pietro

Regisztráció: 2009. január 15. (13 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

"Isten elé csak indulatmentesen lehet állni. Csak úgy, hogy semmi vagyok." - Hamvas Béla

Monológ a Prés (1971) című filmből.

Monológ a Torinói ló (2011) című filmből.

Monológ A Sunset Limited (2011) című filmből.

Osztályozási rendszer 2020-től:
Mostantól megegyezik a honlap szerintivel nagyjából.

Osztályozási rendszer kb. 2017-től kb. 2020-ig:
1 - rossz/felesleges
2 - kihagyható/elmegy
3 - érdekes/jó és érdekes (3,5-/3,5+)
4 - nagyon jó és/vagy érdekes

Everything Everywhere All at Once
Minden mindenhol mindenkor
4 2022-04-26 4,1
Boss Level
Boss Level - Játszd újra!
2 2022-04-18 3,3

The Adam Project
Az Adam-projekt
2 2022-03-15 2,9

2022-03-15 19:27:42 The Batman (2022) / Batman pietro (3) #52

Ennek a filmnek valóban sötét a képe, annyira hogy Gordonról sokáig le sem esett, hogy amúgy fekete és nem fehér színész. Nem viccelek... Persze, emlékezhetem volna mert láttam róla képet előtte stb.de teljesen kiment a fejemből. :)

Batman megjelenéseinél különösen fontos volt, hogy a fények illetve azok hiánya hogy esik a maskarára, állítólag többek között ezért volt is nagy kihívás a fényképezés, ugyanis ha túl sok fényt kap akkor tényleg csak egy jelmezes muksónak tűnik, rendkívül illúzióromboló állítólag, ilyesmit nyilatkoztak a készítők ennek kapcsán. Szóval lehet valami a jelmezes kritikákban, habár személy szerint nekem tetszett. (Az irreális tulajdonságai zavaróbbak voltak.) Persze ez nem magyarázza, hogy a film többi részének is miért kellett ez a fajta sötétség. Az pl. nekem kicsit is zavaró is volt, hogy a lépcső mellett ülve a lépcső segédfényei (azok a vékony vonalak) általában erősebb fényt adtak mint a vászon a film nagy részében, azért ez ennyire nem szokott feltűnni. :) Ilyen szempontból tényleg az egyik legsötétebb film amit láttam (már ami a fényeket illeti).

2022-03-06 01:26:48 [Filmet keresek] pietro #3050

A Pandorumban van egy ehhez hasonló jelenet, vagyis hát nem egy ember, hanem kettőszóval ha tisztán emlékszel hogy egy ember, akkor nem az, de ott volt ez a a slusszpoén, hogy valojaban nem az űrben vannak, csak azt hiszik. De ha beutod hogy pandorum ending youtuben, akkor könnyen leellenőrizhete, hogy az-e. Kivancsi vagyok, mert ha nem akkor engem is érdekelne most már.

előzmény: Nyugalom (#3049)

2022-01-19 23:37:54 Dracula (1992) / Drakula pietro (3) #45

Azt írod megmosolyogtató Drakula megnyilvánulása, de nem az volt a cél? Én egy óriási gegnek tartom az egészet, szinte mindegyik karakter poén volt a maga módján (legalábbis a férfikarakterek tuti), és egy csomó vicces rész volt. Az a túlzott teátrálisság is szerintem pontosan ezért van. Kis túlzással paródia, de végtelen kedvességgel és tisztelettel. Szerintem a film egyik nagy erénye hogy nem veszi komolyan magát, de közben mégis vérprofi.

Persze ettől függetlenül nem tökéletes szerintem, mert túlságosan hangulatfilm. Hozza a sztorit, de tényleg kissé üres ilyen szempontból. Az egyik új(abb) minisorozat első két része sokkal jobban megfogott, mint Drakula sztori, de ennek a filmnek nem is a mitológia megújítása volt a célja, úgyhogy én objektíve teljesen megértem ha valaki zseniálisat ad és mivel ez a film szándékosan, de "rossz", ezért azokat is akiket nem hat meg a szándékosság.

2022-01-01 20:27:39 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] pietro #26150

Azért az eddigiek alapja timidwolf messze nem az a kategória, aki miatt menekülnie kéne bárkinek.

