MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (7 év, 11 hónap)

Rendezők: Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Joel Coen, Sergio Leone
Színészek: Al Pacino, Clint Eastwood
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

5 2017-01-06 4,2
Adaptation.
Adaptáció.
4 2017-01-05 3,8

"Szó szerint ugyanezzel zárul az igaz történetből lett filmek 99%-a, néhány archív felvétel teljesen természetes velejárója a műfajnak."
Így van, ezt az egész műfajban nem szeretem :D
Mindig azt érzem ilyenkor, hogy a film eredeti univerzumából kilép a film, és teljesen feleslegesen hozzátesz még egy csipetnyit a valóságból. Ez nekem nem működik. Vagy valóság, vagy fikció. Én elvárom, hogy a filmkészítő eldöntse, hogy milyen módon akar foglalkozni az eseménnyel (dokumentumfilmként vagy játékfilmként), és ehhez tartsa magát. Tudom, hogy sokan csinálják, de akkor sem tudok vele megbékélni.

2017-01-18 12:12:16 Arrival (2016) / Érkezés MicaHiro (5) #72

Beszállok a többiek közé: a lényeg itt az, hogy 0, azaz 0 információd van arról a bizonyos másik civilizációról. Ez alapján semmiféle következtetést nem tudsz levonni arról, hogy ők mire képesek.

Kicsit belegondolva: egyáltalán miben méred egy civilizáció fejlettségét?

Szerintem nem jó irány különböző ismert fajokat felhozni példának. A lényeg szerintem annyi, hogy amíg nem tudjuk, milyen fejlett civilizációról van szó, addig nem nagyon jelenthetünk ki kategorikusan semmit róluk.

Ha nem értesz egyet, akkor (és ez komolyan tök jó lenne, csak túlmenne talán a fórum keretein, de sebaj) definiáld valahogy a "fejlettség" fogalmát és vezesd le belőle valahogy, hogy minden nála fejletlenebbet képes megérteni.

előzmény: hhgygy (#70)

2017-01-18 12:08:26 Arrival (2016) / Érkezés MicaHiro (5) #71

A kritikákat nyilván a helyükön kell kezelni (az IMDb-t veled egyetértésben már meg sem nézem premierfilmek esetében); csak azért hoztam fel ezt, hogy az elismertséget alátámasszam. De az elismertség nem egyenlő a minőséggel, és pláne nincs azzal semmi baj, ha valakinek nem tetszik egy elismert film.

Úgyhogy szerintem nem kell válaszolni arra, hogy "most akkor mi van?". Nincs semmi különös, neked kevésbé tetszett, mint sokaknak. Én megértem, ha valakinek nem tetszik az, hogy a történet "megoldása" kb. az, hogy máshogy kezdi Louise érzékelni az időt, és ez segít először egy háborút megakadályozni, majd az emberiség együttműködését előrehozni. Kicsit valóban sovány magyarázat, nincs túl részletesen kifejtve, és kicsit erőltetettnek tűnhet. Innen pedig már egyéni vérmérséklet kérdése, hogy megállunk ezen a ponton, és azt mondjuk, hogy mi ezt a vackot nem fogadjuk be, vagy a mögöttes mondanivalóval foglalkozunk arról, hogy mennyire meghatározza a nyelvünk azt ahogy gondolkodunk, sőt amit érzékelünk (amely témák, megjegyzem, enyhén szólva nincsenek agyonhasználva a filmekben); és mindemellett (újabb nagyon szubjektív dolog) át tudjuk érezni a film erős érzelmi töltetét is.

2017-01-17 19:18:47 Cidade de Deus (2002) / Isten városa MicaHiro (5) #62

Ahha. Hát erre lenne egy tök király ellenvéleményem, de inkább nézz utána a már leírt (pozitív) véleményeknek. Köszi, remek beszélgetés volt!

előzmény: PG (#61)

2017-01-17 19:16:11 Arrival (2016) / Érkezés MicaHiro (5) #57

Azért egy olyan filmet, aminek a rottenes értékelése 94%, a metacritic-es pedig 81, én nem neveznék megosztónak. Itt is 4,1-en áll, ami tök jó osztályzat; csak a hozzászólások közt sok valamiért a negatív.

Egyébként az egyik legérdekesebb az, ha az övétől teljesen eltérő, de jól alátámasztott véleményeket olvas az ember, szóval ebből a szempontból én örülök a sok negatív hozzászólásnak annak ellenére is, hogy nagyon nagyra tartom e filmet.

előzmény: dora87 (#55)

Tudom, hogy sokan kifejezetten szeretik ezt a dokumentarista stílust, amit ez a film képvisel. Sajnos én nem tartozom közéjük. Kifejezetten idegesített az, hogy szinte teljesen követhetetlen volt, mi miért kivel történik a katasztrófa közben. A karakterek is teljesen súlytalanok, egyikért sem tudtam izgulni, egyik sem vált számomra igazán érdekessé.
A vége pedig különösen unszimpatikus: ha el akarsz mondani még valamit a film kapcsán, ne vágj be valós tényeket és valós képsorokat a film után, hanem tisztességesen mondd el a filmeden belül. Vagy csinálj belőle dokumentumfilmet.

