MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (10 év, 2 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Jim Jarmusch, Joel Coen, Sergio Leone
Színészek: Al Pacino, Clint Eastwood
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

1 2019-04-17 3,7
Fantastic Four
Fantasztikus Négyes
1 2019-04-15 2,2
What Ever Happened to Baby Jane?
Mi történt Baby Jane-nel?
5 2019-04-15 4,4
Az irányítás határai
3 2019-04-11 3,6
Hellboy

2 2019-04-11 2,1
Le fantôme de la liberté
A szabadság fantomja
5 2019-04-09 4,3
Le charme discret de la bourgeoisie
A burzsoázia diszkrét bája
4 2019-04-09 4,4

Fordítok: ryood szeretné, hogy lehessen úgy értelmezni, hogy neki van igaza

2019-04-16 16:04:55 Hellboy (2019) MicaHiro (2) #5

Egészen elképesztő, hogy az igényes, fantasztikusan gyönyörűen és stílusosan megrajzolt, remek történetvezetésű és egyedi atmoszférát teremtő Hellboy-képregényektől sikerült eddig az igénytelen vacakig eljutni.

2019-04-08 12:33:02 Unicorn Store (2017) MicaHiro (2) #2

Aki szeretné csillámló szutyokkal a hajában látni Samuel L. Jackson-t, az rohanjon és nézze meg. Jobb indok sajnos nincs...

Köszönöm szépen :) És nemcsak a választ, az abban rejlő könyvajánlást is :D

Előre is bocsánat, jobb helyre nem tudom írni.

Több Hét mesterlövésze adásban hallottam, hogy Luis Buñuel az A vágy titokzatos tárgyát teljesen vakon rendezte. Van ennek bármi alapja? Én nem találtam semmi erre utalót, de lehet én kerestem bénán. (A Hét mesterlövésze, mint forrás pedig nem elég meggyőző, önmagában pláne nem)

2019-03-22 10:55:39 Us (2019) / Mi MicaHiro (5) #16

Nem értem a problémádat :)

A mi főszereplőnk célja az volt, hogy teljesen új életet kezdjen a felszínen, amennyire csak tudta próbálta magában elnyomni a lenti borzalmak emlékeit. Részben saját maga miatt, részben pedig mert ez is segítette beilleszkedését.

Abban persze igazad van, hogy (ha más nem, tudat alatt) biztos tudott a piros ruhás bandáról, és a búvóhelyükről is. Ezért félt visszamenni a partra, és végig rossz érzése is volt ettől, ez teljesen jól látszik a filmben. Mert bár ő a piros ruhás bandából való volt, de elszakadt tőlük, már nem tartozott velük egy közösségbe. Ő a saját maga által felépített világban akart maradni, ezért félt a piros ruhásoktól mindenkinél jobban. Mert pontosan tudta mire képesek, milyen indulatok vannak bennük, és hogy ha egyszer elkapják, semmi jóra nem számíthat tőlük.

Szóval egyáltalán nem volt felesleges megjátszani magát. Ő továbbra is a normális, fenti emberek közösségében akart maradni, nem állhatott vissza a piros ruhások közé . A felkelést pedig az eredeti (tehát a gonosszá vált) Lupita szervezte, a felkelésről magáról a mi főszereplőnk nem tudott.

előzmény: TheDriver (#15)

2019-03-22 07:58:09 Us (2019) / Mi MicaHiro (5) #12

Nekem óriási élmény volt, muszáj lesz újranéznem még ma. (Pedig nagyon ritkán csinálok ilyet.) Hosszabb vélemény ez után várható, most legjobb tudásom szerint válaszolok azért adrianbtoth91 kérdéseire

"Szóval honnan jöttek ezek a hasonmások?" Valamiféle titkos kísérlet eredményei voltak ők. A kísérletet abbahagyták, de a hasonmások megmaradtak.

"Ez egy allegória volt?" Mindenképp. Nagy kérdés, hogy mié :) Az énünk sötét oldalának elfolytásán keresztül a kisebbségek elnyomásán át az amerikai társadalom eltemetett, de végzetes titkainak felszínre kerüléséig sok minden felmerülhet

"Lényegében a gonosz Lupita Nyongo maradt életben?" Szerintem az lehet vitatéma hogy gonosz-e, mindenesetre jól gondolod :) A hasonmás-Lupita és az eredeti-Lupita helyet cseréltek, és a hasonmás alapított családot, ő élte túl

"Mi ez az egész?"
Egy rendezés, színészi teljesítmény és stílusérzék szempontjából zseniálisan összerakott, enyhén mindfuck és talán kicsit átgondolatlan Rorschach-teszt a filmnézőknek :)

előzmény: adrianbtoth91 (#8)

2019-03-18 00:00:51 Apostle (2018) MicaHiro (2) #6

Érdekes módon van a filmben egy karakter, a film leírása szerint angolul találóan The Grinder névre keresztelt Szögesdrótarcú Ember, aki remekül reprezentálja az egész filmet. Ő elég furcsa és brutális, már-már beteg, viszont sajnos összességében üres és sokkal butább, mint amilyennek elsőre tűnik.

Amúgy szerintem úgy (is) lehetett volna jobb ez a film, ha sokkal kevesebbet, esetleg egyáltalán nem látjuk az idős istennőt.

Szerethető kis film, ami szokatlanul realistán mutatja be a robotok jövőjét.

Örömmel olvastam írásod, ezekben a dolgokban már szinte teljesen egyetértünk :)

Szubjektív érzésként persze teljesen elfogadható, hogy régen jobb filmek voltak. Objektív igazságként kezelni viszont nem lehet ezt. (Lehet, hogy ebben a beszélgetésben nem is tette senki, de azért más beszélgetésekben sokszor szokták.)

És az is valóban nagyon fontos, hogy minél több ember ismerje meg a régebbi, értékes alkotásokat is. Magam is igyekszem ezeket megismerni, és terjeszteni ezt a hozzáállást.