ekrekirts

2013-11-22 19:35:56 Grown Ups 2 (2013) / Nagyfiúk 2. ekrekirts (1) #37

Nem értem ez a film, hogy szedett össze 2 kerek pontot KT-n, imdb 5,2 ROFL. Ez nem vígjáték, ezzel vallatni lehet komolyan mondom, bár akinek bejön a 90percen át fingunk, böfögünk, szarunk, hányunk cucc, bármiféle story, vagy a cselekmények közötti kapcsolat nélkül (tényleg nincs), az még akár élvezheti is. Ha nem, akkor azt ajánlom jóóó messziről kerüljétek el.

Azt hittem az afterlife után már nem jöhet rosszabb.... tévedtem

2012-01-09 19:00:12 Titanic II (2010) / Titanic 2 ekrekirts (1) #10

Mikor megpillantottam, eme remek plakátot tudtam, hogy ezt bizony látnom kell! Le is kaptam gyorsba, mondván dejó móka lesz ez :D Hát nem lett az.... Az egész film alatt csak vártam, mindvégig csak vártam egy must see epicshit jelenetre, hogy majd talán most, talán életre kel a hajó (csak a plakát miatt), talán egy bálna kettéharapja a titanicot és delfinek mentik meg a túlélőket (ilyen sem volt :S), esetleg egy jóféle egysoros főhősünktől, néhány faja kis párbeszéd vagy valami.....De sajnos egyik sem ütötte meg a szintet...

a végén még reménykedtem egy "majd én visszahozlak fél óra után a halálból édesem" ha már voltál akkora sötét amőba, hogy itt maradtál velem megfagyni, de NEM ezt is kihagyták :S

Szal ahogy a besorolás is mutatja ez a film valóban egy katasztrófa! és itt a pont :)

Kicsit lassan indul be és nem derül ki néhány dolog, ami engem például érdekelt volna2 srác közötti konfliktus, miket csinálhatott az apjuk ittasan, anyjuk halálának körülményei... inkább csak olyan foszlányokat kaptam ezekből Mind ezek ellenére, mégis egy kurvajó filmet kaptam :D. A 3 főszereplő alakítása hatalmas, a ketrec harcok ütnek, dráma is a helyén van és akármennyire kiszámítható a film van benne valami, ami miatt végig működik. A finálé pedig parádés, komolyan megérinti az embert. csak ajánlani tudom :)

Egyetértek! Habár a 3. részét nem láttam a sorozatnak, de nem hiszem, hogy sokat veszítettem :)
a vége valóban ötletes de semmi több, kb ebben ki is merült a film :) amúgy kicsit offként megjegyezném, hogy az utolsó 5 kommentet olvastam el mielőtt megnéztem a filmet és tádámmm, mikor jött a 2 héttel később felirat meg a repülőgép, már tudtam mi lesz a csattanó.... Na nem mintha ez sokat levont volna a film értékéből :D Csak azt akarom ezzel mondani, hogy a filmek végére való utalás, a hű mekkora csavar, ilyen csattanó, olyan csattanó is egy burkolt spoiler, mert akarva akaratlanul is agyal rajta az ember és idő előtt rájöhet, holott lehet nem is sejtené...

2011-12-01 16:19:11 Never Let Me Go (2010) / Ne engedj el! ekrekirts (4) #107

Rég láttam ennyire lehangoló filmet, megdöbbentő a világkép amit elénk tár és persze elgondolkodtató, nem véletlen alakult ki ez a kis vita
az élni akarásról, avagy a beletörődésről. Minden normális emberben ott van az életösztön, ezek az emberek mégis beletörődnek a sorsukba. A mi világunkkal nézve ez elképzelhetetlen, de a filmben teljesen másról van szó, itt ezt az egész társadalom elfogadja, nekik ez természetes akármilyen furcsán/csúnyán hangzik. Öngyilkos terroristákkal hasonlóságot keresni teljesen abszurd, nem is értem hogy lyukadhat ki ide valaki...Kb rögtön a főcím után megtudjuk, hogy 52ben volt egy orvostudományi áttörés, a várható átlagélettartam kb 100 év. Kérdem én ez nem irreális? Szerintem csak annyira, mint az, hogy valaki "beletörődik" a sorsába egy olyan társadalomban, ahol ez természetes....

