Rice

Tapasztalat: 1918 film
Regisztráció: 2009. május 15. (11 év, 11 hónap)

Születési év: 1979

The Call of the Wild
A vadon hívó szava
4 2021-01-02 2,8

2021-02-15 18:54:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Rice #25620

Egy ismerős szerint Ryan Reynolds és Ryan Gosling úgy hasonlít egymásra mint két testvér. Vélemény?

2021-02-15 18:53:14 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Rice #25619

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

2021-01-03 01:27:10 Patrick Melrose (2018) Rice (5) #2

Szerintem nagyon kellett az a vacsorajelenet, mert méginkább megmutatja azt a miliőt, amiben a főszereplő él és mozog. Mindenki az arisztrokratikus udvariasság álarcát viseli, a háttérben pedig zajlanak a kis helyi csaták. Az emberek kedvesen mosolyognak egymásra, miközben szépen csöndben pellengérre állítják a másik minden hibáját. Való igaz, hogy nem vettük volna észre, ha ez a rész teljesen kimarad, nem lett volna hiányérzetünk. De így, hogy benne van, nekem sokat ad a megértéshez.

2020-12-07 13:35:08 Tenet (2020) Rice (2) #130

Megnéztem. Aludtam rá egyet. Még egyszer megnéztem. Megint aludtam rá egyet. De egyszerűen nem tudom szeretni ezt a filmet. Túl bonyolult. Elvileg minden szépen összekapcsolódik mindennel a végére, de nagyon hosszú percekig nem értettem mi történik a szemem előtt, és a végén sem tisztult le a kép. Nem jó az, mikor másodszor is úgy állsz fel a fotelből, hogy tulajdonképp akkor itt most mi is történt?

Alapból szeretem a nyakatekert sztorikat, a váratlan fordulatokat, az elgondolkodtató filmeket. De ez túl sok. Technikai bravúr, addig oké. De ezen kívül semmi. Csak a technika miatt nem 1.

2020-08-29 00:49:18 Resistance (2020) / Ellenállás Rice (2) #1

Már bocsánat, de ez rém unalmas volt.

2020-02-03 20:16:47 Uncut Gems (2019) / Csiszolatlan gyémánt Rice (2) #19

Nem benned van a hiba, számomra is élvezhetetlen volt.

előzmény: KicsiPeti (#17)

2020-01-07 19:12:11 Triple Threat (2019) / Véres hármas Rice (1) #5

Hát...
Mikor az indonéz kiscsávó kilövi a vérbe a tárat, hogy bunyózzunk, a profi zsoldosnak az első dolga az lett volna, hogy felveszi a lába mellett heverő pisztolyt és keresztüllövi. Kétszer. :)
És messze nem ez volt az egyetlen jelenet, ami erodálta a film hitelességét. Akció-orgia? Ennél még csak jobbat láttam. A legtöbb jelenet inkább páros táncra mint verekedésre hasonlított. És akkor még a csavarosra tervezett, ám rendkívül bugyutára sikerült történetvezetést nem is említettem.

2018-11-01 15:07:24 UFO (2017) Rice (1) #2

Szerintem nem. Egy kusza marhaság az egész, amibe próbálnak magvas gondolatokat szőni - sikertelenül. Az összes karakter hiteltelen, értelmetlen, forgatókönyv mintha nem is lenne.

2018-06-07 00:35:08 Tomb Raider (2018) Rice (3) #25

Alicia Vikander nagy kedvenc, és azokkal értek egyet az előttem szólók közül, akik szerint erre a szerepre is jó választás volt. Teljesen máshogy közelítik meg vele a karaktert, mint a korábbi filmekben; nem egy sérthetetlen vagány szexbomba, hanem egy sokkal emberközelibb és hihetőbb, sebezhető személy, akinek fáj, ha ütik. De a filmben kb. minden más zavart. A sztori lapos, a "fordulatok" rendkívüli módon kiszámíthatóak, gyakorlatilag klisé klisé hátán. Ráadásul baromira szájbarágós, nem értem miért van erre szükség, lehet az amerikai közönség igényli? Engem irritált. Mikor a film közepén jól ráfókuszáltak a ládára a cégnévvel, már száz százalékig biztos voltam benne, hogy ez azért fontos, mert ki fog derülni, hogy az apja cége, és az öreglány keveri a szart. Már ez is fájt, de ez még nem is elég; a végén még egyszer az arcunkba tolják olyan ugyeemlékszelhülyegyerek stílusban. És gondolom az sem volt senki számára meglepő, hogy az apja él, valamint hogy meg fog halni a film végére.

Az akciójelenetek nem voltak rosszak, bár azért volt olyan, mikor távolugró olimpiai bajnokokat megszégyenítő produkcióval rukkolt elő Lara, de hát mindegy, elnézzük egy kalandfilmben.

Talán meglepő, de a zaciban játszódó két jelenet a kedvencem. Talán ez még nem spoiler ha leírom, az ezekben részt vevő három színészen láttam azt, hogy itt ők most élvezik, amit csinálnak, és nagyon megvan az összhang. Szerintem rengetet röhögtek, amíg ezt az összesen kb négy percet felvették. Persze lehet, csak bele akarom látni, hogy ott csillog a jókedv a szemükben... :-) Mindegy, lényeg hogy valamiért ez fogott meg.

Összességében nem bántam meg, hogy megnéztem, de nem is lesz egy maradandó élmény. Reméljük a következő kap egy jobb forgatókönyvet, egy kis mélységet, valódi csavart, nem ilyen kliséset, és akkor egy igazán jó film is kijöhet belőle.

2018-05-20 05:06:43 Accident Man (2018) / Hullagyáros Rice (2) #4

Egyszerű, mint egy videojáték, csak azokban általában kidolgozottabb a történet...