MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (14 év)

Bemutatkozás

Az élet egy tragikomédia, amiben mind mellékszereplők vagyunk.

Rendezők: Akira Kurosawa, Charles Chaplin, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Jim Jarmusch, Joel Coen, Luis Buñuel, Sergio Leone, Sidney Lumet
Színészek: Al Pacino, Catherine Deneuve, Clint Eastwood, Gal Gadot, Margot Robbie, Natalie Portman, Scarlett Johansson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

Futurama: Into the Wild Green Yonder
The Futurama Movie 4
3 2022-08-03 3,7

2023-01-16 16:52:43 The Menu (2022) / A menü MicaHiro (5) #21

A horror kategóriát én sem egészen értem, szerintem ez elsősorban egy szatíra. Annak pedig kiváló.

Pont ezért nem fáj nekem a mellékkarakterek kidolgozatlansága sem. Nem konkrét személyként vannak ők jelen, hanem egy-egy káros személyiségtípus bemutatásaként. Itt vannak az üzletemberek, akik azért akarnak sokat fizetni, hogy sokat fizethessenek. Az idős fickó, aki azt se tudja mit evett legutóbb, de azért újra eljön az étterembe. A valódi értelem nélkül, csupán a felsőbbrendűség látszatának megtartása érdekében kritizáló kritikus, és teljes komolysággal előadott üres megjegyzéseinek bólogató társa. Mind-mind csupán a 21. századi fogyasztói társadalom rabjai, légvárak lakói, akik valódi lovagoknak képzelik magukat. Csak Margot mondja ki, hogy a király meztelen, neki nem kell a képmutató maszlag, ő csak egy sajtburgert kér. Ezt ismeri fel a Séf, ezért kíméli meg. Ő nem érdemel halált a saját képzelt nagyságukban fürdőző, másokat kihasználó elittel szemben.

Számomra erről szólt A menü. És remek helye lesz a filmtörténetben a Harcosok klubja meg A platform mellett.

2023-01-11 12:47:13 [Megérdemelte-e az Oscart...] MicaHiro #11739

Picit azért reménykedtem, hátha meg sem lesz itt említve a Golden Globe. Akkor pont a helyén lenne kezelve.

2022-12-19 11:33:53 [Hamarosan a mozikban!] MicaHiro #6597

Sosem gondoltam, hogy ezt egyszer le kell írjam, de nekem ez a Barbie teaser nagyon meghozta a kedvem.

2022-11-11 17:06:45 [Általános fórum] MicaHiro #9692

Kicsit az az érzésem, hogy sokszor leszünk hamis dilemmák áldozatai :)
Egyfelől ahogy lentebb budaik is írta, tulajdonképpen annál jobb meghatározásunk nem lesz soha, mint hogy mindenkinek az a zseniális, amit ő annak talál. Másfelől pedig miért is kéne választanunk a látvány és színészi játék, a forgatókönyvírói és technikai bravúr, az izgalmas akciók és a mély pszichológiai portrék felfestése között? Mindnek megvan a maga helye, mindet lehet jól és pocsékul is csinálni.

Magam részéről hadd ajánljam a fentiek alátámasztására a King Kong sorozatot. Az 1933-as számomra a legjobb, az 1976-os a legkevésbé, a 2005-ös pedig jó, de máshogy, mint a személyes kedvenc 33-as. Időben jó nagy szeletét adják a filmtörténetnek, sok szempontból máshol van a filmek fókusza, a lenti dilemmák tárgyalása kapcsán szerintem tök jó néznivalók ;)

2022-08-28 15:59:38 Nope (2022) / Nem MicaHiro (3) #26

Egyébként jelezném, a Mona Lisa előtt is készült már festmény nőről...sehol nincs már saját ötlet, undorító lopás minden, én pedig hihetetlen okos és lényeglátó kommentelő vagyok, hogy ezt tudom.

2022-08-27 16:35:54 Nope (2022) / Nem MicaHiro (3) #15

A filmben szereplő lénnyel, illetve a vele kapcsolatos csavarral kapcsolatban fontos felvetni, hogy jelentős különbség van "meglepő" ötlet és "jó" ötlet között. Egyfelől valóban kevés ilyenre emlékszem, másfelől viszont ennek szerintem nagyon jó oka van. Egyszerűen nem működik jól.

Egy fontos mérföldkő mindenképp van a filmben, mégpedig a Filmtörténet Alighanem Legfeleslegesebb Eredettörténete Poirot bajszáról

Én is úgy emlékszem, hogy mindkét lehetőség mellett lehet érvelni a vége után is. Pont ezért zseniális ;) És pont ezért érik már egy újranézés...

előzmény: manuva (#47)

2022-05-07 15:35:13 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] MicaHiro #26489

Nem lehet, hogy ezt az egészet felesleges (sőt, talán nem is lehet) egyik vagy másik irányba eldönteni?

Igen, van hogy javít a szinkron egy-egy film esetén. Emellett igen, van hogy nem ad vissza sok mindent. A szinkron is olyan, mint minden más filmes "eszköz": nem jó vagy rossz, hanem kismillió körülményen múlik, hogy adott esetben épp működik-e.

Áthelyezve a(z) Three Billboards Outside Ebbing, Missouri topikból.

2022-04-25 12:35:00 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] MicaHiro #26463

előzetes javaslat: lehet kellene egy topik, mondjuk "LMBTQ a filmekben", vagy hasonló címmel, ahol ezeket át lehetne beszélni? Úgy látszik, igény tényleg van rá...

"Egy barátom volt a filmen és figyelmeztetett"
Remélem, ezek után nem is mész el rá. Maximum speciális, buziságvédő szkafanderben.

"A probléma ott van, hogy ez rohadtul nem ad hozzá és nem is vesz el semmi sem a történettől sem pedig a karaktertől."
Gondolom, akkor ugyanígy felteszed azt a kérdést, hogy miért szemüveges McGalagony (vagy épp Harry), miért vörös Ron vagy miért óriás Hagrid. Ezek mit tesznek hozzá a történethez?

Btw Rowling egy csomó olyan apróságot kitalált a szereplőkről, amik nincsenek konkrétan benne a regényben. Ezek egyike, hogy Dumbledore meleg. Ezt egyébként már jó ideje lenyilatkozta valahol, még mielőtt divat lett az LMBTQ lobbit emlegetni. Mert igen, a melegek és egyéb szexuális kisebbségeket a filmekbe betenni ma divat, de ugyanúgy divat ezt szidni is. Tegnap meg más divat volt, holnap ismét más divat lesz.

A probléma szerintem lényegében nem új. Mindig volt a hollywood-i filmeseknek egy jelentős része, aki Nagy Művészi Teljesítményt akart létrehozni, vagy legalábbis Fontos Dolgot képviselni a filmjével. Ezt persze jól csinálni nehéz, kreatív szellemi munkára van hozzá szükség. Helyette persze lehet látszattevékenységeket is végezni (az álomgyár ebben nagyon jó), ilyenről beszélünk most is. Ismét mondom, jelenleg épp ez a progresszív, de 10 év múlva majd kitalálnak valami mást.

Szóval mindig lesznek filmek, amik aktuálisan felkapott ügyeket szolgálnak ki. Ezen felhúzni magunkat felesleges. Szerencsére közben lehet azért non-pc filmekkel, sorozatokkal is találkozni. Meg elvétve olyanokkal is, amik mindenféle címkézésen felülemelkedve egyszerűen csak jók ;)

Áthelyezve a(z) Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore topikból.

előzmény: Gruden Gergo (#26460)