magichorze

Regisztráció: 2009. március 9. (9 év, 5 hónap)

Születési év: 1979

Animal Kingdom
Animal Kingdom - A rettegés birodalma
4 2018-06-10 4,0

2018-08-18 09:49:13 Upgrade (2018) magichorze (4) #7

Picit a régi videotékás, B kategóriás scifi-kre emlékeztetett, viszont tényleg jó.

Egy dolgot nem értettem:

A stem kényszerítette a feltalálót arra, hogy áttegye a chipet egy másik hordozóba, ugyebár. Na most ehhez nyilvánvalóan a chip-nek ki kellett kerülnie a feltalálóból, akkor tképpen miért követte továbbra is a stem utasításait? Hiszen akkor nem volt kontroll alatt, simán megsemmisíthette volna az egész stem-et, chipestül, mindenestül

A Tall Man az egyik kedvenc filmem (kár, hogy kevesen látták), úgyhogy nagy elvárásokkal ültem a tv elé, aztán szembejött a valóság :)

A rendező aztán mindent beleadott, volt itt minden, baljós előjelek, ósdi ház, tele babákkal, némi olcsó ijesztgetés, home invasion, majd a szokásos, franciásan beteg jelenetek is jöttek menetrendszerűen, ahogy kell. Ilyen Rob Zombie szerű szürreális képsorokat tessék elképzelni, már csak a redneck-ek hiányoztak belőle. Van egy olyan érzésem, hogy a faszi kultfilmet akart csinálni, de hát a kultfilmek ritkán készülnek szándékosan annak :)

A történet amúgy nyomokban tartalmaz eredetiséget, az alapötlet szerintem kifejezetten jó, a csavar is meglepő, de azért rá lehet jönni. A színészek is egész jók. Ennek ellenére fura, hogy miért nem áll össze a kép a végén egy koherens egésszé. Röhej, de még unatkoztam is rajta, pedig objektíve azért nincsenek benne üresjáratok és a film hossza is tűrhető.

Jó kis dirty pleasure volt ez, szóval nem értem a lesujtó kritikákat :) Talán a végén volt egy-két kinos jelenet, de annyi. Megér egy gyenge hármast.

2018-08-01 18:54:20 Bugsy (1991) magichorze (3) #17

Nem jött be. Szerintem itt komoly képzavar volt, mert Bugsy-ból valamiféle habókos, szerethető kis gengszterfigurát akartak csinálni, aki otthon tortát süt a gyerekeknek, tehát milyen jó arc már. Viszont lássuk be, hogy azért néha eltörik egy orr, golyót kap egy régi cimbi és még sorolhatnánk.

A főszereplő totál súlytalan volt számomra. A Las Vegas-i álom teljesen hiteltelen, ugyan melyik kőkemény gengszter hitt volna ennek a balféknek, ha tényleg ennyire süsü lett volna.

A Virginiát játszó hölgyemény legalább szép volt.

2018-07-28 20:45:34 [Tévésorozatok] magichorze #3292

Sharp Objects: valójában kliséhalmaz (sötét titkok, kisváros tele fura alakokkal, mindenki ismer mindenkit, stb..), de baromi stílusos és a színészek is remekelnek. Akár egy következő True Detective-szerűség is lehet belőle.

2018-07-24 10:01:49 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] magichorze #23840

Ha esetleg valaki nem követte a Theranos sztorit, érdemes utánaolvasni (különösen azért, mert film is készül belőle Jennifer Lawrence főszereplésével). Dióhéjban annyi történt, hogy egy fiatal "Stanford-dropout" lány alapított egy céget, amely néhány év alatt több milliárd dollárt ért, úgy, hogy egy dollár bevétele nem volt. A csaj tudatosan rájátszott arra, hogy az USA mennyire ki van éhezve fiatal, női vezetőkre. A lényeg, hogy mikor kezdett borulni a szaros bili, akkor a marketing osztályban komolyan felmerült, hogy dobjanak be egy sztorit arról, hogy a csaj egyetemista korában erőszak/molesztálás áldozata lett. A történetben rengeteg tanulság van egyébként ezen felül is.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

Indokolatlannak érzem az átlagos pontszámot. Jó, nem ez a filmművészet Rolls Royce-a, de becsülettel meg lett csinálva. Az ősvámpírtól konkrétan a hideg futkosott a hátamon, már ez megér 1 csillagot. A látvány még 1-et. A film rövidsége pedig az utolsót, így kijött a 3 :)

A filmnek hihetetlen hangulata van és tele van olyan szereplőkkel (Naghi!!) és jelenetekkel, amelyek szinte megunhatatlanok. Eleve az milyen, hogy maga a nagybetűs halál igazítja útba Francesco-t. Sok megoldást lehet találni az interneten, nekem talán az a leghihetőbb, hogy

Francesco egyfajta purgatóriumban van, ahol újra meg újra át kell élnie ugyanazt - büntetésképpen egy korábbi bűne miatt. Szóval egyfajta körforgás az egész. A film legvégén ugyebár a két szereplő, mintha fel is cserélődne.

2018-06-24 19:19:40 [Tévésorozatok] magichorze #3287

Stranger Things
Sajnos a túl nagy hájp miatt csalódás. Persze nem volt rossz, de engem egyáltalán nem kapott el a hangulat. A történet ugyan érdekesnek tűnt elsőre, de ahogy közeledtünk a végkifejlethez, úgy vesztettem el az érdeklődésemet. Egyszerűen nem volt kiért izgulni, hiszen egyik eltűnt szereplő sem volt különösebben felvezetve. A színészi játék a gyerekeknél többnyire kimerült az elkerekedett szemekben. A felnőtteknél pedig Winona Rider karaktere volt csupa klisé. Pont olyan, ahogy a rendezők a filmek 99%-ában elképzelik a megkattanás szélén ténfergő 40-es nőt. Engem kifejezetten irritált. De hogy pozitívumot is mondjak: a seriff karaktere tetszett, bár az írók ott sem bírták ki a fájdalmas háttértörténet nélkül.

Dark

Na ez viszont nagyon fasza volt. Ugyan a történet nem alkot egy koherens egészet, a kivitelezés és a színészek a tökéletesség szintjét súrolják. Tudom, hogy sok a közös az ST-vel, de ez SOKKAL jobban tetszett. Még úgy is, hogy a vége felé ez is elkezdett lejtőbe fordulni. De mégis, itt valahogy sokkal jobban érdekelt a történet alakulása.

10/8.5

2018-06-13 19:00:46 The Tale (2018) / A történet magichorze (4) #4

Abszolút nézhető dráma, thrillernek semmi képpen nem mondanám. Szinte semmi explicit nincs benne, de ha nem is látod, tudod mi történik, vagyis ilyen értelemben jól működik a film. A narráció nekem azért picit zavaros volt, valamint a kivitelezés kábé egy Hallmark-os TV-film színvonalán mozgott.