Ubul

Regisztráció: 2009. július 28. (9 év, 3 hónap)

Születési év: 1986

Daddy's Home
Megjött apuci!
1 2018-10-19 2,8

2018-11-19 07:23:51 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa Ubul (2) #22

jelentem, voltam olyan hülye és megnéztük párommal, nem moziban :D mondjuk ő beszélt rá, mert hű, ez érdekli.

A fekete fickó is csak azért került be, hogy legyen egy sipánkozó, "nagydumás" csávó, aki meghal, mert a néger a horror filmekben mindig meghal...ja nem, itt nem, maradt a szánalmas karaktere a film végéig.

nameg a kutya.

és a kínai dagadt kisgyerek a jégkrémmel a kezében

jaj, fájtak, nagyon. Más kérdés, hogy mit vártam, mert nagyon semmit, és alapból úgy ültem elé, hogy ebből valószínűleg nem sül ki jó, pedig szeretem Statham-et.

Mondjuk a 2-es azért ment, mert amúgy - a CGI-s cápákat leszámítva - szép volt.

Az a baj, hogy nem tudtam eldönteni, most komolyan vegyem, és úgy nézzem, vagy ne vegyem komolyan, és úgy nézzem...mert hogy ők se tudták eldönteni a filmben, az is biztos.

előzmény: VVega (#15)

én is pont arra gondoltam, hogy attól, hogy
nem mutatták, még eltűnhettek ők is

előzmény: Locke(d) (#22)

nem volt rossz, örültem, hogy végre egy olyan főgonosz került a képernyőre, aki
nem is volt az, sőt. Persze lehetett volna a karakter kicsit kiforrottabb, mert megint csak annyit láttunk, hogy van egy illető, akinek tragikus élete volt, de csak annyit akart, hogy meggyógyuljon. Semmi világrengető terv, hatalom szerzés, stb...csak hogy újra normális legyen - ez mondjuk fordítva szokott lenni, az átlag emberek akarnak szuper erőre tenni.

Lehet, hogy elejtették mondatokban, hogy korábban ölt is, de ugye egy a filmből nem jött át, emiatt mondjuk kicsit súlytalan is lett a karaktere, nem feltétlen lehetett teljesen komolyan, súlyként venni, hogy akkor ő most mennyire veszélyes egy ember

Remélhetőleg viszont látjuk még, a színésznőt a Springben szerettem nagyon és még itt is jól néz ki :D

A poénok helyenként ültek, valahogy ezek maradandóbbak voltak számomra, mint a Galaxis Örzőiben. Az nálam már túl infantilis, főleg a 2. részben produkáltak. Itt még épp megfelelő arányban és minőségben jöttek, persze lehetett volna néhányat kihagyni.
pl a volt feleségének új - tudom, előző részben is már ő volt - pasijával az ölelkezései, Scott átalakulása M.Pfeiffer-ré, az már inkább kínos volt.

2018-11-11 20:50:33 [Kritikus kód] Ubul #2048

egy apró kérdés/kérés: nem tudod -e visszatenni azt az opciót, hogy ha pontozáskor a facebook feljön, hogy osszuk meg a "pontozásunkat", akkor a szövegkörnyezetbe is visszakerüljön, hogy pl "Szerintem jó..." vagy "Szerintem nézhetetlen..." . Régen benne volt ,most csak a leírást osztja meg a facebook...gondolom csak az értékelés átadás szövege veszett el, pl. egy facebook változtatás miatt. De sokszor volt hogy használtam, és páran felkapták már nálam a fejüket egy-egy értékelésemre :D

2018-11-11 18:40:39 [Kritikus kód] Ubul #2047

köszönjük a fejlesztéseket :)

előzmény: cucu (#2046)

2018-11-11 12:43:49 [Tévésorozatok] Ubul #3379

két du. alatt végül le is daráltam, és a rákövetkező 5 rész kicsit visszább vett, azért még így is maradandó alkotás, Flanagan egy állat. Viszont érződik az is, hogy eléggé egy kaptafára készülnek nála a horror filmek "elemei"
Oculus, ez, és Gerald's Game-ben is hasonló szellemek/szörnyek, világító szemekkel, stb...

Van pár apró kérdés, főleg az 5. rész durva vége is ide tartozik:

Nell meghalt. Látomások gyötörték, és a ház se engedte. Viszont az utolsó 1 percben látottak durván kihúzták a gyufát. Először csak megborzongatott, de most nem hagy nyugodni, hogy mitől történt időugrás a jelenből a múltba. Tehát, a fiatal Nell miért látta saját magát (tört nyakú nőnek), haladva a jelen felé, egyre többször. Nálam ez kicsit megmagyázatlan maradt, mert ütött a vége így is, hogy kiderült, ő a törött nyakú nő, nem is kicsit lettem libabőrös tőle, de nem hagy nyugodni, hogy mitől "ment" vissza az időben, hogy lássa a fiatal Nell az időset. Mert azt lenyelem, hogy gonosz ház, szellemek, de még időugrás is? Főleg, hogy ezen a jeleneten kívül semmi más nem indokolja, sőt, nem is hozta fel.

A házról se sok szó esik, mitől "gonosz" - ha gonoszként értelmezzük. Utolsó részben van pár elejtett szó, hogy a házban sok gyilkosság történt, és a szellemek ott maradtak. Abigail-re viszont nem gondoltam volna, hogy nem szellem, sok sorozatot/filmet láttam már, de hogy ezt hogy nem láttam előre...így durvábban is hatott a halála. Azt hittem Dudley-ék ??halva?? született csecsemője, bár ebből kifolyólag meg hülyeség, hisz a szellemek nem idősödnek :D.

Ezen kívül érdekes, hogy a házon kívül is voltak látomások a Crain-éknél, míg Dudley-ék is megmondták, hogy éjszaka nem szabad a házban tartózkodni a paranormális viselkedések miatt. Nap közben őket nem érte látomás (elvileg, bár erről mondjuk nem volt szó), vízió, szellemjárás.

Luke a végén beinjekciózta magát (persze csak közvetetten) a rágcsálóméreggel...hogy került oda a tű? :D ne hiszem, hogy azzal szaladgált Luke, még ha a víziója kívánta is a jelenetet.

2018-11-10 00:11:57 [Tévésorozatok] Ubul #3377

hm, nálam pont fordítva volt, faltam a részeket.
Amúgy tényleg nagyon durva horror sorozatot tett le Flanagan. Az első 5 rész egyszerűen EPIC lett.

előzmény: necksprain (#3375)

2018-11-09 23:14:41 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa Ubul (2) #18

szerintem Statham is elég hívószó, még a negatív kritikák ellenére is :D

előzmény: VVega (#15)

2018-11-08 08:59:12 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa Ubul (2) #14

úgy, hogy te is megnézted, csak mások mozikban tették ugyanezt, és jutottak erre a véleményre a vége után :D

előzmény: VVega (#13)

2018-11-06 10:34:36 [Miért nem járok KT-találkozókra?] Ubul #28

" Az aranyerem miatt nem tudok leülni, végig állni meg hülyén néz ki nagyon és kényelmetlen" ebben van igazság :D