MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (15 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Az élet egy tragikomédia, amiben mind mellékszereplők vagyunk.

Rendezők: Akira Kurosawa, Charles Chaplin, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Jim Jarmusch, Joel Coen, Luis Buñuel, Sergio Leone, Sidney Lumet
Színészek: Al Pacino, Catherine Deneuve, Clint Eastwood, Gal Gadot, Margot Robbie, Natalie Portman, Scarlett Johansson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

The Darkest Hour
A legsötétebb óra
2 2024-06-15 2,5
Hit Man
A bérgyilkos, aki nem is volt
4 2024-06-14 3,4
Operation Fortune: Ruse de Guerre
Fortune-hadművelet: A nagy átverés
3 2024-06-12 2,6
Spaceman
Az űrhajós
5 2024-06-06 3,2
How to Lose Friends & Alienate People
Hogy veszítsük el barátainkat és idegenítsük el az embereket?
3 2024-06-06 3,2

2024-05-31 12:59:26 [Jól ábrázolt gyerekek] MicaHiro #2

A felvetés teljesen jogos, valóban jellemző dolog ez. Talán egyébként kezd javulni a helyzet, érzésem szerint régen átlagosan rosszabbak voltak a gyerekszínészek, mint manapság. De ez nagyobb átgondolást igénelne.

Jó gyerekszínészekre néhány példa:
Angourie Rice (The Nice Guys), These Final Hours
Dafne Keen (Logan)
Ivana Baquero (Pan’s Labyrinth)
Noah Wiseman (The Babadook)
Tye Sheridan (Mud)

És még lehetne sorolni, erről a listáról szemezgettem kicsit

előzmény: Fujimi (#1)

2024-05-31 12:52:14 [In Memoriam...] MicaHiro #3311

Ez most szíven ütött engem is. Sajnálom nagyon, nyugodjon békében.

előzmény: bambula (#3308)

Bryce Dallas Howard és Sam Rockwell között nagyjából annyi kémia van, mint egy tál rizs és egy traktor között.

Ha csak egyet választhatok, az talán nálam is az Aljas nyolcas. Eszembe jutott még egyébként a listán nem szereplő kicsit ismeretlen gyöngyszem, a Red Hill, ami semmiképp sem a legjobb az ezredforduló után, de egy egészen jól eltalált, hangulatos ausztrál western-történet, ami a régi "spagetti-hagyományokat" eleveníti fel.

"a filmipar is mindig a nem normális,perverz vagy éppen félelmetes dolgokból él meg és csinál pénzt"
Ezekből is csinál pénzt. De a legtöbb pénzt nem ilyesmiből. Ha megnézed a boxofficemojo adatait, látható, hogy a legtöbb bevételt hozó filmek jellemzően nem kifejezetten félelmetesek és megbotránkoztatóak. Itt van pár adat, ezek az adott korhatárbesoroláshoz tartozó legtöbb pénzt hozó film bevételei:

G Toy Story 4 $434,038,008
G/PG Incredibles 2 $608,581,744
PG Incredibles 2 $608,581,744
PG-13 Star Wars: Episode VII - The Force Awakens $936,662,225
R The Passion of the Christ $370,782,930
NC-17 Last Tango in Paris $36,144,000

Legkisebb az NC-17, második legkisebb az R. Szóval az, hogy ebből él meg a filmipar, túlzás. Sok filmet kifejezetten igyekeznek úgy vágni (pont a nagyobb bevétel érdekében), hogy kevésbé véres, sokkoló, durva stb. legyen.

előzmény: Geriboy (#58)

2024-05-10 08:04:59 The Fall Guy (2024) / A kaszkadőr MicaHiro (4) #5

Valóban nem egy kimagasló film, de azért én egy kicsit sajnálom. Jól megcsinált film, profi akciókkal, jó színészekkel és érdekes meta-humorral. Szerintem kicsit nagyobb érdeklődést érdemelt volna.

előzmény: gomez1000 (#4)

"Ilyenből lehet pénzt csinálni,mert sokan rákattannak az ilyen filmekre."
Szóltam wikipédia barátomnak, ő ezt mondta:

Budget €4.6 million
Box office €5.8 million

Ez a filmek világában nem valami nagy üzlet. De a világért sem akarok senkit zavarni itt tényekkel ;)

előzmény: Geriboy (#51)

Még néhány lehetséges jelölt: Apokalipszis most, Hálózat, A vágy titokzatos tárgya...

De vitatni nem akarnék semmit, csak a fenti hármassal jelezni, hogy nagyon nehéz a listaállítók munkája ;)

2024-03-15 10:05:34 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! MicaHiro (?) #36

Nyilván attól függ, mihez méred. Például az Az utolsó párbaj meg a Napóleon sokkal drágább. (Persze itt jogos kérdés lehet, hogy miért ezekhez mérem...talán mert a készítők túlzó szándéka szerintem ezekhez szeretné mérni)
Félreértés ne essék, én is könnyen el tudom képzelni, hogy rosszul lett elkötve vagy túlárazott ajánlatokat fogadtak el...Rákayról ezt simán el tudom képzelni. Viszont nem hiszem, hogy ezt meg tudjuk állapítani az otthoni fotelekből kommentelve. Node nagyon védeni nem akarom ezt a produkciót azért...aki akarja, nézze meg, harag és elfogultság nélkül, aztán döntse el milyen volt.

előzmény: bambula (#34)