hogyi

Jobb, hogy vége. Ezt így semmi értelme tovább folytatni, mert ez a posványos középszer tényleg fertőzhet Hollywoodban. És ez inkább általános, mintsem csak erre az egy filmre értem. Ezek a franchise-ok, sagák, rebootok meg még mittudomén mik vannak, tönkretesznek. Először mindenki hepi, jön az új rész, tele van vele a zinternet. Aztán a megjelenés előtt egy héttel visszatekintünk a korábbi részekre, felhúzzuk a népet, még öreganyám is felül a nosztalgiavonatra. Majd a sajtóvetítésen megnézzük és a prömier napján telekürtöljük a világot, hogy “a rajongóknak nem fog tetszeni”, meg “... nem méltó ...” vagy, hogy “nem tudott felnőni”. Én meg már be se tudok menni a moziba prekoncepciók nélkül. Pfejj! Még a popcorn is deszar! Szóval ez baj. Középszer van. Mindenki tudja. Előre. Mégis megnézzük. Mi magunk okozzunk ezt. Szóval most összegyűjtöm a végtelen köveket és elpusztítok minden második embert a Földön. ;)

A futószalagon érkező képregény adaptációk, folytatások, előzmény filmek, majd ezek újra feldolgozásainak elkorcsosult világában ez ötös.
És különben is...

2016-12-26 13:14:44 30 Seconds to Mars: Up in the Air (2013) hogyi (3) #1

ez egy sima videóklip

2015-06-21 14:32:43 Focus (2015) / Focus - A látszat csal hogyi (2) #8

Nem tart sehova a történet, tét nélkül cselekszenek a szereplők, így semmi izgalom, csak kamu az egész. Aztán a végén egy Maverick-szerű huszárvágással megoldódik a konfliktus. Will Smith megint mellényúlt sajnos.

2015-05-25 08:45:13 The November Man (2014) / November Man hogyi (2) #9

Nagyon jó volt, remélem, hogy lesz vagy két folytatása...

2015-03-02 20:41:07 Nightcrawler (2014) / Éjjeli féreg hogyi (5) #32

@TheDriver: Nem ismerem Jake Gyllenhaalt, mégis utálom. Igen, ez előítélet. Biztos van olyan színésznő/színész, akit nem szeretsz...

előzmény: TheDriver (#30)

2015-02-25 22:05:48 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] hogyi #21352

Én nagyon rühellem ezt a Gyllenhaal gyereket, de rohadt jó színész, egyike azoknak, akik mindenre képesek egy jó alakításért. (Pont, mint Lou Bloom...)

Áthelyezve a(z) Nightcrawler topikból.

2015-02-25 22:05:34 Nightcrawler (2014) / Éjjeli féreg hogyi (5) #29

Eszerint velem van a baj, meg azokkal, akikkel elmentem a filmre mert hármunk közül senkinek men tetszett. Nem vágytunk mélyenszántó történetre, a téma miatt nem is lehetett az, de nekem végig az járt a fejemben, hogy “ez valami ócska paródia?” (Konkrétan a Támad a Mars! jutott eszembe, az volt hasonló színvonalú és az elé ma, felnőtt fejjel már nem ülnék le.)
Én sajnálom ezt…

nem a szinkron miatt volt ez a film olyan, amilyen...

2015-02-01 21:49:05 The Giver (2014) / Az emlékek őre hogyi (2) #7

tucat...

Azok nem fa, hanem a saját növesztett csontkarmai, kezdettől fogva megvannak neki. Az adamantium karmokat William Strykertől kapja. Nézd meg a 2009-es Originst és az X-Men 2-t!

előzmény: kobretti88 (#64)

túlértékelt film, kettessel megpróbálom kicsit ellensúlyozni

nem vagyok egy nagy Matthew McConaughey rajongó, de ebben a filmben az ő mellékszerep alakítása volt a legjobb alakítás. A film amúgy a hossza miatt már kezdett a vége felé untatni.

