Nagy gyengesége a filmnek, hogy "Gotham" mintha statisztaszerepbe süllyedt volna vissza, pedig a BB-ben fontos kérdés volt, hogy menthető-e, érdemes-e egyáltalán harcolni a bűnös városért, a TDK-ban pedig a kialakulófélben lévő rend és moralitás stabilitásába vetett hitet igyekezett megdönteni a nemezis.
Itt viszont hiába premissza, hogy a 8 jó év többé-kevésbé egy hazugságra épül, ezt később nem láttam kiaknázva (a beszéd felolvasása fájóan súlytalan maradt). Tuképp ki is mondják, hogy a megszállás és a bomba felrobbanása közötti időszak népuralma csak színjáték. Kínzás reménnyel, ahogy Bane nevezi, persze attól még megjelenhetne egyfajta társadalmi kísérletként is, de számomra csak netto gonoszkodásnak tűnik, ami csak a forgatókönyv számára nyer időt. Nem látom, hogy bármi máshogy alakult volna, ha 8 éve Gordon és Batman máshogy dönt. A közemberek nem kerülnek olyan döntési helyzetekbe, mint pl. a Reesre kitűzött vérdíj, vagy az ominózus kompok esetén. Leginkább csak Wayne/Batman számára volt ez személyes jellegű próbatétel.
Vagy ezt csak én éreztem hiányosságnak?
Még egy kellemetlen pont a befejezés:
Ha a záró képsorok felét kivágják/átírják (Blake nem jut el a barlangig, nem tudjuk meg, hogy Gordon a megjavított jelzővel van, Foxék párbeszédébe nem kerül konkrétan kimondásra a "robotpilóta" szó, nem látjuk, hogy ki ül Alfreddel szemben), akkor is nagyon erősen sugallt maradna, hogy mind Wayne, mind Batman tovább él, ez a szájbarágás viszont teljesen lelombozta katarziskezdeményem. Nagyjából olyan otromba volt, mintha egy jónak tűnő romantikus film nem a naplamente előtt elcsattanó csóknál ér véget, hanem utána valahol az ejakuláció környékén. Nem szeretem, ha óvodásként kezelik a nézőt, főleg egy amúgy nem éppen ostoba történet lezárásánal.
1. Terminátor 2
4.Élni és halni hagyni
8. Sorsügynökség
8. Die Hard 3
6. a GYŰRŰK uRA 2/3
1. Terminátor 2
9. Intimitás
10. Kapj el ha tudsz!
9. Egy lányról
8. Zombieland
7. Pánikszoba
5. Felejtés?
1. Sherlock Holmes
2. good will hunting
10. Óz
10. V mint vérbosszú
6. Viharsziget
6. Bilincs és mosoly
6. A kárhozat útja
4. Star Trek
2. Gyűrű Szövetsége
Ran - Káosz :)
előzmény: slick (#22888)
4. Ran?
6. Arzén és levendula
Ez nem bukás, hanem kiábrándulás történet. Zuckerberg azt képzeli, hogy ha feljut a társadalmi ranglétra csúcsára, azzal párhuzamosan interperszonális kapcsolatai is rendbe jönnek. Amire az előbbi bekövetkezik, rájön, hogy az utóbbi nem fog.
@Hannibal: Már a Columbia logó megjelenésekor Ericanak kellemetlen volt Markkal lenni, az utána következő cc 5 perc már csak időhúzás. Nem mondhatom azt nyugodt szívvel, hogy a film elején még volt barátnője.
@Rorsák: Zuckerberg mélyen introvertált, de nagyon érzékeny srác: Valóban ritkán mutat fel érzelmeket, de a remek forgatókönyvnek hála elég egy-két apró megnyilvánulása ahhoz, hogy efelől ne legyen bennem semmi kétség.
@Corey: Nem zseni, csak nagyon jó képességű és nagyon ambíciózus volt.
Az imdb újabban IP cím alapján hazai nyelven írja ki a filmek címét. Figyelembe véve, hogy a kt-n sokan vagyunk sznobok, akik jobb szeretik az eredeti tájtülöket látni, javaslom, hogy a linkek az akas.imdb-re menjenek.
