MicaHiro

Súly: 2067
Regisztráció: 2009. január 30. (8 év, 9 hónap)

Rendezők: Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Joel Coen, Sergio Leone
Színészek: Al Pacino, Clint Eastwood
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

Cloud Atlas
Felhőatlasz
2 2017-11-05 3,6
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
2 2017-11-04 3,0
Thor: Ragnarok
Thor: Ragnarök
4 2017-11-02 4,0

2017-11-21 12:38:21 Pappa pia (2017) MicaHiro (?) #67

És ez elég általános jelenség az IMDB-n...

előzmény: Raul (#66)

2017-11-19 09:18:26 Oldeuboi (2003) / Oldboy MicaHiro (5) #90

"A történet is megindító számomra akár még elgondolkodtató is."
Ez nagyjából olyan, mintha azt mondanád mondjuk a Mona Lisa c. festményről, hogy akár művészinek is nevezhető...

2017-11-17 23:04:19 Sunshine (2007) / Napfény MicaHiro (1) #56

Vannak buta filmek...és vannak elviselhetetlenül ostobák...és ha az elviselhetetlen ostobaság a tudományosság látszatával párosul, na az az igazán rossz. Ez sajnos ilyen.

2017-11-15 23:57:18 [Melyik filmen sírtál?] MicaHiro #47

"Ha megkérdezel 10 embert, miért sírtak egy adott drámán, 9 azt fogja mondani, hogy azért, mert meghatotta őket, vélhetően pozitív értelemben, és ebben innentől semmi “egyedi” nincs."
Esküszöm ha nem jön valami új gondolat nem pofázok erről tovább...de ne haragudj, ez olyan szörnyen gyenge érv, még muszáj rá reagálnom :D
"Ha megkérdezel 10 embert, miért sírtak egy adott drámán, 9 azt fogja mondani" Itt a semmiből rántasz elő egy (egyébként tényleg hihető, de akkor is megalapozatlan) statisztikát. Még ha topikon belül nézed, akkor is.

"vélhetően pozitív értelemben"
Ez látod megint feltételezés. Miért ne lehetne egy szörnyen rossz filmben is megható jelenet?
szerk.: itt figyelmetlen voltam, valóban te sem azt állítod hogy a filmre mondják ezzel hogy jó. De az továbbra is feltételezés, hogy egy filmen sírni tuti jó dolog, az meg egy még erősebb feltevés a háttérben, hogy amin sír valaki azt jónak is tartja.

"és ebben innentől semmi “egyedi” nincs" Még ha az állítás elejét el is fogadom, akkor sem értem hogyan következik az előzményekből, hogy ez nem egyedi.

"a műfaj kedvelői megható filmeket ajánlanak egymásnak"
Van a megható filmeknek egy külön műfaja?

Nem értem a kérdést. Miért takargatná a rotten a metascore-t? Lehet, hogy attól valamiért kevésbé tart a Warner, vagy kisebb ráhatása van.

Nemrég értem haza egyébként a moziból...és szerintem ér annyit az Igazság Ligája, mint a Thor 3. Ami egy egész jó eredmény.

előzmény: Ágó (#26)

"On top of that, critic aggregation site Rotten Tomatoes is delaying its reveal of the film’s aggregate critic score until 12:01 a.m. Thursday to coincide with the unveiling of their new Facebook show “See It/Skip it.” Still, the move draws attention considering “Justice League’s” studio, Warner Bros., owns a minority stake in Fandango, Rotten Tomatoes’ parent company."

Innen

2017-11-15 17:54:49 [Melyik filmen sírtál?] MicaHiro #44

Arra nyitott vagyok, hogy azt mondjuk: egy ismeretlen ember 5-öse sem jelent semmit. Sőt nem csak nyitott vagyok, konkrétan így gondolom. Biztos én vagyok a szörnyen magamnak való vagy nem tudom milyen, de számomra nem is jelent semmit. Nincsenek kedvenceim, és soha nem nézem hogy XY hogy osztályoz egy filmet, maximum az átlag ad valamiféle gyenge iránymutatást.

De a sírás/nem sírás még ennél is rosszabb mérce. Egyrészt mert az osztályozásnál legalább meg lehet próbálni törekedni valamiféle objektív vélemény kifejezésére, a sírásnál meg fel sem merülhet hogy valaki ezzel valami objektív dolgot akar kifejezni.

Másrészt pedig azért, mert (mint írtam korábban) el tudom képzelni, hogy valaki olyan filmen sírjon, amit valójában nem osztályozna 5-re vagy még 4-re se. Ezzel szemben az osztályozásnál legalább az osztályozó abbéli szándéka egyértelmű, hogy valami pozitívat vagy negatívat akar kifejezni.

előzmény: ZoLeEe (#43)

Én sem tudok semmilyen tényről, ami alátámasztaná a fizetett szavazók létét. Viszont ezzel együtt kizárni sem tudom.
Saját privát megalapozatlan érzésem ennek ellenére az, hogy valamennyi fizetett szavazó lehet. Semmibe nem kerül egy film marketing-költségeihez mérve mondjuk 1000 embernek adni 10 dollárt, hogy 5-5 felhasználóval regisztráljon már és értékelje a filmet 10-re. Ha én találnám ki egy film marketingstratégiáját, biztos nem hagynám ki ezt a ziccert.

Kapcsolódó tény viszont, hogy a rotten később fedi fel az Igazság Ligája pontszámát...
Én hajlamos vagyok azt gondolni, hogy e mögött valami megegyezés lehet a DC-vel.

2017-11-15 10:46:59 Paddington 2 (2017) / Paddington 2. MicaHiro (?) #5

Vagy mi lenne, ha (elnézést a szörnyű felvetésért) semmilyen pontozó oldal semmilyen pontjának nem tulajdonítanánk túl nagy jelentőséget, és inkább ezektől a pontoktól függetlenül beszélnénk a filmről? A pontozás (így a Rotten-pontszám is) mindig szubjektív, a szubjektív ítéletek átlagolásával kapott számból nem tudom, mi igazán értelmes következtetést lehetne levonni.

Persze ellent is mondok magamnak rögtön: meg lehet nézni, hogy átlagosan hogyan viszonyulnak az emberek/kritikusok egy filmhez, és lehet utólagosan magyarázgatni, hogy a filmnek mely jellemzői vezettek a népszerűséghez vagy az elutasítottsághoz, DE a filmmel magával kapcsolatos (esetleges) lényegi párbeszédnek ez nem része. Az mondjuk a történet, az esetleges mondanivaló elemzése, a nézőben (esetlegesen) keltett gondolatok ismertetése, a filmben esetleg meglévő, szimbolikusan értelmezhető tartalmak megvitatása stb.

Ezeket nem helyettesíti az, hogy azt mondjuk hogy HŰ 100%, micsoda eredmény.

(Még mielőtt: véletlenül se vedd ezt támadásnak, régóta bennem volt ez, mások kommentje kapcsán is leírhattam volna ugyanezt)

A szavazatok eloszlása is tanulságos...
A szavazatok 74,6%-a 10es, a következő leggyakoribb érték a szavazatok 8,9%-ával az 1-es. Én két magyarázatot tudok erre elképzelni:
1, Ilyen elfogult a nép vagy
2, A DC-nek van néhány szavazója (ez persze csak a 10-esek számát magyarázza).

Vagy így, vagy úgy de elkeserítő. És ez nem egyedi eset, emlékeim szerint a blockbusterek jelentős részének így szokott alakulni az IMDB-átlaga a bemutatás környékén.