MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (9 év)

Rendezők: Akira Kurosawa, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Jim Jarmusch, Joel Coen, Sergio Leone
Színészek: Al Pacino, Clint Eastwood
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

Halj meg máskor!
2 2018-01-19 3,0

2018-02-20 17:18:04 The Snowman (2017) / Hóember MicaHiro (?) #22

ryood, egyetértek!
De továbbmegyek, nem tudom te tudtad-e, Fassbender állítólag nem is nyomozó a valóságban! Közröhej, mit képzelnek ezek?!

Sőt, állítólag az egész történet valójában meg sem történt!

Én is lefelé húznám az átlagot.

Guillermo del Toro már a Bíborhegyben sem tudta elhitetni velem, hogy valóban szerelmesek vannak a képernyőn. Most meg azt kéne elhinnem, hogy mindent elsöprő szerelem bontakozik ki egy nő és egy vízi szörny között. Hát nem sikerül.

Nincs is kedvem sokat írni róla, teljesen működésképtelen polkorrekt katyvasz az egész film, Michael Shannon teljesítménye miatt jár egyedül a kettes.

2018-02-18 23:04:49 Black Panther (2018) / Fekete Párduc MicaHiro (3) #19

Csatlakozom, nekem is eszembe jutott Strange.

Egyébként nem csak a számszerű értékelésem egyezik, a legfőbb bajom is ugyanaz. Mindkét film egy érdekes, új világot mutathatott volna be a marvelen belül, de ezeket a potenciális új világokat egyik esetben sem töltötték meg kellően érdekes tartalommal, e helyett főleg a külsőségekre koncentráltak.

2018-02-15 12:16:06 Black Panther (2018) / Fekete Párduc MicaHiro (3) #11

Nem rossz film a Fekete Párduc, de sokkal jobb is lehetett volna.

Az egyik fő problémám az, hogy ezt a történetet nyugodtan lehetett volna komolyabban venni. Bele lehetett volna menni kicsit jobban Wakanda irányításának kérdéseibe és a különböző problémákra adott különböző válaszokból eredő konfliktusokba. Ezt persze valamelyest megteszi a film, de csak épphogy érintve, semmitmondó sablonválaszokat adva sablonkérdésekre. Nem azt mondom, hogy politikai értekezést kellett volna csinálni a filmből, de kicsivel több valós tartalom kellett volna. Különösen úgy, hogy milyen fantasztikusan fontos filmként akarják ezt eladni.

Ez a felszínesség vonatkozik az afrikai kultúrák bemutatására is. Az jó dolog, hogy megismerjük külsőségek tekintetében milyen sokszínűek, mennyi népviselet és törzsi szokás és páncélos orrszarvú van; de talán az sem ártott volna, ha arról is kiderül valami, mit gondolnak másként a világról a Wakandaiak, mint a nyugati emberek. Szerintem ez lett volna igazán érdekes és bemutatásra méltó, nem (csak) a sok különböző törzsi tánc és üvöltés. Sőt tovább megyek, nemcsak hogy nem mutatja be az afrikai kultúrák gondolkozását, hanem ebből a szempontból még szemen is köpi magát a film, mikor a Wakandán belül is leginkább eldugottan élő törzs főnöke tipikus amerikai módon kezd poénkodni.

Ha már poénok: ez nyilván megítélés kérdése, de én (Marvelnél) most először éreztem azt, hogy nagyon erőltetett és infantilis humorral operál a film. Nyilván ez egyéni megítélés kérdése, de nekem az eddigiekkel nem volt bajom, ezzel meg valahogy mégis (lásd pl. a fenti példát a törzsfőnökről, vagy a másik erőltetett poén-karaktert, a Fekete Párduc testvérét).

Sajnos karakterek terén is vannak negatívumok. Klaw feleslegesen harsány, Zuri súlytalan és teljesen felesleges, halála drámainak van szánva, de majdhogynem teljesen érdektelen. Ja, ha már érdektelenség, természetesen szerelmi szál is van a történetben.

De nem akarok teljesen negatív lenni, mert van sok jó dolog is. Fekete Párduc testőre kifejezetten jól működő, bár nem túl bonyolult, de érdekes és badass karakter, a főellenség Killmonger is egészen jól átérezhető motivációval és az átlagosnál valamivel kidolgozottabb és érdekesebb háttérrel bír. (Bár a kultúrák bemutatását valahol az ő karakterén keresztül is szemen köpik, mikor azon az alapon választ ki magának egy törzsi maszkot, hogy az tetszik neki, a helyett hogy mondjuk spirituálisan vagy szellemileg kötődne hozzá) Ha már Killmonger, az utolsó jelenete a naplementében iszonyatosan gáz.

De vissza a pozitívumokhoz: Wakanda világa tényleg nagyon érdekes és impozáns, jól kidolgozott, akár arra is alkalmas lehet, hogy külön univerzum legyen az univerzumon belül. Ebből a szempontból akár ígéretesek is nevezhető a film, csak nagy kár hogy a jövő megalapozása csak külsőségek terén történt meg.

A történet sem igazán jó, nagy baj talán nincs vele; de több ponton nagyon kiszámítható, néhol már-már unalomba fullad. A tipikus szuperhősfilmes klisékbe pedig sok tekintetben beleszalad. Mindenki megnyugodhat, a végén természetesen van egy nagyszabású harc, és egy CGI-környezetben játszódó párbaj

Kicsit több igazi bátorság kellett volna.

Már régóta gondolkoztam, hogy megírom ezt. Tudom, csúnya személyeskedés, szörnyen sajnálom...de szerintem többen gondolják így, és valakinek már ideje leírnia.

Szóval Havierez, te troll vagy, vagy őszintén és spontán módon tudsz ilyen primitív gyökér lenni?

(szerk.: hadd említsem meg újfent az ignorálás funkciót, ha lenne alighanem ezt sem írtam volna meg most)

előzmény: Havierez (#12258)

2018-02-15 09:08:10 Az állampolgár (2016) MicaHiro (5) #40

Na akkor egy jó nagy vargabetű után:

Megteszed, hogy válaszolsz a 19-es kommentemre?

előzmény: dittike (#39)

2018-02-12 16:34:41 Kojot (2017) MicaHiro (4) #36

Akként működik, ebben egyet tudok érteni.
De az 99%, hogy nem egy eltervezett dolog ez.

2018-02-12 15:05:44 Az állampolgár (2016) MicaHiro (5) #23

Kicsit én voltam a hülye, hogy ebbe belementem. De ha már elkezdtem, hátha kijön belőle valami értelmes. Szóval:

1, A hozzászólás irónia volt.
2, A hozzászólás ironikus volt.

Kérlek írd le, mi a különbség, hátha tanulok belőle valamit. Én (lehet, hogy helytelenül, de) azt gondolom, az első nem helyes; olyan mint azt mondani hogy "ez a szobor szépség volt".

2018-02-12 12:45:29 Az állampolgár (2016) MicaHiro (5) #21

Akkor nekem nem jött át, van ilyen. Remélem igazad van. (Egyébként amit írni akartál az az, hogy a hozzászólás ironikus, nem pedig hogy irónia.)