McCl@ne

Regisztráció: 2009. január 24. (13 év, 4 hónap)

Születési év: 1983

4 2022-01-23 4,0
Egy nap
One Day
4 2022-01-21 4,0

Drive My Car szorongathatja meg a Licorice Pizzát esetleg, bár a CODA-t és a Richard királyt sem láttam még. De Paul Thomas Andersonnál teljesen jó helyen lenne a díj, rendezés és legjobb film is.

2022-03-03 13:26:51 [Filmet keresek] McCl@ne #3045

Újraolvasva magam, szerintem egyáltalán nem zavaros.
"egy ’91-es spanyol vígjátékot keresek“
…tehát egy filmet.

"Feltúrtam a netet utána, de semmi, még egy nyomorult feliratfájl sem“
…MÉG egy felirat fájl sem (tehát a filmet keresem, de MÉG feliratot sem találok)

De nagyon köszönöm a segítséget, hogy feliratot feliratfájlokat gyűjtő oldalon keressek, ez eddig eszembe sem jutott.

előzmény: PG (#3044)

2022-03-01 21:08:14 [Filmet keresek] McCl@ne #3043

Sziasztok!
Nem túl nagy reményekkel, de próbálkoznék: egy ’91-es spanyol vígjátékot keresek, az a címe, hogy Hogyan legyünk nők anélkül, hogy belehalnánk. Feltúrtam a netet utána, de semmi, még egy nyomorult feliratfájl sem, amihez legalább kereshetném a filmet. Legközelebb YouTube-on jutottam hozzá, automatikusan fordított felirattal, de hát nem épp így képzeltem.

Ha valaki ki tudna segíteni ebben, nagyon hálás lennék!

2022-01-04 09:08:34 Nine Days (2020) / Kilenc nap McCl@ne (4) #5

Kétfajta filmnek adok ötöst (ami nálam inkább a 10/10, a 9/10-et már át kell billentenie valaminek), igyekszem minél ritkábban: amiken érzem, hogy szívesen újranézem őket időről időre, és a - nyilván számomra - megkérdőjelezhetetlen mesterműveknek. (nyilván találunk a pontozásomban necces pillanatokat, nem volt még időm átnézni, rendbe tenni) Ebben a filmben szerintem kb. két megtekintés van, és bár semmiféle hiányérzetem nincs, szerintem maga a koncepciója, alapötlete és kivitelezése ennyire hivatott: egy jó erős 8/10-re. Ez nálam egy nagyon magas pontszám, évente néhány film kapja meg, de az ötösöket igyekszem a legnagyobb moziknak tartogatni, a filmek filmjeinek, ez pedig szerintem még csak nem is célozta be ezt a tartományt (ami az egyik nagy erénye is egyben).

2022-01-04 07:32:52 Nine Days (2020) / Kilenc nap McCl@ne (4) #3

Köszönöm, hogy ajánlottad, mert szereztél egy nagyon jó estét vele (a lehető legjobbkor), nagyon erős film. Furcsa, hogy nem ismerik többen és nem kapott szárnyra (listákról sem rémlik annyira), de ez a kategória (a saját - ambiciózus - vállalásait hibátlanul teljesítő, de egyáltalán nem hivalkodó, vagy épp dühös szerzői film) hajlamos az ilyesmire.
Nagyon izgalmas együttállása egy remek és minden pillanatában egyszerre nagyon emelkedett és mégis földhözragadt ötletnek, illetve egy nagyon ízlésesen kitalált audiovizuális élménynek, ami gyönyörű pillanatokkal megspékelve robog a katartikus (kb., mint a Mad World a Donnie Darko-ban, annyira) befejezés felé.

…vagy épp „Oscarra készült“-nek?
Értem, hogy megkapta, de kész csoda, elnézve a megelőző évek díjaztottjait, egy ilyen nihilista, szikár film meglepetésként futott be.

2021-11-29 15:32:27 House of Gucci (2021) / A Gucci-ház McCl@ne (1) #9

Szénhidrát-kúrával feltolták másfélszer akkorára, mint amilyen alapból, az ilyesmi aligha segít frissnek tűnni. Meg hát Hayek kb. a bolygó legjobb nője, valószínűleg húsz éve nem is öregszik, így nem kunszt alulmaradni.

előzmény: Lady Ópium (#8)

2021-11-29 06:12:04 House of Gucci (2021) / A Gucci-ház McCl@ne (1) #5

Az én haragom már elmúlt, de a pontszám marad: figyelembe véve a hasonló stílusú, tartalmú filmeket, amiken túl vagyunk, ez a film a kategóriája legalja, nem beszélve az elherdált szellemi javakról, potenciálról. Ha azt is idevesszük, ami ez film lehetett volna (vagy: kellett volna lennie), az okozott kár még nagyobb. Egyébként, ha ezt a gyakorlatban is Ridley rendezte (és nem valami inasa, amíg ő Az utolsó párbajt pofozgatta), akkor ez valami robotpilótában letolt bérmunka volt neki. Vagy van bármi más magyarázat arra, hogy egyetlen jelenet sem működik? De EGY SEM. Amelyik jól indul, az vagy irreálisan hosszúra nyúlik, vagy megjelenik benne Jared Leto, aki valahogy úgy működik itt, mint Pennywise: egy bohóccá maszkolt figura, aki elrontja mindenki mókáját.
A kísértetiesen hasonló sztorijú, felépítésű Wall Street farkasához képest ez a kacat nézhetetlen. Tipikusan önmagában bizonytalan, ezért világslágerekkel a saját különlegességére ötpercenként ráerősítő hülyegyerekfilm, egy pusztító tehetségvákuum, ami csak arra jó, hogy elégess 160 - jobb sorsra érdemes - percet az életedből.

A film kiváló, a párbaj pedig elementáris erejű, brutális és eszméletlen látványos.
Scott meglepetést okozott, szerintem senki nem ilyen filmre számított, és a hibás marketingdöntések meg is hozták az eredményüket: a Venom földbe döngölte, még ha ez várható is volt. Rá kellett volna feküdniük a legjobb húzásra: hogy egy eseménysort több szempontból mutatnak be, méghozzá igen komplexen. Nem egyszerűen szemlélőt váltunk, de egyben ki is olvashatjuk a jellemüket abból, ahogy fordítják a valóságot.
A hős lovag dacol a világgal és szerelmes a “királylányba“, a nők cukra fegyvernök világi tudása és sármja vélhetőleg bármire elég, és végül a letaglózó valóság, amiben megértjük, hogy mi igaz mindebből. Mindezt kiváló színészekkel (Ben Affleck tobzódik a szerepében!), meg nyilván minden fronton színvonalas körítéssel, de ami ennél fontosabb, egy nagyon összetett üzenettel, amit felelőtlenség annyival letudni, hogy „egy újabb metoo film“. Sajnálatos, hogy ennyire keveseket érdekel mindez, de nagyrészt a marketing hibája, egy sima kardozós drámát sejtet minden előzetes.

Donnie Darko idefér, igaz? Mert akkor az.