VMVKWA

2011-10-27 15:57:03 The Thing (2011) / A dolog VMVKWA (3) #12

@critixx
Hidd el, nem akarok rádszállni, de...:)
Ezt a filmet moziban láttad, vagy letöltötted? Mert ismerve, milyen filmeket preferálsz, nehéz elképzelnem, hogy erre elmentél moziba ill letöltötted.
De tényleg érdekel a válaszod, és mégegyszer hangsúlyozom: ne vedd személyeskedésnek!

2011-10-27 15:45:15 9/64: O Tannenbaum (1964) VMVKWA (1) #30

Nem Cesare-t védem, de az egész attól függ, hogy mi alapján osztályozol.

Én pl csak és kizárólag a személyes benyomásaim nyomán, és nem veszem figyelembe, hogy mennyire szép a fényképezés, ki a "nagyszerű" rendező, milyen mesteri a zene. Külön-külön ezek engem rohadtul nem érdekelnek, csak az számít, hogy mennyire éltem át a filmet/ill milyen az összbenyomásom.

Ehhez a "filmhez" pedig csak annyit: alig 3 perc alatt is sikerült szarráunnom magam rajta és az egész céltalan gusztustalankodásnak jött le.

A hozzászólásom első fele eléggé OFF.

Hasonlóságok Forrest Gumppal by Puzsér:

1, kisgyerek fejlődési rendellenességgel és beilleszkedési zavara
2, rákászhajó vs vontatóhajó
3, tollpihe vs kolibri
4, fuss forrest! vs Kelj fel és járj!
5, háborúba mennek (legjobb barátja meghal)
6, szerelme a gyerekkori barátja, az élet elsodorja őket, később felnő és egymásra találnak

Persze, igazad van. Csak úgy ültem neki,hogy rémlett valahonnan, hogy pár jelenetet megváltoztattak.

És a marhás rész

nagyon felbaszta az agyam, főleg, hogy a film nézése közben az járt a fejembe, mennyire tökéletes lehetne ez a darab.
A "végső megoldás"
kohó

lehet ezeknek az érzéseknek az utóhatása...:)

Amúgy az Aliens egyik "logikai hibája" ill kissé "furcsa" megoldása, hogy

pont amikor Ripley felébred 57 éves álmából, akkortájt veszítik el a kapcsolatot a bolygóval...és kezdődik a para

A lentebbi érveléseddel (#51) egyetértek amúgy, de úgy emlékszem, hogy nem volt nagy logikai baki a mozis jelenet végi megoldás.
Csak a szokásos "pont akkor történik" dologba lehet belekötni, mint hatásvadászat, de az előző részekben is volt egy-két ilyen momentum, ha nagyon kötekedni akarnánk:)

Ja és külön dícséret az első három film BD kiadásához, iszonyat jó a képminőség!

Ismét megtekintettem ezt a méltatlanul alulértékelt filmet, rendezői változatban.
Azt kell mondanom, lassan (de csak nagyon lassan) beéri nálam az első részt.

Csak két jelenetet sajnálok nagyon, felesleges volt megváltoztatni:

-marha, mint keltető
-nem tör ki a végén Ripleyből az alien

Zeneileg kevésbé éreztem erősnek ezt a részt, viszont a gyilkolós jelenetek eszméletlen parásak voltak. Félelmetességében is feljött az 1. részhez.

Alien 10/10
Aliens 9/10
Alien3 9,5/10
Alien Resurrection 7/10

Ez biztos azért van, mert magad is mondtad, hogy "tudatósan próbálom teljesen kerülni Puzsér bármilyen "munkásságát".

előzmény: JeszKar (#1821)

Ehhez képest jól megtippelted, hogy kitől vettem a Profi-Dögkeselyű hasonlatot...:)

Puzsér kurva nagy forma, persze mond egy csomó faszságot, de nagyon szórakoztató és jó meglátásai is vannak bőven.
Személyes kedvenceim a JCVD, 10 legrosszabb Oscar-, ill 10 legnyálasabb film adása, azokon szakadok rendesen.

