Rorschach

Regisztráció: 2009. március 21. (10 év, 3 hónap)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Michael Fassbender, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

2 2019-06-16 4,1
XX

2 2019-06-01 2,4

2019-07-13 14:06:22 [Tévésorozatok] Rorschach #3639

Stranger Things 3: annyira nem amatőr, mint a második eresztés (itt csak az első két rész minősíthetetlen, a többi szimplán meh), és hála istennek nem is egy az egyben ugyanaz, mint a legelső, de ennél az évadnál nagyobb érv nem kell amellett, hogy abba kellett volna hagyniuk az egészet egy évad után.

Semmi elképzelés, semmi ötlet, itt mindenki csak a pénzért haknizik. Amíg pedig az van, simán lesz még újabb, még gonoszabb, még nagyobb szörny, és még titkosabb, még rejtélyesebb dimenziókapu dögivel, akár negyven évadon át.

2019-06-20 12:50:34 Calibre (2018) Rorschach (4) #6

Csak a lenti véleményeket ismételhetem.

Annyira erős film volt a végéig, hogy kb. vérig sértett a fantáziátlan, gyenge lezárása. Igazán nagy kár, hogy ott megbicsaklott az addigi minőség, mert a játékidő 85%-ában a Calibre egy székbe szögezően izgalmas thriller, amit teljes mellszélességgel ajánlok bárkinek.

(A végét meg majd úgyis feldolgozzuk valahogy.)

2019-06-18 13:04:51 Lion (2016) / Oroszlán Rorschach (5) #22

Nagyon megkapó film, nem voltam rá felkészülve, hogy ilyen hatással lesz rám.

Mind a kamera előtt, mind mögötte remek teljesítményt nyújtott mindenki, a zeneszerző és a rendező külön dicséretet érdemelnek - a Lion tokkal-vonóval fantasztikus élmény volt. Hatalmas kár, hogy olyan nagyon nem robbant be a köztudatba, hiszen igényes és értékes film.

2019-06-17 22:42:37 [Tévésorozatok] Rorschach #3626

Fuhh, a pilot után csak annyit mondhatok, hogy a türelem nagy erény... Ez lehet, hogy nekem sok lesz.

előzmény: dikalosz (#3625)

2019-06-17 13:52:47 BumbleBee (2018) / ŰrDongó Rorschach (2) #17

Úgy érzem, mostanra lett elegem abból, hogy ezek a szenny Transformers filmek még a tudatosan béka segge alá rakott lécüket sem képesek megugrani.

Kettő dolgot kéne hozniuk: egyrészt sok és jól megkoreografált, látványos harcot, másrészt pedig olyan fillert ezek közé, ami nem gyűlölteti meg velem az összes karaktert. Egyik sem sikerül, már hatodik kibaszott alkalommal. Bántóan sok idő telik el két (amúgy jellegtelen és el se hiszem, hogy ezt írom, de halál unalmas) csörte között, amikor pedig nincs harc, a pofám leszakad, akkora cringe fesztivál zajlik humorizálás néven, és egy óra után már kb. minden színészt megvetek, aki ehhez asszisztál.

Kurva kínos film, az pedig a pofátlanság netovábbja, hogy aranyos 'kisállatos" - retro nosztalgia feelinggel próbálták eladni, karácsonyi premierrel.

Egyedül a szerepében lubickoló John Cena menti meg a karótól, és ez a mondat önmagában szerintem mindent elmond.

2019-06-15 00:43:55 Black Mirror (2011) / Fekete tükör Rorschach (5) #120

Én nem fogom kijelenteni, hogy már a negyedik évad is szar volt és eleve leszállóágban van az egész sorozat már egy ideje, azzal viszont egyetértek, hogy az új eresztések mocskosul rosszak.

Gusztustalan gagyi mind a három rész kivétel nélkül, nincs itt más, mint egydimenziós okádék karakterek, ostoba, ostoba plotok, és arcodba tolt "társadalmi üzenet," amit idézőjelek nélkül le se mernék írni. Az első rész után az volt az érzésem, hogy Brooker felett eljárt az idő, és már nem érti a technológiát, amiről prédikálni akar.

Ha nem a Netflix siettette az évadot, akkor talán Brooker elszaporodó jelzáloghitelei lehetnek a háttérben, más magyarázat nincs arra, hogy az eddigi négyes-ötös sorozat miért hurcolja meg így saját magát, kábé GoT szinten.

2019-06-05 11:13:51 Chernobyl (2019) / Csernobil Rorschach (?) #36

Szerintem az utolsó volt a legjobb rész, felkerült a hab a tortára.

A sorozat számtalan erénye (Jézus Úristen, nehéz lenne szavakkal leírni, milyen hangulatot ad át minden egyes rész, rengeteg érzés kavarog benned, miközben nézed) mellett hibátlan és tankönyvbe illő, ahogy a záró epizódot megszerkesztették. Ahogy kiegészíti a pilotot, ahogy kiteljesíti az üzenetet, és ahogy keretbe foglalja az egész történetet, az fenomenális.

2019-05-29 20:52:19 The Perfection (2018) Rorschach (5) #1

A nagy számok törvénye alapján elkerülhetetlen volt, hogy egyszer zseniális filmet húzzon a Netflix. Marha sokáig tartott, de örömmel jelentem, végre sikerült :)
Lehet, hogy hirtelen nagyvonalú vagyok, de friss az élmény, és kvázi a semmiből nagyon betalált most a Perfection egy álmos szerda este.

Csavaros, beteg film nagyon jó színészekkel (Steven Weber, akit én ezelőtt soha semmiben nem láttam, olyan Patrick Bateman vibe-ot hoz legszebb pillanataiban, hogy öröm nézni - nem mellesleg azért is, mert arcban igencsak hajaz Christian Bale-re), de a múvi legnagyobb előnye, hogy pont akkor lesz kiszámíthatatlan, mikor csalódottan vágnád a skatulyába.

Muszáj kiemelni a vagány, virtuóz rendezést, illetve az utolsó percet, ami szájtátós döbbenet. Isten király zárás, ma biztos rémeket fogok álmodni.

2019-05-20 11:24:31 [Tévésorozatok] Rorschach #3589

Párhuzamos univerzumba csöppentem, ahol a koherens történet, jellemek és motivációk nem számítanak. Ez az igazi fantasy, ami tényleg elhiteti veled, hogy másik bolygón vagy. Igazi meta esettanulmány, vagy ha komolyan akarom venni, akkor egy röhejes moslék. Megalázó volt nézni...

Meglepően szórakoztató limonádé. Nulla elvárással ültem be, így lehet, könnyű volt megnyerni, és elég hamar sikerült is a filmnek.

Vicces, aranyos, totál élvezhető popcorn mozi, legnagyobb erénye pedig, hogy szájbarágás és megfeszített erőlködés nélkül érte el, hogy simán kíváncsi legyek egy esetleges (hahaha, nyilván tizenöt évre előre meg lesz már tervezve a bizniszmodell, mire a bevételi mutatók befutnak) folytatásra. Elvégre a Pokémonokat sose lehet megunni.