amúgy a legviccesebb, hogy tolták, milyen kemény edzéseken ment keresztül ez a derék lány, de futni nem voltak képesek megtanítani a "Thanos-verő" szerencsétlent. :D Hidd el neki, hogy az univerzum egyik legerősebb lénye, de a kocogás megfogja:
Brie fut
1:09-től, 1:47-től. Parádés. :D

előzmény: VVega (#24150)

2019-01-23 22:44:27 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10941

Valóban utolsó komment, mert tényleg nem vezet semmire:
Nem kívánlak meggyőzni, szimplán a nekem szánt kommentekre rossz szokásom reagálni, még akkor is, ha esetleg értelmetlen. Egyébként én is mondhatnám, hogy te pedig majd beleszakadsz, hogy... igazából nem tudom mibe, mert most is írtad, hogy nyilván van benne politika is, ami gyakorlatilag az egész mondandómnak a lényege. De jó, legyen szó az általad írt ellentétes tendenciáról.

Én személy szerint a Black Panther kapcsán nem emlékszek olyanra, mint egy Szellemirtóknál a trailer vagy a film után. Ennél nem volt kérdéses, hogy fekete szereplők lesznek benne, mert adja magát. Most is főleg azt látom, hogy átlagos/jó Marvel film, de nem annyira, mint a 7 jelölés sugallja. Egyébként ha már Szellemirtók: "cseréljük le a férfi főszereplőket nőkre, mert most az a menő, kaszálni fogunk vele". Aztán nem jött be. Érdekes módon a legújabb résznél, már nem olyan fontos a girl power, mert a lányok nem hozták a pénzt. És hát ez erről szól. A fekete hölgy ki is akadt ezen, mikor rádöbbent, hogy működik a világ.

És ha már emberek élből elutasítják az olyan filmeket/sorozatokat/műveket, amiben feketék/melegek/női főszereplők vannak: Miért nem fanyalog szinte senki mondjuk egy Wire miatt? A szereplőgárda 90%-a fekete, nekem az egyik kedvenc sorozatom, a kedvenc szereplőm belőle pedig Omar, aki amellé, hogy fekete, még meleg is. Lehet, hogy az az oka, hogy a sorozat ennél kicsit többről szólt. Nem token feketék, token melegek, token női karakterek voltak benne "token díjakért", hanem egy hiteles, jól átgondolt történet volt, jó alakításokkal, humorral és drámával. Az a sanda gyanúm, hogy többet tett le az asztalra annak érdekében, hogy az ember belátást nyerjen a feketék valós problémáiba, mint egy Black Panther. Vannak azért szűklátókörű emberek? Hogyne lennének. Miért zárkóznék én el ettől a lehetőségtől? Az emberek többsége azért szerintem messze van ettől.

"Az Oscar-dolog tényként van kezelve, a másik meg el van hessegetve, mi több, rögtön a személyes sértettség rá a válasz, jaj, hát ENGEM rasszistáznak le!). "
Nézd meg a 10890-es hsz-em, aztán nézd meg a 10891-est, majd a te 10893-es hsz-ed. Most mire kellene gondolnom?

A Jemisin dolog: Lehet, hogy csak én válogatok jól, de ezek a jellemzők a legtöbb elismert fantasy-ra azért elég könnyen ráhúzhatóak. És lehet akármit mondani, esélytelen(nek kellene lennie), hogy valaki 3 egymás utáni évben nyerjen. A 2. könyv talán a legmegkérdőjelezhetőbb, ami Cixin Liu Háromtest-trilógiájának záró részével szemben nyert. És mindeközben micsoda könyvek/írók nem jutnak a díj közelébe sem...

2019-01-23 20:46:37 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10935

Példának felhozhatnám N.K. Jemisin eddig egyedülálló, egymás utáni években elkövetett, mesterhármas Hugo-díját a legjobb regény kategóriában, egyetlen trilógiával, amit Asimov, Heinlein, Dick sokkal kisebb verseny mellett sem volt képes elérni és miközben egy George R. R. Martinnak, Brandon Sandersonnak, Robert Jordannek, Joe Abercrombie-nek, Mark Lawrencenek stb. stb. ebben a kategóriában egyetlen díja, sok esetben jelölése sincs. Ja, és persze ez az utóbbi 3 évben (2016-2018) történt.

Természetesen ott sem azt vitatta senki, hogy Jemisin könyvei ne lennének jók, mindösszesen azt, hogy annyira nyilvánvalóan nem jók, hogy 3 egymás utáni évben ledaráljanak az évente megjelenő több ezer könyvből mindent. De ezek persze mind-mind k*rva nagy véletlenek és mi mind végtelenül rasszisták vagyunk, ilyen egyszerű.

előzmény: saatonda (#10934)

2019-01-23 20:26:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10933

Én nem mondtam, hogy közönségdíj, azt sem mondtam, hogy az Akadémia a hibás bármiben, annyit mondtam, hogy lósz**t sem jelent az egész és egy szánalmas paródia. Csak mindenki abból a premisszából indul ki, hogy "Hát az Oscar, most kiderül mi a legjobb film az xy kategóriákban!", aztán csalódnak, pedig hát valójában foglalkozni sem kellene vele. Ilyen pofonegyszerű az egész. Beírtam, hogy jót nevettem a BP jelölésein, erre instant rasszista voltam az összes kt-felhasználóval együtt. Ezen kellene szerintem elgondolkozni.