előzmény: JeszKar (#1819)

2011-10-20 19:26:18 Armageddon (1998) VMVKWA (4) #88

Érdekes filmélmény volt, Olórin és Jereváni Rádió véleményét osztom leginkább, holott azok "valamelyest" ellentétesek...:)
Az a helyzet, hogy hánynom kellett a giccstől, de valami megmagyarázhatatlan oknál fogva ennek ellenére piszok mód élveztem a filmet. Pedig a pátosz miatt nem tudtam megszeretni pl a Patriot-ot, Gladiatort, Braveheartot, Holnaputánt, ID-t, stb...
De itt valahogy ez sem idegesített, pedig több nyál van benne vlsz mint az előzőekben összesen.

A legutóbbi változtatáshoz: az oké, hogy csak bejelentkezve lehet a szavaztok eloszlását látni, de a filmek tartalma miért nem elérhető login nélkül?

2011-10-03 13:02:25 [Általános fórum] VMVKWA #2346

Azt hittem a Scarface BD csak januárban jelenik meg, de már le lehet tölteni. Mikor jött ki?

2011-09-29 21:06:48 Dögkeselyű (1982) VMVKWA (5) #34

Ja, hülyeség. Csak annyi a hasonlóság, hogy a magányos kívülálló hülyét csinál a szervekből.

előzmény: JeszKar (#32)

2011-09-29 14:55:48 Dögkeselyű (1982) VMVKWA (5) #26

A hét mesterlövésze.Ja tudom, itt sokán utálják Puzsért :D
Attól még, hogy 1983-ban került moziba, még elérhette valamilyen formában a rendező, nem?:)

2011-09-29 14:41:54 Dögkeselyű (1982) VMVKWA (5) #24

Most hallgatok egy filmes műsort, amelyben úgy vélik, hogy a Dögkeselyű magyar filmgyártás válasza Joss Beaumont-ra (A profi)ill a magyar Joss Beaumont az Simon József. Szerintetek helytálló az összehasonlítás?

Lehetne csinálni minden filmhez valamilyen eloszlási függvényt (biztosan van szakszerűbb neve), aminek a lényege kb az lenne, h megmutatja,h az adott filmmel kapcsolatban mennyire egyöntetűek az értékelések.

Ez sok meló?

Valaki reagál esetleg?

előzmény: VMVKWA (#8283)

Ez sok meló?

2011-08-29 18:41:56 Commando (1985) / Kommandó VMVKWA (4) #47

Hát igen, az idétlenség szubjektív. Én viszont egyikből sem néznék meg remake-t...:)

2011-08-29 18:35:26 Commando (1985) / Kommandó VMVKWA (4) #46

Igen, mivel aszerint osztályzok, hogy mennyire élvezem az adott filmet. A Die Hardot és a Kommandót maximálisan:) Csak a Die Hard "máshogy ötös"...:) De ez már off.

2011-08-29 18:13:36 Commando (1985) / Kommandó VMVKWA (4) #43

De akkor kb 1 szinten van számodra az amerikai ninjával?

2011-08-29 16:03:36 Commando (1985) / Kommandó VMVKWA (4) #41

Ezért van az, hogy az osztályzás szubjektív dolog. Én pl azért adtam rá zseniálist, mert minden percét élveztem, folyton röhögtem a keménykedéseken ill beszólásokon, és ebben a filmben testesül meg számomra a nyolvanas évek akciófilmjeinek bárgyúsága, szerethetősége, és persze valamilyen szinten gagyi, de körbelengi őket ez a kellemes, nosztalgikus érzés:)

Más példa: Amerika nindzsára Te is közepeset adtál, holott nyilvánvaló, hogy az a film inkább a "D" kategóriát erősíti. Minőségben (tudom vicces ezt a szót ennél a filmnél használni:) pedig a Kommandó messze a Ninja felett áll. Arra pl azért adtam közepest, mert hiába az édes nosztalgia, bizony az a film a élvezhetőség szempontjából nem teljesít túl jól.