Amit ezzel szeretnék mondani, nem véletlen kapott a film sci-fi besorolást. Lehet szeretni nem szeretni, de amit vállal azt teljesíti.. ha megfog, megfog ha nem, akkor ez nem a te mozid :) engem megfogott

12 esküdt, 1 szoba, ennyi elég lenne egy jó filmhez? Most már tudom, hogy igen. Valóban zseniális és én csak most láttam ezt a filmet... :)

Hát ez valami eszméletlen :D Tipikusan annyira szar film, hogy az már jóóóó ! Annyi rosszat hallottam róla, gyakorlatilag semmi jót nem vártam tőle. Ilyen nézzünk valami agyzsibbasztót me este van téma volt. Mégis olyan hangulatban voltunk / kapott el mikor néztük, hogy :D:D:D:D:D Szuper szemét kategória OFC, de egyszerűen nem tudok rá rosszat adni... :)

2011-06-18 18:14:28 Sucker Punch (2011) / Álomháború ekrekirts (2) #68

Eléggé megossza a közönséget ez a film, nekem special nagyon nem jött be. Valahogy ez a néhány "cicababa rohangál a képernyőn fegyverekkel" téma nem volt elég, ez nem visz el egy filmet, ennél több kell.... A látványon és a képi világon kívül (ami itt-ott tényleg pofás lett) más pozitívumot nem tudnék kiemelni, a 2pont is ennek szól.... Röviden: vacak lett ;D

Harmat gyenge, végig kiszámítható buta film, csak 1 hajszál választja el a méretes karótól :)

Szerintem meg hatalmas film és nem picit eredeti :) kár hogy nem lehet jelölni idén, na de majd jövőre :p

előzmény: unfamous (#24)

Ez nagyon mellé ment...

2010-11-01 01:40:14 Inception (2010) / Eredet ekrekirts (5) #403

Azt hiszem Nolan ismét bebizonyította, hogy pillanatnyilag az egyik legjobb, hanem a legjobb rendező. Ugyan nem túl nagy a filmes repertoárom, szal lehet bodorság egy ilyen kijelentés tőlem de így gondolom. Valami hihetetlenül elkapta ezt a filmet. Kicsit olyan érzésem volt a végén mint amikor a Prestige-t láttam. Csak ez valahogy olyan 5szöröse. :) Egyszerűen zseniális, az év filmje nálam, eddig.

A film megtekintése után először spontán azt hittem, hogy Saito lelőtte Cobb-ot és most ő van a váróban, minden úgy történt ahogyan láttuk. Ugye azt sem tudjuk meg biztosan, hogy a búgócsiga megáll-e vagy sem, elég sokáig pörög és filmszakadás...vagy tényleg felébredt és minden úgy történt ahogyan láttuk.

Aztán gondolkoztam és mondom mivan ha végig Cobb álmodott? Ő álmodott mindig és a feleségének volt igaza? AZ egész hercehurca csak egy trükk volt, hogy bele tudják ültetni az elméjébe, végre elhitessék vele az igazságot azt, hogy ő "ragadt" álomvilágban több szint mélyen és ebből fel kell ébrednie. Erre tökéletes alap volt az álmában felépíteni egy másik álmot, amiben ugye mindannyian lemennek álmodni mélyebbre Cobb-al (elhitetnek vele egy álmot az álmában amiről tudja hogy álom és abból fel kell ébrednie). A társai a repülőgépen mind segítettek ebben, jól elrejtve az igazi célt minden más mögé. Magát az álmot pedig a valóságra építették fel, hogy a végén ne jöjjön rá semmire, ne is motoszkáljon a fejében tovább a tudat az álomról, (végén nagypapa a reptéren, gyerekek stb) Ugye az apjának is azt mondja, ha hazajut a gyerekeihez soha nem fog többet "álmodni" ez az akció az utolsó, az egyetlen lehetőség arra hogy valaha lássa még a gyerekei arcát...A váró ahol az utolsó jelent zajlik, sem éppen úgy néz ki, mint ahogy leírták nekünk, szerintem az is még Cobb álmának részét képezi. Az utolsó részét...

