Rorschach

Regisztráció: 2009. március 21. (9 év, 10 hónap)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Michael Fassbender, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

Bad Times at the El Royale
Húzós éjszaka az El Royale-ban
4 2018-12-28 3,7
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Pókember: Irány a Pókverzum!
3 2018-12-24 4,4
White Boy Rick

4 2018-12-18 ?
Venom

1 2018-12-01 3,1

Vannak pillanatai, de a jótól azért messze van a film. A hatásvadász nem szó rá.

2019-01-06 23:29:46 Sorry to Bother You (2018) Rorschach (5) #3

A legjobb film evör, ami akkor üt igazán, ha a világon semmit nem tudsz róla megtekintés előtt. Kéretik odaírni a szatírát a műfajok közé.

Az nagyon szimpatikus volt, hogy ha már gúzsba kötötték magukat ezzel a címmel, akkor igyekeztek megtömni ezt a filmet is állatkákkal, akár az előzőt.

...és ha így kifogytunk a pozitívumokból, jöjjön a többi, mivel egyelőre ez a mélypont - de egészen biztos vagyok benne, hogy lesz itt még lejjebb.

Én nagyon szeretem a HP-könyveket, így a filmek megtekintése előtt igyekszem mindig keresztet vetni, különösen mióta Korunk Legnagyobb Rendezője, David Yates szállítja őket. Fel voltam készülve arra, hogy egy lelketlen rókabőr lesz a legújabb etap is, hidrogénezett hajú Johnny Depp-pel. Az lett. Arra is fel voltam készülve, hogy a sztori egy akkora alibizés, amilyen nem is létezik, értelmetlen, hol alul-, hol pedig túlírt szar. Arra is fel voltam készülve, hogy minden valószínűség szerint az előző rész kevés jó pontját is kiherélik, és láss csodát, tényleg nem maradt szimpatikus karakter. Az mondjuk elég nagy kunszt, hogy úgy idegenítenek el az előző részből hozott négy szereplőtől, hogy közben az újakat elfelejtik nemhogy kibontani, de kb. felvázolni is.

És akkor most jönne az, hogy de ez meg az akkora botrány volt, amekkorára nem voltam felkészülve... hát nem, jellegtelen, lapos, de kiszámítható posvány volt ez. Maximum két, voltaképp e film fölött álló dolgon tudnék még keseregni. Egyrészt elég nagy butaság, hogy Rowling a kvázi tökéletes fantasy-univerzumát utólag toldozgatná-foldozgatná, miközben ezzel érdemben nem ad hozzá semmit, csak a minőségéből vesz el. Nem jó forgatókönyvíró, hiszen sztoriban-karakterekben úgy szar az egész film, ahogy van; expozícióként öt perc alatt járunk három országban, hogy kellőképp a pofánkba rághassák a plotot; hemzseg a film végső fordulatos családi szappanoperázástól; a nagy üzenetnek meg itt a kötelező gyarló emberi kapzsiság. Szóval amatőr a cucc, mintha Rowling megítélésének legalábbis nem ártana eleget a Twitter profilja. Ezt a vasat már nem kéne ütni, hagyja szépen békén a varázsvilágát. (Tudom, naiv vagyok.)

A másik dolog pedig, hogy ha már hozzányúl a Potter-világhoz, akkor azt... miért így teszi? Olyan Kathleen Kennedy-zések vannak a filmben, hogy beszarsz. "Hé, emlékszel a tükörre, meg a kőre, meg a megemlített öregemberre a Columbus-féle első Potter-filmből? Hát itt vannak. Roxfort jöhet? McGalagony megvan még? Tudod, Lestrange-ek? No és mi van Naginivel? Hé, tudtad, hogy van egy tök érdekes háttértörté..." ki a faszt érdekel bazmeg, az csak egy kibaszott kígyó. Tudod, mi érdekelne, ha már kényszeres mesélőkórban szenvedsz? A hármas párbaj a Dumbledore-ok és Grindelwald között. Az, ahogy ketten ugyanazon az oldalon álltak jó sokáig, és ugyanazt az ideológiát képviselték, illetve az, ahogy eltávolodtak egymástól. Igen, tudom, hogy utólag beleerőltetted, hogy melegek voltak, de doszt nem zavar, meséld el az egészet. Azon mi érdekeljen még három filmen keresztül, ahogy megfékezik azt a gonoszt, akit az eddigi két film alatt nem sikerült érdekesnek vagy félelmetesnek ábrázolni? Meh, teszkó-Voldemort, hát ki nem sza...

Gyakorlatilag ezért lett karó a film, ugyanis abszolút nézhető álomgyári gagyi a saját jogán, de annyira zavar a vállalás mindenfajta, totális hiánya, hogy amellett nem tudok elmenni szó nélkül. A film mögött álló emberkék nem mesélni akartak, hanem pénzt keresni a bevált címükkel. Úgyhogy az én egyesem most jól megmutatja nekik, biztos jól magukba szállnak ezek után.

2018-12-09 19:41:53 Hereditary (2018) / Örökség Rorschach (2) #69

Lám, kolléga, most nem érte meg annyira kíváncsinak lenni :)

előzmény: kaamir (#68)

2018-12-01 16:14:56 Venom (2018) Rorschach (1) #16

Igazi minősíthetetlen ipari hulladék, tehát pontosan olyan, amilyennek a trailerek alapján kinézett. Nem fér a fejembe, hogy ocsmány hígfos gyurma CGI-ostól, csizmás combközepes diáklány szoknyás Michelle Williams-estől, pocsék történetestől és színészvezetésestől, mégis hogy a kurva életbe lett nyereséges ez a szar.

A Sony Marvel-jogokkal foglalkozó részének le kéne égnie. Mindenki jól járna, ha véget érne az az egészen egyedülálló sorozat, amit a Maguire-féle Pókember 3 óta produkálnak.

Most mondanám, hogy majd a Spider-Verse... de azért ennyire naiv nem vagyok.

2018-12-01 13:57:08 Trezor (2018) Rorschach (3) #7

Soha rosszabb tévéfilmet.

2018-12-01 13:53:02 The Ballad of Buster Scruggs (2018) Rorschach (4) #17

A harmadik és az utolsó előtti epizód sajnos elég gyenge, de összességében jól eső kis csokor a film. A benne használt angol meg akkora gyönyör, ami miatt eleve nem adhatok négyesnél rosszabbat.

2018-11-25 11:40:00 Overlord (2018) Rorschach (?) #1

A bemutatóról tudni bármit is? IMDb szerint most 22-én kellett volna bemutatni, de sehol semmi :/

2018-11-09 15:48:41 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa Rorschach (1) #16

De hogy lehetett ezt moziban megnézni?

Spiccesen :)

előzmény: VVega (#15)

2018-11-02 17:04:45 The Nun (2018) / Az apáca Rorschach (1) #22

Tipikus "a cím miatt jönnek majd rá, halál mindegy, mit adunk ki a kezeink közül"-film.

Semmi acélosra nem számítottam, mégis minden várakozást alulmúlt. Igazi jelentéktelen szarkupac, Corin Hardy pedig most már menjen el inkább árufeltöltőnek, a Nun prezentációja ugyanis egy értelmetlen és unalmas hányadék.