MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (12 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Az élet egy tragikomédia, amiben mind mellékszereplők vagyunk.

Rendezők: Akira Kurosawa, Charles Chaplin, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Jim Jarmusch, Joel Coen, Luis Buñuel, Sergio Leone, Sidney Lumet
Színészek: Al Pacino, Catherine Deneuve, Clint Eastwood, Gal Gadot, Margot Robbie, Natalie Portman, Scarlett Johansson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

Rushmore
Okostojás
4 2021-10-13 3,8

2021-10-25 09:33:46 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception MicaHiro (?) #126

OFF: Nosza írjunk kritikákat, toplistákat igazán jó magyar filmekről, legalább itt a KT-n. Ha mindenki egy Elk*rtuk hozzászólás helyett ilyet ír, szerintem kicsivel előrébb leszünk :)

Szóval hajrá, én igyekszem rövidesen így eljárni a KT-n is, (mint ahogy néhány más helyen már tettem)

előzmény: jesi (#124)

Milyen kurzusfilm?

Ez kérlek, művészfilm

Úgy látom, a Cinema cityben azért meg tudjuk nézni mi is ;)

A fentiek közül a Harold és Maud-ra szavazok lelkesen, és megemlíteném még két új kedvencemet: Mud, Sing street.

Én például elképzelhetőnek tartom, hogy megnézem majd. Egyfelől persze megértem a filmet övező ellenszenvet, nem véletlenül alakult ez ki. Viszont bennem ennél az érzésnél erősebb az az általánosabb elv, hogy minden film megérdemli, hogy harag és elfogultság nélkül döntsön róla a közönség. Szóval a filmek iránti (rosszul értelmezett? túlzott?) korrektségtől vezetve én lehet, hogy megnézem majd, csak hogy aztán megpróbáljak róla értelmes véleményt formálni. Még az is lehet, hogy moziban.
szerk.:attól meg nem félek, hogy így jut majd pénzhez valaki, aki nem érdemelné meg...ez a film nem a bevételért készült

előzmény: Xuja (#23)

Minden bizonnyal nagyon alaposan átgondoltad ezt az állítást

Ja, nem ;)

előzmény: Lady Ópium (#10)

Egyfelől a teaser és a trailer szerintem is jók és hangulatosak lettek.

Másfelől viszont én ennek ellenére mégsem várom a filmet. A Mátrix első részét főképp a gondolatisága emelte ki számomra a filmek tengeréből, amihez érdemben hozzátenni már a 2. és 3. rész sem tudott. Ha ehhez még hozzátesszük, hogy a köztes években milyen filmeket készített Lana Wachowski...hát én nem vagyok optimista, hogy az eredeti történethez tud még hozzátenni valami igazán érdekeset. De ne legyen igazam.

2021-09-08 21:59:50 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] MicaHiro #25918

[bocsánat, bénáztam, törölhető]

Áthelyezve a(z) The Accused topikból.

2021-07-28 19:36:45 [Általános fórum] MicaHiro #9272

Amik talán a legjobban illeszkednek a keresési feltételeidhez (és hirtelen eszembe jutottak), azok a Ne bántástok a feketerigót és az Ítélet Nürnbergben.

Amik kicsit kevésbé, de azért lelkesen ajánlom őket: A vihar kapujában, A kötél, Monsieur Verdoux

előzmény: Bence01 (#9271)

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok. Olvastam pár jó véleményt a kommentedről, de ettől még a fikázás az fikázás. Kövezni lehet, de én a francia konyhát sem szeretem annyira. Ellenben Neil Gaiman írásait nagyon kedvelem.

előzmény: bambusz11 (#60)