Btw szerintem az sem biztos, hogy a felesége így halt meg, ahogy elénk tárják, egyel talán meghalt-e? Igaz a végén nem látjuk de miért is kéne? Ettől csak még jobb a film :)

Lehet túlmagyarázom, de mégis sokkal inkább hajlok e felé mintsem, hogy minden úgy történt ahogyan láttuk és a végén szimplán felébredt, egy teló Saito-tól, és hazajuthatott a gyerekeihez...

2010-10-27 15:24:08 The Thing (1982) / A dolog ekrekirts (4) #119

A sok jó véleményt olvasva lehet kicsit túlzottan is sokat vártam ettől a filmtől. Vagy inkább nem is sokat, csak nem pont ezt amit láttam. Sok horrort nem fedeztem fel benne, talán 1 jelent volt úgy ami... A scifi-thriller vonal sokkal erősebb a filmben. A bázison tartózkodók közt kialakuló "bizalmatlanság" az, ami viszi a filmet előre, kialakít egyfajta atmoszférát ami az egész film alatt végig kísér minket. Mondjuk ezt elég jól csinálja. Ahhoz képest, hogy egy 82es filmről van az effektek is nagyon rendben voltak. Najó az egyik elég trágyára sikeredett az éjraélesztésnél , a levágom a kezed a hasammal , de nem ezek vannak többségben. A végére is hagytak nyitott kérdést, szal nem bántam meg, hogy megnéztem. Nem pont ezt vártam de ettől ez még egy jó film.

Ez valami eszméletlenül fos volt, sztem maga a rendező sem tudta mit is akar valójában kb az egész film alatt :S ennyi logikátlanságot egy filmben.... a 2010es év szarja, ha lehet ilyet mondani.

2010-09-28 15:08:22 Mega Piranha (2010) / Megapiranha ekrekirts (1) #9

Ezt a filmet sem fogom elfelejteni egyhamar :D Igazi csemege, minden pillanata egy kincs, tele jobbnál jobb EPIC jelenetekkel :) simán übereli az óriáscápa vs polip duót.

It wasn't explosion, it wasn't terrorist, it was GIANT PIRANHA! (c) Fitch ASD:AS::AS

Eskü én tisztelem ezeket az embereket, akik ilyenre vállalkoznak és végig csinálják! respect :D

Úristen de gáááz ez a film, tipikus kínodban röhögős, annyira ratyi cucc, hogy mármár jó :D Néha csak nézel és nemtudod, hogy ez most MI??? Ezt most miért?? Maguk a karakterek, a helyszínek pedig omfg kategória :D szuperzs

rokker hádész LOL

2010-04-10 14:14:24 Shutter Island (2010) / Viharsziget ekrekirts (5) #63

Habár a könyvet nem ismerem, de én is pont így látom. A film utolsó dialógusa tökéletes magyarázat erre. Mellesleg abszolult nem számítottam ilyes fajta befejezésre, tippem volt de nem ez, szal engem meglepett. :) Jó kis film!

előzmény: drav (#30)

2010-03-18 18:15:59 In Bruges (2008) / Erőszakik ekrekirts (5) #84

Piszok jól megírt dialógusok, olyan szinten viszik el az egész filmet, hogy egy percig sem lehet unatkozni. A sok káromkodás sem zavaró, abszolút illik ehhez a filmhez, ezekhez a karakterekhez, amennyi volt az pont kellett is bele :). Fiennes, Gleeson, Farrell mind3an nagyon odatették magukat. A telefonos jelenet (Ken/Harry) meg überbrutálmarhajó volt. Ha ez nem zseniális akkor semmi nem az.

