Bruce94

Súly: 1941
Regisztráció: 2009. július 6. (10 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

26 éves srác vagyok Nagykanizsáról. 15 éves fejjel regisztráltam erre az oldalra, mert elegem lett a Port.hu-ból. Két dologgal büszkélkedhetem az oldalon eddig nyújtott tevékenységemet illetően: Egy időszakban én gyűjtöttem ki a legtöbb érdekességet filmekhez, valamint én követtem el az oldal történelmének két legnagyobb tárgyi tévedését. :) (A Driveban véletlenül összekevertem Albert Brooksot és Harvey Keitelt, valamint a Kaktusz virágát a romantikus filmek ősatyjának neveztem.)
Az utóbbi időben sajnos kevesebb filmet láttam, mint tizenéves fejjel, de igyekszem ezen változtatni, valamint újra aktívabb szeretnék lenni majd az oldalon.) Szabadidőmben különböző honlapoknak, és blogoknak írok, amiket azonban az oldal szabályai szerint ezeket nem fogom reklámozni. :D

Rendezők: Clint Eastwood, Martin Scorsese, Roman Polański

5 2020-04-03 4,7
The White Crow
Rudolf Nurejev élete
3 2020-04-02 3,3

Anno gyerekként láttam és nyilván a tizedét nem fogtam fel belőle, de megragadott a hangulata, aztán 16 évesen megnéztem karácsonykor és "érettebb" fejjel csalódást okozott. Most jó 10 évvel később újranéztem és be kell vallanom, hogy elvarázsolt az egész film. Hihetetlen képi világa van, a történet tele van gyönyörű allegóriákkal, ráadásul mindenkinek a sorsa is olyan, hogy szinte előre meg van írva. Persze nem tökéletes, mert néhány jelenet már-már túl komolytalan, illetve a 140 percet én is rövidnek éreztem ekkora történet elmesélésre. Jól eső élmény volt újranézni, hihetetlen fantasy-élmény. A következő megtekintésre nem fogok 10 évet várni az is biztos :)

előzmény: Bruce94 (#2)

Sziasztok.

A mi Szapporónk című jégkorongtémájú dokumentumfilmet szeretném kérni.

Köszönöm előre is! :)

Így volt realisztikus, hogy Cher játszotta, aki úgy nézett ki, mintha 20 éve halott lenne.

előzmény: Rea (#7)

2019-10-18 01:36:18 Utószezon (1966) Bruce94 (4) #15

Mivel Fábri Zoltán az egyik kedvenc magyar rendezőm így óriásiak voltak az elvárásaim a filmmel kapcsolatban. Ehhez képest az első fele már majdhogynem idegesített a lassítások, gyorsítások miatt és elkönyveltem, hogy ez nem lesz az én filmem. Furán hangzik de olyan volt nekem mint egy Tímár Péter-film kiváló színészekkel és egy csipetnyi drámával.

Aztán a második fele az odaszegezett a képernyőhöz. Ami a régi cinkosok találkozásától történik az talán a magyar filmtörténelem legerősebb 50 perce amivel kb az Ötödik pecsét veszi fel a versenyt.

Páger Antal szenzációs volt, ahogyan szinte mindig és én is valahogy úgy gondolom, hogy ezt a szerepet el is akarta játszani, mégpedig saját maga miatt.

Kicsit még az 1945-re emlékeztet, ez jobban körbejárja a feldolgozás témáját és erősebb pillanatai is vannak, de koherens egészként nekem az mégis jobban tetszett. Ettől függetlenül nagyon is érdemes az Utószezont is megnézni legalább egyszer.

2019-07-03 22:15:24 Kontroll (2003) Bruce94 (5) #55

Tegnap újranéztem 10 év után és én is ezen gondolkodtam. Bulcsúnak lényegében le kell győznie önmaga bűnös énjét, hogy feljusson a fenti világba.

Egyébként, hogy mennyire mást jelent nekem ez a film minden egyes más megnézést követően. Amikor először láttam 2007-ben, akkor kb a második fele egy katyvasz volt, ahogyan második nézésre is. Most 25 évesen viszont rá kellett jönnöm, hogy ez a film majdhogynem egy mestermű.

Persze már akkor is hatással lehetett rám, mert valamiért iszonyodom a metrótól így inkább megyek villamossal vagy busszal ha fővárosunkban járunk, bár ez nem biztos, hogy csak a film hatása.

Annyira profin van megcsinálva mint kevés magyar film, sőt nemzetközi szintű. Nem színészóriások játsszák a főszerepet (persze láthatjuk Kulkát, László Zsoltot vagy Cserhalmit) kisebb szerepekben, de szerintem Csányi vagy Pindroch is magukhoz képest kiválóak voltak.

Az első hetven perce az 10/10 és az utána lévő kissé szürreális elemek is hozzák a szintet amiért egy 10-es skálán 9-esre értékelném.

előzmény: AlexdeLarge (#46)

Sziasztok.

A Káoszbrigád című filmet szeretném kérni.

Sziasztok!

A Középiskolás szerető című filmet megnéztem az HBO-n és szeretném kérni.
Köszönöm :)

2019-03-08 00:23:28 Pacsirta (1963) Bruce94 (5) #22

Ki merem jelenteni, hogy ilyen erős alakítást mint amilyet Páger Antal nyújtott a Pacsírtában sem előtte sem azóta nem nyújtottak magyar filmben.

Tegnap újra megnéztem az HBO-n és még mindig az egyik legvagányabb film amit láttam. Nyilvánvaló, hogy egy paródiáról beszélünk, de azért Harvey Keitel karaktere mégis kellően komoly és ez tökéletesen ellensúlyozza az egészet. Olyan karakter aki a fellépésével képes kivívni a tiszteletet:

Mikor megakadályozza, hogy a csapos Danny Trejo, egy másik tag és Seth összeverekedjenek azzal, hogy elmagyarázza, hogy B-kategóriás jogosítványa van.

vagy mikor
Rákérdez Sethnél, hogy miért nem élvezi a győzelmet és a bűnöző kb úgy néz rá utána, hogy megtisztelve érezné magát ha inna vele.

Ezek a legerősebb nem vizuális jelenetei a filmnek.

Sziasztok, az HBO-n láttam "A valóságshow után" című filmet. Így szeretném kérni.