magichorze

Regisztráció: 2009. március 9. (9 év, 7 hónap)

Születési év: 1979

5 2018-10-20 4,3
Loving Pablo
Escobar
4 2018-10-20 3,4
They Shoot Horses, Don't They?
A lovakat lelövik, ugye?

End of Watch
Az utolsó műszak
4 2018-09-25 4,0

2018-09-08 12:09:27 The Place (2017) / A hely magichorze (3) #13

Sokkal gyengébb, mint a rendező előző filmje. Nem is értem, mit kellett ezen rendezni, hiszen a beállítások borzasztó egyszerűek, a történetek fantáziátlanok, a zenei betétek pedig egyszerűen nem működnek.

2018-08-26 19:08:29 [Tévésorozatok] magichorze #3317

igen és tetszett, bár erősen a Breaking Bad-re hajazott. Várom a második évadot.

előzmény: ArmaGedeon (#3316)

Én becsülöm egy rendezőben azt, hogy képes olyan filmet megalkotni, ami fenntartja a figyelmemet két órán keresztül. Márpedig ez ilyen, még akkor is, ha valóban félig blöff-gyanús az egész. Ugyanakkor annyira szokatlan a történet és olyan érdekesek a karakterek, hogy megéri végigülni. Innentől spoiler :

főleg a doki, de valamennyire a felesége is, mintha könyvből tanulták volna a gyereknevelést, sőt magukat az emberi érzelmeket is. Gondoljunk csak a kimért beszélgetésekre, a patika mérlegre tett házimunka beosztásra. A végén a nagyobbik gyerek által visszaböfögött "apa szeretlek" kliséhalmazra. Itt mintha direkt pofánhugyoznák a hollywoodi nyáltengereket :) Martin szerepe pedig mintha az lenne, hogy akárhogy is, de kikényszerítsen valami érzelmet a szülőkből. A néző azt hinné, hogy ez majd a szeretet vagy az aggódás lesz, de valójában én inkább csak dühöt és frusztrációt láttam. Olyan dühöt, ami a tehetetlenségből és a kezdeményező szerep elvesztéséből jön. Ez különösen frusztráló lehet egy orvos számára, aki általában a felérendelt, magasabb tudással rendelkező szerepet játssza (beteg/orvos viszony). Itt ez megfordul, és az apa egyre kétségbeesettebben próbál felülkerekedni. Nem véletlen, hogy ő az, aki végül effektíve elvégzi a piszkos munkát (hisz ő az apa), de a háttérben ott az anyuka is, aki sugalmaz (újabb tankönyvi szereposztás). A többi szál is érzelemmentes, a Martin anyukája le akarja ápolni a doktor bácsit, mert ezt látta a szappanoperákban ... a barát "doki"
is külsőleg aggódik a gyerekekért, de a segítségért viszonzást vár, stb...

2018-08-23 19:32:04 Hereditary (2018) / Örökség magichorze (3) #53

Nem rossz, de nem az igazi. Már kezdek gyanakodni, mikor a kritikák éves rendszerességgel kanonizálnak egy horrort és kikiáltják valami egészen újszerű borzongásnak. Alapvetően két dimenzió mentén mozognak a filmek: hangulat és történet. Manapság szerintem az első dimenzióval próbálnak hatni a rendezők, mivel újat már nem tudnak kitalálni (azért néha sikerül, pl It Follows). Ez a megállapítás igaz erre a filmre is, bár az tény, hogy sokáig "altatja" a nézőt azzal, hogy itt valami óriási titok lappang. És valóban, de ha mélyen belegondolunk, ilyet (vagy hasonlót) is láttunk már: The Thing, Fallen meg a kismillió "házas" horror. Aztán van még a jól bevált jump scare faktor, de ebből is volt jobb (pl. a The Visit, amitől konkrétan a falat kapartam néhol, de azért itt is voltak szép, szinte az Ördögűzőt idéző jelenetek pl mikor a kedves anyuka a fejével feri a padlásajtót).

Nekem a vége sajnos nem tetszett, úgyhogy marad a 3 csillag.

nem tehetek róla, attól kezdve hogy léket kap a Titanic, egészen a végéig klasszikus az a film szerintem :)

előzmény: Kempesbaba (#2)

Szerintem ez is egyfajta minőségi ismérv, ha filmekről van szó. Nálam ilyen:

- a legjobb Bud Spencer/Terence Hill filmek, pl. Nyomás utána, Bűnvadászok, .. (a legjob gyógyír rosszkedv esetén)
- Titanic (mindenki ismeri a végét, és mégis)
- Apádra ütök, Ünneprontók ünnepe (ciki, de ez van..)
- Terminátor 1&2 (kell magyarázni?)
- Tanú (megunhatatlan)

2018-08-18 09:49:13 Upgrade (2018) magichorze (4) #7

Picit a régi videotékás, B kategóriás scifi-kre emlékeztetett, viszont tényleg jó.

Egy dolgot nem értettem:

A stem kényszerítette a feltalálót arra, hogy áttegye a chipet egy másik hordozóba, ugyebár. Na most ehhez nyilvánvalóan a chip-nek ki kellett kerülnie a feltalálóból, akkor tképpen miért követte továbbra is a stem utasításait? Hiszen akkor nem volt kontroll alatt, simán megsemmisíthette volna az egész stem-et, chipestül, mindenestül

A Tall Man az egyik kedvenc filmem (kár, hogy kevesen látták), úgyhogy nagy elvárásokkal ültem a tv elé, aztán szembejött a valóság :)

A rendező aztán mindent beleadott, volt itt minden, baljós előjelek, ósdi ház, tele babákkal, némi olcsó ijesztgetés, home invasion, majd a szokásos, franciásan beteg jelenetek is jöttek menetrendszerűen, ahogy kell. Ilyen Rob Zombie szerű szürreális képsorokat tessék elképzelni, már csak a redneck-ek hiányoztak belőle. Van egy olyan érzésem, hogy a faszi kultfilmet akart csinálni, de hát a kultfilmek ritkán készülnek szándékosan annak :)

A történet amúgy nyomokban tartalmaz eredetiséget, az alapötlet szerintem kifejezetten jó, a csavar is meglepő, de azért rá lehet jönni. A színészek is egész jók. Ennek ellenére fura, hogy miért nem áll össze a kép a végén egy koherens egésszé. Röhej, de még unatkoztam is rajta, pedig objektíve azért nincsenek benne üresjáratok és a film hossza is tűrhető.

Jó kis dirty pleasure volt ez, szóval nem értem a lesujtó kritikákat :) Talán a végén volt egy-két kinos jelenet, de annyi. Megér egy gyenge hármast.

2018-08-01 18:54:20 Bugsy (1991) magichorze (3) #17

Nem jött be. Szerintem itt komoly képzavar volt, mert Bugsy-ból valamiféle habókos, szerethető kis gengszterfigurát akartak csinálni, aki otthon tortát süt a gyerekeknek, tehát milyen jó arc már. Viszont lássuk be, hogy azért néha eltörik egy orr, golyót kap egy régi cimbi és még sorolhatnánk.

A főszereplő totál súlytalan volt számomra. A Las Vegas-i álom teljesen hiteltelen, ugyan melyik kőkemény gengszter hitt volna ennek a balféknek, ha tényleg ennyire süsü lett volna.

A Virginiát játszó hölgyemény legalább szép volt.