hunty

2013-05-04 11:42:36 Let Me In (2010) / Engedj be! hunty (4) #20

Az én véleményem szerint mindkét filmnek megvan a sajátos hangulata, mindkettő értékelendő. Ám szerintem az amerikai verzióban több dinamika, mint a svédben, míg a svédben sokkal árnyaltabb a lélekábrázolás, töményebb és elgondolkodtatóbb a pszichológiája. Aki az izgalmakat keresi inkább a filmekben, annak az elsőt javaslom, míg aki inkább a művészi hatásokat kutatja, annak mindenképpen a svéd javasolt. Nekem a svéd jobban tetszett. Mindkettő 4-es. A svédre inkább azt mondanám, hogy erős 4-es.

Kezdeném azzal, hogy a film értékelése nálam 10/8. Mégis azt kell, hogy mondjam, hogy csalódtam. Ezt a filmet nem szabad más rendezők filmjeihez hasonlítani, ezt Christopher Nolan mércével kell nézni, és ha úgy vesszem, hogy az utóbbi 2 filmjére 10/10-et adtam, akkor ez csalódás volt, de főleg az előző Batmanhez képest, ami mai napig az egyik kedvenc filmem. Lehet, hogy én raktam túl magasra a lécet, de hát ez Nolan esetében egyértelmű volt.
Hol van itt olyan főgonosz mint a Heath Ledger által életre keltett Joker. Oké Tom Hardy is jól játssza Bane-t de nem is igazából a színészen múlott, csak a karakteren, nem tehető egy lapra Joker és Bane.
Valamint hol kapunk olyan zseniális részeket mint az előző filmben, mikor a 2 hajó bármikor felrobbanthatja egymást, és mikor Jokert elkapják még akkor is ott az aduásza Harvey Dent.
De most csak kiemeltem 1 jelenetet.
Kevés volt az akció, bár azok legalább nagyon színvonalasak voltak bár ez nem meglepő. A szereplőknek nem igazán volt súlya mindenkibe csak belecsipkedtek. Elvártam volna például, hogy Bruce Wayne kicsit többet szerepeljen mint Batman vagy ott van a Macskanő, vagy Blake akik szintén alig szerepeltek de pont annyit, hogy fölöslegesnek érezzem őket. Egyedül Bane-el vagyok megelégedve önmagában.
A zene viszont nagyon jó volt, és Bane szinkronhangja is iszonyatosan passzolt, nagyon jól eltalálták.
Önmagában egy jó film, de nem az előzőhöz képest.

Hihetetlenül rossz. Én ennyi montázst egy filmben még nem láttam. Borzalmas, a poénok iszonyatosan erőltetettek,színészek csak úgy vannak, és az a nyáladzás orrba szájba, és persze elmaradhatatlanok a logikai bakik. Csak azért nem nézhetetlent adtam neki, mert olyan kurva jó fej vagyok, és mert gyerekkoromban valamilyen rejtélyes oknál fogva tetszett...(rejtélyes ok=Olsen ikrek)

Köszönöm mindkettőtöknek a választ.

Csak nekem tűnt fel a hasonlóság A Karib tenger kalózai és ennek a filmzenéje között? Pedig ennek a zenéjét tudtommal nem Hans Zimmer szerezte.

Ez az első Woody Allen film amit láttam eddig, valahogy mindig is kerültem a filmjeit, nem tudom miért, de ezt megnéztem, és nem bántam meg, hogy rávettem magam. A kérdésem, hogy az összes többi filmje is hasonló stílusú, tehát lehet erre a filmre mondani, hogy na ez egy tipikus Woody Allen? Mert ha igen, akkor nem lesz gond a pótlással.:)

2012-05-31 12:02:02 Real Steel (2011) / Vasököl hunty (4) #37

Ezerszer és ezer milliószor látott tipikus hollywoodi giccstenger,de a szórakoztató fajtából.

2012-05-17 16:05:37 Broken Arrow (1996) / Rés a pajzson hunty (4) #5

Nagyon jó kis film, nem is számítottam ilyen színvonalra, bár a vonatos rész végén azt hittem rosszul látok.
Volt egy hatalmas robbanás, mikor összeütközött a 2 szerelvény, erre a bomba meg simán kizuhan a lángok közül. Pedig Travolta többször is említette az embereinek, hogy nem kéne a bomba mellett lövöldözni, hát ha már a lövöldözés is gond volt (ami mellesleg nyilvánvaló), akkor, hogy a fenébe nem robbant fel a bomba.
Emiatt csak 10/7.
Egyébként Rudolf Péter hangja teljesen idegen Travoltától, nagyon rossz volt hallgatni, de ez nem von le semmit a film érdemeiből.

2012-02-08 20:46:56 Man on the Moon (1999) / Ember a Holdon hunty (2) #7

Valaki megtudná indokolni nekem a film címét?

2011-09-05 20:45:04 La haine (1995) / A gyűlölet hunty (5) #23

Nekem nagyon nagyon tetszett már láttam jó párszor, és mindig tudok új dolgokat felfedezni amik még inkább csinosítják az amúgy sem gyenge produkciót, és a vége iszonyatosan üt főleg Hubert monológjával együtt.

A kedvenc jelenetem a filmben amikor
Schindler áll a dombtetőn nézi a gettót, bejön egy iszonyatosan drámai zene amit mintha egy kislány kórus adna elő, és végig néz a tömegen és valami olyasmi van a szemében, h istenem mit tettünk...?!

Huuhúú de rossz film volt ez, ha valaki kérdezné, h miről szólt nem tudnám elmondani, és nem azért mert nem figyeltem oda, hanem azért mert nem is történt semmi az egész alatt.
10/3!

