Nesselrode

Regisztráció: 2009. január 23. (10 év, 10 hónap)

Születési év: 1987

5 2012-11-03 4,1
Argo

5 2012-11-03 3,3
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
5 2012-11-03 4,4

5 2012-11-03 4,0
Ronin

5 2012-11-03 3,9

2013-02-02 01:28:27 Argo (2004) Nesselrode (5) #66

Huh most láttam, hogy kaptam rendesen.

1. Én nem nagyon ismerek más magyar valódi akciófilmet a rendszerváltás után. Tudtommal mind borzalmas volt. Európa expressz? Zuhanórepülés (az legalább próbálkozás volt, de nem nevezném szórakoztatónak). Ez nekem az.
2. Már elnézést: milyen más magyar filmre ülnek be a nézők? Mert rendben, persze rengeteg más magyar rendező van ebben az országban, sőt tehetségből sincs hiány. De amíg a magyar közönségfilmet az argó, a sas művek, és a 3 üvegtigris jelenti a valami amerikákkal, addig az eagle filmek (bármily szomorú) igenis összehasonlítási alap. Ha már a lehetséges jó magyar filmeknél tartunk: őszinte lelkesedéssel és reménnyel várom az "Isteni műszakot".
3.A funkciótlan káromkodással kapcsolatban: ennek a filmnek önmagában nincs funkciója a szórakoztatáson kívül. Igyekszik minél több embert szórakoztatni. ÉS amíg ebben az országban a legnézettebb TV műsorok a voice, megasztár, VV, barátok közt, stb. addig nem csodálkozom, hogy a rendezők káromkodással akarják eladni a filmeket. Ez legalább nem álszent.

Folytatás szerintem nem lesz, mert nem fogja tudni összeszedni a pénzt. Az Argo 1 kb 120 millió volt. Az argó 2 legalább ennyibe kerülne úgyhogy...

Szerintem magyar filmek tekintetében mindenkinek jó lenne picit leszállni a fellegekből. Nem azt a kort éljük, hogy évente kijön egy Ötödik Pecsét.

Bonnynak meg annyit, hogy ízlések és rokonok. Én jól szórakoztam rajta, csak úgy mint a Kontrollon, a Nyomozón.

Sajnálom uraim, nem hagyom az Argót. Cserébe bármikor megnézem az Aguirre-t,vagy a Hetedik Pecsétet, esetleg a Gázlángot. Ezek is nagy kedvencek. Na?

2013-02-01 20:26:44 Oscar (1991) Nesselrode (5) #24

Többen kérdezték, így most megadnám a felvilágosítást, miért bukott meg az Államokban a film. Engem ugyan így gyötört a kíváncsiság, ezért megnéztem, angolul, felirat nélkül (lehet, hogy arcoskodás, de nekem ez nem gond, sőt az utóbbi évek magyar szinkronjai szerintem borzalmasak). És hirtelen minden megvilágosodott: angolul a film nézhetetlen kategória. Minden szereplő mintha olvasná a szövegét egy papírról. Ilyen egyszerű.
A magyar verziót azért imádjuk (ÉN IS nagy betűkkel, bármikor újranézném), mert az akkori szinkron színészeink olyat alkottak, amilyet pl. ma elképzelhetetlen volna.
És még egyszer: ez, magyar szinkronnal egy első osztályú vígjáték, bárkinek, bármikor. Picit nekem függöny fel hangulata van. Az eredetit is láttam évekkel később, az sem volt rossz, de nem fogott meg.

2012-11-03 02:02:51 Argo (2004) Nesselrode (5) #61

Miért jó az Argo?

1. Mert ilyen magyar film nincs még egy.
2. Mert megmutatja, hogy van magyar filmgyártás sas tamás (így) után: most őszintén: ez, vagy vmely eagle t film?

Lehet fikázni, tele van filmes hibával, de annyira vicces, életszerű - aki nem gondolt még arra, hogy a mcdonaldos jelenetet újra játsza élőben, az nem is itt él komolyan, hogy szerintem nem lehet nem szeretni. Túl trágár? Menjetek le a népszínház utcába. Kérdezem itt a "nagy" kritikusokat, hogy ha ez 0 mit adnak bármely sas tamás borzalomra?

Ott van a helye minden olyan ember valós vagy képzeletbeli polcán, akit a lehető legminimálisabban, de érdekelnek az ún. filmek.
Szerintem óriási, de nyilván megoszlanak a vélemények.
Sellers ftw.

Egyszerűen ki mond erre a filmre rosszat? Az egész egy szatíra, mint Kubrick Strangelove-ja. Ráadásul az egyik legjobb az MVH-ról. Nem értem...

2012-11-03 01:54:10 A tizedes meg a többiek (1965) Nesselrode (5) #15

Szerény laikus véleményem szerint az egyik legjobb MVH-s film a Kelly Hősei mellett. Az MVH túlságosan nagy befolyással bír korunk társadalmában, és pont ezért gondolom, hogy szükséges ennek értelmezése a humor szempontjából. A Kelly Hősei pont ezért óriási (nem beszélve a démonizálás hiányáról), pont mint ez a magyar remekmű, ami szintén végtelenül humorosan, ugyanakkor ésszerűen képes bemutatni a kort. A szovjet heroizmus pedig, ugyan tényleg finoman, de szerintem a 20. század embere számára félreérthetetlenül parodizálva jelenik meg.
És ezért a kettőségért, ami igazából egy tökéletes összhangot alkot a kisember túlélni akarásából már megérdemli a zseniálisat. Nem beszélve az ún. szórakoztatási faktorról...

2012-11-03 01:49:59 Az ötödik pecsét (1976) Nesselrode (5) #88

Két magyar filmet tudok, ami felér ehhez a remekműhöz (szerény véleményem szerint): a Tanú és a Tizedes meg a többiek.
Egyébként a leghitelesebb bemutatása a 20. századnak. Igen, egy regény, Sánta Ferenc műve alapján készült, és mint annyian, én is a film megtekintése után olvastam a könyvet. De igenis úgy vagyok vele, hogy az, amit ezek a zseniális, ma már fellelhetetlen színészek, a rendező, és az operatőr alkotott, bőven világszínvonalú, és igenis megérdemli a figyelmet.
Nincs hibás jelenet, nincs hibás kép, nincs hibás gondolat. Latinovitsra és Őzére pedig egyszerűen nincsenek szavak, főleg korunk színészei tekintetében.

2012-11-03 01:45:05 A vizsga (2011) Nesselrode (5) #25

Magyar filmtől nem várunk sokat. DE: Számomra a Kontroll és a Nyomozó óta az első olyan magyar film amit bátran ajánlok bárkinek.

Első osztályú hangulat, kiváló színészek, jó vágás... és Haumann...

Ez a film azt jelzi, hogy igenis van jövője a magyar filmnek. És én örülök neki.

2012-11-03 01:41:52 Ronin (1998) Nesselrode (5) #34

A Bullit jó, de ez jobb. Generációs különbség, lőjetek le. No és a hangulat... a 90'-es évek legjobb akció filmje. Izgalmas, szórakoztató, látványos és még valamilyen szinten elgondolkodtató a maga szintjén.

Fő ok a 10/10-re: John Frankenheimer, az európai "feeling", Stellan Skarsgard, pursuit jelenetek.t
Amit pedig hibának említenek a 25# commentben: e nélkül nincs film. Mint annyi más filmben.

Igen, vannak hibái (kevés hibátlan film van), de ez az egyik legjobb. És nem érdekel mit mond az ún. kritikus világ.