2010-03-11 14:15:46 The Wolfman (2010) / Farkasember ekrekirts (1) #27

Hát ezt igencsak összecsapták, nem mostanában vártam így film végét :) Rémunalmas, még csak nem is félelmetes. Reméltem, hogy a végére valami változik de sajnos nem, a befejezés is igen gyengus. Trailer alapján jóval többet vártam, de így a film megtekintése után azt kell mondjam ez bizony egy szép nagy karó lett...majd legközelebb

nagggyon veszélyes film :D:D:D:D:D

Sok jót hallottam erről a filmről, és hát megkell hagyni Nic Cage valóban nagyot alakít, de maga a film nálam "csak" közepeske :)

2009-12-15 18:29:05 Surrogates (2009) / Hasonmás ekrekirts (2) #27

unalmas unalmas és unalmas, talán ezek a legjobb a jelzők rá....

2009-12-01 16:54:55 12 Rounds (2009) / 12 menet ekrekirts (2) #11

A lényeg, hogy alig lopnak a Die Hard 3-ból :) Ettől az apróságtól eltekintve mégis azt kell mondjam nem volt rossz. Újranézni viszont tuti nem fogom...

2009-10-27 13:39:52 Álom.net (2009) ekrekirts (1) #213

Már az első percben letaglózott Libancz Lilla művésznő a játékával :O Ott tudtam, hogy ez bizony nem lesz egy egyszerű történet és hát a pontszámok magukért beszélnek :D Csak ajánlani tudom, ez nem mindennapi élmény, nem felejti el egyhamar az ember az biztos. ÉS természetesen oscart nekik, mindegyiknek ;)

Hát ez meglepett! Nagyon leírtam ezt a filmet, már a megtekintés előtt, hogy biztos valami szar lesz....erre tessék. 2óra agyatlan akció, ami 1 percig sem akar többnek látszani, mint ami. Csak leülsz agy kikapcs és nézed! Kiskoromban a rajzfilmből elég sok részt láttam és szvsz sokat visszatudtak adni belőle filmen. Nagyon jól elszórakoztatott, az év meglepetése nálam :)

2009-10-02 20:15:58 Identity (2003) / Azonosság ekrekirts (3) #25

sztem te egy pöppet elnéztél valamit
nem a 8 éves kisfiú dugta le a torkán baseball ütőt, ő csupán az egyik személyiség volt Malcolm agyában, a gyilkosságokat maga Malcolm követte el akkor mikor előjött belőle ez a személyiség. Csak ugye valahogy bekell mutatni az eseményeket, erre meg tökéletes volt ez a "személyiségek kiirtása Malcolm agyából cucc" gyak az ő agyában járkálunk az egész film alatt, és messze nem biztos, hogy ugyanúgy követte el a gyilkosságokat a valóságban, mint ahogy ott látjuk (pl utolsó gyilkosság)... szerintem

2009-09-09 12:51:21 District 9 (2009) ekrekirts (5) #30

Nagyon fasza sci-fi! A film elején még úgy éreztem, hogy túl nagy volt a hype, (csak néztem, hogy ezmiez??? mire itt a magas pontok??), de szerencsére ez gyorsan megváltozott bennem :) Kb 20-25 perc után durván "stílust" vált a film, nagyon beindul onnantól eszméletlen jó. A finálé pedig parádés. 10/9

2009-09-07 15:14:48 Crash (2004) / Ütközések ekrekirts (3) #125

Annyi sok jót hallottam erről a filmről...megnéztem, azóta sem tudom mit kajálnak rajt ennyien. Semmi nincs benne ami kiemelné a középszerű filmek közül. Néhol már bosszantóan hiteltelen és giccses
pl amikor a néger csajt próbálják kimenteni az égő kocsiból :S
nem is értem, hogy kapott ez oscart, komoly témája van ez igaz, de ettől még nem lesz jó egy film sztem. közepeske

Naaaaa nem "kellett" azt nézetni senkivel, egyszerűen kínálta magát néhány üveg sör után, és azért ismerjük el piásan, társaságban sokkal szórakoztatóbb volt :) Ha reggel hazajövetel után bekapcsoltam volna a gépet még talán küldök is rá egy zseniálist xDDDDD mostanra ez felejtős lett :)

előzmény: VVega (#328)

Ennyi logikátlanságot egy filmben, egyszerűen nem lehet komolyan venni annyira hiteltelen az egész, telis tele vérgáz/felesleges jelenetekkel. De ez még mind semmi! Ami nálam kibaszta a biztosítékot az Joe karaktere, akit Nic Cage alakít valami atomszarul, mintha valami ZS-kategóriacsászárt tisztelhetnék a személyében. Én nemtudom, hogy mi történt ezzel az emberrel.....

