Yuriko-chan

Regisztráció: 2009. január 26. (14 év)

Nem: nő

Délicieux
Delicious
4 2022-12-18 3,4

2023-01-21 20:27:18 Archive (2020) / Teremtőm Yuriko-chan (4) #6

Akinek tetszett a film, és netán még az animékkel sem áll hadilábon, annak nagyon ajánlom ezt az alkotást: https://www.aoianime.hu/index.php?anime=952

Hát én most direkt rákerestem, hogy nézett ki Poe, és ennek fényében azt kell mondanom, hogy szerintem kiváló a casting. :D

előzmény: GothMan (#7)

Újranéztem, mielőtt holnap kijön a del Toro féle verzió. 10 perce vége van, de még mindig zokogok. Ezen nőttem fel, a szívem csücskének legmélyebb zugában fészkel, számomra minden idők legkedvesebb Pinocchio feldolgozása, rajzfilmek között pedig az egyetlen. Gyönyörű, megható, csodálatos műalkotás.

Itt megtekinthető angol nyelven, digitálisan felújított változatban. (Magyarországon a Helikon Video Kft. adta ki hangalámondásos videókazettán, ugyanez az angol szinkron hallható a magyar szöveg alatt.)

2022-10-03 14:15:36 Pearl (2022) Yuriko-chan (3) #3

Bemutatják színdarabként a Pécsi Nemzeti Színházban!

A film pedig az egyik legfontosabb számomra mind közül, amit valaha láttam, annak idején megváltoztatta az életemet. Nem vagyok hajlandó megnézni egyik feldolgozást sem, az olasz az egyetlen, igazi, örök mestermű.

Felületes, összecsapott, kidolgozatlan.

Kb. a Hagazussa macedón verziója.

Köszönöm, hogy megnézted, és köszönöm a véleményt! Számomra ez a film majdnem olyan jelentőségűvé vált, mint annak idején a Teljesen idegenek eredeti, olasz verziója, amely - túlzás nélkül állítom - megváltoztatta az életemet. Fantasztikus, hogy ebben a témában mekkorát tud alakítani a mediterrán Európa, és könnyed filmnek álcázva mennyire fájdalmasan mélyre tud hatolni a lélekbe...

előzmény: somogyireka (#1)

Húsba vágó gondolatok! Minden szava arany... Én ezt a hozzászólást el is mentettem magamnak, hogy mindenképp megmaradjon akkor is, ha az adminok esetleg törlik vagy áthelyezik...

előzmény: somogyireka (#19)

Milyen spanyol remake? Nem a franciára (Szexfantáziák) gondoltok? Egyébként az adatlapon is lehetne jelölni, hogy a két filmnek köze van egymáshoz. Mindenesetre ez egyértelműen jobb, mint az újabb.

előzmény: noresz02 (#6)