jo21

Regisztráció: 2009. június 14. (14 év, 9 hónap)

Die Welle

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
Star Wars I. rész: Baljós árnyak
4 2011-08-26 3,2

Kár, hogy debreceni vagyok... :D :(

előzmény: The Hungarian (#8)

Már rajta van! :) Át is vette a vezetést! :D Egyébként hol lehet ezt megnézni? Úgy értem dokumentumfilmeket nem szoktak adni moziban. Vagy igen? :$

Ivan/ - Úgy érzem ő a legkevésbé elfogult.

2011-07-02 00:55:22 Super 8 (2011) jo21 (5) #45

Végre, végre milyen kellemes csalódás! Úgy érzem, eddigi tapasztalataimmal ellentétben ennek a filmnek a felvezetése az erősebb rész. Tetszett a gyerekek bemutatása, olyan szimpatikusak voltak, szinte éreztem, amit ők is éreznek. Ezt olyan régen nem tudta kiváltani belőlem egy film sem... Szívesen néztem volna még, ahogy forgatják a "filmjüket" és, ahogy Alice és Joe szép lassan egymásra találnak. Számomra ezek sokkal sokkal értékesebbé és érdekesebbé teszik az egész történetet! :)

2011-07-01 01:13:27 Black Swan (2010) / Fekete hattyú jo21 (5) #224

Vannak olyan filmek, amelyek nem valók mindenkinek, talán ez is egy olyan darab. Itt főleg művészi és még inkább emberi rálátásra van szükség ahhoz, hogy megértsük azt, amit látunk. Nincs abban semmi döbbenetes, hogy sikeres lett az alkotás. Beláthatjuk, hogy ritkán születnek ehhez hasonló filmek, és minden hibájával együtt egyedülálló a Fekete hattyú a mai tucat-filmek között!

2011-03-15 14:06:54 Black Swan (2010) / Fekete hattyú jo21 (5) #213

Amit mondasz, az csak a felszín. Az egésznek az a kulcsa, hogy Nina személyisége megrekedt. Így a szellemi átlényegülés számára roppant nehéz feladat. A tökéletessé válás pedig az egyik énjének a halála árán érhető el. Ettől lesz nem csak a történet tragédia, hanem a művészé is, jelen esetben Nináé. És ez az áldozat teszi felemelővé az élményt. Tessék, itt a feloldás!

előzmény: azazell0 (#212)

2011-02-27 16:15:37 King Kong (2005) jo21 (5) #47

Imádom a kezdését! Egyébként mélyen egyetértek az előttem szólóval. Egy ilyen filmhez így kell hozzáállni. ;)

Most néztem meg. És azon gondolkodok miért készítették el, mi akart lenni az üzenet. Hogy az üzletben nincs barátság? Pont a közösségi (!) háló létrehozójának kell egyedül maradnia? Hmm... Végül 5-öst adtam rá, de gondolkodnom kellett... Életrajzi filmnek szerintem kevés, hiszen nagyon rövid időt ölel fel. Azonban nálam a drámai hatás megvolt és egy-két párbeszéd valóban fantasztikus volt (nyitó jelenet, Eduardo és Mark vitája). A 73 díj szerintem azért túlzás, a Fekete Hattyú csaknem minden tekintetben jobb alkotás, de mivel annak a témája kevés közönséget vonz, minden bizonnyal a Social Network fogja elvinni a legjobb film díját.

Az azért tényleg érdekes, hogy anyagilag ez a rész volt a legkevésbé sikeres. Az emberek többsége miért képtelen észre venni a jó, minőségi munkát? Nem csoda, hogy manapság a könnyű zene és a filmes világ is a művészi hanyatlását éli. Egyszerűen már nincs igény komoly alkotásokra. Elszomorító!

Lassan hánynom kell, hogy az amerikaiak csak happy end-del tudják lezárni a filmjeiket. Ők illuzióban élnek.