"keresek egy fiatal nőt, akinek a neve Elise" és az xy hotel wc-jében...khmmm ...:)

előzmény: JeszKar (#28)

A faszi híres politikus volt, úgyh simán kiadhatott volna vmi közleményt ill szerepelhetett volna a bulvárban, h keresi a csajt. Az értelmet ismét felülírta a forgatókönyv:)

előzmény: JeszKar (#26)

A Terminator újragondolása:

Nagyon üt:D

Ez egy zseinális film lehetett volna, de sajnos van pár zavaró tényező, ami visszarántja.
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de vki tudna a spoilerben feltett kérdésekre válaszolni?

1. Azzal semmi gond, h az élete során került olyan szituációkba, h tud válaszolni a kérdésekre, de az írtó gáz, hogy az életében pont úgy következnek az események egymás után, ahogy a kérdések a játékban. (ill. fordítva)
Ez sajnos kurva nagy hatásvadászat

2. Hogy a francba lehet az, h a legnehezebb kérdés a legkönnyebb? Erre van vmi ésszerű magyarázat?

A szerelmi szál már csak hab a tortán meg az az édes kis tánc a végén.
Azért egy gyenge 3-at megér, mert voltak benne kifejezetten tetszetős részek és szép volt a fényképezés.

Ezek közül csak a Hihetetlen családot láttam, de az 10/10-es.

2011-08-17 16:31:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11947

"Nem. Nehezebb eljátszani. Éppen ezért könnyebb vele kitűnni. (Még egy nem top színész is hozhatja élete alakítását.) Az átlag karaktert könnyebb eljátszani, de éppen ezért nehezebb vele kitűnni. (Csak a legnagyobbak tudnak ilyen alakítással maradandót alkotni.)"

Ezzel max egyetértek.

előzmény: BonnyJohnny (#11945)

2011-08-17 16:29:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11944

Az Ölve vagy halva az jó példa. Viszont érdekes módon Van Damme legjobb alakítása a JCVD-hez köthető, ahol önmagát kellett játszania, mily meglepő..:P
Időzsaru elég korrekt film, mondjuk pont nem tudom felidézni, h Van Damme milyen volt benne.

Amúgy ezt az alakítás mizériát talán még azzal is lehetne árnyalni, hogy eleve egy színésznek milyen a megjelenése, arcberendezése (ez szereptől független és nem is arra gondoltam, h milyen jóképű).
A karakteres, markánsabb, egyedi arcok szerintem eleve hoznak egy pluszt a filmbe.Még eszköztelenül is:)
És nem, nem Danny Trejora gondolok:)

előzmény: Pete (#11941)

2011-08-17 16:23:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11942

Én még sajnos egy Lorenzo filmet sem láttam :(((

2011-08-17 16:19:05 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11938

Várd csak ki a végét:)
De azért azt hozzátenném, h nincs nagy különbség színészetben egy Pista meg egy Adam Sandler/Owen Wilson/Ben Stiller/Rob Schneider között. Azok is kb 1 karaktert játszanak minden filmjükben (magukat), és ez csak egy hangyafasznyival összetettebb, mint egy faarcú bosszúálló :D

előzmény: BonnyJohnny (#11936)

2011-08-17 16:13:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11935

Ezerszer inkább "faarcú" Segal, mint "bámul, mint borjú az új kapura" Dudikoff :)

előzmény: BonnyJohnny (#11932)

2011-08-17 16:12:38 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11934

Ez nem arról szól, hogy nem mutat semmit, hanem inkább: visszafogott, eszköztelen...:D

2011-08-17 16:00:17 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11931

Egy Segal filmben eleve nincs meg az a minimális drámaiság, mint egy Halálos fegyver 1-ben, szóval én a kettőt nem hasonlítanám.
Dudikoff és Lamas tényleg pocsék, Segal azért felettük áll.

előzmény: BonnyJohnny (#11930)

2011-08-17 15:44:28 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11929

Igazad van, de én nem is arra akartam kilyukadni Jimmy karakterével kapcsolatban, hogy rosszul/átlagosan játszotta, csak annyit írtam, hogy könnyebb egy ilyen jellegű karaktert faszán kihozni, mint egy taxisofőrt vagy egy dühöngő bikát:) De természetesen ott is vérprofi volt a teljesítménye.

