Zsoca87

Regisztráció: 2009. március 9. (10 év, 11 hónap)

Születési év: 1987

Az ír
4 2019-11-26 3,8
Sátántangó

5 2019-11-16 4,3

A film legjobb része az volt, ahogy utána röhögtünk rajta... :)

Egyébként szerintem főleg a vége húzza le, kínos, nagyon kínos. Persze az egész nem jó, siet, rohan, zsúfolt és sekélyes.
Azt a védelmében hozzátenném, hogy egy koherens elképzelés arról, hogy mire fut majd ki ez a trilógia, sokat segített volna.
Vannak dolgok, amiket nem ez a film kellett volna megmagyarázzon (nem is teszi), de ha az előző kettő megágyaz neki, elfogadjuk.
Az a benyomásom, hogy ez a forgatókönyv úgy készült, hogy összenéztek az írók, megnézték a 7. és a 8. részt, majd rájöttek, hogy húbazdmeg, ez a 9., ez az utolsó nem? És akkor valami lezárást összeszültek. Zéró koncepció. Szomorú és dühítő is talán.

Azt írtam a barátaimnak, hogy az előzménytrilógia azért jobb, mint ezek az újak, mert ott adott volt egy keret - az, hogy hova KELL kifutnia a történetnek. Ezt vezérlőcsilagként követhette mindhárom film anno. Itt ilyen nem volt és ennek megfelelően lett katyvasz az egész.

Csalódás, nem kicsi és akkora ziccer maradt ki, amekorra már kevés lesz a filmtörténelemben.

2019-11-16 23:18:06 Sátántangó (1994) Zsoca87 (5) #59

Moziban láttam, ma, és egyszerűen le vagyok nyűgözve. Nagyon, nagyon jó volt.

Teljesen más filmélmény, mint amit korábban bármikor átéltem. Elképesztő.

2019-10-06 22:45:11 Joker (2019) Zsoca87 (4) #72

Nem is ezt kérdőjeleztem meg, ezt teljesen értem és igazad van.

Inkább arra céloztam, hogy nagyon egyoldalú, hogy a 3 gazdag bankár rossz, ők szararcok és szegény Arthur szenved miattuk. Azért a valóság ennél árnyaltabb. De mondom, utólag agyalva rajta igazából ez lényegtelen, mert ez Arthur Jokerré válásról szól, magyarán nem a társadalmat akarjuk elemezni. :)

előzmény: CrazyBoy (#71)

2019-10-06 22:12:53 Joker (2019) Zsoca87 (4) #69

IGazából, így agyalva rajta, nem tudom, hogy az általam megfogalmazott kritika valid-e. A társadalomkritika egyszerűsége, egyoldalúsága, a szociológiai réteg semmilyensége (mert semmilyen) igazából csak díszlet, nem? És ha az, akkor ennek nem is kell mélynek, alaposnak lennie.

előzmény: Zsoca87 (#65)

2019-10-06 21:32:54 Joker (2019) Zsoca87 (4) #65

Na, ma végre meg tudtam nézni.

Úgy gondolom, hogy a fényképezés, a színek, a zene és a színészi játék iszonyú jó, bőven átlag feletti. Ami igazán zavaró, az a társdalomkritika egyszerűsége, sőt, nem is egyszerű, hanem bárgyúsága.
De ez az egyetlen negatívum.

Óriási a TV-s jelenet, szerintem azért fontos, mert ott fogható meg, hogy az esetlen, balfasz Arthurból "magabiztos" Joker lesz.

Nagyon jó film

Csodálatos tökéletes volt, a vége pedig isteni.

Fuck yeah, imádtam!

Megnéztem a filmet, hát... Egynek elment vasárnap délután, de ez az a fajta nagy krimisiker akart lenni, ami a végén nagyon meglep. De csak akart, holtgyenge.

2019-07-21 22:11:15 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák Zsoca87 (5) #8

Valóban túl hosszú, túl mindfuck néha. Főleg moziban zavaró ez, amikor volt, aki kiröhögte a mindfuckokat - ami érthető talán, de nekem ez belerondított. :)

Ennek ellenére szerintem egyedülálló élmény, rég láttam ilyen filmet. Nagyon jó ilyen szektás / beteg közösség témában.

:D Jogos, bár egy filmbe belerakni az összes kő megkeresését azért erős lett volna, nem? Mindenesetre a lényeg, hogy lehetett volna időutazás helyett más megoldás, ez nem vitás.

előzmény: MicaHiro (#87)

Ezzel azért nem értek egyet, mert az íróknak az a dolga, hogy kreatív, meglepő fordulatokkal meglepjenek minket.
Szerintem az nem egy erős érv, hogy mindenki időutazásra gondolt, szóval sajnos csak ez volt az egyetlen lehetőség. Nem tudom ezt elfogadni, dolgozzanak meg a pénzükért. :D

Megfordítva, hogy ne csak rosszat mondjak: mennyire jó ötlet volt már, hogy egyrészt az elején megölik Thanost, majd utána 5 évet ugrunk előre az időben. Számítottál erre? Én nem. És tök jó volt, azt gondoltam magamban, hogy "na fasza, sikerült meglepniük".

Az időutazásra is biztos lett volna jobb alternatíva.

előzmény: Dangar (#80)