Ubul

Regisztráció: 2009. július 28. (8 év, 9 hónap)

Születési év: 1986

Jumanji: Welcome to the Jungle
Jumanji: Vár a dzsungel
4 2018-03-19 3,4

2018-04-21 17:07:29 [In Memoriam...] Ubul #2308

amit Danesz99, meg hát előfordulhatott azért filmekben a zenéi is :) + van egy pár dokumentumfilmje

előzmény: Havierez (#2306)

2018-04-16 09:00:51 Jungle (2017) / Dzsungel Ubul (2) #12

tegnap estére terveztük be, trailer alapján tetszetős volt, de ami fogadott, arra nem számítottam.
A fényképezés tényleg szép, de mint lentebb írták, ez bármelyik filmre igaz lehetne mostanság + natgeo-s dokufilmekre. Szereplők többsége is tűrhető, bár nem vonultatott fel sokat, szerencsére csak Joel Jackson karaktere volt az, akit a ha**ál f***ba küldtem volna el :D Persze elfogadom, ha ilyen volt alapból az életben is.
A film nagyon lassan építkezik, a szűk két órából kb 1 óra elmegy a beszélgetésekre, sétákra, plusz az önsajnálatra, ripacskodásokra.
A 2. óra már azért tartalmazott némi izgalmat, volt egy-két gusztustalanabb jelenet is jól tálalva, ettől függetlenül nálam már alapból baj volt az időérzékkel. Egy ideig az elején írták, hogy hanyadika van, majd ezt elfelejtették, utána, mikor Radcliffe megszívja a történteket, megint elkezdődik néha-néha az idő ismertetése, hogy mióta van a dzsungelben. Persze ez is csak ilyen 3-4 napos csúsztatásokkal, szóval a közötte lévő idő(k)ről semmit se tudunk meg, pedig szerintem lett volna mit belesűríteni, látni a teljes szellemi és testi leépülését főszereplőnknek.

Korrektnek korrekt film ,de többször biztos nem fogom megnézni. Nagyságrendekkel jobb az Everest, 127 óra (pedig az egyszereplős film ,mégis mekkora feszültségbomba, és volt is kis 127 óra érzet ebben a filmben is, a visszaemlékezéses jelenetek, meg a téveszmékkel kapcsolatos jelenetekkel)

2018-04-12 12:34:24 True Crimes (2016) / Dark Crimes Ubul (?) #1

Elvileg Dark Crimes lesz a címe : https://www.puliwood.hu/trailerek/dark-crimes-trailer-246347.html várós

2018-04-04 07:09:09 Game Night (2018) / Éjszakai játék Ubul (?) #9

nagyon sokan szerették ismerőseim közül, mert hogy "okos" vígjáték, nélkülözve az alpári poénokat. Ha ez így van, én csak örülök, mert ritkaság-számba megy manapság az ilyen.

előzmény: deathcode (#8)

2018-04-03 11:52:17 A Quiet Place (2018) / Hang nélkül Ubul (?) #4

azért a rotten már elég sok :) imdb tényleg kevés, de hát ott az szavaz, aki akar, rotten nálam mostanság korrektebb értékeket dobál.
Várom nagyon

előzmény: BalaKovesi (#3)

kiszámítható, teli klisével, és megmagyarázhatatlan dologgal, még is sikerült szórakoztatnia, a képernyő elé szegeznie. A kinti leírás közelében sincs a film tartalmával, de ahogy láttam, poszterek tömege se ezt a filmet mutatta be. Ez mondjuk elég nagy probléma, hisz teljesen félrevezető,

- nem történt hatalomátvétel, hisz az emberek a szer hatására lettek betegek, amiket a majmok által fejlesztettek ki, és nem a majmok foglalták el a bolygót, csak élnek benne, ahogy mondta Cézár is, békében akarnak élni, csak az emberek nem hagyják
-"A városok elnéptelenedtek, a menekülőkkel nem tudni, mi történt, és a kevés életben maradt ember kis csapatokra szakadva bujkál" erről nincs infó, csak amit az ezredes mond, mutálódott a szer, butulnak az emberek (de arról nincs szó, hogy van olyan, akire nem hat pl.)
-"Caesar, a harcedzett és szuperintelligens csimpánz, aki nagyon sokat szenvedett az emberek rabságában nem tud felejteni és nem akar megbocsátani" ebből a nagyon sokat szenvedett rész megint nem igaz, hisz egy ideig volt csak bezárva az első részben, utána kitudott szökni a társaival együtt. Felejteni lehet nem tud, de megbocsájtóképes volt. Egyes egyedül a fia és a párja miatt lett az, akiről szól ez a mondat, de ez már a 3. részbeli események függvényében történt, nem előzményként.

ha leszámítjuk azokat a blődségeket, amiket ti is írtatok

kikötő + felnyitható kapu, úgy, hogy nincs is hajójuk,
Hiddleston kardozása, hát az eszméletlen gagyi volt

akkor egy korrekt látványfilmet kapunk, és a trailer számomra nem is árult többet. Arra jó volt, hogy szórakoztasson, és kevésbé fogtam a fejem a hülyeségeken.

ha az őszhajszálat nem mutatják, csak mondjuk annyival zárták volna hogy belenéz másodjára is a tükörbe, majd elmosolyodik, lehetett volna így hagyni, így viszont túl szájbarágós és kiszámítható lett sajnos

előzmény: Mizi (#5)

2018-03-04 12:43:48 The Endless (2017) Ubul (?) #1

kíváncsi leszek rá, a Spring nagyon tetszett :)

2018-02-20 08:20:55 The Man from Earth: Holocene (2017) Ubul (?) #6

a legszomorúbb az egészben, hogy ugyanaz a rendező