A másik véglet a sokat szidott akciófigurák, pl Segál Pista. Nyilván semmi összetett karaktert nem tudna eljátszani, viszont a bugyuta kis akciófilmek egyszerű bosszúhőseit (faarccal ill dühösen legyakni mindenkit) kiválóan hozza:)
Ezért nem szoktam soha érteni, amikor egyesek az ilyen filmek kapcsán képesek megjegyezni, h szar volt az alakítása:D

előzmény: BonnyJohnny (#11928)

2011-08-17 15:20:04 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11927

Edward Nortonhoz pedig:
korunk legjobb fiatal hollywoodi színésze, de pl a Vörös sárkányba nem sok emlékezeteset csinált, mert a karaktere se követelte meg tőle.

Ez mind mehet Off-ba:)

2011-08-17 15:18:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11926

Félig meddig igazad van, azonban DeNiro példájánál maradva:
--A taxisofőr csak egy átlagember, de nagyon összetett karakter és kiváló alakítás.
--Nagymenőkben pl nem átlagembert játszott, és a színészi eszköztárának kb a negeyedét használhatta, mivel egy maffiozót eleve nem lehet olyan "látványosan" eljátszani, mint egy fokozatosan megőrülő kisembert.
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de remélem érthető, mit akartam kifejezni.

előzmény: Pete (#11925)

2011-08-17 15:04:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11924

És kimagaslót alakítani csak "összetettebb" szerepekben lehetséges. Pl egy skizofrént (jól) játszani eleve figyelemfelkeltőbb, mint egyszerűbb karaktereket.

2011-08-16 13:04:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11923

Wow, Lord of the Rings trikógia 13 font...0 szállítási ktsg...

előzmény: Olórin (#11904)

2011-08-16 12:56:32 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11922

A keresztapa trilógiánál pl nem volt látványos javulás, azért jobb volt persze, mint egy eredeti dvd.
Viszont más filmeknél meg hatalmas különbségek vannak, még a 70-es évekbelieknél is.
A legszebb az eddig látottak közül a Sötét lovag és az Apocalypto volt.

előzmény: Leslie (#11921)

2011-07-20 11:01:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11809

Apropó, nagyon hasznos kis oldal, viszonylag olcsón lehet pl BD-t rendelni, kb 3000-4500 HUF-ért, és ingyenes a szállítás.

2011-07-20 10:26:44 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11808

Én akkor hagytam fel a dvd vásárlással, amikor a Casinot berakva konstatáltam, hogy valami elbaszott szinkronos verziót tettek rá az eredeti helyett (Pesci hangja Józsa Imre volt, nem pedig Harsányi).
Na meg amikor szélessávú netem lett:)

2011-07-19 11:01:56 La vita è bella (1997) / Az élet szép VMVKWA (5) #18

Az első félóra után azt hittem, nem mászik ki a közepesből, de utána magával rántott és nem engedett.
Végre egy holokauszt film, ami talán jobban segíti feldolgozni ezt a tragédiát, mint a "hagyományos" filmek.

2011-07-05 16:25:15 [Filmet keresek] VMVKWA #1104

Kevésbé ismért, ám nagyszerű film:

2011-06-08 16:37:25 [Filmet keresek] VMVKWA #1082

Köszönöm, ez az.

előzmény: Rituska (#1081)

2011-06-08 11:40:46 [Filmet keresek] VMVKWA #1080

Egy magyar rövidfilmet keresek, max pár éves lehet.
Kétszereplős az egész és valami náci bunkerben játszódik. Sztem valami díjat is nyert.

Köszi!