Jack Nicholson neve nekem is hiányzik.
Ganz Hitlerét tényleg nehéz elhelyezni, szerintem is szerencsésebb, hogy nincs a listán (bár a "Valaki más, éspedig" úgy látszik burkoltan ő").
100 percig azt hittem zseniálist fogok nyomni erre. Vége csúnyán el lett nyújtva/rontva.
Magyar címadás ez esetben is öncélú, bár ez legalább érdekesebb lett, mint az eredeti. Szerintetek melyik a jobb? (Leszámítva, hogy nyílván a Rebecca, hisz a cím már-már az értelmezés része, ami pedig nem a fordító feladata kéne, hogy legyen)
lehet, hogy csak az arrogancia beszél belőlem, de szerintem az, hogy hosszabb ennek a filmnek a FAQ-e az IMDBn, mint a Biblia nem Nolant, vagy a filmet dicséri, hanem a közönséget minősíti. Bár kétségtelen, hogy jól ráérzett arra mi kell a népnek, színvonalas, élvezetes, de kommersz akciófilm, papucsállatka agyműködésénél bonyolultabb sztori, amiben picit több csavar van, mint a tescos csokis kalácsban.
Nolant én is napjaink egyik legnagyobb rendezőjének tartom, de inkább azért amit a TDK-ban alkotott. (Memento-ról nem tudok nyilatkozni, azt tartogatom:)
u.i.: jah, és akinek a Prestige teljesen világos és logikus film, légyszi világosítson fel vmikor, nem szeretnék abban a tudatban meghalni, hogy Nolan egy hibás történettel bekajáltatott mindenkit.
előzmény: [: Azuroo andrew :] (#307)
Első nézésre nekem ez egy nagyon színvonalas popcorn movie, amihez nem árt az agyadat is bekapcsolni, de bőven elég lassú kapacitáson működtetni.
Sz'al én úgy jöttem ki moziból, hogy minden kerek és lezárt. Fenn lehet akadni apróságokon, de ahol álmok között ugrálnak emberek bőven fölösleges minden képkockát a newtoni fizika segítségével kielemezni. Engem ledöbbentett, hogy itt ennyi teória hegy van egymáson, talán 2. nézésre nekem is előbukkannak eddig rejtett rétegek, bár ezt erősen kétlem, plusz nem is érzem azt, hogy újráznom kéne rövid időn belül.
(Olórin! Ahogy nézem, az itt leírt kis híján minden állításoddal egyetértek, ha valamikor valahol tartanál egy fejtágítást Prestige ügyben, akkor még a "Nolan eddigi filmjei is világosak voltak."-ot is elfogadnám és teljes lehetne az összhang.)
Azzal, aki egy piszlicsáré fészbuk kezdeményezésből kiindulva elkövet egy #7231-et, mégis mit lehet vitatkozni, nekem elsőre csak nevetni sikerült... :)
Aki elindította ezt FB-n jó eséllyel naaaaagyon karitatív és fontos akart lenni, ha már észt nem is vert belé senki. A kétszázakárhány ezer embernek meg ezerféle oka lehetett arra, hogy lelájkolja, pl. az, hogy puszta galádaságból romba taszítsa a mérhetetlen bölcsességen alapuló teljes magyar kultúrát... vagy esetleg az, hogy 2 mp.-be és kb. ugyanennyi kattintásba kerül, és elfér a maradék párszáz lelájkolt pégy mellett...
Hú.. én még hétfőn gondoltam Ripleyre, azt hittem, hogy a vízbe fulladt nőt nézik, de vaktába beküldés helyett, gondoltam lecsekkolom, úgyis megvan film gépemen, szóval megnéztem - nem nyert.
