Zsoca87

2024-03-16 20:18:23 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! Zsoca87 (3) #58

Teljesen igazad van.

Ennek semmi köze a propagandához, szerintem emellett nincsenek érvek. Amellett lehet érvelni, hogy a nemzeti érzés, a szabadságvágy a központi üzenete a filmnek, amit előad, ahogy és amilyen szinten sikerült neki...

De nem propaganda.

előzmény: Umberto (#57)

2024-03-16 17:36:28 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! Zsoca87 (3) #55

"Ez egy közepes film, egyszer meg lehet tényleg nézni, és senki nem fog senki ezért másként szavazni."

Ez tökéletes összefoglalása.
Megnéztem a fiammal, kíváncsi volt rá.
Én nem gondolom, hogy ez egy propagandafilm, legalábbis nem ez volt az első gondolatom.
Egy középszerű, sokszor hibázó, sokszor gagyi eszközökkel operáló giccses film. Ennyi.

2023-12-08 10:41:01 Manhunter (1986) / Az embervadász Zsoca87 (5) #44

Én nagyon élveztem... Will hidegsége, ahogy beleéli magát... Szerintem egy baromi hatásos film, a zene isteni. És az egészet megfejeli a film tempója - tökéletesnek éreztem, lassú, ahol lassú kell legyen, gyors, ahol gyorsnak.

Ez még mindig elképesztően jó.
Nagyon hosszú idő újráztam, az emlék meg is kopott, így szinte úgy tudtam élvezni, mintha először látnám.

Hibátlan mestermű. A tempó, a karakterek, a story, a vágás. Elképesztő.

2023-11-18 21:47:40 The Killer (2023) / A gyilkos Zsoca87 (4) #17

Ezekért a kommentekért tartom még mindig ezt a legjobb filmes oldalnak / közösségnek. Köszi!

előzmény: SSlayer (#16)

2023-11-15 08:47:33 Saw X (2023) / Fűrész X. Zsoca87 (3) #11

Egész jól szórakoztam rajta, de...

Mi ez az utolsó jelenet basszameg? :D :D :D Ki találta ezt ki? Ez a nyálas, fisifosi, napfelkeltés, szó szerint belesétálunk a fénybe vég? Mi ez? :D Jézus ereje!!!

Na mindegy, nem bántam meg, hogy megnéztem - bár alapvetően azért vettem rá magam, mert több kritika is dícsérte. Arról nem vagyok meggyőződve, hogy rászolgált - középszerű alkotás, ami legfeljebb a Fűrész sorozat minőségi ívében egy kisebb hupa.

Tökéletes leírása a filmnek, ugyanezt éreztem.
És igen, a végén a humoros feloldás sem lóg ki. (A film felvezetésével szépen keretet adnak a három történetnek)

előzmény: Xuja (#12)

2023-10-27 18:59:34 The Flash (2023) / Flash - A Villám Zsoca87 (2) #23

:D

Én sajnos néha megkívánom. :D

előzmény: hollyaudreyanne (#22)

2023-10-27 11:34:01 The Flash (2023) / Flash - A Villám Zsoca87 (2) #21

Olyan, mint egy fasza kis Monster energiaital: jól esik, de tudod, hogy szart öntesz magadba.

2023-07-16 07:09:15 Event Horizon (1997) / Halálhajó Zsoca87 (4) #60

Ilyen az, amikor Lovecraft és a scifi találkozik? :)

Tetszett, nem is értem, hogyan maradt ki eddig.

2023-01-29 09:16:11 Mystery Junction (1951) Zsoca87 (3) #1

Cuki kis krimi. :D

2022-08-10 12:30:38 A besúgó (2022) Zsoca87 (4) #89

Az utolsó rész nekem fájt...
A sorozat végig ügyesen egyensúlyozott a deus ex machinákkal, el tudta hitetni, hogy a korszellemet jól idézi meg. Továbbmegyek: nem érdekelt, hogy mennyire pontos, mert nem gondolom feladatának. Szórakoztatás a célja, ezt megtette.

De az utolsó rész, jézusom... Logikai csavarok, elsietett történések, röhejesen elvarrt szálak.
Kár érte - nem tudom mi az oka, elfogyott a pénz vagy más? De mintha egy résszel rövidebbre kellett volna vágni.