2011-06-02 12:23:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11520

Most mit csináljak? Szeretek viccesnek tűnni (na meg trágyának).

előzmény: endre456 (#11512)

2011-06-02 11:07:34 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #11511

Mehet inni a 200forintos sört.

előzmény: cucu (#11510)

2011-05-24 10:37:46 Fight Club (1999) / Harcosok klubja VMVKWA (5) #119

A kurva meg vlsz a furgonban figyel.

2011-05-19 16:55:32 Grimoire (2007) VMVKWA (2) #4

Mi volt ebben antiszemita? A nagy orr??

előzmény: Umberto (#3)

2011-05-19 09:25:30 [Szlogeníró pályázat] VMVKWA #100

kritikustömeg.org - Connecting geekz

2011-05-18 14:42:43 [Szlogeníró pályázat] VMVKWA #87

KT - Szavazz és savazz!

2011-05-04 13:41:08 The Green Berets (1968) / Zöldsapkások VMVKWA (?) #32

A film fennt van a youtube-on:

2011-04-30 09:02:30 Above the Law (1988) / Nico VMVKWA (3) #4

Szerintem meg a legjobb Seagal film a Tűzparancs, utána pedig a második helyen osztozva az Úszó erőd és a Törvényre törve:) A többi 90-es évekbeli filmje nagyrészt közepes, az újabbak meg....ehhh.

2011-03-29 16:32:43 [Filmet keresek] VMVKWA #1050

Melyik az a film, amelyik szovjet munkatáborban játszódik és úgy szöknek meg a hősök, hogy kifaragják valahogy a vagon belső végét és mögébújnak?:)

Köszi!

2011-02-21 14:43:05 Black Swan (2010) / Fekete hattyú VMVKWA (4) #179

Ez off, de sztem meg pont nem. Manapság annyira sok szemét kerül a moziba, hogy kb a bemutatott filmek 5 százaléka nézhető, azokkal érdemes próbálkozni. A maradékra meg felesleges ezreket kidobni.

2011-02-15 16:18:54 Inception (2010) / Eredet VMVKWA (3) #519

Hát nem tudom, anno az volt az érzésem, hogy kurva jól ki lett találva ez az "álomrendszer", viszont maga a film annyira sterilnek tűnt és a karakterek teljesen azonosulhatatlanok, hogy a felétől kurvára nem érdekelt, hogy mi lesz a vége.

Sablonthriller, de én piszok jól szórakoztam rajta. Amilyen fejeket vágott Rob Lowe és Belushi...:D Meg a dialógusok is szórakoztatóak voltak, nem is beszélve olyan apró kis poénokról, mint amikor
a sokat szidott szar hűtőajtóval b*szik oda a végén Belushi fejére :D

Van egy olyan gyanúm, hogy ezt a filmet félig meddig viccesnek is szánták.

2011-02-12 18:05:08 The Other Guys (2010) / Pancser police VMVKWA (2) #12

Stílusában leginkább a Red, ill a Két kopper c. filmre emlékeztett, de azok legalább kimerítik a nézhetőség határát.

2011-02-12 18:01:08 The Other Guys (2010) / Pancser police VMVKWA (2) #11

Fárasztó poénok, nulla (illetve totálisan érdektelen)sztorival, és idegesítő utalások fészbókra, yútúbra, stb...
Michael Keaton és Rock jelenetei miatt megkapja a kegyelemkettest.

2011-01-06 13:55:13 [Feketelista] VMVKWA #124

Ezt részvéttel hallom.

2011-01-06 13:46:54 [Feketelista] VMVKWA #119

Eric Rohmer-t nem szereted véletlenül?
Ő a legújabb ász a francia újhullám terén. Láttad a Astrée és Céladon szerelmei-t?

Idézet átírva egy klasszikusból...:)

2011-01-06 13:04:41 [Feketelista] VMVKWA #110

Ja, abszolut egyetértek, az az ember egy vicc.
Ilyet írt anno, hogy megnézi egy fimnek a képeit és az alapján osztályozza le.

