Rorschach

Tapasztalat: 2044 film
Regisztráció: 2009. március 21. (9 év, 2 hónap)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Michael Fassbender, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

Avengers: Infinity War
Bosszúállók: Végtelen háború
4 2018-04-30 4,2
Guess Who's Coming to Dinner
Találd ki, ki jön vacsorára!
5 2018-04-05 4,4
Murder by Death
Meghívás egy gyilkos vacsorára
4 2018-03-29 4,1

2018-05-21 20:17:06 Fahrenheit 451 (2018) Rorschach (3) #2

Nagy kár ezért a filmért, pedig azt hittem, oldalvízről beevezve majd jól pofán vág a HBO. Nem ez történt, az ígéretes premissza előbb unalomba, majd egy akkora wtf-be torkollik, mint egy toronyház - az Omnis-vonal eszméletlen mélyrepülés, vállalhatatlan szint.

Csóró Michael B. Jordant nagyon jó színésznek tartom, de nagyon remélem, hogy lassan talál magának olyan projektet, ahol maga a film is tudja hozni a szintjét.

2018-05-20 23:31:11 Revenge (2017) / A bosszú Rorschach (1) #21

Nincs kiégve, egyszerűen csak nem tetszik, amit látunk, az exploitation sem való mindenkinek.

Szerintem pölö kurva igénytelen egy film ez, öncélú vásári gagyi, amin sehol, egy fél másodpercig sem tűnne fel valami szándékos önreflexió, valami ötlet, valami szándék. Tipikusan "senkit nem érdekel, mit adunk ki a kezeink közül" filmnek tartom, végig sem tudtam nézni. De a trash ilyen formája sose volt nekem való.

előzmény: dikalosz (#20)

Lejjebb több véleménnyel is szóról szóra egyetértek, így például a tiéddel is - szóval elég furcsának találom, hogy ez nálad elég volt egy hármasra. Megkérdezhetem, hogyan? :)

Kicsit úgy vagyok ezzel a filmmel, mint anno az Aranypolgárral, azaz biztos nagyot ütött ez valamikor, de az a "valamikor" már borzasztó régen volt.

Én elhiszem, hogy ez egy új kor kezdete volt, és fontos alkotás filmtörténeti szempontból, de ötven évvel később, szimplán csak magát a filmet nézve ez nem sokat ér. Maga a film eléggé kiforratlannak hatott, elcsúszott fókusszal, viszont potenciál az volt benne bőven. Lehet, hogy ez volt az első ilyen film, de messze nem a legjobb.

Erre kellett aludni párat, annyira hármas-négyes mezsgye. Van benne pölö egy nagyon jó Mark Wahlberg és egy nagyon jó Kevin Spacey Christopher Plummer. Van benne néhány igazán eltalált jelenet is (fül!), viszont túl hosszú, és a rendezésnél úgy érzem, ezt Ridley Scott félálomban is össze tudta volna hozni (bár még így is két jeggyel jobb film, mint a Rendező Úr előző filmje).

Plusz vannak a filmben olyan gyöngyszemek, hogy az apjából kiábrándult, mélységesen csalódott srác két perccel arrébb átmenet nélkül áll neki cseszegetni a frissen teljes gyámságot nyert anyját, hogy ő márpedig a faterral akar élni, mert így mutatunk be egy lázadó tizenévest. Ehh.

Tényleg baromi jó volt, aki vevő a Wag the Dog-féle keserű politikai szatírára, nyugodtan adhat neki egy esélyt - sőt, az orosz berendezkedésről szóló filmek kedvelőinek kifejezetten kötelező, noha nálam valami hiányzott az ötöshöz.

2018-03-20 21:22:44 Annihilation (2018) / Expedíció Rorschach (2) #86

Ez egy olyan gimmick, amikből a könyvben is annyi van, hogy belepi a látóhatárt. Nem nagyon van mögötte semmi truváj.

előzmény: magichorze (#85)

2018-03-19 22:26:05 Annihilation (2018) / Expedíció Rorschach (2) #76

Ahány néző, annyi interpretáció, de ezt szerintem már inkább az akarat hatja, mint a logika.

előzmény: MicaHiro (#75)

2018-03-19 22:21:39 Annihilation (2018) / Expedíció Rorschach (2) #74

Ja hogy nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar, értem...
Akkor az, hogy a beérkezésüktől számított ötödik percen belül kimutatta magában a szivárvány-sejteket, majd pedig minden elpusztult, ami szivárvány volt, rá nincs hatással, világos :)
Ezt a menetet követve semminek nem kellett volna elpusztulnia, mert semmi nem önálló, minden csak valami része. Pölö a kristályfák sem önállóak, hanem a part részei, meg a shimmer sem önálló, mert a térség egy része.

előzmény: MicaHiro (#73)

2018-03-19 22:06:52 Annihilation (2018) / Expedíció Rorschach (2) #72