A happy end pedig... Akkora kihagyott ziccer. :(

Adok rá egy 4est, mert jól szórakoztam és a színészek is nagyon jók voltak.

A McDonald's burgerhez tudnám hasonlítani: jóízűen tolták a pofámba a szart. :D

Szerintem egy pofátlanul szar film, de egynek móka, ha stresszes heted volt. Soha többé nem nézném meg.

2022-04-17 10:50:21 The Long Arm (1956) / A hosszú kéz Zsoca87 (3) #1

Egynek elmegy, jó nyomozós story, ha nincs jobb dolgod :)

2022-04-15 13:07:47 Lola (1981) Zsoca87 (5) #1

Fenn van Netflixen, tegnap tök véletlenül jött szembe. Hátha valakit érdekel :)

2022-03-05 08:03:27 The Batman (2022) / Batman Zsoca87 (5) #21

Szerintem jogos, hogy a Batman visszatér is lehet beteges, de máshogy. Ez szerintem sokkal nyersebben őrült.

előzmény: Korben (#20)

2022-03-03 23:34:28 The Batman (2022) / Batman Zsoca87 (5) #16

Megkockáztatom, hogy a legjobb Batman film.

Óvatosabban: máshogy fogja meg a karaktert mint a korábbi filmek, szerintem ez egy abszolút új megközelítése a Batmannek. És mindezt bazi jól csinálja. És talán épp ez a megközelítés az, ami miatt megosztó lehet.

Nekem nagyon tetszett.

Én is tegnap néztem meg moziban, de nekem újrázás volt, láttam már.

Minden szavadat adom, elképesztő mestermű.

2021-12-27 19:26:08 Goksung (2016) / Kokszongi sirató Zsoca87 (5) #22

Nagyon jó kis írás a filmről. Ma néztem újra és nagyon tetszett másodszorra.

Szerintem az egyik valaha készült legjobb képregényfilm.
Zseniális, hogy mennyire minden a helyén van, minden működik benne és az egész filmnek van egy olyan lendülete, hogy esetleges kis Deus Ex Machinákat simán félre tudod tenni.

Ahogy épül Pókember karaktere, az az íve, amin az MCU végigvitte, hogy elérjen oda, ahova elér itt a végén... Megdöbbentően hibátlan.

Hát... Szerintem borzalmas volt, a nézhetetlen és a rossz határán mozog.

Értem, hogy egy hangulatot akar lefesteni és egy megőrülés története, de ne már... Nincsenek karakterek, unalmasak a képek, a vége vérciki (röhejes gáz!), a Kádár-bejátszások hiteltelenek.
Vajon a kommunizmusban sosem sütött a nap?

Sorolhatnám igazából. Totál komolytalan, faék egyszerű üzenetet próbál a sablonos és fantáziátlan elképzelésekből felépített film elmesélni.

Nagyon nem jó.

Azt mondanám, hogy ez a film akkor jó, ha nulla elvárással ülsz neki, semmi minőséget nem vársz tőle és csak ki akarsz kapcsolni 90 percre. :D

Én ezt tettem, és élveztem. :D

Egyébként nem 18+-os. A post-credit scene legalább izgi. :)

2021-07-24 23:48:48 Kill List (2011) / Halállista Zsoca87 (2) #9

Egyébként egész hangulatos, de semmi értelme. 2es és 3as között vacilálok. Az értelmetlensége miatt 2...

Én is úgy gondolom, hogy jelentős lelki sérüléseket szenvedtem gyerekként. Kanos kacsa meg a szörny. A 10%-a is sok. :D

előzmény: Szabó Dániel (#4)

2021-04-24 00:24:33 Mortal Kombat (2021) Zsoca87 (3) #16

Na hát ez egy kurva szar film, ami jó móka egyben.
Ne vedd komolyan és rendben van. Ha elkezdesz logikát, színészi játékot, történetet, bármit :D keresni benne, akkor egy trágya.