Hihetetlen, hogyképesek ekkora szart csinálni, ami méghihetetlenebb, hogy ezt kiadták DVD-n????????? WTF??? Ez 5Ft-ot nem ér papírtokban.

AtttttyaÚristen, nálam új értelmet nyert a "szar" szó :D:D Ezt a filmet nem lehet leírni, ez egy igazi "élmény" aminél nálam külön plussz volt az "igenjó" szinkron.
Szivem szerint 2db karót osztanék ki neki... mér nincs ilyen opció? :(

Hűha, látom megkavartam a szart rendesen :D
"Ez nem egy felvilágosító tudományos film! Ez nem oktató film iskolák részére"
persze, hogy nem ki mondta, hogy az? :) úgylátom félreérthető volt a kommentem "iskolás" része :

Amugy nincs simijohnny kommentjével/véleményével semmi gond, ő így látja én meg úgy. ennyi

off:
Ki halt meg?
on:
Igen lehet rá mondani, hogy vannak bent túlzások, hogy a vizualitásra megy rá stb. De igazából ezzel éri el legjobban a célját.

előzmény: simijohnny (#40)

Ez a film sokkolt. Nem csak a képi elemei, az egész atmoszférája nagyon durva. Tökéletesen mutatja be a szereplők leépülését, és maguk a szereplők is zseniálisak, iszonyat hitelesek, mintha már nem is színészeket látnék a filmben.
Lehet szeretni, nem szeretni ezt a filmet, de sztem amit nyújtani akar azt maximálisan teljesíti.
Egyetértek azokkal, akik kötelezővé tennék középsulikban ezt a filmet, aki ezt megnézi egy darabig biztosan nem nyúl drogokhoz!

2009-08-17 20:03:53 Taken (2008) / Elrabolva ekrekirts (5) #50

Én megnéztem eredeti hangon, és nemrég szinkronosan is. Azt kell mondjam ezt a filmet csak eredeti hangon érdemes nézni, a szinkron nagyon el lett cseszve.
Btw maga a film sztem azért is zseniális, mert egy "elrabolták a lányomat" storybol építkezik és azért valljuk be, aki egy kicsit is szereti a filmeket, biztos találkozott már ezelött hasonló témájú filmekkel. Szal mondhatnánk már magára az alapszitura is, hogy istenem mekkora klisé. Nos igen csak ellentétben sok elődjével itt ez semmit nem von le a film értékéből. Nem erőltetett, ez a film működik, bőven az elvárásaim felett teljesített.
Intenzív egy igazi adrenalinbomba, próbál a realitás határain belül maradni mégis látványos, Neeson tökéletesen formálja meg az apát, aki a lányáért bármit megtenne. Az akciójelenetek is nagyon jól vannak megvágva. Az utóbbi idők legjobb akciófilmje nálam.
Ja a telefonos beszélgetés pedig, a film legjobb jelenete OFC :)

előzmény: k3pl3r (#49)

Lehet megköveztek, de a 3 részből szerintem ez sikerült a legjobbra. Kalandosabb, pörgösebb, poénosabb, mint az első rész. Nincs tele giccsel, mint volt a második. Buck karaktere pedig baromijó, elviszi az egész dinós részt egymaga a hátán. A régi trió már a 2.részben sem volt az igazi, szal kellet ez kis vérfrissítés. Örülök, hogy nem folytatták azt a családias, giccses, nyálas vonalat amit a 2.részben elkezdtek. Bárcsak minden filmnek ilyen 3.része lenne...10/8 részemről