Mióta megláttam megoldást síratom 10 pontomat :(
előzmény: limupei (#19074)
Azért kérdeztem rá, mert úgy rémlik, hogy az általad említett próba nem is létezik, a film egy pillanatig sem játszik el ezzel a gondolattal, de ha te "elrontott barátságról" írsz, gondoltam fel tudod vázolni, hogy miként lehetett volna jobb az életük, mint ahogy alakult, így úgy képzeltem izgathat téged a kérdésem. Én kettejük kapcsolatát lehetetlennek tartottam, hogy elmozduljon a filmben felvázolt pontról, főként Hanna személyisége miatt (de az is lehet, hogy McCauley-vel kapcsolatban is igazad van, hogy ugyanolyanok...)
Azt hiszem újra kell néznem ezt a filmet...
előzmény: ronin07 (#84)
Mégis, hogyan fejeződött volna be a film szerinted, ha kibírják azt a bizonyos próbát?
Amúgy meg úgy rémlik, hogy kettejük közül csak Hanna az aki idegroncs, az ő megértése tényleg csak abból áll, hogy azt hiszi, hogy egy hidegvérű profival áll szemben, akinek egyetlen hibája az életébe kerülhet. Gondolom fogalma sincs arról, hogy McCauleyben a felszín alatt milyen érzések vannak.
Mert McCauley érzelmileg jóval magasabb szinten áll, mint Hanna, ő nem totálisan egysíkuan gondolkozik. Az őtragédiája, hogy ebbe hal bele. Hannáé meg az, hogy győzelme sem segít rajta, talán elégedettséget érez egy ideig, de utána vagy talál magának egy újabb "játszótársat", aki leköti őt vagy tényleg szembe kell néznie interperszomális kapcsolataival, amikkel nem tud zöld ágra vergődni, mert teljesen ki van égve.
előzmény: ronin07 (#81)
Üdv újra mifelénk, Belaggio! :-)
előzmény: Leonidas (#50)
Vége szerintem is el lett rontva. Konkrétan a parkos jelenetnél amíg nem láttam, hogy be van drótozva azt hittem, hogy álomjelenet. Persze annyira nem lett szájbarágós, hogy GG elítélését is bevágják, de ez a fajta feloldás (Foxnak) nem kellett volna, bőven elég az utolsó, kocsis jelenet. GG-ben pedig pont az lenne a lényeg, hogy nem kap ki, ő a Fox-szal szemben álló elemi erő, de ha mégis el kell buknia, akkor illett volna bemutatni az összeomlását.
előzmény: terika (#6)
6. Egy csodálatos elme?
6. Az informátor!?
filmeket letölteni inkább olyan, mitha valaki kipakolná a TESCO-t, aztán ingyen szétosztogatná a gazdaságos termékeket, mi meg beállnánk a sorba... tehát nem lopás.
előzmény: simijohnny (#7431)
3. szerintem nem létezik. Mégis milyen valós morális kérdést vet fel a letöltés?
előzmény: simijohnny (#7427)
tuképp ez milyen lista is?
nézz bele a 8.-ba
előzmény: Belaggio (#1)
Az SR által említett 'hibák' valóban jelen vannak (és még biztos van jó néhány: pl. a Hongkongi story úgy unblock, meg az egész telefonos stuff a végén).
Ha levennénk a filmből a képregényes elemeket (kezdve a kisminkelt bohóc a badguy elemmel, majd folytatva Batman maszkával, meg HD orcájával), akkor kapnánk egy rettentő mód elszúrt maffiafilmet. Ha viszont még több képregényes vonást szőttek volna a filmbe, talán hiteltelennek, bárgyúnak éreznénk.
Szóval A sötét lovagban pont az a zseniális ahogy a hihető/hihetelen valódi/kitalált határán egyensúlyozik és a végén elhiszed, hogy egy iszonyú agyafúrt és hangulatos filmet láttál. (Persze korántsem akkora átverés, mint az azelötti Nolan film.)
