Il Matto

Regisztráció: 2009. március 29. (9 év, 1 hónap)

Nem: nem publikus

5 2017-10-28 4,2
Kotonoha no niwa
A szavak kertje
4 2017-10-28 4,0

Teljesen korrekt zombifilm, kiváló feszültség felépítéssel és annak fenntartásával, sajátos hangulattal, megfelelő helyeken humor alkalmazásával, drámával és némi emberiség- meg társadalomkritikával.

Jó látni, hogy ma is lehet e műfajban tonnaszámra a néző képébe tolt agyvelő, belek, miegymás nélkül is alkotni.

Dehogy vagy az, adj neki 1-2 évet és megadod neki az 5-öst. Lefogadom, a One more time, one more chance dal sem tetszett benne túlzottan. Pár év és hetente legalább kétszer meghallgatod.
Én legalábbis így jártam vele.

Two kitten - a purple and a blue one -, give you the FEELS...

Miyazawa Kenji A Kis Hercegre némileg hasonlító művének (vagy 20 évvel korábban íródott annál) ó-anime feldolgozása. A könyv érdekes módon a '90-es években élte reneszánszát, sőt akkor sikeresebb volt mint megjelenése idején.
Kötelező alapmű más alkotások (jobb) megértéséhez. Pl. Mawaru Penguindrum, Giovanni szigete.

A történet megrázó és elgondolkodtat. Az animáció saját kora színvonalához képest is némileg elmaradott, de egyedi stílusa miatt emlékezetes. Lassú és vontatott mű de nem rossz értelemben, hozzátartozik a különleges hangulatához.

Magányosan éjféltájban ajánlom megnézését, némi alkohol társaságában. Jó magába szállást annak aki erre tévedt és még az érdeklődését is felkeltettem:

2017-10-28 10:03:21 Aknyeo (2017) / The Villainess Il Matto (2) #1

Rángó elmosódott kameramozgások közepette főhősnőnk öl-öl-öl-öl-öl és öl és öl és közben mindenütt vér-vér-vér-vér-vér és vér és vér. Mindez egy nagyon fordulatosnak szánt, de inkább koncepciótlan és zavaros bosszútörténet keretében, nagyon együttérzésre valónak szánt, de épp semmilyen azonosulást kiváltani nem képes főhőssel. Szinte végig untam, az akciójeleneteket különösen.

2017-01-06 21:32:05 Saibi (2013) / The Fake Il Matto (5) #3

A leg "anti"-bb antihős akit valaha láttam.
Elképesztően sötét és pesszimista mozi. Odavág.
Nincs megbocsátás, nem ad feloldozást.

AZ "elveszett húsz év" (sőt lassan elveszett 30 évről beszélhetünk - a 1989 óta tartó japán gazdasági stagnálást nevezik így) egyik sajátos hozadéka, hogy egyre több japán fiatal képtelen, vagy éppen nem hajlandó beletörni az ott klasszikusnak számító életformába, egész konkrétan hogy "sararimen" illetőleg "ofisu redi" alakjában vakon hajlongva robotolja végig egész életét, (nők számára opció még a férje számára mindig engedelmes tsuma szerepe is) így felelve meg a szülők, illetőleg a társadalom szigorú elvárásainak.
Mozgóképes alkotások sora foglalkozik a jelenséggel, ilyen kallódó, útkereső fiatalokra fókuszálva, megemlíteném itt a Rentaneko című filmet, többnyire humoros és végső soron optimista felütéssel közeleítve a problémát. A Kumiko ezzel szemben meglehetősen sötét tónusú a felütéstől kezdve, ami a cselekmény előre haladtával csak egyre nyomasztóbbá válik, egyre bizonyosabbá téve a nézőt az elkerülhetetlen tragédiában. Egy bolond japán lány hátrahagyja vonalzóval előre rajzolt életét, elmegy az amerikai isten háta mögé mert komolyan vesz egy mozifilmet és hallucinációk közepette magányosan megfagy egy Észak-dakotai erdő közepén
Az amerikai rendező filmje két markánsan elkülönülő stílusában is különböző részre szakad. Az első fele egy jellegzetesen japán társadalmi dráma, ahol megismerjük azt a környezetet ami helyett hősnőnk egy rögeszmés álmot választ, egy olyan miliőt amihez képest a Fargo vakító feher éjszakája is vonzó alternatívává válik, míg a második rész egy tipikusan amerikai road movie, amely során választott világában a kincs megszerzésére indul, miközben a realitás és a képzelete közti határok végképp összemosódnak.
Nem mondom, hogy tökéletesen lett minden megoldva, de hangulatteremtésében nagyon erősnek mondanám a Kumikot.

