w.e.g.a.

Regisztráció: 2009. február 14. (10 év, 5 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, David Fincher, Joel Coen, Martin McDonagh, Stanley Kubrick
Színészek: Idris Elba, Michael Fassbender, Tom Hardy

The Domino Principle
A dominó-elv
3 2019-07-17 3,5
Guess Who's Coming to Dinner
Találd ki, ki jön vacsorára!
5 2019-07-17 4,4
Most és mindörökké
4 2019-07-07 4,2
Wanted

3 2019-07-07 3,2
Un condamné à mort s'est échappé ou Le vent souffle où il veut
Egy halálraítélt megszökött
5 2019-07-05 4,5
Chernobyl
Csernobil
5 2019-07-04 4,8

A vígjáték része nekem sem jött át, a romantikus dráma vonal viszont már jobban működött. Plusz érződik rajta az őszinteség, nem papírízű, így összsségében kap egy (halványabb) négyest. Mindenestre fura hogy egy standupos által írt forgatókönyvben a poénokat kell megemlíteni mint a negatívum.

2015-12-24 00:39:12 Carol (2015) w.e.g.a. (4) #5

Ha már egyszerre jöttek ki, érdemes összevetni a filmet a Brooklynnal: egyik sztorija sem kifejezetten különleges, ám míg a Carol tudja ezt feledtetni megvalósítás-beli erényekkel, addig a Brooklyn cseppet sem. A Carol mind a rendezést, fényképezést, zenét, de még a színészi jatékot tekintve is a Brooklyn fölé nő, és összességében egy visszafogott, de stílusos film benyomását kelti... még ha nem is nagyon lesz egy maradandó élmény.
Az erények közül mindenképpen a zenét érdemes kiemelni: nagyon szép, karakteres és tökéletesen passzol a filmhez, ám nincsen túlhasználva. Tudom hogy mindenki Morriconénak fog szorítani az Oscaron de nem igazán lehet egy szavunk semi ha Burwell kapja a díjat.

2015-08-23 12:25:31 [Kritikus kód] w.e.g.a. #508

Apróság ugyan, de számomra nagyon hasznos volt, hogy amint osztályoztam egy filmet automatikusan kitörlődött a kívánságistámból. Ezt vissza lehetne esetleg állítani? Köszi!

2014-03-05 00:48:06 Nebraska (2013) w.e.g.a. (4) #5

A folyamatos emelkedő színvonal nálam is megvolt, az utolsó jelenet meg tényleg a csúcspont, ám a film túlságosan beragadt a startnál, így a végén ez "csak" egy erős négyesre volt elég.

Igaz a forgatókönyv nem egy nagy szám, de amit kihoztak abból a pár soros sztoriból... Minden benne van amiért szeretni lehet a mozit: a rendezés, operatőri munka, zene, vágás, színészi játék mind elsőrangú.
Ha valamit mégis ki kell emelni az a zene, ami a film kb 80%-ában szól, viszont sose tolakodó, mindig tökéletesen passzol az adott jelenethez, és ezáltal ad egy karakteres atmoszférát a filmnek. Habár a történet vékonyságából adódó látszólagos eseménytelenség sokakat elriaszthat, a lassú tempó is abszolút illik a film stílusához
Az idei év titkos kedvence lett nálam. David Loweryra meg innetől figyelni fogok.

Retardált emberekről mindig könnyebb vígjátékot forgatni. Persze azt is lehet jól csinálni... ez inkább fárasztóra sikeredett.
Mondjuk eredeti nyelven biztos vicesebb Sellers indiai akcentusával.

Csatlakozom. Hogy minek kellett a világ legunalmasabb emberéről egy 2 órás filmet forgatni, fel nem foghatom.

2013-08-08 22:51:07 Miś (1981) / Maci w.e.g.a. (3) #1

A lengyelek "Tanúja", talán még annál is abszurdabb. Mindenesetre hiába a hasonló történelmi háttér és értékrend, szerintem ez tipukusan olyan film, amit csak az adott ország népe érthet igazán. Én legalábbis megbuktam, a poénok/utalások talán fele ha átjött.
Mindenesetre azért ajánlom mindenkinek, hátha nálam tájékozottabb emberkék több sikerrel járnak. Már csak azért is mert a szívünkhöz közelebb alló lengyelek nagy kultfilmjéről van szó.

Furcsa érzés, végignézés után többször is visszatekertem a filmet és nem találtam benne kivetnivalót, mégse tudott úgy magával ragadni mint ahogy vártam. Valószínűleg csak nem voltam megfelelő hangulati állapotban.

Ami viszont tényleg nagy kár az az, hogy a kutya kinyírásának jelenete (ami mintegy felvezetőként szolgál, és előrevetíti a film végét) jóval erősebbre sikerült mint Lenny-é, így elmaradt a katarzis.

Sebaj, megelőlegezem neki az ötöst egyelőre, mert jól meg van írva, a színészek is kiválóak, és tényleg nincs benne hiba részemről, csak egy kis plusz hiányzott volna (talán a rendezés részéről, ami elég visszafogott).

Nekem is valami ilyesmi jött le.
Először harcol ellene, aztán követi, végül pedig eggyé válik vele. A szintek közötti átmenetek viszont nincsenek jól megoldva (gyakorlatilag nem léteznek).

Ha annyi lenne benne amit nejmed ír akkor ez biza nálam karó, de így is csak egy erős kettesre elég.

előzmény: Emberatalpan (#2)