o0o

Regisztráció: 2009. augusztus 6. (7 év, 5 hónap)

Nem: nem publikus

Sráckor
3 2015-04-18 4,0

2017-01-14 22:51:28 [Filmet keresek] o0o #2098

OFF
@Ugor @necksprain Köszönöm szépen, utánanézek ezeknek! Lehet át kéne terelni kicsit a gyereket úgy általában a western irányába, ott nagyobb lenne a választék... :P
ON

2017-01-14 14:41:48 [Filmet keresek] o0o #2092

Sziasztok! 10 évan aluli gyereknek "indiános" filmeket tudnátok ajánlani? Eddig az Utolsó mohikán és a Farkasokkal táncolót találtam, tufa vagyok a témában, kölyökként akciófilmeket és sci-fiket zabáltam inkább...

2016-12-31 15:26:09 Level Up (2016) / Egy szinttel feljebb o0o (2) #1

Gondoltam, megnézem, mit tudnak az angolok... Végig valami Játsz/Ma-szerű fordulatot vártam a végére, de nem, ez pont akkora bénaság lett, mint amilyennek menet közben látszott.
Már az alaphelyzet el lett rontva szerintem. Persze más átélni ezt, és más a fotelből okoskodni, de akkor is: ha valakinek elrabolják a legközelebbi hozzátartozóját, bármennyire is ki van bukva ettől az illető, azért csak eljut a tudatához valahogy, hogy legalább nem ártana meggyőződni róla, hogy az a valaki tényleg el van-e rabolva... főleg úgy, hogy közben sms-eznek, telefonálgatnak a megzsaroltnak, hogyhogy egyszer sem jut ez eszébe kérni, hogy hadd beszéljen legalább a nőjével? Hogy egy-egy ember lehet ennyire fejreesett, azt elhiszem, de hogy több tucatnyival(?) űzzék ezt a játékot, akik ráadásul egymással is érintkeznek, és senkinek ne tűnjön fel a csalás, az azért elég röhejes feltételezés.
De azért viccnek jó volt, és hogy ennyi pénzt öltek egy akkora hülyeségbe, ezt igenis respektálom egy kettessel!

Itt is újranézés, hasonló indokkal. Egyszer arról is kéne egy epizód-közi különmozi, hogy hogy sikerült Obi Vannak a nyílt szívű, bátor és szupertehetséges srác Anakinból ezt a már-már a gyöngeelméjűségig pszicho-, szocio- és még ki tudja milyen-pata Christensen-féle kamaszfigurát "kinevelnie". Nem csak hogy valami messzi, peremvidéken túli, tökéletesen destruktív és amorális közeget választhatott a tanítása helyszínéül, de még ráadásul mindent el is ronthatott a nevelőmunkája során, amit csak el lehetett rontani. (A tapasztaltabb Yodára kellett volna bízni a srácot, szebb véget ért volna a történet.) Basszus most jöttem rá, hogy valójában Obi Van a széria legnegatívabb figurája, ő csinált egy eredetileg makulátlan alapanyagból Darth Vadert!

2016-12-02 23:41:44 The Boy (2016) / A fiú o0o (3) #8

Az első hozzászóló megírta, amit akartam: szóval ritkán, de megesik, hogy egy filmet egy nagyságrenddel jobbnak tartok, mint a KT közönsége, és ez is épp ilyen! Egy okos horror, ami nem értelmetlen erősszakkal, sok vérrel és szanaszét röpködő belsőségekkel ijesztget, hanem egyszerűen, egy ide-oda helyezgetett babával. Egyszerű, de brilliáns!

Na jó, megadom az 5-öst - azért, mert én egyszerűen nem értem ezt a filmet. Nem értem, hogy lehet, hogy úgy 3-5 percenként szaladunk bele egy-egy fölöttébb kínos mondatba / gesztusba / félre-szinkronizálásba / logikai bukfencbe, mégis bőven vállalható, szerethető a film?! A SW-fíling teszi? A cuki karakterek, vagy a remekül megrajzolt helyszínek? A sztori? - mert lehet ugyan kritizálni, de itt legalább van valami történet, vagy arra kisérlet, szemben ugye egy halom más popcornmozis kolléga munkásságával... Szóval, mitől olyan jó ez a film, miközben ezer sebből vérzik?!

PS. Akkor most ez az új trilógia abból fog állni, hogy a klasszikus főszereplő trióból filmenként egyet-egyet kinyírnak?