3 nagyon kiemelkedő south park rész. 10/10

2011-07-18 23:13:14 Fight Club (1999) / Harcosok klubja hunty (5) #121

BETON 5.
A film hangulata, és Tyler egyénisége egyszerre felvisz a ****omba, és leránt a mélybe. A narrációról pedig külön regényeket lehetne írni.
"Minden a másolat, másolatának, másolata".

2011-07-12 20:50:18 War (2007) / Rogue Assassin hunty (4) #11

Én sem számítottam semmiféle csavarra, azt hittem a szokásos lesz...a végén majd jön a nagy "final battle" a jó és a rossz között amiben a jó természetesen győzedelmeskedik, de ebben a formában nekem tetszett.

2011-04-03 19:12:06 Prison Break: The Final Break (2009) hunty (5) #3

Szerintem ennél jobban le sem lehetett volna zárni ezt a remek sorozatot.
A végén mikor beszél a DVD-n a Scofield hát az nagyon durva."Végre...mind...szabadok vagyunk"

2011-03-31 22:09:56 Children of Men (2006) / Az ember gyermeke hunty (4) #103

egyedül a kissé újszerű jövőkép miatt aminek a bemutatása tetszett leginkább kapja meg a négyest.

Érdekelne h miért kapta ezt a címet a film ill. a könyv?

2011-02-27 19:41:21 Berlin Calling (2008) hunty (4) #17

A vígjáték besorolást egyébként én sem értem.

2011-02-27 19:40:10 Berlin Calling (2008) hunty (4) #16

A zenéje miatt nagyon megéri megnézni,és vannak benne kifejezetten szép jelenetek amiket nagyon jól párosít az album 1-1 zenéjével.

Nekem is a betétdalok húzták le,és miután láttam az összes részt és mind a mai napig nyomon követem az új részeket a sorozat maga 6szor alázza ezt a filmet.bár sajnos az utóbbi 3 évadot együttvéve is lealázza a film.
szatíra műfajában a south park tette le a legtöbbet az asztalra ezerszer jobb mint a family guy vagy az american dad amik manapság nagyon berobbantak magyarországra,amiket szintén nézek de meg se közelítik ezt a színvonalat amit a south park képvisel ami utóbbi években igen csak megcsappant...(bocs az off miatt)

2011-01-25 19:34:25 Seven Pounds (2008) / Hét élet hunty (5) #41

A film legelején mikor will smith hívja a 911et kirázott a hideg attól a beszélgetéstől.Megható és drámaiságból is jeles.

2011-01-22 14:44:01 Life of Brian (1979) / Brian élete hunty (2) #21

ezt nem tudom jobban kifejteni.ezzel az egy mondattal szerintem elmondtam amit érzek a filmmel kapcsolatban és h kettest adtam rá.ez az angol humor számomra nem humor.és csak azért lett kettes mert volt benne néhány rész amin el lehetett röhögcsélni de ez a másfél órából kitett kb. 5 percet.tudom h nagyon sok embernek tetszik és egy alapfilmről beszélünk ez csak saját vélemény ezzel senki ízlését nem akarom kritizálni.

előzmény: elmouse (#20)

A film összeségében zseniális,végig tetszett,az utolsó 5-10 perc kivételével.amikor felálnak az emberek és elkezdenek tapsolni meg hurrogni,és mikor Al Pacino a végén probál barátkozni a gyerekekkel annyira mézes mázos lett a film addigi részéhez képest...túl sok volt ez a happy end.

2011-01-13 21:45:03 Life of Brian (1979) / Brian élete hunty (2) #19

szerintem inkább ezt a filmet kéne parodizálni...

2010-11-01 12:39:15 Inception (2010) / Eredet hunty (5) #404

Igen igazad van.tényleg mindenki eldöntheti h mi a vége a filmnek.bár szerintem jobban illene az egész filmhez ha az a kis vmi tovább pörögne.egyébként csatlakozom az előttem szólóhoz tényleg az év filmje.

előzmény: -senki- (#394)

2010-10-31 14:52:52 Inception (2010) / Eredet hunty (5) #392

most jutottam el odáig h megnézem ezt a filmet.és lenne egy kérdésem lehet h az előzőkben már feltették és meg is válaszolták de nem akarok 380 véleményt végig olvasni.
a végén az h pörög folyamatosan az a "totem" azt jelenti h az is egy álom volt?lehet h félre értelmeztem de mintha azt mondták volna h az a "totem" csak az álomban pörög folyamatosan.
egyébként nagyon jó film volt.mindenkinek csak ajánlani tudom.

2010-07-31 14:12:41 Jaws (1975) / A cápa hunty (3) #92

Ha magát az ötletet kéne dijazni 5ös lenne mert ha jól tudom ez az első ilyen stílusú film ez után jöttek csak a hülye krokodilos meg óriáskigyós baromságok.A film egyébként egy gyenge 3as.

2010-07-01 12:35:48 The Sixth Sense (1999) / Hatodik érzék hunty (4) #30

Az utolsó 10 perc miatt megéri megnézni.Ezzel tudom indokolni a zseniális osztályzatomat.

2010-06-14 21:04:10 The Truman Show (1998) / Truman show hunty (5) #30

Hát az utolsó mondatok ahogy zárják a filmet azt hiszem mindent elmondanak...

2010-04-12 19:36:04 Miami Vice (2006) hunty (1) #24

egy szó mindent kifejez erről a filmről:undoritó.

Ez nem film hanem egy összecsapott fos,szar.Az egyik legnagyobb bukta amit eddig láttam...

2010-01-21 21:18:40 Forrest Gump (1994) hunty (5) #92

életem egyik legjobb filmje volt...