Maidx

Utánozhatatlan.(szövegek)- Csak gondold át!

2010. február 9.

# Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
1 In Bruges (2008)
Erőszakik
Martin McDonagh dráma, krimi, vígjáték 1307 4,3 "Harry Waters: A hattyúk még megvannak? Ken: Igen, igen, még megvannak. Harry Waters: Hogy a faszomba nem az ő világa az a sok szájbabaszott hattyú? Hogy a faszomba?!"
2 Trainspotting (1996)

Danny Boyle dráma, krimi, vígjáték 1548 4,3 Renton: "Válaszd az életet. Válassz szakmát. Válassz karriert. Válaszd a családot. Válaszd a kibaszott nagyképernyős tévét, válassz mosógépet, kocsit, cédéjátszót és elektromos konzervnyitót. Válaszd a jó egészséget, alacsony koleszterint és a fogászati biztosítást. Válaszd a fix kamatozású jelzálogkötvényt. Válassz szabadidőruhát és hozzá illő táskát. Válaszd a barkácsolást és a vasárnap reggeli tűnődést arról, hogy ki vagy. Válaszd a fotelben ülve bámult, agysorvasztó, szellemromboló tévévetélkedőket, a kibaszott szemétkaját, amit a pofádba tömsz. Válaszd az elrothadást a legvégén, a nyomorult otthonodban a végső hugyozást és a végső szégyent az önző, kibaszott szemét miatt, aki lett belőled. Válaszd a jövőt. Válaszd az életet. De miért kéne nekem mindez? Én azt választottam, hogy nem választom az életet: én valami mást választottam. Hogy miért? Nincs miért. Kinek kellenek az érvek, ha van nálad heroin?"
3 Big Fish (2003)
Nagy hal
Tim Burton dráma, fantasy, kalandfilm, ... 1046 4,2 A) Ed Bloom (fiatal): "Nem gondolod, hogy nem te vagy túl nagy? Hanem ez a város túl kicsi?" B) Ed Bloom (öreg): "Azt mondják, amikor meglátjuk életünk szerelmét, megáll az idő. Ez igaz. De azt nem mondják, hogy amikor ismét elindul, rettenetesen felgyorsul, hogy utolérje önmagát."
4 Donnie Darko (2001)

Richard Kelly dráma, sci-fi, thriller 1388 4,3 Donnie Darko: "Miért viseled ezt a hülye nyúl-jelmezt? Frank: Miért viseled ezt a hülye ember-jelmezt?"
5 Forrest Gump (1994)

Robert Zemeckis dráma, szatíra, szerelmi történet, ... 2143 4,6 Mrs. Gump: "Ha Isten azt akarta volna, hogy minden ember egyenlő legyen, mindenkinek a lábára járógépet rakott volna."
6 The Shawshank Redemption (1994)
A remény rabjai
Frank Darabont dráma, krimi 1808 4,6 A) Ellis Boyd "Red" Redding: "Negyven éven keresztül kikéretőztem pisálni. Anélkül már nem is menne." B)
7 Little Miss Sunshine (2006)
A Család Kicsi Kincse
Jonathan Dayton - Valerie Faris dráma, vígjáték 737 4,1 Dwayne ráirja egy lapra: Öleld meg anyát!
8 Seven (1995)
Hetedik
David Fincher krimi, thriller 1943 4,6 David Mills: "Várjon csak, úgy tudtam, hogy maga ártatlanokat ölt meg. John Doe: Ártatlanokat? Viccel? Egy hájpacni. Undorító dög, aki nem bírt lábra állni. Ha az utcán látja meg, röhögni kezd rajta, és mutogatja majd a barátainak. Ha meg evés közben látja, nem tud tovább enni. Aztán ott volt az az ügyvéd. Érte biztos sokan köszönetet mondtak. Csaló volt, aki hazugsággal és gyilkosok védelmével kereste a kenyerét. David Mills: Gyilkosok? John Doe: Egy nő... David Mills: Gyilkosok, mint maga, John? A) John Doe: Egy nő, aki belül annyira csúf volt, hogy megölte magát, ha kívül nem lehetett szép. Egy drogdíler, aki mellesleg homokos volt. És hadd ne felejtsem a betegségeket terjesztő kurvát. (majdnem sírva) Csak egy ilyen szemét, szar világban nevezhet normálisnak valaki egy ekkora fertőt!" B) John Doe: "Halálos bűnnel találkozunk minden utcasarkon.És eltűrjük mert olyan hétköznapi, triviális."
9 The Curious Case of Benjamin Button (2008)
Benjamin Button különös élete
David Fincher dráma, fantasy, szerelmi történet 1381 3,8 Daisy: Olyan fiatal vagy. Benjamin Button: Csak kívülről.
10 A tanú (1969)

Bacsó Péter dráma, szatíra, vígjáték 1439 4,6 Pelikán József: "Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk."