Hát, nem estem hanyatt, de nem adok rá rosszabbat, mint az előző Thorra. Sajnos ez a germán mondavilág a MARVEL univerzumba ültetve nem jött be nekem eddig, és hiába igyekszem, még most sem. Kötelező a franchise miatt, de ennyi...
@Gruden Gergo: szerintem nem a tesseractot szerezte meg a Gyűjtő, hanem a Sötét tündék (g*cielfek) Aether-ét. A tesseract az Asgardon van, ezt itt el is mondják. Bár én pont itt ébredtem, szóval lehet, hogy rosszul értettem.
Valami köveket gyűjt a hülyéje, gondolom a következő filmekben lesz majd ebből egy kis bonyodalom.
Valaki azt mondja meg, mi lett Odinnal! Itt ez a cikk, de túl fáradt vagyok lefordítani a gyenge angolommal.

Szóval szép volt, meg vicces, meg minden, de inkább a vodkafanta tartotta bennem a lelket a moziban, mint a film izgalmai.

Hát, nem egy mélyen szántó műremek és túlzottan eredetinek sem gondolom. Szerencsére itt van összehasonlításnak az Olympus Has Fallen, aminél picit jobb. Csak picit.

2013-11-07 22:02:04 RoboCop (2014) / Robotzsaru hogyi (2) #2

Igen, a cselekmény biztos sablonos lesz, de reméljük többet rejt majd, mint egy pár lövöldözést, meg autós üldözést. Kinnaman szuper, miatta mindenképp várós. Az első bemutató jobb volt, mint a második, jobban érdekel az ember, akit egy gépbe zártak, mint a társadalom és a robotok viszonya.

előzmény: gomez1000 (#1)

2013-10-21 20:48:32 Watchmen (2009) / Watchmen - Az őrzők hogyi (2) #239

ugye, hogy csak kettes? pedig milyen jó lehetett volna!? Szomorú

2013-10-21 20:44:53 Man of Steel (2013) / Az acélember hogyi (3) #304

És azt se felejtsük el, hogy Nolan Dark Knight trilógiája sokkal mélyebb a Zacélembernél :), hiszen felvet egy csomó olyan kérdést, amire a válasz nem fekete vagy fehér. Például, hogy szükség van-e "önkéntes igazságosztókra"? Kiket és kiktől kell megvédeni? Kell-e álarc? Ők hogyan védhetik meg magukat? Ellenük fordulhat-e a társadalom? (Mondjuk talán ez az egy kérdés felvetődött az Acélemberben is,de egy huszárvágással átléptünk rajta.)
Ha már ennyire valósághű történetet festenénk Supermanről, akkor gondoljunk bele, mi lenne, ha tényleg lenne egy szuperhőse a Földnek? Vagy Amerikának? Mit szólnának ruszki testvéreink? Összebratyiznának Zoddal? :) Ellenünk fordítható-e egy szuperhős? Ki parancsolhat neki? Melyik oldalon áll? Jó és rossz: ki, hogyan dönti el? Száműznünk kell-e? Száműzni tudjuk-e?
Bocsi, engem ezek foglalkoztatnak, nem a vér, meg a zúzás. :)

előzmény: Dynast Grausherra (#301)

2013-10-19 13:08:19 Man of Steel (2013) / Az acélember hogyi (3) #291

Nem sokat agyaltak, látták, milyen jól teljesített Chris Nolan sötét lovagja, forgatta hát egy Supermant is, akit majd Acélemberként emlegetnek, hátha le lehet húzni róla is még egy bőrt. Felesleges volt, mert bár nagy divatját éljük a vívódó, emberibb, a nézőhöz közelebb álló hősökről szóló adaptációknak, bármennyire sulykolták belém, hogy Superman már a Föld gyermeke is, egyáltalán nem vettem meg. Az újabb technológiák adta lehetőségeken kívül nem sok mindent tettek hozzá a filmhez és ezt nagyon sajnálom.
Zack Snyder is elmehet a fenébe! A 300 után minden egyes alkalommal leveri a lécet, soha nem bocsájtom meg neki, hogy a Watchmen olyan lett, amilyen! :(

2013-10-14 17:31:48 Don Jon (2013) hogyi (3) #14

Végre van pornó a mozikban! :) (Még ha csak light-os is.)