2009-08-05 01:23:33 Anaconda (1997) / Anakonda ekrekirts (1) #16

Hűha, hát most lett vége :) Friss még az "élmény". Így 4 rész után asszem kijelenthetem, hogy a leggagyibb quadrologiával állok szemben. Pedig 3rész után már tényleg nem voltak nagy elvárásaim a filmel kapcsolatban. Szerettem volna adni rá egy 2-eskét nagyon nagyon, de erre nem lehet :S Kérem szépen akkora faszságokkal van tele a film, mint ide Irak, vagy nagyobb.
Elég csak a bizonyos "vaddisznós agyaras egyenesen a szemre" dialógusra gondolnom, vagy csak mr.főgeci arckifejezésére az EGÉSZ film alatt! Színészi játék nincs a filmben, egytől egyig ugy szar az összes ahogy van, erre rátetőz a hihetetlen grafika, a tömött vaddisznó, és a párduc, hogy szerecsétlen kígyórol ne is beszéljek (mondjuk a 4rész szintjét nem üti, de közel van).

btw szerencsétlen kígyónk vajon wallhacket használt a film elején és végén?? Olyan meggyőződéssel szakította át a "padlódeszkákat", majd beszartam alatta a röhögéstől, és ahogy "visszakérődzi" mr.főgecit a végén... :D:D

Szal ha ez nem ZS kategória, akkor semmi nemaz!

Hát igen film+ kedd esti kis különlegesség :) Hűdejóvolt!!

2009-07-23 13:28:08 Monsters Inc. (2001) / Szörny Rt. ekrekirts (5) #5

Teljesen egyetértek! A Szörny Rt egy szívből jövő kis animációs mozi gyerekeknek. Habár a mese már nem az én korosztályom, de úgy gondolom egy mesének pont ilyennek kell lennie! Kijár neki a zseniális jelző.

Nem láttam sok zombis filmet, de a Holtak hajnala után ez rettentően gyenge eresztés volt....sehol sincs hangulatban hozzá képest, az akciójelenetek is gyengék, de ami a legjobban kiakasztott:
intelligens zombik igen, most őszintén ekkora faszságot minek kell belerakni egy filmbe????
És nem utolsó sorban egy olyan pillanatot nem tudnék kiemelni a filmből, ahol megijedtem volna... azért egy ilyen kaliberű filmtől én ezt elvárnám! ketteske

ofc
osztom a véleményed, ekkora nagy fost se mostanában láttam, én próbálok mindent végignézni még akkor is ha fos, de ez????? :S 50percig húztam és offoltam is (sztem így is sok volt). Még az 1 pont is erős túlzás erre a filmre.... Respect azoknak akik teljesen végig tudták nézni.

előzmény: goromba (#6)

2009-07-16 00:00:18 Nikita (1990) ekrekirts (5) #3

Nagyon erős film, először ugyan 4-est adtam rá, de aludtam rá 1-2-t és rákellet jönnöm, hogy ez bizony nagyon is 5! Ami igazán megfogott az a stílusa, nem egy megszokott akciófilmről van itt szó, sokkal inkább a főszereplőnkre magára hegyeződik ki a film és mennyire jól. Bessonpapa valamihez nagyon értett, vagy még ért is??

Elég régen láttam már, de akkor valami überelhetetlen nagy szemétnek tartottam. Nos ez azóta sem változott, és még csak nem vicces 1-es! Ez egyszerűen szar!

2009-07-14 14:51:41 Fast & Furious (2009) / Halálos iram ekrekirts (3) #31

Hát egynek elment, kb olyan mint az első rész színvonalban. Verdák, pörgés, akció, na meg l.f.sz story, de hát miért is kéne ennél több egy ilyen filmhez :D

Rettentően unalmas egy film, a zárójelenet jól sikerült, de ez nem menti meg azt a förtelmet amit előtte láttam....nagyon gyenge

2009-07-09 14:03:37 Find Me Guilty (2006) / Védd magad! ekrekirts (4) #9

Kicsit hosszúra sikerült, de ettől eltekintve nagyon jó film, tök jól elszórakoztatott elejétől a végéig. Furcsa volt Diesel-t ilyen szerepben látni, (na meg hajjal:D) de sztem rohadt jó választás volt. ment is rá a 4-es

2009-07-07 19:55:58 The Hangover (2009) / Másnaposok ekrekirts (4) #62

Nagyon nagy film! Végig szakadtam rajt, aki teheti nézze meg :D

20perc után agyhalál közeli állapotok, a film többszöri újraélesztést igényel.... ez egyszerűen képtelenség, ez áhhh.....0

2009-07-01 15:27:00 Pulp Fiction (1994) / Ponyvaregény ekrekirts (5) #92

Zseniálisak a dialógusok, a karakterek és a zenék! Ezek viszik el a filmet!

