Batyu

Regisztráció: 2009. július 18. (11 év, 3 hónap)

Nem: nem publikus

Maze Runner: The Death Cure
Az útvesztő: Halálkúra
3 2020-06-01 2,4

2020-08-04 23:13:12 The Gentlemen (2019) / Úriemberek Batyu (3) #19

Sajnos unalmas lett kicsit, az elmesélem a film történetét meg visszatekerem és csavarunk rajta történet vezetés stb. már szerintem kicsit divatja múlt.
Voltak jó momentumai. Szódával.

egyetértek hogy elfáradt a végére, de azért nagyon király volt :D

nekem nem igazán jött be, mintha direkt rosszul lenne vágva valahogy, minden jelenet kap egy 4-5 másodperces utó zöngét... emiatt nekem unalmas lett, a viccek nem viccesek, az oltásokat nem értettem (pl. a végén)
Illetve karakter fejlődés nincs igazán, vannak a nyomi gonoszok meg a szuper csávók akik az elejétől mindent jól csinálnak és szinte sose ijednek meg.

Persze lehet tényleg így volt, csak nem volt szórakoztató.

rendkívül nyomasztó film, melynek a végén fellélegzel hogy milyen jó szabadnak lenni

Nem látom a metaforát. Talán nincs is.

A zene szerintem agresszív, hatásvadász.

És a sok sok szál amit belevisznek, végül egyiknek se lesz értelme vagy következménye.

A kérdésekre nem jönnek válaszok. És a kérdések se jók.

Nekem nem tetszett. :D

Szórakoztam-e? Nem
Volt-e tanulsága? Nem
Bármilyen szempontból szólt-e hozzám? Nem (azon kívül hogy nyomasztott)

A helyszínek, a színészek, az operatőri munka amúgy tényleg érdekes és jó és elért egy fajta hatást, mert megmozgatott. De az egésznek nem érzem hogy értelme lett volna. Olyan mintha valaki megütött volna aztán szevasz, csá, csak ennyit akartam.

2017-11-18 00:32:29 Django (2017) Batyu (3) #7

nagyon adtam volna rá négyest de rosszul lett ez összevágva... :\

Nekem is volt ez a "néztem volna még" érzés, de szerintem azért is mert a film íve nem a megszokott volt.

beindulás, boldogidők, még ezt is megússza, ezt is ezt is, meghoz egy érett döntést és külön kezd el bújkálni, egészen élvezi, úgy látszik nem robbantják fel a kocsiját... és aztán hirtelen lepuffantják.

A film nehéz pillanatait is poénosan tálalták ezért is olyan kis könnyedecske. Ha csak egy helyen bekomorodnak és tényleg a vívódó emberek vívódóssan is lenne tálalva akkor nagyobbat ütött volna szerintem.

De azért üdítő volt szerintem. :) És elképesztő a sztori.

Az is érdekes volt hogy nem szippantott be a film hanem végig félig-meddig az igaz történet dokumentálásaként éltem át. Érdekes ötlet volt ez is.

2017-10-08 17:46:22 Flatliners (2017) / Egyenesen át Batyu (2) #5

Na, akkor mesélek én láttam.

A film eleje szerintem jó. Van benne egy kis feszültség. Az orvostan hallgatók életének bemutatása is egészen jó.

Egy ilyen Játsz/ma szerű hangulattal indít de aztán át megy horrorba és ott elromlik minden.

A szokásos teljesen sablonos ijeszgetés ráadásul minden egyes szereplőnél egyesével... (a játék idő legalább fele ez) aztán eszméletlen butyuta lesz a megoldás.

Kár érte.

nagyon szeretném nem szeretni mert ismét a szokásos recept, de megint csak profin összerakták. Azért jó lett volna kreatívabb akcióval, zene használattal. De azért rendben volt.

2017-07-04 22:34:16 Baby Driver (2017) / Nyomd, Bébi, nyomd! Batyu (5) #25

Király volt nagyon. Tényleg nagy élmény volt.

Két kérdésem lenne azoktól akik látták:

Haver sokadszori feltámadása csak engem zavart? Már paródiába illő volt pedig a film nem adott elég jelet arra hogy ez az lenne. Illetve a Főnök hirtelen önfeláldozása, meg már lepuffantott rendőrök felbukkanása? Az a rész nekem totál kizökkentette a filmet az addigi makulátlan jóságból.
Másik. A legvégével szerintem bajba voltak hogy mi is legyen akkor a vége.
El lehett volna vágni ott hogy a csaj vezeti az autóval és szól a zene, megtudjuk hogy megsüketült, de happyend.
El lehett volna ott vágni hogy " Ez nem a te életed" elveszi a slusszkulcsot megadja magát-nál az nem illett volna a világos tónusú filmhez. De akár gyors vágásokkal 10 másodperc alatt lerendezhették volna a börtönt. Nekem valahogy az sok volt a végér. Mi a véleményetek? :D