nandras

Regisztráció: 2009. április 10. (14 év, 11 hónap)

Coneheads

3 2023-01-21 3,1
Aranybulla

1 2023-01-03 1,5
The Old Man and the Sea
Az öreg halász és a tenger
5 2022-12-29 4,1
La leggenda del pianista sull'oceano
Az óceánjáró zongorista legendája
5 2022-11-02 4,2
Zabriskie Point

4 2022-08-21 3,8

2018-07-24 00:13:36 Contact (1997) / Kapcsolat nandras (2) #39

mondjuk, leginkább minden.
azt nem vonom kétségbe, hogy sagan -beszéljünk csak a regényről, mert a filmre kár szót pazarolni- nagyszerű csillagász, de az, hogy ő hisz a földönkívüli intelligencia létezésében, semmivel sem megalapozottabb, mint az, hogy én marhaságnak tartom.
pontosítok: nem marhaság, csak minden alapot nélkülöző fantazmagória. jelenleg semmilyen adat, észlelés, vagy tudományos elv* nem alapozza meg, hogy létezik a világegyetemben rajtunk kívül máshol is élet.** meggyőződésem -és ez a meggyőződés legalább annyira valid, mint sagan ellenkező értelmű meggyőződése-, hogy egyedül vagyunk, a földi élet egyszeri esemény, a véletlenek olyan szintű egybeesésének következménye, amely egybeesések megismétlődésének a valószínűsége annyira konvergál a zero felé, hogy gyakorlatilag zeronak tekinthető.
innen kezdve pedig a film giccsparádéja elviselhetetlenné válik és egy idő után az ember csak azért imádkozik, hogy legyen már vége a nyálas nyűglődésnek, jöjjenek a zombik, a vasember, a terminátor, vagy akármi, csak legyen kissé hitelesebb, mint jodie foster kínos vergődése.

* nem, ne gyere a nagy számok törvényével, mert az semmit sem bizonyít.
** az "élet" alatt az értelmes, gondolkodó és alkotó életet értem.

előzmény: kaamir (#38)

2018-05-17 00:30:49 Contact (1997) / Kapcsolat nandras (2) #36

ha valaki ezt a tudományosnak álcázott marhaságot egy pillanatig is komolyan veszi, annak elárulok egy titkot:
a télapó nem létezik.

küzdöttem becsülettel, de legyőzettem. nem voltam képes végignézni. ez annyira szar, hogy már fáj. az első részben legalább volt némi szellemesség, egy-két eredeti ötlet, de ebben a részben ezekből már nem maradt semmi.
értelmetlen és céltalan figurák, akik láthatóan maguk sem tudják, hogy végülis kit kellene alakítaniuk, az egész filmet -már amennyit láttam belőle az az egy óra alatt, ameddig bírtam cérnával- átlengi egy dohos unalom.
kár érte.

ennél álmosítóbb, unalmasabb, izgalmasnak, de legalábbis furmányosnak szánt heist filmet még nem láttam.
vártam, hogy ha már érdektelenre sikerült, legalább lesz benne néhány jó, vagy legalább elviselhető poén, amit ha röhögni nem is, de legalább mosolyogni lehet.
hát nem volt.
többen írták, hogy az eleje kicsit vontatott, de aztán felpörög a történet. hát, egy leszedált lajhár is jobban pörög, mint ez a film.
craig pedig maradjon 007-esnek, vagy oknyomozó újságírónak. azokban jó.

2017-10-02 22:43:25 Going in Style (2017) / Vén rókák nandras (2) #3

gondolkodtam egy harmatgyenge hármason, de mivel három zseniális színész is a nevét adta ehhez a fostalicskához, csak kettest érdemel.
(és még ehhez is kell némi jóindulat...)

ennek a filmnek a legnagyobb hibája, hogy megelőlegezi a harmadik részt...

nem tudom megindokolni, hogy miért adtam rá négyest, de minden előítéletem ellenére, tetszett.
szinte minden kritika igaz, amit a hozzászólók leírtak, sőt, különösebb megerőltetés nélkül én is tudnám folytatni a sort, de valamitől mégis működött nálam a film.
azt nem mondom, hogy többszörnézős, de egy estére egészen kellemes szórakozást nyújtott.

mondjuk úgy, hogy a brit birodalom nem volt mentes a rasszizmustól.
(és ezzel még erősen eufemizáltam...)

előzmény: dikalosz (#7)

erre mondják, hogy ez annyira rossz, hogy már jó :)

2016-11-25 20:20:34 Hail, Caesar! (2016) / Ave, Cézár! nandras (4) #24

az az öt perces jelenet, amikor brolin irodájában kitör a vallásháború, önmagában megérdemli, hogy a filmet jóra értékeljem.
és utána ellenpontként, amikor az amerikai komcsik ideológiai háborúba bonyolódnak egymással...