magichorze

Regisztráció: 2009. március 9. (9 év, 2 hónap)

Születési év: 1979

Deepwater Horizon
Mélytengeri pokol
3 2018-05-06 3,5
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
4 2018-05-06 4,4
Molly's Game
Elit játszma
3 2018-04-28 3,7

2018-05-01 16:50:42 Passengers (2016) / Utazók magichorze (3) #52

Az eleje egész jó volt, kábé addig míg beütött a ménkű az űrhajón. Ott volt némi béna drámázás a kötelező akciófilmes körökkel "engedd ki a tüzet", éppen pont rövid póráz, perszehogy sikerül az újraélesztés, stb...

Az akciófilmes hülyeségért kár volt, mert amúgy nem volt rossz film, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle.

2018-05-01 09:26:49 Szamanka (1996) / A sámán ereje magichorze (2) #4

Na ebből egy büdös szót nem értettem, nyilván én vagyok a hülye. Valóban egyedi a látásmód, de mondjuk az Álom.net-é is az, szóval ettől ne legyen már jó egy film :)

A kameramozgás és a zene kombinációja viszont néhol egészen beszippantott, ezért jár fél pont. A háromezer éves sámán is jól meg volt csinálva, ezért jár még fél.

Nincs másfél óra, de mégis gyötrelmesen lassan halad a "történet". Komolyan ez nyerte a legjobb forgatókönyv díjat Cannes-ban? Ez azért kurva gáz, mert mintha nem is lett volna forgatókönyv, csak egymás után pakolt jelenetek némi (ál)művészeskedéssel.

Amúgy ez a vicc jutott eszembe a filmről:

Két művész beszélget:
- Te, beleszarjunk a zongorába?
- Áh, úgysem értenék!

Egyszóval a recept, aminek már századjára dől be a tisztelt kritikustársadalom:
- szépen megkomponált, álomszerű, kitartott jelenetek
- ápolatlan, deviáns főszereplő valami sötét titokkal a múltban
- meghökkentő (vagyis értelmetlen) jelenetek
- minimalista, stílus (ami persze totál átlátszó)

2018-03-27 20:27:07 Jungle (2017) / Dzsungel magichorze (3) #10

Tulajdonképpen egész jól indult, a felvezetésnél elég nagy reményekkel vártam a végkifejletet. Nálam kábé ott romlott le a színvonal, ahol a főszereplő egyedül volt kénytelen fenntartani a figyelmet (remélem ez nem spoiler :))).
Szóval a továbbiakban vontatottá vált az egész, nem hiszem, hogy a történetben nem volt ennél több, pedig szegény Potter mindent megpróbált :)

Na mindegy, az tuti, hogy eddig se vágytam dél-amerikai esőerdőkbe, de ezután végképp kihagyom :)))

2018-03-20 19:00:43 Spartacus (1960) magichorze (3) #76

Ez sajnos nem a legjobb Kubrick mű, unalmas volt, hosszú volt, egyáltalán nem derült ki belőle, hogy mitől volt Spartacus olyan nagy hadvezér (márpedig tudtommal mai napig annak tartják). Történelmileg egyébként a befejezés sem stimmelt.

A színészi játék is elég kókadt volt, Laurence Olivier totál enerváltnak és eszköztelennek tűnt végig.

A megvalósítás azért rendben volt, a csatajelenet egészen magas színvonallal bírt.

2018-03-20 18:25:57 Annihilation (2018) / Expedíció magichorze (4) #85

hát ezen én is gondolkoztam, biztos van rá magyarázat, de gondolom az is rájátszik, hogy a kritikusok manapság imádják a női filmeket. Talán a filmben az volt a rationale, hogy előtte csupa férfi ment be (?)

előzmény: Pöttys (#84)

2018-03-17 11:40:23 Barry Lyndon (1975) magichorze (4) #48

Nekem nem jött le, hogy ő vágyott annyira a vagyonra és nemesi címre. A vagyont mindvégig szinte úgy mellékesen szerzi meg (kapja, örökli, ..).

A nemesi cím megszerzésére is az anyja beszéli rá.

Nekem inkább úgy tűnik, hogy valahányszor belső késztetése van, akkor valami (relatíve) jót próbál cselekedni (végső párbaj, önmaga leleplezése Chevalier előtt).

2018-03-17 09:55:07 Barry Lyndon (1975) magichorze (4) #46

Mindenesetre Ryan O'Neal arcjátéka (illetve annak hiánya) azt a benyomást keltette bennem, hogy Barry közel sem annyira romlott, mint a környezete. Ő inkább csak sodródik az eseményekkel. Érzelmek egyedül a szerelemben és a gyerek iránti szeretetben nyilvánulnak meg... gondolom ez az egyetlen, amit szegény Ryan úgy-ahogy képes hozni a kamera számára :)

2018-03-17 07:59:44 Barry Lyndon (1975) magichorze (4) #44

Annak alapján, hogy ez egy 1975-ös, 3 órás, kosztümös film, nem kéne, hogy tetszen, mégis tetszett. Még érdekesebbé válik ez a tény, ha még hozzáveszem az elnyújtott, színpadias jeleneteket, a soha egymás szavába nem vágó szereplőket, Ryan O'Neal unott játékát. Azt hiszem ettől volt Stanley Kubrick nagy rendező.

Inkább örülj neki .. :)