MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (11 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

“Criticism may not be agreeable, but it is necessary. It fulfills the same function as pain in the human body. It calls attention to an unhealthy state of things.”

Rendezők: Akira Kurosawa, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Jim Jarmusch, Joel Coen, Luis Buñuel, Sergio Leone, Sidney Lumet
Színészek: Al Pacino, Catherine Deneuve, Clint Eastwood, Gal Gadot, Margot Robbie, Natalie Portman, Scarlett Johansson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

2 2020-09-16 3,3
Hab

3 2020-09-15 3,1

2020-09-20 13:37:36 [Filmet keresek] MicaHiro #2825

Nem hiszem, hogy pont ilyenre gondolsz, de rendhagyó szerelmes filmként nem tudom kihagyni a Natural Born Killers ajánlását :)

Van benne meglehetősen őrült szerelem, a sztori hangvétele meglehetősen negatív, a tálalás elég brutális sokszor, hangsúly a romantika helyett a média-és társadalomkritikán.

előzmény: elzablues (#2819)

Nekem furcsa, nem is igazán látom még mindig hogy miért illik rá, de lehet hogy akkor az én túl szűk értelmezésemmel van baj.

"A gótikus dráma főszereplői Tom Holland és Bill Skarsgård. ", írja a leírás.

A gótikus jelzőt itt mi indokolja?

2020-09-18 10:29:49 Gisaengchung (2019) / Élősködők MicaHiro (5) #119

"Az, hogy annyi többszörösen kimagasló Kelet-Ázsia-i és persze koreai alkotás készült már el,...."
Bocs, de egyáltalán nem értem a felháborodást. Az persze igaz, hogy tök jó lenne, ha a sok más remek dél-koreai filmet is többen ismernék. De miért kellene ezen filmen számon kérni, hogy a többi nem ismert? Egyébként nem igazán tudnak jobb "úton" ismertté válni a dél-koreai filmek, minthogy néha egy alkotás ilyen-olyan (sokszor véletlenszerű!) okból kiemelkedik, ami aztán felhívja a figyelmet a többire is.

"az egész film egy nagy CGI buborék. Semmi igazi nincs benne, nincs súlya, egy stúdióban felvett fröcsöntött műanyag utánzat."
Milyen CGI? Minek az utánzata? Nem állítom, hogy minden elemében teljesen reális a Parasite, de ezeket a vádakat enyhén szólva is túlzónak érzem.

"Egyszer mert újdonság és mindenki erről beszél, másodszor meg hogy kiderüljön, hogy nem kell ezt ennyire hájpolni és újra megnézni"
1, Sokan beszéltek róla, ami szerintem amúgy tök jó, és ezzel együtt szerinte szó sincs róla, hogy akár csak a rendszeres filmfogyasztók többségéhez eljutott volna, a nagyközönséghez meg pláne. Bőven van még mit tenni a dél-koerai filmek megismertetése terén.
2, Jól értem hogy másodszor azért kell megnézni, hogy kiderüljön hogy nem kell megnézni? :D

előzmény: Calavera (#118)

Köszi a választ neked is és manuvának is, egyre jobban érdekel a film, legkésőbb jövő héten sort kerítek rá :)

előzmény: Adam Taylor (#5)

Mindenképp meg fogom nézni, de szerintetek ha a Synecdoche nem igazán jött be mennyire reménykedjek?

2020-09-15 12:10:42 [Általános fórum] MicaHiro #8718

A Hab :)

előzmény: elzablues (#8715)

2020-09-15 11:47:55 [Általános fórum] MicaHiro #8714

Némi szerencsével 19/30. Ünnepélyesen fogadom, belekezdek a pótlásba (szimbolikusan ma este elindítva egy idei magyar filmmel :D)

A döbbenet, mikor rájössz, milyen minősíthetetlenül igénytelen filmet szerettél fiatalon...