Herrberger Detonator

Regisztráció: 2009. június 9. (14 év, 9 hónap)

Still Alice

5 2021-12-15 4,3
Venom: Let There Be Carnage
Venom 2.: Vérontó
1 2021-12-12 2,4

Először elolvastam a könyvet angolul, aztán megnéztem a filmet. A könyv fantasztikusan jó, főleg a második fele! A film rendkívül gyenge. Nincs utalás arra, hogy 2 év alatt történik a teljes szellemi leépülés. A könyvben hónapokra vannak szétosztva a fejezetek, a filmben nyoma sincs. A legnagyobb problémának azt tatom, hogy a könyvben belső szemszögből érzékelteti a betegség lefolyását és a filmben szükséges lett volna narráció, hogy mit érez, mit lát, mit ért a külvilágból, így meg csak láttunk egy nőt, aki forgolódik futás közben, néha nem jut eszébe néhány szó és ennyi. A férje a könyvben nem ilyen megértő, az idősebb lánya pedig sokkal jobb és melegebb szívű, mint a filmben. Ez az a tipikus eset, amikor egy jó könyvet nem szabadott volna megfilmesíteni.

2022-04-29 21:50:10 The Batman (2022) / Batman Herrberger Detonator (2) #70

Michael Keaton, Kim Basinger, Jack Nicholson. 33 év elteltével is kívülről fújjuk.
Erre a szörnyületre már 3 hónap múlva sem fogunk emlékezni.
Az egyetlen pozitívuma, hogy végig sötét, így többször is el tudtam aludni rajta.

Kövezzetek meg, de nekem ez tetszett.

2021-12-19 10:56:30 Emma. (2020) Herrberger Detonator (2) #5

Miután kiolvastam az angol nyelvű könyvet, amely nagyon tetszett, gyorsan megnéztem filmben is. A rövidsége miatt választottam ezt a filmet és nem a kifejezetten jó feldolgozásnak tűnő 2009-es minisorozatot. Szeretem Anya Taylor-Joyt, aki most is hozza magát és Bill Nighy is jó, szépek a tájak, finoman berendezettek a szobák, házak. De rendkívül rossz adaptáció, nincsenek kidolgozva a karakterek, csapongó, kihagy fontos jeleneteket. Legszívesebben egyest adnék rá, de a színészek miatt egy kettes alát kap tőlem. Pedig szívből szerettem volna jobbra értékelni.

Szombat délelőtti mozizáshoz passzoló gyerekfilm, amelynek címe sok szülőt eltántoríthat a jegyvásárlástól. "Gáz Géza és Trutyi Matyi kalandjai" címmel futva sokkal nagyobb lehetne a mozik jegybevétele.

Évtizedenként kb. 2-3 filmet osztályozok egyesre, de erre jó szívvel adom. Borzasztó szenvedés volt végignézni. Egyik karakter sem szimpatikus, sőt a hisztérikus, hiperaktív drámakirálynő feleség kifejezetten ellenszenves.

2 nagyszerű színésznőt találtak főszereplőnek. A hangulat, a zene és a képi világ 90 percig pazar, addig nálam az év filmje volt. Az utolsó 20 percben kissé más útra tér a film, mint amit vártam, de még így is Top5-ben marad az idei filmek között. Feltétlenül fontos megjegyeznem, hogy közel 6 évet dolgoztam a Sohóban, így nálam az ismerős helyszínek, utcák, hangulatok, emlékek még emeltek az összértéken.

Shantel VanSantennek fantasztikusan jó alakja és szép mosolya van (modellkedett)! Éjjel-nappal szúrnám és a kedvéért egész nap hajlandó lennék ilyen béna Hallmarkos filmeket nézni.

Eisenberg miért színész lett és nem eladó az egyik Walmart áruházban? Mindenki jobban járt volna...

2020-05-24 16:10:45 Café Society (2016) Herrberger Detonator (2) #11

Jesse Eisenberg miatt adom a filmre a kettest. A többi Woody filmet viszont imádom!