Cross

Regisztráció: 2009. április 25. (9 év, 12 hónap)

Nem: nem publikus

5 2013-05-25 4,0
Django Unchained
Django elszabadul
2 2013-05-09 4,2

Szemkápráztató steampunk kaland. Persze nem a sztori viszi el a hátán a filmet, az inkább csak olyan gyermekien aranyos. A szereplők se lesznek Homérosziak. De mégis... végig sodró popcorn, az év egyik legötletesebb képi világával. Gőzvandál rajongók és kalandozni vágyók nézzék.

2018-05-21 14:16:37 Annihilation (2018) / Expedíció Cross (4) #103

Nagyon közel jártunk ahoz, hogy egy klasszikus utazással legyünk gazdagabbak. Egy csodálatos, szürrealista helyszínen végbement páratlan expedíció történetével. Csak egy csipetnyi hiányzott. Egy jó történet, egy olyan sztori, ami nem csak a bőrt karcolja. Így viszont csak a határát léptük át a Remegésnek.

Azért egyszer mindenképp ajánlom. Még így is kiemelkedik a műanyaghulladék-óceánból.

2018-04-30 10:37:50 The Getaway (1972) / A szökés Cross (3) #20

Nem volt rossz. De nekem még mindig a Convoy a kedvenc Peckinpah filmem.
De ebből a szökésből aztán sokat merítettek később.
A Tiszta románcot letagadhatni se lehet, de szerintem egy kis Nem vénnek való vidék is akad itt. És meg merném kockáztatni, hogy Lucas látta ezt, mikor kitalálta a Csillagok háborúja szemétzúzdás jelenetét.

2017-10-22 20:04:21 1922 (2017) Cross (?) #1

Azt gondolom, a film méltó feldolgozása a novellának, ami szerintem a Minden sötét, csillag sehol kötet legjobbja. Persze nem fogja lemosni a Halálsoront, vagy a remény rabjait, de ez nem is volt célja.
Thomas Jane ezennel már King veteránnak számít. Átalakulása századeleji nebraskai farmerré bámulatos. Nemcsak az akcentusa (ami biztos pár mebrt idegesítni fog), de a tartása, a mimikája minden rendben volt. A többi meg krimi, és King féle pszichológia az embereket összekötő és szétziláló bűnről.

Igazi régimódi történetmesélés. Olyan, mint Mark Twaint olvasni. Kellemes a szemnek, ha nem is kerül soha többé az ember képernyőjére, akkor is kellemes percek... legalább egyszer.

A következő gondolataim támadtak a mozi után:

- Több idő ment el karosszériamunkával, mint forgatókönyvírással
- Egy villanásnyi őrületnek remek volt
- Max karaktere teljesen üres.
- Ez filmnek pocsék, videoklippnek fantasztikus...

A forma érdekes, de téma nincs alatta. Nekem ez jelentőségteljesnek tűnő jelentéktelenség volt. Éppen úgy, mint a Grand Budapest Hotel.

2015-04-18 12:35:53 St. Vincent (2014) Cross (5) #11

Az elmúlt időszak általam látott vígjátékai közül a legjobb.
Az elmúlt időszak általam látott drámái közül a legjobb.

Mindkettőt tudja.

Nagyon jó film.

2014-11-09 20:28:35 Interstellar (2014) / Csillagok között Cross (3) #75

Van valami régivágású, hőskorbeli scifi hangulata, ami kiemeli a mai mezőnyből. Van viszont két dolog, ami nem hagy nyugodni:

Szerintem rendezésbeli hiba, mikor egy idegen betoppan a NASA támaszpontra, és két perc múlva kinevezik az utolsó reménybeli űrhajó pilótájának, a harmadik percben már indul is. Ezt vágásokkal, vagy más fogásokkal egyensúlyozni kellett volna. Az ott nekem sánta volt, és kapkodós. Pedig két és fél óra játékidő volt. (Miközben az első tengeres bolygót, ahogy van kivágtam volna a filmből)

A még súlyosabb:

FEkete lyuk, gravitációval visszakommunikálunk az időben. Okés. De ez nem okés, hogy az egyik percben azt morzézza könyvekkel, hogy MARADJ, a következőben meg megadja a koordinátákat, ahová indulni kell. Nem lett volna egyszerűbb, ha nem ad koordinátát?

Azért nem volt rossz. A mozijegyet megérte.

2014-10-03 21:50:18 The Maze Runner (2014) / Az útvesztő Cross (?) #5

A forgatókönyv egész tisztességesen van felépítve. Tízpercenként van egy jó fordulat csavar, ébren tart. Egész izgalmasnak mondanám. Azt hittem, elmegyünk a Legyek ura irányába, és gyerekekkel megfogalmazott társadalomkritika lesz belőle. Aztán nem igazán lett. A vége csalódás.

Nem tudjuk meg, hogy a főszereplő mit tett igazából, amiért a Labirintusba kell száműzték, a lány dolgai sem derülnek ki. Vagy, hogy miért voltak a srácok vízestartályban. Azután probálnak szájbarágni egy magyarázatot, valami agyat támadó vírusról, majd a következő percben lenullázzák, és azt mondják, hogy az nem is igaz.
Nagyon gyenge lett a finis. Kár.