matykom

Regisztráció: 2009. július 13. (14 év, 8 hónap)

Poor Things

Jagten
A vadászat
5 2023-12-20 4,5

Gyönyörű.

Szerintem nagyon jó. Nem a "jógyerek" tanulságok fogtak meg:). Az szimplán aranyos és jót tesz az embernek, hanem az a nagyon erős groteszk, ami benne van a történetben. Én sokat elmélkedtem a film után az élet nagy hülyeségeiről. Szerintem valahol elgondolkodtató.
Amúgy nevetni nem sokat tudtam rajta, és kicsit különös volt ezt a sok különcet egy filmben látni, néha kicsit furcsán éreztem magam tőlük, de valahogy az összkép mégis jó. És nekem tetszik az infantilis, vidám zenéje is, jókat nevetgéltem rajta:).

Szerintem jobb mint az előző, de azért ebben is vannak fájdalmas poénok.:S

Hogy jobban átélhető legyen a film. Egyszerűen nem sikerült beleélni magam. Voltak kisebb fénypontok, de aztán túl hamar kihunytak. A végefelé kitökéletesedik, de előtte hosszú percekig csak szeretném h tetsszen a film, ellenben nem sikerül megszeretni. Azért 4es. Szerintem a puszta formalitás messze jobb a kategóriájában, bár picit más a stílusa.
Mondjuk sajnos magyar szinkronnal néztem, nem olvastam előtte kommenteket. Lehet h angolul jobb lett volna.

2010-02-16 13:45:02 District 9 (2009) matykom (2) #95

Az akciózástól teljesen elveszti az ideológiai olvasatát. Így legfőképp egy szimpla akció film, mely újat nem hozott, csak merészen összekevert egy csomó stílust, nekem ez így túl sok. Az egyetlen pozitívum, a káoszos vágás, tökéletesen érzékelteti a filmbeli hangulatot. Amúgy arra is gondoltam h ezzel a nagy stílus kavalkáddal is a káoszt akarják érzékeltetni. De nekem akkor sem fekszik.
Nagyon nem tetszettek az erős logikai bukfencek, hogy a látványnál számomra nem ad semmivel sem többet és hogy rendkívüli módon kidolgozatlanok a párbeszédek.

Nekem annyi bajom van a filmmel, h mire a végére ért már rothadtul nem érdekelt h h végződik. Nem tudtam meg szeretni sem a filmet, sem a szereplőket, egyáltalán nem tudtam magam beleélni a történetbe (lehet h túlságosan jó volt a kedvem), és semmi nem volt ami miatt esetleg még picit is érdekelhetett volna a story vége. Rendben nem mondom h nem ütött, de mire odáig jutottunk, egyszerűen ez már nem számított.

2010-02-06 09:14:46 Blood Diamond (2006) / Véres gyémánt matykom (4) #36

Egy ilyen filmnél nekem már mindig az a legfontosabb, hogy meg tudjam szeretni a szereplőket, és ilyen nagyon kevés filmnél fordul elő velem. Ellenben itt valahogy mégis sikerült. Bár nem okozott sok meglepetést, nem adott sok lelki pluszt, de egy szerethető story. Egy erős négyes lett volna, de a filmzene annyira ott van, hogy nincs szívem ötnél rosszabbat adni. Műfajában szinte hibátlan, csak hamarabb be kellett volna fejezni, és azonkívül is volt pár jelenet, amit elhagyhatónak éreztem.

2010-01-30 15:58:18 Max Manus (2008) matykom (4) #4

Szerintem nagyon jó film. Néhol lassú, de legalább van időd befogadni. Az utolsó képkockák pedig egyszerűen fenomenálisak...
Max Manus a szentimentális ellenálló karaktere üdítő élmény, nagyon jól el lett találva. És mert nem egy semmi storyból próbáltak hollywoodi-módra érzelmeket kifacsarni, hanem egy nagyon komoly történetet tudtak ilyen mélyen megfogni, az egyik kedvencemmé lépett elő.

Na ez az a film ahol a színészi játék nem érdekel túlzottan. Kötelező film mindenkinek!! Még anno első filmjeim egyike és imádni való!!!:)

Szerintem vicces. Vannak filmek, ahol nem számít mit gondolt a rendező, poénra kell venni és kész. Nekem akkor is tetszik. És azért szerintem nem nehéz legalább egyszer szórakozni rajta. Amúgy a gyenge monológokat is lehet viccként fogni. És úgy egyszer jó.