Rorschach

Tapasztalat: 2059 film
Regisztráció: 2009. március 21. (9 év, 5 hónap)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Michael Fassbender, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

Incredibles 2
A hihetetlen család 2.
5 2018-07-07 4,0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
3 2018-06-30 4,4

Creep 2

4 2018-06-14 3,6

2018-08-11 19:54:34 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa Rorschach (4) #2

A világ legjobb filmje.

...lehetne, ha nem szemérmeskedték volna el p**ba, így a trash filmek között szégyenlős szűzlány. Az értékelésből két-két és fél jegy a spicces társasággal átélt élménynek szól, maga a film egy kalap szar, józanul és egyedül le ne üljetek elé.

Volt ebben a filmben egy rahedli tök jó dolog (Goggins és az összes mellékszereplő en bloc, a nyomi humor, egy-két ordító klisé ügyes elkerülése, valamint még szódával a Ghost is), de a rendezés enyhe esetlegessége és a Pfeiffer-quantum téma kifejtetlen odakenese (még lándzsa a hátán, beszarok) annyira kellemetlen szájízt hagyott, hogy nem tudnám rá megadni a négyest. Talán másodszor.

Elkezdtem pipálgatni, aztán igen gyorsan több film lett kiválasztva, mint nem :)

Ha fegyvert szegeznek a fejemhez, se tudom négynél lejjebb szűkíteni: Fish fucking movie, Hurt locker, Departed, Argo. Főleg az első három, mert azok voltak olyan sokkolóan borzalmas filmek, amikről vannak még emlékeim, míg az Argo szerencsére már totál kiesett.

Viszont az elég beszédes, hogy a Millió dolláros bébire nem érkezett még szavazat, illetve a Crash is pozitív csalódás.

Hihetetlen jó film (ehhe), simán egy lapon említhető az elsővel. Mindezt úgy, hogy amúgy totál más a kettő, felépítésben és javarészt hangulatban is.

Vannak itt eltalált karakterek, gyönyörű animáció és dizájn (a hajad leteszed, úgy néz ki a film), plusz ezeket megfejelve olyan látványos akciók, amik a blockbusterek 95%-át - a.k.a. nagyjából mindent, ami nem Avengers - vita és ellenvetés nélkül küldik a sarokba.

De, ami igazán viszi a filmet: betegre röhögöd magad rajta, annyira sziporkázik nagyjából a legelsőtől a legutolsó percéig, frenetikus két óra.

Nem sírod el magad A hihetetlen család 2-n, mint az Agymanókon (arra ott a Bao előtte), illetve van a filmnek néhány kisebb csiszolatlansága is, de egy fél mondat erejéig nem vagyok hajlandó foglalkozni velük. Nézzétek, mert ennél ezen a nyáron kreatívabb/látványosabb/viccesebb filmet nem fogtok látni.

Nagyon fasza film volt, jó, hogy készülnek még ilyenek. Amit egyébként külön kiemelnék, az a vége:
baromira tetszett, hogy a rendező megmutatja, mehetett volna másképp is, úgy, hogy mindenki jóban marad mindenkivel, a mocskos kis titkok meg továbbra is rejtőznek szépen a függöny mögött. Sokszor elgondolkodom egy-egy film befejezésén, amolyan "mi lett volna, ha?" módon megcsócsálva a zárásokat, és nagyon élveztem, hogy itt konkrétan szembesítve vagyunk a gyökeresen ellentétes forgatókönyvvel.

Ezen kívül még egy dolgot írnék le: én a házigazda nőcit inkább kihagytam volna a kavarásból, hadd legyen legalább az ő száluk happy end, de hát... az élet nem habos torta.

2018-06-24 10:58:15 The Endless (2017) Rorschach (4) #6

Hát erre nem tudok mit mondani, ez így szívás. A legtöbb, amit tehetsz, hogy megnézed a filmet így utólag :)

2018-06-23 00:20:05 The Endless (2017) Rorschach (4) #4

Kikölcsönöztem az online videotékából :)

A Spring óta úgy kétnaponta feltúrtam a netet a film után, és mivel köbö sehol a kontinensen nem érthető el legálisan, csak ugyanezt tudom ajánlani neked is.

2018-06-22 20:52:25 The Endless (2017) Rorschach (4) #2

Na erről a filmről tényleg nem sok érdemlegeset lehet írni spoiler nélkül. Lényegében szépen lassan csordogál a The Endless egy mederben, szokjuk a rendezőket főszerepben, aztán... Aztán.
Aztán mire leülne a film és lankadna az érdeklődés, rájössz, hogy Bensonék átbasztak a palánkon, és mikor benyit az úriember a házba és leesik, hogy a film a Resolution kvázi folytatása, maga a fegyvertény lök rajta egy akkorát, hogy ez innen négyes alá már nem nagyon mehet.

Tuti lesz, aki szerint ezzel a fordulattal kiherélik a Resolutiont, de szerintem sikerült a rendezőknek az, ami pölö tavaly a Blair Witch folytatásnak nem, ergó valahogy így hat, ha tényleg filmnézés közben derül ki, hogy amit nézünk, az valaminek az örököse.

2018-06-14 18:30:01 Creep 2 (2017) Rorschach (4) #1

Az utolsó úgy tíz perc dupla-triplacsavarostól kurvaszar, addig viszont baromi jó film, ami hozza az első szintjét.

Viszont a vége miatt szerintem ez fog még menni lefelé.

Én ebbe most beleállok: nem horrorrajongóként mi volt az, amire számítottál, mikor leültél a film elé? Egy szokványos "elmegyünk az erdőbe és megdöglünk" slasherre? Ha igen, akkor nem horrorrajongóként miért ültél le elé?

előzmény: erasto (#112)