A. B. Normal

Regisztráció: 2009. július 18. (8 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

Isten hozta, Mister!
5 2015-03-11 4,2
Whiplash

5 2015-02-09 4,4
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
4 2015-02-09 4,0

2016-08-04 10:58:05 Hardcore Henry (2015) A. B. Normal (?) #15

Jimmy karakterének hála egy csodás, Mel Brooksi értelemben vett műfaji komédia, igazi dedós (vagyis velejéig börleszkes) poénokkal, csak itt habostorta helyett belső szervek röpködnek. Elképesztő látvány, a hollywoodi blockbusterek árnyékában már-már elfelejtett kérdést tesszük fel sokszor: "ezt meg hogy a fenébe csinálták meg?".
Számomra szinte gyermeki lelkesedéssel, és sokszor újranézhető, nagy (kibernetikus) szívvel rendelkező mozi.

2015-01-21 06:59:50 The Babadook (2014) A. B. Normal (3) #28

Nagy meleg pulóver ma a szerelem,
Bevetetlen ágyon tartjuk melegen
Az érzést. Nem járt erre rég,
Sőt talán még soha, csak vártuk, mikor lép
Életünkbe a kéményünkön át
Belezuhant tegnap, fejbecsaptuk hát
A lexikonnal. Nem engedtük el.
Egy ilyen érzet minden háztartásba kell.
(Amorf Ördögök)

Szép kis film, különösen CW remekel. Határozottan kár kihagyni!

Posztmodern szemmel nézve eredetien béna: Svarci már hozza a kikacsintós idióta formáját, és a CGI nélküli korszak ütődött bája: a 217 centi magas kosárlabdás néger szörnyeteg, a viharos életű diszkókirálynő / modell / Lundgrenné állatias vicsorgásával és kihegyezett pálcikájával... És a szüzesség megtartásának látványosan kihagyott ziccere...

Sajnálom az előzmények, különösen az első rész fényében ezt mondani, de igazi nézőgyilkos dögunalmas iszonyat.

2010-06-22 08:00:40 What? (1973) / Micsoda? A. B. Normal (5) #1

Az egyik létező legértelmetlenebb és legviccesebb film. Mastroianninak szinte még a szaga is érzik.

2010-06-21 23:09:05 Kick-Ass (2010) / Ha/ver A. B. Normal (5) #62

Többször megnézősnek tűnik, és igen, szerintem is elég bátor - mint film. A képregényt pótolni fogom, de már előre félek... Papíron már láttam ezt-azt, de filmvásznon ilyet még nem :) Vaughn lett a kedvencem, brávó!

Én konkrétan beteg is voltam, amikor végignéztem. Akkor nagyon idegesített, de azóta sokszor eszembe jut. Sok ilyen marhaság kellene még.

Ez már igazi bosszútörténet. Viszont szinte - nem is szinte - MINDEN kimaradt belőle, ami az elődöt átlagon fölülivé teszi. A zene, a fényképezés, a kellemes skandináv tempó na meg persze a rengeteg erőszak miatt persze egy megnézést így is megér. Vajon milyen a harmadik?

Tényleg irgalmatlanul hosszú, de én pl. élveztem a bácsis vonalat - igaz, főleg a végét. Kíváncsian várom a másik kettőt. A messze átlagon fölüli fényképezést meg kell említeni. A zene nekem kicsit túl halivúdi, de mondjuk működik legalább. Kicsit a Vengeance Trilogy hangulata jön vissza. De csak kicsit. A náculós vonal nélkül valószínűleg a néző sem értené kb. fél órán keresztül (az első abuzált hulla felbukkanásáig) hogy mi félelmetes van ezekben a vidéki bácsikákban. Szvsz.