6. madarak
2. pankrátor
6. tű a szénakazalban
10. Alpha Dog
Nem hiszem, hogy mi magyarok lényegesen kultúrálatlanabb filmnéző nép lennénk, mint az amerikaiak (vagy bárki más) - legtöbb ember ha egy filmet eléggé hypeolnak automatikusak jónak/megnézendőnek tartja, nem tesz különbséget a Angyalok&Démonok-Alkonyat-HP és az Avatar-Brigantyk tengely között. Egy olyan film mint pl. az Invictus gyanítom, hogy mindenhol valamennyire (vékonyabb vagy vastagabb, de) rétegfilm. Az meg csalóka dolog, hogy az USA-ba x millióan láttak vmit, nálunk meg csak 30ezren, lehet, hogy a valóságban csak néhány százalékos eltérés van.
Moziba járási szokásaim pedig valóban messze vannak a KT szinttől.
előzmény: Hannibal Lecter (#7163)
nem hallatszott ki az irónia... amúgy meg:
közösségi program. Többnyire nem egyedül/kettedmagammal szoktam mozizni, olyan meg nincs, hogy pl. hat-nyolc ember elkezd vitázni azon, hogy mit is nézzen a hétvégén, a végén meg mondjuk egy Eastwood film jöjjön ki.
Másrészt meg átlagban 2 évente 3 film van amire tényleg azt mondom, hogy: Na, ezt muszáj moziba megnéznem! Egyszerűen drága dolog.
(elmúlt ca 10 kommentet nem akarja vki átpakolni offba?)
--
Áthelyezve a(z) Invictus topikból.
előzmény: carmine (#7161)
Transformers nálunk pont nem volt annyira sikeres (talán az Ice Age-t néztük legtöbben), amúgy meg arányaiban nincs nagy eltérés a hazai és amerikai nézettségektől. Gran Torinonál tényleg hatalmas az eltérés, de ez szerintem inkább rossz marketing: A felolvasó, A megtört ölelések vagy A szabadság útjai is sikeresebb volt, pedig azok se Michael Bay filmek.
különben is moziba nem a film miatt jár az ember, ne keseregni tessék hanem seedelni
--
Áthelyezve a(z) Invictus topikból.
előzmény: Hannibal Lecter (#7157)
Fura.. se a regényt se a könyvet nem ma olvastam/láttam, de nekem épp a film tűnt szentimentálisabbnak:
Lecter nagy felhajtás közepette beáldozza a saját kezét és elengedi Starlingot - ez nekem úgy tűnik mintha vesztett volna, a regénynek a befejezése nem rémlik, hogy túl érzelgős lett volna, Lecter lényegében elpusztítja Starlingot.
andrew-val sem tudok egyet érteni, a könyv erősségét számomra az jelentette ahogy Crawforddal (kár volt kihagyni filmből, kellett volna Lecternek egy olyan ellenfél, aki erkölcsileg tiszta, de nem fűzik érzelmek Lecterhez) és Starlinggal együtt akarja az olvasó (legalábbis én mindenképp), hogy legyőzzék Lectert, és tehetetlen dühvel nézi végig, hogy akik elkaphatnák egytől egyig személyes érdekeik, gyarlóságaik (pénzéhes Pazzi, bosszúszomjas Verger, korrupt Kender) miatt elbuknak. Így a könyben elfogadjuk, hogy Lecternek kell nyerni, de azt hiszem a végén mindenki eldöntheti, hogy szimpatizál vele, erkölcsösebbnek tartja-e őt a többi embernél vagy csak keserűen konstatálja, hogy a mi világunkban érvényesülni tudnak a Lecterek. E téren a befejezés árnyaltabbá teszi a helyzetet. (Habár a Mischa szálat nem, vagy nem így kellett volna előadni...)
A filmben viszont Lecter már-már pozitív hős, aki túljár a rosszak eszén, az egyszem jót pedig nem bántja... nincs az az isten, hogy az az ember aki tömeggyilkost küld az őt elfogó nyomozó családjára ellágyuljon egy másik, szintén őt elkapni igyekvő ügynöktől... nekem a Clarice-Lecter kapcsolat végkifejlette tökéletesen lectertelen. Amúgy szerintem nem lett túl brutális a film, az utolsó részt leszámítva nem volt semmi vészes, a végén meg indokolt vele. Más kérdés, hogy a nagyon is hangulatos olaszországi kaland megkoronázásának szánt Pazzi-akasztást én nem rontottam volna el azzal, hogy az utcakőre lepotyogó beleket mutatom, ahelyett, hogy minnél több szögből a lógo embert csodáltatnám. A film legnagyobb hibája sokkal inkább az unalom lett, nyomokban sem kimutatható a Silence feszültségének legalább a foszlányai. Meggyőződésem, hogy Scott a sokkolásra akart rámenni, de engem nem fogott meg, talán mert mást vártam.
