proteus

Egysíkú. Hiányzik a gyermek és a férfi oldal. Ez így csak egy szimpla áldozat magasztalás. A gyermekvédelem meg úgy tűnik, hogy alszik az Egyesült Államokban.

2020-03-22 13:34:04 Valahol Európában... (1948) proteus (5) #18

Szépen felújították a képet, azonban a hang minősége miatt számomra alig nézhető. A zenéje is kifejezetten borzasztó.

2019-12-21 00:27:05 János vitéz (1973) proteus (1) #11

Annyira túlmozgásos, hogy képtelen voltam megnézni. Sajnálom, mert különben ötletes és a képek helyenként csodaszépek.

2019-01-10 19:20:26 Susotázs (2018) proteus (2) #17

1. idegesítő, gyerekes és bunkó, már a felütés is
2. unalmas, kiszámítható
3. sosem értettem, hogy miért nem váltanak szakmát, azok akik ennyire frusztráltak
4. egyszer nézhető, doksinak egész jól elmenne

2018-12-25 18:53:01 Moziklip (1987) proteus (3) #4

Önmagukban kiváló alkotások, de egyszerre picit sok.

Nem értem miért ennyire alulértékelt ez a film. Szereposztással semmi gond, a kaotikus, neonfényes csilli-villi Gotham nagyon eltalált szerintem, bár a Burton által teremtett látványt is nagyon szeretem. Az is nagyon tetszik - lehet, mert nem vagyok a szuperhős filmek nagy rajongója - hogy van egy csomó szatirikus kikacsintás benne, ugyanakkor komolyan veszi az alapsztorit. Tipikus "popcorn movie" - de annak jó.

2018-06-23 02:59:26 Andrej Rubljov (1969) proteus (5) #32

Kösz, hogy így is mevilágíttattad. Az Ancsel meg rulez! Keveset olvastam tőle, de pl a Hamlethez közelebb hozott.

előzmény: mimóza (#31)

Sajnos ezeknek a zenéknek nagy része az adott film nélkül nem működik igazán.

A francba, kár volt újranézni. - Szar érzés ledönteni egy gyerekkori bálványt, bár ha helyiértékén kezelem a filmet, akkor ez simán négyes.

2018-03-24 02:25:54 La La Land (2016) / Kaliforniai álom proteus (4) #80

ennyi geil faszságot egybecsomagolni... - elismerésem az alkotóknak.

2018-03-18 03:01:33 Annihilation (2018) / Expedíció proteus (1) #53

Az első harminc perc után átkapcsoltam az Only Fools and Horsesra, hogy még idejében befoltozzam a keletkezett agykárt. Ezt hasonlítani a Sztalkerhez... - úristen. Portman amúgy itt is nagyon jól hozza a karótnyelt fapina szerepet, amihez kb. egyedül ért. Még próbálkozom, mert kíváncsi vagyok, mi a ?*szom ez a hype a film körül, meg mert ingyen van, de sajnos egyáltalán nem azért mert kíváncsivá tettek volna, h mi van egy nem létező zóna ismeretlen belében. - Márpedig egy ilyen primitív felütésű kalandfilmnek ezt az első egyharmadban már hoznia kellett volna.

2018-03-02 02:57:41 Csinibaba (1997) proteus (5) #35

édes nosztalgiába burkolt, megkésett, keserű rendszerkritika. picit később lett tűz itt, babám. szerethetjük.

Köszönöm, ez jó. És azt gondolom, ez a film egyik fő erénye is, hogy több síkon, több értelmezési lehetőséget nyújt. Legalábbis sűrűbbre sikerült, mint az eddigi művei.

előzmény: caulfield (#37)

Történetileg hűtlen, máig ropogós poénok, a Charles Laughton meg zseniális, főleg mikor már-már vezekelni látszik a nőügyei miatt. :-) Megtekinthető: https://www.youtube.com/watch?v=DB3HINBf73k&t=2s

Szerintem a plakátfelelős gyerek egy egyszerű biorobotként viselkedik a hierarchiában és nagyjából ő az egyensúly, aki akaratlanul is a döntések súlypontját adja. (Ennyiben abszurd is ez a helyzet.) Nem hatásköre, nem tiszte, nem tudja átélni, ami körötte történik. Bárki aki alatta (plakátragasztók), felette (bárki) működik moralizál. A legkevésbé ismerjük őt (jellemében alig, indítékaiban többé-kevésbé), de mégis ő bocsát meg legelőször, érvényesen. - Hülye helyzet :-)

előzmény: Bubu (#33)

Fárasztóan gagyi, mint majdnem az összes rész. Remélem, a regényfolyam valamivel sikerültebb. Ennyire túlértékelt valamivel aligha lehet találkozni manapság. Negyedik: Tipikus kortünet.

Kicsit édes, kicsit keserű. - Egyik sem igazán. Még nem látszódik a későbbi Fellini, de indulásnak jó.

A két trógert, Coboyt és Indient gyermeteg vágyaik újabb kalamajkákba sodorják. Az eredmény a színtiszta bizonyíték arra, hogy az emberi hülyeség határtalan. - Mikor már azt hiszed, ennél nincs nagyobb baromság, akkor rátesznek még egy lapáttal. És jól áll neki a fél óra. - A kisebb filmjeiket túl rövidnek, a Pánikfalvát kicsit hosszúnak találtam. - Ennyi ideig épp elég a józan észt temetni. Meg is könnyeztem. :-)

Lenyűgöző képeskönyve és bölcselkedő idézetgyűjteménye ez Tolsztoj nagyregényének. Bondarcsuk kellő alázattal nyúlt a műhöz, bár helyenként és idővel (a játékidő 7 óra 7 perc!) túlzónak, dagályosnak, szentimentálisnak és ismétlődőnek érezhetőek megoldásai, persze az alapanyag is ilyen már mai szemmel. Igazi 19. századi orosz nagyvilági és falusi atmoszféra, gyönyörű terek és díszletezés, melyben a színészi játék és a cselekmény másodrangú. Hogy hibája, vagy erénye-e ez a műnek, azt mindenki döntse el maga.

Bájosan bugyuta családi film, a társadalom peremére szorult, szerethető rosszfiú toposzra építve, csipkelődő humorú társadalomkritikával. "Mi, akik szomjazzuk az igazságot, nem potyára vettük be a Bastille-t!" :D

2017-02-27 16:10:48 Mindenki (2016) / Sing proteus (4) #79

a gyerkek, ugyanis, bármennyire is nem ezt akarjuk hinni - bántják egymást, egy kor után, amit átütött az agyukban a jelen, mint akár a sajátunkat

2017-02-27 16:08:24 Mindenki (2016) / Sing proteus (4) #78

szép is lenne így, de nem ezt tapasztaltam. sokkal kegyetlenebb világ egy énekkar, s nincs ennyire hatása a kedves vezetőnek.

:) komolyra fordítva: kellett már egy ilyen film

előzmény: purplerain (#15)

A filmet, sajnos nem fogom értékelni.

Undorító az alkotógárda és/vagy a sleppje. Tényleg azt gondoljátok, mindent megengedhettek magatoknak?

szeretném kérni:
A tlombita titka
köszönöm

és még ezeket:
Kutyakörömvágó
Illatok
Köszönöm

ezt légy szíves tegyétek fel:
Vérvörös
köszönöm