Pateszken

Regisztráció: 2009. július 20. (14 év, 8 hónap)

Thor

4 2011-04-12 3,7

2011-01-06 09:25:37 127 Hours (2010) / 127 óra Pateszken (4) #1

Elképesztő film.

2010-11-28 04:30:18 Easy A (2010) / Könnyű nőcske Pateszken (4) #3

Nagyon érdekes, hogy a film a kirekesztés, megbélyegzés kapcsán nem csak az amerikai tiniregékből jól ismert mumusokat vonultatja fel, hanem az USA-ban második virágkorát élő fundamentalista kereszténységet is terítékre veszi.
Ez, tengerentúli mércével mérve, "rendkívül merész", sok újkonzervatív csoport elfogultsággal, keresztény ellenességgel vádolja a rendezőt.
Szerintem a kezdeményezés figyelemreméltó, a humor, szatíra eszközeivel éppen egy olyan párbeszédet indíthat el az ottani fiatalság körében, amely a téma érinthetetlensége miatt eddig nem bontakozhatott ki.(Mire jogosít fel a személyes meggyőződés?Hol ér véget a mérsékelt hit, s kezdődik a vakbuzgalom? stb.)

Egyébként az aktuálpolitikai vonatkozásain túl is üde benyomást kelt az alkotás.
Visszafogottan kezelt szerelmi szál, kreatív rendezői megoldások(a stáblista például) és egy valóban elragadó Emma Stone.

2010-11-09 09:43:50 Gigli (2003) / Gengszterrománc Pateszken (1) #4

A filmhez tartozó IMDb-s rövid ismertető jól példázza, milyen nehéz úgy összefoglalni ezt a történetet, hogy egyben ne is minősítsd le azt.:D

The violent story about how a criminal lesbian, a tough-guy hit-man with a heart of gold, and a retarded man came to be best friends through a hostage.

2010-11-09 09:19:04 Red (2010) Pateszken (3) #2

A történet nem tartogat meglepetéseket, a szereplőgárda azonban van olyan rutinos és szerethető, hogy élvezhetővé tegye a filmet.

2010-10-31 03:52:52 Inception (2010) / Eredet Pateszken (4) #391

Akkor, én is közölném a magam elméletét.

Szerintem a főhős a végén felébred.Gondolom ezt azért, mert
1.Cobb az álomjelenetekben mindig jegygyűrűt visel a bal kezén, a záróképsorokon ez nincs az ujján.

2.A gyerekei a film során ugyanazokban a ruhákban bukkannak fel, kivéve az utolsó képkockákat, amikor a kislányon egyrészes, rózsaszín szoknya helyett, kantáros, rózsaszín szoknya van, amely alól váll fölött fehér blúz lóg ki.
A fiú ingének a hátán egy vastag, vörös, keresztszerű minta helyett több, árnyaltabb, barna/vörös sáv fut, a cipője pedig fekete helyett világos szürke/fehér.(Meg kell jegyezni, hogy ezek egyszeri nézésre aligha kiszúrhatók.)
Azaz a gyermekei már nem az álombéli, "statikus" projekciók, hanem húsvér lények, akik az utolsó találkozás óta elkoptattak néhány ruhát.Még akkor is, ha valaki gondoskodott róla, hogy az emlékképekben látottakhoz megtévesztően hasonló darabokat vegyenek fel aznapra.:D
Egyébként a gyerekek mögött látható partoldal is másképp néz ki.

A hozzászólások visszaolvasásában csak az első oldalig jutottam, szóval nem tudom, mennyire lettek kivesézve ezek a pontok.

Szórakoztató útifilm, szimpatikus karakterekkel, igazán korrekt történettel, rendezéssel.
Nagy kár Hughes-ért..

Mondhatni, ez a 2.0-ás Web egyik legismertebb "tündérmeséje".
A fiatal, ambiciózus Zuckerberg néhány év leforgása alatt, egy már meglévő koncepció újragondolásával, forradalmasítja az elektronikus közösségi hálók világát, fél milliárd új "barátra" és gates-i mércével mérve is, tekintélyes magánvagyonra tesz szert.
Mindezt anélkül, hogy különösebben elmozdulna a klaviatúra mellől.

Ez mind impresszív, az internetes fejőstehén tőgyei valóban gigantikusak, ha azonban a néző túlteszi magát a szóban forgó összegek nagyságán, a film igazán semmi emlékezetessel nem szolgál.
Látszik, hogy a készítők próbálták feltupírozni a történetet, egy felső középosztálybeli, gondtalan komputer programozóét nagyjából ennyire lehetett.

Jól szórakoztam a filmen, de a történet már-már bántóan fantáziátlan.

Érzésem szerint a film nem is próbált meg több lenni, ideák, benyomások, vélemények álomszerű kavalkádjánál.
Bár a szereplők hasonló témákat érintenek, összességében semmiféle koherens üzenet, vagy "igazság" nem rajzolódik ki.
Röpke betekintés az elme ábrándos, nyughatatlan mélységeibe, kedvcsináló, esetleg meghívás.
Akárhogy is legyen, én nagyon élveztem.

2010-09-05 00:43:32 Mary and Max (2009) / Mary és Max Pateszken (4) #5

Kissé keserédes, nagyszerű alkotás.