o0o

Regisztráció: 2009. augusztus 6. (10 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

2 2018-04-28 2,1
A Viszkis
The Whiskey Bandit
4 2018-04-23 3,7

Itt a legutolsó képkocka bár megnyerő, a bérgyilkos a szomszédom _1_-ből való. Mivel ott már van egy erősen ilyen tematikájú fotó, én azt mondom, ez kuka.

2019-10-25 00:34:21 The Lion King (2019) / Az oroszlánkirály o0o (1) #9

OFF

Az hogy lehetséges, hogy a régi Oroszlánkirály nincs benne a KT Top250-ben, miközben lökedék japán animációk sora figyel ugyanitt? A Lion King számomra egyértelműen a legjobb rajzolt Walt Disney, de simán lehet, hogy a valaha készült legjobb hagyományos rajzfilm (tehát nem computeres animáció). Minden képkockája tökéletes – ha belegondolunk, egy rajzfilmnek pont az a lényege, hogy a készítőknek megvan rá a lehetősége, hogy tökéleteset alkossanak. Nem kell a színészek, jelmez- és díszlettervezők stb. emberi esetlegességével bajlódniuk (nem is beszélve a fizikai törvényekről); minden tökéletesen, makulátlanul megvalósítható úgy, ahogy azt a képzelet diktálja. Az Oroszlánkirály az egyetlen létező rajzfilm szerintem, ahol ezt sikerült is megvalósítani. A rajzfilm mint műfaj abszolút csúcsa az 1994-es The Lion King!

Ehhez képest, itt van ez a top250 lista, az Oroszlánkirály meg sehol... Talán több teteje lenne a történetnek, ha a felkerülési minimum nézettség legalább 400-ra emelkedne, elvégre felteszem az elmúlt években növekedett a T. közösség létszáma is.

Bocs az offért, de mindezek a dolgok e film kapcsán jutottak eszembe, így ide írtam. Szép napot!

ON

Itt elölről és hátulról a 3. kép ugyanaz :)

2018-12-29 20:19:52 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom o0o (?) #60

Affene, valahol a film kétharmada tájékán azt hittem pár percig, hogy az lesz a nagy csavar a sztoriban, hogy az egész sci-fi szálat csak megrendezték egy elmegyógyintézetben a beteg számára terápiás célból, valahogy úgy, mint a Viharszigetben... ecsém, ez mekkora fricska lett volna nekünk sci-fi rajongóknak, de kár hogy nem ez lett belőle! nem tudja valaki, nem készítettek már valamikor egy ilyen filmet? de megnézném... (bocs a kicsit-OFF-ért!)

2018-12-21 23:56:18 The Day After Tomorrow (2004) / Holnapután o0o (3) #20

Nem is tudtam, hogy a Jégvarázsnak volt előzményfilmje... még az effekteket sem kellett kitalálni!

Tekeréssel se bírtam menekülni az úgy félpercente bekövetkező, roppant kínos jelenetek, mozzanatok, gesztusok elől. Áldás volt, hogy végül elaludtam rajta.

Bár kétségtelen, hogy mai szemmel nézve ennek a sorozatnak van egy nem kicsi bumfordi bája, és néha a tudalékoskodó stílusa is irritáló tud lenni, nem is beszélve a korabeli, kevésbé fejlett jogfelfogásról (lásd még: a betanított kutyáimmal szabadon gyilkolászhatok, ahan), de ezúttal védelmére kell kelnem a jó öreg ballonkabátosnak!

Rémlett hogy volt itt még valami, hát most odatekertem gyorsan, és lőn télleg: a film végén konkrétan a gyilkos fegyver, pontosabban annak egy bizonyító erejű alkatrésze kerül elő, amiről bizonyíthatóan a tudta a tettes, hogy hová lett elrejtve. Milyen bizonyíték kell még ide, bíró úr?...

Leírásában:
"maximalista melynek"
helyett
"maximalista, aminek"
a helyes.

Kétszer szerepel a felsorolásban 1 színész. (ezt hogy bírja el az adatbázis? :)

2018-10-13 17:06:43 The Mist (2007) / A köd o0o (2) #96

Csodálkozom a film végének itteni értékelésén, én pont fordítva voltam vele. A cselekmény egész jól elszórakoztatott, de a vége szerintem rettenetesen irreális, immorális és fölöslegesen hatásvadász. Mindenki számára a saját és gyermekei élete a legfontosabb, pláne egy konszolidált családapának! Több mérföldet kocsikáznak a bizonyítottan veszèlyes helyszíntől, és igaz ott is köd van, de meg se győződik róla hogy tényleg vannak-e még szörnyek, rögtön agyonlövi a saját gyerekét??? Értem én hogy "ez csak egy film", de a minimális emberi logikának azért itt is érvényesülnie kéne:DDD