Húha, nem akartam ennyit írni...
Laurent győzelme nem meglepő, IB-t sokan látták, kicsit divat is isteníteni, ML tényleg jól játszott + látványnak sem utolsó. (Viszont engem továbbra is furdal a kíváncsíság, hogy Streep nem kapott-e több szavazott nála.. cucu, nincs kedved megsúgni?!)
Kompetencia számításon pl. tényleg lehetne javítani, pl. én nem érzem magam sokkal inkompetensebbnek annál aki tavaly ~100 filmet láttak, de a filmek fele a Transformers-Dragon Balls tengelyen helyezkedik el.
Szóval én a filmek KT-s átlagát is belevenné, elvégre Vapit a legjobb filmet hívatott díjazni, tehát több kompetenciapont járna egy Gran Torino megnézéséért, mint pl. a Veszélyes Bangkokért.
húha, ez nem volt túl jó... kb. egyáltalán nem vicces, főszereplők nem túl acélosak. A gyereknevelés, meg családalapítás tan része szerintem sablosonos, nem túl okos, de még meg sem próbál az lenni, ellenben viccelődni akar, fene se tudja miért. (talán ha átestem volna a családalapítás/gyerekvállalás nehézségein lett volna a filmben valami a leköt, de mindegy is...)
Miért is néztem én meg ezt a filmet?... Ja, persze: Sam Mendes. Ok, talán ember követett el nagyobb hibát, mint én az elmúlt ca 100 percben, kész vagyok megbocsátani magamnak.
2003-as Vapitire mennyien szavazhattak? kb. 20an... Bőven az alatt, hogy kompetensek tekinthető legyen a díj, persze attól még a Kill Bill jó film, de ma szerintem is a rotk nyert volna.
előzmény: Gasz András (#154)
Mi a gond a magyar címmel, te minek fordítanád? (angolul pl. tök ugyanaz a címe mint nálunk, szóval nem értem hol nyúlhattunk mellé)
előzmény: w.e.g.a. (#98)
érdekes, szerintem meg pont nem a Andy Laué, hanem Matt Damoné lett a finomabban kidolgozott karakter, talán még Dicaprio Costiganénél is összetettebb.
előzmény: elmouse (#33)
volt, pl.:
1998 Brian Helgeland
előzmény: carmine (#3181)
Good Will Hunting
MD és RW beszélgetése a parkban
Nem vénnek való vidék
záró jelenet
A sötét lovag
Dent utolsó monológja Hans Zimmerrel
Keresztapa II.
Hagen és Frankie beszélgetése a börtönnél
a legutolsó jelenet (flashback)
Képtelen képregény
Néma Bob beszél
Harcosok klubja
amikor a Narrátor megégeti a kezét
Terminátor 2
záró jelenet (úttest)
Nem rossz, habár a téma kicsit unalmas már (Oscarra persze még mindig elég). Vajon miért ilyen kevesen láttuk?
Szerintem nincs abban semmi baj, ha egy történelmi film távolságtartó marad és nem rágjuk le rajta min. tíz körmünket (elvégre mérsékelten ismert történelmi eseményről van szó, és nem QT írta a firgatókönyvet). Szépen felmondott történelemlecke, nem több a Valkűr, de egy gyenge 4esre elég nálam.
Srácok!
Elég alap kérdés, de valahogy mégse találtam korábbi fórumokban választ rá: EV-nél szinészt vagy alakítást díjazunk (tehát pl. ha Meryl Streep kapja a legtöbb voksot, de se a Doubt se a Julie & Julia egyedül nem nyert akkor mi van)?
Lehet többször is jelölnöm egy filmet/színészt. Ilyenkor többszörös súllyal is számítanak be?
