fade out

Regisztráció: 2009. május 1. (14 év, 10 hónap)

What's Eating Gilbert Grape
Ghost in the Shell
Páncélba zárt szellem
4 2017-07-08 3,1
Beauty and the Beast
A szépség és a szörnyeteg
4 2017-07-08 3,0
Wazir

4 2016-04-24 ?
Bridge of Spies
Kémek hídja
5 2016-03-25 3,6

2018-08-11 12:50:58 [Filmet keresek] fade out #2344

Évtizedek óta keresek egy filmet. Szerintem 70-es évből való. Semmire nem emlékszem belőle, de belém égett az a kép, hogy ül egy pasi egy padon, és azt hajtogatja: Szívesebben nem tenném.
Amúgy ez egy gyakori szófordulat volt nála. Gondolom, a "zakkant" pasiról szól. De tényleg nem tudok semmit, ez az egy mondat motoszkál bennem, 40 éve :D :D :D
Tudnátok segíteni?

Azért adtam "csak" négyest, mert egyszerűen nem is tudom elképzelni, hogy egy ekkora tehetséghez, egy ilyen géniuszhoz milyen alkotás méltó... Kérdéses, hogy ez méltó-e hozzá. Ennek ellenére jó volt nézni, hálás vagyok, hogy így is megmaradt nekünk. Pótolhatatlan, igazi művész.

2015-01-01 14:41:43 Boyhood (2014) / Sráckor fade out (4) #64

Majdnem ötöst adtam, de meggondoltam magam. Ami miatt azt mondaném, hogy zseiális, az a 12 év a valóságban. Azért ez filmtörténeti tény, biztos, hogy Linklater beírta magát a nagy könyvbe. Mégis 4, mert egy napló. Ahhoz meg hosszú, majdnem unalmas (azért nem volt az).
Valójában 12 órának kellett eltelnie, mire fel tudtam dolgozni a végét, hogy nincs vége, csak abbahagyta. Ahogy telik az idő, egyre inkább azt érzem, így kellett befejezni.

Szürreális rémálom....

2012-06-30 20:09:36 Prometheus (2012) fade out (2) #259

Csak azért nem egyes, mert a vizuális hatások elég jók:D. De kiakadtam...

Kifejezetten jól esett valami olyasmit látni, amit eddig soha. Gyönyörű, képi megoldásaiban zseniális.

Daryl Hannah olyan ebben a filmben, mintha belepottyant volna. "Színészi játéka" ezt simán alá is támasztja. Többször úgy néz körbe, mint aki nem tudja, hol van. Én meg úgy nézek a képernyőre, mintha nem is az Addams Familyt látnám. Iszonyú tévedés.

2011-08-28 19:14:34 Thor (2011) fade out (5) #71

Igazat adok neked. Ráadásul nekem semmit nem számít, hogy valami 3D vagy IMAX. Az Avatart is láttam így is, úgy is. Attól a filmtől is el voltam ragadtatva. Azt gondolom, a filmek elsődleges alkotóelemei a forgatókönyv, a rendezés, a fotografálás (de idétlen így leírni:)))), az alakítások... A 3D egy technikai tényező, egy vizuális hatás, amitől a film nem jobb vagy rosszabb lesz, hanem dimenziós.
A Thor szép film. Szép effektekkel, színekkel, és a mondatoknak több helyen van mély tartalma.
pl. a végén Thor és Heimdall párbeszéde:
Thor: - Elvesztettük a Földet.
Heimdall: - Nem. Mindig van remény!
Thor: - Látod őt?
Heimdall: - Látom.
Thor: - És hogy van?
Heimdall: - Téged keres...

A V mint vendetta volt ilyen meglepetés, ami tele van filozofikus mélységekkel. A Thor egy szép film. Filmes film. Nem a legjobb, nem egyedülálló, de nagyon jó. Ez az én véleményem.

előzmény: JohnnyJohnny (#51)

Ennyi hazugságot és csúsztatást egy rakáson még nem láttam! Egy szakmai horror! Csodálom, hogy nem lett belőle botrány. Vagy lett?