pietro

Regisztráció: 2009. január 15. (11 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Monológ a Prés (1971) című filmből.

Monológ a Torinói ló (2011) című filmből.

Osztályozási rendszer 2020-től:
Mostantól megegyezik a honlap szerintivel nagyjából.

Osztályozási rendszer kb. 2017-től kb. 2020-ig:
1 - rossz/felesleges
2 - kihagyható/elmegy
3 - érdekes/jó és érdekes (3,5-/3,5+)
4 - nagyon jó és/vagy érdekes

4 2020-06-14 2,9
Peron

3 2020-06-14 2,7

2020-09-09 18:56:36 Mignonnes (2020) / Cukorfalatok pietro (?) #2

Nagy botrány volt a netflixes poszteréből (és abből kiindulva), ami ide is ki van rakva. Egyfajta internetes hadjárat indult a Netflix és a film ellen. Ez annak az eredménye lehet. Egyébként a Netflix elnézést kért ezért a poszterért és leszedték. Szerintem itt sem lenne baj.

előzmény: Ragemarci (#1)

2020-09-09 17:38:10 [Általános fórum] pietro #8686

Azóta törölték a posztot és kiraktak egy korrekciót.

2020-08-04 13:58:25 El hoyo (2019) / A platform pietro (3) #25

Az én értelmezésem szerint a film elsősorban és direkten azokról szól akik képletesen vagy szó szerint, de éheznek. Azaz az elit réteg tagjai, akik az általad említett egyenlőtlenség(ek) haszonélvező, akik a felhalmozott ételt birtokolják és annak töredékét használva kialakítják ezt a „játszóteret”, itt gyakorlatilag meg se jelennek. Tehát a film ilyenformán nem az egész társadalmat jeleníti meg, hanem az elit alatt lévő társadalmat. Szerintem elsősorban az átlagemberekét, a miénket. Az elitek csak működtetik ezt a helyet, amellyel magukat illetve a status quo-t akarják legimitálni. Ebben a börtönben az átlagemberi élet kiszámíthatatlanságát jelképezheti a fent és lent befolyásolhatatlan változtatgatása, illetve azt mutatja be, hogy akik több "morzsát" kapnak, azoknak eszükbe se jut, azt megosztani, még akkor se, ha voltak lent és úgy kerültek fentre. Ezek szerintem valid megállapítások, még ha elég durva általánosítás is, de összességében sajnos tényleg ez a tendencia.

A finálé valóban kissé zavaros, bár egy értelmezésem van arra is. A film szerinti lehetséges megoldás és egyben cél is jelen helyzetben egyedül a gyerekek megmentése lehet. Akik már felnőttek, gyakorlatilag elvesztek, bedarálta őket a rendszer, a felnőtt emberek társadalma már nem megváltoztatható, egyedül a jövő generációé. Ennek ára viszont az, hogy lemondjunk a saját jólétünkről, adott esetben akár a saját túlélésünkről is a jövő generációi javára… Ebben kicsit hasonlít Bong-Joon Ho filmjeire. Ez egy lehetséges megoldásként van tálalva a filmben jelen helyzetre, de hogy ebben igaza van-e a filmnek vagy sem, az már más kérdés.

előzmény: kaamir (#23)

Balkán(i) nihil expressz... A film, a rendező, az író sajnos nem hagy kiskaput: e szerint ilyenek vagyunk, túlélési ösztöntől hajtott állatok és maradunk is. Mindenesetre látleletnek kegyetlen és tűpontos.

2020-06-30 21:38:44 Gisaengchung (2019) / Élősködők pietro (3) #112

Ezt a gondolatmenetet követve, a cím abban az értelemben mégiscsak jó lehet, ha kérdőjellel a végén tekintünk rá, nem? Szerintem nem ítélkezik a cím, hanem épp arra utal, hogy ezt kéne átgondolni. Kik az élősködők a filmben? És tényleg azok-e? A választ ránk bízza, a film nem válaszolja meg, csak ábrázol.

Szerintem nem a cím rossz, hanem a film, olyan értelemben, hogy nagyjából pont úgy használ költői eszközöket a társadalomkritikára, mint pl. a Snowpiercerben, de sci fi helyett a való világba helyezve azt. Így viszont az elvontság, szimbolikusság, metaforikusság, allegorikusság, a szatírajelleg vagy nevezzük bárhogy, ütközésbe kerül a való világból eredő, valóságos problémákból fakadó drámával, és kiütik egymást, kicsit két szék közé esik szerintem és ezáltal a végére számomra súlytalan lesz az egész. Beleértve a film által feltett kérdést is, és nem lesz egyéb, mint az amit kritizál, egy jól sikerült, gazdagoknak (is) eladható élősködő termék. (Nem véletlenül nyert Oscart, és készítenek belőle pl. sorozatot, stb.)

előzmény: Sziez (#111)

2020-06-26 13:40:10 [JÁTÉK] pietro #37572

Good Bye Lenin?

Most valamiért fantasy filmre ülnék be legszívesebben. Conan, a barbár (1982) vagy a Gyűrűk ura trilógia részei, lehetőleg a rendezői változatok (mert abban a formában még nem láttam).

2020-06-12 15:52:50 [JÁTÉK] pietro #35510

Az elnök különgépe?

2020-06-09 12:16:19 [JÁTÉK] pietro #35069

Utódok (2011)?

2020-06-07 20:40:28 Gyökérkeresők (2018) pietro (3) #1

Érdekes téma, mindenki szót kap, kiegyensúlyozott, objektív, közérthető, lényegre törő. Őszinte pillanatok, hiteles megszólalások és fontos megállapítások mindezekkel kapcsolatban. Profin van szerkesztve így nézve, de technikailag és dramaturgiáját nézve azért messze nem kiemelkedő alkotás, inkább egy jól sikerült, hosszabb riport-, mint dokumentumfilm. Legálisan megtekinthető itt.