2017-01-17 00:06:47 Cidade de Deus (2002) / Isten városa MicaHiro (5) #60

Szerintem itt két út áll előtted (a szándékodtól függően, amit nyilván csak te tudsz):
1, Jobban kifejted, mire gondolsz, ha tényleg értelmes társalgást akarsz ebből kihozni.
2, Szellemesebben trollkodsz, mert poénnak ez kicsit fantáziátlan :)

előzmény: PG (#58)

2017-01-09 20:21:35 [Megérdemelte-e az Oscart...] MicaHiro #9623

Látom, az érveimre nem tudsz érdemben válaszolni. Akkor részemről lezárva.

Még annyit hozzáteszek, hogy nyilván aki élvezi, hogy követi ezeket az csinálja csak, szíve joga. Szerintem sem teljesen rossz, hogy van érdeklődés ilyenek iránt (írtam is lentebb), csak a mértékét érzem meglehetősen túlzónak.

előzmény: Vektor (#9619)

2017-01-09 16:56:54 [Megérdemelte-e az Oscart...] MicaHiro #9616

Ez több tévedést is tartalmaz, felsorolom őket
0, Egyértelműen eldönteni, hogy a játékiparnak jó-e, hogy nem hat rá a kritika, szerintem nem ilyen egyszerű. Talán 3 sornál bővebb indoklásra szorulna, de lépjünk túl ezen-
1, Az, hogy hozol egy példát arra, hogy nem működik valami díjszezon nélkül még nem jelenti azt, hogy elvileg sem működhetne nélküle.
2, Naivan az a feltételezés bújik meg soraid között, hogy amit díjaznak az kivétel nélkül értékes. Persze "mentenek meg" jó filmeket, de hány rosszat éltetnek feleslegesen? Erre nincs objektív válasz.
3, Az a naiv feltételezés is ott van soraid között, hogy a díjátadók a minőség képviselésére törekszenek, nem pedig valamilyen más cél érdekében adnak 1-1 díjat. Nem állítom, hogy minden díj érdekből születik, de kétségtelen, hogy van olyan, ami nem az esztétikai mondanivalót hivatott szolgálni. Az arányokon már persze lehet vitatkozni.
+1 Kicsit az jön le, hogy az emberek egy ócska, mihaszna csürhe, az igazi ízlés csakis kizárólag a felettük álló díjátadókban lakozik.

előzmény: Vektor (#9614)

2017-01-09 15:58:38 [Megérdemelte-e az Oscart...] MicaHiro #9610

Az minimum érdekes, hogy te beszélsz itt magukat különbnek képzelő emberekről, miközben igen magas lóról osztod az észt.

Honnan tudhatnánk, mi lenne díjátadók nélkül, ha nem próbálnánk ki? Igen, szerintem ezek nélkül is lennének kis filmek, amik sokat költenének a marketingre, csak azt kreatívabban költenék el, saját kampány keretében, nem arra alapozva, hogy majd a díjátadók után mi mindent lehet ráírni a DVD-borítóra.

A díjátadók felhívják a figyelmet sok filmre, és soknak adnak lökést további sikerekhez, ez biztos. De vajon ezt csak csili-vili díjátadókkal lehet elérni? Egyáltalán nem hinném. Van millió más lehetőség is az internet, Netflix, kickstarter, vírusmarketing stb. korában.

És igen, sok filmet nem hoznának be a díjátadók nélkül. De ha nem lennének díjátadók, akkor más alapján hoznának be filmeket, akár olyanokat, amiket most a díjak hiányában nem, pedig megérdemelnék. Szóval ez teljes mértékben buta érv: az, hogy most a díjátadókra alapozva hoznak be filmeket nem jelenti azt, hogy szükség van ezekre a film forgalmazásához.

Hasonló a válaszom arra az érvre is, hogy a díjak jó sorvezetők a filmekkel való ismerkedéshez: ez kétségtelenül igaz, DE vajon erre csak a díjak képesek? Vagy talán-talán lenne más is, ha nem lennének a nagy díjak, amire tudnánk hagyatkozni?

A mondanivalóm lényege tulajdonképpen az, hogy gondolkodjunk, ne díjátadók alapján alakítsuk ki véleményünket, mint teszik azt sokan. Úgy látom, legalább egy kicsit sikerült felkorbácsolni a kedélyeket ezzel, érveltek sokan minden félével ennek kapcsán, aminek kifejezetten örülök. Ez lenne a lényeg, ezt akarnám elérni.

előzmény: Vektor (#9599)