Rorschach

Tapasztalat: 2097 film
Regisztráció: 2009. március 21. (9 év, 7 hónap)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Michael Fassbender, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

4 2018-10-05 4,1
Eurotrip
Euro Túra
1 2018-10-04 3,5

A sztorit Del Toro mágikus életben maradásától sok mindennel lehet vádolni, pozitívumokkal viszont nagyon nem. Addig is megvoltak a cselekmény idegesítő fogásai, de ott így COME OOOOOOOOON.
Viszont addig kurvajó film a Soldado, ami egy átírt utolsó húsz perccel még jobb is lehetne, mint az eredeti. Sollima kezében nem landolt rossz helyen a projekt, a színészek nagyon jók, az atmoszférát is sikerült közel tartani az első részhez úgy, hogy azért ne is másolják azt szolgaian. Nem bántam meg, hogy megnéztem, soha rosszabb folytatást.

2018-10-07 23:11:16 Funny Games (1997) / Furcsa játék Rorschach (3) #73

A Furcsa játék első óráját egy napig néztem. Nem emlékszem olyan esetre, hogy többször is levegőzni kellett volna hagynom egy filmet (méghozzá órákig), mert úgy felborította a vérnyomásom, hogy konkrétan nem bírtam megmaradni előtte. Az első óra hibátlan. A többit pedig szeretném elfelejteni.

No nem rossz a maradék sem, de
a lövés szinte elérhetetlen magasságú tetőpont az azt megelőző tökéletes építkezés után, a filmnek esélye nincs még egyszer eljutni ilyesféle csúcsokig. Aztán jönnek a hülyeségek, pölö nem tudom a rendőrség számát, meg pont a gyilkosokba szaladok bele menekülés közben és tudom, hogy ki lehet magyarázni mind a kettőt, de ezek olyan bevett filmes fogások, amiket a Funny games egész addig elegánsan elkerült.

Meg, az első óra színészi játékára a "hiteles" nem szó. Susanne Lothar akkora színészistennő, hogy azt kifejezni nem lehet. De.
Ha meghal a gyerek, a sztorinak viszont még nincs vége, anya-apa óhatatlanul használható karakter kell, hogy maradjon, így pedig pont ez a hitelesség sérül. Tudom, hogy sokk, tudom, hogy késleltetve üt be, mégis... Úgy éreztem, kilóg a lóláb.

A távkapcs meg, hát arra így hirtelen felindulásból nem is tudok mit írni. Mi a fasz. A kamerába kacsintás az igen, de ez már sok volt.

Vaskos csalódás. Kapjuk a neveket ezerrel de úgy, hogy huszonöt perc alatt már arra se emlékszünk, hol vesztettük el a fonalat, az oknyomozás követhetetlen és irritáló a folyamatos közhelyekkel és falbaütközésekkel, valamint borzasztó nyomorultul van megrendezve az egész film.

Yea right, egy a Watergate-film miért is mutatná be azt, hogy sikerrel a végére jártak a szálaknak, és a csúnya gonosz bácsik elnyerték méltó büntetésüket... ha egyáltalán valóban elnyerték. Nem, nincs erre idő, inkább a követhetetlen és érdektelen oknyomozással kell baszni a 138 percet.

Ehhez egész biztosan nem kellett Hoffman és Redford. Azt hittem, ez valami olyasmi lesz, mint a Spotlight (csak jobb, ha már elzarándokolt a klasszikus státuszig), de a Spotlight lazán megeszi reggelire.

Amikor megcsinálnád az Avengers-ödet, de csak egy Transformers kaliberű moslékra futja... Az Apokalipszis szépen belefekszik a sírba, amit az előző film kiásott neki, avagy inkább temessék el a konstans csúsztatott két maradék X-men filmet, és kezdjék szépen elölről a Marvel égisze alatt, mert ez egy színvonaltalan, ugyanazon köröket újra és újra lefutó kalap szar.

