remington827

Regisztráció: 2009. január 20. (15 év, 1 hónap)

The Avengers

3 2011-09-22 2,4
The Return of the Living Dead
Az élőhalottak visszatérnek
5 2011-09-12 4,0

Ebbe a filmbe feleslegesen rakták bele ezt az idióta, teljesen valószerűtlen és nevetséges pisztolykatát vagy mi a lótúrót. Annyira gagyi, hogy szinte fáj nézni. A feje fölött kitekeredett kézzel lő hátrafelé ahelyett, hogy karral arrafelé fordulna . . . meg hasonló marhaságok. Pisztolymarkolattal megverni 5 embert . . . sisakban ?! A nagyon gagyi akciójelenetek tömkelege tönkreteszi ezt a sztorit, bár a jónépnek kell a menő vérengzés meg a szuper akció (mátrix mintára, ha már szóba került). Pedig az akciórészek nélkül nagyon jó film, nyomasztó hangulattal meg mindennel, de a megvalósítás nagyon félresikerült. Egyedüli csillagos ötös akció a végén a főnökkel vívott pisztolyharc, az az egy tetszett benne nagyon.

2011-09-27 20:06:15 The Birds (1963) / Madarak remington827 (?) #57

Talán mert ezt hívják történetnek?

Én az újhullámos "nagyonművész" giccseket nem értem, amikor a szerencsétlen készítők még egy átlag történetet sem tudnak összehozni, ehelyett nincs semmi, és azt előadják úgy, hogy az nagyon valami (Cloverfield, Road, stb). A kritikusok elájulnak, a gond megoldva, hiszen "minek történet, nem kell az", a lé dől, mi kell még? A közönség meg meggyőzi önmagát, hiszen vak világtalanként szomjazza a kritikustok véleményét, ha már az intellektusbeli hiányosságai miatt sajátot nem is tud kialakítani az átlag néző.

Szerencsére úgy tűnik, ez a agyrém ahogy jött, úgy is megy ki a divatból, és beáll a sorba az elmúlt 10 év sokadik, a filmezést és moziélményt örökre és elképesztően fantasztikus módon megreformáló forradalmi giccsparádéjának panteonjába, valahová a 3D és a kamerarángatás közé.

előzmény: Cesare Gonzago (#53)

Látványos, de valahogy nem sikerült jól. Az óriási invázió közepette a kihalt városrészben kecmergő, semmiről semmit nem tudó csapat valahogy nem tudja a nézőt a háború sodrában tartani, így a történeti rész szétesik, és a drága néző egyedül marad néhány ijedt katonával egy sikátorban. A látványnál meg az óriási beharangozásokkal ellentétben nem vitték túlzásba, az elején látható nagy volumenű jelenet után kb. utcai harc volt csak, bár tény, hogy a felüljárón vívott harc látványos volt, de összességében, főleg a béna "főellenség" legyőzése nem volt túl emlékezetes. Nem sikerült jól ez a film.

Viszont, amikor megnéztem a Transformers 3-at, akkor abban a várost elfoglalós / álcák uralják a területet jelenetek pontosan olyanok voltak, mint amilyenek itt hiányoztak. Ott a városban mászkáló szereplők apró pont voltuk ellenére is tudták gördíteni a sztorit, és nem vesztek el benne úgy, mint itt.

Nekem tetszett, jobban összerakták mint a (nálam) leggyengébb második részt, vagy a harmadikat. Kb. annyira jó, mint az első. Ennek és a harmadik résznek is azt a hibát tudom felróni, hogy szerintem egy (nagy költségvetésű) sorozatban jobban el tudnák mesélni ezt az egész történetet. Így, hogy 2-3 évente kiadnak egy filmet, elég gyenge a dolog, de ha rövidebb lenne, és gyorsabban jönne, akkor szvsz sokkal jobb lenne. Tudom, hogy a játékokhoz nincs sok köze, de ettől függetlenül a Milla-féle RE univerzum nekem bejövős.

Bár ebben a részben, és nyomokban az előzőben is az Umbrella-irány egyre merészebb és ostobább vonalat vett fel. Már nincs világ, szinte mindenki halott, de ők még mindig a laborokban kuksolnak, a zsírúj fénylő szuperfelszerelésükkel, emberek tucatjai / százai / ezrei a világban, és fejlesztik, meg készülnek a . . . mire is? Átvenni a hatalmat? Uralni a zombikat? Minek, kinek? Miért? Valahogy az egész értelmetlennek tűnik.

Ezer éve láttam, de a hozzászólásod alapján is rémlik, az említett részek gyengesége. Az eleje nekem is bejött, de ami utána volt, a fertőzős részeknél, meg ahogy az egész, elszabaduló helyzetet kezelte a katonaság abból az irányítóközpontból, az valami vicc volt. Tiszta amatőrök voltak. Azt meg, hogy Carlyle mit csinált és miért a 'balesete' után, most sem értem. Mintha valamit kivágtak volna onnan, vagy átírták volna.

2011-09-13 18:27:40 Zombieland (2009) remington827 (5) #45

Lényegében tényleg oda igyekeznek, de csak a kicsi miatt. A nagyobbik csaj tudja, hogy sehol nincsenek biztonságban, de - mondjuk úgy - mindketten elhiszik, hogy ott abban lesznek. Meg ilyen lelkizős dolgok.

előzmény: deathcode (#44)

Ez nagyon rosszul sikerült, borzalmas.

2011-09-07 21:22:25 Star Trek (2009) remington827 (4) #153

Ez az Orci nevű jóember amúgy kinek a kicsodája, hogy sorban kapja a szuper filmeket, és sorban nyomja be őket a hullazsákba? Elég ránézni az imdb-n a munkásságára, hogy az ember agygörcsöt kapjon. Ő lenne Uwe Boll titkos klónja?

Nagyszerű film, pont megfelelő sztori, kellő fordulatok, elképesztő látvány. Pech, hogy harmadjára sikerült mindent tökéletesen összehozni.

Ha ez a rész az első rész után, annak gárdájával készül, talán. Ugyanez igaz a másodikra is. De így nagyon nem jó. Jobb, mint a második, de az elsőhöz képest 0.