Ugyanezt gondolom.
Ettől függetlenül a vége gyomorba vág, kegyetlen. Igazából ritkán találkozni manapság ennyire bátran kegyetlen befejezéssel.
Mindamellett, hogy lehet csak annak jön be, aki el tudja nézni, hogy milyen ezoterikus bullshit a magyarázat. Ha valakinek ettől ökölbe szorul a keze, akkor a vége is inkább dühíteni fogja, mintsem sokkolni.

előzmény: tomasso (#1)

2020-07-12 22:02:11 Boze Cialo (2019) / Corpus Christi Zsoca87 (5) #3

Szerintem szinte hibátlan film és a hibáit (amit le sem írok :) ) szerintem érdemes félretenni. A történet és a falu változásának íve ügyes, nem mesterkélt (pedig egy ilyen történet esetén ez bőven benne van a pakliban). A lezárás is olyan, mint amilyen kell legyen szerintem: nincs erőltetett happy end. Sajnos az nem opció itt

A fontos jeleneteket, fordulópontokat minden alkalommal sikerült kreatívan és mégis tűpontosan megcsinálni, ami nem kis bravúr. Gondoljunk csak a búcsúmisére. Zseni.

Nagyon ajánlom!

A film legjobb része az volt, ahogy utána röhögtünk rajta... :)

Egyébként szerintem főleg a vége húzza le, kínos, nagyon kínos. Persze az egész nem jó, siet, rohan, zsúfolt és sekélyes.
Azt a védelmében hozzátenném, hogy egy koherens elképzelés arról, hogy mire fut majd ki ez a trilógia, sokat segített volna.
Vannak dolgok, amiket nem ez a film kellett volna megmagyarázzon (nem is teszi), de ha az előző kettő megágyaz neki, elfogadjuk.
Az a benyomásom, hogy ez a forgatókönyv úgy készült, hogy összenéztek az írók, megnézték a 7. és a 8. részt, majd rájöttek, hogy húbazdmeg, ez a 9., ez az utolsó nem? És akkor valami lezárást összeszültek. Zéró koncepció. Szomorú és dühítő is talán.

Azt írtam a barátaimnak, hogy az előzménytrilógia azért jobb, mint ezek az újak, mert ott adott volt egy keret - az, hogy hova KELL kifutnia a történetnek. Ezt vezérlőcsilagként követhette mindhárom film anno. Itt ilyen nem volt és ennek megfelelően lett katyvasz az egész.

Csalódás, nem kicsi és akkora ziccer maradt ki, amekorra már kevés lesz a filmtörténelemben.

2019-11-16 23:18:06 Sátántangó (1994) Zsoca87 (5) #59

Moziban láttam, ma, és egyszerűen le vagyok nyűgözve. Nagyon, nagyon jó volt.

Teljesen más filmélmény, mint amit korábban bármikor átéltem. Elképesztő.

2019-10-06 22:45:11 Joker (2019) Zsoca87 (4) #72

Nem is ezt kérdőjeleztem meg, ezt teljesen értem és igazad van.

Inkább arra céloztam, hogy nagyon egyoldalú, hogy a 3 gazdag bankár rossz, ők szararcok és szegény Arthur szenved miattuk. Azért a valóság ennél árnyaltabb. De mondom, utólag agyalva rajta igazából ez lényegtelen, mert ez Arthur Jokerré válásról szól, magyarán nem a társadalmat akarjuk elemezni. :)

előzmény: CrazyBoy (#71)

2019-10-06 22:12:53 Joker (2019) Zsoca87 (4) #69

IGazából, így agyalva rajta, nem tudom, hogy az általam megfogalmazott kritika valid-e. A társadalomkritika egyszerűsége, egyoldalúsága, a szociológiai réteg semmilyensége (mert semmilyen) igazából csak díszlet, nem? És ha az, akkor ennek nem is kell mélynek, alaposnak lennie.

előzmény: Zsoca87 (#65)

2019-10-06 21:32:54 Joker (2019) Zsoca87 (4) #65

Na, ma végre meg tudtam nézni.

Úgy gondolom, hogy a fényképezés, a színek, a zene és a színészi játék iszonyú jó, bőven átlag feletti. Ami igazán zavaró, az a társdalomkritika egyszerűsége, sőt, nem is egyszerű, hanem bárgyúsága.
De ez az egyetlen negatívum.

