proteus

Regisztráció: 2009. április 9. (9 év, 6 hónap)

Születési év: 1983

5 2018-06-14 3,7
State buoni, se potete
Legyetek jók, ha tudtok
4 2018-06-05 4,3

Nem értem miért ennyire alulértékelt ez a film. Szereposztással semmi gond, a kaotikus, neonfényes csilli-villi Gotham nagyon eltalált szerintem, bár a Burton által teremtett látványt is nagyon szeretem. Az is nagyon tetszik - lehet, mert nem vagyok a szuperhős filmek nagy rajongója - hogy van egy csomó szatirikus kikacsintás benne, ugyanakkor komolyan veszi az alapsztorit. Tipikus "popcorn movie" - de annak jó.

2018-06-23 02:59:26 Andrej Rubljov (1969) proteus (5) #32

Kösz, hogy így is mevilágíttattad. Az Ancsel meg rulez! Keveset olvastam tőle, de pl a Hamlethez közelebb hozott.

előzmény: mimóza (#31)

Sajnos ezeknek a zenéknek nagy része az adott film nélkül nem működik igazán.

A francba, kár volt újranézni. - Szar érzés ledönteni egy gyerekkori bálványt, bár ha helyiértékén kezelem a filmet, akkor ez simán négyes.

2018-03-24 02:25:54 La La Land (2016) / Kaliforniai álom proteus (4) #80

ennyi geil faszságot egybecsomagolni... - elismerésem az alkotóknak.

2018-03-18 03:01:33 Annihilation (2018) / Expedíció proteus (1) #53

Az első harminc perc után átkapcsoltam az Only Fools and Horsesra, hogy még idejében befoltozzam a keletkezett agykárt. Ezt hasonlítani a Sztalkerhez... - úristen. Portman amúgy itt is nagyon jól hozza a karótnyelt fapina szerepet, amihez kb. egyedül ért. Még próbálkozom, mert kíváncsi vagyok, mi a ?*szom ez a hype a film körül, meg mert ingyen van, de sajnos egyáltalán nem azért mert kíváncsivá tettek volna, h mi van egy nem létező zóna ismeretlen belében. - Márpedig egy ilyen primitív felütésű kalandfilmnek ezt az első egyharmadban már hoznia kellett volna.

2018-03-02 02:57:41 Csinibaba (1997) proteus (5) #35

édes nosztalgiába burkolt, megkésett, keserű rendszerkritika. picit később lett tűz itt, babám. szerethetjük.

Köszönöm, ez jó. És azt gondolom, ez a film egyik fő erénye is, hogy több síkon, több értelmezési lehetőséget nyújt. Legalábbis sűrűbbre sikerült, mint az eddigi művei.

előzmény: caulfield (#37)

Történetileg hűtlen, máig ropogós poénok, a Charles Laughton meg zseniális, főleg mikor már-már vezekelni látszik a nőügyei miatt. :-) Megtekinthető: https://www.youtube.com/watch?v=DB3HINBf73k&t=2s

Szerintem a plakátfelelős gyerek egy egyszerű biorobotként viselkedik a hierarchiában és nagyjából ő az egyensúly, aki akaratlanul is a döntések súlypontját adja. (Ennyiben abszurd is ez a helyzet.) Nem hatásköre, nem tiszte, nem tudja átélni, ami körötte történik. Bárki aki alatta (plakátragasztók), felette (bárki) működik moralizál. A legkevésbé ismerjük őt (jellemében alig, indítékaiban többé-kevésbé), de mégis ő bocsát meg legelőször, érvényesen. - Hülye helyzet :-)

előzmény: Bubu (#33)