napola

Regisztráció: 2009. február 15. (11 év, 3 hónap)

Nem: nem publikus

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness
Tigrisvilág
5 2020-04-26 4,3

2020-05-24 11:35:35 Kelet-nyugati átjáró (2009) napola (5) #2

Egyetértek. Annak idején nagyon fiatal felnőttként végig figyelemmel kísértem az eseményeket, nagyon drukkolva persze, hogy békés megoldás szülessen. De mégis ez a film kellett ahhoz, hogy átfogó képem legyen a történtekről. Eleve nagyon tisztelem Papp Gábor Zsigmond munkásságát, sok dokuját láttam és szerettem, értékeltem, de ez a legjobbak egyike. Ez bizony szó szerint a velünk élő történelem egy fontos eseménye volt.
Külön öröm volt számomra, hogy nemcsak az akkori kormány vizsgázott jelesre a keletnémetek sorsának békés rendezése ügyében, hanem a "mezei" határőrök is. Minden nyilatkozó kiemelte, hogy milyen emberségesek voltak hozzájuk.
Azt viszont nagyon sajnálom, hogy a "Kettévált ország" c. filmjéhez egyelőre még nem tudtam hozzájutni.

Az új film beküldésénél a The Capture minisorozatnál egy enter megnyomása bezavart. Azt a félig kész bejegyzést töröljétek, kérlek. Azt követően már feltettem az összes, általam fontosnak vélt információval. Köszönöm.

2019-09-15 07:50:56 Marty (1955) napola (5) #30

Bő 10 évvel a szavazásom után az akkori 4 csillagot felnyomtam ötre. :) Főleg, mert még mindig szívesen, szeretettel emlékszem rá. Martyra, a kis egyszerű lényére, akit Ernest Borgnine olyan szépen, hitelesen, emberien megformált. Megérdemli ez az egyszerű, de nagyszerű film részemről az ötöst.

az imént új filmként feltöltöttem a The Loudest Voice c. minisorozatot. az "ország" megnevezésénél "amerikai" helyett "amerika-szamoai"-ra kattintottam. elnézést. :D

2019-08-22 16:32:17 [Filmet keresek] napola #2504

Ezúton köszönöm "berto" tagtársamnak a segítséget, mivel a nem túl pontos leírásom alapján is rájött, melyik filmet keresem már régóta. Sőt, abban is segített, hogy hozzájuthassak és megnézhessem. Még egyszer igazán hálás vagyok neki!
Az általam keresett olasz film a Cicababák (1965) volt... :D

előzmény: napola (#2466)

2019-03-27 22:10:32 [Filmet keresek] napola #2466

Sziasztok!
Már régóta próbálok rátalálni egy Monica Vitti főszereplésével készült olasz vígjátékra, amit szinte még gyerekként láttam a tévében. Azt nem tudom, hogy mozifilm volt-e, vagy tévéfilm. Az IMDb-n és egyéb filmes portálokon elég sokat kutattam már utána, de sok filmjének max. a címét sorolják fel, a tartalmukat nem. A film a '60-as évek és 1983. között készülhetett.
Amire a sztoriból emlékszem: M.V. egy olyan egyedülálló csajt játszik, aki gyereket szeretne, de férjhez menni nem akar. Egy külsőleg tökéletes pasit próbál felszedni, mivel szép gyereket akar szülni úgy, hogy a fickó tudtán kívül esik teherbe. Bárkivel randizgat, mindenkit ilyen szemmel méreget. Aztán a film végén ugrás az időben, M.V. körül 4-5 vörös, szeplős, elálló fülű kisgyerek rohangál, és betoppan a férj is, szintén vörös, elálló fülű.
Hát, ennyi rémlik. Így leírva bugyutának tűnik a sztori, lehet, hogy ma már a filmet is annak tartanám, de azért örülnék, ha újra láthatnám.
Nagyon köszönöm, ha bárki tud segíteni.

Zolnay Pál: Fotográfia c. filmje kétszer van fenn:
itt és itt

2017-07-11 17:12:13 [In Memoriam...] napola #2165

86 éves korában elhunyt Schubert Éva. :((((((

bocs, de egy új film beküldésekor az ország kitöltésénél a legördülő menüből az enter gombbal való kiválasztás helyett újra a félig kitöltött adatlapot küldtem el. ezentúl mellőzöm majd az entert.

2017-06-28 07:03:38 [In Memoriam...] napola #2160

56 éves korában meghalt Michael Nyqvist. :(((((