Komoly egy film volt :D Messze elmarad a 3-4. résztől "színvonalban", mert hát azokat szvsz kegyetlen nehéz überelni, majdhogynem lehetetlen. A film 3/4ig kb úgy voltam vele, hogy ez bizony még egy 2-re is jó, de aztán mintha maga "A NAGY" Don E. Fauntleroy vette volna át a rendezést :) Na innentől simán 0-ás...
Lényegesen jobb, mint az utódai, de még mindig nem éri el a 2pontot, pedig közel volt...

OMG! Hát tényleg sikerült felülmúlnia a sikeres 3.részt (nem csak a kígyó kinézetét illetően). Hoffmester hiánya ugyan végig érződött, de szerencsére a többi szereplő elvitte a hátán a filmet. A story is oscargyanús, szal nem csalódtam, fun volt a javából, pont ezt vártam tőle.

halhatatlan kígyó lol :D:D:D:D

Hidd el, van aki úgy áll neki nézni, hogy valami "faszakígyós" filmet fog látni :D

De azt nem adod be, hogy a 4részből ez a legjobb, mert akkor a többit is látnom kell:D

Ez egyszerűen überelhetetlen, egy valódi mestermű, "A" zs kategória királya, kár is lenne rá további jelzőket keresnem. Kéremszépen ez a film nálam kiérdemelte a szarok szara rangot!! Bizony, bizony iszonyat nagy fun, Hoffmester nagyon odatette magát (az a belépő, és az a néhány "jó" egysoros, hogy nincs ennek oscar-ja???). Áhhhh kajak, nemhiszem el, hogy van aki komolyan tudja venni ezt a filmet....képtelenség. Természetesen repül rá a megérdemelt pontszám =)

2009-06-21 20:55:18 Knowing (2009) / Képlet ekrekirts (3) #48

Egynek elment, de aza befejezes....hát rohadtul, de nem illett oda sztem. A katasztrófajelenetek, viszont nagyon ütnek, kár hogy nem volt kicsit "több" benne. Ja és sztem Cage se volt szar.

De legalább, ebben a filmben, elpusztul a Föld. Örülök, hogy nem akarták happiendel befejezni.

2009-06-20 19:13:27 Rogue (2007) / A fenevad ekrekirts (3) #4

Az alapszituhoz képest, egész jó kis filmet sikerült összehoznia ennek a mclean-nek. Nem csípem az ilyen óriásragadozó akármi filmeket, de ez egész jó volt, kellemesen csalódtam :D

És a krokk sem volt annyira eltúlozva méretileg, mint néhány "highskill" elődjében, ez jóó

2009-06-18 23:29:05 Sex Drive (2008) / Szextúra ekrekirts (3) #7

A maga műfajában, nagyon ott van szerintem :D És hosszú idők óta az első olyan film nálam, ami visszahoz egy kis cooltura, americai pite feelinget.

2009-06-10 15:01:18 Crank (2006) / Crank - Felpörögve ekrekirts (2) #26

Ebben a filmben, nekem túl sok volt a "gatyiság" és ezeket, az akciók sem tudták velem feledtetni. A film végig pörög, de mégsem az igazi...Ha már ez a stílus akkor sokkal inkább Shoot'Em Up. Ez valahogy most nem jött be.

Csak én éreztem a filmben egy "enyhe" transformers feelinget??? Mert, hogy ez nem terminator film volt azis biztos. Már pedig ugye a többség, nagyon is azt várt. Dehát ez nem az volt...ha ezektől eltekintek, egy esti popcorn mozinak simán elmegy.

most őszintén, minek kellet ennyi hightech gépet felsorakoztatni? Azok nagyon kellettek oda igen, azok nélkül ez nem is lett volna film, komolyan még kellet volna a végére, valami társasház méretű atomrobot

Nekem a T1, T2, által felfestett jövőkép sokkal inkább bejött. Nem is tudom mi lenne ennek a megfelelő pontszám, talán 2fél. Önmagában nézve egy átlagos akciófilm, semmi több, 3pont. Ha viszont az első 2részhez mérem, amik azért tényleg magasra tették a lécet szegénykémnek, akkor inkább a 2pont felé hajlik az ember....
btw az a mArcus gyerek egész jó volt, legnagyobb pozitívum az egész filmben. Kap egy atomgyenge 3-ast, de lehet átírom :D

közepes film, van benne 1-2 jobb poén, meg főleg a szöveg amin lehet mosolyogni, de amúgy semmi extra.

