Marosi Csaba

Regisztráció: 2009. július 27. (14 év, 8 hónap)

WALL·E

Az ötödik pecsét
The Fifth Seal
2 2009-08-22 4,8
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Indiana Jones és a kristálykoponya királysága
1 2009-07-29 3,0
The Terminal
Terminál
3 2009-07-29 3,8
Minority Report
Különvélemény
3 2009-07-29 3,9

Elmondtam, hol találod az angyali üdvözletet a Bibliában, szerintem olvasd át még egyszer, ha nem vetted észre. Ha azt a mondatot keresed, hogy "Mária szeplőtelenül fogant", elárulom, nincs benne, de az egész bekezdés erről szól.

"Ja, a Vatikán szokott ilyet. Vannak boszorkányok, aztán hoppá, nincsenek boszorkányok. Házasodhatnak a papok aztán meg hirtelen nem."

Először is sem a boszorkányok léte sem a cölibátus nem hitigazság, márpedig a római katolikus hit szerint a Vatikán csak hit és erkölcs dolgában tévedhetetlen.
Másodszor nem is értem, miért hasonlítod ezekhez a szeplőtelen fogantatást, az nem olyasmi, amit akármelyik történelmi keresztény egyház valaha is tagadott volna.
Harmadszor a boszorkányüldözés teljes mértékben protestáns eredetű, aminek semmi köze Vatikánhoz, és náluk sem született erről semmilyen határozat, vagy felsőbb utasítás, csak egyes tudatlanabb papok és a nép találta ki a boszorkányokat, meg az istenítéleteket.
Végezetül a papi házasodást a katolikusoknál pedig végképp nem tudom honnan vetted.

Ha bármiben tévedek, világosíts fel.

Olvasd el a korábbi hozzászólásaimat, Leslie, és megérted, hogy értem!

előzmény: Leslie (#123)

A filmtörténelem legrosszabb befejező része. Indiana Jones és a földönkívüliek, hát Spielberg hogy nem érezte, ezek mennyire nem illenek össze! És, hogy megházasodik a mozi örök agglegénye, az olyan, mintha Luk Skywalker azt mondta volna: Egye fene, átállok. Borzaszó!

Iszonyú szentimentálisnak azért nem nevezném. Annak ellenére, hogy Spielberg rendezte, akitől ez nem áll távol, szerintem eltalálta a mértéket, amitől inkább a témához kellően meghatónak nevezném. Kevés filmje nem iszonyú szentimentális a rendezőorjásnak, vagyis most, hogy belegondolok, ez az egy van.
Egyik, ha nem a kedvenc filmem a Schindler listája, szerintem tökéletes. Krakkó kiürítési jelenete a kedvencem. Mikor a német katona a legnagyobb nyugalommal az arcán játszik Mozartot mintegy aláfestésként a mészárláshoz, az egyszerűen zseniális.

előzmény: mchn (#3)

Én nekem is elég hosszas véleményem van a filmről, de amitől szerintem a legmesszebb áll az, az ateista szellemű alkotás.

Lukács 1. 26. - Jézus születésének hírüladása.
Kinyilvánítani meg azért kellett, mert így tisztázott, hogy a Vatikán elfogad hitigazságként. Azért hozzák mindig ezt példának, mert egyértelműségéből adódóan, elég későn jelentette be a Pápaság.

Itt jobban elmagyarázzák:

Én vagyok a közönsége, ha hiteltelennek érzem, jogom van azt kinyilvánítani. És bármennyire is nyitott lennék és nem ennyire vaskalapos, a film akkor is keresztény szempontból értelmezhető csak.

A szeplőtelen fogantatást is csak IX. Piusz kanonizálta a XIX. században.

Akkor nyilatkoztatták ki hitigazságként, a Bibliában kezdettől benne volt, és a kereszténység születése óta vallotta. A kanonizálás meg nem úgy történt, hogy pár ember saját tetszésük szerint válogatott régi papírok közül. Ajánlom, tanulmányozd át a folyamatát, és rá jössz, ez nem ilyen egyszerű.

Igazad lehet. Lehet, hogy én értelmeztem félre ezeket a sorokat.

előzmény: drav (#109)

Ha a Biblia nagy részét elfogadta a film, akkor milyen alapon szortíroz ki másokat belőle, vagy másít meg egyeseket, vagy tesz be saját részt, én csak ezt mondtam.