Egyelőre közepest adtam, mert még nem tudom mire vélni a sztorit. A főszereplő színészeket imádom, de még két ekkora gyökeret aligha hordott a hátán Föld, mint Joseph Gordon-Levitt és Scarlett Johansson karakterét! :D Valószínűleg miattuk vannak kettős érzéseim a filmmel kapcsolatban, de lehet, hogy csak a mellettem ülők hangos, hülye megjegyzései befolyásoltak. Végül is hétköznapi, normális emberekről felesleges filmet forgatni, arra ott a Barátok közt... :)

Ja és hajrá HitRECord! Első próbálkozásnak semmiképp sem rossz!

Rég szórakoztam ilyen jól egy új vígjátékon...

2013-09-14 17:30:14 The Purge (2013) / A bűn éjszakája hogyi (2) #10

A sok unalmas rész mellett volt benne pár meglepetés, a történet ennek ellenére kiszámítható.
A téma izgalmas, sok kérdést felvet, lehetne boncolgatni, de ezek nagyrészt megválaszolatlanul maradnak.

2013-08-10 21:12:17 The Host (2013) / A burok hogyi (1) #21

én minden sz.rt megnézek, de ezt nem tudtam :(

2012-10-31 15:18:11 Skyfall (2012) hogyi (2) #96

Kérlek, ne haragudj MicaHiro! :) Nem volt erőm többet írni róla, épp a filmről értem haza, eléggé késő volt már és nagyon bosszús voltam, hogy erre filmre mentem el, mert nagyon nem tetszett. Unalmas volt, a film feléig szinte semmi nem történt. Jó, tudom, meglövik Bondot. Azt már nem értettem, hogy miért gondolták, hogy halott! Olyan nagyon nem tűnt el, csak a folyó mentén kellett volna kutatni utána! Felrobbantották az MI6-et is. Na és? M nagyon szomorú volt a halott ügynökök miatt, de nekem azok csak "Union Jack"-el letakart, üres koporsók voltak.
Szerencsére volt benne két három jó poén, Bond jó arc, ezért adtam kettest. Összességében sajnálom, többet vártam a filmtől.
Nolan Batman filmjeihez semmiképp sem hasonlítanám, mert azt tátott szájjal ültem végig, ezt pedig csukott szemmel. Szerencsére a Haverom oldalba bökött, mikor horkolni kezdtem...
(Talán inkább egy kis Reszkessetek betörők beütése volt a film végének. :D)

előzmény: MicaHiro (#94)

2012-10-30 01:08:10 Skyfall (2012) hogyi (2) #93

Bocs, de ez a film egy unalmas sz.r.

2012-10-14 12:28:35 Rock of Ages (2012) / Mindörökké rock hogyi (2) #18

Végül is a számok jók, a történet kicsit elnagyolt, összefüggéstelen. Lehet, hogy most megnézem az Empire Records-ot, az százszor jobb. :D

2012-10-14 12:24:14 Rock of Ages (2012) / Mindörökké rock hogyi (2) #17

Akkor most ez egy musical? Vagy rockmusical-paródia?

2012-10-14 12:16:58 Margin Call (2011) / Krízispont hogyi (3) #14

Nekem az tetszett, hogy az egyes karakterek hogyan élik meg a tetteik következményét. Volt, aki már rég tudta, hogy csúnyán fog bedőlni a bankrendszer, de nem érzi a felelősségét. A kisember, akinek fogalma sem volt (vagy nem akart róla tudomást szerezni), hogy mit tesznek és most is csak a sz.ros kis állását félti. És akik tisztában vannak tetteik súlyával, de csak most ébrednek rá, sőt arra is, hogy ehhez asszisztáltak éveken/évtizedeken át.
Érdekes ez a szemszög és azt gondolom, hogy még akarok ilyen filmeket, akár súlyosabb, komolyabb szálakkal!

2011-10-17 21:33:10 [JÁTÉK] hogyi #23858

3. Lovely Bones
4. Rendőrakadémia 3

Christoph Waltz ebben is jó...

