pietro

Regisztráció: 2009. január 15. (12 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

"Isten elé csak indulatmentesen lehet állni. Csak úgy, hogy semmi vagyok." - Hamvas Béla

Monológ a Prés (1971) című filmből.

Monológ a Torinói ló (2011) című filmből.

Monológ A Sunset Limited (2011) című filmből.

Osztályozási rendszer 2020-től:
Mostantól megegyezik a honlap szerintivel nagyjából.

Osztályozási rendszer kb. 2017-től kb. 2020-ig:
1 - rossz/felesleges
2 - kihagyható/elmegy
3 - érdekes/jó és érdekes (3,5-/3,5+)
4 - nagyon jó és/vagy érdekes

Croc-Blanc
Fehér Agyar
3 2021-09-06 3,7
The Secret Life of Pets 2
A kis kedvencek titkos élete 2.
3 2021-09-05 2,8

Un uomo chiamato Apocalisse Joe
Sziklaöklű Joe
3 2021-08-13 ?

2021-07-12 10:06:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] pietro #25844

Én meg mást érzékeltem, főleg a válaszai alapján. Ez van. Mindenki azt hisz amit akar.

2021-07-12 01:09:34 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] pietro #25842

Az ilyesmit akkor is jobb csírájában elfojtani, ha fáj az egódnak. Mindenhonnan ömlik a politikai szar, nekem nem hiányzik, hogy itt is. Neked igen?

előzmény: szandika99 (#25841)

2021-07-11 16:37:36 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] pietro #25840

Ehhez nem az engedélyed kell, elég lett volna elnézést kérni... Trollkodni annyi máshelyen lehet, ott az ártatlanul pislogást is biztos sokan benyelik. De ha csak politikai hangulatkeltésben utazol, akkor rossz helyen vagy.

előzmény: szandika99 (#25839)

2021-07-11 11:39:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] pietro #25838

Tekintve, hogy a valóságban Semjén egy helikopterről szarja le a film címét, így elárulnád, hogy mi értelme volt a kommentednek, már azonkívül, hogy semjénezhettél egyet végre? Mielőtt válaszolnál, olvasd el a 2. szabályt.

Áthelyezve a(z) Gott, du kannst ein Arsch sein topikból.

előzmény: szandika99 (#25837)

2021-01-04 13:10:13 Sputnik (2020) pietro (3) #1

Nagyon erős a színészi játék és izgalmas a karakterábrázolás, annyira, hogy emiatt nem bánom, hogy megnéztem, egyébként biztos, hogy bánnám. Ez a része nagyon jó, karcolja az ötöst alulról, még az ötöst is megkockáztatnám ha csak ezt a részét nézzük. Egytől egyig, a mellékszereplőket, kis túlzással még a statisztákat is beleértve nagyon tetszett. "Egzotikus" is volt, lehet ezért is, mert orosz színészeket eredeti nyelven nem gyakran nézek. Egyébként egy teljesen korszerű B mozi és iparosmunka, ami simán hozza az amerikai filmipar szintjét, de ez se nem erény, se nem hátrány feltétlenül. Elég ellentmondásos és visszás (történelmi, politikai) áthallásokkal van meghintve, persze ez akár vica versa megvan az amerikai filmekben is sajnos. De a klisés, de jól ábrázolt karakterdrámák szerencsére elveszik ezeknek a propagandasztikus élét. Ezt félretéve alapvetően ez egy kő egyszerű fogyasztói termék, az Alienhez képest pedig matiné, kb. X-akták szintű para és hangulat, némi brutalitással és vérengzéssel megfűszerezve, de inkább az Alient (vagy akár az X-aktákat) nézzétek meg újra, mint ezt, szerintem. :)

2020-11-01 02:08:34 Superman: Red Son (2020) pietro (4) #1

Meglepően tartalmas és átgondolt a történet. Az alapötletet ügyesen továbbgondolták. Szórakoztatóan rávilágít a totalitárius társadalommérnökösködés főproblémájára, ellenben az "amerikai álmot" és a globális kapitalizmust végül felmenti, és a nyugati tökéletlenül tökéletes világ végül persze megmenekül mind szó szerint, mind morálisan. De azért előtte bedob pár kérdést, ami talán a fiatalabb célközönségben konstruktívan serkentheti a kritikus gondolkodásra való hajlamot és azért ez nagy erény.