Óriási a TV-s jelenet, szerintem azért fontos, mert ott fogható meg, hogy az esetlen, balfasz Arthurból "magabiztos" Joker lesz.

Nagyon jó film

Csodálatos tökéletes volt, a vége pedig isteni.

Fuck yeah, imádtam!

Megnéztem a filmet, hát... Egynek elment vasárnap délután, de ez az a fajta nagy krimisiker akart lenni, ami a végén nagyon meglep. De csak akart, holtgyenge.

2019-07-21 22:11:15 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák Zsoca87 (5) #8

Valóban túl hosszú, túl mindfuck néha. Főleg moziban zavaró ez, amikor volt, aki kiröhögte a mindfuckokat - ami érthető talán, de nekem ez belerondított. :)

Ennek ellenére szerintem egyedülálló élmény, rég láttam ilyen filmet. Nagyon jó ilyen szektás / beteg közösség témában.

:D Jogos, bár egy filmbe belerakni az összes kő megkeresését azért erős lett volna, nem? Mindenesetre a lényeg, hogy lehetett volna időutazás helyett más megoldás, ez nem vitás.

előzmény: MicaHiro (#87)

Ezzel azért nem értek egyet, mert az íróknak az a dolga, hogy kreatív, meglepő fordulatokkal meglepjenek minket.
Szerintem az nem egy erős érv, hogy mindenki időutazásra gondolt, szóval sajnos csak ez volt az egyetlen lehetőség. Nem tudom ezt elfogadni, dolgozzanak meg a pénzükért. :D

Megfordítva, hogy ne csak rosszat mondjak: mennyire jó ötlet volt már, hogy egyrészt az elején megölik Thanost, majd utána 5 évet ugrunk előre az időben. Számítottál erre? Én nem. És tök jó volt, azt gondoltam magamban, hogy "na fasza, sikerült meglepniük".

Az időutazásra is biztos lett volna jobb alternatíva.

előzmény: Dangar (#80)

Ezzel azért nem értek egyet, mert bár valóban, mindenki tudta, hogy győznek a jók, de ettől még nem kellett volna ennyire súlytalannak lennie.

Amikor Cap padlón van és úgy érzed, na most Thanos győzni fog, ott szerintem nagyon gyorsan jön a feloldás. Nincs ideje épülnie a feszültségnek. Ugyanígy, amikor Thor vesztésre áll, kiváló alkalom lett volna, hogy valakit kinyírjanak. Nekem ilyen téren vannak problémáim a filmmel.

előzmény: Dangar (#76)

Szerintem az időutazás csak eszköz, nem volt a legjobb megoldás, de leszartam volna, ha az epikus jelenetekből több van, ha a dráma igazán súlyos és a film első fele nem szanaszétnyújtott komédia. :(

előzmény: unfamous (#14)

Csalódott vagyok... Szerintem túl hosszú, túl sok a poén, igazán HÚHA is kevés van (és pár HÚHA-jelenetnek szánt jelenet nem tudott meghatni). Az Infinity War sokkal, de sokkal jobb.
Pénteken még egyszer megnézem, lehet túl sokat vártam.

Meh.

2018-12-18 10:37:54 Maelstrom (1985) / Örvény Zsoca87 (4) #7

Most néztem meg, jó volt - nem maradandó vagy korszakalkotó, szó sincs ilyesmiről, de élvezetes, hangulatos.
Vannak erős jelenetek benne (a babák vagy a festmények jutnak eszembe), ezekre emlékezni fogok. Ajánlom.

Én imádtam. A színek, a zene, a fényképezés, az elborultság. A story persze nagyon alap és közhelyes, de szerettem, hogy végre nem egy gyorsan ledarált, erőltetetten vicces valamit kaptam.

2018-08-15 22:14:04 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa Zsoca87 (1) #7

Ugyanezt gondolom. Bugyuta, buta, klisés. A végén már ideges lettem szinte. :D

előzmény: Polonkai Ákos (#4)

Popcornszemét, buta történet buta szereplőkkel.
Egyszer nézhető, ha olyanod van, lazulni akarsz. Ha nem számítasz sokra, akkor olcsó szórakozásnak elmegy.

