mzsofi

Regisztráció: 2009. június 23. (14 év, 8 hónap)

Can't Buy Me Love
Twelve Monkeys
12 majom
5 2013-08-09 4,3

2012-03-29 11:01:33 John Carter (2012) mzsofi (2) #14

persze, persze de attól, hogy hű marad még lehetek kreatív. Ennél csak ötletesebb könyv adoptációkkal találkoztam, de itt éreztem, hogy a sztori miatt fontos dolgokat belepakolta 2 mondat erejéig, de indokolatlan helyen és időben, majd nem foglalkozott velük, hanem folyamatos kitérőket tett, nem hinném, hogy a könyv ennyire gyenge.

előzmény: EstiKornél (#12)

2012-03-24 00:57:28 John Carter (2012) mzsofi (2) #11

nevetséges, indokolatlan katyvasz. Egy olyan 2 órás gubanc, ahol képesek hosszú perces kitérőket tenni egy nem túl erős poénért. konkrétan lezsibbasztotta az agyam. ami a legszebb, hogy a hercegnő hitetlenül, ámulva hallgatta a 3 mondatos beszámolót a Földről, ahol a hajók nem a levegőben, hanem a végtelen tengeren közlekednek, majd a főhős és egy furcsa star wars-os avatáros lénnyel beszáll egy csóóónakbaaaa és elhajókáznak. ahh, jó, nyilván szőrszálhasogató vagyok, de miért kellett minden kicsit is érdekesnek tűnő dolgot beledobni a dobozba, megrázni és vászonra tenni.

2012-02-24 18:26:53 The Artist (2011) / A némafilmes mzsofi (4) #39

nagyszerű, kreatív, ötletes, új és régi, hangulatos, bravúros, profi...de a szerelem elmaradt a sztori kiszámíthatósága miatt.

2011-12-13 23:25:50 Chaplin (1992) mzsofi (5) #13

Egy percig nem untam, pedig már 5x-ör végignéztem. Attenborough sajátja, hogy hosszú filmjeit nem csak kitölti, hanem bőven megtölti...mindig meglep valami új. Robert Downey Jr. elveszett(úgy, ahogy Ben Kingsley is) és csak a nagyszerű nevettető, zseniális művész és a gyenge, gyarló ember Chaplin létezett a színen. Downey tökéletesen vissza adja Chaplinnek ezt a kettősségét, vagy inkább emberi arcát. Attenborough pedig ezt megsegítve, olyan nagyszerűen adja vissza a hős életkörülményeit,a szegénységet, az őrületet, a felfedezést, a sikert, a teremtést, a fájdalmat, a gyarlóságot, a szerelmeket, a barátságot, a kitagadást, a halált, a gyűlöletet, és a mindezek feletti küzdést, a nevettetni akarást! Értem a személyiségét, így azt érzem ismerem a nagy és mesés Chaplin-t.

Gondoltam jól elmegyek a moziba, és jól kiröhögöm azt a sz.rt is, ahogy a többit... Aztán...jó.
Nézhetetlent nem adok rá, mert elmentem és megnéztem. Plusz egy pont a dramaturgiáért jár: jókor, jó minőségben, indokoltan, minden információ a helyén volt. Amik kimaradtak a könyvhöz képest, az sem volt baj, a plusz dolgok meg odaillőek voltak. Még egy plusz pont a rendezésért: egyszerűen hatott. Jó zenék, jó technika, jó képek, ötletes megoldások. Értékeltem a vicces betéteket és hogy az előző részekhez képest-mármint ha azokat lehet alkotásnak nevezni- ez a rendező jobban eldobta az agyát, és könyörgöm ez kell ebbe a filmbe, sőt még több, hisz alapból olyan képtelenségekről szól mint beteg vámpírok, agya-roggyant vérfarkasok és mindennek közepébe egy gyökér csaj áll. Aztán, amit alig mertem elhinni...Bellát alakító színésznőnek van a vásznon 3-nál több arca. Nem viccelek, komolyan! Na jó, nem sokkal több, de van! A Pattinson fiú meg tud élni, és nem egy karót nyelt fadarab egy fájdalmas arckifejezéssel 2 órán keresztül. Lautner...ő olyan semmilyen, a többiek legalább rosszak voltak eddig, ő most is olyan semmilyen, olyan izmos.
Azt hiszem azért is négyes, mert nagyon meglepett, valami iszonyúan borzalmasra számítottam. Hát majd ha a meglepetés ereje kimerül, lehet lejjebb csökken a pontszám, de most még jó fej vagyok.

sablon.Bár Waltz hozza a tőle megszokott színvonalon a gonoszt, akinek a mosolyától is a hideg ráz. Aztán még az elefántot tudom megemlíteni, nagyon jól játszik. Na, meg azért Robert Pattinsont is dicséret illeti, hisz már nem olyan kockásan mozog, a fejmozdulatai kísértetesen hasonlítanak egy emberére, és néhány arceltorzulása is előbb élőlényé és nem egy vámpíré....nem baj, lesz ő még jó embert játszó színész is...

tényleg csak egy oké, elmegy... Bár Robert Downey már itt is nagyon jó.

Sajnos ismét el kell ismerni, hogy a könyv mindig jobb... Egy lenyűgöző, pontos képet kapok a lapokból, és azt vártam, hogy egy ilyen precízen megfogalmazott világot könnyű vászonra vinni...Hát...Dramaturgiailag rendben volt, nyilván egyszerűsíteni kell, de attól, hogy a történet összefoglaltabb a viszonyoknak, jellemeknek, cselekedeteknek nem kellett volna leegyszerűsödnie. Portman lehetett volna kegyetlenebb, Johansson pedig hitelesebb, hogy Banan mi segített volna, azt nem tudom...Összességében erős 3. Csak azért nem jobb, mert épp most fejeztem be a könyvet és valami sokkal nagyobbra számítottam. Talán nem most kellett volna megnéznem.

2010-05-19 21:47:32 Remember Me (2010) / Emlékezz rám mzsofi (4) #4

Összességében nem volt rossz. Az tény, hogy kicsit emosok, és túl sok mindent akartak belevinni ebbe a filmbe és konkrétan csak egy két szál lett kidolgozva...pontosabban jobban is ki lehetett volna dolgozni az amúgy nem rossz ötleteket,kicsit több fantáziával. A párbeszédek modorosságán is lehetett volna mit csiszolni. De az operatőri munkát dicséret illeti, volt néhány igazán jó kép. És a színészi játékkal sem volt különösebb baj. Persze azért a rendező kihasználta a lányok kedvencének előnyös megvilágításba helyezett adottságait.
A vége valóban meglepő és értelmetlen kicsit. Minek a tragikus szept.11-et belevinni, hisz már minden megoldódott, mindenki boldog, Tyler halála már értelmetlen, hisz az életük jóra fordult, család, szerelem, öngyilkos bátty halálának sikeres feldolgozása ... és mégis, számomra mégis belefér.
Összességében jó volt.