o0o

Regisztráció: 2009. augusztus 6. (14 év, 7 hónap)

Saul fia

2 2018-06-09 2,5
Fifty Shades Freed
A szabadság ötven árnyalata
1 2018-06-01 1,8

nem tudom lehet-e ezt javítani, de felteszem itt elsőre is testrészekről van szó https://kritikustomeg.org/film/1829/first-blood-rambo-elso-ver-1982/idezetek/
"kinyitja a dobozt, és a tesztrészei beteritenek mindent. A kurva testrészei... A testrészei engem is beteritettek"
Ha már amúgy is belejavítasz, akkor a beterít is lehet mindkétszer hosszú í, de nem akarok nyelvtannáculni ám!

nem tudom ide való-e, de ennél az utolsó két kép ismétlés: https://kritikustomeg.org/film/3133/jersey-girl-apja-lanya-2004/kepek

Újranézve is: méltatlanul alulértékelt film, titkos gyöngyszem! Sajnos valóban van jónéhány kínos mozzanat benne, ami lehúzza az egészet (úgy látom én se mertem anno 3-asnál jobbat adni rá), de a történet az igenis nagyon eredeti és hatásos! Gondoljunk bele: hány olyan mainstream tömegfilm készülhetne manapság Hollywoodban, aminek a pozitív főszereplője egy pedofil katolikus pap, a negatív meg egy meleg férfi pár?... Scully vívódásai a beteg kisgyerekkel az őt körülvevő ellentmondásos közegek mentén, szintén nagyon szép a filmben.

2020-02-02 18:59:11 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] o0o #24856

Meglep ez a csekély 3,8 pont. Annyi rengetegsok alkotás van a filmtörténetben, ami teljes játékidőben és ilyen igényesen mutatja be egy náci halálgyár legalsó szintjét? Vagy már az újsütetű progresszív antiszemitizmus megnyilvánulása ez a pontszám?

Áthelyezve a(z) Saul fia topikból.

Ha spolier az, ami egy film első kb. 10 perce után derül ki/jelenik meg, akkor az előttem szóló 2. mondata mitől nem spoiler?

Itt a legutolsó képkocka bár megnyerő, a bérgyilkos a szomszédom _1_-ből való. Mivel ott már van egy erősen ilyen tematikájú fotó, én azt mondom, ez kuka.

2019-10-25 00:34:21 The Lion King (2019) / Az oroszlánkirály o0o (1) #9

OFF

Az hogy lehetséges, hogy a régi Oroszlánkirály nincs benne a KT Top250-ben, miközben lökedék japán animációk sora figyel ugyanitt? A Lion King számomra egyértelműen a legjobb rajzolt Walt Disney, de simán lehet, hogy a valaha készült legjobb hagyományos rajzfilm (tehát nem computeres animáció). Minden képkockája tökéletes – ha belegondolunk, egy rajzfilmnek pont az a lényege, hogy a készítőknek megvan rá a lehetősége, hogy tökéleteset alkossanak. Nem kell a színészek, jelmez- és díszlettervezők stb. emberi esetlegességével bajlódniuk (nem is beszélve a fizikai törvényekről); minden tökéletesen, makulátlanul megvalósítható úgy, ahogy azt a képzelet diktálja. Az Oroszlánkirály az egyetlen létező rajzfilm szerintem, ahol ezt sikerült is megvalósítani. A rajzfilm mint műfaj abszolút csúcsa az 1994-es The Lion King!

Ehhez képest, itt van ez a top250 lista, az Oroszlánkirály meg sehol... Talán több teteje lenne a történetnek, ha a felkerülési minimum nézettség legalább 400-ra emelkedne, elvégre felteszem az elmúlt években növekedett a T. közösség létszáma is.

Bocs az offért, de mindezek a dolgok e film kapcsán jutottak eszembe, így ide írtam. Szép napot!

ON

Itt elölről és hátulról a 3. kép ugyanaz :)

2018-12-29 20:19:52 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom o0o (?) #60

Affene, valahol a film kétharmada tájékán azt hittem pár percig, hogy az lesz a nagy csavar a sztoriban, hogy az egész sci-fi szálat csak megrendezték egy elmegyógyintézetben a beteg számára terápiás célból, valahogy úgy, mint a Viharszigetben... ecsém, ez mekkora fricska lett volna nekünk sci-fi rajongóknak, de kár hogy nem ez lett belőle! nem tudja valaki, nem készítettek már valamikor egy ilyen filmet? de megnézném... (bocs a kicsit-OFF-ért!)

2018-12-21 23:56:18 The Day After Tomorrow (2004) / Holnapután o0o (3) #20

Nem is tudtam, hogy a Jégvarázsnak volt előzményfilmje... még az effekteket sem kellett kitalálni!