Hát, egyelőre ez nálam zseniális és jó között ingadozva a zseniális felé dől... A színek, a képek, a zene, a hangulat mind kiváló. Újra kell majd néznem 1-2 év múlva a régi mellett, hogy lássam, valóban olyan jó-e, mint amilyennek érzem. De ezt a filmet nagyon szerettem és örülök, hogy készül még ilyen lassú, türelmes film, ami hagy időt annak, hogy "nézd" :)

2017-09-18 11:06:38 Opera (1987) / Terror at the Opera Zsoca87 (4) #8

Engem sem zavartak a metálzenei betétek, de ezenkívül kb. mindenki egy véleményem van: a vége csalódás, addig kiváló.

2016-12-06 13:24:20 [Általános fórum] Zsoca87 #6801

Rendben, örülök, hogy segíthetek! :)

2016-12-06 13:19:49 [Általános fórum] Zsoca87 #6799

Sziasztok,

remélem jó topicba írok. Utaltam egy összeget a szerverköltségekre másfél hete (egész pontosan: 2016.11.28) és még nem írtátok jóvá a főoldalon. Azt szeretném kérdezni, hogy megkaptátok-e?
Nevem: János Zsolt

Hát ez valami borzalom. Minden szar benne (a zenén kívül), a szarnak csak "árnyalatait" véltem felfedezni benne.
Történet, főgonosz, Joker (!! anyám), karakterek és az ő motivációik. Az ún. fordulatok.
Borzalom, hogy milyen alacsonyra került a nívó.

2016-09-26 19:32:03 The New World (2005) / Az új világ Zsoca87 (?) #31

Elkezdtük nézni és nagyon furcsa vágások voltak, ez normális?

Például, elindulnak a hajón, mit keres ott az összekötözött kezű indián? Miért lesz egy vágás után 4 fő a csónakban és egy indián, aki már nincs összekötözve? Hogy lesz rajta köv. vágás után fémpáncél?

Egyébként legalább annyit elért a film, hogy olyan poénok (talán inkább "poénok") jussanak eszembe közben, hogy az Éhezők Viadalának egyik főszereplője a pita.

Ekkora hulladékot rég láttam.
Súlytalan - semminek nincs tétje, semminek nincs jelentősége.
Zéró katarzis - gyakorlatilag nincs olyan esemény, ahol megmozgat.
Kiszámitható - egyedül az a meglepő, hogy a katarzis hiánya miatt még egy kis hiányérzet is jön az előre megjósolható "fordulatok" mellé.

Borzasztó.

Sziasztok,

Ezt a filmet tök rég láttam, ma gondoltam csekkolom nálatok, de nem találom: http://www.imdb.com/title/tt0062453/

Tök jó, ajánlom megnézésre is, nem csak feltöltésre. :)

2016-04-23 22:38:47 JFK (1991) / JFK - A nyitott dosszié Zsoca87 (5) #78

Szerintem ez egy borzasztóan fontos film és a tárgyalás során hangzik el a lényeg, amit ma olyan könnyű elfelejteni: "goverment of the people, for the people and by the people". Ez a lényege, erről szól a demokrácia és a film a JFK által azt a kérdést feszegeti, hogy elfeledtük-e ezt? JFK meggyilkolása, ha (HA) valóban összeesküvés volt, akkor ennek a társadalmi szerződésnek a kigúnyolása, totális semmibevétele.
Olyan kérdéskör ez, amit nyugaton értenek, vagy értettek, nálunk sajnos soha. Épp ezért aktuális ma is. Sőt, egyre inkább az.

Nekem nagyon bejött, nem úgy zseniális, mint bár korszakalkotó mű, de egy tipikus 10/10-es popcorn mozi. Én élveztem, egy pillanatig se unatkoztam, amikor csodálkozni kellett, csodálkoztam (pedig várható volt a csavar), ennél többet nem vártam tőle.

