macattila

2012-05-03 15:33:12 The Avengers (2012) / Bosszúállók macattila (4) #127

Mindamellett hogy a film igen jóra sikerült, a 3D-nek nem éreztem a létjogosultságát, számomra (ahogy te fogalmazol) ez inkább "konvertált gagyi" volt.

előzmény: yesname (#126)

A Nem vénnek való vidéket alig bírtam végignézni, aztán jött ez... Ezt a két Coen filmet láttam. Ez alapján megítélni tényleg nincs jogom. Sorry srácok

Nem csak pozitív vélemény létezik, mi lenne ha elfogadnád a másik véleményét is. Egyébként valóban erősnek tűnhet amit írtam, de még friss az élmény, és ez volt életem legrosszabb filmélménye

előzmény: acidphase (#36)

Borzalmasan szar értelmetlen film, a Coen testvéreket örökre el kellene tiltani a filmkészítéstől...

2010-08-21 05:20:58 Predators (2010) / Ragadozók macattila (?) #35

Antal nagyon szimpatikusan nyilatkozik - szinte mindig

előzmény: -senki- (#34)

Túl hosszú, túl vontatott, sajnálom, de szerintem borzalom. :)

2010-08-20 05:15:20 Surrogates (2009) / Hasonmás macattila (3) #35

Annyit kaptam, amennyire számítottam. Szerintem ez egy viszonylag erős, jó alaptörténet, de a megvalósítás ehhez képest nem volt túl jó. A trükkök közepesek, a színészek közepesek - kivéve Bruce Willis-t aki simán hozta a szerepet.

Kíváncsi lennék egy jobb stáb mire ment volna ezzel a sztorival... De ezt nem tudhatjuk már meg :(

A film tényleg szar, de a Slipknot azért meghatározó zenekar a zenei életben, komoly társadalomkritikával, és érzelmekkel a szövegekben, nem mellesleg profi zenészek. Sokan nem látnak át a külsőségeken (ez persze a mai társadalom rákfenéje, hogy a külsejéről ítélünk meg mindent).

Bocsi az offért, csak igazságtalannak érzem, hogy ezt az ocsmány filmet egy remek zenekarral hasonlítod össze.

előzmény: Jereváni Rádió (#1)

Köszi, úgy csináltam, eddig nem vettem észre ezt a lehetőséget. Az egyes visszavonva.

előzmény: Daemiaen (#4)

Megnéztem a trailert. Borzalom. Mivel soha nem fogom megnézni ezt a ganét, tolok rá egy egyest.

Ez csak egy rossz vicc remélem.

2010-07-31 05:26:06 Cop Out (2010) / Két kopper macattila (4) #9

Sean William Scott magasan a legviccesebb a bandából, de a többieken is jót derültem. Nem egy térdcsapkodós, de mindenféleképpen jó vígjáték. Kevin Smith pedig csinált már ennél sokkal rosszabbat is.

LOL

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#2)

2010-07-30 15:38:29 Portugál (2000) macattila (2) #17

Borzalom volt, alig bírtam végigszenvedni. Sokan lelkesen ajánlották nekem, így hát úgy gondoltam megnézem, jó móka lesz. Nem volt az. Unalmasnak tartom.

2010-07-30 02:37:27 uristen@menny.hu (2000) macattila (5) #8

Nagyon tetszett.

2010-07-30 02:36:11 Argo (2004) macattila (4) #58

Jó kis Guy Ritchie nyúlás tele jó dumákkal. Könnyed szórakozás.

2010-07-30 02:01:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] macattila #8339

Indok?

Áthelyezve a(z) Inception topikból.

előzmény: Jacques Rivette (#8338)

Azért az Inception ad némi reményt egy okosabb, nézőt jobban megtisztelő blockbuster kategória létrehozásához... Merem remélni, hogy felbuzdulnak az illetékesek Nolan "bátorságán", és előtérbe kerülnek a normálisabb ötletek a jövőben.

előzmény: Daemiaen (#11)

Szerintem jó kis film ez. Nagyon meglepődtem, hogy itt így leszavazták ezt a filmet. Mindegy, ízlések és pofonok.

2010-07-20 19:11:28 Taxidermia (2006) macattila (5) #113

Hibátlan

2010-07-19 07:36:13 Álom.net (2009) macattila (1) #313

Úristen nagyon szar volt

Az első film volt, amire beültem a moziba. Felejthetetlen élmény volt akkor, igaz, még gyerek voltam. Újra megnézve is csak a nosztalgikus érzések kerítenek hatalmukba, amit átéltem a moziban.

