o0o

Regisztráció: 2009. augusztus 6. (8 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

4 2018-03-02 4,1
La fille inconnue
Az ismeretlen lány
3 2018-02-10 3,5

Basszus, de imádtam volna ezt a filmet úgy ahogy van, a helyszínnel, szereplőkkel együtt, ha sikerült volna valami fajsúlyosabb sztorit keríteni alá! Értem én hogy lazaság meg minden, de az hogy az egész cselekmény egy szaros albínó kiskutya körül forogjon, az még lazaságból is sok egy kicsit...

Azért még ennek a filmnek is van tanulsága: ami a nőknél a mell, az a férfiaknál a fanszőr. Bizony, uraim, a hölgyeknek is joga van a szoftpornós szórakozáshoz: több farokszőrzetet a mozikba!

Itt a leírásban "fiúk" helyett "fiuk" a helyes, mert a szülők egy szem gyerekéről van szó.

2018-05-17 23:31:40 Sznezsnaja koroleva (2012) / Hókirálynő o0o (2) #3

Jégvarázs-fanként kötelességemnek érzem, hogy tiltakozzam e becsmérlő szavak ellen! Nálam azóta se volt ennél jobb Disney-mese, vagy túl okos, vagy túl bugyuta rajzfilmeket csinálnak, de a Frozenben nagyon eltalálták ezt a kényes egyensúlyt, és kisebb (valóban zavaró!) hibái ellenére koncepcionálisan is briliáns alkotás, bár ez itt OFF, be is fejezem gyorsan a kényszerű méltatást...

Viszont erre az orosz "előzményfilmre" nem is emlékszem, hogy valaha láttam volna. De magamnak elhiszem, hogy így volt:)

előzmény: Ivan/ (#2)

ehhez a filmhez KT-stílusú (egyetlen, de kellőképpen bővített mondat :o) tartalomismertető:

Amikor az 1920-as évek New Yorkjában egy burjánzó, kaotikus, 1000 oldalas kézirat landol Max Perkins asztalán egy Thomas Wolfe nevű ismeretlen írótól, az irodalmi szerkesztő meg van róla győződve, hogy egy irodalmi zsenit fedezett fel.

(forrás: egy letöltőoldal)

Itt a filmleírás 2x megismételve ugyanaz, csak átfogalmazva. (tehát a 2 bekezdésből az egyik felesleges)

ennek a hivatalos magyar címe: Bérgyilkos Mary

2018-04-28 23:33:08 Proud Mary (2018) / Bérgyilkos Mary o0o (2) #1

Ááááá már örültem hogy ez lesz az első amerikai popfilm a KT-n amit én pontozok ELSŐKÉNT, de látom közben beelőztek, be kell érnem az ezüsttel :P "tökös csaj halomra gyilkolja a gonosz hapsikat" típusú zsáner, abszolúte semmi meglepő fordulattal, de azért nem ZS-kategória, ebben egyetértek a tisztelt Elsőként Pontozóval. Közepesen gyenge John Wick utánérzet, ennél sokkal gyengébb címszereplővel.

Egyébként a film "hivatalos" magyar címe: Bérgyilkos Mary

2018-04-27 22:23:11 Playing God (1997) / Istent játszva o0o (4) #3

Köszönöm a nosztalgia-mentes "kontroll-csoportból" érkező észrevételeket :) Szégyen ide, szégyen oda, nálam ez a film benne van a párévente újranézős csomagban mint kora kamaszkori meghatározó darab, de akkor ezentúl társaságban nem fogok vele dicsekedni, az biztos :P

2018-04-23 22:33:20 A Viszkis (2017) / The Whiskey Bandit o0o (4) #32

Egyetértek a méltatókkal, viszont az Ambrus szökése -- ugye ez senkinek nem spoiler?? -- után történteket, végleges börtönbe kerülését, a történet addigi részletezettségéhez képest nálam fájóan gyorsan csapták össze a film legvégén (korabeli felvételekből(?) összevágva). Ez csak nálam okozott hiányérzetet? ez valami művészi húzás volt, amit értenem kéne?