Rorschach

Regisztráció: 2009. március 21. (12 év, 7 hónap)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Cate Blanchett, Christian Bale, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Sidney Poitier, Tom Hanks, Viggo Mortensen
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

Sötét parkolási ügyek Budapesten

5 2021-10-15 4,2
A pozsonyi csata

1 2021-10-15 1,2

Szerintem ez ennyire nem egyszerű. Én abban azt láttam, hogy a katonákban (de ha általánosítás, akkor legyen kövér és akár ki is terjeszthetjük az emberekre) jelen lévő kettősséget mutatta be Kubrick, az alja tróger ösztönlény viselkedéstől az emberséges érzékenységig.

Nincs előttem kristálytisztán a jelenet, de emlékszem rá, hogy pontosan ez volt az a két perc, ami a csillagokig lőtte ki a film megítélését nálam. Nekem ez többet mondott rólunk emberekről, mint amit sok más háborús film két és fél órában át tud adni.

előzmény: Xuja (#53)

2021-10-22 22:01:33 Old (2021) / Idő Rorschach (1) #9

Ezt most végignéztem, szégyellem is magam rendesen. Ez az egyik leghitványabb film azon egyébként bő háromszáz közül, amelyeket idén láttam, és visszasírtam közben a régi jó Happeninges meg Last airbenderes időket.

Shyamalannél amúgy csak az operatőre végzett nagyobb ámokfutást; amit ezek ketten leraktak az asztalra, abból engem csak némi terápia téríthet magamhoz.

Hát ez most meglepett. Többet egyelőre nem is írnék annál, minthogy bátran ajánlom mindenkinek, akinek a ráérősebb tempójú dráma-horrorok általában be szoktak jönni.

2021-10-14 22:20:06 Trust (2010) Rorschach (5) #16

Ez még mindig egy kegyetlenül jó film. Kár, hogy így elsikkadt a Trust, mert ritkán feldolgozott, aktuális és komoly témában alkot nagyot - igazán fókuszált, érzékeny, és intelligensen megcsinált mozi. Hatalmas ötös, továbbra is.

Innen a Good Will Hunting, de azt nem igazán sorolnám ide. Úgyhogy nekem a The Perks of Being a Wallflower.

2021-10-07 22:28:10 Chasing Coral (2017) Rorschach (4) #1

Messze nem tökéletes film, látni rajta például, hogy csak vért izzadva sikerült kitölteni a célul kitűzött másfél órás hosszt (a timelapse kamerás vesszőfutás normális esetben szerintem egy kb. másfél perces fun fact kellett volna legyen, nem pedig húsz percnyi vakvágány), viszont azt vettem észre, hogy az előtte-utána képek a film óta velem maradtak, szóval elérte a célját a dolog.

2021-10-07 14:50:40 Demonic (2021) / Démoni Rorschach (1) #3

Annyi szóda nálam nem esett kézre, amennyi az Elysium élvezetéhez szükséges, de tény, hogy az azóta vászonra rémálmodott ötleteinél az még egy fokkal kevésbé volt fájdalmas :)

2021-10-07 13:46:53 Post Mortem (2020) Rorschach (?) #8

Szinte minden szavaddal egyetértek, annyit fűznék hozzá, hogy 1. engem a kezdeti teljesen okés építkezés után szinte sokkolt a záró harmad, annyira gyatra, és 2. a kislány szerintem pocsék volt.

előzmény: Ágó (#2)

2021-10-01 14:23:16 Malignant (2021) / Eleven kór Rorschach (2) #12

Már a trailert is csak addig bírtam, amíg a "szellem" fel nem hívta a főszereplőt telefonon. Biztos nem nézem meg a filmet, ha nem jön ez a visszafogottan áradozó kommented a négyessel együtt, és...

Hát, ja. Ócska az első óra, de nagyon. Ami rosszabb, hogy nem tudom, csak azért találtam-e ki idő előtt a csavart, mert a kommented után fel voltam készülve valami mókolásra, vagy mert a rendőrös chase jelenet alatt nagyon látni a tenetezést és összeállt a kettő meg kettő, de sajna nem volt ez olyan kikövetkeztethetetlen.

Ettől függetlenül maga a felfedés vitathatatlan csúcspont a maga elborzasztó, groteszkt valójában, és tényleg volt ebben az ötletben egy jó film... csak nem sikerült kihozni belőle, már legalábbis szerintem.

A Spectre után sokkal rosszabbra számítottam, de hál' istennek nem lett ez a film egy égetnivaló gagyizás.

Nagyon tetszett, ahogy a Bond-nőket kezeli a No time to die. Csóró Léa Seydoux karakterén mentették a menthetőt, ez a Spectre tragikomédiája után számomra meglepően nagy teljesítmény. Ezen felül Ana de Armas, fútejóég... Az egy dolog, hogy a hölgy konkrétan egy istennő, de imádtam, hogy Bond egyenrangú partnerének írták meg, nem valami tinédzser gyerek nedves fantáziájának.

Ami giganagy plusz még, hogy Bondot a Quantum óta nem éreztem ennyire Bondnak. Hiába nem varázsolt el a film, de abban a hitemben megerősített, hogy Daniel Craig a legjobb 007, akit eddig láttunk. Bárcsak mind az öt filmjén keresztül méltó alkotótársakat kapott volna maga mellé.