MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (15 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Az élet egy tragikomédia, amiben mind mellékszereplők vagyunk.

Rendezők: Akira Kurosawa, Charles Chaplin, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Jim Jarmusch, Joel Coen, Luis Buñuel, Sergio Leone, Sidney Lumet
Színészek: Al Pacino, Catherine Deneuve, Clint Eastwood, Gal Gadot, Margot Robbie, Natalie Portman, Scarlett Johansson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

3 2024-03-11 2,8
Nagykarácsony

3 2023-12-27 3,0
Puss in Boots: The Last Wish
Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság
5 2023-12-04 3,8
Puss in Boots
Csizmás, a kandúr
3 2023-12-02 3,1
The Pirates! In an Adventure with Scientists!
Kalózok! A kétballábas banda
The Creator
Az Alkotó
3 2023-10-05 2,9

2024-03-15 10:05:34 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! MicaHiro (?) #36

Nyilván attól függ, mihez méred. Például az Az utolsó párbaj meg a Napóleon sokkal drágább. (Persze itt jogos kérdés lehet, hogy miért ezekhez mérem...talán mert a készítők túlzó szándéka szerintem ezekhez szeretné mérni)
Félreértés ne essék, én is könnyen el tudom képzelni, hogy rosszul lett elkötve vagy túlárazott ajánlatokat fogadtak el...Rákayról ezt simán el tudom képzelni. Viszont nem hiszem, hogy ezt meg tudjuk állapítani az otthoni fotelekből kommentelve. Node nagyon védeni nem akarom ezt a produkciót azért...aki akarja, nézze meg, harag és elfogultság nélkül, aztán döntse el milyen volt.

előzmény: bambula (#34)

2024-03-15 08:49:34 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! MicaHiro (?) #31

Gyorsan összehasonlítottam én is az utóbbi évek pár ismertebb kosztümös filmjével, azoknál (az egy Favourite kivételével ha jól emlékszem) valóban lényegesen olcsóbb volt. Ettől még persze lehet sok furcsaság a költésekben, ezt nem tudhatjuk...de a "nemzetközi szinthez" mérve valóban nem kimagasló, nem tűnik irreálisnak.

Amúgy meg Ugor lentebbi kommentjének +1 szavazat. Legyen mindenkiben annyi tisztesség ezen az oldalon a filmek felé, hogy csak megnézés után alakít ki véleményt bármelyikről is.

előzmény: manuva (#30)

2024-03-08 12:56:40 [In Memoriam...] MicaHiro #3275

Akira Toriyama

Azt hiszem, nem csak számomra voltak meghatározó kölyökkori hősök az általa megalkotott karakterek.

2024-02-24 10:47:33 [Általános fórum] MicaHiro #10252

(Jó eséllyel sosem lesz ehhez senkinek ideje és kedve a fórumon, de) szerintem megérné megnézni a nagyobb, hype-oltabb filmek osztályzatainak alakulását két részre bontva. Az első részben lennének a moziba kerüléskor érkező osztályzatok, a másodikban pedig a torrentezés beindulása után jövő szavazatok átlaga. Az én hipotézisem az, hogy nagyon jelentős különbség lenne a kettő között. Ezt persze csak az itt megjelenő kommentek alapján gondolom, lehet hogy tök alaptalanul... de látok pár érvet, ami alátámaszthatja ezt.

Egyrészt a moziélmény azért jellemzően erősebb, maradandóbb, erőteljesebb szokott lenni sokszor, pláne látványra épülő filmek esetén.
Másrészt aki nem moziban nézi, azt jellemzően talán kevésbé érdekli a dolog, így alapból kisebb lelkesedéssel áll neki az adott filmnek.
Harmadrészt pedig aki utólag torrentezve nézi, jellemzően valamiféle prekoncepciót már kialakított. És ha például sok jót olvasott a filmről, törvényszerűen nagyobb elvárásokkal áll neki, és inkább fog csalódni.
Mit gondoltok?

Egy ilyen szavazás szerintem is érdekes lenne...tippem szerint a hollywoodi reneszánsz időszaka nyerné a legjobb időszak címét, de ki tudja. A rosszat viszont ki sem érdemes írni, ott szerintem mindent elsöprő lenne a képregényfilmeket elvből gyűlölők haragja.

2023 pedig szerintem sem nagyon pocsék, sem különösen jó nem volt. Szerintem 2021-nél jobb, 2022-nél rosszabb. Optimista kedvemben vagyok, ezért még azt hozzáteszem, hogy ha szerencsénk van a Barbenheimer-jelenségből érdekes következtetéseket vonnak majd le a fejesek, amik akár tök jó folyamatokat indíthatnak el. Persze a realista énem szerint nem fognak.

előzmény: Ágó (#9)

2023-12-25 10:24:38 [Általános fórum] MicaHiro #10174

Boldog karácsonyt, jövőre sok jó filmet az egész fórumnak!

Kicsit bajban vagyok ezzel a filmmel...

Mindenképpen elismerésre méltó teljesítmény az egész stábtól. Scorsese továbbra is korunk egyik legnagyobb rendező mestere, sok gyönyörű képpel dolgozik és pazar módon kelt feszültséget. Valóban szívbe markoló látni az oszázs nép tragédiáját, érzékletesen adja át történetüket a Megfojtott virágok. És még csak nem is az előbbi pozitívumok a legerősebbek, hanem a színészgárda. Egyszerűen mindenki a helyén van, egytől-egyig minden szereplő hiteles.

Valami mégis elválasztja nekem az igazán zseniális filmtől...talán az, hogy alapvetően jobban vonzódom a valóságtól elrugaszkodott történetekhez. Kicsit olyan érzésem van, hogy Scorsese remekül mutatja be nekünk az indiánok sorsát, de valami kis plusz nekem hiányzik belőle, ami a valóság talajáról valahogy az örökérvényű tanulságok felé el tudná ezt mozdítani. Mert így csak láthattuk, hogy milyen undorító szemetek tudnak lenni az emberek egymással...de mi következik ebből? És ki tud még ezen meglepődni? Valahogy valami kicsit konkrétabb megfejtést több mint 3 óra után én vártam volna annál, mint hogy ismét látunk egy remekül összerakott példát az emberi kegyetlenségre. De azt hiszem, ennek bemutatására talán jobb lett volna egy dokumentumfilm.

2023-10-29 09:00:40 [In Memoriam...] MicaHiro #3234

Manapság szerintem elég könnyű érzéketlenné válni mindenféle halálhírekre...de ez engem is szíven ütött. Nyugodjon békében!

2023-10-28 11:54:54 [Hamarosan a mozikban!] MicaHiro #6660

Vagy a Buster Scruggs balladája és a Mank, szerintem kifejezetten alulértékelt és méltatlanul keveset emlegetett, de remek filmek.

előzmény: sllrrrply (#6659)

2023-10-28 08:22:58 [Hamarosan a mozikban!] MicaHiro #6655

Én ezt azért a pár szerencsés kivételtől eltekintve kitétellel együtt is túlzásnak érzem...persze nincs sok jó film, de nem hiszem hogy jelentősen más náluk az arány, mint a moziban.

Itt össze is szedtem 12 jó Netflixes filmet. Egyébként van 12 rossz Netflixes filmről is listám, szóval bőven elfér a kritika a Netflix-el szemben, de azért évente néhány alkalommal betalálnak, és ez nem hiszem h jelentősen más arány mint a hagyományos stúdióknál (a filmtermésről beszélek csak).

szerk.: közelmúltból kifejezetten jót én sem tudok, de mindjárt jön pl. Fincher filmje...