McCl@ne

Súly: 2045
Regisztráció: 2009. január 24. (15 év, 1 hónap)

Születési év: 1983

A gép
2 2024-02-01 3,1
Oppenheimer

5 2024-02-01 3,9

Plusz ott van még a lezárásban az is, hogy ők már az új generáció, akik nem tisztelik a kőgazdag nagyvállalkozót, a Balaton partjára építette a villáját. Mert ugye ahogy menekülnek (a felelős "vezető" szerepébe egy pillanatra már passzoló Ábel tanácsára), egyből a vízbe futnak, márpedig kevés szimbolikusabb módja van bemutatni a mindenen átgázoló nagytőkét, mint a felvásárolt Balatonpart. És még Jankán is sikerül túllendülnie, jöhet a felnőttkor.

előzmény: BalaKovesi (#7)

Nem az a gond a filmmel, hogy érthetetlen, hanem, hogy teljesen érdektelen. A főhősnő zakkantsága egyszerűen bénán van felépítve, sokáig csak annyi jön le belőle a nézőnek, hogy képtelen vele annyira szimpatizálni, ami ellensúlyozná a tíz perc után redundánssá váló fogócskázást. Nem a film elképzelésével, kifutásával, felvetéseivel van gond, hanem azzal, hogy ezt tálalja. A közhelyes ufódizájnra is megfejtés, hogy a valódi idegenek az őket is megszálló torokparaziták, de mire mindez összeáll a nézőben, már régesrég elveszítette a maradék érdeklődését is. Túl sok közhelybe és életszerűtlen szituációba van csomagolva az eredetiség, és mire kibonthatnám, már egy ennél százszor izgalmasabbra is csak a vállam rángatnám.

2023-09-23 11:01:21 [Általános fórum] McCl@ne #9990

Elég pontos, és az sem sokat segít, ha valahol nincs mód a súlyozásra. Mert a komment csak ömlik és ömlik, mindenki tolja a véleményét, ez a zuhatag pedig fárasztó. A súlyozás arra jó, hogy legalább csapásvonalakat láss. Letterboxd-on pedig megvan annak az izgalma, hogy a kritikusok mellett akár rendezőket vagy színészeket is kövess, az pedig egyre kisebb hátrány, hogy ezt főleg angolul teheted meg. Én azért használom még a KT-t, de főleg régebbi filmekkel kapcsolatos konszenzust, vagy népszerűséget felmérni.

előzmény: MicaHiro (#9988)

Az első és az utolsó 5 percet leszámítva ugyanaz történik benne végig, a 93 perc így bődületesen unalmassá válik, ugyanis nem valódi célja a feszültségkeltés (ahhoz túl direkt sablonokkal dolgozik). Érzelmi kötődést sem tudsz kialakítani a karakterrel a rengeteg kérdőjel miatt, így amikor izgulnod kéne, képtelen vagy, maximum a kezdeti kíváncsiságod tart ki egy darabig. A látványvilág borzalmasan szürke, és én értem, hogy ennek költségvetési okai vannak, de azt nem, hogy a tíz perc után redundáns fogócska így miért tart egy órán át? Elég lett volna 2-3 rövidebb, kreatívabb jelenet, de egy masszát kapunk helyette, röhejes befejezéssel.

2023-08-09 23:23:14 Following (1998) / Követés McCl@ne (4) #31

Ott volt egy időbeli ugrás. A betörés volt előbb, azután foglalta el.

előzmény: Jereváni Rádió (#30)

Ehhez végig kell nézni az egész sorozatot, ugye?
Az elsőt láttam moziban, elvoltam vele, nem akartam kimenni, vagy ilyesmi, de azért elragadtatva nem voltam. Keanu-t szeretem, az akció jó, de erőltetett volt, sablonos és a vége röhejes. Aztán a másodiknak háromszor álltam neki, de öt percnél többet nem bírtam belőle, annyira filléres, mintha egy AI rakta volna össze arra a parancsra, hogy "szorozd meg az első részt kettővel!"
Szóval kétlem, hogy pótolnám őket, de most meg néznék valami akciót moziban, és ezt eléggé dicsérik.

Mi volt ebben a homofób?
Egy idő után elkezdtem reménykedni benne, hogy tényleg nézhetetlenül rosszá válik, de egyszerűen csak maradt végig épp olyan unalmas és érdektelen, mint ahogy indult.

előzmény: dittike (#2)

2022-08-28 11:23:15 Nope (2022) / Nem McCl@ne (5) #23

Mire szeretnél magyarázatot?

előzmény: kaamir (#21)

2022-08-28 08:19:23 Nope (2022) / Nem McCl@ne (5) #18

18 darab magyar nyelvű kritika van a cikkek között, a többségük abszolút pozitív, a szerzőik jónak vagy kiválónak értékelték a filmet, hosszasan taglalva az érdemeiket. Miért kezdené itt bárki mindezek fényében itt részletesen taglalni neked a film lényegét? Tegyél fel kérdéseket, ha nem világos valami, bár úgy látom, el van már ez döntve nálad: úgy ítélted meg, hogy a Nem "abszolút káros, minden értelemben", vajon miért kéne a továbbiakban foglalkoznod vele?

előzmény: fempolip (#17)

2022-06-24 22:28:19 Elvis (2022) McCl@ne (3) #2

Pontozáson kívül mindennel egyetértek, hármas ez, néha azt éreztem, hogy annak is kegyelem.
Mindent láttunk már, ami itt megy, plusz Hanks Harkonnen bárónak maszkolva ármánykodik tízpercenként, szóval tizenhatszor, ami brutál sok: hosszú a film. Butler jó volt, sőt, időnként kiváló, övé mind a három pont. Ami érdekes lett volna, és megért volna egy filmet, azok a fiatal évek, amikor BB Kinggel bandázva kialakult az az integritása, aminek köszönhetően időről időre vissza tudott találni aztán a saját hangjához. Az, plusz a gyerekkora érdekes lett volna, épp elég hidegrázós pillanatot biztosítva anélkül, hogy egy lelketlen felsorolásnak tűnjön az egész.

előzmény: bambula (#1)