Legalább javul a jó filmek átlaga.

előzmény: simijohnny (#109)

1000. filmnek én is valami zseniálisat akartam, akárcsak Bruce94, amit még nem osztályoztam le (régebben már láttam). Szintén meg mertem volna esküdni megtekintés előtt, hogy maximumra megy a szavazatom...:)
Van még mit pótolnom a westernek közül, kezdetnek mondjuk a Dollár trilógiát.

Néha kicsit leült a film, ezért "csak" 9/10.
A Volt egyszer egy Amerikát szívemhez kicsit közelebb állónak éreztem, az anno megkapta a 10/10-et.

előzmény: Bruce94 (#21)

2010-12-18 18:53:41 The Patriot (2000) / A hazafi VMVKWA (3) #13

Tipikusan olyan film, h amikor néztem - a pátosszal teli hangulatban - szinte mindig kitaláltam a következő mondatot :)

A kedvencem a feka rabszolga, aki bár hazamehetne, de harcol tovább...broáf:)

Remek sci-fi fasza képi világgal és finom humorral átszőve.
Nem is értem, miért nincs vígjátéknak is kategorizálva.

2010-12-07 22:08:10 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #9053

Fincher is kap majd, ha már öreg lesz és járni se tud (életmű-Oscar)

Áthelyezve a(z) The Social Network topikból.

előzmény: Leslie (#9051)

Vicces, hogy az imdb-n 7,5-ön áll. Gondolom minden filmnél először a fizetett tagokat/stábtagokat küldik rá, h nyomják rá a tizest. gy az egyszerű halandó is késztetést éret h mozizzon/letöltsön.

Innentől meg felesleges új filmeket az alapján hype-olni, h jééé az imdb-n már 8 fölött van...

Szerintem ráment a gépi ajánlásra és nem tetszett neki a film...

Király:)
Te is kedvenc van.

Csak érdekességképp gondoltam erre a funkcióra, bár lehet, hogy sok értelme nincs.

Még egy ötlet: a kulcsszavas keresés/szűkítés mintájára esetleg be lehetne vezetni ezt színészekre is:
pl ha arra vagy kiváncsi, h adott 2 színész milyen filmekben játszott együtt.

Csakhogy én nem vagyok fenn facebookon és annyira szerettem volna, ha mások lálykolnak. Na mind1, akkor majd felregelek oda.

Olyan újítást terveztek, hogy a tag láthassa, hogy őt ki jelölte meg a kedvencek között?

Nálam meg így:

1. Harcosok klubja és Hetedik 10/10
2. Alien 3 9/10
Itt jegyzem meg, hogy nem tudom, miért nem tetszik sok embernek ez a film. Szerintem majdnem egy szinten van az első kettő Alien filmmel, rettentő hangulatos darab és drámai. Újranézés előtt sokkal "rosszabra" emlékeztem.

3. Zodiákus 7/10
4. Pánikszoba 6/10
5. Benjamin Button különös élete 5/10

Köszi a reakciókat, így már megerősítve látom a gondolataim a filmről:)
Egyelőre ez csak egy közepes, pont mint a Taxidermia, amit szintén nem értettem/"nem jött át", de meghökkentő és igényes jelenetekkel volt tele.

Huh, igen vegyes érzéseim vannak(még egy Jancsó filmet sem láttam). Egyrészt a film nekem rohadtul szürreális és nem áll össze, tiszta katyvasz az egész. Másfelől viszont a Kapa-Pepe páros dialógusai fenomenálisak és volt egy jó pár beszólás, amin majd hanyatt estem a nevetéstől, Mucsi szenzációs.

Ugyanakkor számos oda nem illő, abszurd dolog idegesített is a filmben, bár ki tudja, lehet, hogy odaillettek...(Ganxsza, Kispál).

Valaki, aki szerint ez a film jó/zseniális, megmagyarázná, hogy miről szólt?

Nem hittem volna, hogy a Manitu bocskora című remekművet alul lehet még múlni, de ennek sikerült. Minden perce tömény szenvedés.