Aludtam egyet rá, persze egyértelmű, hogy miért nem tetszik sokaknak: lassú, szövegelős és a történet sem egetrengető. De engem ezek közül egyik sem zavart. :)

előzmény: Zsoca87 (#51)

Zseniális volt, bele kell olvasnom a kommentekbe, egyelőre nem tudom elképzelni, milyen fogást lehet találni ezen a filmen. (jójó, 1-2 karakter lapos volt, de legyünk őszinték: egy ilyen típusú filmben, 3 órában, nem lehet ennyi karaktert elmélyíteni szerintem)

Zene nagyon jó, tetszik, hogy a vadnyugat "mocskos", végig izgalmas.
Imádom.

2016-01-01 23:23:01 Bridge of Spies (2015) / Kémek hídja Zsoca87 (2) #6

Borzalmas giccsparádé, a filmet Abel humora menti meg, egyértelműen azok a legjobb részek. Egyébként szerintem nagyon felületes és nagyon sok akar lenni - rengeteg maradt a filmben, lehetett volna mélyebb dráma (ha akar), feszültebb thriller (ha akar), de itt egy percig sem kellett izgulni, lesz-e hepíend...

Sok esetben használ közhelyeket, amik rontják a komolyan vehetőségét (a szovjet bíróság, a zord Berlin vs a mindig napos Amerika). A legutolsó, metrós jelenet pedig egy borzalom, tényleg csak az hiányzott, hogy mindenki felállva tapsoljon a szerelvényben. Azon röhögtünk haverjaimmal a végén, hogy a berlini falas, géppuskázos jelenet párja lehetett volna, hogy ebben az utolsó jelenetben amerikai rendőrök fegyvertelen négereket lőnek agyon :)

Az is bőven vicces, ahogy a gyerekek a film végén lelkesen szólnak édesanyjuknak, hogy bizony indul a külpolitikai rovat a TV-ben, ami a család kedvence és ezt neki azonnal látnia kell. Vagy egyszerűen tudták, mi fog jönni, más magyarázat nincs arra, miért izgultak be ennyire :)

Egynek elmegy, de aki nem tud mit kezdeni 2 órával, simán talál minőségibb szórakozást.

Újranéztem, még mindig 5 - rám nagyon nyomasztó, mély hatása van és az a vicc, hogy mióta először láttam, azóta sok-sok dolgot átérzek belőle. Szóval eltalált rendesen, na.

Abszolút én is így vagyok vele, sok hibája van a filmnek, ennek ellenére nagyon élveztem.

2015-10-07 22:32:38 Jurassic World (2015) Zsoca87 (1) #86

Ez egy elképesztően ostoba film, paródiának meg túl komoly. :D

2015-07-12 17:51:20 Man of Steel (2013) / Az acélember Zsoca87 (2) #379

Megnéztem. Buta egy film.

Picit gyengébb mint az első, monoton volt. Kíváncsi vagyok a harmadikra :)

Nekem picit csalódás volt, túlságosan olyasmit vártam, mint az első rész (ahogy vadpingvin írta lejjebb: "csak változatosabb helyszínekkel, nagyobb szabású akciókkal"). Ráadásul túl hosszúnak is hatott, lehetett volna fél órával rövidebb érzésem szerint.

2015-03-02 23:36:01 This Is Spinal Tap (1984) / A turné Zsoca87 (4) #3

Ma néztem meg, angol kollegám invitált, és szerintem tök jó, nagyokat röhögtünk. :)

Hihetetlenül jó film... Szerintem sem hosszú, minden képkockának van létjogosultsága.

2015-01-02 13:06:53 The Babadook (2014) / A Babadook Zsoca87 (5) #19

Nagyon jó.

Újrázva (ráadásul elég hülye sorrendben néztem végig az első hármat: 3,1,2) nagyon kilóg a "trilógiából". Az "elmegy" tökéletes kifejezés rá :)

Hahó!

A Die Hard 2 érdekességei között van egy félrefordítás szerintem:

"Bruce Willis kedvenc filmje a Die Hardok közül."

Az IMDB trivia épp az ellentétjét állítja: "This is Bruce Willis's least favorite film of the "Die Hard" series. "

Sőt, sárkányok sincsenek a valóságban! :D

előzmény: Gruden Gergo (#125)

Sajnálom, hogy manapság már nem mernek ilyen lassú, kidolgozott filmeket csinálni. Minden momentuma át van gondolva, minden momentuma zseniális.

Feldolgozhatatlanul őrült. Imádtam minden percét

(najó, a középén a rendőrautó-borulós jelent gáz volt.)

