gebra

Regisztráció: 2009. március 2. (15 év)

Bemutatkozás

First Man
Az első ember
4 2021-02-25 3,6
The Boy Who Harnessed the Wind
A fiú, aki befogta a szelet
4 2021-02-04 3,7
4 2020-10-17 2,8
The Kitchen
A bűn királynői
3 2020-09-14 2,6

nagyon jó kis sztori, nekem a képi világa is tetszett, de azért ez nem gyerekeknek, maximum kiskamaszoknak való rajzfilm.

2017-12-04 14:27:14 Coco (2017) gebra (5) #4

nekem, felnőttként nagyon tetszett. elüt a többi rajzfilmtől, elgondolkodtató, talán még mondanivalója is van, meglepően jól kidolgozott jellemek és a sztori sem a szokásos 1 bites.

ugyanakkor azt jobb, ha minden szülő tudja, ez nem gyereknek való alkotás. (ez mondjuk látszott is a mozitermen: fel alá járkáltak a gyerekek, ki kellett velük menni, stb.) nem köti le őket, illetve amelyiket leköti az nem érti meg, amelyik gyermek pedig megérti, annak ez félelmetes.

kissé unalmas, kissé elnagyolt film, pedig szerintem a sztoriból a szokásos filmes eszközökkel sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni.
nem mondom, hogy rossz színész, de nekem már Dev Patel is kezd sok lenni. bármilyen filmben, amelyben a főhős indiai az ő arcával találkozok.

Számomra ez az önzés filmje. Minden egyes szereplője csak saját érdekeit, céljait, vágyát tekinti fontosnak, nem törődve senkivel és semmivel.

nekem pont azért tetszett, mert nyitott maradt a vége.
ha kiderül, hogy meghal, akkor szomorú lesz a vége, méltatlanul egy vígjátékhoz. ha meg kiderül,
hogy él, akkor meg túl mézes mázos. ráadásul így nekem frappáns volt, hogy pont az fog történni, amit isten is akar. ahogy az atya is mondta

előzmény: Ehun69 (#4)

2017-04-02 14:08:02 The Visit (2015) / A látogatás gebra (2) #58

hát nem tudom. nem vagyok valami nagy dramaturgiai zseni, de nekem nagyon korán az elején összeállt, hogy a két öreg nem két nagyszülő.
nekem most ez egy lufi volt, ami hamar kipukkadt.

hát a film alapján nem bánom, hogy nem vettem meg a könyvet.
az utóbbi idők egyik legnagyobb csalódása.
sokszor azt vettem észre, hogy unatkozok. lehetet volna ezt a sztorit jobb köntösba is öltöztetni.

nekem meryl streep az istennő, és nem is tudok most itt olyan filmet mondani amiben nekem csalódást okozott.
számomra az is nagyon szimpatikus, hogy tud megöregedni, méltósággal viselni a korát, a vele járó ráncokat, és az ezzel járó szerepeket is (lásd florence, augusztus oklahomában, amit még mindig tudni akarsz a szexről).
simon helberg és hugh grant is remek, egyszerre szórakoztató és szeretni való mind a három figura (pedig én nagyon nem szeretem hugh grant-et).
nekem a film képi világa is nagyon tetszik.

nem pazarolok el pénzt és időt, hogy olyan filmet nézzek meg, amiről semmit sem tudok, ahelyett, hogy a pénzt és időt arra költeném, hogy olyan filmet nézzek meg, ami valóban jó és tetszhet nekem.
túl sok nem túl jó film van.

jó példa arról, és ezt több filmes főiskolán tananyagként kéne használni, miből és hogyan NEM érdemes folytatást készíteni.