Elkövettem azt a szarvashibát, hogy a film megnézése előtt nem sokkal, mintegy bemelegítésképpen, megnéztem még egyszer az Új reményt is. Na most ugye ne csodálkozzak, hogy szíven ütött a két film kontrasztja – komolyságban!

Megtörténhetett volna az eredeti trilógiában, hogy a film elején – remélem ez még nem számít spoilernek! – az egyik szereplő a főgonosz maszkján gúnyolódik, ráadásul szemtől szembe vele? Lehetett volna Darth Vader az aki, ha mondjuk körülötte mindenki csak vödörfejűnek becézi?! Nem, ilyesmi még az elátkozott prequel trilógiában sem fordult elő!

Utóbbiban, minden hülyesége ellenére, legalább megmaradt a Star Warsnak az a tisztelettudó és tiszteletet parancsoló alaphangja, ami ezt az egész "mesét" komolyan vehetővé tette annak idején – igen, még a bugyuta Jarjarral, meg a többi hülyeséggel együtt is! Fúúú, nem gondoltam volna, hogy egyszer még én fogom védeni és értékelni az egyébként általam is utált Árnyak-Klónok-Sithek filmeket! (Természetesen nem csak Poe filmeleji gesztusa, hanem csomó más zavaró apróság, pl. Finn és Rey gyerekességei, Kylo nyegle gesztusai, a régi szereplők ernyedtsége stb. is mondatják velem mindezt.)

Persze lehet, hogy túlzóak voltak az elvárásaim, éppen ezért még nem is merem pontozni a filmet, várok, hogy kicsit leülepedjenek a dolgok. Aztán majd megpróbálom még egyszer megnézni 21. század eleji, posztmodern szemmel, hátha úgy jobban csúszik...

PS. érdekes, én pl. azt, hogy Rey végül beült Han Solo helyére, Star Wars-rajongóként is kifejezetten jópofa és dögös fordulatnak találtam, annak ellenére, hogy a Daisy Ridley által játszott karakter így elsőre nem győzött meg teljesen. És hogy ismétlés volt az egész? Hát, a Jedi visszatér is ismétlés volt anno, és kit zavart?

2016-02-21 11:27:52 The Intern (2015) / A kezdő o0o (2) #31

Jaj. Csak de Niro de Niróskodása, Hathaway sminkje, meg a fasza irodaberendezés miatt nem kapott ez a film 1-est tőlem. De Niro karaktere, aki 40+ évig dolgozott ugyanabban a telefonkönyvgyárban, és 40+ évig élt békességben a pedagógus feleségével, mégis honnan szerezte magának azt az élettapasztalatot és bölcsességet, hogy két szóval sínre tegye egy számára tökéletesen ismeretlen és bonyolult világban mozgó, tökéletesen ismeretlen és bonyolult élethelyzetű, posztmodern és szupersikeres üzletasszony félrecsúszott életét? Sima karakterkomédiát kellett volna csinálni, ami a szokásos hepiednre fut ki, drámázás nélkül, sokkal jobb lett volna úgy a film.

2016-01-18 11:43:13 Knock Knock (2015) / Kopp-kopp o0o (1) #18

Na jó, elismerem, tényleg lehetséges, hogy egy filmen belül nagy színvonal-ingadozás legyen. Itt van például ez. A szöszi bimbója 5-ös, a film többi része 1-es. Ez 1,04-es átlag, tehát 1-es.
VISZONT!
Ha a végén Keanu fejét
széttrancsírozták volna egy fűnyíróval
esküszöm megadtam volna rá a kettest! Ekkora magas labdát kihagyni...

2016-01-05 21:49:16 Argo 2. (2015) o0o (1) #13

@ Leo_Stotch (?)
@Xuja (?)
Szerintem olyan nincs, hogy egy filmben "vannak jó részek". Egy filmnek egészében kell jónak lennie! Ha olyan kirívóan gagyi "alkotásról" van szó, mint pl. ez, az igenis látszik már legkésőbb, na jó megengedem, az 5-6. perc környékén, de addigra már tényleg!
Ha egy rendező nem látja, hogy filmjének első percei milyen kínosan ízléstelenek és aránytalanok minden szempontból, kizárt, hogy később "feljavuljon". Ez nem előítéletesség, hanem ténymegállapítás. Egy sánta példával élve: ha valaki arab tolmácsnak jelentekzik, de az állásinterjún kiderül róla, hogy egy kukkot sem tud arabusul, annak kínlódását fölösleges két órán át hallgatni. Nem tud, és kész.