Rorschach

Regisztráció: 2009. március 21. (10 év, 10 hónap)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Michael Fassbender, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

4 2020-01-05 4,2
Gisaengchung
Élősködők
4 2020-01-05 4,4

Nagyon egyedi film, valahogy olyan érzésem van, így nézne ki egy sztenderd sci-fi akciófilm, ha a náci Németország nyeri a világháborút. Csak tejesen komolyan gondolva.

2020-01-28 14:58:35 Doctor Sleep (2019) / Álom doktor Rorschach (3) #22

Hihetetlenül szégyenteljes egy ilyen gyenge történettel folytatni egy majd' negyven éves klasszikust - mondom ezt úgy, hogy nekem nem tetszett a Ragyogás.

Méltatlan a Doctor Sleep sztorija, na. De ha már úgy alakult, hogy filmet forgatnak belőle, legalább jó színészekkel (az Abrát alakító kislányról, remélem, hallunk még, a sztárok meg nem ok nélkül sztárok) tették azt, egy okés rendezővel a kamera mögött.

Megadnám a négyest amúgy, mert a kerek három órás játékidő ellenére sem untam, de az utolsó óra (és azon belül is az utolsó kb. húsz perc) akkora gyalázat, hogy erre nem lehet négyest adni.

2020-01-26 23:30:26 Jojo Rabbit (2019) / Jojo Nyuszi Rorschach (5) #4

Megéri a százezredik második világháborús filmet is elkészíteni, ha az olyan, mint a Jojo Rabbit - parádésan kitalált és megrendezett mozi, aminek ott a helye a polcon Az élet szép mellett.

Sam Rockwell pedig megérdemelné a második Oscarját, mekkora baromság, hogy még csak nem is jelölték.

2020-01-26 19:04:29 The Good Liar (2019) Rorschach (2) #1

Az elején még azon gondolkodtam, miért is nem csinálnak manapság ilyen filmeket... aztán a végére rájöttem, hogy azért, mert többségében pontosan ilyen túlírt, kiszámítható gagyik, erre pedig senkinek sincs szüksége.

2020-01-26 15:11:41 1917 (2019) Rorschach (4) #25

Rosszabbra számítottam.

A színészek egytől egyig nagyon jók, az pedig szent és sérthetetlen tény, hogy a 1917 minden egyes technikai díját meg fogja érdemelni.

De.
Sam Mendes nem tud akciót rendezni. A feszültségkeltés megy, Deakinsszel közösen a kamera mögött olyan jeleneteket hoznak össze, hogy a tíz ujjad megnyalod, de ha a tényleges akcióra kerül a sor, akkor többször, több különböző helyzetben is folyamat mellélövünk bazmeg négy méterről, és ne szívass már.

Plusz az összes német a sátán közvetlen leszármazottja, akikben semmi emberség nincs, csak a gyilkolás hajtja őket.

Továbbá, a film semmit nem mond a háborúról - főleg az imént taglaltak miatt sem. Van egy egyszerű, de szép mondanivalója bajtársiasságról és becsületről, az ártatlanság végetértéről, de a háború, mint olyan, nagyon keveset kap a filmtől, ez pedig 2020-ban kevés. Kapargatjuk a felszínt az odakent medál-párbeszéddel, meg a shellshockos faszival a végső offenzívában, de én ma elvárnám egy háborús filmtől, hogy a legszilárdabb humanizmussal keljen ki mindennemű tömeges vérontással szemben.

Ameddig pedig ez nincs meg, az ötös osztályzat szóba sem jöhet. Részben ezen bukja el a film, hogy maradandó élmény lehessen, részben azon, hogy a romvárosban játszódó részt én legszívesebben kihajítanám a francba. Az előbb említett szar akciójelenetek egytől egyig itt vannak, a timeline-t is ez töri ketté, plusz nekem azt is nagyon nehéz megmagyarázni, hogy egy síró csecsemőt hogy rejtegetsz el a támadó erők elől isten tudja mennyi időn keresztül.

Aaaah, világos.

Hiába nagyon vonzó a Terminátor 2 - hisz mégiscsak az a film az ultimate érv a folytatások puszta léte mellett -, ha rajta lenne a listán, a Blade Runner 2049-re nyomnék.

előzmény: elzablues (#11)

Megkérdezhetem, mi számít első körösnek?

Kár ezért a filmért - amilyen ígéretesen indul, olyannyira harmatos, teljes érdektelenségbe fulladó a zárása. Vagy, ha szigorú akarnék lenni, kb. a teljes második fele.

Nem baj, mindenki hibázhat. Erősen el is kezdtem volna valami felsőbb hatalom machinálására gyanakodni, ha Dev Patel a Hotel Mumbai és a Lion között egy harmadik elemei erejű ötös filmet választott volna magának. Olyan széria azért nem gyakran van.

2020-01-14 19:54:10 Gisaengchung (2019) / Élősködők Rorschach (4) #30

Ide kell nyomnom egy +1-et.

Baromi jó film, de hogy a társadalomkritika modern bajnoka lenne, az túlzás. Nekem iszonyatosan tetszett, ahogy a terekkel bánt, nagyon meg van rendezve a Parasite, de a bunkerben élést meg a szegény szag miatti döfést kicsit jobban is előkészíthették volna, mert ezeknél a pontoknál azért rezgett a léc.

Plusz nem nagyon bolygatja a film a status quo-t. A szegények gyakorlatilag vagy teljesen el vannak korcsosulva, vagy minimum jó úton haladnak afelé - amit még át is éreznék -, viszont a gazdagok makulátlan emberek, akiknek egyetlen jellemhibájuk, hogy naivan bedőlnek a csúnya csóróknak. Hát... nem tudom elképzelni, hogy így lesz az emberből cégvezető, de legyen.

2020-01-12 22:33:29 Kill List (2011) / Halállista Rorschach (1) #8

A Kill List egy undorítóan, arrogánsan a néző pofájába hányt értelmetlen faszság, a "na fejtegesd a művészetem gyümölcsét, te paraszt" rendezői hozzáállás iskolapéldája.

Soha többet nem vagyok hajlandó Ben Wheatley-filmet nézni, befejeztem.