Rorschach

Tapasztalat: 1916 film
Regisztráció: 2009. március 21. (8 év, 3 hónap)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Michael Fassbender, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

4 2017-06-01 3,5
Grave
Nyers
2 2017-05-24 3,6

Ilyet se olvastam még, szerintem Bale játéka pont hogy itt a legjobb. A második részben messze nem akkora tényező, az nem róla szól, a harmadik meg... hát, az meg a harmadik.

előzmény: MicaHiro (#110)

Sajnos mostanság nem nagyon van időm/agykapacitásom igényes filmeket nézni, de közben meg movies are life, szóval az ellentmondást azzal kívántam feloldani, hogy ledaráltam a Resident Evil-sorozatot pár nap leforgása alatt. Eddig csak az első kettőt szenvedtem végig... apám, mitől fosztottam meg magam!

Igazi trash-csemege, Transformers mínusz látvány. Egyszerűen érzed az egészen, hogy úgy tákolták össze a "sztorit" menet közben, részről részre, ahogy eszükbe jutott. Nincs olyan, hogy kohézió, egy cliffhangert nem tudnak rendesen feloldani (vagy nem kapnak rá pénzt). Három év telt el két film között, a nézők úgyis elfelejtették, hogy ki a gonosz, meg kik maradtak életben.

Baromi szórakoztató volt ilyet is látni, de kurva nehéz elhinnem, hogy ez a gané hat részen át széleskörű mozis forgalmazást kapott. Sad story :/

2017-06-10 16:47:38 The Belko Experiment (2016) Rorschach (4) #1

Inkább a hármas lenne reális, de a spanyol California dreaming körül vannak erős pillanatai, valamint a vége felé kifejezetten jó képekkel szolgál. Ó, és még a humora is teljesen okés.

Amúgy a szinopszis helytelen, nem Sao Paolóban vannak, hanem Bogotában.

2017-06-08 21:39:30 Logan (2017) / Logan - Farkas Rorschach (2) #68

Szvsz a gonosz klón a világ legordítóbb kliséje. De minimum dobogós.

2017-06-06 21:46:01 T2: Trainspotting (2017) Rorschach (4) #27

Pofára esés, csak a végtelen jó indulat húzta rá a kezem a négyesre.

Mindenféle köntörfalazás nélkül: ez a film nem jó. Nem is rossz... de semmilyen. Méghozzá borzasztóan semmilyen - teljesen, totálisan felesleges folytatás, húsz év pihi után nem pont ennyit vártam volna. Hogy finoman fogalmazzak, lehetett volna még írni, mert ez így ebben a formájában iszonyat kevés.

2017-06-04 18:39:52 Life (2017) / Élet Rorschach (1) #7

Iszonyú gagyi, komolyan vehetetlen zsák szar. 2017 nagyon nem a sci-fi horrorok éve.

2017-05-24 19:01:14 Prometheus (2012) Rorschach (1) #436

Ha már úgyis Covenant-lázban égtem az elmúlt héten, újráztam a Prometheust is.

Most eltekintve attól, hogy szerintem ez még mindig ötször rosszabb és nem érdemli meg az egyest sem (vagy ha igen, akkor egyszerre többet), a ködös maszlagja láttán azon kezdtem el agyalni, hogy aki ezt annó azzal a frázissal védte, hogy "majd a folytatásban szépen kifejtik/megmagyarázzák a lényeget," az vajon milyen fejjel jöhetett ki a Covenantról...

2017-05-23 19:38:10 [In Memoriam...] Rorschach #2144

Nyugodjék békében, Mr. Bond :/

2017-05-22 00:26:49 Alien: Covenant (2017) Rorschach (1) #87

Azt a kurva életbe! Még jó, hogy felkészítettetek, srácok.

Az egyazon vértócsán elcsúszó karakterek meg a kérődző android örök kedvenc, nem mintha a többit nem lehetne két öblös kacagás között jól megköpködni.

Szégyen, ráadásul még nem is mondanám olyan nagyon látványosnak. A fehér szarok nagyon idiótán néztek ki, meg aztán a bonyodalom igen nagy része egy kibaszott sötét barlangban játszódik, le is ül rendesen az egész.

Azért a főszereplő csajsziért kicsit kár, rajta nem múlt semmi.

2017-05-20 23:35:02 Logan (2017) / Logan - Farkas Rorschach (2) #52

Nem erről van szó, csak arról, hogy jobban örülnék, ha én is méltathatnám a filmet :)

Tudod, időről időre megesik, hogy értetlenül állok egy film osztatlan sikere előtt, lásd Rogue One.