MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (9 év, 5 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Jim Jarmusch, Joel Coen, Sergio Leone
Színészek: Al Pacino, Clint Eastwood
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

3 2018-05-23 4,0
Your Highness
Király!
1 2018-05-21 2,6

Kifejezetten meglepett, hogy ez (és az előző Tomb Raider film) mennyire csapnivalóan pocsék. Emlékszem, kisgyerekként menőnek tartottuk...

2018-06-15 18:53:29 A Quiet Place (2018) / Hang nélkül MicaHiro (4) #45

Engem sem hagy nyugodni...sajnos így utólag valóban jogosabbnak tűnik a 4-es.

2018-05-19 21:08:07 Knock Knock (2015) / Kopp-kopp MicaHiro (1) #52

Döbbenetesen színvonaltalan szemét, egyszerűen nem tudtam eldönteni melyik fél győzelméért szurkoljak, oly mértékben gyenge és idegesítő volt az összes karakter.

Kicsit utána olvastam mégis mi volt a rendező szándéka ezzel, egy interjú alapján az jött le, hogy kérdéseket akart felvetni és provokálni akarta a közönségét. Szerintem ez lehet egy értelmes és előremutató alkotói hozzáállás, de csak akkor, ha tudja mit akar üzenni. Sajnos erről szerintem itt szó sincs, teljesen ellentmondásos katyvasz az egész, a provokatívnak szánt elemek teljesen megalapozatlanul (sőt talán önellentmondásosan) lógnak a levegőben.

2018-05-19 21:01:44 Isle of Dogs (2018) / Kutyák szigete MicaHiro (5) #8

Minden értelemben tömény zsenialitás, a humortól kezdve a vizualitáson át a tartalomig. Kissé valóban naiv, de ennyi naivitás szerintem pont jól áll neki.

2018-05-19 20:57:38 The Illusionist (2006) / A mágus MicaHiro (4) #36

Nagy kár a végéért, mert ha
elvágják ott, mikor a gyerek ad egy borítékot majd elmegy, sokféleképpen értelmezhető maradt volna a film, ami nagyon jól állt volna neki.

Ezen felül sem hibátlan persze, a színészek is lehettek volna jobbak és a karakterek drámája is lehetett volna erősebb és jobban megírt, a legnagyobb bajom mégis a fent említett végkifejlet. De ezzel együtt is kellemes, sok mindenről szóló, egészen elgondolkodtató alkotás.

2018-05-17 07:48:33 Contact (1997) / Kapcsolat MicaHiro (5) #37

Nem tudom, mire gondolsz, minden esetre a földön kívüli élet létezése egyáltalán nem egy tudománytalan kategória. Ma is rengeteg tudományos vita folyik a körül, léteznek-e, létezhetnek-e élőlények más bolygókon, és ha igen milyenek.

Ha nem ezzel van bajod, akkor fejtsd ki kérlek.
(Egyébként van sok hibája a filmnek, amiknek a felemlegetését jogosnak tartanám. Én ezek ellenére szeretem.)

előzmény: nandras (#36)

2018-05-16 19:02:40 Revenge (2017) / A bosszú MicaHiro (?) #13

Én úgy értettem, hogy lentebb a fórumtárs a filmbeli események biológiai megalapozottságát kritizálta, ami szerintem egy teljesen megalapozott felvetés lehet. Ennek mintájára azt én nyugodt lélekkel nevezem butaságnak, amiről úgy gondolom, hogy nincs összhangban objektív (természettudományos) ismereteimmel.

Azt autós példádat is lehet tőlem butaságnak nevezni, ha valaki nagyon akarja, viszont azt én sem nevezném annak :) A vízválasztó talán az, hogy mennyire vannak összhangban a film történése az objektív tényekkel. Ha nincs, igenis nevezzük butaságnak, függetlenül attól hogy szeretjük-e :)

2018-05-16 18:00:38 Revenge (2017) / A bosszú MicaHiro (?) #11

Nézd, szerintem ebből kár ilyen "korrekt kifejezés-nem korrekt kifejezés" kérdést csinálni, mert az értelmes párbeszédet lehetetleníti el.

Ha valamire azt mondom, hogy butaság azzal nem azt mondom, hogy akinek tetszik az buta. Lehet, hogy csak ő felül tud rajta emelkedni, én meg nem. És attól, hogy valami szerintem butaság még azt sem mondom, hogy azért tudom ezt mert jobban értek hozzá. Simán azt gondolom hogy butaság, de nyugodtan meg lehet győzni az ellenkezőjéről.

2018-05-16 17:30:23 Revenge (2017) / A bosszú MicaHiro (?) #9

A "jó" szót én is csak az utolsó mondatomban használtam, kicsit már tágabb értelemben. Addig én is végig a butaság/nem butaság kapcsán reagáltam; ha van kedved próbálj az ott felvetettekre reagálni.