2018-09-30 18:53:25 Hold the Dark (2018) Rorschach (2) #1

Asszem, törvényszerű volt, hogy Saulnier és Blair bicskája is beletörjön már valamibe. A Hold the Dark nagyon igyekszik mondani valamit, amit majd biztosan sokan fognak fejtegetni mindenféle rózsabimbót belelátva, de őszintén megmondva szerintem borzasztó tartalmatlan a film, már szinte kong. Hiába a jó fényképezés és zene, és hiába dobálják a létsíkunkon túli spirituális bölcsességeket,
a film nem áll össze, gagyi szegény.

Azt legalábbis könnyű elképzelnem, hogy a legvégén a nálam cinikusabbak hangosan fognak röhögni.

Atya ég. Ezt akkor most végtelen jóindulatom jeléül megkínálom egy érdemtelen kettessel.

Nincs kedvem szapulni ezt a filmet, mert kap eleget, igazság szerint talán túl sokat is.

Nem Ron Howard vagy Alden Ehrenreich hibája, hogy az embereknek mostanra szaladt tele a töke azzal, amit a Lucasfilm az elmúlt pár évben csinált, sőt, Howardnak hatalmas pacsi, amiért képes volt kihozni egy épkézláb filmet abból a káoszból, ami érkezésekor fogadhatta. Ez olyasvalami, ami sem Tony Gilroynak, sem Joss Whedonnak nem sikerült, csak hogy a legkézenfekvőbb esetekből szemezgessek.

Egyébként a film címében benne van minden hibája: egyrészt szólhatott volna akárkiről a Solo, mert eredetfilmnek elégtelen, Han karakterét majdnem 100%-ig készen kapjuk, másrészt pedig mikor lenyomod a play-t egy Star Wars-filmen, már veted a keresztet, hogy irgalmazzanak a fanservice-szel...
Lépegetők, lázadás meg Darth Maul jött is (ez utóbbi pont olyan lelketlen és szánalmas, mint amilyennek első hallásra tűnt), ahogy a csövön kifért, én személy szerint azon voltam kurvára meglepődve, hogy kibírták a két droid meg az Erő ötpercenkénti felemlegetése nélkül. Ez egy lépés a jó irányba.
E negatívumok mellett viszont a Kessel run minden kalandfilmes közhelyével együtt aláz, Ehrenreich bődület nagy pozitív csalódás, a Gloverrel közös jelenetei pedigtől egytől egyig a vegytiszta arany kategóriája, bár tudom, hogy ezzel nem sokan fognak egyetérteni :)

2018-09-18 19:59:08 American Animals (2018) Rorschach (4) #2

Tök okés film. Remélem, hallunk még a rendezőről, kvázi rutintalanul baromi jó munkát végzett.

AI ide, Világok harca oda, a War horse-t ebben a versenyben nem lehet lekörözni.

Hát ez most rendesen pofán vágott.

Make no mistake, a film hárompercenként csavar magán akkorát, hogy a közepére már telis-tele legyen logikai hézagokkal - egyszerűen megköveteli a nézőjétől, hogy az kikapcsolja az agyát, és ne gondoljon bele semmibe, sőt, az elejefelé néhol egyenesen az ostobaság határán táncol a Fallout.

De.

Én ennek ellenére egészen biztos vagyok benne, hogy ez a valaha készült egyik legjobb akciófilm. Az Infinity War mellett a második popcornfilm evör, amelyik egy fél pillanatra nem hajlandó lassítani a két és fél órája alatt, folyamatos adrenalinpumpa eszméletlen rendezéssel és kameramunkával, eszméletlen helyszíneken, eszméletlen tempóban. Úgy néz ki a film, hogy bele kell szeretni, a koreográfiáktól lehidalok, ami pedig a legeslegnagyobb meglepetés, hogy ugyanaz az író-rendező hozta össze, aki az előzőt.

Miccccsoda? Álmomban sem gondoltam volna, hogy McQuarrie-ban van ennyi kraft, hogy ő egy ilyen kaliberű ámokfutást tető alá képes hozni, pláne nem az előző etap után, amiből így három évvel később annyi van meg, hogy elbóbiskoltam a moziteremben és milyen vér gagyi volt a femme fatale. Ez tartott vissza a mozizástól is, és milyen kibaszott egy idióta vagyok, ezt nagy vásznon kellett volna először látni vagy nyolc liter popcornnal.

Nem tökéletes film, de meg kell kínálnom egy ötössel, annyira fasza.