2014-10-23 21:35:46 The Judge (2014) / A bíró Zsoca87 (4) #2

Jó film, nem annyira kiszámítható, mint gondoltam, humoros és drámai jelenetek egészségesen váltják egymást. Van súlya.

2014-10-17 23:29:15 [Általános fórum] Zsoca87 #5371

Még egy gondolat: természetesen (mint a wikipedianal) nem kell folyton ott legyen az oldal tetején ez a kis felhívós sáv, gyakorlatilag addig elég lenne, amíg összejön a kívánt pénzmag.

2014-10-17 23:25:13 [Általános fórum] Zsoca87 #5370

Én most donate-eltem paypalon, mert megérdemlitek. Ha nagy a gáz, akkor a Wiki módjára lehetne az oldal tetejére kitenni valami kis felhívást. 73 ezer forintról van szó, gyorsan összejönne talán - biztos gyorsabban, mint egy fórumkommenttel. Ha nem unatkoztam volna és nem netezek céltalanul, akkor nem veszem észre, hogy egyrészt beszéltek erről, másrészt hogy alul a kassza nem igazán van tele.
Szóval az egész nincs jól prezentálva. Ez is marketing igazából, na, még ha ez a szó talán ellenszenvet is vált ki.
Az oldal tetején egy max 30-35px magas doboz, benne egy jó szöveggel és egy linkkel a fundraising.php oldalra csodákat tenne szvsz.

2014-10-04 20:20:26 Cold in July (2014) / Rideg világ Zsoca87 (5) #3

Kiváló cucc, tök jó jelenetek, a sztori változatos és nyomasztó.

Egy film, ami maradéktalanul eléri, amit a készítői célul tűztek ki elé. Közben nekem is megadta 95%-ban, amit vártam tőle. :)

A credits utáni jelenet meglepett. :D

Bár tudnám, mire gondoltam - megzavartál, mint Smaug a békét. :D

előzmény: Lil Martin (#20949)

Nagyon jó, de iszonyú sok a CGI, konkrétan azt hittem, hogy egy számítógépes játék átvezető animációt nézem 2,5 órán át :D

2014-07-20 21:26:05 Jodorowsky's Dune (2013) Zsoca87 (5) #1

Én nagyon élveztem. Jodorowsky személyisége, kisugárzása imponáló, teljesen őszintének és jó arcnak tűnik.

A film? hüpphüpp, lehet fele annyira lett volna jó, mint amennyire a film beállítja, de még akkor is megérte volna a pénzét :)

2014-07-03 09:18:10 Lara Croft: Tomb Raider (2001) Zsoca87 (1) #7

Ez egy katasztrófa, ekkora szart, anyám. :DDDD

A kedvencem amikor megfordítja a kést. Mitől fordul meg a kés repülési iránya?

Buta, felületes, sablonos szemét ez a film.

2014-06-09 09:59:26 Cheap Thrills (2013) Zsoca87 (5) #5

Úh, ez erős volt. Gyönyörűen kihagyja a kiszámíthatóság csapdáit - ennek hála még sokkkolóbb, mint gondolnád :)

"Az más kérdés, hogy ez egy eléggé egyszerű, hányaveti forgatókönyvírói megoldás." :DD Na igen, épp ez a baj.

Egyébként ettől függetlenül nem _olyan_ rossz film ez, csak böki a csőrömet, hogy lehetne sokkal jobb.
És amíg ezek a filmek nem érik el a régi trilógia befejező részének színvonalát (vagyis inkább színvonaltalanságát), addig nagy baj nincs :D

De érted - mit vesztenek egy lassabb, aprólékosabb univerzumépítéssel? Kevessebben nézik meg a filmeket? Dehogy. Kevesebb filmet tudnak "gyártani"? Ugyanmár. Egyszerűen nem értem.

