Matthy

Regisztráció: 2009. április 25. (9 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Félprofi szinten zeneszerzéssel foglalkozom, hangtechnikus vagyok, emellett mérsékelt filmrajongó :D . Szeretem az érdekességeket a filmekben.

Rendezők: Alexander Payne, Judd Apatow, Kevin Smith (I), Martin Scorsese, Paul Thomas Anderson, Quentin Tarantino, Sean Penn, Woody Allen
Színészek: Al Pacino, Brad Pitt, Cate Blanchett, Charlize Theron, Daniel Day-Lewis, Dustin Hoffman, Edward Norton, Emma Stone, Gary Oldman, Javier Bardem, Johnny Depp, Kevin Spacey, Marlon Brando, Philip Seymour Hoffman, Robert De Niro, Ryan Gosling, Sean Penn
Műfajok: dráma, musical, vígjáték

4 2018-12-21 3,9
East of Eden
Édentől keletre
5 2018-11-30 4,3

Egyetértek az előttem szólókkal, nagyon-nagyon szórakoztató kerek történet.
Amit kiemelnék: Kit Harington mindig úgy tűnt nekem, mint egy nagyon sótlan figura, aki médiaszerepléseivel csak PC közhelyeket éltet (https://index.hu/kultur/cinematrix/2018/09/12/a_tronok_harca_sztarja_szerint_meleg_szuperhosokre_lenne_szukseg/), de itt most kellemes meglepetés volt. Nem a színészi játékra gondolok, hanem arra, hogy részt vett a projektben. (Sajnos most sem tudtam másként tekinteni rá, mint Jon Snow-ra.)
A másik szereplő, aki meglepetés volt számomra, az Fred Armisen volt. Nagyon sok SNL jelenetet néztem végig és mindig valahogy zavart a jelenléte, viszont az itteni szereplése a maga visszafogott humorával nagyon a helyén volt.

2015-01-24 15:27:03 Dumapárbaj (2015) Matthy (?) #22

OFF: nem szeretne valaki feliratot készíteni egy Stanhope fellépéshez? csak mert az én angoltudásom elég kicsi részhalmazát képezi annak, ami szükséges az előadások megértéséhez, pláne az egész nyelvhez képest, na.

Habár lehet, hogy Ihos Józseffel nagyobb poén lett volna.

előzmény: manuva (#10)

Mel Brooks, Gene Wilder, Marty Feldman és Hofi Géza! Más nem is kell egy igényes szórakozáshoz. 10/8

2012-12-12 13:24:32 Step Brothers (2008) / Tesó-tusa Matthy (3) #9

Az eleje nagy kínlódás volt, de a végén már jól szórakoztam. 10/5

2012-09-23 16:32:44 A zöld sárkány gyermekei (2011) Matthy (3) #8

Nem volt rossz film. Az első felében mondjuk elég zavaros volt a forgatókönyv, plusz alig értettem meg, hogy Wu mit is akar mondani, de a végére egész jó kis film kerekedett belőle. Általában véve mindenki jól játszott (még a Wut alakító Yu Debin is), de főleg Rátóti. A zene nagyon hangulatos lett.

Még kb. 12 évvel ezelőtt láttam ezt a filmet, már akkor is nagyon tetszett és most újranézve is tudom azt mondani, hogy Pryor és Candy nagyszerű párost alkotnak. Nagyszerű vasárnap délutáni kikapcsolódás!

2012-08-11 16:38:49 Sleepover (2004) / Ottalvós buli Matthy (4) #1

Ez az én bűnös élvezetem. :D

Nos, én élveztem. Ennyi faszságot még Terry Gilliam sem tudott összehordani egyetlen cirkuszos sketch-ben sem. Szerintem nem nehezedik rá az emberre, bár az is igaz, hogy inkább amolyan külső szemlélő szempontjából néztem a filmet. És tetszett, hogy az elején az üldöző gyurmafigurákból pár hírességet is ki lehetett venni (pl.:Stallone, Jack Nicholson). Ja, de a Smooth Criminal tényleg zseniális lett.