o0o

Regisztráció: 2009. augusztus 6. (8 év, 6 hónap)

Nem: nem publikus

2 2017-09-05 2,8
Spotlight
Spotlight - Egy nyomozás részletei
4 2017-06-17 4,0

Azt én érteni vélem, hogy szociodráma, meg hogy jéééé, Belgiumban is vannak perifériára szorult,
nyomorult emberek, meg akik segíteni próbálnak nekik (bizarr, de csodálatraméltó dolog), de a nagy rejtély megfejtése számomra annyira lapos volt, hogy csak néztem kukán a végén, hogy minek kellett erre ráhúzni egy egészestés filmet. Hiába, filmet készíteni, forgatókönyvet írni csak Amerikában tudnak, máshol nem!

Innen a 4. kép mehet át a Pitch perfect 2.-be.

2018-02-01 02:20:30 The Accountant (2016) / A könyvelő o0o (2) #19

Nekem is csak az jutott erről eszembe, amit többen írtak már lejjebb: egy egész pofás, A szállító vagy Elrabolva-szerű akciófilm lehetett volna ebből, ha nem akartak volna mindenképpen több "tanulságot" belegyömöszölni az egyszer-volt-hol-nem-volt-volt-egyszer-egy-faék típusú sztoriba. (Pl. ha múltidézős részek nem jutottak volna túl a vágószobán, nálam egy kerek osztályzattal feljebb állna az egész film. Jónéhány párbeszéd is "mélyebb" akar lenni, mint aminek helye lenne egy ilyen akciófilmben.) Ja és sajnos Kendrick előadóművésznő sem hozza itt már olyan könnyedén a kezdő, de feltörekvő értelmiségi kiscsajszi szerepét, mint az Egek urában vagy a Fifit-fiftiben. Hiába, minden romlik, egyre csak romlik.

A 3. és az uccsó kép ismétlődik itt:

2018-01-29 23:04:01 Maria Theresia (2017) / Mária Terézia o0o (4) #4

Ezt hogyhogy ilyen kevesen láttuk? remélem nem az orbánfóbia miatt :o) ahhoz képest, hogy egy nem különösebben filmvászonra kívánkozó történetet dolgoz fel, egész jóvót. Persze van ebben egy nagy adag pozitív csalódás is, legalábbis a kezdeti "filléres káeurópai produkció" elvárásaimhoz képest. Érdekes volt benézni a Habsburg-uralkodás kulisszái mögé – vagy ez csak nekem új, ilyen műveletlen tuskó volnék? Meg a címszereplő hölgy is kitett magáért szerintem, ha nagyon bemesélem magamnak, akkor még a szende hercegnőből a – nagyon durva spoiler, NEHOGY megnézd ha még nem láttad a filmet – keménykezű uralkodóvá válásának folyamatát is belelátom a játékába.

Egyik kedvenc Columbo-epizódom, nagy formátumú, de nem szándékoltan irritáló gyilkossal, remek mellékszereplőkkel, sallangmentes cselekménnyel (nincs második gyilkosság meg egyéb fölösleges bonyodalmak mint néhány más epizódban), és persze a ballonkabátos, amerikai Lúdas Matyi is zseniális, minden rezdülése tökéletes! Számomra ilyen egy "tipikus" Columbo-film! R.I.P. Peter Falk

Nu, minapi újranézés után is ugyanaz: végre egy "újkori" vígjáték, ami nagy vonalakban visszaidézte a kilencvenes évek amerikai filmiparának a... hogy is mondjam, egyszerű nagyszerűségét. Így kell jó filmet csinálni, és ezt a sanyarú jelenkorral ellentétben, a '80-as, '90-es években mindenki nagyon kente-vágta Hollywoodban. Egy eredeti ötletre felépített egyszerű történet, sallangoktól mentes, de grandiózus kivitelezés, és kellemes tempóban csordogáló cselekmény profi szereplőgárdával, ez a recept. Nagyon el lett találva tehát a film koncepcionálisan, amit még az sem tudott elrontani, hogy amúgy a megvalósításba belecsúszott egy csomó irritáló apróság. Ezeket részben a "mai fiataloknak" szánták, a másik része meg onnan ered, hogy azért már mégiscsak messze, nagyon messze vagyunk a csodálatos kilencvenes évektől...

(megjegyzés: A "cikkek (1)" fülön lévő link már nem a film hivatalos oldalára mutat...)

2017-11-12 01:49:15 Pulp Fiction (1994) / Ponyvaregény o0o (3) #202

Hát akkor én is csatlakoznék a Tarantino-szkeptikusok táborához, hogy a kisebbségi vélemények képviseletén keresztül erősítsük a demokráciát. De nem leszek hosszú, megyek aludni. Csak annyi, hogy nekem Tarantino munkássága mindig is olyan volt, hogy az nem szól másról, mint – Tarantinóról. Persze tényleg zseniális ez a fennkölt stílusban, hosszasan tárgyalt profán témák két agyvelő-loccsantás között dolog, de azért nem ártott volna az egészet valahogy összerakni egy értelmes filmmé is. De ettől még a koncepció eredetisége vitathatatlan. Nekem pont az tetszik QT munkásságából, ami, gondolom, a QT-fanoknak nem, a Brigantik, meg Django. Pont azért, mert ezekben, történelmi filmek lévén, szerencsére a háttérbe szorul QT egója, és a történeten van a hangsúly.
De azért még megnézek egy-két QT-filmet a napokban, hogy biztosan jól látom-e dolgokat. Szép estét!

2017-11-05 21:48:04 Aliens (1986) / A bolygó neve: Halál o0o (3) #178

Sose értettem, hogy bír ez itt 4,3-on állni. Nálam az alien-irtásra kivezényelt katonák (vagy mik) a film első harmadában előadott ámerikaias jópofizása mindig hazavágta az egész filmet, no meg az, hogy az "egykor" láthatatlan és elpusztíthatatlan alieneket itt úgy irtják, mint a legyeket, és közben alig-alig fröccsen rájuk a legendás alien-vérből... Ettől még a film többi erényét, a bele vitt hatalmas munkát ('86-ban szépet szólhatott ez a produkció így együtt!), a Ripleyből végre előbújó cuki anyai ösztönöket vagy az Alien-királynő gigantikus nagy picsáját én is értékelem természetesen, azért adok (minapi újranézés után is) egy erős 3-ast rá.