McCl@ne

Regisztráció: 2009. január 24. (14 év)

Születési év: 1983

2022-08-28 11:23:15 Nope (2022) / Nem McCl@ne (5) #23

Mire szeretnél magyarázatot?

előzmény: kaamir (#21)

2022-08-28 08:19:23 Nope (2022) / Nem McCl@ne (5) #18

18 darab magyar nyelvű kritika van a cikkek között, a többségük abszolút pozitív, a szerzőik jónak vagy kiválónak értékelték a filmet, hosszasan taglalva az érdemeiket. Miért kezdené itt bárki mindezek fényében itt részletesen taglalni neked a film lényegét? Tegyél fel kérdéseket, ha nem világos valami, bár úgy látom, el van már ez döntve nálad: úgy ítélted meg, hogy a Nem "abszolút káros, minden értelemben", vajon miért kéne a továbbiakban foglalkoznod vele?

előzmény: fempolip (#17)

2022-06-24 22:28:19 Elvis (2022) McCl@ne (3) #2

Pontozáson kívül mindennel egyetértek, hármas ez, néha azt éreztem, hogy annak is kegyelem.
Mindent láttunk már, ami itt megy, plusz Hanks Harkonnen bárónak maszkolva ármánykodik tízpercenként, szóval tizenhatszor, ami brutál sok: hosszú a film. Butler jó volt, sőt, időnként kiváló, övé mind a három pont. Ami érdekes lett volna, és megért volna egy filmet, azok a fiatal évek, amikor BB Kinggel bandázva kialakult az az integritása, aminek köszönhetően időről időre vissza tudott találni aztán a saját hangjához. Az, plusz a gyerekkora érdekes lett volna, épp elég hidegrázós pillanatot biztosítva anélkül, hogy egy lelketlen felsorolásnak tűnjön az egész.

előzmény: bambula (#1)

Drive My Car szorongathatja meg a Licorice Pizzát esetleg, bár a CODA-t és a Richard királyt sem láttam még. De Paul Thomas Andersonnál teljesen jó helyen lenne a díj, rendezés és legjobb film is.

2022-03-03 13:26:51 [Filmet keresek] McCl@ne #3045

Újraolvasva magam, szerintem egyáltalán nem zavaros.
"egy ’91-es spanyol vígjátékot keresek“
…tehát egy filmet.

"Feltúrtam a netet utána, de semmi, még egy nyomorult feliratfájl sem“
…MÉG egy felirat fájl sem (tehát a filmet keresem, de MÉG feliratot sem találok)

De nagyon köszönöm a segítséget, hogy feliratot feliratfájlokat gyűjtő oldalon keressek, ez eddig eszembe sem jutott.

előzmény: PG (#3044)

2022-03-01 21:08:14 [Filmet keresek] McCl@ne #3043

Sziasztok!
Nem túl nagy reményekkel, de próbálkoznék: egy ’91-es spanyol vígjátékot keresek, az a címe, hogy Hogyan legyünk nők anélkül, hogy belehalnánk. Feltúrtam a netet utána, de semmi, még egy nyomorult feliratfájl sem, amihez legalább kereshetném a filmet. Legközelebb YouTube-on jutottam hozzá, automatikusan fordított felirattal, de hát nem épp így képzeltem.

Ha valaki ki tudna segíteni ebben, nagyon hálás lennék!

2022-01-04 09:08:34 Nine Days (2020) / Kilenc nap McCl@ne (4) #5

Kétfajta filmnek adok ötöst (ami nálam inkább a 10/10, a 9/10-et már át kell billentenie valaminek), igyekszem minél ritkábban: amiken érzem, hogy szívesen újranézem őket időről időre, és a - nyilván számomra - megkérdőjelezhetetlen mesterműveknek. (nyilván találunk a pontozásomban necces pillanatokat, nem volt még időm átnézni, rendbe tenni) Ebben a filmben szerintem kb. két megtekintés van, és bár semmiféle hiányérzetem nincs, szerintem maga a koncepciója, alapötlete és kivitelezése ennyire hivatott: egy jó erős 8/10-re. Ez nálam egy nagyon magas pontszám, évente néhány film kapja meg, de az ötösöket igyekszem a legnagyobb moziknak tartogatni, a filmek filmjeinek, ez pedig szerintem még csak nem is célozta be ezt a tartományt (ami az egyik nagy erénye is egyben).

2022-01-04 07:32:52 Nine Days (2020) / Kilenc nap McCl@ne (4) #3

Köszönöm, hogy ajánlottad, mert szereztél egy nagyon jó estét vele (a lehető legjobbkor), nagyon erős film. Furcsa, hogy nem ismerik többen és nem kapott szárnyra (listákról sem rémlik annyira), de ez a kategória (a saját - ambiciózus - vállalásait hibátlanul teljesítő, de egyáltalán nem hivalkodó, vagy épp dühös szerzői film) hajlamos az ilyesmire.
Nagyon izgalmas együttállása egy remek és minden pillanatában egyszerre nagyon emelkedett és mégis földhözragadt ötletnek, illetve egy nagyon ízlésesen kitalált audiovizuális élménynek, ami gyönyörű pillanatokkal megspékelve robog a katartikus (kb., mint a Mad World a Donnie Darko-ban, annyira) befejezés felé.

…vagy épp „Oscarra készült“-nek?
Értem, hogy megkapta, de kész csoda, elnézve a megelőző évek díjaztottjait, egy ilyen nihilista, szikár film meglepetésként futott be.

2021-11-29 15:32:27 House of Gucci (2021) / A Gucci-ház McCl@ne (1) #9

Szénhidrát-kúrával feltolták másfélszer akkorára, mint amilyen alapból, az ilyesmi aligha segít frissnek tűnni. Meg hát Hayek kb. a bolygó legjobb nője, valószínűleg húsz éve nem is öregszik, így nem kunszt alulmaradni.

előzmény: Lady Ópium (#8)