w.e.g.a.

Regisztráció: 2009. február 14. (15 év, 1 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alfonso Cuarón, David Fincher, Joel Coen, Martin McDonagh, Sidney Lumet, Stanley Kubrick
Színészek: Idris Elba, Michael Fassbender, Tom Hardy

4 2024-02-25 4,3
Mixed by Erry
Erry kazettái
3 2024-02-24 3,5

A #965-osrol se feledkezz el legyszi! Koszonom!

előzmény: w.e.g.a. (#965)

2019-10-21 01:31:49 The Irishman (2019) / Az ír w.e.g.a. (4) #9

Micsoda? Hogy Jimmy Hoffa-t meggyilkolták és a film e köré épül? Ha máshonnan nem (20. századi amerikai történelem?), ez már az egy soros IMDb ismertetőből is kiderül. Ha az illetékesek úgy gondolják akkor tessék nyugodtan kispoilerezni, de nem hiszem hogy lelőttem volna akármilyen poént vagy részletet.

előzmény: miraculum (#8)

2019-10-20 19:53:26 The Irishman (2019) / Az ír w.e.g.a. (4) #7

Sokat szidjuk a stúdiókat meg a producereket a kreativ rendezők cenzurázása miatt, de időnként azért jön egy-egy film ami rámutat hogy nem mindig kártékony ám rövidebb pórázon fogni az alkotókat... és itt nyilván a film maratoni hosszáról beszélek.
A felvezetés is kicsit bő lére lett eresztve, lehetett volna vágni pár jeleneten, a legzavaróbb viszont a finálé indokolatlan elnyújtása, ami nagyon lelassítja az amúgy sem TGV sebességgel száguldó filmet. Amikor De Niro a gyilkosság után hazamegy, (out-of-focus) leül a fotelbe a TV elé miközben a lánya (in-focus) nézi... na az egy tökéletes kép lett volna a befejezésre. Helyette kapunk még fél óra (szó szerinti) szenvedést, aminek egyszerűen semmi hozzáadott értékét nem látom.

Ennek ellenére a film jó, a rendezés, zene, operatőri munka mind ott van a szeren, De Niro és Pesci nagyot játszik, csak Pacinon éreztem hogy néhol kicsit túltolja. A gyilkosság maga is mesterien lett megcsinálva, a felvezető fél órában a légkör duzzad a feszültségtől, annak ellenére hogy a forgatókönyv ott sem kapcsol magasabb fokozatba.

A Nagymenők / Casino hangulat megvan, de feszességben elmarad tőlük az Irishman, és emlékezetes jelenetből is kevesebbet kaptunk úgy érzem. Kár érte, ez akár lehetett volna egy zseniális 2.5 órás film is.

2019-10-05 18:45:08 Monos (2019) w.e.g.a. (4) #1

A sztoriban, és karakterekben fel lehet lelni hiányosságokat (kis logikátlanság itt, kérdéses motivációk ott), viszont audiovizuálisan mindenképpen az utóbbi évek egyik legerősebb filmje a Monos.

A vígjáték része nekem sem jött át, a romantikus dráma vonal viszont már jobban működött. Plusz érződik rajta az őszinteség, nem papírízű, így összsségében kap egy (halványabb) négyest. Mindenestre fura hogy egy standupos által írt forgatókönyvben a poénokat kell megemlíteni mint a negatívum.

2015-12-24 00:39:12 Carol (2015) w.e.g.a. (4) #5

Ha már egyszerre jöttek ki, érdemes összevetni a filmet a Brooklynnal: egyik sztorija sem kifejezetten különleges, ám míg a Carol tudja ezt feledtetni megvalósítás-beli erényekkel, addig a Brooklyn cseppet sem. A Carol mind a rendezést, fényképezést, zenét, de még a színészi jatékot tekintve is a Brooklyn fölé nő, és összességében egy visszafogott, de stílusos film benyomását kelti... még ha nem is nagyon lesz egy maradandó élmény.
Az erények közül mindenképpen a zenét érdemes kiemelni: nagyon szép, karakteres és tökéletesen passzol a filmhez, ám nincsen túlhasználva. Tudom hogy mindenki Morriconénak fog szorítani az Oscaron de nem igazán lehet egy szavunk semi ha Burwell kapja a díjat.

2015-08-23 12:25:31 [Kritikus kód] w.e.g.a. #508

Apróság ugyan, de számomra nagyon hasznos volt, hogy amint osztályoztam egy filmet automatikusan kitörlődött a kívánságistámból. Ezt vissza lehetne esetleg állítani? Köszi!

2014-03-05 00:48:06 Nebraska (2013) w.e.g.a. (4) #5

A folyamatos emelkedő színvonal nálam is megvolt, az utolsó jelenet meg tényleg a csúcspont, ám a film túlságosan beragadt a startnál, így a végén ez "csak" egy erős négyesre volt elég.

Igaz a forgatókönyv nem egy nagy szám, de amit kihoztak abból a pár soros sztoriból... Minden benne van amiért szeretni lehet a mozit: a rendezés, operatőri munka, zene, vágás, színészi játék mind elsőrangú.
Ha valamit mégis ki kell emelni az a zene, ami a film kb 80%-ában szól, viszont sose tolakodó, mindig tökéletesen passzol az adott jelenethez, és ezáltal ad egy karakteres atmoszférát a filmnek. Habár a történet vékonyságából adódó látszólagos eseménytelenség sokakat elriaszthat, a lassú tempó is abszolút illik a film stílusához
Az idei év titkos kedvence lett nálam. David Loweryra meg innetől figyelni fogok.