2010-07-23 22:10:06 Inception (2010) / Eredet hogyi (5) #99

Cobb korábbi álmaiban a gyerekei soha nem fordultak arccal őfelé, a végén, amikor hazaért akkor viszont igen. Lehet, hogy a totem nem feltétlenül egy tárgy - hanem ebben az esetben a gyermekei azok - és onnan tudja, hogy a valóságban van, hogy megfordultak, látja az arcukat. De akkor minek pörgeti a felesége búgócsigáját? A fentiekből az is következik, hogy az egész film alatt egyetlenegyszer bizonyosodhatott meg arról, hogy a valóságban van-e; a legvégén, amikor hazaért.

Egy biztos, nagyon jó film, és a moziban ülők egyként hördültek fel a film utolsó pillanatában. :) Ez azt jelenti, hogy mindenkit magával ragadott.

A zongorista nem egy kategória ezekkel

Jó az, ha szórakoztató és látványos egy film, de sokkal jobb hatást lehet elérni mély mögöttes tartalommal. Van, hogy napokig foglalkoztat egy-egy kérdés amit felvet a film.

Szerintem a 3D egyáltalán nem éri meg a ráfordítást. Ha egy film jó, akkor az jó 3D nélkül is, de egy szar filmet nem tud kijavítani.

Én is Az utolsó skót királyt hiányolom.

2010-01-02 00:11:07 Pánik (2008) hogyi (2) #17

Hogy lehet ezt ba vígjátékok és a szerelmi történetek közé sorolni. Valaki itt valamit nagyon elnézett. Vagy a rendező nem tudta eldönteni, hogy milyen filmet akar csinálni?

2009-12-23 10:46:15 Avatar (2009) hogyi (4) #506

Nekem tetszett a film, bár lehet, hogy kicsit túl jószívűen értékeltem. Nyilván biztos voltam benne, hogya végén a jó győz :D, de azért izgultam, és végülis szurkoltam a szereplőknek. Valószínűleg - ahogy már többen írtátok - magával ragadott Pandora világa. Ami miatt úgy gondolom, hogy a film kicsit kevesebb ad, mint egy jó sci-fi, vagy fantasy az a karakterek, Pandora és a na'vik háttértörténetének kidolgozatlansága. Nézz egy Gyűrűk Urát, vagy Harry Pottert, amiket immáron klasszikusoknak nevezhetünk a fantasyben. Attól annyira magával ragadó, hogy mindent megtudsz a szereplőkről és a történetről. Itt nagyjából annyit, hogy kék színűek. Meg, hogy a csaj egyik őse azzal szédítette a nőket, hogy nem a hagyományos repülő állatot választotta magának közlekedés céljából, hanem annak az egyel nagyobb változatát. Ráadásul vagány, piros színben. Nézed meg a Gyűrűk Urában hányféle nép szerepel, és mindről megtudod, hogy mi köze a történethez. Itt erre sokkal kevesebb hangsúlyt fektettek. Lehet, hogy kevés volt a 3 óra?
Minden esetre, ha valaki találkozna James Cameronnal, az adja át neki az üzenetem: Dolgozzon rajta még 5-6 évet, aztán részletesebb, jobban kidolgozott forgatókönyv szerint csinálja meg újra, 75% helyett 90-100%-osra!

Igazad van, nem vártam tőle semmit és nem is kaptam semmit. Egy az egyben ugyanaz, mint a korábbi részek, semmit nem próbáltak hozzátenni a készítői, épp csak azt kellett kitalálni, hogy a szereplők hogyan haljanak meg. Egyáltalán nem foglalkoztak a történettel, nem próbálták kicsit megcsavarni, hogy a néző ne ugyanarra a filmre üljön be negyedszer is. Kár érte. Mégcsak félelmetes, vagy izgalmas sem lett, mert ugyebár tudtuk, hogy mindenki meg fog halni. (Vagy ha nem, akkor az még egy ötödik részt jelentett volna. Na ne már!)
A véleményem, hogy nem szabad a filmeket csak arra építeni, hogy 3D-ben majd úgyis üt, mint a buszkerék. Ezentúl majd csak üres filmeket kapunk, amit 3D technológiával készítenek abban reménykedve, hogy attól lesz kasszasiker!? Mi lesz így a Forrest Gumpokkal, Becstelen brigatykkal vagy a többi olyan filmmmel, amit nem a látvány miatt nézünk meg újra és újra?