Wonder Woman viszont önmaga paródiája, abszolút kontraproduktív volt a jelenléte ahhoz képest, amit képviselni hivatott és teljesen komolytalanná tették, pedig nem volt felesleges a szerepe. Nagyon kontrasztos volt az egysíkúsága a többi karakterhez képest. Két dolgot ismételgetett, de tényleg ennyiben kimerült a karakter feministának szánt (?) mondanivalója, majdnem szószerint: 1. Anyám szerint, anyám így, anyám úgy. 2. A férfiak mind gonoszak - persze ezt is az anyjától tanulta. Nem világos, mi volt az elgondolás emögött, főleg, hogyvégül még csak igaza sem lett, hiszen a "gonosz" férfiak egyik pillanatról a másikra örök barátként küzdöttek a békéért, hiszen Luther is csak ezt akarta mindvégig... A végén tehát picit arcon köpte magát a sztori is, vagy összecsapták nem tudom, de nem rombolta le az élményt vagy csak jó kedvemben talált. :)

2020-09-09 18:56:36 Mignonnes (2020) / Cukorfalatok pietro (?) #2

Nagy botrány volt a netflixes poszteréből (és abből kiindulva), ami ide is ki van rakva. Egyfajta internetes hadjárat indult a Netflix és a film ellen. Ez annak az eredménye lehet. Egyébként a Netflix elnézést kért ezért a poszterért és leszedték. Szerintem itt sem lenne baj.

előzmény: kilépett felhasználó (#1)

2020-09-09 17:38:10 [Általános fórum] pietro #8686

Azóta törölték a posztot és kiraktak egy korrekciót.

2020-08-04 13:58:25 El hoyo (2019) / A platform pietro (3) #25

Az én értelmezésem szerint a film elsősorban és direkten azokról szól akik képletesen vagy szó szerint, de éheznek. Azaz az elit réteg tagjai, akik az általad említett egyenlőtlenség(ek) haszonélvező, akik a felhalmozott ételt birtokolják és annak töredékét használva kialakítják ezt a „játszóteret”, itt gyakorlatilag meg se jelennek. Tehát a film ilyenformán nem az egész társadalmat jeleníti meg, hanem az elit alatt lévő társadalmat. Szerintem elsősorban az átlagemberekét, a miénket. Az elitek csak működtetik ezt a helyet, amellyel magukat illetve a status quo-t akarják legimitálni. Ebben a börtönben az átlagemberi élet kiszámíthatatlanságát jelképezheti a fent és lent befolyásolhatatlan változtatgatása, illetve azt mutatja be, hogy akik több "morzsát" kapnak, azoknak eszükbe se jut, azt megosztani, még akkor se, ha voltak lent és úgy kerültek fentre. Ezek szerintem valid megállapítások, még ha elég durva általánosítás is, de összességében sajnos tényleg ez a tendencia.

A finálé valóban kissé zavaros, bár egy értelmezésem van arra is. A film szerinti lehetséges megoldás és egyben cél is jelen helyzetben egyedül a gyerekek megmentése lehet. Akik már felnőttek, gyakorlatilag elvesztek, bedarálta őket a rendszer, a felnőtt emberek társadalma már nem megváltoztatható, egyedül a jövő generációé. Ennek ára viszont az, hogy lemondjunk a saját jólétünkről, adott esetben akár a saját túlélésünkről is a jövő generációi javára… Ebben kicsit hasonlít Bong-Joon Ho filmjeire. Ez egy lehetséges megoldásként van tálalva a filmben jelen helyzetre, de hogy ebben igaza van-e a filmnek vagy sem, az már más kérdés.

előzmény: kaamir (#23)

Balkán(i) nihil expressz... A film, a rendező, az író sajnos nem hagy kiskaput: e szerint ilyenek vagyunk, túlélési ösztöntől hajtott állatok és maradunk is. Mindenesetre látleletnek kegyetlen és tűpontos.