McCl@ne

Regisztráció: 2009. január 24. (9 év, 8 hónap)

Születési év: 1983

3 2018-06-03 3,4
Tomb Raider

3 2018-05-29 3,0

2018-09-12 08:02:52 Phantom Thread (2017) / Fantomszál McCl@ne (5) #22

Akkor ezt szerintem sikerült félreérteni, Bala01 javarészt tökéletesen összefoglalta a film lényegét, szó sincs itt fundamentalizmusról vagy perverzióról. Egy nagyon erős, szélsőséges példán keresztül mutat be a film egy - a hétköznapjainkra is tökéletesen értelmezhető - felismerést, aminek a hiányában működő párkapcsolat nagyon nehezen képzelhető el. Ez a film egy önismereti utat ábrázol, vagyis kettőt, amit a főszereplők egymás kezét fogva járnak be a tudatosság és a tudatalatti határán egyensúlyozva. Magyarul nincs kimondva semmi, a dolgok egy jó része ösztönösen történik, mégis pontosan oda vezet, ahova egy hatékony és komoly pszichoterápia mutatna.

előzmény: caulfield (#21)

2018-07-16 00:13:31 Se7en (1995) / Hetedik McCl@ne (5) #197

Köszi a spoilert, én ugyan láttam már, de aki nem, annak hatalmas élmény lesz az első mondatod után beülni elé, gratulálok.

Korrigálva! (a szerk.)

előzmény: en11 (#196)

2018-07-11 19:51:39 Rampage (2018) / Rampage - Tombolás McCl@ne (?) #6

Vagy esetleg az, hogy miért kéne neki? Karakterszínész. Egyébként tud: Ballers.

előzmény: gomez1000 (#5)

2018-06-03 10:18:58 A Quiet Place (2018) / Hang nélkül McCl@ne (3) #36

Ugyan nem voltam oda annyira ezért a filmért, de legalább láttam:

Gyerek palackból kap oxigént a "cipősdobozban, ami direkt erre a szituációra készült, a lehetőségekhez képest alapból hangszigetelt, illetve mondjál már egy jobb megoldást, kérlek. Felkészültek, tudták, hogy sírni fog, innentől kezdve két lehetősége van: meghal, vagy egy darabig nem éri fény. Plusz ha sírni kezd, megy a dobozba megint, így hamar megtanulja majd, hogy nem kéne. Hogy ez nem egészséges? Hát az élethelyzetük sem éppen az.

A másik, hogy nem sikerült hang nélkül szülni, torka szakadtából üvöltött, valószínűleg végig. Csak éppen akkor indult be a tűzijáték, pontosan az első üvöltés kezdetének pillanatában, amit a kissrác kapcsolt be. Ezek ott vannak a filmben, nem értem, hogy lehet nem emlékezni rájuk, nem öt éve nézted.

Spoilert mindenesetre köszi mindenki nevében, így az egyszerűségedbe csomagolva még megindítóbb.

előzmény: Demóna (#67)

2018-03-12 15:59:13 Annihilation (2018) / Expedíció McCl@ne (3) #19

Netflixen.

2018-02-25 16:10:31 Shame (2011) / A szégyentelen McCl@ne (5) #79

Valami csodálatos látni minden alkalommal, amikor az egó nem hagyja békén a kognitív disszonanciát, és addig piszkálja, böködi az oldalát, aztán már kápóként irányítja a vállán állva, amíg komment nem lesz belőle.

Nincs azzal semmi baj, ha neked ez nem tetszett, de azonnal minősíteni kell mindenkit, akinek igen, ugye? Persze azért a végén - végtelen korrektségedben - hozzáfűzöd, hogy bizonyára veled van a hiba, aminél talán még ezt a lúggal locsolást is komolyabban gondolod.

előzmény: Reaper (#78)

2017-08-03 14:19:59 [Hamarosan a mozikban!] McCl@ne #6273

Az a helyzet, hogy a Sicario egyszeri hangulatbombáját nem is feltétlenül kellene duplázni (próbálni), viszont minden esélyünk megvan egy brutálisan jó filmre. Ugyanis az a Stefano Sollima rendezi, aki a Gomorra és a Suburra c. olasz gengszterfilmeket, utóbbi szerintem a legjobb a műfajban talán a Keresztapa 2 óta. Úgyhogy a rendezés a lehető legjobb kezekben van.

előzmény: BalaKovesi (#6272)

Mindkét felvetéssel maximálisan egyetértek, plusz még két dolog:

A komplett "elmegyünk legyilkolni az amúgy zsaru fegyverkereskedőket" rész teljesen felesleges volt,
értettük addig is, hogy Dili miért Dili. A filmnek nagyjából ezen a rész van 15-20 perc teljesen felesleges,
és minőségileg kilógó jelenet, mint pl. az "éjszaka kilopakodva elhajtok, de aztán ott áll Haver pont előtte,
meg Dili is ébren van" szitu. Ezek annyira megtörték a dinamikát, elnyújtották az egészet, a saját, korábban diktált ritmusából rántották ki a filmet, és cserébe csak klisés jeleneteket kaptunk.

A másik dolog is ehhez, illetve az általad is felhozott befejezéshez kötődnek. Ennél a filmnél egyszerűen üvöltött az első perctől, hogy letudják az egészet kb. másfél órában. Egy zenére, ritmusra épülő, tulajdonképpen valamennyire önmagát is musicalként kezelő, pergő akciószimfónia miért nyúlik el a második felében, mint a rétestészta? Az első fele annyira egyben van, hogy az valami félelmetes, de utána valahogy szétesik kicsit.

Persze mondom ezeket úgy, hogy egy nagyon szigorú skálán is minimum 8|10 a film nálam, szóval igazából arról beszélek, ami a tökéletestől elválasztja. Talán egy újranézés után (hétvégén) majd változik a véleményem, másfajta elvárásokkal ülök be elé.

előzmény: Batyu (#25)

Nagyon ízléses, visszafogott, a szó legjobb értelmében vett módon régimódi, grandiózus film, ami végig érdekes marad, és pont a mértéktartásával emelkedik ki a kalandfilmek mezőnyéből. Utóbbiban nyilván közrejátszik, hogy igaz történet.
Mindenképpen ki kell emelni, hogy Charlie Hunnam végre mutathat valamit abból a színészi játékból, ami a Sons of Anarchy hét évadának végére ráragadt. Nagyon erősen alakít, a filmhez tökéletesen passzoló, visszafogott módon. Erősítésként feltűnik még Robert Pattinson és Tom Holland is, szintén nagyot mennek, már amennyire a szerep engedi.

Kár, hogy a hazai mozikat elkerülte, jó lett volna nagy vásznon látni. Persze nincs ebben semmi meglepő, a film mentes mindenféle ordenáré módon nézőcsalogató elemtől, 140 perces, stb., szóval esélye nem volt.