MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (8 év, 3 hónap)

Rendezők: Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Joel Coen, Sergio Leone
Színészek: Al Pacino, Clint Eastwood
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

5 2017-05-12 3,9
Don't Look Now
Ne nézz vissza!
2 2017-05-09 3,8

Nekem is hasonló érzéseim voltak.

Hozzátenném még, hogy kicsit fájt, hogy nem mer a film mélyebbre menni. Mert fontos dolog a rendszerkritika, és már a szándékot is értékelem (ezért a 4-es), de jobb lett volna valami összetettebb kritikát mondani annál, mint hogy korruptak a rendőrök és a politikusok. Nem mintha ez nem lenne igaz, de egyrészt vannak azért más problémák is mindenhol, másrészt ez csak a felszín. A korrupció is kialakul valamiért, ennek az okait kellett volna feltárni egy 5-öshöz.

előzmény: agymosott09 (#16)

2017-05-20 14:57:10 [Hamarosan a mozikban!] MicaHiro #6235

Tom Hardy lesz Venom, mit szóltok? Szerintem ez a legjobb, ami Venom-mal történhet.

2017-05-17 09:57:57 [Tévésorozatok] MicaHiro #2952

Nem vagy egyedül az értetlenséggel. Én is régebben bele akartam nézni az első részbe, de 15-20 percnél tovább nem jutottam. Pedig Lynch sok filmjét szeretem. Egyszer akarok még újra esélyt adni a Twin Peaks-nek is.

2017-05-16 09:51:30 Prometheus (2012) MicaHiro (2) #435

Azzal teljesen egyetértek, hogy sci-fi filmként kell ezt nézni. De szerintem ebben a minőségében is rossz :D

Viccet félretéve, komolyan érdekelne, hogy szerinted mi teszi ezt egy különösen jó sci-fi filmmé? Azt én is látom, hogy rengeteg témát érint, de szerintem az érintésnél tovább nem megy.

Gyorsan megjegyzem: attól még, hogy nem magyaráznak el mindent, lehet jó egy film. Vannak olyan alkotások, amiket úgy is nagyra becsülök, hogy nem értem minden részletét. De itt valahogy az érdeklődésem sincs felkeltve. Pont azért, mert máshol kismilliószor látott panelek vannak benne, és semmi egyedi gondolat. Mesterséges intelligencia? Van, nem tudunk meg róla semmi olyat, ami nem merült már fel százszor filmekben és könyvekben. Genetikai módosítást végző fejlett faj? Láttuk sokszor, semmit nem tesz hozzá a film ehhez a témához sem. És még sorolhatnám. Szóval számomra semmi érdekes nincs ebben, sci-fiként sem. De győzz meg, ha van kedved, hátha én vagyok a szemellenzős :)

Nevethetsz, de szerintem ők akkor is csak egy hangos kisebbség. A neten nyilván sok a szélsőséges vélemény, de az emberek nagy része nem gondolkodik így.

előzmény: kwzatz (#171)

Egyébként ha meg is akarnád érteni a másikat, nem csak rettentő szellemesen kiosztani egy valóban létező, de ritka hozzáállást; akkor látnád, hogy redsovi mostanság is néz filmeket, és közben még (adatlapja alapján) sok mással is foglalkozik. Azt aláírom, hogy idegesítő, hogy sokan előre temetnek egy filmet, és megszállottan aggódnak azon hogy milyen lesz, de itt szerintem nem erről van szó. Rossz érzése van a filmmel kapcsolatban, és leírta, ennyi. (Mondjuk az nekem sem szimpatikus, hogy látatlanban nyilatkozik ilyen sarkosan, de szíve joga az is, a helyén lehet kezelni.)

2017-05-05 20:19:54 [Hamarosan a mozikban!] MicaHiro #6211

Nekem is ez a fő bajom. Nem látszik egyelőre, hogy mitől lesz ez több, mint az előző 100 háborús film. Ne legyen igazam, de az eddigiek alapján ez egy Oscar-hajhász próbálkozásnak tűnik, semmi többnek.

A spoileres kérdésedre:
Minden bizonnyal https://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Warlock róla volt szó.

előzmény: Leo_Stotch (#3)

Nekem viszont az egyik nagy bajom pont az, hogy a film nem érte el, hogy igazán megértsem a karakter motivációját. Át kellett volna érezni, meg kellett volna érteni hogy miért nem fog fegyvert, én viszont a film megtekintése után is értetlenül állok előtte. Mert nem azzal van a baj, ha valaki megfog egy fegyvert és gyakorlatozik vele, hanem ha emberre lő. Nem vakon kell követni elveket, hanem azok értelméhez és szelleméhez kell tartani magunkat.

2017-04-30 00:05:13 Sucker Punch (2011) / Álomháború MicaHiro (1) #126

Na, ez aztán tényleg valami döbbenetesen pocsék. Szinte nem is tudom, mit lehet kiemelni a negatívumok közül. A legviccesebb talán, hogy a főszereplő lány arcjátéka alig változik az után, hogy a film végén átesik egy lobotómián.... Kevésnek érzek erre csak egy nézhetetlent adni, de többet sajnos nem lehet.