a6notes

Regisztráció: 2009. február 26. (15 év)

Születési év: 1981

Edge of Darkness
A sötétség határán
3 2010-04-26 3,1
The Imaginarium of Doctor Parnassus
Doctor Parnassus és a képzelet birodalma
3 2010-04-26 3,6
Lantana
Lantana - Szövevény
4 2010-03-20 3,8
Fantastic Mr. Fox
A fantasztikus Róka úr
3 2010-03-19 4,3

Kösz, ez nem is rossz (bár Grohl-lal nagyon nincsenek rossz tapasztalatok - már ha a dobok mögött ül).

előzmény: carmine (#1196)

Mondjuk, hogy eredeti és a történet is elég érdekes, de a látványhoz nem társult hangulat és így laposra esett, nem varázsolt el cseppet sem. Nem vagyok Terry Gilliam fan, de ez szerintem még hozzá képest is kevés.

2010-04-23 10:10:08 [Filmek - régen és ma] a6notes #55

Ez azért fura, mert amennyire tudom a filmre forgatott műveket is digitalizálás során már eddig is 4k-ra konvertálták és a vágás abban a formátumban történt. A digitális kamerákkal forgatott filmek nagy része is 4k-ra történt. Szóval, hogy Fincher filmje lesz az első.... hát kétlem. Sőt, azt hiszem a digitális projektorok nagy része is 4k-s a mozikban.
(Az más kérdés, hogy DVD/BD-re kerüléskor lejjebb tekerik a felbontást a forgalmazók).

előzmény: tamas.1 (#52)

2010-03-19 15:57:46 Legion (2010) / Légió a6notes (3) #14

Mint még jópár film.

előzmény: robynballantyne (#13)

2010-03-15 15:45:53 [In Memoriam...] a6notes #589
2010-03-13 17:13:25 The Box (2009) / A doboz a6notes (3) #18

Veszi az ötletet, lerágja, fordít rajta, ad hozzá, megfordítja, ad hozzá, megint, s megint... mindegyikkel mondani próbál valamit, meg próbál filozófikus is lenni meg misztikus is, meg még ijeszteni is minket. És az atmoszférával nincs is gond. Viszont annyi mindent ad hozzá és olyan sokáig nyújtja, ami már egyrészt felesleges, másrészt pedig már maga is kezd belegabalyodni, néhol ellentmondásba kerül, másutt meg csak szimplán elvész a jelentés, vagy követhetetlen lesz az üzenet. Persze már a Donnie Darko-nál sem zavarta a készítőt, hogy igazából maga sem tudta, hogy mit akar mondani meg miről akar szólni, de ott legalább nem éreztem azt, hogy három csavarral korábban is vége lehetett volna - ott csak egy történeten ment végig. A színészi játék mondjuk, hogy jó, de a karakterek viselkedése számomra sok helyen hiteltelen/életszerűtlen: inkább azért csinálják amit csinálnak, mert kell ahhoz, hogy a sztori haladjon, semmint mert a való életben valaki hasonlóképp tenne.
Szóval közepes az atmoszféráért, de ami mögötte van az túl nagy katyvasz.

2010-03-09 23:40:38 Cold Souls (2009) / Lélekölő a6notes (4) #1

Nagyon érdekes alapötlet, kissé hajaz korábbi témákra (Emlékmás, stb), és nem vígjáték. Bár a történet tudományos-fantasztikus, s néhol irónikus/komikus, a dráma igazi, és hibátlanul eljátszott Giamatti és Watson által (bár a mellékszereplők sem rosszak). Komolyan veszi magát, s így mi is komolyan tudjuk venni, a döntések, fordulatok hatását. Talán kicsit lassú sokszor, s épp csak annyira érdekes, hogy megtartsa figyelmünk. Erős négyes, de nem fog mindenkinek tetszeni, mert nem szokványos.

Úgy számítottam, hogy egy amolyan "hagyd otthon az agyad" típusú lődözős-akciós film lesz, ehhez képest még gondolkodni valót is nyújt. Egy pontig. Nagyon jó alapokon mozog a film, de én is úgy gondolom, hogy amibe átfordul, az el lett rontva nagyon. Az elején a "hősünk" még mintha próbálna mondani, átadni valamit, keményen, de megkerülhetetlenül (e szempontból a bírósági jelenet a legjobb, amikor a bírónőt kiosztja), a végén azonban csak egy közönséges terrorista. (Ami beugrik valamiért ellenpontként, az Összeomlás karaktere anno Michael Douglastól.) Szóval az eleinte majd' ötöst karcoló osztályzat a kibontakozás közben négyes alá zuhan.

2010-02-25 09:30:33 Bitch (2009) a6notes (3) #1