"Másrészt nézd meg, hogy a stúdió támogatta-e az Infinity Wart. Elárulom, nem támogatta, csak a két animációs filmjüknek és a Black Panthernek adtak kampányt." 10 Woke pont a Disney-nek. :D

MTV Movie Awards: Erről gondolom az MTV nézői döntenek. Egyre lejjebb megyünk, ahogy nézem ezen a Transformers és a Twilight trilógia minden része is nyert, ez már-már félelmetesen pontosan felel meg az átlag MTV-nézőről általam elképzelt képnek. De azért jó tudni, hol van nálad a mérce. :D

2019-01-23 19:50:09 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10931

Oké:
"Jelölték a BP hangvágását és hangkeverését. Szerintetek rosszul volt benne vágva és keverve a hang?"
Nem jelölték az Infinity Warét. Szerinted rosszul volt benne vágva és keverve a hang?

"Jelölték a kosztümterveit és a látványterveit? "
Nem jelölték az Infinity Warét. Szerinted rosszak voltak ezek? (Már csak azért is vicces, mert szinte a teljes wakandai különítmény szerepel benne, tekintetbe véve, hogy a második fele/utolsó harmada ott játszódik a filmnek.)

"Jelölték még a zenéjét és a betétdalát, amelyeket egyébként Grammy-re is jelöltek mostanában."
Az OST-n nem tudok vitatkozni, mert nem hallottam a Black Pantherét. A betétdala (All the Stars) viszont nekem a mumble rapjével kifejezetten elviselhetetlen, de hát ízlések és pofonok.

Ez mind azért feltűnő, mert volt egy teljesen hasonló kategóriájú film, ami a nézők szerint simán jobb mindegyik filmes oldalon. Persze bele lehet magyarázni, hogy gyakorlatilag minden elemét külön vizsgálva a Black Panther jobb, aztán valahogy az egészüket tekintve meg az Infinity War. De hát ott van az a legjobb filmes jelölés is... :D

2019-01-23 17:24:30 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10913

"Szerintem is jobb az Infinity War, ugyanakkor ahogy kaamir mondta, azzal ellentétben a BP szól egy fontosnak ítélt társadalmi kérdésről. Most tényleg eljátsszuk, hogy meglepődünk azon, hogy az Oscarig inkább egy ilyen jut el?"
Nálad is jobb, a nézőknél is jobb, én nem láttam, de esélytelennek gondolom az Infinity Warral szemben, és az összes érvetek a 7 jelölés mellett annyi, hogy "szól valamiről", ahogy kaamir mondta borzalmasan és óvodás szinten. Na ilyen módon az Infinity War is szól egy fontosnak ítélt társadalmi kérdésről, mégpedig a túlnépesedésről. Logikátlan módon teszi mindezt? Persze, de ti írtátok, hogy a Black Panther sem jobb.

Ha ezt így mindet megállapítottuk, és gyakorlatilag ti is leírtátok ugyanazt, hogy miért kapott 7 jelölést, akkor miről vitatkozunk egyáltalán? Ha konkrétan egyetértetek, hogy nem a jobb film kapja a több jelölést, hanem az, ami "szól valamiről", akkor nem értem, hogy miért probléma, ha leírom, hogy semmit nem ér az Oscar? Megállapítottam, hogy egy olyan díjátadó (ez is), ami nem a minőségről szól, felesleges ezt keresni benne, így számomra paródia.

Ja, és lenne egy tippem, csak a poén kedvéért, majd vicces lesz visszakeresni:
Max. 5 éven belül lesz vegetáriánus életmóddal kapcsolatos Oscar-jelölt film.

2019-01-23 14:27:50 [Megérdemelte-e az Oscart...] kwzatz #10906

"Hadd kérdezzek vissza! A BP tényleg annyival szarabb film, mint a Vasember, Civil War és társaik, hogy teljesen érthető a vele szemben kialakult utálkozás?"
Azoknál ugyanilyen nevetséges lett volna 7 jelölés, illetve a legjobb filmes jelölés is. De azok valamilyen rejtélyes módon ennek a közelében sem voltak.
Én nem jelenthetem ki kategorikusan hogy jó vagy rossz, mert még nem láttam. Ismerőseim véleménye alapján egy átlagos vagy picivel gyengébb Marvel-film. Az internetes vélemények alapján átlagos vagy picivel jobb Marvel-film.

De ott az Infinity War szerencsére - nem is kell korábbi évekkel hasonlítani, mert arra más filmek is hatással lehetnek - ami a Marvel-filmek 10 éves múltjának köszönhetően egy különleges filmes esemény volt 2018-ban, ha már ennyire a képregényfilmeket akarjuk elismerni. Trailerei nézettségi rekordokat döntöttek, magasabbak a bevételei, mint a Black Panthernek (kaamirnak számít ;) ), a nézői pontszámok magasabbak mindenhol (rotten, imdb, metacritic, a kritikusok pontszámai nem... ismét csak rejtélyes módon), és az 1 jelölésig jutott. Mondd el Olórin, szerinted ennyivel jobb, jelentősebb film volt 2018-ban a Black Panther, mint az Infinity War?