Maidx

Regisztráció: 2009. augusztus 19. (14 év, 7 hónap)

Past Lives
4 2024-02-04 4,2
Drifter

4 2024-02-04 3,8

2010-08-09 15:17:03 Marley & Me (2008) / Marley meg én Maidx (2) #7

Superboo, legyszives spoilerezz legkozelebb.

Ebben a filmben a szerelem 4 fázisát találtam meg a lehető legletisztultabban, legkifinomultabban és legcsodaásabban megalkotva. Gyönyörű film.

2010-06-15 00:23:31 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr Maidx (4) #66

Nem mondtam egy szoval sem, hogy nem jo film. Annyit mondtam, hogy kevesebb, mint amire szamitottam, es nem kedvelem annyira Scorsese stilusat. Ennek megvaltoztatasara egy vita, egy beszelgetes nem lenne eleg. A film nagyszeruseget pedig alapbol elismerem.

2010-06-04 11:08:43 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr Maidx (4) #56

Nagyon sok embernek elege van a vilagbol, megsem kezdenek el olni. Aki ilyet tesz, en arra nyugodt szivvel rafogom az orult jelzot. Gondoljatok mar bele.

2010-06-03 22:27:58 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr Maidx (4) #45

Csendes őrült volt, de a csendes, mosolygós örültnek is vannak előre látható jelei. Jelei, amik nekem hiányoztak a karakterből. A filmből magából pedig a feszültség.
Lehet, hogy ez az én butaságom, de így látom...

2010-06-03 21:43:46 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr Maidx (4) #43

Örülök, hogy megkérdezted. Azért jöttem fel az oldalra, hogy kijavítsam az osztályzatomat 4-esre,(2 nap gondolkozás után). Most látom, hogy válaszoltatok is.
A film, azért nem lehet nálam zseniális, mert a főszereplőn nem éreztem az indulatot, az elmebetegséget. A filmben nem éreztem a feszültséget, a dinamikát. Nálam nagyobbat ütött volna, ha ez a véres végjátszma, egy sokkal erőteljesebb story után érkezik meg. Így nem éreztem se csavart, se katarzist a végén.
Scorsese-nak nálam egyelőre nincs 5-ös filmje abból a 4ből, amit idáig láttam. Pedig mindig nagyon nagy kedvvel ülök neki a műveinek.

2010-06-01 20:25:56 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr Maidx (4) #40

Tényleg hihetetlenül jó a film hangulata, a színészi játék, az operatőri munka. A film alapideológiája zseniális. De nekem mégis kevés. Nem éreztem teljesen kibontakozottnak a filmet. A vége nem okozott katarzist. Sokkal jobbra szémítottam.

Egy rész viszont hihetetlenül megfogott és szerintem mindig fogok rá emlékezni. Amikor a véres ujjával "megöli magat". Az a kép egy teljes filmmel felér.:)

No mindegy, összeségében úgy érzem, én nem tudok teljesen megbarátkozni Scorsese-val, bármenniyre is szeretnék. Egyszerűen nem az én stílusom.
(Kedvenc rendezőm Stanley Kubrick)

2010-05-11 23:39:36 Hooligans (2005) / Huligánok Maidx (5) #27

Előttem lévőkhöz:
Higyjétek el, ha valaki szereti a focit, és könnyen befolyásolható, nagyon könnyen rá tud kapni a huliganizmusra. Megszereti az őrületet, a szurkolást, az "egységben az erőt", és máris fanatikussá válik. Ezért van az, hogy nagyon sokan nem (csak) a fociért mennek ki a pályára. Számtalan embert magával tud rántani ez az érzés. (nem akarom idehozni, de lsd. nácizmus - csak egy jó szónok kellett.)

A filmről annyit, hogy a maga kategóriájában szerintem nagyon jó, persze lehetne rajta javítani. Megadtam rá az 5-öst, mert ahányszor láttam, anyniszor lekötött.
M.

Jó film volt, végre nem az általános humorral. Inkább ilyet gyártsanak, mint nevetségessé vált, hétköznapi Amerikai tucatfilmet.
Nagyon jó karakterek, kedves humor, egyedi stílus. Végig lekötött.
M.

Még moziban láttam a filmet, csak most mertem írni ide, azóta minden formában kerülöm a filmet.
A moziba úgy kerültem, hogy a barátnőm mondta, hogy úgyse tuduk végéignézni egy "nyávogós, szerelmes, amerikai tucatfilmet", anélkül, hogy teljesen némán végigülöm, és semmilyen megjegyzést nem teszek hozzá. Mondtam neki, ha már lúd, legyen kövér, Twilight. - És nyertem. Nyertem, mert a filmben az ég világon semmi nem történik, egyszerűen képtelen voltam hozzászólni. Csak hátradőltem, szenvedtem, és küzdöttem, hogy el ne aludjak, mert a végén még érvénytelen lesz a fogadás, illetve az igéretem.
Nevetségesnek tartom, hogy a mai fiatal lányokat, le lehet nyűgözni, egy ilyen szegényes filmmel és természetesen egy kigyúrt fiúval, aki indokalatlan okok miatt, egy órán keresztül félmesztelenül mászkál. A filmben semmi értékelhető nincs, a párbeszédek, monológok szánalmasok és olcsók, rendezés értékelhetetlen, az operatőr semmi pluszt nem ad hozzá, a forgatókönyv unalmas, és a színészek tragikusak.
Amikor hazajöttem a moziból, és értékeltem a filmet, szinte csak nézhetetlen volt mindegyik szavazat, alig volt, aki zseniálisra szavazott volna, természetesen volt sok 2-es és néhány 3-as 4-es.(Kb, 2 volt az átlag). Számomra érthetlen, hogyan tudta magát így felhúzni a film.
Lehet, hogy most nagyon bunkó leszek, de sajnálom azokat az embereket, akik erre zseniálist adtak.

u.i.: Szerencsére, a barátnőmnek se tetszett, pedig a regényt szereti.