bakocsa

Regisztráció: 2005. április 17. (12 év, 7 hónap)

Születési év: 1976

Nineteen Eighty-Four
1984
4 2017-11-06 3,8

2017-11-07 18:54:31 Lili Marleen (1981) bakocsa (5) #5

Ez az első film, amit Fassbindertől láttam, és egy nappal a megtekintése után is a hatása alatt vagyok. Az első képkockától az utolsóig lenyűgözött a képi világa, a hangulata...

Valóban nem rossz (én sem tudtam komolyan venni), de az előző két rész színvonalát szerintem nem érte el.

2017-10-08 13:28:35 Kedi (2016) / Kedi - Isztambul macskái bakocsa (5) #11

Abszolút pozitív kisugárzású alkotás. A hangulata is remek, köszönhetően - nem kis részben - a fantasztikus zenéknek.

Roppant vaskos a hangulata, és a realista ábrázolásnak köszönhetően ott éreztem magam a fortyogó Kairó kellős közepén. Nagyon erős film.

Ez is egy aránylag ismeretlen, de erősen humanista alkotás. Kissé egyenetlen, néhol meglepően kritikus, és - főleg a második felében - tartalmaz néhány igen szép jelenetet.

A The Reluctant Saint (Edward Dmytryk, 1962) című film magyar címe: A különös szent: Copertinói Szent József élete.
Az alábbi ismertetőt javaslom a filmhez:
"Copertinói József ferences szerzetes a XVII. században élt. Élete kiválóan példázza azt, hogy Isten kegyelme által minden lehetséges. Az együgyű ifjúból karizmatikus képességekkel megáldott ragyogó szent lett. A repülő szerzetesként is emlegetett József a szentté avatási iratok szerint több mint hetvenszer emelkedett a levegőbe. Különleges repüléseit több ezer ember látta. Rendkívüli gyógyító erők vették körül, látott távolban megtörtént eseményeket, értette az állatok nyelvét, és imáival sok ember segítségére volt. Emellett mindvégig egyszerű és alázatos maradt. Az egyszerre humoros és megható játékfilm József életének több csodás eseményét mutatja be."

A Monsieur Vincent (Maurice Cloche, 1947) című filmhez javaslom az alábbi ismertetőt:
"Ez a klasszikus, örök érvényű film Páli Szent Vince, a missziós közösségek és az önkéntesek védőszentjének kalandokban bővelkedő életét mutatja be. Már papi pályája kezdetén is sokat törődött az elesettekkel, de amikor fiatalkorában a gályarabok papjává nevezték ki, az ekkor történtek olyan mély hatást gyakoroltak rá, hogy elhatározta, további életét már teljes egészében a nélkülözők segítésének szenteli. A háborúk elől menekülők, a szegények, a betegek egyaránt számíthattak rá, ő pedig minden erejével azon volt, hogy szeretettel könnyítsen megpróbáltatásaikon. Az alkotást Golden Globe-díjra jelölték, Szent Vince alakítója, Pierre Fresnay pedig a Velencei Filmfesztiválon elnyerte a legjobb férfi főszereplőnek járó díjat."

2017-09-14 14:33:42 Monsieur Vincent (1947) bakocsa (4) #1

Mélységesen humanista alkotás, amely jelenleg is nagyon aktuális (sőt!). Pierre Fresnay (A nagy ábránd Boeldieu kapitánya) remek a címszerepben.

A színészi játékot kevésbé éreztem erősnek, meg itt-ott kicsit döcög a film, de a harctéri képsorok megdöbbentően realisták és az egész alkotást áthatja egy erőteljes humanizmus.

Nagyon bejött! Elsősorban a hangulata és a frissessége miatt, végigvigyorogtam az egész filmet. Emellett pedig roppant aktuális és igaz.