MicaHiro

Regisztráció: 2009. január 30. (10 év, 10 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, Ethan Coen, Jim Jarmusch, Joel Coen, Luis Buñuel, Sergio Leone, Sidney Lumet
Színészek: Al Pacino, Catherine Deneuve, Clint Eastwood, Gal Gadot, Margot Robbie, Natalie Portman, Scarlett Johansson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, dráma, fantasy, sci-fi
Országok: amerikai

2 2019-12-08 2,6

2019-11-30 09:38:34 [Filmet keresek] MicaHiro #2555

Nincs mit :)

2019-11-29 21:49:11 [Filmet keresek] MicaHiro #2553

Gyanítom az X-men 3 az :) (a nő nem teljesen stimmel, de nem lehet minden tökéletes :D )

Igazán zseniális szatíra, ami csak a felszínen szól a dohánylobbiról, valójában sokkal általánosabb tanulságok is vannak benne világunk működéséről. Rohanjatok, nézzétek!

Pont a Magyar vándor kapcsán jó rávilágítani valamire.

A lényeg talán nem az, hogy kit jelenítünk meg, és a történelmi ismeretekhez mennyire hűen ábrázoljuk. Szerintem alapvetően bárkit be lehet mutatni bárhogyan, ez sokszor (mint szerintem itt is) még kifejezetten jó is, hisz minden ikon mögött ott áll egy hús-vér, gyarló ember.

A kérdés az, hogy milyen minőségű/igényességű az a mű, amiben ábrázoljuk az adott alakot, és hogy van-e valami építő jellegű közlendőnk az ábrázolásunkkal. Na, a Magyar Vándor itt vérzik el.

2019-11-06 23:08:22 [Általános fórum] MicaHiro #8190

Szerintem ez mindenki beleegyezésétől függetlenül teljesen ízléstelen ötlet.

előzmény: BalaKovesi (#8189)

2019-11-06 17:11:58 [Mi a film?] MicaHiro #30

Btw azért sem volt nehéz ellenpéldát találni, amit ZoLeEe is írt: ezek azért nem túl objektív definíciók.

Én például egyre inkább úgy érzem, hogy bizonyos szempontból nincsenek igazán eredeti dolgok, csak olyanok amiknek nem ismerjük az előzményeit :)

Szerintem ezt így nem lehet eldönteni, nem jobb egyik sem a másiknál.

Minden attól függ, hogy milyen történetet akarsz elmesélni, és az mennyire van kidolgozva. Ha egy sok szálon futó, sok karaktert mozgató, összetett és hosszú idő alatt játszódó történetet akarsz bemutatni teljes részletességgel, akkor jobb a sorozat. Ha viszont egy rövid, kevés karakteres történeted van intenzív és érdekes jelenetekkel, de nem különösebben szövevényes vagy bemutatásra nem érdemes háttértörténettel, akkor inkább forgass filmet.

Persze a fentiek sem kőbe vésett szabályok, pláne nem szabatos definíció arra, mikor érdemes egy történetből filmet és mikor sorozatot csinálni. De én, nagy vonalakban és bizonyára meglehetősen pontatlanul fogalmazva valami ilyesmit gondolok erről.

Az Irishman-t is nagyon várom, de most a Knives out-ra szavaztam, hogy ez az ígéretes filmecske is meg legyen említve a kommentek közt :)

Sajnos igen. A karakterek végtelenül üresek, a történet kiszámítható, a poénok fantáziátlanok és/vagy alpáriak. Egy figura volt aki tényleg tulajdonságokkal rendelkezett, Dadan, de ő meg bár ne lett volna.

Ami a zenélésnek Kis Grófo, az a filmkészítésnek a Macskajaj.