őőő... NEM. legtöbb embernek már "véget ért" az évtized.
de ezt már egyszer lejátszottuk itt, szóval mindegy...
előzmény: Cesare Gonzago (#6248)
jó kis film lehet ez az Avatar ha ennyi szakértő regisztrál miatta ide..
viszont szerkesztők dolgát könnyítendő ezentúl légyszi rögtön az OFF topicba gyertek okítani..
T2, The Departed.
oké, ez most 2 lett, akkor a válaszom: NEM
Egyébként meg tényleg tök felesleges a vita
ezzel már nem értek egyet, most éppen sokkal jobban unatkoznék, ha épp most nem azt várnám, hogy mikor tanulsz meg tízig elszámolni :)
De kétségtelen elég szánalmas, hogy miken vitatkozunk cc 30 perce.
előzmény: JeszKar (#6100)
persze, csak nekem olybá tűnt, hogy valaki a 2000t akarta itt valamiért kiszedni az évtizedből, de lehet, hogy csak félreolvastam.
Ok, akkor meg az 1. évtized legyen -1től 9ig.
0. évtized ne legyen.
a -11től -2ig pedig tartson a -1. évtized.
ebben így kiegyezhetünk?
előzmény: limupei (#6097)
ezt a kilenc éves évtized dolgot meg ki találta ki?
az kétségtelen, hogy a Gergyely naptárban nincsen 0. év.
Az egy évtized meg tíz egymás után következő évet jelöl meg, tehát 1995-2004 ugyanúgy egy évtized, mint a 2000-2009. Másrészt hétköznapi értelemben az xx00-xx99 csoportosítást használjuk, tehát a 2000es években valóban nincsen 2010. De az évszázadokat/évezredeket már valóban időszámítástól számoljuk, tehát ha úgy tetszik 2000 az első évtized első éve, és a 2. évezred utolsó éve.
De nem mindegy egyébként?
0e2s1a0q2wq0w3212e01
A fenti sorban lefuttattam egy szimulációt: csukott szemmel és johhnyval ([link]) próbáltam eltalálni a 0-t a billentyűzeten és istenbizony esetenként már-már súroltam az "O"-t (ca 10,3 cm hibádzott).
De biztos Mr. Cameronnak azokkal a frankó 3Ds szemüvegekkel könyebben ment.
#5087
közel lakom, de azért ennyire nem...
Engem meggyőzött, Mr. Cameron!
na, jön van valaki élv/érezni ma éjszaka??
Aréna Pláza, ma, 22:30
#5075
Nagy kár! Pedig első két komment tarolt mint Robert Pattinsonék a kasszáknál...
előzmény: James Cameron (#6050)
az utolsó ~20 percnél elvesztettem a fonalat, valahogy nem volt világos, hogy ki mit miért csinál, illetve a vonathoz való eljutásnál a hogyan se volt hihető, de felteszem én voltam túl álmos és nem a film befejezése egy totális katasztrófa, így 4es.
Mondjuk ha Balet a fogadó és az állomás között féltávon nagy küszködések árán lelövik, Crowe kiszabadul, 1000 dollárral és egy majdnem elérzékenyült tekintettel hazaküldi a gyászoló fiút, majd felszáll a lovára és a bandájával elvágtat a lenyugvó nap és egy újabb zsákmány felé. - Ez válalhatatlanul egyszerű lett volna, az egyébként nem túl bonyolult történethez??
Egyébként Russel Crowe szokásosan jól játszik, Christian Baletől meg ennyi érzelmet még sosem láttam, talán legjobb alakítása. Az első másfél óra teljesen korrekt, habár nem akarja megváltani a világot. Összeségében egy simán nagyon jó film lehetett volna...
