Nesselrode

Regisztráció: 2009. január 23. (15 év, 3 hónap)

Születési év: 1987

Inception
Eredet
4 2024-03-06 4,2
Per un pugno di dollari
Egy maréknyi dollárért
5 2024-03-06 4,3
Per qualche dollaro in piu
Pár dollárral többért
4 2024-03-06 3,9
Once Upon a Time in America
Volt egyszer egy Amerika
4 2024-03-06 4,4
Il buono, il brutto, il cattivo
A Jó, a Rossz és a Csúf
4 2024-03-06 4,0
1917

3 2024-03-06 3,8

2024-03-04 14:53:06 Barbie (2023) Nesselrode (3) #156

Végtelenül túltolt, agyonhypeolt film. Rendben, nyilván nem én vagyok a célközönség. Több problémám van a filmmel, de kiemelném, hogy egyetlen egy olyan férfi karakter sincs benne, aki árnyalná a képet (még az "apa" karakterébe is direkt csak belerúgnak 2-3x). A másik, hogy a vége egyszerűen hiteltelenné teszi a filmet: barbi (sic) földön minden visszaáll a végén az alaphelyzetbe minimális változásokkal, mert így helyes. Nem, nem "nőnek túl" a férfiakon azzal, hogy oké, mi teret engedünk, legyen meg az a bizonyos "egyenjogúság", maradjon az alá-fölé rendeltség. A harmadik, hogy ha olyan fantasztikusak a barbik barbi földön, hogy foglalhatta el ken? Ez azért egy érdekes logikai bukfenc. Tudom, igazi hímsoviniszta baromnak tűnök, de tényleg örültem volna, ha van logika (tényleges), és tényleg azt vártam, hogy a végén megmutatják, hogyan is kellene ezt csinálni. De nem. Gosling viszont kitűnő, mint mindig, miatta +1.

2024-03-04 14:46:28 Wonka (2023) Nesselrode (3) #4

Rosszabbra számítottam, Chalamet jó, mint mindig, miatta 3-as, amúgy 2.

2024-03-04 13:47:31 Oppenheimer (2023) Nesselrode (4) #79

Tetszett, jó, de egy picit nagyobb a hype szerintem, mint amekkorát érdemelne. Cillian úr miatt 4-es, egyébként 3 lenne.

Amikor a főhössel kapcsolatban egy őszinte szomorúságot és szánakozást, sajnálatot érez az ember, az nem jelent jót. Bennem végig ez volt, már az előzőre sem volt szükség, de erre...

Egy olyan első rész, ami annyira eltér, annyira más, mint a többi a franchise-ban, mintha nem is oda tartozna. Na, ettől annyira jó. Bármikor szívesen újranézem.

A marketing alapján egy sokkal rosszabb filmre számítottam, de aztán több külföldi (pozitív) kritika után azt kell, hogy mondjam nagyon kellemeset csalódtam. Kifejezetten szórakoztató volt, még ha kissé limonádé is. Őszintén örülnék még 1-2 folytatásnak.

Szerintem máig a legjobb Alien film.

Nem hittem volna, de jobb, mint az első rész. Hozza a hangulatot, és 3x éreztem libabőrt, ami miatt megkapta az ötöst. Egy kritikám van, hogy a vége nagyon kapkodósra sikerült, bízom benne, hogy lesz rendezői változat. Néztem volna még egy órát kb.

2024-03-04 13:15:35 Dune: Part One (2021) / Dűne Nesselrode (5) #56

Gyerekkoromban olvastam a könyveket. Újra átéltem azt, amit akkor. Önmagában ezért jár a dicséret. A többi indokot pedig leírták mások. Nagyon vártam a 2. részt, ami egyébként még jobb lett.

2024-03-04 13:13:13 Napoleon (2023) / Napóleon Nesselrode (1) #34

Elképesztően ritkán nyomok 1-est filmre, de ennél megtettem. Ha eltekintek a történelmi aspektusoktól, akkor is egy hatalmas katyvasz ez a film. Az események teljesen véletszerűen történnek egymás után, éveket ugorva. Nincs logika, nincs ritmus. Ha elvonatkoztatok attól, hogy mit tudunk Napoleonról, akkor ez a karakter érthetetlen. Egy szexfüggő arrogáns kamasz. Miért lett ez a karakter franciaország császára? Mert a filmből nem derül ki, a filmben semmi nem utal arra, hogy mit tudott ténylegesen ez a karakter, amiért oda jutott ahova. "Semmiből minden, mindenből semmi." Ebből semmi nincs a filmben. Készült egy francia mini sorozat (4 rész úgy rémlik), amit magyarországon forgattak (többnyire). Összehasonlíthatatlanul jobb. Ha mint filmet nézem, talán 2-est adnék. De ha mint történelmi filmet, akkor gyalázat. Én a 20. percnél gondoltam rá, hogy kinyomom.