2021-07-12 10:06:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] pietro #25877

Én meg mást érzékeltem, főleg a válaszai alapján. Ez van. Mindenki azt hisz amit akar.

2021-07-12 01:09:34 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] pietro #25875

Az ilyesmit akkor is jobb csírájában elfojtani, ha fáj az egódnak. Mindenhonnan ömlik a politikai szar, nekem nem hiányzik, hogy itt is. Neked igen?

előzmény: szandika99 (#25874)

2021-07-11 16:37:36 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] pietro #25873

Ehhez nem az engedélyed kell, elég lett volna elnézést kérni... Trollkodni annyi máshelyen lehet, ott az ártatlanul pislogást is biztos sokan benyelik. De ha csak politikai hangulatkeltésben utazol, akkor rossz helyen vagy.

előzmény: szandika99 (#25872)

2021-07-11 11:39:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] pietro #25871

Tekintve, hogy a valóságban Semjén egy helikopterről szarja le a film címét, így elárulnád, hogy mi értelme volt a kommentednek, már azonkívül, hogy semjénezhettél egyet végre? Mielőtt válaszolnál, olvasd el a 2. szabályt.

Áthelyezve a(z) Gott, du kannst ein Arsch sein topikból.

előzmény: szandika99 (#25870)

2021-01-04 13:10:13 Sputnik (2020) pietro (3) #1

Nagyon erős a színészi játék és izgalmas a karakterábrázolás, annyira, hogy emiatt nem bánom, hogy megnéztem, egyébként biztos, hogy bánnám. Ez a része nagyon jó, karcolja az ötöst alulról, még az ötöst is megkockáztatnám ha csak ezt a részét nézzük. Egytől egyig, a mellékszereplőket, kis túlzással még a statisztákat is beleértve nagyon tetszett. "Egzotikus" is volt, lehet ezért is, mert orosz színészeket eredeti nyelven nem gyakran nézek. Egyébként egy teljesen korszerű B mozi és iparosmunka, ami simán hozza az amerikai filmipar szintjét, de ez se nem erény, se nem hátrány feltétlenül. Elég ellentmondásos és visszás (történelmi, politikai) áthallásokkal van meghintve, persze ez akár vica versa megvan az amerikai filmekben is sajnos. De a klisés, de jól ábrázolt karakterdrámák szerencsére elveszik ezeknek a propagandasztikus élét. Ezt félretéve alapvetően ez egy kő egyszerű fogyasztói termék, az Alienhez képest pedig matiné, kb. X-akták szintű para és hangulat, némi brutalitással és vérengzéssel megfűszerezve, de inkább az Alient (vagy akár az X-aktákat) nézzétek meg újra, mint ezt, szerintem. :)

2020-11-01 02:08:34 Superman: Red Son (2020) pietro (4) #1

Meglepően tartalmas és átgondolt a történet. Az alapötletet ügyesen továbbgondolták. Szórakoztatóan rávilágít a totalitárius társadalommérnökösködés főproblémájára, ellenben az "amerikai álmot" és a globális kapitalizmust végül felmenti, és a nyugati tökéletlenül tökéletes világ végül persze megmenekül mind szó szerint, mind morálisan. De azért előtte bedob pár kérdést, ami talán a fiatalabb célközönségben konstruktívan serkentheti a kritikus gondolkodásra való hajlamot és azért ez nagy erény.

Wonder Woman viszont önmaga paródiája, abszolút kontraproduktív volt a jelenléte ahhoz képest, amit képviselni hivatott és teljesen komolytalanná tették, pedig nem volt felesleges a szerepe. Nagyon kontrasztos volt az egysíkúsága a többi karakterhez képest. Két dolgot ismételgetett, de tényleg ennyiben kimerült a karakter feministának szánt (?) mondanivalója, majdnem szószerint: 1. Anyám szerint, anyám így, anyám úgy. 2. A férfiak mind gonoszak - persze ezt is az anyjától tanulta. Nem világos, mi volt az elgondolás emögött, főleg, hogyvégül még csak igaza sem lett, hiszen a "gonosz" férfiak egyik pillanatról a másikra örök barátként küzdöttek a békéért, hiszen Luther is csak ezt akarta mindvégig... A végén tehát picit arcon köpte magát a sztori is, vagy összecsapták nem tudom, de nem rombolta le az élményt vagy csak jó kedvemben talált. :)