2010-10-24 10:34:16 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #8970

Magyar címe: Túlélőtúra

Áthelyezve a(z) Falling Rocks topikból.

2010-10-16 20:13:00 Bebukottak (1985) VMVKWA (5) #7

Tud valaki olyan cikkről/filmről amiben megtudjuk, mi lett a fegyencekkel?
Gyanítom a többség a börtönben végezte (ill. ovastam valahol, h a srác, aki folyton sírt, az a szabadulása után öngyilkos lett).

Aki látta: szerintetek a bunyó jelenet megrendezett volt?

Amúgy hihetetlenül felkavaró és erős dokumentumfilm, érezni a teljes kilátástalanságot.

2010-10-12 16:47:48 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #8880

lizardkinggel értek egyet. És nem csak a facebook undorával:)

Sok tehetséges rendezőnél megfigyelhető ugyanaz, h szépen beállnak a sorba és rosszabbnál rosszabb(illetve teljesen középszerű) filmeket csinálnak.

Egyébként jóindulattal kérdezem (mivel nem vágom az új "Social Network" filmet, miért lesz dráma, ha egy suhanc elindít egy oldalt és dollármilliárdos lesz?)

Finchernél amúgy már megkezdődött a lejtmenet a Benjamin Buttonnal.
Ridley Scott: G.I. Jane (kritikán aluli), Gladiátor (középszer), Robin Hood (nem láttam, de van egy sejtésem..:)
Danny Boyle: Sunshine, Gettó milliomos (csak a sztorit olvastam, de elég gázosnak tűnik).

előzmény: lizardking (#8875)

2010-10-08 00:01:26 Piranha (2010) / Piranha 3D VMVKWA (2) #1

Ez az Aja nagyon beteg. Ekkora trancsírt még életemben nem láttam, pedig edzett vagyok. Azért jó kis móka ez, látni, h mi meg nem történhet a szilikoncsöcsökkel...:)

Zseniális. Általában a Woody Allen filmeknek (amiket láttam) nincs olyan hatalmas sztorija, egyszerűen körbelengi az a new york-i intellektuel depresszív életérzés, cinikus humorral fűszerezve. Nekem már önmagában ez megér egy ötöst, amikor film folyamatosan megmosolyogtat.

Ebbenn az alkotásban viszont a story is eléggé fordulatos, ahogy a címe is sugallja...:)
Számomra eddig a 2. legjobb alkotás a mestertől (első az Annie Hall).

Itt már a politika is megjelenik, miután Jerry kitessékeli a házból Tomot, az ágyán lévő képét átfesti Hitleresre (hajzat és bajusz), és le is köpi.

2010-09-10 00:02:09 T.T. Sindrom (2002) VMVKWA (4) #1

Nagyon hangulatos kis darab, állítólag az első szerb horrorfilm. Az egész egy rothadó, bűzős belgrádi török fürdőben játszódik, ahol pár lepusztult bűnöző és drogdíler menekül egy őrült sorozatgyilkos elől. A minimalista zene is nagyon odatesz a hangulatnak és a film vége is tartogat meglepetést...
Igazi üde színfolt a mai horrorok közül.

Valaki le tudná írni spoilerben, hogy a film felétől, amikor

kiderül, h az egyik tesó skizo, mi a büdös franc történik?:) Addig még úgy ahogy értettem...

Lehet, de valahogy az volt az érzésem a film nézése közben, hogy ez nagyon gatgyi (tudom, h nem jó érv:)

Ha már egyszerű/sablonos bosszútörténet, akkor inkább szavazok a Halálos ítélet c filmre. Az nagyon pergő, lebilincselő alkotás, sokkal jobban lehet azonosulni a főhőssel.

előzmény: gomez1000 (#5)

Hát én rohadtul nem értettem ezt a filmet, de van egy olyan gyanúm, ha még ötször újranézném, akkor sem fogom.

