Rorschach

Tapasztalat: 1933 film
Regisztráció: 2009. március 21. (8 év, 5 hónap)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Michael Fassbender, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

Safety Not Guaranteed
Kockázatos túra
2 2017-07-30 3,5

2017-08-17 19:05:03 [Tévésorozatok] Rorschach #3086

Én inkább örülök, hogy nem kell fél évadokat várni, amíg egy esemény révbe ér, lásd Tyrion hajókázása Danyhez. Most ha valaki csatába indul, legkésőbb a következő részben odaér.

Lehetne ezt a háborút három évadosra nyújtani, de mivel már a sorozat végét tapossák, természetes, hogy felpörgették a tempót és nem vacakolnak mindennel.

előzmény: necksprain (#3084)

2017-08-17 17:39:40 [Tévésorozatok] Rorschach #3083

A Benjen-dologban egyetértek, de a többi szerintem simán belefért, Gendry maratonja is, meg a hollózás is. Elvégre lehet, hogy az sokáig tartott, de a sárkányok köbö secperc alatt megjárják a távot.
Az effektek szerintem kibaszott jók lennének egy filmben is, nemhogy tévében, és amúgy sem ez volt a nagy sárkányok vs. mások harc, ez csak egy oda-vissza erőfitogtatás volt, nem kis katarzissal.

Abban egyetértek, hogy pöppet hollywoodi volt, főleg az utolsó pillanatban betoppanó sárkányokkal, de mivel nálam elérte a kívánt hatást, nem nézek a függöny mögé.
Nálam ott van Hardhome mellett (motherfuckig ice dragon!), de hát kinek mi :)

2017-08-17 02:51:19 [Tévésorozatok] Rorschach #3079

"kár, hogy a hét évada hőn várt jelenetet elbaszarintották"

Beg your pardon? Nem tudom, mit értesz ez alatt, én átéltem a teljes extázist, miközben néztem, többször is, mint azt be merném vallani.

2017-08-07 20:26:15 Table 19 (2017) Rorschach (3) #3

Azért annyira nem rossz film ez, megvannak a maga pillanatai, mikor elengedi a közhelyeket és picit átmegy életszagúba. Erős hármas.

2017-08-05 22:28:49 The Mummy (2017) / A múmia Rorschach (2) #5

Komolyan nem értem, mit keresnek ezek a Kurtzman-félék Hollywoodban. Oké, producerként még csak-csak, de hogy miért kell minden második blockbusterben íróként is közreműködnie már tizenöt éve, az rejtély. Most meg már rendez is, egyre jobb - mintha Hollywoodon belül senki nem venné észre, hogy amit a faszi csinál, maximum a középszer teteje, az is szökőévente egyszer. Egyébként marad az Amazing Spider-Man 2, meg Cowboys and Aliens színvonal, de ahogy a csövön kifér.

És akkor de szép lenne leírni, hogy "hát a csávó most keményen rácáfolt az előítéletekre!" Nem. Meglepő módon az új Múmia tökéletesen illik a sormintába, kihagyott lehetőségek tárháza az egész. Teljesen steril, nincs ritmusa, a Fraser-félékre jellemző hangulatnak is bottal üthetjük a nyomát. Szép emberek társalognak/tevékenykednek majd' két órán át az érdektelenség posványában és annyi.

Amúgy a "jó" oldal olyan elcseszett (szegény Wallis sótlan, Crowe-t meg nem kellett volna beleerőltetni ebbe a filmbe), Boutella pedig olyan eszméletlenül vonzó, hogy az ember azon kapja magát, a múmiának kezd el drukkolni :) Tom Cruise viccen kívül egy idióta, vihette volna az isteni erőt, a világuralmat és a jó nőt, ehelyett... áh, bele se menjünk.

Még egy apró pozitívum: a film maroknyi humoros töltete tök rendben volt.

Oh boy, remélem, a Frankenstein-mozit Roberto Orci szállítja majd.

Nincs igazság a világon, hogy ez a film elment radar alatt és nem égett bele a köztudatba, mint egy mini-Hetedik, vagy legalább mint a Szemekbe zárt titkok :/

Mármint komolyan, végig feszült, úgy csavaros, hogy végül nem gyalázza az értelmetlenségig önmagát, tök jók a színészei... több nem nagyon kellhet az üdvösséghez.

2017-08-03 16:05:26 [Tévésorozatok] Rorschach #3049

Igen, mondhatni az egyetlen hátránya, hogy egy délután alatt le lehet tudni. Viszont az a délután! :)

Jaja, a talkshow-s hetedik rész vitte a pálmát nálam is, hihetetlen, hogy Glover és társai milyen virtuózul bánnak az ötleteikkel (plusz Justin Bieber, kutyás poszter a lőtéren). Látszik, hogy csupa szív az egész, és gondos odafigyeléssel készült.

Viszont tényleg nagy kár, hogy az egész atyja most Landóval van elfoglalva, és ezért késik a szezon, mert csillapíthatatlan vágyat érzek további részek után, pláne, hogy így lett befejezve. Mondhatni, megkaptuk a kis betekintésünket mindenki életébe, de a sztori java csak most következne. Adjatok még részeket!

előzmény: Lénárd98 (#3046)

2017-08-03 12:17:10 [Tévésorozatok] Rorschach #3045

A nagy Twin Peaks-őrület közben félve kérdem meg, van itt olyan, aki látta az Atlantát? Úgy tudom, nem nagyon terjedt el nálunk (jellegéből fakadóan), de pölö én tegnap ledaráltam, és hihetetlenül tetszett, szívesen elbeszélgetnék róla... főleg a hetedik részről :)

Engem az is érdekel, de két évad Narcos után - illetve a kartellfilmek szerelmeseként -
Tom Cruise filmjének nálam nincs kihívója e hónapban :)

American Made, természetesen.