proteus

Regisztráció: 2009. április 9. (8 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Nagyon nem film, de szeretem.

Születési év: 1983

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
Harry Potter és a Halál ereklyéi - I. rész
1 2018-02-15 3,5
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Harry Potter és a félvér herceg
1 2018-02-14 3,4
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Harry Potter és a Főnix Rendje
2 2018-02-14 3,4
Harry Potter and the Goblet of Fire
Harry Potter és a Tűz Serlege
2 2018-02-13 3,6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Harry Potter és az azkabani fogoly
4 2018-02-12 3,8
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Harry Potter és a Titkok Kamrája
1 2018-02-12 3,4

Köszönöm, ez jó. És azt gondolom, ez a film egyik fő erénye is, hogy több síkon, több értelmezési lehetőséget nyújt. Legalábbis sűrűbbre sikerült, mint az eddigi művei.

előzmény: caulfield (#37)

Történetileg hűtlen, máig ropogós poénok, a Charles Laughton meg zseniális, főleg mikor már-már vezekelni látszik a nőügyei miatt. :-) Megtekinthető: https://www.youtube.com/watch?v=DB3HINBf73k&t=2s

Szerintem a plakátfelelős gyerek egy egyszerű biorobotként viselkedik a hierarchiában és nagyjából ő az egyensúly, aki akaratlanul is a döntések súlypontját adja. (Ennyiben abszurd is ez a helyzet.) Nem hatásköre, nem tiszte, nem tudja átélni, ami körötte történik. Bárki aki alatta (plakátragasztók), felette (bárki) működik moralizál. A legkevésbé ismerjük őt (jellemében alig, indítékaiban többé-kevésbé), de mégis ő bocsát meg legelőször, érvényesen. - Hülye helyzet :-)

előzmény: Bubu (#33)

Fárasztóan gagyi, mint majdnem az összes rész. Remélem, a regényfolyam valamivel sikerültebb. Ennyire túlértékelt valamivel aligha lehet találkozni manapság. Negyedik: Tipikus kortünet.

Kicsit édes, kicsit keserű. - Egyik sem igazán. Még nem látszódik a későbbi Fellini, de indulásnak jó.

A két trógert, Coboyt és Indient gyermeteg vágyaik újabb kalamajkákba sodorják. Az eredmény a színtiszta bizonyíték arra, hogy az emberi hülyeség határtalan. - Mikor már azt hiszed, ennél nincs nagyobb baromság, akkor rátesznek még egy lapáttal. És jól áll neki a fél óra. - A kisebb filmjeiket túl rövidnek, a Pánikfalvát kicsit hosszúnak találtam. - Ennyi ideig épp elég a józan észt temetni. Meg is könnyeztem. :-)

Lenyűgöző képeskönyve és bölcselkedő idézetgyűjteménye ez Tolsztoj nagyregényének. Bondarcsuk kellő alázattal nyúlt a műhöz, bár helyenként és idővel (a játékidő 7 óra 7 perc!) túlzónak, dagályosnak, szentimentálisnak és ismétlődőnek érezhetőek megoldásai, persze az alapanyag is ilyen már mai szemmel. Igazi 19. századi orosz nagyvilági és falusi atmoszféra, gyönyörű terek és díszletezés, melyben a színészi játék és a cselekmény másodrangú. Hogy hibája, vagy erénye-e ez a műnek, azt mindenki döntse el maga.

Bájosan bugyuta családi film, a társadalom peremére szorult, szerethető rosszfiú toposzra építve, csipkelődő humorú társadalomkritikával. "Mi, akik szomjazzuk az igazságot, nem potyára vettük be a Bastille-t!" :D

2017-02-27 16:10:48 Mindenki (2016) / Sing proteus (4) #79

a gyerkek, ugyanis, bármennyire is nem ezt akarjuk hinni - bántják egymást, egy kor után, amit átütött az agyukban a jelen, mint akár a sajátunkat

2017-02-27 16:08:24 Mindenki (2016) / Sing proteus (4) #78

szép is lenne így, de nem ezt tapasztaltam. sokkal kegyetlenebb világ egy énekkar, s nincs ennyire hatása a kedves vezetőnek.