2010-08-23 13:40:18 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #8668

Tudom, h relatív, de fejtsd már ki légyszíves, miben jobb ez, mint a Guy Ritchie filmek?
Amíg válaszolsz, megkeresem magamban a hibákat...

Áthelyezve a(z) Argo topikból.

előzmény: Rocky (#8667)

2010-08-22 09:30:45 Tüskevár (1967) VMVKWA (5) #10

Gyerekkorom kedvenc regényének tökéletes megfilmesítése.
Eltalált, szeretnivaló karakterek, az ember-természet kapcsolatának bájos ábrázolása, kiváló színészek, fülbemászó zene és a dialógusok....10*/10.

Bár a felsoroltak közül csak kettőt láttam, úgy rémlik a GI Jane a Pentagon propagandafilmje, valahogy 2/10 körül mozog, de a mélypont a WTC, két órán keresztül kell nézni az amcsi zászlót, a szenvedő tűzoltókat és a síró családtagjaikat, hát az vmi borzasztó élmény volt: 1*/10.

2010-08-11 12:01:29 [Filmet keresek] VMVKWA #961

Huh, ez nehéz lesz. Szóval a film, amit keresek tuti 1992 előtt készült, mert 10 éves koromban már ment a tv-ben (magyar adón-MTV asszem:)).
Tartalmáról annyi ugrik be, h van egy ferdeszemű 10 éves körüli kisfiú, aki egy városba kerül (mindenképp európai város, talán francia, vagy olasz) és összeismerkedik vmi 13 év körüli vagyány kiscsávóval.
Ami megmaradt, h a film vége fele ez a vagány kiscsávó vmi összetűzésbe kerül egy felnőttel vmi öltözőben(talán uszoda öltözője?), aki meglöki, az elesik és beveri a fejét a szekrénybe, súlyosan megsérül.
Kórházba kerül (gondolom megműtik), a következő kép ami rémlik, h bekötött fejjel (vagy kopaszon?) ül a kis ferdeszeművel a buszon (lehet el is "butult") utaznak egymás mellett a buszon és csendben meghal.

Hátha vkinek van vmi tippje.

2010-08-11 11:55:02 The Village (2004) / A falu VMVKWA (3) #37

Érdekes film, van egy hangulata (ami nem fogott meg).
Viszont azt nem értem, hogy a film elején

Amikor a film elején eltemetnek egy gyermeket, a sírkövön 1897 áll, viszont a végén meg "kiderül", h napjainkban játszódik a film. Ez most így hogy?:)

2010-08-04 16:59:29 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #8541

:) Akkor biztos kikereste az imdb-n az operatőrt.

előzmény: carmine (#8540)

Akkor meg se kéne nézned azt a pár képet a filmről, ami KT-n fenn van, ahhoz, h osztályozhass:) Jó ötlet:D

előzmény: Bolond Pierrot (#7506)

2010-08-04 16:53:22 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #8539

Ha nem is nézte meg a filmek nagy részét, azért valljuk be, az is elég melós lehet, h pár képet megnéz a filmből, mielőtt leosztályozná, hisz megosztotta már velünk, h neki elég egy kép ahhoz, h véleményt alkosson...

előzmény: Ivan/ (#8538)

2010-07-27 10:51:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #8421

Ok, semmi gond.

2010-07-27 10:03:56 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #8417

Most jutott eszembe, no problem. Csak gondoltam egy egysoros választ szoktatok írni, ha már vki összeállít egy kérdést.

2010-07-27 09:42:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] VMVKWA #8415

Jó pár hete írtam egy közkérdést, vmi ilyesmi lehetett, h "melyik horrorfilmtől paráztál be a legjobban".
Nem került ki, amivel nincsen gond, de legalább vmi privát üzenet/fórum keretében informálhattak volna az illetékesek arról, h miért nem...

Annyira sztem nem vészes. Rohadt nagy közhelytár, az tény (sokszor hangosan felröhögtem), viszont egész izgi és látványos. Amolyan egyszernézős popcorn-mozi. 6/10