Il Matto

Regisztráció: 2009. március 29. (14 év, 11 hónap)

Születési év: 1978

3 2020-07-28 4,2
Once Upon a Time in... Hollywood
Volt egyszer egy... Hollywood
5 2020-07-28 4,0

Az animetörténelem egyik legikonikusabb antagonistája a sorozat folytatásaként egy saját teljes mozifilmet kapott. Aki már a sorozatban is hideglelést kapott Bondrewd-tól készüljön fel, igazából még semmit sem látott: a karakter rengeteg meglepetést tartogat.

2018-10-28 21:41:43 First Man (2018) / Az első ember Il Matto (3) #14

Biztos kiment a mosdóba a amikor épp a Vonnegut interjú bevágás, meg a 'whitey on the moon' ment.

előzmény: saatonda (#13)

Teljesen korrekt zombifilm, kiváló feszültség felépítéssel és annak fenntartásával, sajátos hangulattal, megfelelő helyeken humor alkalmazásával, drámával és némi emberiség- meg társadalomkritikával.

Jó látni, hogy ma is lehet e műfajban tonnaszámra a néző képébe tolt agyvelő, belek, miegymás nélkül is alkotni.

Dehogy vagy az, adj neki 1-2 évet és megadod neki az 5-öst. Lefogadom, a One more time, one more chance dal sem tetszett benne túlzottan. Pár év és hetente legalább kétszer meghallgatod.
Én legalábbis így jártam vele.

Two kitten - a purple and a blue one -, give you the FEELS...

Miyazawa Kenji A Kis Hercegre némileg hasonlító művének (vagy 20 évvel korábban íródott annál) ó-anime feldolgozása. A könyv érdekes módon a '90-es években élte reneszánszát, sőt akkor sikeresebb volt mint megjelenése idején.
Kötelező alapmű más alkotások (jobb) megértéséhez. Pl. Mawaru Penguindrum, Giovanni szigete.

A történet megrázó és elgondolkodtat. Az animáció saját kora színvonalához képest is némileg elmaradott, de egyedi stílusa miatt emlékezetes. Lassú és vontatott mű de nem rossz értelemben, hozzátartozik a különleges hangulatához.

Magányosan éjféltájban ajánlom megnézését, némi alkohol társaságában. Jó magába szállást annak aki erre tévedt és még az érdeklődését is felkeltettem:

2017-10-28 10:03:21 Aknyeo (2017) / The Villainess Il Matto (2) #1

Rángó elmosódott kameramozgások közepette főhősnőnk öl-öl-öl-öl-öl és öl és öl és közben mindenütt vér-vér-vér-vér-vér és vér és vér. Mindez egy nagyon fordulatosnak szánt, de inkább koncepciótlan és zavaros bosszútörténet keretében, nagyon együttérzésre valónak szánt, de épp semmilyen azonosulást kiváltani nem képes főhőssel. Szinte végig untam, az akciójeleneteket különösen.

2017-01-06 21:32:05 Saibi (2013) / The Fake Il Matto (5) #3

A leg "anti"-bb antihős akit valaha láttam.
Elképesztően sötét és pesszimista mozi. Odavág.
Nincs megbocsátás, nem ad feloldozást.

AZ "elveszett húsz év" (sőt lassan elveszett 30 évről beszélhetünk - a 1989 óta tartó japán gazdasági stagnálást nevezik így) egyik sajátos hozadéka, hogy egyre több japán fiatal képtelen, vagy éppen nem hajlandó beletörni az ott klasszikusnak számító életformába, egész konkrétan hogy "sararimen" illetőleg "ofisu redi" alakjában vakon hajlongva robotolja végig egész életét, (nők számára opció még a férje számára mindig engedelmes tsuma szerepe is) így felelve meg a szülők, illetőleg a társadalom szigorú elvárásainak.
Mozgóképes alkotások sora foglalkozik a jelenséggel, ilyen kallódó, útkereső fiatalokra fókuszálva, megemlíteném itt a Rentaneko című filmet, többnyire humoros és végső soron optimista felütéssel közeleítve a problémát. A Kumiko ezzel szemben meglehetősen sötét tónusú a felütéstől kezdve, ami a cselekmény előre haladtával csak egyre nyomasztóbbá válik, egyre bizonyosabbá téve a nézőt az elkerülhetetlen tragédiában. Egy bolond japán lány hátrahagyja vonalzóval előre rajzolt életét, elmegy az amerikai isten háta mögé mert komolyan vesz egy mozifilmet és hallucinációk közepette magányosan megfagy egy Észak-dakotai erdő közepén
Az amerikai rendező filmje két markánsan elkülönülő stílusában is különböző részre szakad. Az első fele egy jellegzetesen japán társadalmi dráma, ahol megismerjük azt a környezetet ami helyett hősnőnk egy rögeszmés álmot választ, egy olyan miliőt amihez képest a Fargo vakító feher éjszakája is vonzó alternatívává válik, míg a második rész egy tipikusan amerikai road movie, amely során választott világában a kincs megszerzésére indul, miközben a realitás és a képzelete közti határok végképp összemosódnak.
Nem mondom, hogy tökéletesen lett minden megoldva, de hangulatteremtésében nagyon erősnek mondanám a Kumikot.

Nekem nagyon bejött ez a szép beállításokkal és színekkel dolgozó dráma. A történetben vannak elég kiszámítható fordulatok (Na vajon ki lehet az új szakácsnő? (mondjuk a párbajjelenetnél bármilyen kifejletet elképzelhetőnek tartottam), az izgalmat inkább az adja meg, hogyan kerül tálalásra az adott fejlemény.

Szerintem a darab méltó az Alkonyat harcosában felállított mércéhez.

Szerencsére az eredeti cím (A szamuráj becsülete), a magyar változattal ellentétben nem hajaz egy mexikói sorozatéra.

2015-10-26 22:44:41 Singles (1992) / Facérok Il Matto (?) #2

Egész meghoztad a kedvem, hogy 20 év után megint megnézzem és nem csak az AIC miatt. Pedig de szépen tolják benne a Would?-ot.

előzmény: Jereváni Rádió (#1)