előzmény: Moky (#20)

2009-11-14 15:42:57 9 (2009) hogyi (4) #17

Én fordítva néztem a filmet; előbb a mozit, majd az ugyanezen címet viselő rövidfilmet. Együtt értékeltem őket. Mivel a rövidfilmet a mozi után megnézni már értelmetlen, ezért nálam előbbi szerepelt gyengébben.
Sajnálom a filmet a történet miatt, az húzta le (konkrétan úgy éreztem, hogy magam is több csavart és misztikumot tudtam volna vinni a forgatókönyvbe). A főhősök és az elpusztított világ ábrázolásának ötlete viszont nagy benyomással voltak rám, ezért adtam neki jót. Kicsit jobban kidolgozott cselekmény a kultuszmozik közé emelhette volna, így viszont csak egy nézhető, ám ötletes (néhol aranyos) animációs film.

Nagyon másra nem számíthatott senki! Nagyrészt kétszereplős a darab, mégis iszgalmas a kettejük között zajló társalgás, nem vontatott.
És egy csomó meglepetés van benne, pl. amikor először kiderül, hogy régen jártak, a film végén pedig az is, hogy házasok is voltak.
Nekem tetszett, sok újat visz az egyre elcsépeltebb "romantikusfilm" kategóriába.
Hasonló kétszereplős mozi volt Ethan Hawke és Julie Delpy szereplésével a Before Sunrise és a Before Sunset, csak azok sokkal vontatottabbnak tűntek. Összehasonlításképp ajánlom.

2009-09-13 19:04:55 The Reader (2008) / A felolvasó hogyi (3) #54

Itt most nem a könyvről van szó, hanem a filmről - ha jól gondolom. És ez valóban kicsit jobb is lehetett volna. Úgy gondolom, olyan részekre fektettek nagyobb figyelmet a film készítői, amelyeknél sokkal lényegesebb témákat is lehetett volna feszegetni, szerintem más kellett volna, hogy legyen a film súlypontjában. Ezért a filmért is kár.

2009-08-01 23:21:48 Twilight (2008) / Alkonyat hogyi (2) #46

Az a baj ezzel a filmmel, hogy nem akart sem romantikus film, sem horror, vagy akció lenni. Nem is az. Jónak nem mondanám. A rendező asszony kicsit jobban kidolgozhatta volna a vega- vámpír világot. Persze ez utánajárást igényelt volna.
Kár érte.

Hát ez megdöbbentően gyenge volt. Nem vagyok Harry rajongó, de érdekesnek találtam az eddigi epizódokat. Ez viszont kissé silányra sikeredett. Alig derül ki néhány dolog, a hasznos történet - ami élvezehetőés lényeges volt - fél órába is belefért volna. A Félvér hercegről szinte semmi nem derül ki.
Csalódtam, jobbat vártam. A film sikere, nézettsége most sokkal inkább múlik azon, hogy a korábbi részek jók,, vagy jobbak voltak, éhát ez egy "sorozat" fura lenne kihagyni egy részt belőle. Önálló filmként nem állná meg a helyét.

Amit eddig leírtatok, azt osztom. Én csak a filmben felvetett kérdés miatt adtam rá jobb értékelést. Miért lehet, hogy az olyan bűnözők, akitől nem biztonságosak az utcáink megúszhatják a büntetést pár év kényelmes börtönnel? Miért van, hogy ha valakiről nyilvánvaló, hogy gazember, de nincs elég bizonyíték ellene, akkor vállat vonva szabadlábra helyezik? És vajon helyes-e (nem jogilag, hanem emberileg), hogy akinek ez hatalmában áll az bíráskodjon a törvény helyett? Hogyan számol el magában a tetteivel? Akiről a bíróságon kimondják, hogy ártatlan, az valóban az? Bennem ezek a kérdések merültek fel a film közben. Szerintem nem könnyű őket megválaszolni.