kwzatz

Regisztráció: 2009. szeptember 19. (7 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

Don't Breathe
Vaksötét
4 2017-04-19 3,6

2017-07-23 12:52:18 [Hamarosan a mozikban!] kwzatz #6266

Not sure if serious or... :D Szerintem a trailer alapján ez egy kifejezetten rossz film lesz.

Az új szárnyas fejvadász viszont mindkét trailerével megvett kilóra, a látvány és az atmoszféra szerintem elképesztő már ezek alapján és valahogy én éreztem az első Blade Runner jellegét/hangulatát rajta.

2017-07-18 11:56:15 Dunkirk (2017) kwzatz (?) #2

Hű, metacritic, rotten és imdb alapján nem lőhet nagyon mellé, aki úgy dönt, hogy erre ül be a moziba! Úgy néz ki, hogy Nolan nem tud hibázni. :)

"profit 15%-át ajánlották fel Peter Jacksonék, ami számítások szerint kereken 400 millió dollárral tette volna őt gazdagabbá" Nem a profit, hanem a bevétel 15%-a 400 milllió (+ apró :D ), mivel a 3 film mozis bevétele volt valahol 2,9 milliárd dollár környékén. Látom közben, hogy vannak erről cikkek (ahol szintén bevétel 15%-át írnak), de ezt meg rohadt nehéz elhinni, hogy egy stúdió a bevétel 15%-át ajánlja fel egy ilyen nagy költségvetésű trilógiának. Ráadásul ilyenről lemondani még nagyobb agyhalottságra vall, tekintve, hogy ha csak filmenként a 100 milliót hozza vissza (tehát még a marketingköltségek sem térülnek meg), akkor is 45 milliót kapott volna érte, gyakorlatilag kockázat nélkül.
Ellenben azt el tudom hinni, hogy a profit 15%-át ajánlották volna fel neki, de az meg ugye nem 400 millió és abban már lehet, hogy nem hitt Connery sem, hogy megéri. Főleg ahogy Hollywoodban a "profit" intézményét kezelik. :D

Mindkét színész utolsó 5-10 filmjét érdemes azért megnézni először, mielőtt ezt leírnád. :) Nem egy középszerű/kifejezetten rossz film van köztük.

"Sir Anthony meg úgyis már régóta csak bohóc" - Westworld (2016)

Nem tudom eldönteni, hogy félreértettél vagy csak humor. :D
Szóval csak a biztonság kedvéért: seinent írtam, és nem hentai-t. :) Monster, Rainbow, Mushi-shi, Ghost in the Shell:SAC, Berserk, Parasyte, Planetes, Black Lagoon stb. Ezekben nincsenek ilyen rendkívüli képességekkel megáldott lányok, mint amit említettél, ellenben elgondolkodtatóak, meghatóak, hangulatosak, érdekesek, egyediek. De tényleg nem szeretnélek győzködni, csak szerintem hiba leírni őket anélkül, hogy a legjobbakat látná az ember.

Emellett most látom, milyen szépre sikerült az első mondatom a legutóbbi hsz-emben a többszöri újraírás miatt, sajnos már nem tudom szerkeszteni.

Amiről írtok, az szerintem kb. csak egy részükre jellemző (a technikai megoldások is). A seinen (felnőtt férfiaknak szóló) animékben ilyen nincs. Amiről írtok, az leginkább a gyerekeknek (is) készülő animékben van leginkább jelen.

Ugor: Persze, természetesen nem kell szeretni, és lehet, hogy azok sem fognak tetszeni, ez csak ugyanolyan ajánlás, mint bármi más, ha már egy filmes fórumon vagyunk, és éppen ez most a téma. :) Én csak annyit tudunk, hogy rengeteg kreatív remekművet láttam az animéknek hála. (tény, hogy leginkább sorozatokat)

"Talán az taszít nagyon, az a visszatérő technikai megoldás, amikor mindig áll a kép és szereplő összes vonása is, a háttér is, és a szereplő szája téglalap alakúra nyílik és közben azt kiáltja, hogy "áááááááááááááááááá!!!!!!" és ez minden filmben van, sokszor. "
100+ animén vagyok én is túl, de nem tudom pontosan, mire gondolsz, valahogy úgy néz ki, az ilyeneket pont elkerülhettem. :) Tény, hogy a Ghibli filmek közül összesen eddig csak kettőt láttam és a legtöbb ember ezeket nézi, ha már animéről van szó: A szentjánosbogarak sírja zseniális, de lélekgyilkos, A vadon hercegnője pedig az "épphogy befér a jó kategóriába" szinten mozgott nálam. Ha főleg Ghibli animéket láttál, akkor lehet, hogy eddig rossz helyen kutakodtál, miközben más tetszene. A von Schatu által elmondottakat csak ismételni tudnám, a Sword of the Strangert pedig szintén ajánlanám, hátha a badass szamurájos vonal remek animációval és zenével, de téglalap alakú szájtátás nélkül jobban bejön. :)

2017-06-21 22:02:08 [Hamarosan a mozikban!] kwzatz #6255

Tekintve, hogy a One Directionnek azért van néhány youtube videója fél-1 milliárd megtekintés között, azok közül a tinilányok közül hidd el, sokan fognak rá beülni. Olvastam olyat, hogy külön testőre volt a forgatás alatt, aki a berohanó leányzókat tartóztatta fel, meg a hotel előtt vertek tábort, ahol megszállt közben.
Ráadásul azért a Nolan és a Hardy elég szépen csengő nevek, bőven elegendőek pl. arra, hogy én egészen biztosan váltsak rá jegyet.
A film vetítéséig is van még egy hónap, lesz még idő reklámozni.

2017-06-09 17:12:30 The Prestige (2006) / A tökéletes trükk kwzatz (5) #195

"Oké, David Copperfield és társai azóta tökélyre fejlesztették ezt az idiotizmust, de szerintem száz éve is hasonlóan nagy lúzernek kellett lenni ahhoz, hogy valaki ebben teljesedjen ki. :D"

Wow! Én meg azt hittem, hogy a bűvészek kifejezetten kreatív, intelligens emberek, művészek, akiknek rendkívüli szorgalomra van szüksége ahhoz, hogy egyre jobbá váljanak abban, amit csinálnak. Előadásukkal emberek tömegeit szórakoztatják, köztük gyerekeket és felnőtteket egyaránt, valamint játékos formában még esetleg a kritikus gondolkodását is javítják annak, aki odafigyel és megpróbálja megfejteni a titkaikat. Hogy ebben teljesedjen ki valaki?! Tényleg csak idióták. Nahát, mindig tanul az ember!

előzmény: Újpest Ostora (#194)