Ebben a filmben pont ez a jó, a túl sok HA :D sose fogunk kielégítő választ kapni, sztem még maga Nolan sem tudna 100%os választ adni.

Visszatérve erre a volt-e gép ami működött, vagy végig dublőrt használt volna Angier témára. A film elején amikor Cutter beszél a bíróval, és megmutatja neki azt a bizonyos találmányt. Maga Cutter mondja, hogy ezt ne adják oda, mert ez túl veszélyes, ez nem trükk hanem valóság....(persze ezis érdekes, mert miért mondja ezt amikor itt még ő nem tudta, hogy Angier nem halt meg, hisz nem avatta be senki abba hogyan is működik ez a gép) Igazából én elfogadom ezt a scifi részét a dolognak, sztem sokkal inkább beleillik, mint a dublőrös magyarázat. A záró mondat is nagyon sejtelmes :D "Keressük a titkot, de nem találjuk, mert nem is vagyunk igazán kíváncsiak rá, mert nem a valóságot akarjuk, hanem az illúziót"

Nagyon nagyon jó film! Elolvastam 1-2 véleményt, de nem találtam arra választ ami engem pl érdekelne. Mégpedig, hogy

most a Bordon fivérek is a Tesla gépnek köszönhetőek? Ők is csak klónok voltak? Különben miért mondta volna Bordon Angier-nek, (mikor Angier elrabolta Bordon "trükkmesterét", a teleportálos trükkért cserébe) hogy "a kulcsszó maga a módszer" szóval TESLA. Mintha Bordon végig tudta volna az egészet, csak ő lehet képtelen volt végezni a klónjával??? Megtanult vele együtt élni és így használni fel a trükkjéhez? Ha jobban belegondolok már a film elejétől fogva beszélt erről a trükkjéről, hogy megismételhetetlen lesz, nem tudják lemásolni stb... És amikor a végén lelövi Angier-t, ott vannak a hullák a tartájokban, mégcsak megsem lepődik. Az akasztást meg talán azért vállalta, mert csak így tudta elkerülni, hogy a trükkjét leleplezzék. Ez csak elmélet, lehet én tájolom el magam nagyon és szimplán 2 testvérről volt szó

De akkor is furdal a kíváncsiság mi is történt ott valójában. Ha belegondolok rengeteg magyarázat lehetséges, lehet pont ezért ütött ennyire ez a film?

2009-05-17 20:25:36 Seven (1995) / Hetedik ekrekirts (5) #136

A legjobb (krimi-thriller) amit valaha láttam, maga a film hangulata, ahogy elénk tárják, a "kis" sorozatgyilkosunk lépésről lépésre megtervezett mozzanatai, nameg az a befejezés azzzzz. zseniális

Érdekes egy film az biztos, kicsit félve is ültem le megnézni (160percwtf?), na de sztem akit érdekel, vagy bele tudja magát képzelni, hogy milyen lehet így leélni egy életet, ahogy Benjamin is élt, annak tetszeni fog a film. Akit nem is érdekel annak lassú, vontatott és unalmas lesz :). Az első 1óra különösen engem nem fogott meg, de utána annál inkább. Az "öregedés/fiatalodás" dolgokat technikailag iszonyatjól oldották meg. Vannak hibái, de mindenképpen érdemes megnézni. 10/7

2009-05-12 15:50:17 The Truman Show (1998) / Truman show ekrekirts (5) #21

Kiváló az alapötlet, kiváló a megvalósítás, Carey nagyot játszik, iszonyatjó film.

Ha lehetne nullást adni ez bizony kiérdemelné :) ;<