o0o

Regisztráció: 2009. augusztus 6. (8 év, 1 hónap)

Nem: nem publikus

Gods of Egypt
Egyiptom istenei
2 2017-04-02 2,1

2017-09-05 16:57:41 Alien: Covenant (2017) o0o (2) #195

Hát igen ehhez a mítoszromboláshoz az "alienek" eredetére vonatkozóan, kábé a midikloriának fogalmának bevezetése hasonlítható egy bizonyos másik franchise-ból... Akkor ez innentől nem Alien- hanem David-saga lesz?

:) Köszi.

Tömör tartalmi ismertető, amit nem sikerült a főoldalra tenni: "A férj féltékeny meseszép feleségére, ezért amikor a nejét meglátogató egykori iskolatárs holtan és ráadásul pucéran hever a nappali pamlagján, nagy slamasztikába kerül az asszony." (forrás: egy letöltőoldal) Szívesen!

Sokkal jobban tetszik ez a földönkívüli-vírustól-idegesítően-beállt-emberek-tömege vonal, mint a hülye zombisztorik, és nagy bánatom, hogy az utóbbi 20 évben nem készült(?) néhány igényes halivudi szuperprodukció ebben a témában. Habár itt a k.tömegen 3,2-nél alacsonyabb értékelésű filmekhez hozzá se szoktam szagolni, most az egyszer kivételt teszek, hátha Kidman-féle inváziófilm kapcsán tévedett a tisztelt közösség...

OFF
Már hogyne lenne a boncasztalon, ott van szegény folyamatosan, és elég régóta. Olyannyira, hogy nekem pl. gyerekkoromból egyértelmű kedvenc a Visszatér volt, de annyi rosszat hallottam róla utólag, hogy ma már nem is tudom felhőtlenül élvezni... Szóval, dögöljenek meg a mindent lefikázók! :PP
ON

előzmény: paksiendre (#164)

2017-06-16 22:55:58 Predator (1987) / A ragadozó o0o (3) #141

Lévén én is nagy Svarci-fan voltam kölyökként annó, biztos nagy rajongója lettem volna ennek a filmnek is, de valami érthetetlen okból kimaradt nálam. Azóta megnéztem egyszer-kétszer felnőttként, de egyszerűen nem tudtam túltenni magam rajta, hogy ott van az űrlénynek az a hiperszuper spéci hőkamerás érzékelője, Svarcinak meg elég egy kicsit bekennie magát sárral(?), és totál eltűnik a radarról??? És ez volna az egész film megoldást hozó csavarja? Jajj, ezt a filmet kissrácként kellett volna látnom, de szánom-bánom... :'((((
Sebaj, majd teszek egy próbát a 10 alatti unokaöcsémmel, hátha őt még boldoggá tudom tenni vele. :P

2017-06-16 22:24:43 Kronjuvelerna (2011) / Koronaékszerek o0o (?) #1

Látom aki a képeket feltöltötte, nagyon szeretné, hogy megnézzük ezt a filmet...

2017-06-08 11:34:19 The Exorcist (1973) / Az ördögűző o0o (4) #112

Nem vagyok horrorfilm-rajongó, de gondoltam, megnézem ezt, "mielőtt meghalok", mert kultfilm állítólag. Annyit tudtam róla csak, hogy arról szól, hogy egy kiscsajt megszáll az ördög, a többiek meg kiűzik belőle. Gondoltam lesz kis vonaglás, fényeffektek, halivudi látvány-ájtatoskodás, aztán The End, altatónak jó volt. (Itteni képeket se néztem meg előtte, így utólag azt modnom: még szerencse!) Ehhez képest az a metálhangon hörgő, mustársárga szemű, szétrohadt ábrázatú, körbe-körbe forgó fejű agresszív ribanc, amivé a szegény kis Regan avanzsál, az bizony kikészített... Mindezt a kor filmjeire jellemző lassú és igényesen fényképezett felvezetés után, nem semmi! Mekkorát üthetett ez a film '73-ban, wow!

Néha bevállalom, hogy rossz filmeket is megnézek, csak hogy jobban értsem a korszellemet, megfigyeljek egy kulturális jelenséget, ilyesmi. De az én szociálpszichológiai érdeklődésemnek is vannak határai. Ami a Kritikus Tömegen 2,0 pontszám alatt van, oda azért már nem süllyedek le, inkább megköszönöm azoknak, akik idegsejt-állományuk épségét kockáztatva megtették ezt, és pontozták itt a filmet, így nekem már nem kell agyérgörcsöt kapnom, még tudományos jelleggel sem. Szóval, kösz srácok, mind az 55-ötöknek!

Tényleg "jobb" az Ébredő erőnél, de a hasonlítás kicsit almát a körtéhez, mert ez a szifi műfajon belül egy háborús akciófilm, míg az Ébredő inkább egy kaland-dráma. Utóbbiban több a személyes, így a hibázás lehetősége is nagyobb, legalábbis az ilyenre érzékenyebben reagálunk - vö. Adam Driver picsogásai, őrjöngései, csak hogy a prequel kínos jeleneteit ne említsem. Egy jó háborús filmhez ellenben "csak" egy sodró sztori kell, meg egy grandiózusan látványos kivitelezés, és ha éppen egy divatos témát/franchise-t dolgoz fel, már kész is a siker, mint esetünkben.