o0o

Regisztráció: 2009. augusztus 6. (8 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus

Columbo: Étude in Black
Columbo: Fekete etűd
5 2018-01-16 4,0

2018-04-23 22:33:20 A Viszkis (2017) / The Whiskey Bandit o0o (4) #32

Egyetértek a méltatókkal, viszont az Ambrus szökése -- ugye ez senkinek nem spoiler?? -- után történteket, végleges börtönbe kerülését, a történet addigi részletezettségéhez képest nálam fájóan gyorsan csapták össze a film legvégén (korabeli felvételekből(?) összevágva). Ez csak nálam okozott hiányérzetet? ez valami művészi húzás volt, amit értenem kéne?

2018-04-23 22:12:32 Playing God (1997) / Istent játszva o0o (4) #1

Öööö ez hogyhogy csak 2,7-en áll itt? ennyire erős lenne nálam a nosztalgiafaktor? meglehet, de akkor is... Gage felügyelő(?) beszólogatásain húsz év elteltével is hangosan röhögök, meg a többi szereplő cinizmusa is lehengerlő, és a sztori is eredeti (nem egy világmegmentős akciófilm, mégis elég szórakoztató). Jó-jó, összességében egy kicsit sznob film, de minden másban nagyon ott van... de most tényleg, mitől van ez itt pontszámilag ennyire a béka segge alatt? (olyan 3,2-3,4-et érdemelne szerintem)

Számomra ezzel ért véget a sok évtizedes SW-saga. Pontosabban, mivel ennél, a Jediknél már nem volt "Star Wars-érzésem", inkább az Ébredő erővel. Biztos jól ki vannak fundálva, és bizonyára logikusak is a szereplők pszichológiai kacskaringói (ha venném hozzá a fáradságot, biztos megérteném), de ez már nem a klasszikus SW-módi. Utóbbiban, mint tudjuk, ha van is egy-két nagy "átigazolás" – remélem, ez ma már nem számít spoilernek... –, sokkal letisztultabbak (igen: egyszerűbbek) és nyomon követhetőbbek a belső motivációk, de úgy, hogy az (legalábbis a nagy többség számára) még nem csap át dedóba; többek között ez az, ami miatt a Star Wars annó nemzedékeket és nagy társadalmi csoportokat tudott egyesíteni.

Visszatérve a Jedikre, a legutolsó csavar azonban nekem is tetszett, ezt el kell ismernem, bár azt is kicsit elrontották, legalábbis nálam. Nagyon ritkán szoktam kitalálni, hogy mi fog történni egy filmben, általában nem is agyalok közben ilyesmin, inkább igyekszem belefeledkezni, de amikor Luke-ot ágyútűz alá vették, abban a pillanatban konkrétan tudtam, hogy valójában nincs is ott... Ezzel együtt is, az a finálé valóban egy zseniális jelenetsor volt!

Hát, egy "érdekes" világképbe és valóságértelmezésebe engedett betekinteni ez a film, az biztos (a #41-es tökéletesen összefoglalta a probléma velejét). Mélységesen föl lehet rajta háborodni, vagy elalélni az ájulásig, attól függően. Az ilyet hívják megosztó filmnek?

2018-03-25 19:17:57 Budapest Noir (2017) o0o (4) #19

Gondolom, annál az 5000 filmnél, amiket eddig értékeltél (minden tiszteletem amúgy!), mindegyik esetben ugyanilyen gondosan számba vetted és mérlegelted a költség-megtérülés mutatókat mint fajsúlyos filmesztétikai szempontot...

2018-03-25 17:08:02 Budapest Noir (2017) o0o (4) #17

Az elmúlt 20 év magyar filmjének teljesítménye után nem igazán értem, hogy miért kell ezt most ennyire szanaszét fikázni... Igen, mozifilmnek kevés (de a kb. tíz évvel ezelőtti magyar mozis mezőnyt még így is kenterbe verné), tévéfilmenk viszont több mint jó! Általában, amit "történelemként" ismerünk, az szinte mindig az elitek, királyok, vezető politikusok, az ő döntéseik, háborúik stb. történeteként jelenik meg. A Noir nagy erénye, átélhető módon mutatja be, milyen volt a hétköznapi élet (egy bizonyos szeglete) a 30-as évek Budapestjén – ami azzal együtt is nagyszerű és fontos dolog, hogy teljesen fiktív a történet.

2018-03-22 00:37:51 Jumanji (1995) o0o (3) #14

Jópofa dolog több mint 20 év kihagyás után újranézni egy filmet... Erre pl. úgy emlékeztem megboldogult gyerekkoromból, hogy arról szól, hogy 4 kiskamaszt a film legelején beszippantja a társasjáték, és egy szűz őserdőben találják magukat, amiből csak a film végére verekedik vissza magukat a civilizációba.
a gyenge CGI miatt nem adtam volna rá már mai fejjel 3-ast, de az utolsó csavar a filmben, na az most, a kétezertízes években is elég erős volt... akaratunkon kívül visszakerülni a kisgyerekkorba, és arra kárhozni, hogy ugyanazt az életet még egyszer végigéljük?! Brrrr! ennél kevés hátborzongatóbb dolog van! Én beleőrülnék, az biztos...
Apropó azzal kapcsolatban, amit a hsz elején írtam. Ugye az nem spoiler, ha kamu spoilert írok? Spoiler megírni, hogy miről NEM fog szólni egy film? micsoda dilemma, hogy fogok így elaludni...

Azt én érteni vélem, hogy szociodráma, meg hogy jéééé, Belgiumban is vannak perifériára szorult,
nyomorult emberek, meg akik segíteni próbálnak nekik (bizarr, de csodálatraméltó dolog), de a nagy rejtély megfejtése számomra annyira lapos volt, hogy csak néztem kukán a végén, hogy minek kellett erre ráhúzni egy egészestés filmet. Hiába, filmet készíteni, forgatókönyvet írni csak Amerikában tudnak, máshol nem!

Innen a 4. kép mehet át a Pitch perfect 2.-be.

2018-02-01 02:20:30 The Accountant (2016) / A könyvelő o0o (2) #19

Nekem is csak az jutott erről eszembe, amit többen írtak már lejjebb: egy egész pofás, A szállító vagy Elrabolva-szerű akciófilm lehetett volna ebből, ha nem akartak volna mindenképpen több "tanulságot" belegyömöszölni az egyszer-volt-hol-nem-volt-volt-egyszer-egy-faék típusú sztoriba. (Pl. ha múltidézős részek nem jutottak volna túl a vágószobán, nálam egy kerek osztályzattal feljebb állna az egész film. Jónéhány párbeszéd is "mélyebb" akar lenni, mint aminek helye lenne egy ilyen akciófilmben.) Ja és sajnos Kendrick előadóművésznő sem hozza itt már olyan könnyedén a kezdő, de feltörekvő értelmiségi kiscsajszi szerepét, mint az Egek urában vagy a Fifit-fiftiben. Hiába, minden romlik, egyre csak romlik.