petiinek

Regisztráció: 2009. szeptember 8. (14 év, 9 hónap)

Nem: nem publikus

Gæsterne
A látogatás
4 2024-04-16 3,6

2024-04-18 00:20:08 Bonus Trip (2024) petiinek (2) #1

Most jöttem ki a premier előtti vetítésről, és nagyon-nagyon könnyű fogást találni a mozin. Vígjátéknak gyenge, akciófilmnek gyenge, úgy igazából bárminek is gyenge. Mintha nem lett volna forgatókönyv. Ugrálunk az időben, a narratíva nehezen vagy egyáltalán nem követhető. A film elején próbál Guy Ritchie-re, de a Family guy-ra is hasonlítani, sajnos azok stílusérzéke és humora nélkül. Szerencsére a film közepére ezt elengedi és átmegy hagyományos B filmbe. A karakterek papírmasé figurák, semmit nem tudunk meg a motivációikról. Egy, maximum kettő tulajdonsággal rendelkeznek, a szereplők között a kémia 0. Színészi játékról nem beszélhetünk, aki egyedül próbálja megerőltetni magát az a Demetriust játszó srác. Sajnos a szarul megírt karakter, nem sok lehetőséget ad a kibontakozásra, de legalább jól hozza az egybites "vicces" négert.
Látszódik, hogy az író egy nagyon csavaros történetet akart a vászonra álmodni, de ő maga is belezavarodott mit szeretne. Konzisztencia nélküli eseményszálakat fűzne össze, de azokat inkább összeturmixolja majd kiokádja magából, próbálva megvezetni a nézőt, hogy itt most ok-okozati eseményeket láthat - sikertelenül. Ráadásul a film hosszú. Két óra, de minimum másfélszer ennyinek érződik a rendező aránytévesztései miatt. Ennek ellenére az epilógus úgy össze lett hányva, hogy kb. 3 perc alatt letudjuk. Mintha nem csak a pénz, hanem az ötlet is elfogyott volna.
De hogy ne csak a rosszról írjak: Van néhány ötletes vágás, átvezető snitt, illetve poénból is kapunk 3-4 igazán jót.
Most látom, hogy milyen sokat írtam erről, de nem érdemli meg a szót sem. Csak a felháborodásom miatt kellett kiírnom magamból, meg hogy mindenkit óva intsek ettől a borzalomtól.

2021-11-06 00:21:52 Eternals (2021) / Örökkévalók petiinek (3) #1

Egyszer nézős, de addig képes fenntartani az érdeklődést. Ezerszer látott marvel sztori totálisan érdektelen karakterekkel. Végig azon feszengtem a moziban, hogy tulajdonképpen miért is nézem én ezt. Emellett a látvány hagyományosan jó, kapunk szép naplementés képeket, marvel szinten bevállalós szexjelenetet, és a mai korban már elengedhetetlen polkorrektséget. Minden kisebbség és etnikum jelen van a műben, és a hagyományostól eltérő, nem heteroszexuális csókjelenet is premier plánban fut, így akit esetleg ez zavarna lélekben készüljön fel rá :D (a készülő törvényünk értelmében akkor ez a film most tiltott melegpropaganda lesz?)
Összességében nem a marvel eddigi legrosszabbja, de ahhoz bőven kevés, hogy lelkesedni lehessen a folytatások iránt. Univerzum építésnek édeskevés, de még a meglévő kiegészítésének is csak egy halovány ecsetvonás. Véleményem szerint a probléma abból fakad, hogy szereplői nem képezik részét a jelenkori popkultúrának, így csak a hardcore képregény fanoknak mond valamit. Ám ha csak ezt a réteget próbálja a stúdió kiaknázni és nem tudják megszólítani a nagyobb közönséget, úgy idővel bajban lesznek. Ikonikus hősöket szeretnék, ha már valamit!

Egy valami szemet szúrt amiben nem vagyok biztos: Mikor előrevetítik Tiamut ébredését a földből akkor tényleg a Balaton és ezáltal Magyarország lenne ennek a helyszíne? Vajon csak a magyar kópia kapta meg ezt a featuret, vagy ilyen a hírünk a nagyvilágban és a nemzetközi forgalmazású verzióban is ez szerepel? Aki észreveszi megerősíthet.

2016-06-12 00:37:45 Grimsby (2016) / Agyas és agyatlan petiinek (2) #8

Ehhez a filmhez kell minimum két pálinka vagy bármilyen más tudatmódosító szer, és egy jóbarát aki hasonló cuccokat fogyasztott. Még így is nagyon rossz lesz, de az utolsó két perc úgymond kárpótol mindenért. Rég röhögtem ennyire egy poénon, igazi rekeszizom szaggató vadbaromság. Összességében (nem) ajánlott kategória.

2014-10-01 21:09:32 Timecop (1994) / Időzsaru petiinek (4) #7

A történet leírásában azért a Silver szenátor elég vicces. Talán McComb szenátor lesz az.

Több ponton is van a filmben utalás a 2001 Űrodisszeiára, de talán még érdekesebb, hogy az egész mű a 2001 folytatásának a 2010 -nek az egyik mellékszálának cselekményét dolgozza fel. Szinte 1:1 -ben. Sci-fi rajongóknak kötelező!

27 év után újranézve még mindig könnyed, kellemes szórakozás. Meglepően jó kaszkadőrmunka.

2011-08-15 01:19:17 [Filmet keresek] petiinek #1112

Üdv! Keresek egy filmet, amit még jópár éve a HBO-n láttam. Nem emlékszem a sztorira csak néhány jelenetre ködösen. Két csaló srác volt benne, akik többek között teniszlabdával lövöldöztek egy tartályt festést imitálva meg egy bőröndbe rejtett akkumulátorral működtettek fénycsövet valami termékbemutatón. Ezt a cuccot meg is vette valami tag és úgy írta alá a csekket, hogy miki egér. Ennyire emlékszem.
Meg van egy másik is, amiben egy fehér ruhás médium szerepelt és majomkodott. valami vígjáték volt.

köszi

2011-05-19 12:04:24 Robin's Big Date (2005) petiinek (5) #4

Sam Rockwell király Bat-man! :D Lehetetlen komolyan venni ezt a filmet. Szar+fárasztó+gagyi=ZSÍR

Aki nem olvasná el a könyvet annak álljon itt zanzásítva annak a befejezése. Sokkal-sokkal brutálisabb mint a film lezárása.
A könyv végén Todd szétlövi a fejét Ed Frenchnek mikor az meglátogatja otthonában, majd elmegy egy kis vadászatra 400 tölténnyel, hogy lelőjön néhány járókelőt egy autóúton (amiről a könyv folyamán néhányszor ábrándozik). Már beesteledik mire a rendőrség lelövi az immár ámokfutó Todd-ot. VÉGE
Amúgy a könyvben Dussander és Todd is hajléktalanok sorozatgyilkossává válik és a macska sem ússza meg a 'gázkamrát'

Amúgy érdemes elolvasni. Árnyaltabbak a karakterek és jobban megértjük a kínlódásukat.

2010-06-14 09:03:56 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] petiinek #7952

Én is megnéztem az RTL -en, hát mondhatom kinyírták a filmet. Hogy lehet kivágni az adott jelenet kulcskockáit??? Pont a lényeget amitől össze kéne szarnunk magunkat?! Logika sincs benne! Nem mutatják az akasztott embereket, de a pacallá éget nénit azt igen?! Miért kell egy vasárnap este 11 kor leadott filmet 16karikásra nyesni?
WÁÁ

Áthelyezve a(z) The Sixth Sense topikból.

előzmény: oscarmániás (#7951)