Nekem nagyon bejött ez a szép beállításokkal és színekkel dolgozó dráma. A történetben vannak elég kiszámítható fordulatok (Na vajon ki lehet az új szakácsnő? (mondjuk a párbajjelenetnél bármilyen kifejletet elképzelhetőnek tartottam), az izgalmat inkább az adja meg, hogyan kerül tálalásra az adott fejlemény.

Szerintem a darab méltó az Alkonyat harcosában felállított mércéhez.

Szerencsére az eredeti cím (A szamuráj becsülete), a magyar változattal ellentétben nem hajaz egy mexikói sorozatéra.

2015-10-26 22:44:41 Singles (1992) / Facérok Il Matto (?) #2

Egész meghoztad a kedvem, hogy 20 év után megint megnézzem és nem csak az AIC miatt. Pedig de szépen tolják benne a Would?-ot.

előzmény: Jereváni Rádió (#1)

2015-10-26 00:03:44 The Martian (2015) / Mentőexpedíció Il Matto (2) #79

Ezt komolyan az az ember rendezte, aki az Alient, meg a Szárnyas fejvadászt? Biztos, hogy nem Michael Bay volt? Mert komolyan, az összes blődség, meg az internet és digi-HD TV korában a téren kijelzők előtt csoportosulva egymásnyakábaugorvaünneplő népek láttán, már csak a küldetésük végeztével hatan egymásmellett felsorakozva belassításban menetelő űrhajósok hiányoztak a tökéletes Armageddon feelinghez.

kínaiak: Amerikai móricka elképzeli nagy furca ország: szok kedvesz kici moszolygó emberke hemzseg nyüzsög tesz-vesz a hosszú menetelésből megmaradt kék és szürke kabátkáikban, örül, hogy segíthet amerikai ember, mert annak lenni nagy pénisz. Vezetőjük Pai Mei, aki egy nagy ugrással végre elment borbélyhoz. Népi kohó már nemcak önt traktor, hanem olcó ügyesz űrrakéta, cak protokoll még régi. De sebaj, mert okos nagy amerikai elmagyarázza, mint Robinson a DíDzsusz reklámban.
na persze 50 éves protokoll mi? a hackereik megszerzik a még fejlesztés alatt álló legújabb protokoll forráskódját is. Ünneplő civil tömegek a titkos űrközpont előtt? Tippem szerint civil min. 20 km-es körzeten belül meg sem közelíthet ilyen létesítményt, aki meg nem odavalósi lakos, az még a tartományba sem teheti a lábát.

Ez gyors egymásutánban a harmadik űrmozi és még mindig közel sem az igazi. Hollywood nem tud átlépni az árnyékán, ha önerőböl csak erre képes, akkor inkább komposztálja tovább akut ötlettelenségén a MARVEL-képregényszuperhősfilmeket, meg a sikeres európai mozik amerikanizált remake-jeit és termeljen benne krumplit.

2015-08-23 00:48:14 Bridesmaids (2011) / Koszorúslányok Il Matto (1) #32

Idegesítőbb mint a Férjhez mész....

Az ilyen hulladékok közben percről percre reménykedem, hogy egyszercsak feltűnik Freddy Krueger, Jason Vorhees, esetleg a Postás faszi és miközben a mexikánó kartellek stílusában csendéletet rendez az vinnyogva klimaxoló vénlányok hordáinak belsőségeiből, helyreállítja a dolgok igazságos rendjét. Ez azonbanban sohasem történik meg, pedig itt legkésőbb a menyasszonyi ruhában úttestre szarás pillanátában igazán időszerű lett volna, úgy is mint a konfliktus eme fölöttébb illetlen (basszus ilyet utóljára G.G. Allin csinált, de az legalább drogtúladagolás közben halálra piálta magát.) tetőzésének egy laza katarzissal történő feloldása.