nandras

Regisztráció: 2009. április 10. (9 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

The Sorcerer's Apprentice
A varázslótanonc
3 2018-03-03 2,7

2018-05-17 00:30:49 Contact (1997) / Kapcsolat nandras (2) #36

ha valaki ezt a tudományosnak álcázott marhaságot egy pillanatig is komolyan veszi, annak elárulok egy titkot:
a télapó nem létezik.

küzdöttem becsülettel, de legyőzettem. nem voltam képes végignézni. ez annyira szar, hogy már fáj. az első részben legalább volt némi szellemesség, egy-két eredeti ötlet, de ebben a részben ezekből már nem maradt semmi.
értelmetlen és céltalan figurák, akik láthatóan maguk sem tudják, hogy végülis kit kellene alakítaniuk, az egész filmet -már amennyit láttam belőle az az egy óra alatt, ameddig bírtam cérnával- átlengi egy dohos unalom.
kár érte.

ennél álmosítóbb, unalmasabb, izgalmasnak, de legalábbis furmányosnak szánt heist filmet még nem láttam.
vártam, hogy ha már érdektelenre sikerült, legalább lesz benne néhány jó, vagy legalább elviselhető poén, amit ha röhögni nem is, de legalább mosolyogni lehet.
hát nem volt.
többen írták, hogy az eleje kicsit vontatott, de aztán felpörög a történet. hát, egy leszedált lajhár is jobban pörög, mint ez a film.
craig pedig maradjon 007-esnek, vagy oknyomozó újságírónak. azokban jó.

2017-10-02 22:43:25 Going in Style (2017) / Vén rókák nandras (2) #3

gondolkodtam egy harmatgyenge hármason, de mivel három zseniális színész is a nevét adta ehhez a fostalicskához, csak kettest érdemel.
(és még ehhez is kell némi jóindulat...)

ennek a filmnek a legnagyobb hibája, hogy megelőlegezi a harmadik részt...

nem tudom megindokolni, hogy miért adtam rá négyest, de minden előítéletem ellenére, tetszett.
szinte minden kritika igaz, amit a hozzászólók leírtak, sőt, különösebb megerőltetés nélkül én is tudnám folytatni a sort, de valamitől mégis működött nálam a film.
azt nem mondom, hogy többszörnézős, de egy estére egészen kellemes szórakozást nyújtott.

mondjuk úgy, hogy a brit birodalom nem volt mentes a rasszizmustól.
(és ezzel még erősen eufemizáltam...)

előzmény: dikalosz (#7)

erre mondják, hogy ez annyira rossz, hogy már jó :)

2016-11-25 20:20:34 Hail, Caesar! (2016) / Ave, Cézár! nandras (4) #24

az az öt perces jelenet, amikor brolin irodájában kitör a vallásháború, önmagában megérdemli, hogy a filmet jóra értékeljem.
és utána ellenpontként, amikor az amerikai komcsik ideológiai háborúba bonyolódnak egymással...

már az első rész sem volt éppen az animációs filmek csúcsa, de ez kimondottan szörnyen rosszra sikerült.*
unalmas, a poénok erőltetettek. tipikusan a "húzzunk le még egy bőrt a rókáról" jegyében született.

* na, kb. ilyen szintűek benne a poénok :)