jutas

Regisztráció: 2009. június 27. (14 év, 8 hónap)

Születési év: 1979

Warrior
Warrior - A végső menet
4 2013-05-26 4,2

2013-07-13 23:26:51 More Than Honey (2012) / A méhek világa jutas (?) #10

Köszi nejmed, nagyon felcsigáztad az érdeklődésem.

Pici érdekesség: amire utaltál, hogy Einstein mondta (ti: a méhek pusztulását az emberiség max 4 évvel éli túl), az egy városi legenda. Most nemrég olvastam én is (http://www.urbanlegends.hu/2013/06/einstein-es-a-mehek/). Vicces dolog a mém. Még az internet kora előttről...

Ez persze mit sem változtat a lényegen, mert akár igazzá is válhat. :(

előzmény: nejmed (#4)

2012-05-01 01:27:31 Chronicle (2012) / Az erő krónikája jutas (3) #17

És most megnéztem a Mean Creek-et. Hát így kellett volna ezt is.

előzmény: jutas (#16)

2012-04-30 23:49:14 Chronicle (2012) / Az erő krónikája jutas (3) #16

"Unom, hogy szegény amerikai gyerekek annyira népszerűtlenek az iskolában, hogy ezért bekattannak." - yeah-yeah, épp csak Manson hiányzik az OST-ről. Vagy mégsem?

A tragédiák ha jobban ki lennének bontva (Steve halála pl teljesen habkönnyű esemény a történetben) és nem lenne teletűzdelve teenmovie-s motívumokkal, akkor kapott volna egy erős 4-est is.

előzmény: gringo (#9)

2011-09-02 01:00:44 Sztalker (1979) / Stalker jutas (3) #30

Lehet bennem van a hiba.
Először a kisregényt olvastam (ti. Piknik a Senkiföldjén), de legalább féltucatszor. Majd miután meghallottam, hogy készült adaptáció róla, alig vártam, hogy valahonnan megszerezhessem (tizenpáréve). A Piknik a Senkiföldjén, az a fajta misztikum, amit rengetegféle-képpen lehetne vászonra vinni... na de ez az elfilozofálgatás pont nem az amit szerettem volna látni. Ez egy kőkemény, közel-apokaliptikus kisvilágról szóló sci-fi. Olyan helyről, mint mondjuk a csernobili négyes reaktor alagsora... Valami, ahol meggörbül a tér és az idő az ember számára idegen energia hatására. Na szóval, a filmet láttam, nem erről szól, a játékról hallottam, tudom, hogy nem erről szól, de mégis közelebb lehet a kisregényhez. :)
Minden tiszteletem Tarkovszkijnak (Solaris rulez), meg érdekes alkotás ez, de mást vártam.

"szórakoztató őrületnek" - ez a legjobb megfogalmazás.
Legalább 5x néztem meg. De már vagy 6-7 éve nem láttam újra, elő kéne vegyem... talán már nem is tetszene annyira.
A hihetetlen kifordult karakterek, Lynch alternatív zenei kötődései (Reznor, Henry Rollins stb.. egyébként valakinek feltűnt, hogy a film vége fele kikkel szerepel Arquette egy fényképen? :D ), a -szinte valamennyi filmjében szereplő- groteszk gnómok, vagy az ahogy a modern és művi kaliforniai tájnak ad természetfeletti mélységet.... ahhh. Akiknek ezek a dolgok nem jönnek be, az hiába akar keresni értelmet a filmben. Ha megtalálja sem fog rajongani érte.

előzmény: ronin07 (#64)

Szerintem tultargyaltuk :) nekem csak az "faj", hogy az amugy komoly tema ezzel komolytalanna valik a tudomanyossag szemszogebol.

2011-03-27 01:57:38 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] jutas #10480

Szerintem tultargyaltuk :) nekem csak az "faj", hogy az amugy k

Áthelyezve a(z) The China Syndrome topikból.

2011-03-25 23:22:59 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] jutas #10475

Persze, hogy az. Én szeretem a témát, mindent átolvasok róla, de a filmben a szakkifejezés böszmegségére senki nem világ rá. Olyan, mint a lóbogár. De ebben a filmben úgy hivatkoznak rá, mintha tényleg egy ló meg egy bogár frigyéből egy lóbogár születhetne.

Áthelyezve a(z) The China Syndrome topikból.

Persze, hogy az. Én szeretem a témát, mindent átolvasok róla, de a filmben a szakkifejezés böszmegségére senki nem világ Olyan, mint a lóbogár. De ebben a filmben úgy hivatkoznak rá, mintha tényleg egy ló meg egy bogár frigyéből egy lóbogár születhetne.

Úgy kell megnézni, hogy elolvasod előtte az itteni véleményeket, tehát tudod mire számíts, küszöbszintet a padló alá nyomod, közben a fontos emaileket is elolvashatod, nem esel ki a sztoriból (amúgy sincsen neki komoly), és jöhet a ZÚZÁSZÚZÁS. Nekem bejött.