Rorschach

Regisztráció: 2009. március 21. (12 év)

Rendezők: Damien Chazelle, Danny Boyle, David Fincher, Jeremy Saulnier, John Michael McDonagh, Martin McDonagh, Quentin Tarantino, Robert Zemeckis, Steven Soderbergh, Woody Allen
Színészek: Brad Pitt, Cate Blanchett, Christian Bale, Daniel Day-Lewis, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Mads Mikkelsen, Matthew McConaughey, Sidney Poitier, Tom Hanks, Viggo Mortensen
Műfajok: dráma, kalandfilm, sci-fi, szatíra
Országok: amerikai, angol, dán, ír
Korszakok: '90-es évek

3 2021-04-12 4,4
Hófehér

4 2021-04-10 4,3

2021-04-16 23:49:46 Nobody (2021) / Senki Rorschach (2) #2

Imádom a Hardcore Henry-t, de ez a film annak a talpát se csókolhatja meg sajnos, pedig nagyon reménykedtem.

Eleinte egyszerre akar laza és komoly is lenni a Nobody, de brutálisan félremegy - a történet nulla, a családi szál viszont a nullánál is sokkal kevesebb, fizikai fájdalmat okoz. Szerencsére a második felére már magára talál és kellően akciódús, műfajához képest viszonylag stílusos is. Így végül (a Home alone-ozást leszámítva) nézhető, de hármast nem ér.

2021-04-15 18:56:57 Catfish (2010) Rorschach (5) #5

Olyan őszinte, emberi pillanatokat, mint ahogyan a Catfishben a nagy leleplezés után az "antagonista" iránt érzett ellenszenv néhány perc alatt megszeppenésbe, majd szánalomba fordul, nagyon ritkán látni filmen. Ez volt az, ami az erős négyesről inkább ötösbe lökte a látottakat, nem semmi teljesítmény.

A Fences leírását szeretném erre cserélni, előre is köszönöm:

Troy Maxson az 1950-es évek Amerikájában él, Pittsburg egyik feketék lakta negyedében, és szemetesként keresi meg a napi betevőt. Munkája unalmas és egyhangú, a mindennapi kemény robot után pedig a felesége és a barátai jelentik számára a felüdülést. Rose-zal együtt próbálják egyengetni a két fiuk jövőjét, az egyikük zenész akar lenni, a másik az amerikai futballban szeretne karriert befutni, ám ez nem könnyű a konzervatív Troy fiaként.

August Wilson színdarabjából.

2021-04-13 18:55:02 Fences (2016) / Kerítések Rorschach (4) #7

Ugyan én négyest adtam a filmre (méghozzá az erősebb fajtából), azért tagadhatatlanul van igazság abban, amit írsz.

Ahogy a Fences erősségei, úgy a gyengeségei is a színdarab-jellegéből fakadnak. Fantasztikusan jó karaktereket ad a film, viszont az eleje tényleg száraz, amiben párbeszédek se nagyon vannak, mintsem inkább monológ-váltások. Fel kellett volna ismerni, hogy a film vizuálisabb médium annál, minthogy a karakterek szó szerint két díszlet közt tologatva felváltva monologizáljanak, egymást - ha kell - haptákban állva, illendően hallgatva végig.

Mindemellett tartom, hogy a Fences egy jó film. A karakterek mellett isteniek a színészek (Denzel önmagában is jó, de úgy éreztem, valahogy maga fölé emeli a társait), a párbeszédek közt is van, ami kilövi a bullt, illetve hamarosan küldök majd egy alternatív leírást, mert a filmnek sokkal univerzálisabb, magyarként is átélhetőbb tartalma van az itt szereplőnél.

2021-04-13 14:36:22 [Általános fórum] Rorschach #9112

Köszi a linket, ki is töltöttem. Szerinted megoldható lenne, hogy majd az eredményeket is megoszd?

2021-04-10 12:03:46 Colectiv (2019) / Kollektíva Rorschach (5) #3

Senkit ne tévesszen meg a dokumentumfilm besorolás - azt, ahogyan a régióra jellemző rendszerszintű korrupciót, és az azt felgöngyölíteni igyekvő oknyomozást változatos eszközökkel és több nézőpontból is bemutatja a film, a legjobb thrillerek is megirigyelhetik.

Tényleg döbbenet egy film, akkora ötös mint a ház.

Tudtam róla, hogy nagy megbecsülésnek örvend a film, mégsem számítottam arra, hogy ennyire jó lesz. Valahogy nehéz volt összeegyeztetnem egy ilyen vállalást a Carolco cégérével... aztán megnéztem, és rögtön megértettem a 4,2-t.

Túl azon, hogy ez egy véresen komoly - és komolyan vehető - film, engem nagyon meglepett, hogy a végén kerek és egyértelmű magyarázatot kapunk az eseményekre, mert zokszó nélkül működött volna a sztori PTSD-allegóriaként is. Az, hogy a két órán át csűrt és csavart sztori a saját síkja mellett kitartott metaforaként is ilyen jól működik, nem gyenge teljesítmény.

2021-04-01 21:20:52 The Father (2020) Rorschach (5) #6

Forma és tartalom mesteri harmóniája. Így berúgni az ajtót első filmmel, na, az elég durva.

Csatlakozom.

Mérsékelten látványos, ám mértéktelenül ostoba és fárasztó film. Örültem volna, ha fordított az arány, bár nem számítottam Skull Island-minőségre.

Adam Wingard, mi lett véled...

előzmény: VVega (#1)

2021-03-30 09:48:03 Take Me (2017) Rorschach (4) #1

Tök jó kis film. Healy-hez nagyon passzolnak az efféle szerepek (sőt, most a direktori székbe is beült, külön öröm), Schilling pedig méltó párja. Nagy megfejtésekre nem kell számítani, a "csavart" is simán ki lehet találni jóval idő előtt, de szűk másfél órára így is elszórakoztatott a Take Me.