Ubul

Regisztráció: 2009. július 28. (12 év, 9 hónap)

Születési év: 1986
Lakhely: Hódmezővásárhely

The Unbearable Weight of Massive Talent
A gigantikus tehetség elviselhetetlen súlya
4 2022-05-15 3,7
5 2022-04-03 4,5
Space Jam: A New Legacy
Space Jam: Új kezdet
1 2022-03-28 1,9
Öt lecke a valóság felszámolásáról

4 2022-03-28 3,8

The Adam Project
Az Adam-projekt
2 2022-03-18 2,9

2022-05-16 08:02:23 Firestarter (2022) / Tűzgyújtó Ubul (?) #4

hejj, de lesújtó kritikák, úgy látszik ez se váltotta meg a világot. És még pozitív is voltam ezzel a mondattal

2022-05-16 07:54:44 Katinka (2022) Ubul (?) #3

akármennyire demagóg duma, de amúgy tök jogosnak érzem a leírtakat én is. Sőt, úgy, hogy eddig semmit se lehetett tudni, legalábbis velem szembe nem jött sokáig, most meg már nézhető
Persze Katinka fanok lehet máshogy gondolják.
Vannak itt ilyenek? :D

előzmény: Dangar (#2)

2022-05-12 09:33:39 [Általános fórum] Ubul #9562

utoljára a A közellenségben láttam...24 éves film, ah, durva, hogy eltelt az idő, meg, hogy már milyen régóta nyugdíjazta magát

előzmény: Joeker81 (#9561)

2022-05-11 13:41:32 Dorian (2003) Ubul (?) #2

kellene? :D
amúgy azért több film van itt fent, ami 0 szavazattal van, nem kirívó

előzmény: Gruden Gergo (#1)

2022-05-10 11:45:19 [Tévésorozatok] Ubul #4078

ha már Aaron Paul, nekem az évek múlásával nagyon az van meg, hogy ő igazából egy közepes színész, a BB szerepét viszont rá írták. Nem igazán tudnék más kiemelkedő művet mondani tőle sajnos.

előzmény: BalaKovesi (#4077)

2022-05-08 17:55:36 [Tévésorozatok] Ubul #4075

Két sorozat, mindkettő hasonló kategória tartalomban, mindkettő 3 év után folytatódott a 2. évaddal, és kb egyazon időszakban jött ki. Véletlen? Jó kérdés, viszont szomorú a felemás végeredmény folytatás ügyileg.

Russian Doll 2. évad - 6/10
Kb. 3 év után sikerült folytatni a nemmindennapi 1. évad után a sorozatot, úgy, hogy kb 2 rész után fontolóra vegyem, hogy én ezt tovább nézzem. Alapjáraton maradt a misztikum, csak érdekes módon a napújraéledős részeket felcserélte a az időben való visszaugrás. Mondjuk ez nem spoiler, de hát aki még az első évadot se látta...
Míg az első évadnak megvolt a bája a főszereplő karakán megformálásával, állandó narrálásával, beszólogatásával, nem csak a karaktere vitte az évadot, hanem a történések ,a mellékszereplők, a helyszín, a misztikum. Mert ok, hogy napújraélős, de ezeknél mindig fontos a miért is (legalábbis részemről). És itt elég jó "ok" volt rá húzva.
A 2. évad vitte tovább az első évad végén megkapott gyerekkori részegységeket is, emellett kaptunk jópár Budapestet, magyarul beszélgetést (igen, a főszereplő is "megtanult" magyarul), viszont valahogy a folytatás már inkább csak ezekre a gegekre lett felhúzva, és a konkrét sztori azon kívül hogy az évad 8 rész helyett már csak 7 lett (és még így is 30 perc alattiak), letudható lett volna kb 4-5 rész alatt.
Valami fajta minőség javulást az utolsó két rész hozott, és végre visszatértek az első évad misztikumaihoz, de nálam ez a szál sajnos elsorvadt, és nagyon remélem, hogy most nem kap folytatást.

Undone 2. évad - 9/10
A nagyszerű 1. évad után nem gondoltam volna, hogy épp arra kanyarítják a történetet, amerre végül a 2. évad vitte. A készítők konkrétan az első évad utolsó része után ott hagytak lógva, hogy akkor most minden tényleg misztikus dolog megtörténik, vagy az egész egyfajta betegség, skizofrénia, és wtf, ott kellett volna véleményem szerint megállni. Legalábbis, mikor még láttam az első évadot.
Aztán megkaptuk a 2.-at, és végül kerek lett a történet. Valamelyest szomorú is vagyok, mert konkrétan kaptunk egy Russian Doll 2. évadot , de sokkal jobban kivitelezve. Mind a történet kellőképpen el lett mélyítve, mindenkiből kaptunk többet, volt karakterépítés, és véleményem szerint egy szép lezárással, cliffhanger nélkül. Na itt is úgy érzem, hogy ne, ne folytassák, mert ez így volt kerek.
Szóval mindenféleképp az Undone felé javult a mérleg a hasonló sztorik és megvalósítás miatt, főleg, hogy utóbbi még sajátos látványvilágával is plusz pontot érdemel (mondjuk lehet, hogy épp valakit ez taszít)
Mindkettőnél úgy vagyok, hogy itt a vége, ezt ne folytassák, de míg az egyiknél azért, mert így kerek, szép lezárást kapott, addig a másiknál az erőltetettség miatt már nem bírna el még egy évadot, kifulladt.

2022-05-08 17:44:03 [JÁTÉK] Ubul #48372

gondolkodtam már én is azon, hogy játszak, szoktam nézni a képeket, de b**us, rengeteg sorozat és film megtekintése után se jutna elsőre eszembe a legtöbbjéről, max egy fejrecsapás után, mikor már más megírta a jó választ, hogy TÉNYLEG, AZ ONNÉT VAN!!!
jó, mondjuk a regeteg lecsúszott gyerkőc után évi 80 évi filmre meg ~20 sorozat évadra :/

ha spoilerbe írod, miért lenne baj? azért van a spoiler gomb

előzmény: bambula (#1)

rég láttam, meg nem merem újra nézni, nehogy lepontozzam :D szóval jó kérdés, szerintem én is az első változatot láttam még a 90-es évek vége fele, mikor már a tv is sugározta.

hogy érted az eredetileg-et? Első részben is ismerték egymást