napola

Regisztráció: 2009. február 15. (10 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus

Gaslight
Gázláng
4 2019-10-12 4,3

2019-09-15 07:50:56 Marty (1955) napola (5) #30

Bő 10 évvel a szavazásom után az akkori 4 csillagot felnyomtam ötre. :) Főleg, mert még mindig szívesen, szeretettel emlékszem rá. Martyra, a kis egyszerű lényére, akit Ernest Borgnine olyan szépen, hitelesen, emberien megformált. Megérdemli ez az egyszerű, de nagyszerű film részemről az ötöst.

az imént új filmként feltöltöttem a The Loudest Voice c. minisorozatot. az "ország" megnevezésénél "amerikai" helyett "amerika-szamoai"-ra kattintottam. elnézést. :D

2019-08-22 16:32:17 [Filmet keresek] napola #2504

Ezúton köszönöm "berto" tagtársamnak a segítséget, mivel a nem túl pontos leírásom alapján is rájött, melyik filmet keresem már régóta. Sőt, abban is segített, hogy hozzájuthassak és megnézhessem. Még egyszer igazán hálás vagyok neki!
Az általam keresett olasz film a Cicababák (1965) volt... :D

előzmény: napola (#2466)

2019-03-27 22:10:32 [Filmet keresek] napola #2466

Sziasztok!
Már régóta próbálok rátalálni egy Monica Vitti főszereplésével készült olasz vígjátékra, amit szinte még gyerekként láttam a tévében. Azt nem tudom, hogy mozifilm volt-e, vagy tévéfilm. Az IMDb-n és egyéb filmes portálokon elég sokat kutattam már utána, de sok filmjének max. a címét sorolják fel, a tartalmukat nem. A film a '60-as évek és 1983. között készülhetett.
Amire a sztoriból emlékszem: M.V. egy olyan egyedülálló csajt játszik, aki gyereket szeretne, de férjhez menni nem akar. Egy külsőleg tökéletes pasit próbál felszedni, mivel szép gyereket akar szülni úgy, hogy a fickó tudtán kívül esik teherbe. Bárkivel randizgat, mindenkit ilyen szemmel méreget. Aztán a film végén ugrás az időben, M.V. körül 4-5 vörös, szeplős, elálló fülű kisgyerek rohangál, és betoppan a férj is, szintén vörös, elálló fülű.
Hát, ennyi rémlik. Így leírva bugyutának tűnik a sztori, lehet, hogy ma már a filmet is annak tartanám, de azért örülnék, ha újra láthatnám.
Nagyon köszönöm, ha bárki tud segíteni.

Zolnay Pál: Fotográfia c. filmje kétszer van fenn:
itt és itt

2017-07-11 17:12:13 [In Memoriam...] napola #2165

86 éves korában elhunyt Schubert Éva. :((((((

bocs, de egy új film beküldésekor az ország kitöltésénél a legördülő menüből az enter gombbal való kiválasztás helyett újra a félig kitöltött adatlapot küldtem el. ezentúl mellőzöm majd az entert.

2017-06-28 07:03:38 [In Memoriam...] napola #2160

56 éves korában meghalt Michael Nyqvist. :(((((

a Little Boy Blue c. minisorozatotot az adatok felvitele közben valahogy menet közbeni állapotban is sikerült elküldenem a beküldött filmeknél.
töröljétek majd ki, léci. köszi.

2017-05-25 18:06:29 [In Memoriam...] napola #2145

A legcukibb anekdota Roger Moore-ról

Két napja halt meg, és Roger Moore-ról szóló sztorikkal van tele az angol sajtó. Az Independent most közölt egy annyira aranyosat, hogy muszáj itt megosztanom.

A sztori főhőse, már persze Moore mellett, egy Mark Haynes nevű forgatókönyvíró, aki a történet kezdetén, 1983-ban hét éves volt. A nagypapájával a nizzai reptéren várták a gépüket, amikor a kisfiú kiszúrta, hogy maga James Bond is ott várakozik. Megkérte a nagypapát, aki se Bondról, se Moore-ról nem hallott még, hogy jöjjön vele autogramot kérni.

Moore kedves volt és adott nekik autogramot, de amikor Mark visszaülve megnézte, látta, hogy nem James Bond, hanem valami Roger Moore nevű ember szignója került a repülőjegye hátoldalára. Addig nyaggatta a nagypapát, hogy visszamentek. Moore vette a lapot, odahajolt a kissráchoz, körbekémlelt, felvonta a szemöldökét, és halkan a fülébe súgta, hogy azért írta alá álnéven, nehogy Blofeld (a korai James Bond-filmek ikonikus főgonosza) rájöjjön, hogy ott járt. Mark tehát nem kapott James Bond-os szignót, de így persze még boldogabb volt, hiszen segíthetett hősének küldetése teljesítésében.
Sok-sok évvel később, már felnőttként egy jószolgálati UNICEF-forgatáson Haynes ismét összeakadt a színésszel, és elmesélte neki, mi történt Nizzában. "Hát, nem emlékszem, de örülök, hogy találkozott James Bonddal" – válaszolta kedvesen Moore.
A forgatás után a folyosón ismét összetalálkoztak. Amikor melléért, Moore körbenézett, felvonta a szemöldökét, és odasúgta:
Persze hogy emlékszem, de odabent nem mondhattam semmit, bármelyik operatőr Blofeld embere lehet!