Így felnőtt fejjel már azt mondom a filmre, hogy nem érdemel négyest, mert cukormázas, csöpögős, amerikai sablonfilm rengeteg öntömjénező, tipikus mondattal, és irrealitással. De ez a film Rolandtól még egész jó, ezután elkezdett még szarabb filmeket gyártani, egyszerűen borzalmas miket művel.

Elalvós, erőltetett, nem tetszett.

2010-07-15 11:31:33 Toy Story 3 (2010) / Toy Story 3. macattila (3) #74

Nagyon nagyot csalódtam. Szerintem ekkorát még filmben nem. Olyan emberek biztattak, hogy nézzem meg, meg hogy nagyon jó, akiknek adok a véleményére, de csalódnom kellett. Úgy jöttem ki a moziból, hogy bántam, hogy kifizettem a jegy árát, inkább ittam volna el.

Szerintem az volt a probléma, hogy nem tudtam lemenni gyerekbe, nem tudtam azonosulni a sztorival, a karakterekkel, nem tudtam élvezni a dolgot. Nem azzal van bajom hogy animációs film, hanem azzal, hogy egy újabb teljesen sablonos, hatásvadász, nyálas amerikai műanyagterméket kellett végigszenvednem.

A megvalósításba és a sztoriba ezen kívül nem tudok belekötni, korrekt munka, ezért megkapta a hármast.

2010-01-29 19:16:36 The Happening (2008) / Az esemény macattila (2) #343

Elírtam, sebaj, értitek

2010-01-29 19:16:09 The Happening (2008) / Az esemény macattila (2) #342

Vígjátéknak jó lenne (röhögve néztük végig a haverokkal). Néha a botrányosan rossz párbeszédeket, néha Mark tehetségtelenségén..

2010-01-07 07:08:43 Avatar (2009) macattila (4) #669

Tegnap végre megnéztem a filmet 3D-ben. A látványorgia megfelelő kifejezés a film leírására. Ennyire szép filmet még nem láttam. Soha életemben. Kész, sokkot kaptam.

A sztoriról és a hatásvadászatról annyit, hogy olyan lett ez a film, mintha Michael Bay rendezte volna (ezzel azt hiszem elárultam a véleményemet). De a Titanic is egy giccses nyáltenger, úgyhogy nem csalódtam.

Pozitívan csalódtam a látványban, mert ilyen gyönyörűségre még én sem számítottam. Magasan felülmúlt minden várakozást. A sztoriban nem csalódtam, hála a fórumoknak (ennek is természetesen), fel voltam készülve a klisékre.

Zseniális a film. Nem úgy zseniális, mint pl az Amerikai História X, vagy a Ponyvaregény, vagy éppen a Dark Knight. Látványában tökéletes, és sokkoló.

Lehetséges, hogy később, józan fejjel visszatérek, és újra szavazok, de most inkább foglalom a következő mozijegyet az Avatarra. :D

Kutyaszorítóban 9/10
Ponyvaregény 10/10
Négy szoba [nemláttam]
Jackie Brown 8/10
Kill Bill 9/10
Kill Bill 9/10
Grindhouse: Halálbiztos 7/10
Becstelen brigantyk 9/10

írtam egy hosszabb véleményt a filmről, ha gondoljátok, olvassátok el..

Véleményem szerint nem lehet összehasonlítani (pontosabban nem érdemes) a No Country-val, mert teljesen más kategória a két film.

Nem akarok nagyon fikázni, de én a No Country-n elaludtam háromszor, csak negyedjére bírtam végigszenvedni, és aztán puff vége lett, mintha elvágták volna, úgy éreztem, hogy se füle se farka. Persze volt benne egy két jobb jelenet is.

A Brigantyk viszont végig fenntartotta a figyelmemet. Hol ezzel hol azzal. Szeretem a sokszínűséget.

Az öncélú erőszakról meg annyit, hogy alig volt egy két durvább jelenet a filmben, az alkotó még így is visszafogta magát szerintem.

A tartalmat, és magvas mondanivalót pedig azért nem hiányolom, mert nem is úgy ültem be a moziba, hogy itt világmegváltás lesz, meg agytorna. Szórakozni ültem be. Sikerült.

2009-07-29 07:18:46 Road Trip (2000) / Cool túra macattila (4) #4

Majdnem végig bőgtem a röhögéstől. Ennyi nekem elég, hogy négyest adjak. :D

2009-06-15 12:19:33 [Minden idők legjobb trilógiája?] macattila #41

Mátrix

A sziget. Ugyanolyan cukormázas, mint a többi, de legalább láttam benne valami eredeti ötletet.