o0o

Regisztráció: 2009. augusztus 6. (9 év, 5 hónap)

Nem: nem publikus

Playing God
Istent játszva
4 2018-04-23 2,7

2018-12-29 20:19:52 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom o0o (?) #60

Affene, valahol a film kétharmada tájékán azt hittem pár percig, hogy az lesz a nagy csavar a sztoriban, hogy az egész sci-fi szálat csak megrendezték egy elmegyógyintézetben a beteg számára terápiás célból, valahogy úgy, mint a Viharszigetben... ecsém, ez mekkora fricska lett volna nekünk sci-fi rajongóknak, de kár hogy nem ez lett belőle! nem tudja valaki, nem készítettek már valamikor egy ilyen filmet? de megnézném... (bocs a kicsit-OFF-ért!)

2018-12-21 23:56:18 The Day After Tomorrow (2004) / Holnapután o0o (3) #20

Nem is tudtam, hogy a Jégvarázsnak volt előzményfilmje... még az effekteket sem kellett kitalálni!

Tekeréssel se bírtam menekülni az úgy félpercente bekövetkező, roppant kínos jelenetek, mozzanatok, gesztusok elől. Áldás volt, hogy végül elaludtam rajta.

Bár kétségtelen, hogy mai szemmel nézve ennek a sorozatnak van egy nem kicsi bumfordi bája, és néha a tudalékoskodó stílusa is irritáló tud lenni, nem is beszélve a korabeli, kevésbé fejlett jogfelfogásról (lásd még: a betanított kutyáimmal szabadon gyilkolászhatok, ahan), de ezúttal védelmére kell kelnem a jó öreg ballonkabátosnak!

Rémlett hogy volt itt még valami, hát most odatekertem gyorsan, és lőn télleg: a film végén konkrétan a gyilkos fegyver, pontosabban annak egy bizonyító erejű alkatrésze kerül elő, amiről bizonyíthatóan a tudta a tettes, hogy hová lett elrejtve. Milyen bizonyíték kell még ide, bíró úr?...

Leírásában:
"maximalista melynek"
helyett
"maximalista, aminek"
a helyes.

Kétszer szerepel a felsorolásban 1 színész. (ezt hogy bírja el az adatbázis? :)

2018-10-13 17:06:43 The Mist (2007) / A köd o0o (2) #96

Csodálkozom a film végének itteni értékelésén, én pont fordítva voltam vele. A cselekmény egész jól elszórakoztatott, de a vége szerintem rettenetesen irreális, immorális és fölöslegesen hatásvadász. Mindenki számára a saját és gyermekei élete a legfontosabb, pláne egy konszolidált családapának! Több mérföldet kocsikáznak a bizonyítottan veszèlyes helyszíntől, és igaz ott is köd van, de meg se győződik róla hogy tényleg vannak-e még szörnyek, rögtön agyonlövi a saját gyerekét??? Értem én hogy "ez csak egy film", de a minimális emberi logikának azért itt is érvényesülnie kéne:DDD

2018-10-07 17:53:41 Wild Things (1998) / Vad vágyak o0o (2) #4

Szinte betűre pontosan én is csak ennyire emlékeztem a filmből, de annyiban okosabb voltam, hogy beírtam a Filmet keresek fórumba így 4 percen belül "megtaláltam" :)
Kíváncsi vagyok így felnőtt fejjel, hogy a szexjelenetek kevésbé priorizáltak, mint megboldogult kamaszkoromban :P mit fogok szólni ehhez a filmhez... Újranézős.

előzmény: betti (#3)

2018-10-07 17:09:38 [Filmet keresek] o0o #2383

Sziasztok!
Mostanában azzal szórakoztatom magam, hogy megboldogult ifjúkorom "pornófilmjeit" nézem újra és jókat röhögök rajtuk. Vagy épp pozitívat csalódok, mint minap az Elemi ösztön esetében, ahol egy egész pofás kis krimit kaptam az erotikus jelenetek közé!
Ezen felbuzdulva keresem azt a szintén ismertebb "alkotást" ebből a műfajból (90-es években, max. 2000-es elején készülhetett), csak valahogy nem jut eszembe a címe, amelyikben 2 diáklány megvádolja a tanárát szexuális zaklatással, aztán kiderül, hogy ezek hárman valójában készakarva összejárnak, ill. összejátszanak, és végül az egyik csajszi elvitorlázik a naplementébe, ha jól rémlik.
Köszi előre!

2018-09-07 23:07:38 Marnie (1964) o0o (5) #85

Szeretem ezeket a hatvanas évekbeli, alaposan kivilágított, szép színes tárgyakkal, jelmezekkel telerakott, szép színészekkel játszott, a hitchcocki feszültséggel együtt is nyugisan csordogáló korabeli amcsi filmeket. Egyszerre megnyugtatnak és lenyűgöznek. (Gondolom a kezdetleges kameratechnika miatt kellett ezekben a filmekben mindent kivilágítani és élénk színeket használni, rosszul tévedek?)