Rorschach

Tapasztalat: 1902 film
Regisztráció: 2009. március 21. (8 év, 1 hónap)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Michael Fassbender, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

Kong: Skull Island
Kong: Koponya-sziget
4 2017-03-19 3,5

2017-04-23 20:06:26 Assassin's Creed (2016) Rorschach (1) #16

Gyalázatosan gyenge szarkupac. Az a kategória, amit nézve csak arra tudsz gondolni, hogy a bánatba kapartak össze egy ilyen pitch-csel valahány száz millió dollárt.

Tudom én, hogy játékadaptáció, de a Kurzel-Fassbender-Cotillard triótól sokkal többet vártam a Macbeth után. Bár akkor még nem tudtam, hogy ez előbbi nem tud akciót rendezni, az utóbbi kettőnek meg nem írnak majd karaktert az AC-re. És ugye akkor arról még szó sem volt, hogy a Ubi pont azt tervezi a film gerincének, amit a játék legfanatikusabb imádói is rühellenek. Laikusoknak: a jelenbeli szál mind az összes játékban felesleges időrablás, de ott olyan 90-10% az arány. A filmben meg még át is billen.

Pocsék egy film, a Warcrafttal kézen fogva bizonyítja, hogy nem kell ahhoz eladni a jogokat, hogy dilettánsok megerőszakolják a híres címeket - megteszik azt a fejlesztők maguk is házon belül. Nem kéne erőltetni ezeket a játékadaptációkat, sosincs jó végük.

2017-04-23 19:00:52 Get Out (2017) / Tűnj el! Rorschach (5) #7

Őrületesen vagány egy film.

Peele elsőfilmes létére baromi jól kezeli a feszültséget és a karakterekeit, a két főszereplő igen-igen jól játszik (egy élmény volt a legjobb Black Mirror-rész főszereplőjét jó filmben látni, hát még hogy így meg is állja a helyét), a film en bloc így simán odafér a Cabin vagy a What we do in the shadows mellé.

Konkrétan arról van szó, amit eggyel lejjebb is írnak, gyönyörűséges arany középút a Get out, fantasztikusan lavírozik a hangulatok között. És mindezt egy elsőfilmes rendezőtől, aki amúgy humorista... beszarás.

2017-04-03 15:08:01 The Discovery (2017) Rorschach (3) #1

Ez egy tök jó film, amiben a színészektől kezdve az atmoszféráig szinte minden klappol... aztán jön az utolsó húsz perc, és amilyen interpretációkat/csavarokat ott kapunk, az valami megmagyarázhatatlan.
A vicc az, hogy a legvége még így is elég jó, illetve a főszereplő páros miatt nem is lenne szívem hármasnál gyengébbet adni rá.

2017-03-19 22:09:23 War on Everyone (2016) Rorschach (4) #3

Te tudod, kolléga, mindenesetre én biztos végigülném a helyedben :)

Ó igen, az új Kong akkora (guilty) pleasure, hogy a fal adja a másikat, öröm volt nézni :)

Baromi szórakoztató film, csak tudni kell, mire ülünk be, mert ez a popcorn iskolapéldája. Hiába agyatlan, egyáltalán nem igénytelen, nagyon frappáns a rendezése (erre nem számítottam), a harcai-lényei pedig egytől egyig ötletesek és fantáziadúsak.

Még sok ilyet.

Szerintem már azon a ponton vagyunk, ahol embere válogatja. Nekem nagyon tetszett, de ha neked nem... hát lelked rajta, majd legközelebb :)

előzmény: adikaland (#33)

2017-02-27 22:54:24 [Megérdemelte-e az Oscart...] Rorschach #10113

Mondjuk ebben a listában azért van gyenge láncszem (bőven :)

2017-02-27 22:52:13 Moonlight (2016) / Holdfény Rorschach (4) #28

Aaaahhaha, idén nagyon korán divatba jön a friss Oscar-nyertes film ekézése! :)

2017-02-27 21:23:07 [Megérdemelte-e az Oscart...] Rorschach #10061

"Másrészt ott van ez a két szerencsétlen öreg, akik még azt is felolvasták volna, hogy Suicide Squad."

Gold :)

Látom, másoknak sem nagyon sikerül napirendre térni afölött, ami történt. Miközben ChrisAdam valszeg keresztes háborúra készül, én már úgy vagyok vele, hogy komolyan így volt jó. Legalább a La La-backlash úgy ért véget, hogy megint az egész sajtó a kegyeibe fogadja csóró filmet, amivel így kibasztak, és nem Chazelle következő eresztése issza meg a dolog levét.

2017-02-27 06:55:43 [Megérdemelte-e az Oscart...] Rorschach #10009