o0o

Regisztráció: 2009. augusztus 6. (9 év, 1 hónap)

Nem: nem publikus

Wind River
Wind River - Gyilkos nyomon
4 2018-03-02 4,1

2018-09-07 23:07:38 Marnie (1964) o0o (5) #85

Szeretem ezeket a hatvanas évekbeli, alaposan kivilágított, szép színes tárgyakkal, jelmezekkel telerakott, szép színészekkel játszott, a hitchcocki feszültséggel együtt is nyugisan csordogáló korabeli amcsi filmeket. Egyszerre megnyugtatnak és lenyűgöznek. (Gondolom a kezdetleges kameratechnika miatt kellett ezekben a filmekben mindent kivilágítani és élénk színeket használni, rosszul tévedek?)

A "távesküvő" olyan esküvőt jelent szerintem nyelvtanilag, ahol a vőlegény és a menyasszony földrajzilag távol egymástól mondják ki a "boldogító igent", már ha létezne egyáltalán ilyen intézmény.
Itt a trailerből mintha úgy látnám, hogy nem erről van szó, meg miért is lenne "távesküvő" egy ilyen jellegű filmben, ahol az a humorforrás, hogy minél több különböző embert kell összeereszteni?

E két film ugyanaz:

Basszus, de imádtam volna ezt a filmet úgy ahogy van, a helyszínnel, szereplőkkel együtt, ha sikerült volna valami fajsúlyosabb sztorit keríteni alá! Értem én hogy lazaság meg minden, de az hogy az egész cselekmény egy szaros albínó kiskutya körül forogjon, az még lazaságból is sok egy kicsit...

Azért még ennek a filmnek is van tanulsága: ami a nőknél a mell, az a férfiaknál a fanszőr. Bizony, uraim, a hölgyeknek is joga van a szoftpornós szórakozáshoz: több farokszőrzetet a mozikba!

Itt a leírásban "fiúk" helyett "fiuk" a helyes, mert a szülők egy szem gyerekéről van szó.

2018-05-17 23:31:40 Sznezsnaja koroleva (2012) / Hókirálynő o0o (2) #3

Jégvarázs-fanként kötelességemnek érzem, hogy tiltakozzam e becsmérlő szavak ellen! Nálam azóta se volt ennél jobb Disney-mese, vagy túl okos, vagy túl bugyuta rajzfilmeket csinálnak, de a Frozenben nagyon eltalálták ezt a kényes egyensúlyt, és kisebb (valóban zavaró!) hibái ellenére koncepcionálisan is briliáns alkotás, bár ez itt OFF, be is fejezem gyorsan a kényszerű méltatást...

Viszont erre az orosz "előzményfilmre" nem is emlékszem, hogy valaha láttam volna. De magamnak elhiszem, hogy így volt:)

előzmény: Ivan/ (#2)

ehhez a filmhez KT-stílusú (egyetlen, de kellőképpen bővített mondat :o) tartalomismertető:

Amikor az 1920-as évek New Yorkjában egy burjánzó, kaotikus, 1000 oldalas kézirat landol Max Perkins asztalán egy Thomas Wolfe nevű ismeretlen írótól, az irodalmi szerkesztő meg van róla győződve, hogy egy irodalmi zsenit fedezett fel.

(forrás: egy letöltőoldal)

Itt a filmleírás 2x megismételve ugyanaz, csak átfogalmazva. (tehát a 2 bekezdésből az egyik felesleges)

ennek a hivatalos magyar címe: Bérgyilkos Mary