Utánozhatatlan.(szövegek) - Csak nevess.

2010. február 8.

Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag Megjegyzés
The Adventures of Ford Fairlane (1990)
Ford Fairlane kalandjai
Renny Harlin akciófilm, kalandfilm, vígjáték 572 3,7 "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas".
The Hangover (2009)
Másnaposok
Todd Phillips vígjáték 1521 3,8 "Nem illegális, csak eltűrt kategória. Mint a recskázás a repülőgépen."
Sin City (2005)
Sin City - A bűn városa
Frank Miller - Quentin Tarantino - Robert Rodriguez akciófilm, thriller 1686 4,2 "Marv: Vedd le. Bérgyilkos: Mit? Marv: Kár összevérezni ezt a pöpec kabátot, nem? Bérgyilkos: De. Neked adom."
Crna macka, beli macor (1998)
Macska-jaj
Emir Kusturica vígjáték 1249 4,2 "Egy bolgár haverom azt mondta egyszer, ha nem tudsz valamit megoldani pénzzel, oldd meg sok pénzzel!!!"
Monty Python and the Holy Grail (1975)
Gyalog galopp
Terry Gilliam - Terry Jones paródia, szatíra, vígjáték 1482 4,3 "Arthur király: Afrikai vagy európai? - Hát azt nem tudom. Ááááááá...."
Life of Brian (1979)
Brian élete
Terry Jones paródia, szatíra, vígjáték 1559 4,4 A) "Brian anyja: Kik vagytok? Bölcsek: A három napkeleti bölcs. Brian anyja: ... Mííí??? Bölcsek: A három napkeleti bölcs. Brian anyja: Akkor meg mi a fészkes fenét kerestek itt egy tehénistálló kellős közepén, hajnali kettőkor? Szerintem ez nem valami bölcs dolog!" B) Pilátus: Mi a neved zsidó? Brian: Brian, uram. Pilátus: Blájen? Hmmm. Brian: Nem, nem uram, BRian. Pilátus: Üsd meg, őlmestel, de nagyon dulván! őrmester: És lökjük a padlóla? Pilátus: Hogy mi? őrmester: Már hogy lökjük-e le a padlóra? Pilátus: Ó igen kéllek, lökjétek le!
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)
Borat: Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika
Larry Charles szatíra, vígjáték 994 3,5 "Borat Sagdiyev: Ha ezzel a kocsival belehajtok egy rakás cigányba, megsérülhet az autó? Autókereskedő: Az attól függ, mennyire erősen hajt beléjük. Borat Sagdiyev: Keményen!"
A tanú (1969)

Bacsó Péter dráma, szatíra, vígjáték 1439 4,6 "Pelikán József: Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk."
Argo (2004)

Árpa Attila akciófilm, vígjáték 875 3,3 Balogh Tibi: Az leszek. Kemény leszek bazmeg! Kőkemény.
Valami Amerika 2. (2008)

Herendi Gábor krimi, szerelmi történet, vígjáték 674 3,3 Várnai András: Mónika? Mónika: Mónika Sándor, de szólíts csak Mónikának. Várnai András: Várnai András, de szólíts csak Irénnek.

Utánozhatatlan. (színész)- Férfi kategória

Jack Nicholson

Utánozhatatlan. (filmek)-Komolysággal

2010. február 5.

Film Rendező Műfaj Nézettség Átlag
The Shawshank Redemption (1994)
A remény rabjai
Frank Darabont dráma, krimi 1808 4,6
Donnie Darko (2001)

Richard Kelly dráma, sci-fi, thriller 1388 4,3
The Green Mile (1999)
Halálsoron
Frank Darabont dráma, fantasy, krimi 1488 4,5
Requiem for a Dream (2000)
Rekviem egy álomért

Tim Burton dráma, fantasy, kalandfilm, ... 1046 4,2
La vita è bella (1997)
Az élet szép
Roberto Benigni dráma, háborús film, szerelmi történet, ... 982 4,4
A Clockwork Orange (1971)
Mechanikus narancs
Stanley Kubrick dráma, krimi, sci-fi, ... 1157 4,4