Ubul

Regisztráció: 2009. július 28. (11 év, 4 hónap)

Születési év: 1986

3 2020-11-16 3,1
Shadowed

3 2020-11-14 3,0

2020-11-28 20:22:52 [Általános fórum] Ubul #8932

ha már Washington és elmúlt 20 év: Kiképzés, Amerikai Gengszter, Tűzben edzett férfi
nekem főleg ezek, de hát kinek mi :)
de amúgy a listával én se értek egyet

előzmény: von Schatu (#8931)

2020-11-25 08:41:29 Jiu Jitsu (2020) Ubul (1) #9

szerintem jó úton halad a minden idők legpocsékabb K.T. értékelést kapó filmek közé :D

2020-11-25 08:28:34 Possessor (2020) Ubul (3) #3

hát, ez a szadizmusba hajló erőszakos képsorok nálam is ugyanazt a hatást érték el.
jah, és Sean Bean akkor itt is túl élte :D pedig legtöbbször meghal minden filmjében :D
ezen kívül vannak ködös részek, de pl a vége olyan egyértelmű, amilyennek mutatták is
konkrétan kinyírta a családját, a gyerekbe meg Girder szállt bele, hogy végül kihozza a nőt a fickóból.
Ez nem kérdés - olyan értelemben, hogy a látottak tényleg azok, és semmi mögöttes tartalom, egyéb - csak így a végén ekkora fapofával végigülni a kérdéseket. Bár mondták is hogy Voz agyának egy része jelentősen sérült, szóval nem csoda.

Többet vártam, Dió által felsoroltakba tényleg jó lett volna , ha belemennek, viszont így kaptunk egy közel - számomra - átlagos thrillert, némi horroros beütéssel a véresebb jelenetek miatt.

fun: főszereplők listájánál Jennifer Jason Leigh neve hogy lett Gerenda? :D jó, tudom, angolul a Girder, csak nem teljesen értem, hogy sikerült így kikerülnie :D

2020-11-23 21:29:30 I Am Mother (2019) / Én vagyok anya Ubul (4) #4

tegnap a prospect, most ez, és míg itt lassúnak írják, én pont az előző filmet éreztem annak, ezt feszesebbnek, izgalmasabbnak. Igen, a két filmnek max a scifi, meg esetleg a kis költségvetés a közös jellemzője, legalábbis most az ilyen filmeket pótolom.
jól sejtem, hogy akkor Hilary Swank karakterét is a robotok hozták létre/neveltél fel az embrióból? Meg igazából így "Anya" se halt meg, ha ő eliminálta a konténerben

persze a film eléggé in medias res-szel indított, volt kis magyarázat a mit-miértre, de a fenti spoileres résszel együtt is vet fel dolgokat

pl hogy emberek által jöttek létre a robotok, és ők programozták be így őket, vagy ugye a saját tudatra ébredés, meg mi lett végül az emberiséggel, szóval eléggé egy helységre korlátozódott, de nincs ezzel baj, csak így aludva rá egyet már jönnek fel kérdések :D

minimalista zenével jeleskedik amúgy, bejött tőle ez https://www.youtube.com/watch?v=HifCaxz1Dms

2020-11-23 08:34:09 Prospect (2018) / A lelőhely Ubul (4) #11

érdekes volt, számomra néhol kicsit lassú is, de egy gyenge négyest kiérdemel véleményem szerint az alapján, amit összehoztak a kis költségvetésből. Nem éreztem tv-film-szerűségnek se, talán egy-két helyen volt gyengébb az effekt.
A történet pofonegyszerű, sok helyen láthattuk már feldolgozva, viszont

a végén meglepődtem, hogy Pedro Pascal karaktere túlélte. Ritka egy "antihős" szempontjából egy ilyen vég

A westernes részt nem éreztem, segítsetek, hol kellett volna? :D

Zenéi tetszettek, főleg a végén egymás után ezek:

2020-11-21 21:17:04 Freaks (2018) Ubul (4) #6

kifejezetten jó minimál sci-fi, nagyon a részletekbe nem akarok belemenni, mert simán több sebből is vérezhet, de egyszeri élménynek simán elment.
Bejött na, de valószínűleg pár hét és már nem emlékszek rá

2020-11-20 15:53:40 Jiu Jitsu (2020) Ubul (1) #1

Nicolas Cage-t megértem, hogy szarban szerepel, de Frank Grillo-t mi az isten lelte, hogy elvállalta az adott szerepet ebben a förmedvényben? :D

2020-11-18 07:19:44 El hoyo (2019) / A platform Ubul (5) #29

hát, ez eléggé húsbavágó volt. Nem ér ötöst a helyenkénti kidolgozatlansága miatt (lentebbi kommentekben említve, nem akarom ismételni), de az élmény, a helyszín, a karakterek nálam simán felvitte. Jó lett volna a végét kicsit kevésbé kapkodósra csinálni, esetleg kis mélységet adni egy-egy karakternek (előzmények által akár), de az üzenet, a mondanivaló átjött. Nem volt túlságosan megbonyolítva, csűrve-csavarva, amit kellett, kimondtak, többnyire a legtöbb szálat lezártak.

Mondjuk a horror kategóriával nem értek egyet, egy Bones részben durvább dolgok történtek premierplánban este 9-kor a tv-ben nyomva. De ez a legkevesebb :)

persze vannak kérdések, gondolatok is bennem még, ami talán már lentebb is volt megfogalmazva, de hátha:

- mivel ez a rész nem nagyon volt kidolgozva, tehát csak azt tudjuk hogy emberek x időnként változtatják a helyzetüket, de vajon ezt hogy kivitelezhették azok, akik berakták őket a megfelelő emeletre? Ajtó nem volt a falakon, max a platform, ami jött lefele/felfele. Tudom, scifi, fogadjam el, csak gondolkodóba estem :)

- Ha a négernek esetleg sikerült volna felmásznia a 6.-ról, mit ért volna el vele? felengedték volna teljesen, kijutva a helyzetből? Nem érzem, hogy sikerült volna neki, ha a körülmények adottak is lettek volna

- igazából akkor ez egy börtön is volt? mert a legtöbb ember úgy került be, hogy a büntetését töltötte ott, akik beszéltek erről, kivéve a főszereplő és az adminisztrátor, akik önként mentek be. (de pl arról se volt szó, hogy miért mentek be önként, ha jól emlékszem, miért választották ezt)

2020-11-17 14:08:49 Song of the Sea (2014) / A tenger dala Ubul (5) #38

és nemrég meg lettünk ajándékozva egy WolfWalkers-zel is.

előzmény: elzablues (#37)

2020-11-17 11:04:10 The Queen's Gambit (2020) / A vezércsel Ubul (5) #3

sorozatjunkie: 1. kritika és 2. kritika

winnie és human is kiválónak érezte, ők azért mérvadóak mind sorozatban mind filmekben. Persze egyénje válogatja, hogy kinek hogy jönne be. Amúgy ez is inkább csak egy hosszabb film, több részre vágva.

+ érdemes hsz-eket olvasni a site-on, ha nem spoileres, bár nem az :)