Ubul

Regisztráció: 2009. július 28. (11 év, 9 hónap)

Születési év: 1986

4 2021-05-03 3,8
El secreto de sus ojos
Szemekbe zárt titkok
3 2021-05-02 4,3

ugyan a Nomadlandet csak tervezem "majd" egyszer megnézni, de simán bejelölném, ha eljutnék a mozikba is,már kritikák alapján is. Míg egy Monster Huntert nem, főleg, hogy tudom, mi az alapja (játék adaptáció), kik csinálták, és kik vannak benne. Plusz az általam követett emberek zöme mind rosszra értékelte.
Elnézve az itt szavazó és írogató embereket, nagyja kb ugyanazok, vagy látták már, vagy a tapasztalatok alapján inkább kihagyja.

előzmény: oscarmániás (#11)

én is meglepődtem ,mikor pár napja volt hozzá komment, de nem tudtam, hogy ugyanazon magyar címen is van egy film

előzmény: manuva (#8)

2021-05-10 06:56:15 Durante la tormenta (2018) / Mirage Ubul (4) #8

Azért is írtam úgy, hogy számomra, mert amúgy lehet hogy tényleg "agyonkomplikált". A Dark mindhárom évadát háromszor néztem meg, másodjára értettem meg a legtöbb párhuzamot :D na AZ agyonkomplikált (szerintem) :D

2021-05-09 21:32:26 Saint Maud (2019) Ubul (4) #13

nem tudom, én úgy éreztem, hogy az az 1 mp kellett, elég erősre sikeredett (tudom, szájbarágós rész, de itt most épp nem éreztem feleslegesnek)

A film durván feszült, nyomasztó hangulata most egy ideig nem hagy aludni, főleg hogy a tegnapi Relic épp hagyott elég gondolkodni valót maga után

2021-05-07 21:38:21 The Dark and the Wicked (2020) Ubul (4) #2

huh, hát nem egyszerű film. Minden sablonos panel benne van, amitől rossz lehet, mégis megvan az egész film alatt egyfajta állandó feszültség, ami a legvégéig se ül le. Kb The VVithch, nekem az jutott először eszembe a nézése alatt

2021-05-07 12:39:24 Books of Blood (2020) Ubul (3) #1

tegnap megnézett The Mortuary Collection-höz hasonlóan ez is több kis történetből álló filmecske, viszont itt szorosabban egymáshoz köthető sztorik alakultak ki
érdekes volt látni, hogy az első történetben megismert Jenna végül mennyire ellenszenves lett a film végén bemutatott visszaemlékezéses sztori által. Bár azért vártam volna egy revenge-t a végén, hogy a házaspárt kicsinálja valamilyen úton-módon, de hát így alakult, végül amit neki szántak, beteljesedett, csak önszántából - nem jött be a vége

A film amúgy korrekt, de 2021-ben szerintem ez kevés, tucathorror.

számomra az ehhez hasonló kategóriájú filmek, mint pl VHS is, ott megy tönkre, hogy van X számú sztori a filmben (szerencsés esetben összefüggenek), de mindegyiknél valami hiányzik, nincs akkora plusz benne, hogy a keretbe zárt finálét feljebb vigye. Ezen kívül átlagosan mindig olyan hosszú felvezetést adnak (jó, itt kivétel volt az első), ami miatt unalmasnak tűnhet.
DE!
az utolsó rész az elmeroggyanttal mondjuk nem volt rossz, nem gondoltam, hogy amúgy egy százszor elhasznált panelt sikerült a végéig úgy tartani, hogy azért azt mondjam, hoppá, meglepett. DE!, mert sajnos itt is van de, kilógott a lóláb sajnos ott is több helyen, értem a kézfej ledarálás után nem nagyon látszódott nyoma később, meg ugyanúgy használta a kezést, stb :D

A vége is valamennyire fun volt, Sam nem hazudtolta meg magát a jegyzetelő kisgyerek előtt :)

Viszont a CGI számomra valami förtelem volt.

Nem rossz, de igazából pár hónap múlva már emlékezni se fogok rá, hogy én ezt láttam.

2021-05-04 08:19:12 Durante la tormenta (2018) / Mirage Ubul (4) #6

na nekem ez bejött. Nem az az áll-leejtős produktum, mint pl mostanság sorozatban a Dark , mert ugye hasonló a téma
de véleményem szerint amit lehetett, kihoztak belőle.
Persze , mint a legtöbb hasonló alkotásnak, megvannak a hibái, de számomra nem volt követhetetlen se, nagyon érthetetlen se.

Dio:

Vera besétál Nicohoz: nálam már ott barátsági viszonyban volt kezelve a dolog, de lehet a felirat is tehet róla. Az persze már elég nagy hiba, hogy ha Vera nem emlékezett rá az elején - mert miért emlékezett volna rá elsőre - akkor miért volt már úgy kezelve mint két jó barát.

Nico megváltoztatott mindent a 3. timeline-ra: párhuzamosan mentek a történések, nem volt visszakanyarodás az időben, hogy újrakezdődjön minden. Tehát az utolsó nap beszélt a felnőtt Nico a fiatalabbik énjével, és nem a vihar első napján újra, mikor a baleset is történt. Az persze megint más kérdés, hogy végül hogy lett újra rendőr meg az életútja hogy alakult, gondolom az esetből, ami végül eltusolásra került alakult úgy, hogy erre a pályára lépjen, akárhogy is változott az élete, ez alap volt, csak a 3. timeline-ban nem volt szerepe Vera-nak

"Vera mindegyik timeline minden részletére tökéletesen emlékezett, míg Leyra emlékezete totál random módon váltakozott az emlékszek/nem emlékszek állapot között." Vera emlékezete a 2. timeline-ban is csak úgy alakult át, hogy érintkezett a fontosabb személyekkel, nem emlékezett mindenkire, meg mi-hogy történt a 2. timeline-ban pl. Ettől függetlenül ez tényleg érdekes, max úgy tudom elképzelni, mint a marvelnél a párhuzamos univerzumokat :D :D az mindig mindenre magyarázat :D

nem volt egyedi, de feszült és szórakoztató volt.

na, ez nálam most valahogy nem talált be. Pedig csak 1 sört ittam meg, szóval a figyelmem se lankadt annyira, de túlságosan vontatottnak éreztem. Az biztos, hogy inkább dráma, mint bármi más, nagy akciókra ne számítson az ember, és fejtegetésekre az ügy által, inkább beszélgetések mennek. A humor része mondjuk tetszett, kellett az a mellékszereplő, hogy feldobjon számomra néhány jelentéktelen momentumot.
a vége se ütött akkorát, gyilkosunk , ahelyett hogy mondjuk maga vetett volna véget az életének, eltűrte, hogy egy cellában élete végéig - tegyük fel, hogy addig - vigyenek neki ételmaradékot

nem rossz film, de nem tudta fenntartani az érdeklődésemet. Lehet 12 évvel ezelőtt jobban ütött volna

nem is írhattad le jobban azokat, amik egy idő után bennem is felmerültek :D de mondom talán egy újranézés helyre tesz pár dolgot, mert őszintén szólva az eleje annyira nem kötött le, és emiatt
a végén lévő sütis részt nem is teljesen vágtam.

legjobb, mikor a főmufti a végén csavarja felfele a hangtompítót a fegyverre, főszereplőnk meg még mindig biztos urazta, miközben ott már mindkét fél nyilt lapokkal játszott