Rusznyák Csaba a geekzen tökéleteset írt Elektroról: " és a legtragikusabb az, hogy bár a sötét oldalon neki jut a legnagyobb játékidő, karaktere dramaturgiailag teljesen felesleges, simán el lehetne távolítani a filmből." Ez a para. És akkor ki lehetett volna dolgozni a Manót rendesen - bár azt megértem, hogy azt sem akarták eljásztani, hogy a Manó teljes filmet kap, hiszen ez 2002es Pókemberben már (bár máshogy,de...) megtörtént

előzmény: TomPowell (#29)

Valaki magyarázza el nekem, hogy az univerzumépítést miért kell gyorsan, elsietve, felületesen csinálni? Miért jó egy ilyen semmilyen Zöld Manó, uncsi Elektro? Á, tök idegesítő. Lehetne ezt sokkal jobban is csinálni.

Köröket ver minden, Avengers óta készült Marvel filmre. Nekem nagyon tetszett.
Nem ül le, nincsenek benne buta fordulatok (akad azért pár fejvakarós, de ezt le lehet szarni). Fasza film, na.

2014-04-01 10:16:09 [Általános fórum] Zsoca87 #5115

Ha esetleg valakinek van ideje lefordítani ezeket és berakni a Persona érdekességei közé: http://www.criterion.com/current/posts/3111-10-things-i-learned-persona

Nekem sajna nem fér bele a napomba, de gondoltam megosztom. :)

2014-03-30 19:24:20 Noah (2014) / Noé Zsoca87 (3) #28

Az eleje nagyon tetszett, a történet felvezetése, a kép világ, de az utolsó negyed óra fájdalmasan gyenge lett. Kár érte.

2014-03-09 00:32:27 Point Break (1991) / Holtpont Zsoca87 (2) #20

Tökéletes összefoglalás :)
Annyit tennék hozzá, hogy szerintem az első félóra nagyon fasza, de után lejtmenet az egész. És igen, gagyi.

előzmény: k3pl3r (#1)

2014-01-28 23:30:53 Berlin Alexanderplatz (1980) Zsoca87 (?) #7

Én is abszolút így éreztem olvasás közben. :) Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel.

Tipikusan egy "csajoddal egyszernézős" film. Nagyon összehajigáltnak tűnik nekem. A fordulatok erőltetettek vagy kiszámíthatóak. Néhány jelenet egyenesen nevetségesen mű, abszolút nem hittem el, amit látok. Nagy csalódás, az első sokkal jobb.

2014-01-19 23:18:33 Persona (1966) Zsoca87 (5) #27

Azta. Ez nagyon jó volt...

Sok mindent ki lehet emelni, de a végén az a "duplajelenet", na az valami embertelenül zseniális.

2013-12-13 09:51:35 Elysium (2013) / Elysium - Zárt világ Zsoca87 (4) #38

Meglep az alacsony átlag, szerintem a Hollywoodi trágyagyárból ez egy egész jó minőségű trágya lett. Alacsony a nívó és ez bőven átlag feletti.

2013-10-14 23:55:43 Gravity (2013) / Gravitáció Zsoca87 (4) #243

Igen, ezen is elgondolkodtam, hogy nagy csavar lett volna, ha érkezéskor kiírt egy 10 ezres települést :D

előzmény: Danesz99 (#242)

2013-10-14 23:32:30 Gravity (2013) / Gravitáció Zsoca87 (4) #241

Amúgy megnéznék egy alternatív befejezést, amelyben megeszi egy krokodil a végén. :D

2013-10-14 23:00:21 Gravity (2013) / Gravitáció Zsoca87 (4) #240

Ez egy tök jó film, de nagyon elszomorító, hogy ennyire ki tud lógni felfelé a többi holivúdi "csoda" közül.

2013-10-12 21:41:35 Yojinbo (1961) / A testőr Zsoca87 (5) #16

Lehet, hogy nem mérhető Kurosawa igazi mesterműveihez, de én iszonyatosan élveztem :)

Argento filmjeit "elhittem". Nem éreztem, hogy hülyének néznek. Itt igen. Mondjuk ez tipikusan az az eset, hogy ha olyan hangulatban, kisebb elvárással ülök le, lehet más íze lett volna... :)

A Filmvilág cikk után szereztem be, de nem tudtam végignézni. Nehéz szavakba foglalni, mennyire gagyi az egész (a történet, a "csavarok")... Kár, azt gondoltam, hogy egy Argento-szintű giallot kapok, de ez sovány. Nagyon.