én is csak Randallt tudom idézni:
"If Peter Jackson really wanted to blow me away with those "Rings" movies, he would have ended the third one on the logical closure point, not the 25 endings that followed."
persze "26. befejezésnek" valóban elment volna A Megye megtisztítása. A film végkifejlete viszont korántsem "abszolút happy end", Frodó egyértelműen a háború áldozataként távozik Középföldéről, és a tündék távozásában is van valami szívfájdító.
habár látom neked még egy ilyen "hibával" is egy "zseniálisra" futotta...
előzmény: Kattantka (#31)
vicces, hogy a Slumdog még csak lehordás szintjén sem kerül elő.
egyetértek.Idén nincs ami akár a közelében is lenne pl. A nem vénnek való vidéknek vagy A sötét lovagnak. Az, hogy valszeg a QT film lesz itt a befutó már önmagában minősíti az évet.
előzmény: Olórin (#16)
500 HUF
én nyertem!
elképesztő, hogy ilyen filmeket lehet kihalászni a budspencer összes és egyéb gyöngyszemek közül, közben meg megint17 és ehhez hasonló remekművek az áruház TopAkárhányában feszítenek 3-4 rugóért. Vagy pl. a legújabb Terminátor film közel egyárban van a díszdoboz Keresztapa trilógiával.
régi szinkron hanyagolható, kivéve ha fanatikus vagy.
előzmény: dido (#53)
Kicsit olyan érzésem volt, mintha a ca 160 perces játékidő is kevés lett volna mindenre. A karakterek (Rorschach kivételével) kibontatlanok, sablonosak maradtak, ami jelentősen rontja a film csúcspontjának erkölcsi dilemmáját: Rorschachon kívül mással nem igazán lehet együtt érezni.. kár érte, mert a történet maga elég érdekesnek tűnt...
A film látványvilága sajátos volt (talán ez a film fő pozitívuma), az akciójelenetek is elég látványosra sikeredtek, csak talán túl erőszakosak egy szuperhősfilmhez, plussz ez a slow moiton dolog nem biztos, hogy kellett volna (vagy ez lett volna Mr. Manhattenen kívül a többi szuperhős képessége :), merthogy azon kívül, hogy harcban Neo imitátorokként viselkedtek túl sokat nem mutattak föl, márha a (Rorschachét leszámítva) gagyi jelmezeket nem számolom.
(Bill Haleyt leszámítva) a színészi teljesítmények is erősen középszerűek, mondjuk a cast-et olvasva nem is számítottam jobbra: rajta és Patrick Wilsonon kívül csupa no name nekem.
ok, rabló-pandúr oppozíció nincs mert a pandúr csak egy gép, aki teszi a dolgát (azt hiszem ilyesfajta szerepekre pont jó is Christian Bale). Dillingerként Depp viszont "szólóban" is elég jó (nem élete alakítása, de még így is remek). Én a forgatókönyvet nem éreztem fájóan üresnek és a forgatókönyvírók mentségére szóljon, hogy a történelmi hitelesség miatt meg volt kötve valamelyest a kezük. A képek Manntól megszokottan szépek, a filmzene szintúgy, Dillinger halála és a záró jelenet különösen hatásosra sikerült.
Persze ha valaki úgy ül le, hogy a Heat2-t fogja nézni akkor jogos a csalódás.
előzmény: Hannibal Lecter (#117)
Hát.. ez a film jól pédázza azt, hogy egy kis lágerezés mennyit képes dobni egy középszerű filmen.
A film legnagyobb hibája a jellemábrázolás hiánya... nem világos, hogy michael vagy hanna-e a főszereplő, így inkább egyik se az. Illetve elvileg michael az, de életének csak a hannával közös részét mutatja be, aki viszont az (én szellemi szintemen legalábbis) nehezen megérthető karakter.
Egyébként a film tökéletesen középszerű: Winslet tudjuk minek köszönhette az Oscart, nekem egyáltalán nem tűnt fel a játéka (Streepel kapcsolatban lehet vitatkozni, hogy túljátszotta-e a szerepét, de ő mindenképpen emlékezetesebb volt a tavalyiak közül.. a Frozen Rivert meg gondolom nem látta senki sem). Elképesztő, hogy Oscar bácsinál ez a film lenyomhatta pl. a WALL-E-t vagy A Sötét Lovagot...
2.X-Men - Az ellenállás vége